Gemengd Nieuws. hoort als onze hyacinten, loodrecht door midden, dan gaat het m'es door eenige vleezige rokken heen, om ten slotte een harder, een massief gedeelte te doorsnij den. Dat onderste massieve deel, pok' (wel de voet genoemd, is de stengel. Loopt een bol uit, dan ontwikkelen zich aan den stengel de worteltjes. Hoe kleiner de voet is, des te geringer zal 'de wortelontwikkeling zijn, en wie hya cinten op water wil trekken, moet er wel degelijk op letten, dat de voet onge schonden en niet te klein is. De jjlikke, vleezige rokken, die wij hebben doorgesneden, zijn de onderste deelen van oude bladeren, die thans dienst doen als bewaarplaats voor re serve voedsel, dat de plant zal gebrui ken als zij gaat uitloopen. In die rokken of schubben zit een massa voedsel en op dit voedsel kan de plant maanden, en maanden teren nog sterker, in deze bollen zit zoo'n groote voorraad voed sel, dat de plant verder geheel kan ont wikkelen, bloeien en vruchten geven, zonder opneming van ander voedsel. Door deze omstandigheid is het dan ook mogelijk, bloembollen als hyacin ten en tulpen op water te forceeren en in bloei te trekken, zonder toevoeging van eenig voedsel. Natuurlijk is zoo'n bol gewas na die forceerperiode geheel uit geput, maar gebloeid heeft hij, en daar om was 't juist ons te doen. Er volgt ook uit, dat deze bollen, op water geforceerd1, geen waarde meer hebben voor verdere cultuur, ze zijn der mate uitgeput en verslapt, d*t zij niet meer zijn op te lappen. Men onthoude dus, dat na de watercultuur de bollen moeten worden weggeworpen. Iets anders is het met de bloembollen, die wij in potten in huis hebben ge kweekt, deze kunnen later nog wel ge bruikt worden, ten minste als wij ze goed behandelen. Nu wij weten, dat elke bol een massa voedsel bij zich heeft, volgt er uit, dat wij voorzichtig moeten zijn met de keuze van den grond, waarin bij de bolljen plaatsen. Wie te vette of te zwaar be mesten grond in de bloempotten doet, "krijgt wel een massa groene bladeren, maar geen bloemen. Hoe schraler (de grond, des te beter, dan ontwikkelen zich de bloemen. Ons is een geval bekend van iemand, die in een kistje verschillende hyacinthen plaatste, nadat hij den grond eerst flink bemest had met koemest; de bollen ont wikkelden zich prachtig, groote en vele bladeren, maar de bloemen bleven weg of waren nietig. Heit planten yan "hyacinthen en het zaaien van bloem- óf groentenzadeh zijn heel verschillende dingen; in 't zaad zit maar weinig voedsel, zoodiat het noodza kelijk is, dat de uitgeloopeu worteltjes direct voedsel vinden in de aarde, waar om wij dan ook den grond vooruit flink bemesten. De bollen hebben zoo'n be mesting niet noodig omdat zij „hun diner" bij zich hebben. Wij hebben 'hierbij wat lang stil ge- s aan, omdat de crv.ri g heelt gele. rd, dat er veel teleurstellingen ontstaan, door te sterke voeding van de bloembollen. De grond kan nooit te mager, wef te vet zijn. Behalve den stengel en "de dikke schub ben zien wij op 'de doorsnêde van on zen gehalveerden bol kleine knopjes zit ten, oogen, die later zullen uitloopen. Zoo'n bol Jijkt dus precies op een afgesne den tak (stengel) met knoppen in de ok sels der afgevallen bladeren. "Meer zaken merken wij aan de bollen niet op: 6tengel, vleezige schubben en kleine knoppen. Er zou nog op gewezen kunnen worden, dat de buitenste schub ben meer vliesig en'droog zijn. Deze taaie schubben zijn in 't vorig'jaar door den bol geheel uitgezogen en doen nu dienst als beschermingsmateriaal; 't zijn slechte warmtegeleiders en houden de warmte er dus in en de kou buiten. Men ziet het, zoo'n bol is eenvoudig die van een langdurige oefening getuig den. Men vond' slechts onbeteekenende pa pieren op hem, die de minister (door las en terzijde wierp. ,Uw neef, of uw zoogenaamde neef heeft blijkbaar de papieren, zeide de minister. Overigens zullen we dat spoe dig weten. Voor de laatste maal, ridder kies tusschen een graad1 in het leger met een zak pistolen voor uw uitrusting, of de gevangenis en misschien nog erger. .Gij kent mijn antwoord reeds. Op een teeken van de Maurepas werd {hij weggevoerd1. Een der mannen bleef dm de bevelen van de M,aurepas tel p<ntvangen. Xavier breng hém naar zijn hotel en zorg dat hij noch met zijh neef, noch piet zijn knecht kan spreken. Die zullen zich wel reeds in arrest bevinden, mijnbeer. yCeer goed, men stelle een onder zoek bij hen in, want ik moet noodza kelijk de papieren hebben waarover ik u sprak Hij schijnt mij niet zeer slim toe. Laat ieder die hen spreken wil bin nen, maar houd hun bij hun vertrek aan. .Tracht hun gesprek op te vangen, ge jveet waar het om gaat, doet uw bes't. De man boog en verwijderde zich. Waarachtig, mompelde de minister op zijn horloge' ziende, die aangeklee- de aap zal zijn ongehoorzaamheid duur betalen. Alweer twee uren verloren. 'Als de hertog de Vemage mij niet zoo veel diensten bewees,.... Enfin, laat ik thans aan feet werk gaap. samengesteld; trouwens de samenstelling van alle planten is zeer eenvoudig alleen is er groote rijkdom in vormen. Wat is er nu noodig om "zoo'n drogen, schijnbaar (dooden bol aan den groei te krijgen Wa ter en warmte, meer niet. De natuur geeft op 't oogenblik nog warmte genoeg, zoa dat wij geen kunstmatige verwarming be hoeve aan te brengen; alleen hebben wij te zorgen voor water, opdat de wortel vorming een sneï en ongestoord verloop hebbe. Laten wij nu eens zien, hoe wij moeten handelen bij het forceeren van 'hyacin then op zgn. trekglazen. De beste trekgla- zen zij zijn niet duur t— bestaan uit twee stukken; 't onderste, 't watervat, heeft den vorm van een afgeknotten kegel, terwijl daarop past, een bakje met cijlin- dervormig verlengstuk. In 't bakje wordt de hyacinth gezet, terwijl de wortels, die zullen ontwikkelen, in 't cylinidervormig verlengstuk loopen. Er bestaan ook trekglazen uTt één stuk, doch hieraan zijn twee bezwaren verbon den: lo. 'kunnen de bollen te diep in 't water komen en"2o. is het schoonmaken der glazen, dat soms moet geschieden, niet steeds even gemakkelijk. Omdat de glazen uit twee stukken slechts weinig meer kosten dan de gewone doet men verstandig de eerste aan te schaffen. De kleur van 't glas doet 'er niet toe en heeft op den prijs ook niét veel invloed wel zijn er mooie glazen, die heel wat duurder zijn. Is men met de glazen ge reed men kan ze 'jaren en jaren ge bruiken en 's zomers ook nog voor bloemglazen dan komt de vraag, we'l- ke hyacinth en (gullen wij aanschaffen? Zijn zij .alle voor watercultuur geschikt! Over 't algemeen kunnen alle enkel- bloemige hyacinthen voor watercultuur gebruikt worden. Alleen heeft men er nog op te letten, dat de bollen van prima kwa liteit zijn, en daarom is het raadzaam zijn bollen tekoopenbij een vertrouwd hande laar. Op markten en aan "de deur koope men ze nooit, want als de cultuur tegen loopt is er op den leverancier toch geen verhaal te krijgen. 'Ook make men geen gebruik van die zgn. spotgoedkoope aan biedingen, want deugdelijke waar is nooit spotgoedkoop. "In de groote bollen cultuur is natuurlijk uitschot, dat voor een £ppel en een ei van de hand wordt gedaan, omdat het anders wellicht toch q? den mesthoop ging. En veel van dit uitschot komt nu in handen van scharrelaars, die liet aan het publiek soms no'g voor een aardigen cent van de hand doen.'Men koope dus bij een vertrouwden handelaar óf lcv/eeker en be- tale liever enkele centen meer; dan is men ook zeker van 'de cultuur. Op één zaak moet men nog letten: 'de voet, de schijf van den bol, is de plaats, waaruit de wortels te voorschijn komen. Is die schijf aan, den rand hier of daar onderbroken, "dan ontstaat een onregelma tige wortelontwïkkeling, >die niet in 't voordeel van 'de cultuur is. Zijn de bollen en 'de glazen gereed, dan vult men 't onderste g'.as met water, na er een tipje zout in te hebben gedaan; de bol zet men daarna in het tweede glas en brengt dit in 't eerste. De bol blijft nu droog, alleen de schijf raakt even of bijna even bet water. "Zóó is de stand de meest gewenschte. Men. zet de glazeri nu in 't donker en om *'t uitloopen van de neuzen, dat zijn de toppen van de bollen, voorloopig nog wat tegen te gaan, zet men op de neuzen z.g. peperhuisjes. Er dient voor gewaakt, dat de glazen niet bevriezen, want als eenmaal de wor tels bevroren zijn, is het met den groei gedaan. Na eenige dagen bemerkt meu al spoedig, dat de bollen wortels gaan slaan, er komen witte puntjes uit den voet, dae ;zeer snél in lengte toenemen. Men kan van tijd tot tijd eens wat water bijvullen, maar meer behoeft men niet aan de bollen te doen. Zóó laat men ze een week of zes bï acht staan in 'tdon- ker en brengt ze daarna in dé huiskamer Is de aan worteling nog niet voldoende, En de minister, staatssecretaris van dé Marine, het Hof, enz. ging zijn ge dacht voltooien op zijn vijandin, gravin de Chateaüroux. XXIIste HOOFDSTUK. Het hotel Het Wit£e Paard was, zooals we zagen op de Place de Chatelet ge legen. De binnenplaats en aanhoorig- heden kwamen uit op een nabijliggen- de straat. OogenbLikkelijk na het vertrek van de Kervarec plaatste Raoul zich aan het venster. Zijn vriend had vergeten het het hem te verbieden, en de nieuws gierigheid- yan den jongen man deed hem zijn voorzichtigheid vergeten. Sedert het gebeurde van den vorigen avond1, dacht Raoul voortdurend aan de geheimzinnigheid die de vreemde dame omringde, en die naar zijn meening van hooge stand was, waardoor zijn nieuws gierigheid natuurlijk nog meer werd geprikkeld'. Terwijl hij in gedachten verzonken, achteloos naar de voorbijgangers zag, maakte hij een plotselinge beweging. Een koets ging door de straat, waarin twee vrouwen gezeten waren. Hij kon slechts degene zien, die aan zijn zijde de gezeten was en juist uit het poittier omkeek. Dat is ze, riep hij, dat is de onbe kende van het Paphosbal. Met de onbezonnen vlugheid van zijn leeftijd en karakier, haastte Raoul zich de straat op en liep hard het rijtuig ach terna. De man die aan die zijde jhet feu is dan 'laat men ze wat langer staan. Over het algemeen zijn de wortels voldoende ontwikkeld ,als zij over den bodem krui pen. Haalt men »de bollen van hun schuil plaats en zet men ze in de kamer, dan is het toch van belang ze voorloopig koel te houden. Een goed plaatsje is bij 't raamanders zet men ze maar in een koel vertrek, wat nog beter is. Eerst als de bloem eenige centimeters uit den bol is gekomen kan hem meer warmte worden gegeven. Zet men de bollen te spoedig in 't licht en in dde warmte, dar. krijgt men wel "grasbladeren, maar geen "bloem. Hoe meer "bladeren, 'hoe minder bloem. Zóó is nu de cultuur van de hyacinth water. Onze lezers zullen wel begrepen "heb ben, dat de bol geheel uit eigen kracht zich heeft ontwikkeld en 'dat wij niets anders hebben gedaan, dan de levens voorwaarden voor hem zoo gunstig moge lijk gemaakt. Minder gemakkelijk laten <de tulpen zicli op water forceeren; toch lukt dit &'ei. Men neemt daarvoor kleinere gla zen. Behalve op glazen worden de hyacin ten ook geforceerd in gewone bloem potten, gevuld1 met aarde. Natuurlijk kan men ook allerlei andere potten en bakjes nemen ,de vorm doet er niet toe. Van 't allergrootste belang is hierbij het gehalte van den grond. Zoodra de ze te zwaar is, komt er niet veel van te recht. Hoofdzaal: is, dat de grond goed los en fijn zij; opdat de wortels geen hinder hebben. Het beste is, als aarde te gebruiken gewonen tuingrond, die voor de helft of voor een derde is ver mengd met zand. Door het zand is de grond los geworden en dat is de hoofd zaak. Op een beetje zand meer, komt het niet aan. Wat de potten en bakken betreft, deze moeten flink gereinigd worden. Vuile potten geven aanleiding tot aanslag, die er later niet meer geheel afgaat. .Bo vendien ontsieren zulke potten de huis kamers. Wie nieuwe potten neemt legt deze eerst een paar uiir in schoon wa ter. De poriën trekken dan vol en men voorkomt daardoor uitdroging van de aarde. Verder is het zaak te letten op de drainagegaatjes in den bodem der pot ten. Deze dienen om het overtollige wa ter af te voeren en moéten daarom niet verstopt zijn. Om dit te bevorderen, leeft men op den bodem van den pot eenige scherven, wat steenen of schelpen, waar door de aarde niet in directe verbinding met den bodem komt/ zóó blijven dex drainagegaatjes open. Zijn de bollen, dë aarde en de potten gereed, dan komt het inplanten. Zijn de scherven op (den 'bodem gelegd, dan wordt de pot voor de helft gevuld met aardehierin zet men nu den bol en drukt hem wat vast. Vervolgens doet men meer aarde in den pot en drukt ook deze luchtigjes om den bol. Men zorge er evenwel voor, den bol niet .geheel onder de aarde te Werken1 a 2 c.M. blijve de neus van den bol boven de aar de uitsteken. De top van den' neus ko- me ongeveer gelijk met den rand van den bloempot. Stoot men den gevulden bloempot een paar maal op den bodem, dan zakt de aarde toe en de pot is gelijkmatig. Waar moeten wij de opgepotte bollen plaatsen Het beste 'is daarvoor den kelder te. gebruiken. Van tijd tot tijd moetlen de jxriten een weinig begoten. Heel veel water vragen ze niet, maar vochtig moét de aarde toch gehouden worden het ver dient aanbeveling, goed op te letten, of de neus van de bollen niet gaat schim melen; is dit het geval, dan moet de schimmel verwijderd worden en de rot tende plekjes gezuiverd. In den kelder laat men de potten een 3 maanden staan en brengt ze dan langzaam in de warmte. moest bewaken, bleef een oogenblik staan, verwonderd over het plotseling uitgaan van Raoul, en ging toen den jon gen man, die reeds ver verwijderd was achtervolgen. Nadat hij ongeveer een half uur de koets gevolgd had, hield ze stil voor het voorplein van een groot huis. De deur ging open, het rijtuig reed binnen en de zware eikendeur werd weer gesloten. Raoul bezag het huis vol aandacht. Een groote tuin strekte zich ervoor uijt, welks muren bijna evénhoog waren als het gebouw, zoo dat men slechts het dak er van zien kon. Hij liep om het huis heen. Weldra bemerkte hij dat die muur het huis van drie kanten insloot. Aan den vierden kant liep de muur jiog een dertig meter door en ging dan over in een stuk van twee tot drie meter hoog, waarbinnen zich een groote tuin uit strekte. Nadat hij een tweede maal rond het huis gegaan was, bemerkte hij dat bo ven den lagen muur de takken van een lindeboom uitstaken. Hij nam een sprong en greep een ber takken. Een oogenblik later zat hij op den1 muur, verborgen door de takken van een Linde. Toen liet hij zich afglijden en verborg zich in een dicht bij staand kreupelboschje. Hij had zich wijsgemaakt, dat de onbekende da me wel door de tuin zou gaan wande len en met de koppigheid van een Bre ton, zooals hij was, bleef hij wachten. Zijn geduld werd lang op den proef gesteld, want pas toen 't schemer werd li,oor de feij eenig gel.uidtwee personen Voor een te sterken overgang dient men te waken. In ,de gewone bloempotten zet men één hyacinten bol. Wie over geen kelder beschikt, neme een ander donker koel plaatsje in huis. Onder een kast bijv. lukt 't ook .wel. Een volgenden keer nog iets over de andere bollen. Intusschen merken wij nog even op, dat het nu, September, tijd is bollen te planten. (N. v. d. D.) Fransche Bloemisten. In het jaar 1909 is te Nice voor een waarde van niet minder dan 28 millioen francs aan bloemen omgezet. Bij deze industrie, welke nog gestadig wordt uit gebreid, zijn nu ruim 18.000 personen werkzaam. Gedurende het seizoen bren gen dagelijks 'twee treinen de geurige pro ducten der Zuidelijke velden naar Parijs vanwaar zij verder ook naar Londen,'Ber lijn en Petersburg vervoerd worden. De voor uitvoer bestemde bloemen zijn hoofdzakelijk viooltjes en anemonen. Tuberozen en seringen gaan in groote hoeveelheden naar Grasse voor de par- fumeriefabricage. Gebleekt meel. In „bulletin" no. '68 van 'het hygië nisch laboratorium te Washington wordt het bleeken van het meel besproken. Vroeger werd het tusschen de molen - steenen gemalen imeel eeriigen tijd be waard, waardoor het witter werd, maar hét publiek verlangde toen 'liever liet na tuurlijke gele meel. Maar sedert bet koren in fabrieken wordt gemalen is de vraag naar zoo wit mogelijk meel zeer toege nomen. Het meel geruimen tijd in Voor raad te houden en zoo vanzelf wit te la ten worden, werd te onvoordeelig en se dert 1898 trachtte men het kunstmatig ter bleeken. (Het eerst door middel van ozon, waarbij bleek, dat de werking niet aan het ozon zelf, maar aan het stukstof- oxyde te danken was. ~Later deed men dan ook met behulp van "booglicht NO 2 uit de stikstof der lucht ontstaan of be reidde men dit gas op andere wijze. Het bulletin waarscnuwt tegen het gebleekte meel omdat het gas de verteerbaarheid van het gluten doet verminderen en o*p zich zelf vergiftig is of vergiftige stoffen kan doen ontstaan mét name nitrieten. Verzending van Amerikaansche kalksteen naar Frankrijk. Einde Mei van dit jaar werden van New York zes geweldige kalksteenblok- ken, van welke elk ongeveer 70.000 pond (Eng.) woog, op het stoomschip „Caro line" naar Frankrijk verzonden. De blok- 'ken stammen uit de Jiuntergroeve van de Consolidated Stone Company "in Bed ford (Indiana) en gaan naar Parijs in het atelier van een "daar bekenden beeldhou wer. Hier zullen er 'de standbeelden der vier go-den: Jupiter, Neptunus, Vulkaan en Pluto, benevens figuurlijke voorstel lingen der lucht en van het vuur uit ver vaardigd w-orden. Wanneer zij gereed zijn gaan ze weder naar Amerika, waar ze de woning zullen versieren van een der Amerikaansche dollarkoningen. De blokken behooren tot de grootste, die in een kalksteengroeve van Indiana gebro ken en verzonden werden. Hun totaal gewicht bedraagt 200 ton en de vracht naar New-York alleen is 1100 dollars. Het uitbreken van zulke groote blokken in de Oolithgroeven van Indiana is ove rigens geen zeldzaamheid. Zoo werden b.v. voor het soldatenmonumerit in In dianapolis uit die groeven "blokken gele verd, die bovengenoemde ze-er nabij ko men. "Het grootste blok dat uit de kalk zandsteengroeven van Indiana verzonden werd, moet 'dat zijn, dat de Bedford Quarries Company eenige jaren geleden naar Philadelphia verzond en hetwelk 100.000 pond woog. („De Steengroeve") Ongelukken. De arbeider B., te Hoenderloo, is gisteren, toen hij een ge weer wou laden, door de patroon in 't oog getroffen, dat geheel verbrijzeld werd. De man is opgenomen in het zie kenhuis te Apeldoorn. De 23-jarige zeevisscher K. de N.„ uit Rotterdam, die gisteren 'te Vlaardin- gen weigerde ter haringvisscherij naar, zee te vertrekken, is, toen hij trachtte te ontkomen, in de Koningin Wilheïmina- haven aldaar geraakt en verdronken. In de woning van M. in de Roentgen- straat te Rotterdam, "heeft zich een treu rig ongeval voorgedaan. Tijdens de moe der zich even verwijderd had, is een 2, a 3-jarig jongetje uit de stoel gevallen ent terecht gekomen in een "kuip met wasch- water. Toen de moeder thuis kwam vond zij het ljind op het hoofd staande in de waschkuip. De ter hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. T wee beambten, die aan "het groote sta tion Zurich .bezig waren koffers in te laden, lieten er een vallen. Beidien wer den door een ontzettende ontploffing, die onmiddellijk volgde, zwaar geworidL Het is gebleken, dat de koffer een bom bevatte. De eigenaar, een 'Rus iiit Agram is met vrouw en'kind in hechtenis geno men. In het grensplaats je AnhaJt is het zoon tje van den heer Deckers, dat een grar zende koe oppaste, verongelukt. Het knaapje had het koetouw om "den arm' gebonden, toen de koe op "den loop "ging. Het knaapje werd meegesleurd -en zwaar gewond opgenomen toen men de koe wist te grijpen. Arme beesten. In een papier- warenwerkplaats, gevestigd1 in perceel 83 Eglantiersgracht te 'Amsterdam,, toe- behoorende aan den heer Frenkel, is gis terennacht door onbekende oorzaak! brand' ontstaan. Doordat er des nachts niemand1 in het pand aanwezig was, had het vuur hevig om zich heen gegrepen, voordat het door de buren bemerk# en de brandweer gewaarschuwd was- Deze was de vlammen, die voedsel had den in den grooten voorraad papieren artikelen, spoedig {neester, maar heeft niet kunnen voorkomen, dat de verdie ping gelijkvloers geheel en de eerste verdieping gedeeltelijk uit brandde. Tien duiven, eenige honden, kippen en een papegaai zijn in den brand omgekomen. Amerikaanse h. Een zeer be kend1 artiest te Parijs had onlangs een heftige woordenwisseling met een Amerikaan, die in de ^,Ville-Lumière" op doorreis was, en de Franschman wierp den ander bij die gelegenheid) zijn visitekaartje in het gezicht. De Ame- kaan vertrok geen spier van zijn gelaat en stak het kaartje in zijn zak. Denzelfden avond kwam hij aan het theater en reikte den controleur heit kaar tje van d'en opvliegenden kunstenaar, over, waarop hij de volgende woorden geschreven had: „Goed1 voor een fauteuil d'ordiestre." Gedurenden den heelen avond hoorde hij den tegenstander van voor eenige uren om beurten lachen en weenen, en vergat ook niet te applaudisseeren. De Prinses Juliana. Pe scha de aan de mailboot „Prinses Juliana" tengevolge van aanvaring met het stoom schip „Prinses Clementine", wordt op ongeveer, f 10,000 geraamd. Na voor- loopige herstelling is het schip in de vaart gebleven. De volgende week, wan neer het toch zou opleggen, zal h;et .wor den gerepareerd. naderden, een man dien hij niet kende, van ongeveer vijfenveertig jaar en een dame in wie hij dadelijk de onbekendte van het Paphosbal herkende. Zij sprak op opgewekten toon met haar gezel, die niemand anders was dan Richard de Malleroy. Jammerlijk voor Raoul kon hij hun woorden baast piet verstaan. Gelooft ge daan Adèle, dat de Mau repas aan onze verlangens zal voldoen. Zeker. Hij is zeer beminnelijk', maar zijn beloften hebben weinig waarde, zegt men. Dat weet ik, maar ik reken op zijn onderdanigheid voor mijn geëerden va der, graaf de Vernage. Dat is zoo. En hebt ge hem nog gevraagd ons te verlossen van dien ver vloekten de Novére. Dat zou onvoorzichtig wezen. Hij is een der gunstelingen van gravin de Cha- teauroux, die hem .de hand boven het hoofd zou houden, al was het slechts om de Maurepas tegen te werken. En dan zou 't toch reeds te htSt zijn, daar nog van nacht alles beslist zal zijn ,maar toch geloof ik dat hij het ons nog lastig zal maken. Dat vrees ik ook, en zijn eisdien zijn zoo hoog. Wat wil hij dan? .Nog steeds 't zelfde, tweehonderd duizend livres en de hand van mijn nicht Marie de Canisy. Wanneer 't nu pm enkele piilli,oenen ging... TGeld is niets, dat konden we spoedig genoeg terug hebben, maar mijn zuster Camille zal hem nooit de hand! van haar dochter schenken. Maar zijt gij dan niet voogd over, Marie, en düs haar abolutse meester Haar meester, ja; absoluut neeni.: En dan Adèle, 't zou gevaarlij"k zijn* Camille tot 't uiterste te drijven. Ook haar huwelijk had' op een dergelijke;' wijze plaats en Camille kent de Novère evengoed als wij.... Maar als 't eens waar is, wat hij gezegd heeft. 1 'tZal wel slechts een .bedreiging zijn, om ons geld af te perseri. Toch vrees ik ddt er waarheid ïri schuilt, bedenk eens waf een slag idaf Ivoor u Zou zijn. En voor uwe zuster. Als dat kind, te voorschijn kwam en ftién een kopie van dé huwelijksacte van mijn vrouw] Suzanne met Thierry de Montenaije ver-, toonde, zou haar man alle rechten ppi de erfenis van zijn moeder missen. Stil, onderbrak Adèle hem. paaZ is Albert. .li'- Wat kijkt hij somber. Hij zal mijn afwezigheid van gis teravond vernomen hebben en een ver velenden preek komen houden. Verlaat iriij niet graar en tra&rt hem te «doen zwijgen. I Uitstekend. We zijn toch in alles en voor alles verbonden, niet jyaar... 1 i (Woedt yervolgcLX J

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 10