Uit Stad en Omgeving. cn daar verschillende leden nog ge en ge legenheid gevonden hebben zich persoon lijk van den toestand aldaar te overtui gen, meent spr. dat uitstel 'alsnog ge- wenscfit is. Wethouder v. d. Lip vindt dit al een ^ekke argumentatie. De hoer Briët heeft relf den toestand opgenomen en komt nu uitstel vragen opdat anderen dien toe stand ook nog eens kunnen opnemen/Die aandrang moes? Van andere leden uit gaan. De heer Vergouwen zou gaarne uitstel wenschen, evenals de heer Pe ra. De heer Sijtsma merkt op, dat men in de vorige vergadering tot uitstel heeft besloten, opdat de leden zelf de huisjes in oogenschouw konden nemen. De heer Briët geeft toe, dat formeel de heer v. VI. Lip gelijk heeft. Men heeft echter recht te doen tegenover de eige naars. Het voorstel Briët wordt verwor pen met 20 tegen 10 stemmen. Het voors'tel van B. en W. wordt daar na aangenomen met 20 tegen 10 stem men. .Tegen stemden de beeren Briët, Bosch, Bots, Fokker, v. Hoeken, Ver gouwen, Timp, P. J. Mulder, Pera en Roem. 13o. Verzoek van de afd. Leiden de~ Ned. Ver. tot afschaffing van alcohol houdende dranken e.a., om verhooging van het voor drankbestrijding uitgetrok ken bedrag op de begrooting van 1911. B. en W. stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer A a 1 b e r s e vraagt, hoe die uitgetrokken f100 op de begrooting on der de vereenigingen wordt verdeeld. 5pr. wenscht niet een gelijk bedrag aan elke vereeniging te geven, maar het geld te verdeelen, overeenkomstig dien maat staf, thans voor „kindervoeding" .aan gelegd, natuurlijk tot een bepaald maxi mum. De heer Sijtsma vindt, dat f 14 per vereeniging te weinig is. Spr. is dan ook voor verhooging, maar voelt niets voor het systeem van den heer Aalbexse; bij drankbestrijding heeft de kleinste veree niging het meeste noobig; spreker stelt voor f175 te geven 'd. i. f25 per veree niging. De heer Roem zou zelfs f350 wil len geven, omdat het nut van drankbe strijding zeer groot is. Spreker dient zulk een voorstel in. De heer Bosch vraagt hoe de ver deeling geschiedt. De Voorzitter zegt, dat ten vorige ja-re een der aanvragende vereenigingen het subsidie veMeeld heeft onder de re- questreerende vereenigingen. De heer Fockema Andreae meer. 1 dat het bij het blijk van sympathie nv. blijven. Br komen telkens weer veree- niginge njbij en dat moet tot gevoig heb ben, dat de gemeente telkens meer moet dokken. Spr. gelooft dat de zedelijkheid niet 't eerst door «den Staat moet wor den bevorderd, door allerlei wetten en subsidies; 't is eerder het werk der kerk. Na deze oiid-liberale ontboezeming, deelt de Voorzit te r nog mede, dat B. en W. het subsidie 'zullen verdealen. Het voorstel Roem, om f350 op de begrooting voor 1911 uit te trekken, wordt verworpen met '23 tegen 5 st., die van de heeren 'Aalberse, Briët, Roem "Meuleman en Sijtsma. Het voorstel Sijtsma om 1175 voor drankbestrijding uit te trekken, wordt verworpen met "18 tegen 10 stem men. Vóór stemden de heer-en Aaiberse, Briët, Carpentier Alting, Hoogeboom, de .Vries, van Tol, Sijtsma, Roem, Meule man en P. J. Mulder. Het afwijzend preadvies wordt goed gekeurd. 14o. Bezwaarschriften tegen aansla gen in het Vergunningsrecht, dienst 1910 s191L De commissie ad hoe adviseert den aanslag van A. C. M. van Noort, Le vendaal 26 ,te handhaven op f 75, van iW. F. Prins, Kijfgracht- 8 en J. H. iWedekin-d, Oude Rijn 83, terug te brengen van f50 op f37.50. B. en W. kunnen zich maar gedeel telijk met dit advies vereenigen. Zij geven den Raad in overweging af te Wijzen de reclames van de reclaman ten van Noort en'Vedekind en den aan slag van W. T. Prins terug te bren gen van f 50 tot f 37.50. De heer Bosch vindt de raming van JL en W. ten opzichte van den heer W«e- Üekind wel wat gewaagd. Spr.^ hoopt dat de Raad met de Commissie zal meegaan. De heer Zwiers bestrijdt de be wering van B. en W, als zou de Commis sie willekeurig te werk zijn gegaan. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hun becijferingen gegrond hebben op 'an dere jaren. De aanslag van den "heer Wediekind besluit men vast "te stellen overeen komstig het advies der commissie. De Voorzitter dankt de Commis sie voor de genomen moe'fte. "(Applaus.) 15o. Verzoek van de afd. Leiden van den Alg. Ned. Typografenbond om aan vulling van de voorwaarden van aanbe steding van het gemeentelijk drukwerk. B. en W. stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer Fokker betoogt dat pa troons, die voor de gemeente wierk uit voeren hun werklieden niet willekeurig mogen behandelen. Al kan een patsoon het grondwctD' echt van veroenlgen niet ontnemc toch der' werkman in het gebruik ma^en daarva.. belemme ren. Dit acht SDr. verkeerd. Hij zou cle mee- nlng van andere raadsleden wel eqns wil len vernemen. De heer P. J. Mulder zegt, dat men niets heeft op te merken als een knecht den patroon "in den steek laatgeeft de patroon een knecht met een behoorlijke opzeggingstermijn zijn congé, dan wordt hij aangegrepen als ware hij een wilde man. De heer Fockema Andreae staat op het standpunt van B .en W. Men moet een patroon t ;ii, welke werklieden hij in zijn die.. inemen. De gemeente mag niet door aüerlei voor-, schriften in het bedrijf ingrijpen. De heer Fokker zou eveneens pro- tesreeren, als een patroon iemand om zijn godsdienstige overtuiging zou ont slaan. Spr. zou eens willen zien, welke gezichten de R. K. of A. R. zoudca zet ten, a!s het dan eenliunner partijgenoot-en gold. Dit geval staat voor spr. op één lijn. De Voorzitter antwoordt hierop, dat de heer Fokker aan de betrekken fir ma dan het werk moet onthouden, maar haar niet zulke condities stellen. De heer P. J. M u 1 d e r gelooid da,t, als de heer Fokker zelf ondergeschikten had, bij anders zou redeneeren. De heer Pera heeft lang getwijfeld welke houdnig bij zou moeten aanne men. Er is veel voor het vc-z-»?k te ieg- gen. Men moet niet iema:u. c nine ren iid.van een vereeniging te woi\c.>. Er zijn echter ook vereenigingen ,iii-e veel ten kwade uitwerken. Spr. vindt hier termen aanwezig om met het preadvies mede te gaan. De heer Fokker zou r ng wenschen, dat de werkgever schap van een koninklijk goe..ö. .arde vereeniging niet aan zijn personeei kan verbieden. Na nog eenige opmerkingen van den heer Sijtsma, die den heer Fokker bij- va't en den Voorzitter, wordt he' v -zoek afgewezen met 23 tegen 4 :men, die van de heeren Sijtsma, "Fokker, van Tol en Zwiers. 16o. Voorstel tot hernieuwing van het contract met de firma J. J. Groen en Zn. betreffende de levering van de In gekomen Stukken en van hel gedrukt stenografisch verslag en van de Handelin gen van flen Gemeenteraad. Goedgekeurd met a'gemcene stemmen, behalve, die van den heer Fokker. 17o. Voorstel: a. tot het aanga?,.: van een overeen- 1 met de gemeente Rijnsburg in za ke de levering van gas in die gemeente; b. tot aanvulling van het uitbreidings- en vernieuwingsfonds der stede':;ke gas fabriek, met een bedrag van f 52.500: c. tot vaststelling van den desbetref- >nden be^rooiingsstaat. •De heer "Bots vraagt of de onderhan delingen met Oegstgeest over het leggen van buizen door de wegen van die ge meente reeds ten einde zijn. Wethouder Korevaar antwoordt, dat de onderhandelingen nog gaande zijn. Dit is echter geen bezwaar het voorstei aan 'te nemen. Het voorstel wordt daarna goedge keurd. Bij de rondvraag wenscht de heer P e- ra meer toezicht op of betere maatre gelen ter beveiliging van de kunstwer ken aan 'de Haarlemmervaart, die groote schade ondervonden door het spel en on oordeelkundig varen van de zandbakken. De heer Zwiers ondersteunt deze woor den. Wethouder Kore vaar meent, dat er niet veel aan te doen zal zijn. Van Rijn land wordt zooveel mogelijk medewer king ondervonden, doch de eigendommen liggen buiten dè gemeente. De heer Roem wenscht extra toezicht, waarvan de Voorzitter weinig resultaat ver wacht, ook wegens de hooge kosten. De heer Meuleman deelt mede, dat het hem leed doet dat de onderhandeliii- lingen met het St. Elisabeth-gesticht inza ke de verpleging van armlastige zieken tot geen resultaat hebben geleid. In dit stadium trekt spr. zijn bekend voorstel in. De voorzitter zegt, dat de B. en W. desondanks deze zaa"k in de volgende ver gadering in den Raad zuilen brengen. De heer Fockema Andreae wenscht toepassing van art. 18 der con cessievoorwaarden van de Telefoon. Te genwoordig moe.1 men *ang wachten alvo rens men aansluiting verkrijgt, 't schijnt of de Maatschappij -de uitbreiding van "het aantal abonnés niet doet gepaard gaan, met uitbreiding van personeel. De Voorzitter zegt onderzoek te doen. Daarna shut de Voorzitter te half zes de vergadering. LEIDEN, 14 October. Veefonds Leiden. Hedenmorgen hield het Veefonds Lei den ecne algemeene vergade ing jn ca fé Zomerlust, onder voorzitterschap van den heer J. de Graaf (Leiderdorp) ,die na opening, direct het woord .gaf aan den secretaris, den heer J. B. Wess-e- lingh Sr. (Groenendijk) voor het lezen der notulen, welke onverandlerd wer den goedgekeurd. Daarna bracht de commissie voor het nazien der rekening over 190910, be staande uit de heeren Ramp (Warmond) en Kopper (Oegstgeest) verslag uit van hare bevindingen bij monde van eerst genoemde. Zij had ajles in 'orde her vonden en adviseerde tot goedkeuring. Dit de rekennig, door den heer Wes- selingh voorgelezen bleek, dat geassu reerd zijn S435 runderen. Er zijn 83 nieuwe leden toegetreden. De ontvang sten bedroegen f 25.445,941/2, daaronder begrepen het batig saldo van het vorig dienstjaar ad f 6549,99. De uitgaven aan schade, salarissen, onkosten enz.., bedroegen: lc kwartaal f 4694,741/2, 2e kwartaal f 4765,63 3e kw. f 6029,92 en 4e kw. f6301.561/2 tot. f 21791 .Sói/s- Het saldo is dus f 3654,08, waarvan op de spaarbank is gedeponeerd f 3249,26. Het saldo van het vorig jaar vergelijkenld! met dat van het nu afgesloten dienstjaar blijkt dat er een verlies van f2895,91 is geleden. De rekening wordt onder 'dankzeg ging aan den secretaris-penningmeester goedgekeurd. Met bijna algemeene stemmen Worden de periodiek aftredende bestuursleden de 'ke-e.en j .de Graaf (Leiderdorp), A. L. de Groot (Voorburg), A. de Jong (Hazerswoude) en C. Bakker (Oegst geest) herkozen. Allen nemen hun her benoeming aan dankend voor het her nieuwd vertrouwen in hen gesteld. De lieer Wesselingh wenscht de her benoemde bestuursleden geluk inzon derheid den voorzitter; spr. hoopt, dat de heer de Graaf nog lang voor het vee fonds gespaard zalblijven en met lust en kracht zijn hernieuwd mandlaat voor ar zal mogen vervullen. ervolgens komt in bespreking of de premie, die het vorig jaar verlaagd werd van f 2 op f 150, zal worden gehand haafd. Het voorstel van het bestuur is om de premie voorloopig op f 1.50 te houden, Mocht evenwel in den loop van het par verhooging noodig blijken, verzocht' het bestuur machtiging tot verhooging der premie over te gaan. Uit de toelichting blijkt, dat de bei de eerste kwartalen van het laatste dienstjaar nog eenige winst hebben op geleverd, de beide laatste gaven cei groot verlies. Nu staat de kas er wel niet slecht voor, maar men kan niet voor zien wat er gebeuren kan. Het verlies L niet alleen veroorzaakt door de vele tu- berculeuse runderen, maar ook door de hooge prijzen der veïte koeienelk dier dat afgekeurd wordt, kost f40 tot 50 meer aan het fonds dan vroeger. Den weg opgaan van andere fondsen en de schade gedeeltelijk op derden te ver halen of slechts een deel der schade uit te betalen, wordt niet wenschelijk ge acht. Een der leden voerde nog aan, dat Purmerend's en Amsterdam's veefonds ook de premie hebben verhoogd. Het voorstel van het bestuur wordt bij acclamatie goedgekeurd. Wordt tot verhooging overgegaan, zal het bestuur deze in de bladen door middel van ad vertenties bekend maken. Hierna wordt de vergadering geslo ten. Hugo Verriqst. Nogmaals is hij in Leiden opgetreden, nu in de overvolle kleine Stadiszaal, Ook nu sprak hij weer over zij'n geliefd Vlaanderen en zijne letterkunde. 'Nadat hij het geboren worden en den opbloei der Vlaamsche letterkunde, tot voor korten tijd nog onbekend, liad doen zien, even aangeroerd de schoonheid zan Gezelie, Rodenbach en de Cóercq, en aan getoond had dat in een liknstwerk, wil het werkelijk schoon zijn, „drij vedelen" moeten spelen, de eeiste in het hart van den kunstenaar, de tweede zingend in zijn werk, de derde weerklank vindend in het hart van hem die het werk geni-et, kwam hij tot zijn eigenlijk onderwerp Stijn Streuvels en diens meesterwerk de Viasschaard. in het kort vertelde hij den levensloop van Frank Lateur, den bakker, die slechts lager onderwijs genoot en. zélfs van het pronoins possessif niets afwist. Maar hij kepde zijn volk en de schoon heid van zijn land en wat" hij in zicii op nam z welde in zijn hoofd tot rijke rijp heid en werd dan in volle schoonheid op 't papier gebracht. Die volle schoonheid, dat spelen der „dry vedelen" toonde Ver- riest ons door een geestdriftige weder gave van de inhoud van den Viasschaard. Het enthousiaste gehoor zong hem na een langdurig applaus, spontaan de Vlaamsche Leeuw toe, waarvoor hij met een glimlach dankte. .Gisteravond had in den schouw burg de plechtige inauguratie plaats van een negentigtal candidaat-leden van het Leidsciie Studentencorps, met een rede van den corpspraeses, den heer E. F. M. J. Michiels van Verduynen. Na afloop der rede trok men in een grooten fakkeloptocht, waarin de tal rijke vaandels van verenigingen en dis puten werden meegevoerd, langs een langen omweg door Leiden's straten naar Sociëteit Minerva, waar met een kroegjool -het feest der jaarlijksche ver jonging werd voortgezet. De burgerij, in grooten getale langs den weg op gesteld, dee:: hierdoor en door het tal rijk ontsteken van Bengaalsc'-.e verlich ting van haar belangstelling blifken. De gemeenteraad van Utrecht heeft gisteravond tot leerares in de natuurkun de aan de H. B. S. met 5-j. c. voor meis jes aldaar benoemd mej. N. Klaassen, leerares aan de H. B. S. voor meisjes alhier. ROOMSCHE AGENDA. Zondag 8 uur 's avondls. Gebouw R. K. Volksbond, Rapenburg 10. Opvoe ring van „De koopman van "Venetië" 's Gravenhaagsch R. K. Tooneelgezel- schap. Toegangsprijzen zie annonce. Woensdag, 5i/2 uur 's avonds. Ge bouw'der St Joseph-Gezellen, Rapenburg Bijbelsche geschiedenis met lichtbeelden voor kinderen de.r St, Petr.qs-aro chi e. BOSKOOP. Alhier is gisteren over leden de keer A. Koster Mzn., tal van jaren raadslid en wethouder, die zich voorts op tuinbouwgebied en in maat schappelijk werk verdienstelijk heeft gemaakt HAARLEMMERMEER. Door de af deeling Haarlemmermeer van het Witte Kruis en die Gezondheidscommissie zijn ad'ressen van adhaesie aan den Raad ver zonden in verband met de besprekingen in de laatste Raadsvergadering, om te komen tot een betere watervoorziening in de Haarlemmermeer. Thans is er reeds weer op verschillende plaatsen in deze gemeente gebrek aan drinkwater, dat weer van elders wordt aangevoerd. Alleen gegoeden kunnen dezen maatre gel nemen de arbeidersbevolking voor ziet zich in tijden van watergebrek van dikwijls besmet water uit Ringvaart of to oil t. KATWIJK AAN ZEE. Voor haring werden hier de volgende prijzen besteed voor volle haring f 11.90—12.0512.25; voor ijle haring f9.15—9.25.—9.30—9.35 voor steurharing f7.95—9.3510—10.95 11.80; voör makreel f 10.4010.6510.85, per kantje. LISSE. Gedurende deze week gaat er geen morgen voorbij, of de een of andere houder van konijnen in de buurt van de Engelbrug, alhier, vond zijn beestjes dood en verscheurd voor de hokken liggen. De tralies zijn dan verbroken of verbogen en geen konijn blijft gespaard. Bij W. van Beek welke zijn konijnen* in de schuur had, waren zelfs een paar planken van de schuur gescheurd en had dezelfde moordgeschiedenis plaats gehad. Opval lend is 't dat niet een der beesten wordt vermist. Vermoed wordt dat deze moorden door een hond worden verricht. Althans groote hondenpocten teekende zich af in 't zand bij de hokken. Met dit al is 't een schade postje. NOORDWIJK. Gisteren vergaderde in Café „Flora" de afdeeling Noordwijk, der Algemeene Vereeniging van "Bloembollen- Cultuur, gepresideerd door den Vice- Voorzitter den heer P. de Groot Jzn. De notulen worden na een kort ope ningswoord door den Voorzitter voorge lezen en onveranderd vastgesteld. Onder- de ingekomen stukken was een schrijven van den oud-Voorzitter, waar in hij als zoodanig ontslag neemt," en zijn beste wenschen uit voor den verweren bloei der afdeeling. De overige stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. De Voorzitter .spreekt zijn leedwezen uit dat een zoo goed Voorzitter als de heer Prim getoond heeft te zijn, door de afdeeling moet worden gemist. „Hij was de man op de rechte plaats. Moge 't hem te Wassenaar welgaan"". De secretaris deelt mede het resultaat op het door de afdeeling ingezonden re quest aan oen Gemeenteraad. Deze heeft n.l. besloten in principe een bedrag van f 10.000 uit te trekken voor Vaartverbe tering. De heer A. v. d. Berg, stelt voor, dat door de afdeeling als voorstel voor "de a.s. algemeene vergadering worde inge diend: dat de algemeene vergadering ad haesie betuigdt met de nieuwe bepalingen omtrent de Jachtwet. De heer v. Parijs vraagt of het op de vorige vergadering voorloopig behandelde voorstel omtrent deze uniforme centime ter maat" thans weer aan de orde komt, waarop hij een bevestigend antwoord ont vangt. De heer N. Alkemade vraagt of het nut kan hebben op de a.s. alg. vergadering ter tafel te brengen de vraag of 't mogelijk is dat de Auctiehandel worde beperkt of bestreden. 'Hij is van meening cliat 't niet mogelijk zal zijn deze handel tegen te gaan doch met het oog op de artikelen welke over dezen schadelijken handel in buitenlandsche bladen worden geschre\«en acht hij 't wenschelijk dat de aigem. ver eeniging zich in deze uitspreke. De voorzitter meent dat 't niet gaan zal de kwaal te genezen, doch 't kan wellicht zijn nut "hebben er over te spre ken. Andere heeren wenschen er in 't ge heel niet over te reppen, terwijl ook wordt geuit dat 'de auctie-handel hoegenaamd geen schade doet. Dit laatste wordt door den heer Alkemade met bewijzen bestre den, welke meening ook door den voor zitter wordt gedeeld. De voorzitter vraagt nu of de heer Alkemade er ëen voorstel van wenscht te maken. Waarop deze zijn voorstel for muleert aldus: De afd. Noordwijk stelt voor dat de Algem. Vergadering zich uit spreke over de mogelijkheid middelen te beramen teneinde de Auctiehandel tegen tegaan. Bij stemming wordt dit voorstel met een kleine minderheid verworpen. Nu wordt aan de orde gesteld de ver kiezing van een Afdeelings-voorzitter. Meerdere candidaten worden genoemd. Na verschillende stemmingen wordt ge kozen de heer C. W. Alkemade Az. D«eze neemt de benoeming aan cn treedt direct in functie, met een beleefd verzoek om wat toegevendheid van de zijde dier mede bestuursleden en leden. Als candidaat voor de verkiezing van een voorzitter in het Hoofdbestuur wordt bij acclamatie benoemd de heer' E. H. Krelage .(Aftredend.) Het stellen van candidaten voor twee vacatures in het Hoofdbestuur wegens aftreding van twee niet herkiesbare le den, wordt uitgesteld tot een vólgendie vergadering, om af te wachten wie de zusterafdeelingen in $eze zulten candi- deeren. De overgebleven tentoon stellingstuipen brachten ongeveer f25.— op, wefk bedrag ten bate der kas komt. Bij de rondvraag stelt de heer A. v. d. Berg voor den afgetreden voorzitter, een schrijven te zenden waarin de afdee ling hafe dank uitspreekt voor d«e toewij ding en sympathie Voorheen steeds aan de afdeeling betoont (Applaus.) Na eenige besprekingen van huishouden lijken aard wordt de vergadering geslor ten. Alhier is een ernstig plan in overwe ging om de telefonische aansluitingen meer doeltreffender te maken voor het Bloembollenbedrijf. riet plan is om eene combinatie te vormen weike gezamenlijk een aansluiting aan het intercommunaal met Lisse zal be kostigen. Alsdan zal deze aansluiting in een speciaal lokaal worden gevestigd, van- waaruit wederom aansluiting kan wor den verkregen inet ons plaatselijk net Zoodoende wordt het mogelijk een „rvïj verkeer" met het Bloembollen "district te verkrijgen. Natuurlijk zullen ook door niet plaatselijk aangesloten telefonische ge sprekken kunnen worden gevoerd, tegen, vergoeding, welke echter aanmerkelijk la ger zal zijn als de thans kostende prijs van f0.30 p. gesprek. Daar echter met de tot standkoming groote kosten gepaard gaan, verdient dit plan ernstige overweging ofschoon wej niet twijfelen of het zal slagen en voor onze plaats een groote verbetering zijn. NIEUWKOOP. Op twee voordrachten ter benoeming van onderwijzend perso neel te 's-Gravenhage komt voor de heer W. J. Dijk hoofd der School, alhier. RIJNSATERWOUDE. Gisteren had al hier de gewone jaarlijksche keuring van jong vee plaats vanwege de afd. Rijns- aterwoude en omstreken van de Holl. Maatschappij van Landbouw. De uitslag was afdeeling Kuiskalveren, aangevoerd 31 stuks. Ie prijs Job. van Leeuwen, Leimuiden, 2e prijs J. Hoog straten, Ter Aar, 3e prijs, H. Rotteveel, Oude Wetering. Eervolle vermeldingjoh. Visser, Ter Aar. Afdeeling Stierkalveren, aangevoerd 11 stuks. Ie prijs J. Hoogstraten, Ter Aar. 2e prijs H. Rotteveel, Oude Wetering, 3e prijs Job. van Leeuwen, Leimui ien, Eervolle vermelding L. Heemskerk, Rijns- aterwoude. De voorzitter der afdeeling, de heer C. Kempenaar van ter Aar reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit, die bestonden in geld. Hij deelde mede, dat wegens den minder gunstigen financieëlen toestand dit jaar geen prijzen konden worden uitgeloofd voor kuispinken. De keuringscommissie bestond uit de heeren J. C. van Roderijs, Langeraar, R. Kem penaar, Tar Aar en Sepero, Haarlem mermeer. SASSENHEIM. De lotelingen de lich ting 1911 H. C. Bader, J. Bonting en W. Q. van der Krogt, zijn door den militie raad vooralle militaire diensten afgekeurd. De R.K. Leesbibliotheek zal Zondag 16 Oct. a.s. weder worden geopend. TER AAR. Het dagelijksch Bestuur dezer gemeente zal op Donderdag 20 October schouw voeren over de slooten te Langeraar, over den Geerdijk en over de slooten te Korteraar. WARMOND. Naar de opzichter der gaswerkers ons verzekerde, kan over 3 weken reeds gas geleverd worden. Een deel der oude straatlantaarns, die ver zonden zijn, om tot gaslantaarns getrans formeerd te worden, zullen, direct als ze gereed teruggezonden zijn, jn dienst ge steld worden. i Gisteravond had de jaarvergade ring plaats der sociëteit „Amicitia". De behandeling der agenda-punten heeft tot niets bijzonders aanleiding gegeven. Er viel een batig saldo te constateeren en het bestuur is geheel hetzelfde gebleven. Eenige ingezetenen hebben de idee opgevat, hier een vereeniging voor vreem delingenverkeer op te richten. Ter be spreking van dit plan zal dezen avond een onderlinge bijeenkomst plaats hebben, in de stad Rome. Gisteren zijn alle lotelingen der lichting 1911, die voor den Militieraad zijn verschenen, goedgekeurd. GEWESTELIJK GEMENGD. Bij het afgaan van den fakkelop- tocht gisteravond steigerde een (iet paarden waardoor de berijder, de stu dent L. werd afgeworpen. In bewuste lozen toestand werd hij den schouw burg binnengedragen, waar Dr. Seret, inmdidels ontboden ide eerste hulp ver leende en geen ernstig letsel kon consta teeren. De gevallene kon zich te \joe< naar zijn woning begeven. Uit IJmuidën is door 'de politie! hierheen gebracht een 14 jarige jongen die zich aan diefstal ten madeele van zijn patroon had1 schuldig gemaakt. Tegen twee personen die betrapf waren op diefstal van aardappelen bij den aaridappelenhandelaar v. d. M. werd door de politie proces-verbaal opge maakt. Hedenmorgen kwam de heer M. t« Warmond tot de onaangename ontdek king, dat zijn roeiboot, welke achter zijn^ woning gemeerd lag, was verdwenen. O men hier met diefstal te doen heeft, k nog niet met zekerheid te zeggen.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2