Uit Stad en Omgeving. i£.=K. Kantoor en Winkelbedienden. Te Haarlem had1 Zondag de jaarlijk- Iche vergadering plaats van den Ned. R. Bond van Handels-, 'Kantoor- en Win- iclbedienden. Alle afdeeiingen benevens leeiiige cor respondentschappen waren "tegenwoordig. De jaarverslagen van den secretaris en penningmeester werden goedgekeurd, gesloten werd de bondscontributie met 5 cent per lid en per week te verhoo- gen, tot het oprichten van een orgaan (vakblad), het tot stand brengen van een betere centralisatie van het plaatsingbu reau, het ontwerpen van een regeling voor een werkloozenfonds en een 'fonds tot uit kering bij ziekten en op de volgende jaarvergadering over te gaan tot de stich ting van die fondsen. Binnen drie maan den zal eene buitengewone vergadering •worden gehouden tot de herziening van bet huishoudelijk reglement en de be noeming van een redacteur voor het or gaan. Als vergaderplaats werd aangewe zen Nijmegen. "Belangrijke wijzigingen fin de statuten kwamen tot standi Als roorzitter werd herkozen de heer A. v. iamersveld. Voor de overige functies de tieeren Dammers, Dieriks, v. d. Berg en 'Binnenbeke, resp. woonachtig te Haar- 'lem, Amsterdam, Utrecht en Roermond. •Aan het slot der vergadering spoorde de •voorzitter allen aan in den a.s. winter Vooral actief te werken en wél propagan da te maken. Jiij beval tevens de actie aan ten gunste van de vervroegde win kelsluiting. Deze vergadering kenmerkte zich door een opgewekten geest. Het was een succesvolle d/ag voor de R.-K. vakorganisatie van die bedienden. Tweede Kamer. De afdeeiingen van de Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over de wetsontwerpen tot vaststelling van de hoofdstukken I, II, Vila, XII der Staats- begrooting voor 1911 en van de wet op de middelen, alsmede tot aanvulling der middelen ter goedmaking van de uitga ven, begrepen in de Staatsbegrooting voor 1911, de heeren De Savon.i.; «n, Nolens, Drucker, Goeman Boigcb.ua en Kuyper. De Kamerclub der Liberale Unie. De Kamerclub der Liberale Unie heeft tot haar bestuursleden benoemd: mr. Goeman Borgesius, voorzitter; dr. Hu- brecht, ondervoorzittermr. Jannink, se cretaris, en mr. dr. Dolk, penningmeester. Antwoord op het Krupp-rapport. De ministers van oorlog, marine en koloniën hebben een antwoord aan de Tweede Kamer ingezonden op de be schouwingen en voorstellen der zooge naamde Krupp-commissie, welker rapport kort voor het zomerreces irv hunne han den was gesteld. Dit a.-.twoord is evenals het verslag zelf geheim. KORTE KRONIEK. Onder leiding van den groot-indu strieel, den heer J. E. Scholten, te Gro ningen, is een commissie gevormd, ten doel hebbende het daarheen te leiden dat een groote electrische centrale en een com binatie van fabrieken voor electriciteit tot stand komt, waardoor de gemeenten in de provincie Groningen, Drente en Overijsel des avonds electrisch verlicht worden. Daarbij zouden kleine bedrijven gebruik kunnen maken van electrische kracht. Om het in de gemeentelijke elec trische centrale aanwezige machinever mogen beter en meer economisch tc belasten, hebben B. en W. van Haarlem een nieuwe verordening laten samenstel len, die een verlaging der tarieven geeft. De prijzen zijn in de nieuwe verordening als volgt vastgesteld: voor verlichtingen andere doeleinden: voor de eerste 2500 K. W. U. per jaar 20 cent per K. W. U., voor de tweede 2500 18 cent en voor de daaropvolgende 16 cent; voor beweeg kracht en andere doeleinden, behalve verlichting; in de maanden Januari tot April en September tot December tot uur nam. zonder rabat 18 cent per K. W. U., de overige uren de eerste 2500 K. W. U. 10 cent, de tweede 9 cent, de derde 8 cent en de daaropvolgende 7 cent. De firma Van der Schaaff Co., sigarenfabrikant te Zutphen, heeft beslo ten aanstaanden Zaterdag haar fabriek stop te zetten, wegens geschil met het personeel. Te Deventer zal een coöperatieve slagerij worden opgericht. Aan B. en W. van Hoorn werd een crediet toegestaan van f 30,900 voor restauratie van het Waaggebouw, mits hiervan door het Rijk idle helft en door de provincie een vierde gedeelte wordt bijgedragen. In aanvulling op het bericht, dat de Czaar voornemens zou pijn een standi- beeld van Peter (de Groote aan de ge meente Zaandam aan te bieden, kan me degedeeld worden, dat dit beeld zich reeds te Amsterdam bevindt en de vol gende maand onthuld (zal worden. De Katholieke raadsleden van Den Jiaag hebben zich tot een vaste club geformeerd, ter geregelde bespreking van in den raad aanhangige belangrijke on- "derwerpen. LEIDEN, 5 October. Bij beschikking van den Minister van Oorlog wordt de 2e Luitenant W, A. de Bruijn van het 4e Regiment-Infan- terie gedechateerd bij de Militaire Ver kenningen te 's-Gravenhage. 'Gedurende het 3e kwartaal 1910 zijn bij het bestuur der Arbeidsbeurs ingeko men, '34 aanvragen van patroons en 308 van werklieden. Door bemiddeling dier beurs zijn geplaatst 26 werklieden, ver- ideefjd als volgt: Colporteurs 2; Kleer makers 2; Loopknechten 8; Opperlieden 1Schilders 3; Straatmakers 2, (door b.ini jde'ing der beurs te Rotterdam) l im- merlieden 1Werklieden zonder vakken nis 3 en'Werksters 6. AARLANDERVEEN. Door de politie te Leiden is opgespoord de per«c.on, die aldaar een fiets had mede genomen van den heer J. de B. alhier uit een ca fé, en die hiervoor een oude had neer gezet. Het bleek een koele.ikoopinan te zijn uit Texel. ALFEN AAN DEN RIJN. De heer H. Blok alhier komt als eerstvoorgedragene voor op de voordracht voor hoofd der school te Egede (gem. Heiendoorn). ALKEMADE. Door den Commissaris der Koningin zijn met ingang van 1 Jan. a.s. herbenoemd tot leden van het Col lege van Zetters de heeren C. van Rijzen en H. Bakker. "HAARLEMMERMEER. In de vaca ture van lid van het het Armbestuur voor w ijk 2 v/orden aan i meente aanbevalen de heeren Th. Dek ker en J. van der Fange, alhier. Aan den Ringdijk van den Haar lemmermeer, meestal bij personen, die dicht bij de Ringvaart van den Haarlem mermeer wonen, doen zich gevallen van typhus voor. Een der lijders is reeds aan de gevolgen overleden. Gewaarschuwd wordt tegen 't ge bruik van kanaal- of vaarwater. HAZERSWOUDE. Op de 26e jaarver gadering van de Vereeniging voor Ver zorging van krankzinnigen gehouden te Hoogeveen werd tot nieuw bestuurslid gekozen de heer Mr. C. S. v. Dobben dc Bruin, Burgemeester alhier. De 7 personen die de vorige week zijn ingedeeld van de lichting van het vorige jaar komen allen bij het 4e regi ment infanterie te Leiden. KATWIJK AAN ZEE. Prijzen der haring: volle pekelharing f 12 a 12.60, ijle pekel haring f 9.55 a 10, steurharing f 10.75 a 11,20, makreel f 11,75 a 13.25 p. kantje. L1SSE. Nu wij hier de kermispret weer beleven, is het wellicht niet onaardig voor velen om te weten dat elk jaar ge durende de kermisweek voor niet minder dan f 1500 a f 2000 aan gerookte paling wordt verkocht. Aan hooge staangelden ontbreekt het hier ook al niet, want een der poffertjes kramen moet heden niet minder dan f 91.50 staangeld betalen. De lessen van den land- en tuin bouwwintercursus alhier (tweede gedeelte) zullen hoogstwaarschijnlijk beginnen in de week na de kermis Gisteravond stonden er op het ter rein aan de Staalbrug niet minder dan 15 woonwagens gestationeerd. Dat belooft wat gedurende de kermis. In den loop dezer week hoopt de aannemer Broekhof met het leggen der gasbuizen op de „Zwarte laan" klaar te komen. 'NOORDW1JK AAN ZEE. Nu hebben we zoo waar alhier „antitrustmiddelen". Echt Amerikaansch. Dit geldt het vetfcioo- gen der melkprijs. Vrouw v. d. Z. begaf zich dezen mor gen door ons visschersdorp, gewapend met het uitroepersbekken, en verkondig de aan een ieder die 't maar hooren wil de„Laten we een week geen melk gebruiken. We kunnen -den prijs van 9 cent niet betalen. En als we ze niet drinken, zullen ?e den prijs wel moeten verlagen." Dat deze omroepster een groot gevolg had, behoeven we niet te vermelden, evenmin dat hare roepstem een gunstigen indruk maakie en aanlei ding gaf tot somti.ds groote hilariteit Of ze echter succes zal hebben is nog in 't verschiet, doch 't zou niet voor 't eerst zijn dat de melkboeren op een derge lijke manier gedwongen werden toe te geven. NOORDWIJKERHOUT. Tot lid van het college van Zetters van's Rijks directe belastingen voor deze gemeente zijn her benoemd de heeren J. van Steijn en Th. van Haaster Jr. Ouders of verzorgers, die hunne kinderen het Herhalingsonderwijs wen- schen te laten volgen, dat gegeven wordt in de scholen in het Dorp en in de Zilk, moeten daarvan van 1024 October a.s. aangifte doen bij de hoofden der scholen De cursus 19101911 begint 1 Novem ber e.k. Het onderwijs wordt aan de jongens en meisjes afzonderlijk gegeven. RIJPWETERING. Door de Rijksveld wachters B. en v. d. B. is proces-verbaal opgemaakt tegen J. en L. Kerkvliet we gens baggeren zonder vergunning in den Hanepoel. VOORSCHOTEN. 'De zitting van den Militieraad voor de gemeente Voorschoten zal plaats hebben op Donderdag den 13e October's morgens te 10 uur in het gebouw Wagenstraat No. 119 te 's-Gravenhage. In de maand September is bij de R.-K. Spaarbank ingelegd f57,22, terwijl niets terugbetaald werd. Het laaut uitgegeven boekje draagt liet nummer 2öo. WARMOND. In de laatste dagen had den eenige jonge knapen 'in ons dorp 'de voor de gezondheid schadelijke en voor anderen zeer gevaarlijke aardigheid om hunne monden te vullen met petroleum, cm die daarna wéder met een dun straaltje uit te spuwen, terwijl dian op eenigen afsland van den mond een bran dende lucifer werd gehouden, zóó, dat de petroleum in aanraking kwam met de vlam van de lucifer, waarvan het gevolg was, als spuwden zij vuiir. De politie dit gemerkt hebbende, heeft enkele dier belhamels te pakken gekre gen en hen een duchtig laten voelen, cat dergelijke aardigheden niet te pas komen. Door den Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland zijn herbenoemd tot leden van het College van Zetters de "heeren 'J. de V-etten -en A. v. de Wiik. De heer H. L. van Delft, gemeente secretaris alhier is benoemd tot secre taris van het R. K. Zangkoor „Sint Mat- theus". Met ingang van 45 Oct. is als volon tair ter Gemeente-secretarie toegelaten'de heer j. D. Lodder, uit 's Gravenhage. Meldden we de vorige week, dat de heer G. B. de Vrooinen een "broeikas voor bloembollen zou Oprichten, thans zal een zelfde inrichting gebouwd worden voor rekening van den heer j. Th. Kouwenho- ven, bloemist, alhier. GEWESTELIJK GEMENGD. De gestolen auto. Men meldt ons uit Wassenaar: Gistermiddag werden de vermoedelijke dief van de auto en de dito heler per auto uit den Haag hierheen gebracht om door den Burgemeester te worden gehoord. Ze werden begeleid door eenige recher cheurs. De verdachte dader heeft echter nog niet bekend. De vermoedens zijn toch zoo sterk, dat beide naar 't huis van bewaring werden overgebracht. De verdachte dader is hier geen on bekende. Hij was eenigen tijd in dienst van den rijwiel-ieparateur van R. en stond bekend als een goed werkman. Het typische van het geval is, dat de verdachte in dienst van den heer W. is geweest, bij wien de auto gestolen werd en dat de eigenaar hem zelf nog geleerd heeft een auto te sturen. Treurig ongeluk. Men meldt ons uit N o o rd w ij k - B i n- n e n Gisteren middag verspreidde zich de treurige mare dat de werkman Th. J. Teeüwissen was verdronken. Hij was Zaterdagavond per fiets uitgegaan om te Leiden een boodschap te vdoen. Toen hij des avonds- niet thuis kwam, schijnt zijne vrouw in de meening verkeerd te hebben, dat hij naar zijn moeder was te Haarlem, die de vorige week het onge luk had van de trappen af te vallen. Toen hij niet terugkeerde begon men het erg ste te vreezen. Naar aanleiding van een zwaren plof, dien men Zaterdagavond in het water ge hoord heeft is de politie gaan dreggen en haalde het lijk tusschen Thomas- en de Nieuwe Brug op. Verproedelijk heeft T. tengevolge der duisternis de bocht bij de Thornasbrug niet kort genoeg ge maakt en is in 't water gereden. Zijn hor loge stond op half tien. T. stond als een zeer oppassend werkman bekend, en laat een weduwe met 4 jonge kinderen achter. Oplichting? De meèlhandelaar L. S. te Katwijk aan den R ij n, die Zaterdagmorgen 11. vertrokken is, met achterlating van vrouw en kind, en zonder adres na te laten, moet vele personen daar, fcoo- wel als elders in geldelijke verle genheid1 brengen. Vooral te Katwijk aan Zee, moet hij verschillende personen groote sommen afhandig genaakt heb ben. Ook spreekt men Van vervalsching van wissels. Men meldt ons uit Wassenaar: Toen een paar werklieden gistermiddag hun werk verlieten om 't middagmaal te gaan gebruiken, bemerkten ze bij den heer G. in 't oostdorp, dat het vuil van bloem bollen en een rietschelf in brand stond. Dadelijk begonnen ze den brand te blusschen en voorkwamen daardoor, dat het bollenhuis met belendende schuren werden aangetast door de vlammen. Hoe de brand ontstaan is, is niet bekend. De een - en - twintigjarige C. A. S. wonende aan den Ringdijk te Haa r- lemmermeer nabij Hil'egom, begint een bedenkelijke reputatie te verkrij gen. Enkele dagen geleden zag de onbezol digde rijksveldwachter C. J. zich genood zaakt tegen hem proces-verbaal op te maken wegens beleediging;van dien amb tenaar toen hij in functie >vas, terwijl thans weer proces-verbaal tegen hern werd opgemaakt, wijl hij met een bier- flesch naar C. Th. BI. heeft geslagen en dezen bij de keel heeft gegrepen, toen de ze de man is agent van een blad des avonds de couranten bij zijn lezers zou rondbrengen. BI. moest een fiets, welke hij bij zich had, in den steek laten, terwijl de abon- né's dien avond tevergeefs op hun cou rant wachtfen. De arbeider A. C. teNoordwijk Binnen was gisterenmorgen vroeg reeds bezig met liet laden van een wa gen mest. Toen hij boven op den wagen stpjnd, tenejjids de mest rw&t te schikken, gleed hij uit en tuimelde naar beneden. Het gevolg was dat hij zijn "hoofd ern stig kwetste en zich onder dokters be handeling, moet stellen. Kerknieuws, Pater van Berlo S. J. f Te Maastricht overleed op 56-jarigen leeftijd pater van Berlo S.J., sedert 1883 priester. De overledene was oud-directeur van Katwijk en oud-rector te Maastricht, en was ais professor in verschillende colleges werkzaam geweest. Tot voor korten tijd was pater van Berlo directeur der Katholieke Heerenvereeniging te Maastricht. Mgr. G, W. Konings. Mgr. Konings, die zijn emeritaat heeft aangevraagd, vertrekt dezer dagen naar Soest voor het verder herstel van zijn gezondheid. Passiespelen. De Passiespelen te Oberammergau zijri geëindigd, De 59 opvoeringen werden door 225000 personen bezocht. De ont vangsten bedroegen 1,758,000 mark. Het seizoen was, niettegenstaande het slechte weer, voortreffelijk en veel drukker dan dat van 1900. Kunst en Wetenschappen. Melchior Treub f De het vorig "jaar afgetreden directeur van den Landbouw jn Ned.-Indië, dr. Melchior Treub, is op 59-jarigen leeftijd te St. Raphaël in Italië, waar hij na zijn terugkeer uit Indië tot herstel van ge zondheid vertoefde, overleden. Melchior Treub, in 1S51 te Voorscho ten geboren, studeerde, na de hoogere burgerschool te Leiden bezocht te heb ben, daar in de philosophie. Gepromo veerd op een proefschrift over „de Na tuur der lichenen", een 'door den Leid- schen Senaat mét goud bekroonde ver handeling, wera hij assistent bij de bo tanie aan de Leidsche unviersiteit. Die betrekking bekleedde hij, totdat hem in 1S80 het directeurschap van de Planten tuin te Buitenzorg werd opgedragen. On der zijn leiding is die instelling in aller lei richting uitgebreid. Tijdens zijn verbüjt in Indië heeft hij een aantal wetenschappelijke onderzoe kingen verricht. Verschillende ridderkruizen, hem ver leend, golden zoowel "en in de botani- nische wereld door geheel Europa be roemden geleerde als den 'directeur van Nederlands tropisch en Plantentuin. Land- en Tuinbouw. In Westfriesland is de veehandel nog zeer vlug, met hooge prijzen. Men be steedt voor melk- en kalfkoeien f 150 a 250, gelde- f 160 a 200, vette f 0.74 a 0.78 per K.G.schapen iets lager in prijs: vette f 22 a 30; fokschapen f 18 a 24; vette lammeren f 16 a 22. Varkens vast in prijs: vette f 0.52 a 0.56; schrammen f 18 a 26; biggen f 11 a 18. Te Beverwijk zijn op de 2e droge bioembollenveiling de volgende prijzen besteed Enkele vroege tulpenGele Prins f 4,50, la Reine f 7, Prins de Ligne en Rose gris de lin f 10, Keizerskroon f 16, Prins van Oostenrijk f 38, Scarlet due f 40. Dubbele tulpen: Murillo f 22, Salvator rose f 36, Couronrte d'or f 46, El To reador f 110. Alles per H.L. Bij grooten aanvoer, de veiling duurde van 10 tot 6 uur, was de handel vlug. Den 15en Juii 1909 is in Denemarken een veetelling gehouden. Het totaal aan tal stuks rundvee bleek toen 2.244.000 stuks te bedragen, tegen 1.840.000 in 1903, toen de vorige telling plaatsvond. De veestapel is dus in 6 jaar tijds met ongeveer 400,000 stuks of pl.m. 22% toe genomen. Dat is de sterkste toename die men tot nu toe in Denemarken heeft ge constateerd. Rechtszaken. Diefstallen bij brand. In Oostelijk Groningen wordt bij brand niet zelden gestolen. Vooral spiritualia en allerlei eetwaren worden dan zoogenaamd „uit den brand gered", maar keeren niet in het bezit van den eigenaar terug, zoo dat het voor dezen hetzelfde blijft als zij niet „gered" waren. Te Winschoten hebben dezer dagen weder twaalf personen uit Veendam terechtgestaan wegens dergelijken diefstal bij brand, o.a. eene dertigjarige vrouw en zes minderjarigen. Het Op. Min. eischte tegen de minder jarigen f 15 boete of 30 dagen tuchschool- straf, en tegen de meerderjarigen 14 dagen gevangenisstraf. Diefstal. H. v. d. H. 30 jaar, losse werkman, te Gouda, bekende gisteren voor de Rofterdamsche Rechtbank zich aan dief stal te hebben schuldig gemaakt In de maand juni van dit jaar had hij ten na- deele der gemeente Gouda, van het ter rein der gasfabriek aldaar, ongeveer acht maal een klein partijtje lood weg genomen, hetwelk hij dan thuis verborg. Op 21 Juni had' hij de geheele partij (31 kg.) verkocht aan getuige Schouten voor f 4.56. Van .dit geld k&qht bekl^agd^ een nieuwe werkbroek, omdat dit van zijn weekgeld ad f9 niet af kon, daar zijn vrouw geregeld ziek en onder be* handeling van den dokter was, wat veel' geld kostte. Niettemin had die vrouw, nadat de politie bij getuige Schouten! het lood in beslag nam, haar het bedrag terugbetaald. Geëischt werd drie maanden gevange nisstraf. Beklaagde vroeg er rekening mede te houden dat het de eerste keer was en dat hij in zorgen zat. Ook de opzichter der gasfabriek vroeg dezen beklaagde met zwaar te straffen. Hij prees hem als een netten, kundigen en oppassenden werkman, dien hij, ondanks dit feit, ze ker weer in dienst zou nemen. Graaf de la Ramée. Naar wjj vernemen heeft de Haagsche rechtbank^ na het gisteren gehouden on derzoek, onze regeering geadviseerd tot uitlevering aan Duitschland van Adelbert graaf De la Ramée thans te 's-Gravenhage in voorloopige bewaring verdacht van oplichting. De rechtbank te Rotterdam heeft ver oordeeld W. V., 32 jaar, landbouwer en slager, te Bergambacht, wegens het verkoopen van ondeugdelijk vleesch, lot zes maanden gevangenisstraf. (Geëischt was drie jaren) en G. B., 55 jaar, tuinman le Bodegraven, wegens mishande- ing, tot f 5 boete, subsidiair vijf dagen hechtenis. Voor de Rotterdamsche rechtbank werd een maand gevangenisstraf geëischt wegens wederspannigheid tegen J. D., 18 jaar, lossen werkman, en tegen J. B., 22 jaar, bakkersknecht, beiden te Gouda, die zich aldaar op 6 Juli te; zamen tegen hun arrestatie zouden heb ben verzet. Bel. aagden, die toen dron ken waren, wisten er niets meer van. De Tubbergsche veldwachters zijn in hooger beroep gekomen van het von nis, waarbij zii veroordeeld zijn tot een maand gevangenisstraf. "~STATEN-GENËRAAL~ TWEEDE KAMER. Bebossching van woeste gronden. Een wetsontwerp is ingediend tot ver hooging. van het 10e hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1910 met een som van f 30.000 voor den aankoop van vast goed ter afronding of uitbreiding van het domeinbezit, vergoeding aan de gemeente Terschelling voor den afstand van haar rechten op de op dat eiland gelegen domeingronden, aankoop van vast goed in Drenthe onder Odoorn. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel schrijft in de Memorie van Toelichting, dat bij de behandeling der Staatsbegrooting voor 1905 reeds, naar aanleiding van den besproken aankoop van zand- en heidegronden onder de gemeente Dwingeloo, is medegedeeld, dat, hoewel uitbreiding van deze ont ginning in de toekomst niet is uitgesloten, het niet in de bedoeling ligt, in Drenthe één groote ontginning, gelijk de hout vesterij „Kootwijk" op de Veluwe, tot stand te brengen. Het is den Staat, hoofdzakelijk door de krachtige medewerking van Gedepu teerde Staten der provincie en van het betrokken gemeentebestuur, mogen ge lukken een aaneengesloten oppervlakte zand- en heidegronden, ter gezamenlijke grootte van ruim 500 H.A., en toebe- hoorende aan een groot aantal eigenaren voorloopig aan te koopen. De koopprijs van deze gronden zal, met inbegrip der kosten, ongeveer f30.000 bedragen. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken; dat de gronden voor bebossching zeer geschikt zijn. Aangezien het voor den Staat van belang is, dat de gronden zoo spoedig mogelijk worden aangekocht, wordt het benoodigde bedrag nog teu laste van het loopende dienstjaar aan gevraagd. Ziekten van cultuurgewassen. Ingediend is een wetsontwerp, hoü* dende bepalingen tot wering en bestrip ding van ziekten van cultuurgewassen eii van voor cultuurgewassen schadelijke, dieren. In de Memorie van Toelichting wordt er op gewezen, dat de bestaande wette* lijke voorschriften slechts de regeling van één zijde van het vraagstuk beoogen,- n.l. te voorkomen, dat voor land-, tuin* ot "boschbouw schadelijke dieren eni plantenziekten van uit het buitenland worden overgebracht naar ons land. De bestrijding var. de in het binnenland zich! vertoonende schadelijke dieren en plan* tenziekten is overgelaten aan de zorg der gemeentebesturen. Daar bij de nonvlin* derplaag en het optreden van den Amen rikaanschen kruisbessënmeeldauw zich! 'het gemis eener wet deden voelen, js door den minister van landbouWl (hel hierboven genoemde ontwerp van .wel ingediend. Begrooting van Cura9ao voor 1911. Voor 1911 worden de uitgaven ge* raamd op f 1.005,997 en de ontvangsten! op f 677.934. Het nadeelig saldo tus schen de ontvangsten en de uitgaven! dat door eene bijdrage uit 's rijks schat* kist moet worden gedekt, bedraagt zoo f 328.063. v De uitgaven zijn in vergelijking Jriteï i het vorig dienstjaar vermeerderd metj1 f39.002 de ontvangsten (met Jf21.722 etf het su^bjsjdtie met I faaJ

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2