Uit Stad en Omgeving. foo; Prof. dr. M. \V Be.ijerinck te Delft, A; P. van der Kolf te Rotterdam; E. G. puijvis Tzn., te Koog aan de Zaan, als leden der commissie, bedoeld in art. 11 van het reglement voor <ue Rijkslandi- bouwproeistations, onder dankbetuiging voor de diensten door hen als zoodanig {bewezen b. benoemd tot lid van genoemde com- miissie: dr. j. W. Mol], hoogeleraar aan de Rijksuniversiteit te Gronnigendr. G. van Iterson Jr., hoogleeraar aan 'de Tech- .nische lioogeschool te Delft; J. H.Aber- son, leeraar aan de Rijks hoogere land-, tuin- en boschbouwschool tc .Wagenin- gen; J. L. T. Groneman, voorzitter ider Vereeniging tot exploitatie eener Prceï- zuivelboerderij te Hoorn, te Wieringer- waara c. aangewezen als voorzitter dier com missie het lid prof. dr. S. Hoogewerff, en als waarnemend secretaris het lid F. B. Löhnis "is bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau de referendaris bij het .de partement van Marine A. van Loenen; is aan den luit. ter zee 2e klasse bij de Koninklijke Marine-reserve J. van Ewijk eervol ontslag verleend uit den dienst bij die reserve en zijn bevorderd tot bureelanibtenaar van ■den Rijkswaterstaat 2e kl. A. A. L. Vroom, D. A. van der Straaten, ,W. L. van Bijlevelt en "M. D. Hufferman, 'thans bureelambtenaar van den Rijkswaterstaat 3e klasse. Een tentoonstellingsterrein bij Amsterdam. De Raad der gemeente Sloten heeft aan de hoeren L. J. Neumeijer en H. van der Viigh te Amsterdam concessie verleend voor den tijd van 25 jaren, om cp terreinen groot 35 H.A., gelegen aan en in de nabijheid van den Admi raal de Ruijterweg, gebouwen tc stich ten voor een permanente tentoonstelling. Het terrein is gelegen aan de West zijde van den Admiraal de Ruijterweg nabij Sloierdijk, ongeveer tegenover de nieuwe R. K. Kerk. Aan den weg is een hoofdgebouw ontworpen, ter breed te van 260 M. Verder zijn op dit ter rein, dat ruim 500 M. diep is, verschil lende andere gebouwen ontworpen, als een industriehal, een gebouw voor schoone kunsten, een koloniale afdeeiing enz. Links van het hoofdgebouw is een „Oud-Holland/ 'geprojecteerd. Tussci.en de gebouwen heeft men zich bassins met een cascade en tuinen gedacht. In een dier bassins zou dan een mailboot ko nden te liggen, evenals tijdens de ten toonstelling voor hotel- en reiswezen in 1895. De tentoonstelling, zooals zij ontwor pen is, beslaat een oppervlakte van pl.m. 28 H.A., dat is bijna anderhalf maal zoo groot als de oppervlakte der wereldten toonstelling van 1883. Bij het ontwier pen van het plan is dan ook in de eerste plaats aan een wereldtentoonstelling ge- dacht, terwijl verder het denkbeeld van jaarïijksche tentoonstellingen pp aller lei gebied den ontwerpers voor oogen gestaan heeft. Onderhandelingen zijn gaande in zake vorming van een consortium, dat het tentoonstellingsterrein zal exploiteeren. De concessionnarissen zouden vroe ger getracht hebben ,een terrein in Am sterdam te verkrijgen; met het oog op verschillende bezwaren hebben zij daar toen evenwel van afgezien. Mr. Z. van den Bergh. De heer v. d. Bergh, de Amsterdamsche Wethouder, is dezer dagen met eenige weken verlof naar het buitenland en wel naar Turkije vertrokken. Hij zal dus de raadszitting van a.s. Wdensdag niet bij wonen. In die zitting zal, naar het „N. v. d. D" verneemt, namens B. en W. een nadere mededeeling worden gedaan over het na-onderzoek, op last van den heer Van den Bergh, ingesteld in het gebouw van de Eiectrische Centrale. Zooals men weet liepen de daaromtrent gedane ver klaringen nog al uiteen. Standbeeld van Peter den Groote. Van geachte zijde wordt medegedeeld dat bij den Keizer van Rusland het ern stig voornemen schijnt te bestaan om aan de gemeente Zaandam een stand beeld op voetstuk aan te bieden van tsaar Peter de .Groote, als scheepstim merman. De Russische gezant te 's Gra- venhage, moet reeds met den burgemees ter van Zaandam in voorloopig overleg zijn getreden over de plaats, waar dit standbeeld eventueel zal worden gezet, en d'e keuze zal waarschijnlijk vallen op het terrein dër Damaanplemping in de havenkom. Wijziging Woningwet. De Haagsche correspondent van de „Stand." verneemt, dat verleden week, pp het departement van Bannenl. Zaken een conferentie heeft plaats gehad met eenige bestuursleden van den Bond van Huiseigenaren over een wijziging van de Woningwet, waaraan op het Depar tement alle aandacht schijnt gewijd te worden. Naar verluidt, moet de Regeering al reeds lang overtuigd zijn, van de nood zakelijkheid van wetswijziging en van de billi^dheid van de ujtkeering yapi schadevergoeding bij onbewoonbaarver klaring, maar heeft zij nog steeds opge zien tegen de groote kosten, welke het stelsel van schadeloosstelling zou ver oorzaken. ii KORTE KRONIEK. \f Reuter seint uit Melbourne•*-1 i Dfi N.eikrl^rtsdic ppjlogsschepen, welke hier zijn aangekomen, werden har- tel ijk door de bevolking begroet. Zij zul len hier tien dagen blijven, gedurende welke vearschillende vermakelijkheden zijn georganiseerd. De gemeenteraad van Delft heeft andermaal een verzoek van de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", om subsidie voor haar handelscursus met 12 tegen 10 stemmen 'afgewezen. In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden en van onder scheidene genoodigden, ouder wie die Minister van Binnen]. Zaken Mr. Heems kerk en de wethouder, de heer De Wil de, had Vrijdagmiddag te Sclieveningen in hei: theesalon van de tentoonstelling voor Huisvlijt welke Zaterdag gesloten werd de plechtige uitreiking van de behaalde prijzen plaats. Naar het „Hbl." verneemt is het Nationaal Comité tegen een wel».el ijk' vastgesteld sluitingsuur voornemens om stappen te doen bij de Regeering tot liet verkrijgen van een wettelijk geregel- den arbeidstijd voor winkelpersoneel. Ook te Amsterdam worden in ver schillende kerken apologetische cursus sen In den komenden winter gehouden. Zoo zal in de Duifjesloerk (St. Wille- brord binnen de Veste) de bekende ouid hoogleeraar van Warmond, pastoor van Noort, een cursus over Katholieke ge loofsleer houden en in „de Posthoorn" kapelaan P. van Dorp. Door de Koningin is aan den heer J. W. C. Kroon, burgemeester te Zuid- Scharwoude, onlangs tot notaris be noemd, machtiging vei'eend, beide be trekkingen te vereenigen. Het is 'zeker wél een zeldzaamheid dat de ambten van burgemeester en notaris vereenigd zijn. Het „Hbl." verneemt, dat de quaes- tie voor den 9-ureudag voor de gemeente werklieden ie Amsterdam waarvoor "de raadsleden v. d. ï>ergh en Spahler in 1906 moties indiende, thans in het college van B. en W. behandeld wordt ai men daar 't denkbeeld ven invoering van den 9-uren- dag gunstig gezind is. In de 2de helft, van October kan het preadvies van B. en W. op bovenbedoelde moties verwacht worden. Te Amsterdam hebben 55 Israëlie ten bij deurwaardersexploit het lidmaat schap, van hun kerkgenootschap opge zegd, met de bedoeling om wanneer zij eventueel in een proces als getuigen moeten worden gehoord van de verplich ting tot eedsaflegging ontheven te kunnen worden. Door de Stoomvaart-maatschappij „Nederland" zal in bouw worden gegeven een drietal vrachtstoomschepen van 430 voet bij 55 en 23.6. Twee der schepen zullen worden gebouwd door ide firma William Hamilton Limited,1 Port Glas gow; een der schepen wordt gebouwd bij de Rotterdamsche Droogdok-Maat schappij. De gemeenteraad van Rosendaal (N.-Br.) heeft besloten, voor de water leiding aldaar, die thans wordt geëxploi teerd door de waterleidingmaatschappij te Nijmegen, f 85.000 te bieden. Koloniën. De cholera te Batavia. Van 3031 Augustus werden aange tast 5 inlanders en overleden 6 inlanders. Van 31 Augustus1 September werden aangetast 5 inlanders en 2 Chineezen en overleden 3 inlanders en 1 Chniees. In behandeling blijven 1 Europeaan, 5 in landers en 4 Chineezen. De toestand van alle lijders is gunstig. ^Java-Bode). De gouverneur van Sumatra's West- Kust seinde den 6den September naar Buitenzorg: In het plaatsje Singkarak (Pa- dangsche bovenlanden) brak een brand uit, waardoor 462 huizen in de asch ge legd werden. De schade bedraagt eea kwart millioen gulden. Door den gouver neur werd ter elniging van den nood 2000 gulden beschikbaar gesteld. (Deli Gt.) Aan de Deli DL wordt dato 3 Sept. int Buitenzorg geseind: fn Atjeh werden neergelegd 21, meld- dien zich 28 kwaadwilligen en werden ge- arresteérd 4 uitgewekenen. Bovendien werden gearresteerd (5 kwaadwilligen, waaronder drie volgelingen van Teungkoe Imeum si Adeoe. Luit. Schmidt ovp" ^1 de schuilplaats van .Teungkoe Dajang Be lang Djeurat, waarvan 5 volgelingen sneu velden. Veel geweren en karabijnen wer den uitgeleverd. Leger en Vloot. Op 21 en 23 November a.s. zal het 60-jarig bestaan van *t Instr. bataljon te Kampen feestelijk worden gevierd. Hier toe worden van elk regiment infanterie een onderofficier en een korporaal die bij het bataljon hunne opleiding hebben genoten, afgevaardigd om bij de feestvie ring hun Regiment te vertegenwoordi gen. De le Luitenant W. van der Heem van het 4 Regiment-Infanterie, die se dert 1 Mei j.l. bij het 2e Regiment-Veld Artillerie alhier is gedetacheerd, is daar van ontheven en teruggekeerd naar ide Hoogere-Krijgsschool te 's-Gravenhage tot het volgen van de lessen aldaar. Onderwijs. Tot hoofd der R.-K. Parochialejongens- school te Berkel en Rodenrijs, voor welke betrekking zich 25 sollicitanten hadden aangemeld, is benoemd de heer Th. C. J. Copraij, thans onderwijzer aan een R.-K. school te Haarlem. -4^ LEIDEN, 3 October. Drie October Feestviering. Begonnen wij het vorig jaar ons ver slag met een jammerklacht over het ruwe weer op Leiden's feestdag bij uitnemend heid, voor heden voorspelt de bewolkte lucht al evenmin veel goeds. Dat valt erg tegen .Welk heerlijk najaarsweer is het de afgeloopen week niet geweest! En juist gisteren begon het te plasregenen, terwijl het vannacht niet* veel beter was gesteld. Het Schuttersveld: daarover willen we maar niet spreken. Als het nog meer re gent zakken de feestgangers er vanavond tot hun kneën nii den modder! 'Ondertusschen is het eerste nummer ider feestviering uitstekend geslaagdi. 't Zonnetje was om een uur of acht even doorgebroken en de mensc'nen stroom den naar de Ruïne en het v. d. Wcrffpark oin de traditionee'.e koraaimuziek te hoo- ren. Vaders en moeders met hun óp z'n Zondags uitgedost kroost zag men er heengaan. Zangers en zangeressen met hun muzlekbundeltjes in de hand, trokken in groepjes op, en per fiets of wagen kwamen buitenlieden de stad binnen. De uitvoering ging ditmaal mét een an dere plechtigheid gepaard, 't Was ril. de 10e maal, dat de heer C. B. Duijster dit reusachtig koor dirigeerde en deze gelegenheid werd door het bestuur van de 3 October vereeniging aangegrepen om den verdienstelijken 'dirigent te hul digen. 'In waarde erende bewoordingen bood de voorzitter, 'de heer N. Brou wer, als hulde aan c!en ijverigen directeur, zonder wien de koraalmuziek-iritvoering niet kan slagen, een groote lauwerkrans aan, bewerkt met bloemen in de gemeei- telijke kleuren, wit en rood. Met een handdruk dankte de heer Duijster voor dit blijk van sympathie. Het programma bestond uït een negen tal nummers en werd besloten door het zingen van het Wilhelmus van Nassouwe en het Wien Neerlandsch bloed De nieuwe eerevoorzitter, Jhr. deGij- selaar en mevrouw woonden deze uitvoe ring bij. 'Middelerwijl had in de Waag de uitdee- ling van brood en haring plaats aan 3978 vrouwen on van tabak, pijpen, bier of koffie aan 3636 mannen. Op het Schuttersveld hadden de volks vermakelijkheden een aanvang genomen. Draaimolens, Stoom-caroussel, lucht- schommel, schiettent enz. telden alras vele "bezoekers, acrobaten vertoonden hun toeren, in poffertjes, koek- en olie- bollenkramen werd de inwendige mensch versterkt. De clou van de feestviering bestaat ditmaal niet in een optocht, maar in volksspelen op het Schuttersveld', die vanmiddag om 2 uur beginnen. Vooraf zal in de groote stadsgehoorzaal de offi cieele aanbieding van het eere-voorzit- terschap der Vereeniging aan Jhr. de Gijselaar plaats hebben. Om halfvijf is er concert op de Koren beurs en 9p de Nieuwe Veemarkt. Van avond half acht wordt in de Groote Stadszaal de Bruiloft van Kloris en Roosje opgevoerd, terwijl op Koren beurs, Zomerzorg en Zomerlust muziek uitvoeringen plaats hebben. Om half elf besluit een groot schitte rend1 vuurwerk den feestdag. Installatie van den WelEerw. Pater Zuidgeest als Volksbond-adviseur. Gisterenavond heeft op geestdriftige wijze de plechtige installatie plaats ge had van den nieuwbenoemden geeste lijk adviseur van den Ned. R. K. Volks bond^ afcl. Leiden, den Eerw. pater C. L. M. Zuidgeest. In de zaal prijkten rondom de be stuurstafel de talrijke banieren der af- deeling en onderafdeelingen. Vele leden zoowel dames als heeren, waren opge komen. Verder behoorden tot den aan wezigen de heer S. de Groen, van Voor schoten, lid van het Centraal bestuur, het bestuur der afdeeiing Voorschoten en eenige donateurs. Toen de Eerw. adviseur, begeleid door het bestuur, de zaal binnen kwam, werd Z.Eerw. mei handgeklap en fanfares der Harmonie ontvangen. Met gebed en een kort welkomst woord' opende de voorzitter de heer W. dela Rivière, deze buitengewone verga dering, om vervolgens, nadat doot ge zamenlijk een der bondsliederen was ge zongen, de installatierede te houden. De voorzitter herinnerde aan 't spreek woord' „Onbekend maakt onbemind". Dit kan echter nimmer voor een priester gel den, want deze is altijd onze vriend. Met hoeveel te meer vreugde zal die vriend worden begroet, als hij tevens komt als adviseur, als de steun voor onzen Bond. Al smaalt de tegenpartij op de leiding van den geestelijk adviseur, spr. zegt met nadruk, dat de Bond gaarne die leiding aanvaardt. Zij drukt ons niet; zij is zacht, en brengt ons tot wélvaart, en zegen. Laten onze tegenstanders wij zen op mannen als onze adviseurs. La ten zij komen met verdienstelijke man nen als pater van Kessel, als pater Haa- nen. Zouden wij, wetend hoeveel goeds zijn voorgangers deden, ons vertrouwen niet eveneens schenken aan pater ZuidL geest? Spr. verheugt zich over deze "benoe ming en roept den nieuwen adviseur een hartelijk welkom toe. De liefde en toewijding, aan Z.Eerw.'s voorgangers b^topnd, sal op jiqn p.v&rgaaru Onder daverend applaus overhandigt spreker Pater Zuidgeest het teeken zij ner waardigheid, dat zijn voorgangiers zoo roemvol hebben gedragen. Spr. hoopt, dat de Eerw. advis'etiir) voldoening zal vinden in zijn arbeid en dat er een vriendschappelijke samenwer king zal bestaan tot bloei der afdeeüng en tot meerdere eer, van God, Kerk, Vorstin en Land'. (Langdurig applaus.) Door de mannenzangvereeniging werd alsnu het meerstemmig Bondslied ten ge hoor gebracht. Daarna richtte de W.Eervv. pater Zuid geest zich in een krachtige toespraak tat de vergadering. Spr. verklaarde, dat op 't oogenblik eene ontroering zich van hem heeft meester gemaakt. Want spr. had ver- wacht een officieele beleefde ontvangst en hij had niet kunnen denken, dat hem zoo'n hartelijke broederlijke ontvangst ten deel zou vallen. De muziek en zang, de verheugde gezichten hebben spr. een vriendelijk welkom toegeroepen, dat hem ontroerde. 't Is de priester geweest r aldus vervolgde de eerw. spreker dien gij daarmede hebt willen huldigen, de pries ter, die uit liefde voor het volk leeft en arbeidt. Maar 't heeft ook den adviseur gegol den. Als dan de onbekende zoo harte lijk ontvangen wordt, moet dit wel heft werk geweest zijn van de voorgangers, die de liefde van de bondsleden hebben verworven. Spr. dankt daarom voor de woorden van hulde aan hen gebracht. Hij heeft nu reeds geleerd, dat de Volks bond liefde voor wederliefde geeft. In liefde hebt gij mij ontvangen op mij rust de plicht U liefde terug te ge ven. Liefde zij U toegevoegd. Dit zijn geen officieele woorden, maar door da den hoop ik te toonen,- dat ik het volk, den Roomschen Volksbond liefheb. Ik wil aan den bloei van den Bond geven al mijn tijd, al mijn krachten, al mijn ga ven, die God mij geschonken heeft. Zóó wil ik mij wijden aan de belangen van Uwe afdeeiing. (Daverend Applaus). Spr. heeft zooeven hooren zingen „En klaagt een vriend zijn lijden ons, Wij storten ook een traan, Wij reiken hem de trouwe hand, Die met ons woord hem is verpand, En vormen zoo een broederband Die duivels kan weerstaan." Zoo wil spr. zich ook als adviseur ge ven, om a-zoo te arbeiden voor het heer lijk ideaal van den Bond. Want als kent spr. het leven, toch is hij nog jong van hart en bezit hij nog idealen en daarom zal hij streven naar het doel van den Bond: de zedelijke en stoffelijke verhef fing van het volk op katholieken grond slag. (Appaus). Moet men alsnog ondervinden, wat men aan spr. als adviseur zal hebben, in enkele bewoordingen zette spr. uit een, hoe hij zich een Volksbonden denkt. Een Volksbonder moet drie qualitei- cen in zich vereenigen. Hij moet echt Roomsch zijn Roomsch in zijn denken, voelen en strevende Roomsche godsdienst moet hem door dringen en doen leven. Hij moet zijn, een edel burger, een werkzaam burger, ook in het sociaal le ven. Als lid van het groote huisgezin, de Maatschappij, waar wel veel gekibbel is, ofschoon er vrede moest zijn, moet hij meewerken om maatschappelijke mis standen weg te nemen en op te heffen. Een toekomststaat, waar nooit geschreid' zal worden, waar men geen rampen zal kennen noch tegenspoed, kan hier op aarde niet bestaan. Maar al komt er geen hemel op aarde, de aarde behoeft geen hel te zijn en al heeft God gezegd, dat de aarde distels en doornen zal vóórtbrengen, wij mogen arbeiden opdat ook koren groeie. M. a. w. wij moeten medewerken aan den grooten socialen arbeid om werkelijk bestaande misstan den weg te nemen. (Applaus). Dit moet hoofdzakelijk door de vakorganisatie ge schieden, aan wier bloei spr. hoopt te arbeiden. Een Volksbonder moet ten slotte een apostel, een propagandist zijneen apostel van de Roomsche kerk en van den Roomschen Bond. Men zegge niet, dat het apostolaat te verheven is. Onze moeders zijn ook apostel geweest, want al wat goed, braaf en edel in ons is, hebben wij van haar geleerd'. Altijd en overal moeten wij ons ged'ragen als waarachtig kind' der kerk, als sociaal wezen ,als edel burger. Spr. hoopt, dat de bondsleden zullen uitschitteren in de kerk en in het open baar levenop werkplaatsen en fabrie ken als handhavers van gezag, als trou we burgers. Hij wenscht met allen in liefde en eendracht en kracht lang sa men te werken. Moge ik, zoo dikwijls ik U zal zien, zoo dikwijls ik met kennissen en vrien den jleze zaal zal binnentreden, altijd met fierheid en trots kunnen zeggen Dat zijn mijn mannen en mijn vrouwen van den Roomschen Volksbond. (Lang durige bijvalsbetuigingen.) Ongeloof, zedenbederf en socialisme bedreigen in onzen tijd de Kerk. Met eene herinnering aan het bekende ver haal van Maria Theresia zegt spr., wan neer de Kerk als Koningin met heb Christus kind tot ons komt en het ons toont, om ons op te wekken Haar te beschermen tegen de aanvallen van den vijand, bruist uit alle Roomsche harten de kreet: Laat ons sterven voor onze koning Jezus! Eveneens willen wij strij- dep voor God, voor Kerk, V.orstin ,ep Land (Stoomachtig applaus), *WV Nadat de Voorzitter den eerw. spreker voor diens hartelijke woorden dank be- tuigd had, voerde het dames- en heeren- zangkoor het machtig imponeerend Te Deum van von Neukomm op vcr'diensielij- J ke wijze uit. Ten slotte verkreeg de heer S. de Groen het woord om namens het Cen- traal Bestuur en de afd. Voorschoten een enkel woord te zeggen. Op de hem eigen gloedvolle wijze bracht spr. hulde en dank aan den oud-adviseur den Z.Eerw. j pater Haanen, wiens leven een aaneen schakeling van werken voor den Bond is geweest. Den W.Eerw. pater Zuidgeest complimenteerde spr. met zijne benoe- ming. Z.Eerw. langdurige ondervinding. op missiereizen zijn een waarborg, rw hij 'n goeden adviseur zal zijn. Mogen de vele moeilijkheden die de geestelijk-advi seurs ondervinden niet ontmoedigen. De nieuwbenoemde adviseur toch mag re kenen op den steun van een ijverig be stuur en op den goeden .wil van de af deeiing. Spr. hoopt, dat pater .Zuidgeest wijsheid, gezondheid, kracht en sterk te geschonken zal worden, opdat onder Z.Eerw. leiding de afd. Leiden een eere zuil worde van Kath. Leiden. De aanwezige zongen daarna Schaep- man's pauslied: Aan U o Koning der Eeuwen, terwijl de mannenzangvereeni ging ons nog vergastte op Holland's Glorie van Richard Hol. Daarna sloot de Voorzitter de vergade ring met gebed en met een woord van dank aan de Harmonie St. Gregorius, die den avond idoor vroolijke muziek afwis selde aan de beide zangvereenigingen, die onder leiding van den heer L. J. W. Beijerbergen van Henegouwen, direc teur, zulke schoone liederen zongen en en aan mej. A. van Ulden, die welwillend' de pianoleiding op zich had genomen. Benoeming. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Castri- cum, den weleerw. heer J. P. J. A. v. d. Bergh alhier, die 15 Augs. 11. priester werd' gewijd. j Het Invalidenhuis. Men meldt uit Zutphen Er zijn plannen in overweging, om het invalidenhuis van het Fonds ter aanmoe diging en ondersteuning van den gewa- penden dienst over te brengen naar her Burgerweeshuis te Zutphen dat thans nog bij de koloniale reserve in gebruik is. Daartoe heeft er op het gemeentehuis een conferentie plaats gehad van het dage- lijksch bestuur met hét hoofdbestuur van het Fonds en enkele leden der te Zutphen gevestigde afdeeiing. Naar men meedeelde verkeert het hoofdbestuur in de nood zakelijkheid het invalidenhuis, thans nog alhier gevestigd öf te verplaatsen, öf zeer belangrijk te vernieuwen én te verbeteren. Naar aanleiding van dit bericht zij her innerd aan de mededeeling van den burge meester in een der laatste raadsvergade ringen, dat hoogstwaarschijnlijk, als ge volg van de stappen van B. en W., het invalidenhuis voor Leiden behouden zou blijven. Het een spreekt dus het ander tegen Posterijen. De Directeur van het Postkantoor brengt ter algemeene kennis, dat op heden 3 October, de laatste briefpostbestelling niet zal worden uitgevoerd. De heer J. Sampion, koetsier van de Rotterdamsche Tramweg-Maatschappij, vierden Zaterdag zijn zilveren jubilé in dienst dier maatschappij, die haar trouwen beambte als blijk van waardeering een geschenk in couvert aanbood, terwijl zijn makkers hem eene mooie schilderij gaven. Ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan van de fabriek van Verduurzaamde: Levensmiddelen voorheen W. Hoogen- straaten en Co., maakte het personeel Zaterdag een uitstapje naar Amsterdam, terwijl gisteren en heden door het hoofd- personeel de Brusselsche tentoonstelling werd bezichtigd, daartoe door de directie in staat gesteld. Als blijk van pieteit werd een krans op het graf van den stichter der fabriek neergelegd. De le Luitenant A. H. Drijfhout van Hooff van het le Regiment Ves- ting-Artillerie te Utrechlt is overgeplaatst bij de 2e Afdeeiing 2e Regiment Veld- Artillerie alhier. Ui Gisteren speelde Ajax hare eerste thuiswedstrijd tegen Kampong uit Utrecht en wat niemand durfde denken is ge beurd, Ajax heeft eene schitterende over winning behaald. Het verloop der wed strijd was als volgt. Om kwart over tweeën stellen beide elftallen zich op. Ajax mist twee harer beste spelers. Brutel de la Rivière en de eminente doelverdediJer v. Zanten. Kampong heeft één invaller. Het begin is niet erg opgewekt. De Ajaxvoorhoede speelt erg onzeker, doch de verdediging met Korff aan het hoofd zit er geweldig op en geeft de Kampong' voorhoede weinig kans. Toch scoort Kam pong het eerst doch het bleek een buiten spel doelpunt te zijn. Dat schudt de rood zwarten wakker en het doel der gasten wordt eveneens bezocht. Beide partijen spelen gelijk op. De Ajax voorhoede gaat langzamerhand beter samenspelen, hoewel vlak voor het doel de zaak gere geld misloopt. Het eenige goede schot, komt van Naes- sens, doch gaat er juist naast, Ajax links buiten, breekt nogal eenige keeren door, waarbij de bal door een carambole over band (Doorman) bij Naessens komt, die hem met een keihard schot in het ne

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2