tijd geleden de loodgieter C. v. d. Zaal dn botsing kwam met de stoomtram en daarbij zijn arm brak. De arm, welke toentertijd is gezet, moet thans wederom worden gebroken. Morgenavond zal op de R. K. Jon gensschool het herhalingsonderwijs we derom aanvangen. Tot en met Donder dag worden nog leerlingen aangenomen. N1EUWVEEN. In den nacht is er bij twee landbouwers diefstal gep'eegd, en wel bij Joha, alhier cn bij de Jong aan Knttenbrug. Bij den eerste zijn een kar pet en verschillende kleedingstukken; ontvreemd, terwijl bij de J. kousen en sigaren zijn gestolen. Bij beiden was een raam in het zomerhuis opgescho ven, waaruit dan ook deze voorwerpen werden vermist. RIJNSBURG. In een la" -'gevoelde be hoefte zal door. het i ,,-entebestuur worden voorzien door hei u iwen eener ziekenbarak, waarin lijders aan besmette lijke ziekten op kosten der gemeente kunnen worden verpleegd.Deze zal worden gebouwd bijdeKanaalbrugaandeZandlaan. Met het oog op het zeer dikwijls lossen van verschillende meststoffen op de naast de barak grenzende losplaats wordt echter door velen de vraag gesteld of in deze wel de juiste plaats hiervoor gekozen is. VOORSCHOTEN. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 20 October 1910 des namiddags te 77a uren. Te behandelen onderwerpen: le. Ingekomen stukken; 2e. Benoeming onderwijzers voor het herhalingsonderwijs. 3e. Benoeming van onderwijzeressen voor de nuttige handwerken4e. Benoeming van een watermeester, een boekhouder, kassier en een machinist bij het water leidingbedrijf en betaling van hunne sala rissen 5e. Af- en Overschrijving6e. Uiïloting obligaties geldleening; 7e. Wij ziging van de orde op het gasbedrijf 8e. Nadere behandeling van het verzoek van het bestuur van het departement tot Nut van het Algemeen om de beschik king te verkrijgen over een schoollokaal; 9e. Begrootingsdienst 1911 10e. Reclame Hoofd ontslag. Op de voordracht voor twee onderwij zeressen in de nuttige handwerken staan school in het Dorp: No. 1. mej. J. G. B. van Gulik; No. 2. mej. J. C. Verhoog; No. 3. mej. A. M. Kosters; School aan den Rijndijkmej. H. OverdiepNo. 2. M. J. Choufour; No. 3. mej. D. Mechelse. VOORSCHOTEN. De heer J. van Scheers, ambtenaar te secretarie, alhier komt als no. 2 voor op een voordracht ter benoeming van gemeente-secretaris en ontvanger te Doorwerth. WARMOND. Van 12 tot 22 November a.s. zal in onze parochie een H. Missie gegeven worden, welke onder leiding zal staan van twee E.E. P.P. Franciscanen. ZOETERWOUDE. Vrijdagavond heeft de harddraverij vereeniging ten huize van den heer L. Dolle in de Wiedpoort, hare algemeene vergadering gehouden. Er wa ren 63 leden tegenwoordig. De voorzitter, de heer O. Belt, opende de vergadering met oen hartelijk woord van welkom 'tot de aanwezigen. Daarna werd door den secretaris-pen ningmeester, de heer C. Jiartweg, op verzoêk van den voorzitter, de notulen der vorige vergadering voorgelezen, die zonder bemerkingen werden goedgekeurd' 'De voorzitter dankte den secretaris voor zijne verrichtte werkzajamhedien. Vervolgens werd verslag uitgebracht over den toestand der vereeniging overat a-fgeloopen jaar 19091910, bevattende een relaas van het goed geslaagde feest op 7 September j.l. Voorts werd er rekening gedaan door den penningmeester over het gevoerde fi- nantieei beheer. De ontvangsten hadden beloopen 315.25, met dat der leden en donateurs bedroeg de geheele ontvangst f556.15. Het aantal leden der vereeiliging bedraagl 231, het getal donateurs 18. De uitgaven hadden beloopen 555.74 Zoodat er een batig saldo is van f .0.41 De rekening wei^l door de heeren J. Captein, H. F. Noordman en Ti. Koek nagezien. Na afloop daarvan bracht de heer J. Kaptein aan liet bestuur daarvan verslag mei "bevinding dat alles in orde .was. De voorzitter bedankte de commis sie voor hun onderzoek. Daarna hadden de verkiezingen van bestuursleden plaats. De aftredende hoer |C. Slootweg werd bij acclamatie herko zen. D/t lid verklaarde op de vraag van den voorzitter zijne benoeming aan te ne men. Door het bedanken als bestuurslid van den heer J. C. Stadhouwer werd tenge volge van die vacature, 4 candidaten op gegeven, n.l. de heeren J. Captein, H. F. Noordman, j. v. Velzen, Weipoort en C. P. Paardekooper. 'Op genoemde heeren waren resp. uitgebracht 5, 25, 5 en 11 stemmen. Herstemming moest dus plaats hebben fusschen de heeren Noordman léil "Paar- \jdekooper, met den 'uitslag resp. '40 en 21 stemmen. Op de vraag van den voor- 1 zifter of hij zijne benoeming "aannam, be- dankte hij. Alle moeite werd aangewend om den heer Noordman aan d'e bestuurs- tafel "te krijgen, doch tevergeefs. De heer Noordman bleef bij zijn besluit. |Toen 'weder stemmen op'de heeren id. J. Meu- j tink, C. P. Paardekooper en G. v. d'. j [Hoeven. Uitslag Meutiiik 2, Paardekooper 27, G. v. d. Hoeven 23 stemmen. [Bij de herstemming behaafde d|e heer G. yan der Hoeven 33 stemmen ien den heer C. P. Paardekooper 22 st. De aftredende commissarissen wieriden herkozen. Ten slotte werd aan het eind der ver gadering door den voorzitter wéder als voorheen, den leden aangespoord om le den aan te werven, vooral met het oog op de kas, want deze kan niet genoeg gesteund worden, en zooals een ieder ter vergadering gehoord had, is de financieële toestand niet al te rooskleurig. ,Tot be sluit werden een groot'aantal mooie prij zen ohder de aanwezige leden verloot. Voorden inkoop van die prijzen werd den heer Doeswijk bij monde van den voorzit ter dank gebracht. ZOETERWOUDE. Door de lotelingen C. van Schie en C. J. van der Post der lichting 1911 voor deze gemeente zijn bezwaren ingediend bij Ged. Staten tegen de uitspraken van den Militieraad te Lei den. Zij verzoeken tevens om herkeuring te mogen ondergaan. Op Woensdag 26 Oct. a.s. zal er schouw worden gevoerd over de wate ringen, hoofden enz. in den Oost- en Westbroekpolder. GEWESTELIJK GEMENGD. Baldadige studenten. Men meldt ons uit Zoeterwoude (hooge Rijndijk) Dat er onder de Leidsche -studenten rustverstoorders zijn, hebben wij hier on dervonden. 'Toen Zaterdag drie van die hoeren met een rijtuig passeerden, konden £j niet nalaten den een of ander -een poets te bak ken en kozen daarvoor de woning van Oen Zeereerw. Heer pastoor uit. Zij be gonnen deze te bombardeeren en allerlei onzin uit te braken. Toen iemand üit de pastorie naar 'bui ten kwam, meenden de zoo dappere her. i yghvw te 'moeien vluchten, door spoedig in het rijtuig te springen en w-eg te rijden. kZij hadden ditmaal echter buiten den waard gerekend, want jongens uit het Patronaat waren toegeschoten en grepen het paard bij de teugels, zoodat ze niet verder konden gaan. De politie werd gehaald en proces-verbaai opgemaakt. Bij visschen verdronken. De drie gebroeders Scharroo, wonende te 's-Hage, waren Zaterdagavond met den laatsten trein van hun woonplaats gestoomd tot Leiden, vandaar waren zij gegaan naar Zoeterwoude, om daar te gaan visschen. Den geheelen nacht hebben zij zich daarmede bezig gehouden. Zondagmorgen omstreeks half vijf bevon den zij zich aan de Vliet en geraakte de jongste der gebroeders, oud 13 a 14 jaren, in het breed vaarwater. Zijn beide oudere broers, van 19 en 16 jaar, hebben hem niet kunnen redden en zagen hem onder de oogen jammerlijk verdrinken. De omwonende menschen waren op het hulpgeroep toegesneld, evenals de veld wachter van der Stel. Laatstgenoemde bracht na eenig dreggen den jongen boven water, doch het bleek, dat de levens geesten reeds waren geweken. Per vaartuig is het lijk naar het lijken huisje op het Dorp Zoeterwoude gebracht. Te Sassenheim ontdekte vrouw B., toen zij een potje met rijst, dat op het vuur stond, ging- roeren, dat het was or de geheele inhoud in vlam stond. Hoe meer zij roerde, hoe meer vlametjes zich vertoonden. Zoowel zij zelve als die huis- genooten vonden -dit zulk een vreemd ver schijnsel, dat zij besloten den dokter te raadplegen. "Deze constateerde pTiosp'hor in de rijst. Het bleek echter, dat de phosphor niet te vinden was Tn de rijst zelf, niar wel in het water, dat afkomstig was uit een regentno, waarin koppen gevonden wer den van oduerwetsche lucifers, van 'de soort, waarmede wel eens ongedierte ver giftigd wordt. De huisgenooten herinnerden zich nu ook, dat zij kind's langen tijd verschijnse len van'benauwdheid en buikloop onder vonden na het "gebruik van meelspijzen, die gekookt waren In het water uit die zelfde regenton. Ook dat die verschijnse len altijd des Maandags het sterkst wa ren en juist op dien Lag werd het water in de regenton het meest in beroering ge bracht, omdat het -dan aangesproken werd voor de wasch. Nu geen water meer uit die regenton wordt gebruikt, blijven 'de genoemde ver schijnselen achterwege. rioe die luciferskoppen in het water ge komen knunen zijn, zal nu onderzocht worden. In de stoonihoirtzagerij van 'den heer J. Vergeer te Gouda, geraakte Zater dagmiddag de werkman v. R. te vallen op een cirkelzaag, waardoor "hij zeer ern stig werd verwond en naar het Ziek-en- hids moest worden vervoerd. Zijn toestand is niet buiten gevad?'. Kerknieuws. Graf van Karei den Groote. Omtrent de opgravingen in de Munster kerk, die tot doel hebben, de oorspron kelijke begraafplaats van Karei den Groote te ontdekken, kan nog gemeld worden dat verschillende voor archeologen be langrijke vondsten zijn gedaan. Niet alleen vond men overblijfselen van Romeinsche bouwwerken, maar ook de beide door Otto lil van Rome naar Aken overgebrachte sar- kofagen met de reliquieën der H. H. Leopardus en Corona. De sarkofaag van Olto 111 bestaat uit rooden zandsteen, is 2 M. lang. 0.70 M, breed en 0.60 M. hoog. De Acta A. S. Het jongste nummer van de „Acta Apostolica Sedis" bevat o.m. de volgende belangrijke documenten. Het schrijven van den Paus aan prof. Decurtins over het literaire modernisme. Een decreet van de congregatie van het H. Consistorie over een reeks van kwesties betrekkelijk de uitvoering van het motu proprio „Sacrorum Antistitum", volgens welk decreet le. niemand tot doctor in de theologie gepromoveerd worden mag, die niet le voren den doctorsgraad in de filosofie heeft behaald of tenminste kan aantoonen, dat hij een cursus, heeft meegemaakt in de scholastieke filosofie; 2e. de bekende raden van toezicht alle twee maanden te zamen moeten komen; 3e. ver verwijderd wonende leden echter hun berichten ook schriftelijk kunnen indienen; 4e. het absoluut verbod van het lezen van kranten en tijdschriften ook geldt voor studenten in kloosters en congregaties; 5e. de seminarie-professoren ieder jaar den tekst van hun voorlezingen en col leges moeten indienen en in het begin van het jaar opnieuw den eed moeten afleggen; 6e. de lectoren van de godsdienstige orden eveneens zoo doen moeten; 7e. ook de reeds bekrachtigde biecht vaders en predikanten en de reeds in hun ambt werkzaam zijnde pastoors, canonici, ordinaats- en curiaal-beambten enz. den eed moeten afleggen; 8e. de bisschoppen en orden-oversten een anderen priester tot het afnemen van den eed kunnen afvaardigen; 19e. aan de congregatie van de inqui sitie moeten niet alleen de namen van hen worden medegedeeld, die den eed overtreden, maar ook van hen, die weigeren den eed af te leggen; 10e. de bisschoppen en ordes-oversten moeten hun onderdanen, aan wie het prediken verboden is, geen aanbevelings- schrijven zonder een desbetreffende nota er aan te hebben toegevoegd, verleenen; 11e. predikanten, die op andere plaatsen door bisschoppen niet zijn toegelaten, moeten niet door anderen worden uitge- noodigd tot het houden van predikaties; 12e. allen, die den eed moeien afleggen, moeten dat doen voorden31stenDecember. Overigens bevat dit nummer behalve een paar stukken van meer particulier belang een paar uitvoerig gedocumen teerde uitspraken van de'Rota. Z. D. H. Mgr. de Bisschop van Haarlem zal morgen geen audiëntie ver leenen. Land- en Tuinbouw. Vakschool voor Kaasmakers. De Vereeniging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorder kwartier en de bonid van Zuivelfabrie ken in Noord-Holland hebben, met be hulp van bijdragen van belanghebben den, schoolgelden en subsidies van het rijk en de provincie een instelling in het leven geroepen met het doel, prac- tisch bekwame en grondig theoretisch' ontwikkelde kaasmakers, in het bijzon der tèn behoeve van de- Noordholland- sc'ne fabriekmatige kaasindustrie, te vor men. Donderdagmiddag is in het gebouw van het zuivelconsulentschap te Hoorn, waar ook de lessen zullen jvonden ge geven, deze vakscohol voor kaasmakiers op officiëele wijze geopend' door den inspecteur van het landbouwonderwijs, dr. K. H. M. van der Zande. In de buurt van Gorinchem is del aardappeloogst afgcloopen. Zooals bij na overal is ook hier de opbrengst niet groot, vooral van blauwen en zeeuwen, terwijl de hoedanigheid ook te wenschien overlaat. Sommige verbouwers hadidien van landerijen, die anders ongeveer 100 mud opbrachten, nu niet meer dan 15 a 20 H. L. Het meeste beschot leverden de bravo's op. De prijzen zijn, den tijd van het jaar in aanmerking genomen vrij hoog, nl. f4 a f 4V2 Per H. L. De invloed der Fransche staking. De exporteurs van bloembollen in de omgeving van Haarlem, die thans zen dingen onderweg hebben naar Frankrijk, ondervinden maar al te zeer de weeën van de spoorwegstakingen in dat land. Hunne colli's komen van de Belgische grenzen terug, en kunnen als de troe belen lang duren, niet onuitgepakt blijven staan, willen de bloembollen voor bederf worden behoed. Dat dus hier naar een verbetering van den toestand verlangend wordt uitgezien, behoeft geen beioog. Leger en Vloot. Van 17 October tot 31 Januari 1911 zullen voor de onderofficieren aan wie in verband met de overgangsbepalingen het radicaal A2 was toegekend, zonder dat zij een cursus bedoeld bij A2 6 hadden gevolgd, extra gymnastiek- en scherni- cursussen worden gehouden te Leiden, Amersfoort en Breda, respectievelijk on der commando van den 2n luit. W. K. R. Diemont, van het 4e, den ln luit. D. J. Gorter, van het 5e. en den ln. luit. jhr. D. De Brauw, van het 6e reg. inf. Met de leiding over het geheel is belast de di recteur der Normaal Schietschool Sport. Olieslagers in deD Haag. Nadat Olieslagers Zaterdag een korte vlucht had gemaakt, steeg hij gistermid dag te ongeveer halfvier weer op en maakte in tegenwoordigheid van een ont zaglijke menigte een vlucht van 25 minu ten, waarna hij vlot lande. Frankrijk-Engeland. Het Fransche luchtschip „Clément Bayerd" steeg gistermorgen met 7 passa- iers te Compiègne op om 7.15en voer naar ingeland waar het te 1.26 te Londen lande. Parijs-Brussel De aviateur Wijnmalen vertrok gister morgen 7.45 van Parijs en kwam 1.16 te Brussel aan. Hij verirok weer naar Parijs om 2.25. Legagueux, die ook den tocht maakte kwam 2.25 te Brussel aan. Academienieuws. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heer H. Fokker (den Haag)theoretisch genees kundig examen de heerJ.Tijssen (Alkmaar). Candidaats-exatnen in de rechten de heer E. J. C. Oreven, Zivoile. GRONINGEN. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift„Over de radicaal-operatie van breuken", de heer J. A. van der Sluijs, arts, geboren te Akkrum. UTRECHT. Bevorderd tot arts de heeren A. A. F. Baptist en L. Schaepkens v. Riempst. Nieuwe R.-K. Studenten vereeniging. Naar wij vernemen heeft het meeren- deel der R.-K. studenten der Rijks Hoogere Land- Tuin- en Boschbouwschool teWa- geningen in principe besloten tot oprich ting eener R.-K. studenten-vereeniging. Op eene daartoe belegde vergadering zijn tot leden van het voodoopig bestuur benoemd, de heeren A. Roebroek, J. Bianchi en G. Schaepman. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. De kantonrechter veroordeelde heden wegens straatschenderij P. J. te Leiden, tot f 2 of 2 d.en J. R., H. R., en H. C. C. te Leiden, tot f 10 of 2 d. Wegens het maken van 'burengerucht J. D. L. en I. de V., te Leiden, tot f5 of 2 d. A. de V., G. P. M. en, J. A. v. K., te War mond, tot f2 of 2 d.P. J. M., te Den Haag, tot f5 of 2 d. Wegens het loopen op verboden grond H. v. H., P. F. en M. L. te Leiden, J. P. T. te Noordwijk, P. v. d. B., N. D, J. D., A. v. d. B., .J P, J D, A v d' B, ■W. G. v. d. Z., P. v. id. B., te Noord- wijk erh out, P. J. v. d. A., L. P., te Hil- elgom,tot f5 of 2 d. wegens jagen zonder vergunning P. H. te Zoeterwoude, en J. L. B. te Leiden tot f 050 of 1 d wegens visschen zonder acte 'en zon der vergunning J. S., tot 2 maal f5 of 2 maal 2d.; J. P., tot 2 maal f10 óf 2 maal "2 d. B. F. tot 2 maal f5 óf 2 maai 2"d.H. v.H., tot f2 óf 2 d; J. S., tot 4 maal f3 of 4 maal 2d.; D. J. v. d. B., tot 2 maal f 3 of 2 maal 2 d.J. S., tot 2 maal f2 'oï 2 maal 2d.; J. v. S., tot 2 maal "f2 of 2 maal 2 d. (allen *te Leiden). E. J. v. d. L., te 's-Gravenhage, werd vrijgesproken. wegens overtreding der arbeidswet J. T., tot f2 of 1 d.C. C. tot f2 of2 d; W. Th. A. B., tot f 2 of 2 d.J. G v. W., tot f2 of 1 d.; H. R., tot 2 maal f2 of 2 maal 2 d.J. A. S., tot 'f 1 of 1 d (allen te Leiden), G. A. H. te Katwijk, 4 maal f3 of 4 maal 2d. wegens leerplichtwetovertreding: D. M. tot fl of 1 d.; W. de W. tot f0.50 of 1 d.; L. v. d. D., tot fl óf 1 d;; J. v. R. ,wed. v. d R., tot f 1 of 1 dj (allen te Leiden); J. H., C. J. v. L., 'J. S. wed. v. d. P., W. v. D., allen te Katwijk tot f 1 of 1 d. V wegens rijden met voertuig, óf rijwiel zonder licht: A. T. te Voorschoten, tot f3 of 2 d.,; J. v. D., F. G., J. v. id M., J. O., allen te Katwijk tot f3 of 2 d.,J. P. te Haarlem tot f2 of 1 d. J.' S. te Katwijk tot f 1 of 1 week tucht school; L. v. d. S., te Rijnsburg; G v. V. te Leiderdorp P. R. te Leiderdorp; L. F.t e Amsterdam; A. M. v. D. te Veur; J. v. d. M. te Lisse; S. S. te Sassenheim C. S. te Volendam, Th. L. te Voorhout, G O. te Zoetermeer, A. J. V. v. d. P. te Leiden, H. R. te Leiden, Th. Z. te Viur allen tot f2 of 1 d. wegens rijden met een auto zonder rij bewijs A. A. de V., te Leiden, tot 2 maal f 1 óf 2 maal ld. wegens Varen Tzonder vergunning in Rijnlands boezemwater H. de B., te Rot terdam, tot f2 of 1 d, J. M. te Rotterdam, tot fl <Sf 1 d., J. N. te Rijswijk, tot f 1 of 1 d. Wegens het hebben van een aangespan nen hond zonder muilkorf, H. M. P., te Leiden, tot 12 of 2 d. Wegens te snel varen, L. G. M. te Lei derdorp, tot f 2of 2 d. Wegens het vernielen der harde duinkorst T. N. te Noordwijik, tot 3 maal f3 of 3 maal ld.; P. v. D., te Noordwijk, tot f 5of 2 d. J. V. te Noordwijk, totf 5 of 1 week tuchtschool. LWegens baggeren zonder vergunning1 A. K. te Sassenheim, tot f 1 of ld.; W. v. .R, te Leiden, tot f 3 óf 2 et.» J_. de H. te; Leiderdorp, tot f2 of 2 d. Wegens iemand naschekien, D. L. JC te Leiden, tot f 3 of 1 d, Wegens overtreding der veror'd. openW slachthui*, ,Th ,M. W. B. te Leiden, tot fö of 2 d.. Wagens op Zondag berijden van een rijwiel resp. op'Plantsoen, .Witte Singel' en Zoeterw. Singel J. R. M. tot Ï3 of 2 d., J. .J W., tot f 1 of 1 «L, J. v. d. S« tot f 1 of 1 d., allen te Leiden. Wegens tegen wü Van gebruiker van 't perceel stukken aanplakken P. C B., ie Leiden tot f 1 of 1 d. Wegens te siiel rijden met auto, H. P. M. v. d. A. te Hillegom en B. J. A. v. V. v. V., te.Velsen, tot f 10 of 2 d. Op de rol stonden 118 zaken voor open bare behandeling. Jan de R., 15 jaar, en Jac. te R^ losse werklieden te Zand voort, hadden zich op 27 Aug., 's avonds te elf uur, met' E. K., die riiet verschenen was, met car bid lantaarns in een jachtveld onder Noordwijk bevonden, om konijnen op te sporen. De ambtenaar van het O. M. yorderde: tegen elk der beklaagd-en f 25 subs. 5 d, of voor den minderjarige 1 mnd. tucht school. Aan A. C. P., 38 jaar, schoenmaker te Leiden, was ten laste gelegd te hebben gevischt met een tleur, betgeen beklaagde ontleende. Getuige v. d. S., verbalisant, beweerde dat beklaagde een vischtuig had, geheel- overeenkomende met een iUfüv: - - - Het rerschil bestaat vólgens beklaagde., hierin dat een fleur wordt vastgezet en beklaagde met zijn hengel (hij had belde, instrumenten medegebracht) langs Let wa ter visschende voortliep. Hij beroept zicli] op een arrest van TTen Hoogen Raad. f Het O. M. kan met de opvatting van beklaagde niet meegaan, weshalve een boéte van f 0.50 of 1 dag wordt geëischf. Beklaagde had niets meer te zeggen,- want hij ging toch in appèl. "L. E., rijwielhandelaar te Leiden, had; met een buurtververk-eerkaartje in een trein niet voor buurtverkeer bestemd plaats genomen en was 'deswege be keurd. Beklaagde beweerde er onschuldig te zijn ingeloopen, hij wist dat hij een buurtverkeerkaartje had. Getuige Wier stra, portier bij de H. IJ. S. M. die de kaartjes had ingenomen verklaarde dat hij aanstonds den indruk had gekregen dat bekl. het slachtoffer was van een misver stand van den ambtenaar met de afgifte der kaartjes belast 'Geëischt werd f0.50 of 1 dag. Verbalisant Arents, agent van politie te Leiden, werd gehoord in de zaak van P. G .T., wiens autonummer niet be hoorlijk verlicht was. Bij het verhoor bleek nog dat beklaagde niet was geweest de bestuurder, waarom Le ambtenaar bet aan den kantonrechter overlatende be klaagde vrij te spreken een lichte boete? eischte nl. f10 of 3 d. Neeltje O, echtgenootse v. K. v. d.*L.? winkelierster te Leiden had in een be- reidplaats voor boter margarine voor radig had. Getuige Eskes, inspecteur van Politie verklaarde dat, bij in wer king treden -der gewijzigde boterwet hij successievelijk alle melkboeren, dus ook beklaagde gewaarschuwd heeft en na waarschuwing heeft geverbaliseerd. Eisch f 5 of 1 id. J. B. echtgen. v. "J. J., 21 -j.aar te Katwijk aan Zeebad zonder verlof een glas bier voor geöruik ter plaatse van verkoop verkocht welk potje bier, omdat' beklaagde in haar onschuld gehandeld! heeft haar kwam te staan op f 0.50. ,Tegen Alb. T., die onder Voorscho ten met zijn hondenkar zooveel w-egs hadl in beslag genomen, dat getuigen [R. en H. respect klerk en schrijver der pro vinciale griffie te 'sHage met hun fiiets niet konden passeeren, maar aangereden en over den grond geslingerd werden^ werd door iden ambtenaar, omdat die woeste hondenkarberijders tot zijn spijt zoo weinig jn handen van bet gerecht vallen een voorbeeldige straf geëischt, n.l. f30 boete, te vervangen door '10 dagien hechtenis. j J. v. d. R. 20 j. winkelier aan de 'Haarlemmerstraat te Leiden had in een' ongécapsuleerd fleschje sterken drank af geleverd hetgeen hij bekende. De ambte naar vond het een 'minder onschuldige overtreding dan het 'wel schijnt, derhalve) f25 of 3 d J. A. P. M. 20 j. aan de Haarlemmer straat te Leiden stond voor hetzelfde? feit terecht hetgeen ook hij bekende. Zelf de eisch. J. F. chauffeur te 3chiedajn ha4 had met te groote snelheid gereden meü een motorrijtuig bimneri de gemeente» Sassenheim. Bekl. bekende en hoorde f 25 subs. 5 dagen tegen zich eischenl J. H. L., technisch student, wonende) te Haarlem had te N oord wij ker- hout te hard gereden en was daardoör; dn botsing gekomen met een sjees der; ringrijderij. Bij de groote volksmenigte; die op de been was, had dan ernstig^ ongelukken kunnen geschieden. De ambtenaar verklaarde een oogen- blik van j)lan te zijn geweest principale hechtenis te eischen. In aanmerking ne mende dat bekl. carrière érnstig zouL kunnen schaden, vorderde bet O. Mk|\ f100 boete subs. 10 diagen hechtenis; D. H., 31 jaar, visscher te Gou,d'a^ stond terecht, dat hij onder [Warmond), met fe groote "snelheid gereden m'ét; gunning. Bekl. ontkende het ten lastaj gelegde en bad te ^ijtie^ yer^edigi,nfl

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2