Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 28 September. Ernstig Tramongeluk. Men meldt ons uit Noordxvijk-Binnen Gisteravond omstreeks half 1 is met de laatste tram, komende van Noord- w.ijk-Binnen naar Noordwijk aan Zee op den Zeeweg een ernstig ongeluk ge beurd. Een jongeman, genaamd Arie Kas pers Azn., wonende te Noordwijk aan 'Zee en gisteren pas van de zeereis thuis gekomen, keerde huiswaarts en is door tot nog toe onbekende oorzaak, door den tram gegrepen. Een been werd afge reden. Het andere totaal verbrijzeld. Per rijtuig is hij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Hedenmorgen zijn in het ziekenhuis beide beenen geamputeerd. De doctor oordeelde den toestand redelijk, of schoon niet zonder gevaar. Toch be staat er nog hoop hem in het leven te houden. De twee compagniën van het 10e regiment Infanterie uit Haarlem, onder bevel van den kapitein Nardten, die heb ben deelgenomen aan de divisieoefe ning nabij Katwijk, vertrokken heden och tend om 7 uur weder naar hun garnizoen uitgeleide gedaan tot een kwartier af- stands, door 'het staf muziekkorps van het 4e regiment infanterie alhier. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 December 1910, onder toekenning van den persoonlijken titel van hoogleeraar aan 's rijks veeartsenijschool te Utrecht dr. D. A. de Jong jzn., buitengewoon Itoogleeraar aan de rijksuniversiteit al hier. AALSMEER. Ter terechtzitting van de Haariemsche Rechtbank is als makelaar in alle vakken voor deze gemeente be- eedigd de heer C. Veer, alhier. HAARLEMMERMEER. Het moet thans va'A staan, dat ook aan de Lijnden een R.-K. bijz. school opgericht zal worden. De plannen voor den bouw zijn in voor bereiding. De school zal gebouwd wor den op een stuk grond, toebehoorende aan de R.-K. kerk en gelegen aan den Spaarnwouderweg bij de Hoofdvaart, westzijde. HILLEGUu. L.j een landbouwer aan Jde Leidschestraat staat thans nog een appelboom in vollen bloei. Wij kunnen met zekerheid mede- deelen dat de heer G. G. Koppers, om ge zondheidsredenen het voorzitterschap van ce R. K. Kiesvereeniging ,,R. IC Kring" neerlegt. In de jaarvergadering van No vember e. k. zal een keuze voor een nie- wen voorzitter plaats hebben. KAAG. De heer W. C. R. Witkamp, onderwijzer aan de Openbare Lagere school alhier 'heeft eervol ontslag uit zijn betrekking aangevraagd wegens "benoe ming tot candidaat opvoedend ambtenaar bij de Rijksopvoedingsgestichten voor jongens. LISSE. Vanwege het Holl. Bloembollen Kweekersgenootschap zal op Vrijdag 30 dezer onder directie van de heeren H. Bader te Sassenheim en A. de Mooij te Rijnsburg, de derde droge bollenveiling worden gehouden in de „Witte Zwaan". De verdachte van den diefstal bij den heer Vermeer, H. Korswagen, heeft gisteren ten slotte bekend de diefstal te hebben gepleegd. Hij zal hedenmid- middag overgetransporteerd warden naar het huis van bewaring te JHaarlem. De politiepost aan den hoek van den Stationsweg, die met het Post- en Telegraafkantoor aan het Rijk is over gegaan, is gisteren door de politie ont ruimd moeten worden, zoodat vooral de nachtpol iiié, die aan deze gemakkelijk gelegen post veel zal missen, thans ge heel dakloos is. NOORDWIJK. Onze gemeenteveld wachter A. G. Vet, heeft te Utrechit met gunstig gevolg het examen voor het po- litiediploma afgelegd. NOORDWIJK-BINNEN. Onder toeloop van een groot aantal belangstellenden werd gisterenmiddag de reddingsboot beproefd. in minder dan geen tijd was de boot aan zee en bevond zich, bemand met 12 roeiers en onder bevel van den bootsman D. Admiraal, al spoedig op de dansende golven. De zee was tamelijk ruw, voor deze beproeving juist van pas. De beproeving werd gadegeslagen o.a. door den heer J. A. Booy, secretaris dér Noord-en Zuid- Hollandsche Reddingmaatschappij, Jhr. Van Panhuys en E. de Groot, resp. Voor zitter en Secretaris der plaatselijke com missie. Toen de boot een flinke afstand was verwijderd werd een lijn afgescnoten, welke goed doel trof. Bij het landen werd gebruik gemaakt van het zoogen. slaganker teneinde een rechte landing te bewerken. Ook deze proef slaagde zeer goed van deze landing werd door den heer de Booy een kiekje genomen. Het kwam ons voor dat de bemanning hoe langer hoe meer geoefend raken met het hanteeren der riemen. Wij mogen dit toeschrijven aan de plaatshebbende proef tochten. In zeer korten tijd was de boot wederom op den wagen en werd door een 8 tal paarden „huiswaarts" getrokken, doch 4 er van moesten bij den oprit worden afgespannen door deze te nauw is. Voor ziening hiervan schijnt gewenscht. Bij de bergplaats aangekomen, werd het materiaal nogmaals door den heer de Booij geinspecteerd terwijl de oud- bootsman, de heer J. Kramer, versierd met de hem door de Britsche Regeering verleende gouden medaille, het genoegen mocht smaken, door de heer de Booij te worden gefotografeerd, evenzoo de tegen woordige bootsman, de heer D. Admiraal. Eenige particulieren "hebben het plan opgevat om 'des Vrijdag's-avonds in café „Flora" veiling te 'houden. Niet alleen droge bloembolien. maar alles wat men graag kwijt wil zijn, wordt daar.tegen op bod verkocht. NIEUWKOOP. De milicien Johan Wijfje van de lichting 1900, die verleden week is ingedeeld bij het 10e Reg. Infanterie te Haarlem is wegens lichaamsgebreken voor den dienst afgekeurd. In zijn plaats moet nu opkomen Joh. Schutter, van Noorden. OEGSTGEEST. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan het ge zin van den milicien C. Zwitser van het 4e regiment Infanterie vergoeding inge volge art. 113bis der Mil/tiewet toege kend tot een bedrag van f0.50 p. dag. ROELOFARENDSVEEN. Door den Minister van Oorlog is aan de moeder van den milicien P. v. d. Wereld een vergoeding van f 0.70 per dag toegekend, gedurende dien tijd, welken genoemde milicien ondejr 'de wapenen doorbrengt. Bij de voortgezette wedstrijden uit geschreven door de Wieirijdersvereeni- ging „Het Stalen Ros" waarvan w'ij den uitslag van het hoofdnummer '(hardrijden om het kampioenschap der Vereëniging) reeds mededeelden, behaalden nog in de wedstrijd op 300 meter uitsluitend voor prijswinners 1909-10. den lsten prijs de heer M. van der Meer, '2e den heer Nic. Bakker. Vervolgens, hadden nog wed strijden plaats in het hard'oopen inet hin dernissen en langzaam rijden gemaskerd, alle wedstrijden werden opgeluisterd door het muziekgezelschap „Liefde voor Har monie" alhier. De belangstelling was groot. Des avonds had in het clubgebouw de uitdee- ling plaats waar ook nog enkele tooneel- stukjes werden opgevoerd. "SASSENHEIM. Zaterdag; 1 October be ginnen alhier weder de lessen van het voorbereidend militair onderricht. —'Vrijdag 30 Sept. a.s. worden bij de Nat. Militie voor de lichting 1910 inge lijfd J. A. van der Geest, J. W. van Nie- kerk en E. J. van der Poel. WASSENAAR. Het kruispunt van Ach terweg. Kerkstraat en Langstraat is steeds een geve:..'lijk punt. Gisteravond kwam daar een auto met een rijtuig in botsing Het "paard, dat natuurlijk het eerst met jde auto in aanraking kwam, bekwam eene eene verwonding aan de pooten, en kwam in de ruiten van het hoekhuis terecht Een der heeren geestelijken, die zich in 't rijtuig bevonden, had de tegenwoordig heid van geest uit het rijtuig te sprin gen en kwam daardoor met den schrik vrij. De auto nam wéinig notitie van het geval en verdween spoedig. Van het num mer w:.l intusschen no'ta genomen. WOUBRUGGE. De oefeningen in den wapenhandel voor deze gemeente en om geving zullen aanvangen Dinsdag 4 Octo ber a.s. des avonds half acht in de zaal achter het „Oude Rechthuis". De zitting van den Militieraad voor deze gemeente zal gehouden worden Maandag 17 October a.s. nam. half één te Leiden in de Stadsgehoorzaal. ZOETERWOUDE, Door het Ministerie van koloniën is gisteren aanbesteed den metalen bovenbouw met toebehooren van 15 bruggen voor hoofdspoorwegen. Minste inschrijver de firma van Egmond Co. alhier voor de massa voor f 54.000. ZEGVELD. Door het schrikken van zijn paard, geraakte de koopman R. uit Woerden met zijn met ijzerwaren ge laden wagen te water. Ofschoon van alle kanten hulp kwam opdagen, duurde het geruimen tijd, eer alles weer op het droge was. Doordat verscheidene voorwerpen worden gemist, is de schade vrij aanzienlijk. Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. G. Buis, Rapenburg 84, le luitenant-kwartier meester. M. N. Roegholt, Hoogewoerd 37. L. Leydesdorff, Stille Rijn 8. W, Mensink en gez., Waardstraat 18, arbeider. E. Michaëlis, Breestraat 140. W. A. Cambier, Pieterskerkhof 34. student, C. de Jongh, Haarlemmerstraat 2. G. G. Hilderink, Oude Rijn 188 A. modiste. A. L. Lancel, Raamsteeg 47, meubelmaker, H, C. de Bruin. Rapenburg 58, dienstbode. C. M. Bakkes, Stationsweg 12. W. Couzijnse, Terweepark 8, dienstbode. B. van Maanen en gez„ Rijn- en Schiekade 13, ploegbaas S.S. L. van der Reek en gez., Meutjessteeg 14, militair, H. Giltay, Oude Singel 6, student. H. J. de Water, Witte Singel 85, kinderjuf frouw. D. van der Does en gez., Oosterstraat 10, machinist, C. A. L. Mol, Burgsteeg 7, winkeljuffrouw. L. J. W. Dekker, Breestraat 115, «dienstbode. H. D. M. van Ommen, Breestraat 11, banket bakker. J. F. Jonkers Heerengracht 58. C. H. 't Hooft. Lokhorststraat 16, dienstbode. H. A. J. Kessler, Noordeinde 54. J. M. van der Meer, Paul Krugerstraat 31 A. S. Hofker, Hooge Rijndijk 18 C., leerares. H. J. Nijhuis, Steenschuur 16. J. Schertzing en gez., Gasthuislaan 13, grond werker. C. Neyenhuizen, Magd. Moonstraat 60, win keljuffrouw. G. k L. Smeenk, Breestraat 80, mechaniker. J. A. van Dam en gez. Koningstraat 14, spoor beambte. P. C. van Beelen, Medusastraat 28, naaister. C. P. van der Eng, Garenmarkt 6, dienstbode. Opgave van Personen die uit Leiden zijn vertrokken. Mej. L. Geerenstein, den Haag. Mej. C. M, van der Ent, |oure Herema State. Wed. Wagenaar Smith, Oegstgeest, Leidsche buurt 94. W. Vaneveld, Schiedam, Simon Stevinstr. 3. L. J. H. Klopping, Arnhem, Nieuwstr. 48a. M. Leenheer, den Haag, Fahrenheitstr. 60a. P. J. v. Leeuwen, Amersfoort, Lang Beekstr. 8. J. Kempen, Leiderdorp, L. Rijndijk 4. N. J. G. Pen, Biervliet. J. C. du Croix. Nijmegen. O. W. V. v. d. Veen, Utrecht Oude gracht 120. G. Kramer, Amersfoort, Bisschopperweg 68. C. Haanen, Weert, Franciscanen Klooster. C. Voorbij, den Haag, Fahrenheitstr. 64a. W. Jaling, den Haag, Prins Mariestr. 6a. A. Ph. A. Alofs «Wijk bij Dnurstede, bij de Wed. Duets. Mej. M. J. Popp, Utrecht. P. Laverman, Utrecht. P. Schroder, Oegstgeest. Morschweg 7. W. Petter, Amsterdam, Hemonylaan. Mej. O. Th. Luiten, Stompwijk. A, Warners, Rijnsburg. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren; Willem Leendert, z. van H. de Nie en N. Tris. -- Adriana Hendrika, d. van J. J. Slegtenhorst en C. Hoogervorst. Elïas, z. van P. Vermond en J. Fachs. -- Mathilda Johanna Maria, d van J. Steeman en C. M. A. Troost. Petronella Maria, d. van A. Hogenes en P. Koree. Jacoba Hendrika, d. van W. I. Wassink en C. M. C. de Vos. AafjeHermina Francina, d. van A. Coster en A. H. F. Mater. Jacobus Johannes, z. van L. Ouwerkerk en E. Erades. Joachimus Pieter, z. van P. C. T. van der Hoeven en G. Fockema Andreae. -- Jacobus Dirk, z. van J. D. de Rijk en H. de Nooy. Hans Wiilem Karl, z. van W. J.Jong- mans en A. P.J. Hermann. Christiaan Cornelis, z. van C. Colpa en E. M. Koreman. Jacobus, z. van C. J. Moree en J. Selier. Helena Alida, ■d. van J. G Witteman en J. van Weeren. Susanna Maria Josepha d. van L. C. Schrijvers en C. J. Versteegen Neeltje d van D. Schotel en C. Meijers Helena Maria Bernardina d. van T. C. F. Stijnman en B. M, van Bohemen Teunis z. van H. de Roode en D. Langhout Francisus Josephus Gerardus z. van F, H. L. Wenning en C. M. E, Vrenegoor Henriette Cornelia Johanna d. van H. Wicncke en C. Schaap. Getrouwd: R, Pet jm. en M. Haasbeekjd G. Kop jm. en A. M. Penseel jd. D, A. Pillekers jm. en M. Groen, jd. P. Verver w. en J. M. Dreef, jd, N. B. Duliemans jm. en J. H. M. Aniba, jd. Overleden; J. G. Klandermans, m. 36 j. J. H. P. Fontein—Pennekamp, v. 82 j. W. Burck, w. 62 j. H. van Haarlem, m. 59 j. - J. Stam, z. 55 j. - W. F. Taverne, w. 80 j. J. Brokaar, m. 59 j. Rechtszaken. Kantongerecht te Delft. Dc kantonrechter .veroordeelde G. van H. te Zegwaard wegens, na zonsonder gang rijden met een rijwiel zonder licht tot f 1 of 1 d.J. dé V. te Zegwaard we gens idem tot fl of'1 di.A. K. te Zoe- termeer wegens idem tot fl of 1 d.; M. E. te Boskoop wegens idem tot f 1 of 1 d,J. S. te Zegwaard wegens idem tot fl of 1 d.J. C. te Zoetermeer idem tot fl of 1 d.P. H. te Zegvvaart we gens idem tot f 1 of 1 d.M. deV. te Nootdorp wegens idem tot fl of 1 d. M. J. te Zoetermeer wegens idem tot fl of 1 d.; J. van-L. te Stompwijk we gens een weg van verboden zijde'berijden tot fl of 1 d.; J. T. S. te Stompwijk we gens een /geboomd vaartuig 's nachts geen licht doen voeren "tot f 1,50 of 1 d.D. F. te Leiden, wegens op een provincialen weg een hondenkar gebruiken zonder steunsels en met honden zonder muilkor ven, tot 2 maal f 1 of 2 maal 1 d. H, B. ter Leidsch'endam, wegens Ie open bare dronkenschap en 2e nachtrumoer, tot 2 maal fl of 2. maal 1 d.en J. O. van R. te Zegwaart' wegens openbare dronkenschap tot f 1 of 1 d. Een Speelhuis. Gisteren is voor den rechter in het 2de kanton te Amsterdam voor het eerst behandeld een vervolging ingesteld wegens overtreding van het nieuwe art. 203 der Alg. Politieverordening van de gemeente Amsterdam, waarbij het houden van een openbaar speelhuis strafbaar wordt ge steld. Aan de beklaagden A. M., L. M., R. M. en L. A. was ten laste gelegd, dat zij in de maanden Januari tot Juli 1910, in het perceel Rembrandtplein 12, hebben ge houden een openbaar speelhuis, immers een voor het publiek toegankelijke loca- liteit, waarin gelegenheid werd gegeven tot vlotbrugspel. Beklaagden verweerden zich door aan te voeren, dat het lokaal niet toegankelijk was voor het publiek en dat tenblijke daarvan op de deur was geschilderd „niet voor het publiek toe gankelijk". Uit het getuigenverhoor bleek echter dat iedereen binnen kon komen. Verder beweerden de beklaagden, dat zij van het spel geen bedrijf maakten en dat er slechts werd gespeeld voor hun eigen genoegen en dat hunner vrienden en kennissen. Het O. M. vorderde veroordeeling van ieder der beklaagden tot 6 dagen hechtenis. De kantonrechter bepaalde de uitspraak op 6 October. Een onteigeningsprocedure. Ten behoeve van de electrische spoor lijnen in de Haarlemmermeer werd een onteigeningsprocedure gevoerd tusscuen de electrische spoorwegmaatschappij en den grondbezitter Konings. De E. S. bood f 6400 schadeloosstel ling aan en de .Haarlemsdie rechtbank maakte uit dat f6100 voldoende /was. Later werd een eisch erfdienstbaar heid óp den grond aanhangig gemaakt ÊA -9™ BA »it .te jnakea yjje de kos.t&ni. van dat geding zou hebben te betalen, wees de Hooge Raad de zaak terug naar de Haariemsche rechtbank, om de waar de van die erfdienstbaarheid te bepalen. Gisteren werd door de rechtbank be paald1 op f 200 makende met de toe gelegde f6100 nog geen f6400, zooals was aangeboden, waarvan het gevolg is dat de grondeigenaar de kosten zal heb ben te voldoen van het geding. Voor de electrische spoor trad op de heer Ph. 't Hooft en voor den heer Ko nings Jhr. Mr. F. W. van Styrum. De Rechtbank te Maastricht heeft gisteren C. M., beschuldigd van over treding der wet op het gedistilleerd, ont slagen van alie rechtvervolging. De eisch was f26.000 boete. STATEN-GENERAAL TWEEDE KAMER Bestrijding der zedeloosheid. Het Eindverslag is uitgebracht over het onder bovenstaanden titel aanhangig wets ontwerp, zoodat dit voor openbare be handeling gereed is. Grenswijzigingen. Wetsontwerpingen zijn ingediend tot grenswijzigingen tusschen de gemeenten Ouder Amstel en Weesperkaspel en Gro ningen Hoogkerk. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid derRedactie Geachte Redactie. S. v. pl. een enkel woordje over de kermis. Gisteravond las ik in Uw blad dat de kermis moet .worden afgeschaft, daar zij is een „gelegenheid voor uit spatting en'losbandigheidi". Maar, M. de R., zou die inzender niet om "dezelfde re den zooveel andere dingen willen af schaffen, die ook gelegenheid bieden voor losbandigheid, misschien... alle openbare feestelijkheden. En ik geloof dat de overheid haar plicht doet, als ze afschaft alles wat noodzakelijk kwaad voortbrengt, en datgene, wat slechts ge legenheid is voor kwaad, zooveel mo gelijk tracht te verbeteren. Kan dit laat ste niet met de kermis geschieden? Al zijn er ook gelegenheden genoeg, zooals de inzender zegt, om zich te ver maken, moet dit dan een reden zijn, om een bestaande gelegenheid af te schaf fen? En als er zoo overvloed van gele genheden is, waarom Voeren ze dan over al volksyermakelijkhedefi in? Ik zou wel eens een krachtiger betoog tegen de ker mis \yillen lezen. Als dit niet komt, blijf ik meenen, dat een oud volksvermaak, niet zoo opeens uit het volksleven mag worden weggerukt. Ik dank U, M. de R„ dat U voor deze druk besproken kwestie een plaatsje in uw blad hebt willen inruimen. Hoogachtend1, W. Academienieuws. LEIDEN. Met gunstig uitslag afgelegd hét candidaats-examen in de wis- en natuurkunde door den heer P. F. van Hoorn, Amsterdam het candidaats-exa men in de geneeskunde door den heer D. G. W. van Voorthuijsen (Leiden)het 2e natuurkundig examen door den heer J. G. Bosnia (Rotterdam). TELEGRAFISCH WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den morgen.van 28 September 1910, medegedeeld door het Kon, Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.1 Munchcn. Laagste barometerstand 747.1 Seydisfjord. Verwachting tot de avond van 29 September: zwakke tot matige zuidelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, warmer. LEIDEN, 28 September. Poïitiesalarissen. Naar wij vernemen is door de heeren J. Bosch, J. J. van Hoeken, A. Mulder en J. Bots een amendement ingediend in hoofdzaak strekkend om de positie van de inspecteurs 2e klasse, de adj.- inspecteurs en de agenten le klasse iets te verbeteren. Zij stellen voor, de salarissen voor de inspecteurs, met afschaffing van de ran gen le en 2e kl., te bepalen van f1200 tot f1700; voor de adjunct-inspecteurs eveneens, zonder onderscheid van ran gen, vast te stellen van f900 tot f 1100 en de Tegenwoordige agenten le klasse een .verhooging van f 25 toe te kennen. Mr. M. C. de Vries de Heijst. Heden was het 12V2 jaar geleden, dat onze gemeente-secretaris, de heer Mr. M. C. de Vries van Heyst, zijn ambt aanvaardde, na vooraf eenigen tijd als commies-redacteur ten Raadhuize te zijn werkzaam geweest. Dezen dag is voor onzen verdienste lijken secretaris niet onopgemerkt voor bij gegaan. Hedenmorgen, voor hij zijn woning verliet, werden hem te zijnen huize bloemstukken vereerd van B. en W., de ambtenaren ter secretarie den gemeente-ontvanger, het personeel van het kantoor van den gemeenteontvanger en van den commies rédacteur, Mr. Dr. E. C. van Strijen. Bij zijn komst ten raad h,uize werd1 hij verrast jdogr .een fraaie bouquet op zijn werktafel, aangeboden door de gemeenteboden en den bedien de ten raadhuize. Achtereenvolgens complimenteerden de burgemeester en de wethouders den jubilaris op zijn bureau, waarna hij op de verschillende afdeelingen zijn dank' voor de attentie betuigde. .Menig harte lijke gelukwensch werd' hem daarbij ge bracht. Bootongeluk. Men meldt ons uit Woubrugge Dinsdagavond ongeveer negen uurkwam iemand met een zeilvaartuigje de wijde Aa afwaren, in de richting van het Bra- semermeer, volgens verklaring van getuigen zonder licht. Plotseling bemerkte de veerschipper Van Meijden naar Alphen, dat het vaartuigje voor zijn motorboot kwam. Door den zwaren mist konden zij maar eenige meters vooruit zien. Het bootje kantelde en schepte water. De inzittende persoon riep nog help, help, dat door de schippers werd beantwoord met hou je vast, doch verdween in de diepte. Dadelijk werden nog alle pogingen ge daan tot redding, doch tevergeefs. De politie was spoedig ter plaatse en ook het reddingsmaterieel om te dreggen, maar door den mist en het gevaar op zoo'n groot water, waar zooveel booten en motorbooten passeeren, was het on mogelijk dien nacht de drenkeling te vinden. Het vermoeden bestaat, dat de aange- varene iemand is, die zich onlangs te Hoogmade heeft gevestigd. Nader vernemen wij: Hedenmorgen omstreeks. 8 uur is na eenigen tijd dreggen het lijk gevon den van den drenkeling. Bij het onder zoek bleek dat het lijk op eenige meters van den oostelijken hoek van het Pad- degat lag. Ettelijke jaren geleden werd op die zelfde plaats her lijk gevonden van de cementwerker, die ook door aanvaring op dien gevaarlijken hoek verdronk. Bij den lijkschouw herkende .men den drenkeling als den in dezen omtrek wel bekenden kunstschilder den heer Q., die van Hoogmade een tochtje zou maken naar Oudewetering en nu hier zoo'n tra gisch einde vond. - Heden had de verkiezing plaats van 2 leden en 2 plaatsvervangende leden voor de Commissie, bedoeld bij art. '22 van het Werkliedenreglement. Uitgebracht werden 85 st. waarvan 3 van onwaarde. Gekozen werden tot leden de heeren A. Segaar met tsO en J. van Weizen met 79 st.; terwijl de heeren J. J. Limburg 2, C. du Croix 1 en J. Koorne 1 st. ver kregen tot plaatsvervangende leden de heeren C, du Croix met 80 en J. J.Lim burg met 78 st.voorts waren uitgebracht op de heeren A. Segaar 2, J. van Wei zen 1, H. Botermans 1 en M. Galjaard 1 st. Heden zijn door 'de politie gearres teerd en in voorloopige bewaring gesteld de gebroeders ,B-> losse werklieden, al hier. Zij worden verdacht van diefstal en heling van een handwagen. H. B. zou die wagen verduisterd hebben en jW. B. heeft ze verkocht, terwijl de opbrengst samen gedeeld werd. Gemeentelijke Aankondigingen. Door W. van den Oord is vergunning verzocht tot het oprichten eener bakkerij met heele-lucht-oven en deegkneedmachine, gedre ven door een electromotor van 2 p.k. in perceel Pieterskerkhof 14. Tegen dit verzoek kunnen op Woensdag 12 October a.s. ten Raadhuize bezwaren worden gebracht. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Nederlandsch Landbouw Comité. Het Ned'. Landbouw Comité hield he den onder voorzittersschap van den heer P. J. A. de Bruine in de vergaderzaal van de Eerste Kamer, zijn gewone al- gemeene vergadering. De voorzitter her innerde in zijn welkomstrede eraan dat het thans 25 jaar geleden is, dat de; kiem yy.erd gelegd voor het Nederland sch e Landbouwweekblad', op initiatief, van de Holl. Maatschappij van Land bouw, speciaal van den voorzitter dier, Leidsche afdeeling, den heer Rinkes Bor ger. Eerst na 5 jaar kon aan 't plan een,' uitvoerbaren yorm worden gegeven. En sed'ert bleven op- en aanmerkingen uit den aard der zaak niet achterwege en; moesten verbeteringen worden aange bracht. Maar het blad wordt gelezen, en gebreken kunnen in onderlinge samen werking worden verholpen.* In het ver trouwen, dat de leden daartoe zullen me dewerken, opende de voorzitter de ver gadering. 1 Tot adviseerende leden van het Co> mité werden benoemd de heeren Dr. K. H. M. van der Zanden, inspecteur van het landbouwonderwijs, Dr. H. Rem- melts, inspecteur van den veerartsenij- kundigen dienst, tevens inspecteur van; de vleeschkeuringDr. A. J. Swavingji inspecteur in algeineenen dienst, allen te 's Gravenhage, dr. J. Po.els, direcf- teur der Rijksseruminrichting te Rotter-, dam zn G. J. .Bieleman, rijkszuivtelijiH specteur te Utrecht. De heeren Dojes en "Schragen werden als Bestuursleden herkozen. Tot nieuw! lid werd in de bestaande yacature bö no,eind de, heer êtork, te Hengelo,

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2