Na overlijden van de dragers van de Roode-Kruis-Medaille moet deze door de nagelaten betrekkingen of executeurs- testementair aan genoemden Kanselier worden teruggezonden. De Kath. Kerk in Indië. In het Koloniaal Verslag 1910 wordt aangaande de R. K. Kerk in Nederl. Indië gemeld Bij het einde van 1909 waren met in begrip van den Apostolischen Vicaris, in Indië aanwezig 58 geestelijken. Bezol diging uit 's lands kas werd genoten door 34 geestelijken en door 11 inlandsche of met inlanders gelijkgestelde leeraren bij de Roomsch-Katholieke gemeenten. Op aanvrage van de zijde van het Roomsch-Katholiek kerkbestuur om op 's lands kosten door vflschillende geeste lijken kerkelijke dienstreizen te laten doen buiten de vaste dienstreizen werd gunstig beschikt. Voor" het geven van christelijk onder wijs aan de Roomsch-Katholieke jeugd werden in 1909 toelagen verleend aan 58 gemeenten (hiervan 7 in de buiten bezittingen) terwijl de gemeenten te Koeta Radja en Makasser in het genot bleven van een kleine tegemoetkoming in de kosten van den eeredienst. Bij ordonnantie van 4 Febr. 1910 zijn de statuten goedgekeurd van de Vereeni- ging der paters Capucijnen te Pontianak (Wester afdeeling van Borneo) en is die vereeniging mitsdien als rechtpersoon «erkend. STATEN-UCNERAAL TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag 19 October. (Vervolg) Bij de herva.ting^der discussie over de suppletoire oor logs begrooting, kwamen na afloop der replieken de verschillende onderartikelen van den begroofmgspost jn stemming. Allereerst de instelling eener hoofdadministratie voor de marechaussee. Pit onderdeel werd verworpen met 42 tegen 32 stemmen. De posten 'soldij-ver betering en eenige posten van geringbe- lang werden aangenomen zonder stem ming. Daarna werd een amendement [Thom son c.s- om in het te stichten kazernege bouw der marechausse te Apeldoorn geen Tokaal voor de hoofdadministratie te be stemmen ve.rworpen met 38 tegen **35 Stemmen. Ten slotte werd het regeerings- artikel, de uitbreiding van "het korps ma rechaussee beoogende met kazerneering van een groot detachement te Apeldoorn aangenomen met 65 tegen 7 st. Bij de hervatting der discussie bver de suppietoire oorrogsbegrooting "kwa men na afloop der replieken ue verschil lende onderartikelen van den begrootings- ipost in stemming. Allereerst de instelling* eener hoofdadministratie voor "de mare chaussee. Dit onderdeel werd verworpen met 41 tegen 32 6teminen. De posten soldij-verbetering en eenige posten van 'gering belang werden aangenomen 'zon der stemming. Daarna werd een amendement Tho ïn- son c.s. om in te stichten kazernege- Jbouw der marecnaussee te Apeldoorn geen lokaal voor de hoofdadministratie te bestemmen verworpen met 38 tegen 35 stemmen. Jen slotte werd het Re- geeringsartikcl rde uitbreiding van liet korps marechaussees beoogende met ka- jzerneering van een groot detachement te Apeldoorn, aangenomen met 65 tegen 7 stemmen. Bij de verdere behandeling kwamjn de bat de voorgestelde splitsing van tie af deeling Personeel aan het Departement van Oorlog, welke de heer D u y m a e r v a n T w i s t thans niet meer noó8ig acht te. Thans is die afdeeling bezet door een (majoor, een Kapitein en een luitenant, .wel te verstaan, alle drie als onderge schikt personeel, aangezien de majoor geen chef der afdeeling is. Nu zou de split sing eenvoudig" hierop neerkomen, uar 'men een chiefsbaantje creëert voor dien majoor. En waar het zich laat aanzien dat in de toekomst verdere stappen Tn die lichting zullen gedaan worden, dient, met het oog op de zware financieele eischen die toch reeds voor Oorlog worden ge steld thans reeds tegen julk een onnoo clige uitgaaf front te woivlen gemaakt. Ook de heer Ter Laan achtte de splitsing veel te kostbaar. Inkrimping van het aantal ambtenaren aan het De partement verdiient eerder de voorkeur. Evenzeer werd de aanvraag bestreden door den heer Marchant, tegenstan der van het „uitgroeien van de depar tementale splijtzwammen", terwijl de heer Ver he ij de splitsing verdedigde pvertuigd van de noodzakelijkheid eei jwenschelijkheid er van. De Min. v. Oorlog verdedigde den maatregel, als noodig voor den goeden gang van zaken aan zijn Departement .waarvoor hij en niemand anders verant woordelijk is. De Minister verklaarde geen amendement tot vermindering van den post te zullen aanvaarden. Het onderartikel betreffende de split sing, hierop in stemming gebracht wordt aangenomen met 46 tegen 18 stemmen Tegen een volgend' artikel beoogen de den stellingcommandant van Amster dam den rang van luitenant-generaal te geven, kwamen de heeren Duymaer van Twist en Marchant op. Na verdediging doo rden Minister Werd1 het artikel verworpen met 30 te gen 28 stemmen. De volgende artikelen der suppl. be grooting en de begrooting zelve wor den zonder stemming goedgekeurd. Daarna werd de vergadering verdaagd1 tot hedenmorgen 11 uur. waarna del Bakkerswet in behandeling komt. Bakkerswet. Door den heer de Geer zijn eeriïge amendementen voorgesteld' op het "wets ontwerp tot beperking van Zondagsarbeid en nachtarbeid in broodbakkerijen. De strekking van 'diens berste twee amendementen is om de bepaling van den nacht niet aan de broodbakkersraden over te laten, tnaar in de wet vast te leggen. De strekking van diens eerste twee amend, is om de mogelijkheid te ope nen aan het grootbedrijf door een vroe gere opkomst van cleegmaken in de och tenduren op gelijken voet te concurreeren •met het kleinbedrijf. Voor 'de belangen der betrokken gezellen wordt gewaakt door den éisch te hunnen aanzien van ploegwisseling. Een vijfde amendement dient om voor de gemengde bedrijven de mogelijkheid te openen, dat het bakken van beschuit, koek en banket er «achts worde ge staan en dus geen ongelijkheid ontsta met ondernemingen waar die zaken uit sluitend worden geproduceerd Het geheel der bovenomschreven amen dementen berust op de overweging der wenschelijkheid, dat de afschaffing van den nachtarbeid voor bakkers bereikt wor de, zonder dat, ten nadeele van dat deel van het bedrijf, waarin zich door natuur lijke redenen de beste arbeidstoestanden hebben kunnen ontwikkelen, meer dan onvermijdelijk is worüe ingegrepen inde bedrijfsontwikkeling. De heeren Goeman "*Borgesius, Dolk, Van Doorn, Eland, Janinnk, de Kanter, de Klerk, de Meeèter, Rink, Roessingn, ment ingediend, waarvan de bedoeling is, Smeenge en Verhey hebben een amentie- dan nachtarbeid vrij te laten, wanneer 'deze beperkt blijft tot zes nachten in drie weken. Naturalisatiën. Ingediend is een wetsontwerp tot natu ralisatie vanR. Rotschild, weduwe van M. de Lange, te Epe j. W., (Pruisen) ,W. Schmitz, schipper te Dordrecht; G. H. Josephi, koopman 'te Breda; F. C. Zemrowski, hotelhouder te Noordwijk; C. B. Maenhout, te SluitC. L. F. Stroet- zel, zonder bero-ep, te Brummen; B. J. Hüer, koopman te Tilburg; J. E. Strei-eld weduwe van H. Thebelt, zonder beroep te Epe i. W., (Pruisen!) Visscherijraad Zuiderzee. De minister van Landbouw, Nijverheid' en Handel heeft een wetsvoorstel inge diend' tot verhooging van zijn begroo- ting voor de instelling van een vissche rijraad ten behoeve van de vissclierij in de Zuiderzee. De kostep van dezen raad vvordeh voor een geheel jaar geraamd op f 2500, waarvan ten hoogste f 1500 zal zijn be- noodigd voor de bezoldiging van den secretaris en f 1000 voor reis- en ver blijfkosten van de leden en den secre taris, voor de schadeloosstelling enz. De Minister deelt in .de Joeljchting mede, dat hij bijna algemeen instemming in den kringen der belanghebbenden ge vonden heeft voor deze visscherijverte- genwoordiging. Gemeenteraad van Alkemade. (Vervolg.) De vergadering wordt te half twee heropend en >er wordt voortgegaan met de behandeling dier begroeting. Bij de uitgaven voor de begraafplaats zegt de Voorzitter, dat de wödde van den doodgraver nog op f 70 is uit getrokken. B. en W. zijn voornemens hieromtrent een nader voorstel te doen, daar de vermindering van de begrafenis- rechten dit noodig maakt en wijl van de alg. begraafplaats zeer weinig gebruik wordt gemaakt. De uitgaven aan onderwijssalarissen zijn geraamd'op f 11.525, waartegen een rijkssubsidie staat van f 10.300. De verwarming der schoollokalen is uitgetrokken op f 800. De kachels, wel ke de "gemeente van diverse smeden huurt tegen betaling van f 15 per stuk. zijn te RoelofarendSveen dcor nieuwe vervangen moeten worden. De heer Stip- dbnk heeft nieuwe moderne school kachels tot de zelfden huurprijs be schikbaar gesteld. Deze zullen dit jaar als proef worden gebruikt. Voldoen de kachels, ligt het in de bedoeling van B. en W. ze voor alle scholen in die ge meente voor te schrijven en mochten t.e smeden ze niet willen aanschaffen, zul len B. en W. ze aan den heer Stipdonk gunnen. Ter Iprake komt de reorganisatie der Commissie tot Wering van Schoolver zuim. De Voorzitter zou inplaats van zes Commissies één Commissie vcór de gemeente wenschen. Hieraan zijn wel bezwaren verbonden, doch spr. geeft het denkbeeld den raadsleden ter overwe ging. De heeren Los en Boud1 a kunnen met dit denkbeeld wel meegaan. Later zal dit punt opnieuw aan de orde wor den gesteld. Als bijlage aan den veearts wordt f50 uitgetrokken, onder bepaling dat voor de uitbetaling van dit bedrag een nadere beslissing van den Raad noodig is. Voor den schouw yan de gemeente- eigendommen te Hingsloot hebben B. en yV. een overeenkomst aangegaan met den heer Bakker, opzichter van den' Haarlemmermeerpolder. De post onvoorziene ujtgayen Jbedra^agt f 554.82. De geheele begrooting wordt goed gekeurd in ontvangst en uitgaaf op f 46,890,16V2 en zal ter vaststelling! aan Ged. Staten worden opgezond-en. De heer Bouda dankt den Voorzit ter voor de uitstekende voorlichting, die hij bij d'e begrooting aan de raadsleden heeft verstrekt. Wederom wordt aan de orde gesteld d'e in de vorige vergadering aangehou den verordening op de motorrijtuigen. Daarin worden als bebouwde kommen genoemd: lo weg langs Oudewetering van af het Pontveer naar de Haarlemmer meer tot d'e brug bij den Meerkrenkmo- len 2o De Langeweg vanaf genoemden brug tot aan den weg naar Roelofarends- veen3o De weg langs Roelofarends- veen tot aan de grens van Woubrugge; 4o de Langeweg vanaf Roelofarends^ veen tot aan de hoek van Nieuwewete- ring5o d'e weg vanaf den Zuidhoek van Nieuwewetering tot aan cle brug naar Haarlemmermeer; 60 de weg langs Rijpwetering tot aan Hoogmade7o de weg langs Oud Ade van de vaste brug bij A. v. d. Meer tot aan de weg naar de lange Boekhorst80 de weg door den vrijen en lagen Boekhorstpolder en 9o de Dorpstraat door de Kaag. De maximum snelheid in deze be bouwde kommen wordt vastgesteld op 15 K.M. Het voetpad langs Nieuwewetering wordt voor motorrijtuigen gesloten ver klaard. De heer Bouda wil aan de Alg. Nedeil. Wiel rijdersbond vragen betaling der kosten voor de borden, vermeldend de maximum snelheid. De heer Straat hof heeft bezwaar tegen de kosten van de borden. De heer v. d. Meer meent dat 15 K.M. een tamelijk groote snel heid is. De heer Bouda is dezelfde meening toegedaan. Na eenige discussie wordt de veror dening ongewijzigd goedgekeurd. Eveneens wordt goedgekeurd de ver ordening op het begrafenisrecht. Voor alle 5 klassen wordt het tarief verlaagd voor personen boven 12 jaar met f10, voor personen van 112 jaar met f5 -en voor kinderen "beneden het jaar met f 2.50. De verordening op de legers die een kleine verhooging zal meebrengen, ont lokt geen besprekingzij wordt onver anderd goedgekeurd. De verordening op de schoolgelden, die eene verandering in de heffing, brengt, zoo dat de progressie sneller is, wordt door den Voorzitter toe gelicht. De regeering is gebaseerd pp het belastbaar inkomen en zal pl.m. f 100 meerdere bate voor de gemeentekas op leveren. Al deze verordeningen zullen 1 Ja nuari a.s. in werking treden. B. en W. hebben op de begrooting f 1500 uitgetrokken voör vernieuwing van de brugwachterswoning aan de Fran- schebrug. 't Is werkelijk onbewoonbaar en B. en W. zouden het zelfs, zoo mo gelijk, nog voor den winter willen doen. De heer Bouda vindt de toestand- £00 slecht niethet bestaande huis is zoo slecht niet. De heeren v. d'. Meer en Straathof dringen op aanhouding aan, opdat zij zich zelf van de benoodig- de reparaties kunnen overtuigen. In verband daarmede wordt het voor stel aangehouden tot een volgende ver gadering. Goedgekeurd wordt het schoolgeldl- kohier 3e kwartaal tot een bedrag van I 208,05. Op voorstel van Ged. Staten wordt een redactie-verbetering gebracht in het con tract van ruiling met grond met de Holl. Electr. Spoorweg Maatsch. Ingekomen zijn de voorwaarden van den aanleg van toegangswegen paar de stations der Heil. Electr. Spoorweg! Maatsch. Daaruit blijkt dat de vrije door gang van de te maken brug over de vaart en den Hoogen polier onder Roe- lofarendsveen 3A/2 M. bedraagt. De Raad vindt deze doorvaartbreedte voldoende. De toegangswegen tot de stations ko men in onderhoud bij de gemeente even als vorenbedoelde brug, die de gemeen te zal moeten bedienen. Wegens het laten uur worden de res- teerende punten van de agenda t.w. re clames hoofd, omslag, adr*s Secretaris- ambtenaren o:n periodieke tractements- verhooging en regeling benoeming ge meente-opzichter geschrapt, welke pun ten de Voorzitter de volgendie maai in Comité-generaal wil behandelen. Bij d'e rondvraag informeert de heer Bouda of de Heil. Electr. Spoorweg Maatsch. reeds geantwoord heeft op het aanbod der gemeente inzake de brug bij Oudewetering. De Voorzitter ant woordt ontkennend. De heer Bouda vraagt vernieuwing van den 2en Aan legstijger bij het hotel van den heer Beerepoot. De Voorzitter zegt toe aan het ve. langen te zullen voldoen, als het een kleine uitgave vordert; anders vindt spreker het beter te wachten om later een afdoende voorziening te tref fen. 1 I Hierna wordt te ha!vier de vergade ring gesloten. tische pianino uitklonk boven het stem- mengesoezel, was er 'n agent gekomen met 'n streng gezicht, 'n boekje en 'n potlood.... en toen was 't liedieke uit. „En bekent u dae pianino in werking te hebben gebracht?" aldus "de kan tonrechter. „Hoe zou 't kunnen, ik was niet thuis Meneer de ageiït heeft misschien mijn dochter gezien" antwoordde "de juf frouw. „En hoe oud is die dochter?" „Zestien jaar!" „Nou, vond de kantonrechter: U heeft niet veel van 'n meiske van 16 jaar." ,Den heeien dag ben ik bij mijn schoonzuster geweest! Ik heb haar hier meegebra-cht!" voegde de juffrouw erbij. Toen kreeg de kantonrechter 'n inval. De juffrouw werd even uit de zaal ver wijderd1, de schoonzuster bleef. „Juffrouw", vermaande d'e kanton rechter „het zaakje waarvoor uw schoonzuster terecht staat beteekent niet veelmaar als u iets zegt, wat niet de volle waarheid is.... u staat onder eede... dan is 't heel erg." En terwijl de schoon zuster maar knikte, ja bijkans snikte, veeg de kantonrechter met 'n blijde gemoede lijkheid „Dien dag, .waarop uw schoonzuster bij u was, wat hadt u toen gediaan?" „Gewasschen", klonk 't reosluut. „Zoo enne wanneeir houdt u uw waschdag?" informeerde de kanton rechter in zichtbare spanning. „Op Woensdag!" klonk 't al even re soluut. „Altoos op "Woensdag!" ,[Laat dan 'r reis kijken" r— 'en met de vingertoppen diepte Zijn Edelachtbare een 'niiniatuur-almanakje op. „Laat 'reis kijken.... 15 September was een... Don derdag".... De trouvaille gelukt!! Toen kwam de juffrouw van 't café. „Wat deed uw schoonzuster toen u bij haar kwam „Wasschen „Wasschen „Ja wasschen", nijdigde de juf "ner veus „en toen benne we naar Üc Konin gin gaan kijken, naar "'t feest op den Dam Dat laatste vlijmde het fijngesponnen net,,vaneen. De Koningin kwam eerst Don« derdag 15 September met haar Belgische gasten in Amsterdam!.... Toen was de kantonrechter mét z'n puzzle weer precies even ver. *De ambtenaar eischte f3 6ubs. 3 d. De kanton rechter hieeft 8 dagen bedenk- tijd Verduistering van f 196.000. De rechtbank te Amsterdam veroor deelde gisteren den 44-jarigen "kantoor bediende der firma "H. Oyens Zn., die beschuldigd wordt een belangrijke ver duistering te bebben gepleegd (hij bena deelde de firma voor f196.000 aan effec ten) tot D/2 jaar gevangenisstraf. 'Ge- eischt was 21/2 jaar. Met geweld dwingen iets niet te doen. T)p 27 Juli 11. legde een belastingdeur waarder beslag op een inboedel wegens achterstallige belastingpenningen en stel de twee bewaarders aan over deze in be- 'slag genomen goederen. De zoon 'des huizes, thuis komende, pakte een der be waarders beet en smeet hem de deur uit. De andere bewaarder, geen lust gevoe lende, ook een pak slaag te krijgen, maak te uit egien beweging uit de voeten. De 5e Kamer der Amsterdamsche Rechtbank veroordeelde dien zoon/W. F. S. tot 8 dagen gevangenisstraf, wegens het met geweld dwingen iets niet te doen wat voor een ambtenaar wettige plicht is. Centrale Raad vau Beroep (ongevallenverzekering). In de gisteren te JJtrecht gehouden openbare terechtzitting had de uitspraak plaats in de volgende zaak: Hooger beroep van J. v. d!. Z. te Leiderdorp tegen de uitspraak van den Raad1 van Beroep te 's-Gravenhage, hou dende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, die de met in gang van 5 Juni 1905 aan eischer toe gekende rente van 35 pCt. van zijn dag loon met ingang van 22 November 1909 heeft doen eindigen. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. oorzaak gezonken het zandschip „Cor nelia Wilhelmina", afkomstig uit Goude rak. Aan boord bevonden zich de schip' per P. C. Marelis, oud' 44 jaar en diens 14-jarige zoon G. Marelis, beiden "wo nende te Ouderkerk a.d. IJsel. en de knecht Jan de Boven. Deze laatste sliep, in het vooronder en werd door het in- stroomende water gewekt. Hij vluchtte naar het dek en probeerde het luik open te rukken van het achteronder, waar de schipper en zijn zoon sliepen. De tijd' ontbrak echter om deze redding ten uit voer te brengen. De knecht moest om' zich te redden, op een langszij liggeniden lichter vluchten, zoddat de schipper en zijn zoon verdronken. Hedenmiddag 12 uur werden hunne lijken door een dui ker van de gemeente bovengebracht en naar Crooswijk overgebracht. Gevonden. Nabij de boerderij .Groot Zeeland", te Lent, in de ge meente Ubbergen, is een groote ver zameling oudheidkundige voorwerpen opgegraven. Het zijn 41 meest steenen voorwerpen, als: een offerschaal, mor tieren, urnen, een zalfpot, koppen en schotels, waaronder een kopje van zeer1 vreemd model. Onder de bronzen voor werpen js ook een fraaie beitel. ,De voorwerpen zijn aaqgekocht door den heer Frank te Nijmegen. Waar Salomo's lesse te kort schoot Den 15den {September was er veel feestgerucht in Amsterdam, mitsgaders jn het café van de juffrouw die gisterochtend i n't Amsterdamsch kantongereéhtgebouw twee volle uren op ue behandeling van haar zaakje Jiad zitten wa'diten. Ma^r wijl het mejaj.en gerin&eLv^n cje .apfojna- lo,ods „H,aridelsyeejn^ Misbruik van vertrouwen. Te Enschede is gearresteerd en naar Al melo overgebracht, de fabrieksbaas D. Kuhne, van de firma Tattersall en "Holds- worth, die spaargelden van arbeiders dier firma beheerde voor aankoop van win terprovisie en steenkolen. Hij wordt ver dacht het geheele bedrag te hebben ver duisterd'. Lijstervangst. In Friesland is de lijstervangst in vollen gang. Te Leeuwarden worden dagelijks ge middeld 600 stuks aangevoerd een getal veel kleiner dan andere jaren in dezen tijd en voor den prijs van 10 tot 13 cent per stuk van de hand ge daan. Ongeveer drie vierde deel van dien voorraad wordt verzonden ïiaar België, het overige gedeelte naar de provinciënn Holland' en Noord-Brabant. Enkele strikkers vangen soms 40 50 lijsters op een dag en makjesi dan bijgevolg een mooi daggeld. Twee schippers verd'ronke' Gisternacht te half 3 is in de Rijn haven te Rotterdam ter hoogte van de Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. H. A. J. Muller, Oude Rijn 6. j. A. Volkers, Haven 44a, mach. houtbewerker. H. E. A. Ferm in, Galgewater 2. K. Kremer, Acad. Ziekenhuis, dienstbode. D. H. J. M. Bolsius, Oude Singel 62. H. Spierenburg, Oude Singel 190, dienstbode. F. J. de Jong en gezin, Aloëlaan 20, machinist. E. J. Ebbenhorst van Tengbergen, Houtstraat 6. P. J. van der Voord en gezin, Cronjéstraat 1, bier bottelaar. J. M. Schotman, Vischmarkt 9—10. A. van Steen en gezin, Bakkerkorfstraat 20, melkslijter. S. A. Perrier, Vreewijkstraat, 20, assistent Natuurkunde. C. van Schaften en gezin, van der Werfstr. 43, schoenmaker. M. C. van der Wagt, Haarlemmerstraat 116, dienstbode. W. Beekman, Breepoort 2. J. J. van Leeuwen en gezin, Maresingel 51, timmerman, W. F. Develing, Maredijk 61, schoenmaker. Th. J. M, L. Meijer, Kloksteeg 15. R. H. Arentsen, Hooigracht 98. C. J. van den Heuvel, Sophiastraat 14, slagersknecht. G. Ch. F. Scheffel, Kloksteeg 19. f. a. h. van der Vaart, Vreewijkstsaat 16a, Winkelbediende. A. C. E. Vrjjdag, Jan van Houtkade 19a, Onderwijzeres. Opgave van Personen die uit Leiden zijn vertrokken. N. G. Tedingran-Berkhout, Haarlem, Dreef 32, Adr. v. Volenhoven, Zoeterwoude, Maria Gondastraat 21. K. W. Fr, m. Doorman, Nieuwediep, Willems- 00rd- ..r J. Treur, Rijpwetering, bi] Weiman. W. Chr. P. de Vries. Leusden, stafmuziekant. B J. J. van Ree, Wijke, te Boerkaar. Mej. S. v. Rossum, Alphen, Bruggestr. H. J. Onthenk, Arnhem, Alexandestr. 102. Wed. Kouwenhoven, Noordwijkerhout, Piet Gij zenlaan. A. A. C. Devilee, Delft, Papenstraat 4. J. A. Bruinenberg, den Haag, K.Groenewegje 40. Mej. A. M. Zwetsloot, Vegkel, Klooster. Abr. B. Grasstek, den Haag. Kerkstraat 44. A. J. Versneij, Thorn (D.) R. de Jong, Stompwijk bij D. Looze, F. W. H. v. Raam, den Haag, Zorgvlietstr. 166. Mej. J. M. Visscher. Zwolle, Liefdegesticht. J. R. Brouwer, Haarlem, Diaconiehuis. Abr, W. van Dijk, Hilversum, Leeuwenstr 12. Mej. A. S. M. Meijer, Zoeterwoude. Faillissementen. Uitgesproken: A. H. Berg, vroeger wijnhandelaar, thans kantoorbediende te Rotter dam, curatormr. J. Dutilh. De handelsven nootschap onder de firma Dirksen en de Vries, gevestigd te Nijmegen, en hare leden E. H. Dirksen en E. de Vries, beiden koopman en in- slallateur, te Nijmegen, curator mr. C. j. Bijleveld te Nijmegen. J. H. Lejeune, bakker, Maastricht, curator mr. M. L. G. Schous. Opgeheven: M. L. Liket, letterkundige, Rotterdam. F. Merkelbach, schoenmaker te Zeelst. H. Schulte, Amsterdam. 1. Koop man, handelaar in groenten en fruit te Bussum. J. E. Flumans, reclameschilder, Amsterdam. S. G. de Mesquita, koopman in goud en zil ver, Amsterdam. Geëindigd: J. A. Groenendijk en J. Kloos. beiden metselaar te Schiedam. F. Ch. Coen- ders, costuumnaaister, te Amsterdam. J. van Gelderen te Geldermalsen. Verificatievergadering W v. Rooyen, koopman, Hazerswoude, curator mr. H. G. Gordon, Leiden. 26 Nov. gebouw der rechtbank 's-Gravenhage, indiening schuldin vorderingen vóór 1 Nov. Marktberichten. AMSTERDAM, 19 Oct. Olie. (Bericht van de makelaars Matthes <5 Porton). Raapolie per 6tw. f27tf; vliegend I26H per hectoliter ,,0i/ Lijnolie per 6/w f49M; vliegend 148X per hectoliter. AMSTERDAM, 19 October. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Friesche blauwe f 2.50 a 2,70, muizen groote, i 0 a ,0 per mud en kleine f 0.a f 0per mud, borgers f2,40 a 2.70, bonte f2.50 a 3.—, Zeeuwsche bonte f 2,50 a 3.30, blauwe f 2.50 a 3.25, eigenheimers f 3,— a 3,20. Eigenheimers poters f 1.70 a f 2,20. Drentsche Eigenheimers f 2,f2,25 IJpoI- der dito f ,0 a 0.—. Duitsche roode f2.50 a 2.60. Aanvoer 6 ladingen. SCHIEDAM, 19 October. Noteering van de Beurscommissie, Moutwijn f 10H Per Ned. vat zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn flauw. Spoeling per ketel f 1,20. Graan-Spiritus f 16H a 16^. Melasse-Spiritus f 13,3-4 14,—, ruwe Spiritus f 8H k i—. DELFT, 19 Oct. Op de vette varkensmarkt waren aangevoerd 128 stuks. Prijs per kg. Ie soort 58 ct. 2e soort 52 c. WOERDEN, 19 Oct. Op de heden gehouden vee- en varkensmarkt besteedde men voor vette koeien 0.— a 0.—, stieren 0.— a 0. kalveren f h schapen f 18 h 20.— lammeren f 00.— 00.jonge dito f varkens f 16 18, biggen f 10,h 14,zeu* gen f

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6