Drie October-feestviering. Verèchenen is het programma van de feestviering op 3 October. Wij ontleen en daaraan, dat des mor gens om half negen in den tuin van liet laboratorium, onder leiding van den heer C. B. Duijster, Itoraalmuziek plaats heeft begeleid door het Leidsch Muziek corps. Voor de uitdeeling van brood en haring aan de Waag meldden zich 3978 vrouwen aanvoor tabak, pijpen, bier of koffie 3636 mannen. Ondertusschen wordt het carillon bespeeld en springt de fontein op de Vischmarkt. Gedurende den mor gen zijn er volksvermakelijkheden op het Schuttersveld. Oin 1 uur heeft in de groote Stads zaal in tegenwoordigheid van de afgevaardig den der Leidsche vereenigingen de offi- cieele aanbieding van net eere-voorzitter- schap der 3 October-vereen. plaats aan Leiden'n burgemeester. Daarna gaat men te haif-2 in optocht naar het Schutters veld. Voorop het Stedelijk Muziekkorps, Idan het bestuur der vereeniging met (haar nieuwen Eere-voorzitter en vervol gens 27 vereenigingen met hare banieren. Om twee uur vangen de volksspelen aan, bestaande in le draaimolen sleutel- trekken voor jongens en meisjes van 12 tot 14 jaar. 2e. pollespel en eierenloop voor meisjes van 12 tot 16 jaar, 3o. drie- (beenloopen voor jongens van '12 tot 16 jaar: 4o. turfrapen voor meisjes van 12 tot 16 jaar; 5e. touw-enteren voor 'jon gen svan 16 tot 18 jaar; 6e. tonnetjes krui en voor meisjes van 16 tot 20 jaar. 7e. 'zakloopen voor jongens van 16 tot 20 jaar 8o. potslaan voor meisjes van 16 tot 20 jaar; 9o. blokkenwa'.s voor dansende pa ren; 10 mastklimmen voor mannen "bo ven 20 jaar; llo blaastrappen voor jon gens van 16 tot 20 jaar en 12o boegspriet- loopen voor jongens van 18 tot 20 jaar. Op de korenbeurs biedt de Harrno- nie-vereeniging „Kunst naar Gave" des middags 4*1/2 uur een concert aan èii op de Nieuwe Veemarkt geeft „Werkmans LWilskracht" eene uitvoering. In de groote stads zaal wordit des half acht opgevoerd het Oud-Hol- L.:i kluchtspel mét toepasselijke Leid sche wenschenDe Bruiloft van Kloris en en Roosje, eindigend met 'het 3 October feestlied. Op het Schuttersveld begint ter zelfder ure het groote avondfeest met drie voudig concert door het Leidsche Muziek korps, het stafmuziekkorps van 't 4e reg. i Infanterie en het Muziekkorps van het 1,7e reg. huzaren, 's Avonds half elf groot j schitterend vuurwerk, vervaardigd in de kunstvuurwerkfabriek van den heer A. i j. Kat, dezelfde die 'het schitterend vuur- i werk in de lustrumweek leverde. Voor nadere bijzonderheden verwijzen >vij naar het programma. Nederl. R. K. Volksbond. De feestelijke installatie van den WEerw. pater C. L. M. Zuidgeest O. F. M. als geestelijk adviseur derafd. Leiden en omstr. van den Nederl. R. K. Volks bond zal plaats hebben in eene buitenge wone vergadering der afdeeling op Zon dag 2 October a.s. 's avonds 8 uur. Het Boheemsche strijkkwartet geeft bij zijn tournée in ons land op 4 No vember a.s. alhier een concert. In den ouderdom van 62 jaar is alhier overleden de heer dr. W. Burck, ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Regenten en leden van het Centraal Israëlietisch Kinder-, Wees- en Door gangshuis alhier hebben hun jaarlijksche algemeene vergadering. Uit het jaar verslag van den secretaris, Mr. E. A. Cosman, bleek, dat aan het eind vain 1909 aan het gesticht ter verpleging .waren toevertrouwd 25 kinderen, en bo vendien één knd te Utrecht werd verl ip! eegd'. Het echtpaar Trompetter werd om rederten van hoogen leeftijd op ver zoek eervol ontslag verleend' als vader en moeder en besloten hun een een jaar lijksche toelage te verleenen. Uit het financieel verslag van den penningmees- ter den heer N. Cohen, bleek ,dat de i inkomsten en uitgaven resp. hebben be- 1 dragen f 6880 en f 6870. Het bedrag der contributies, die achteruitgaand zijn Was f 2050. Het rentegevend1 kapitaal bedraagt f 31.000. Bij beschikking van den Comman dant der le Divisie is de reserve-adjudant onderofficier kwartiermeester F. Smit van het 4e Regiment-Infanterie alhier over geplaatst bij het 9e Regiment-Infanterie te Leeuwarden. Heden onder de rust van de troepen die aan de oefening van de le Divisie te Katwijk deelnamen en waarbij ook het muziekkorps van het 4e Regiment-Infan terie tegenwoordig was, werd voor het front van dat korps, onder een hartelijke toespraak van den kapitein waarnemend Regimentadjudant H. Koster de zilveren medaille uitgereikt aan den muzikant Noordanus, wegens 24-jarigen dienst. Gisteren reed alhier door de stad een afdeeling militaire wielrijders bestemd voor den Haag om deel te nemen aan de groote oefening te Katwijk, gekleed in een uniform, van de kleur overeenkomende met de kleur van het terrein (groenachtig grijs) waarop meestal gemanoeuvreerd wordt. Deze uniform is een proef, doch mooi is ze niet te noemen. De Maatschappij van Ned'. Letter- kunde zal hare wintervergaderingen her openen op Vrijdag 7 October a.s., des avonds te 8 uur in het Nutsgebouw. Aan dé orde is de verkiezing valn een vppyzitter (aftr. Prof. Dr. C. H. Th. Bussemaker) en meerdere onder- derwerpen van huishoudel ijken aard. Verder zal optreden als spr. in deze bijeenkomst de heer Dr. F. Buitenrust Hettema, van Zwolle. Na langen vacan'tietijd verscheen gisteren weer een nummer van het stu dentenweekblad „Minerva", met een verslag der Lustrumfeesten als bijvoeg sel. Wij vernemen daaruit dat binnen kort bij de firma van Doesburgh al hier een gedenkschrift van de Lustrum feesten zal verschijnen. Zondag 2 October zal op het Ka- germeer een zeilwedstrijd gehouden worden, van booten die daar geregeld aankomen. De wedstrijd begint om 11 uur van den Molen Laak. Indien de zeilwedstrijd slaagt, zal ,de oprichting van een Leidsche zeilvereeniging er het gevolg van zijn. Een liefhebber heeft een gouden medaille beschikbaar ge steld'. ALFEN AAN DEN RIJN. Zondag hield onze St. Jozeph-vereeniging hare jaarver gadering. De Z.Eerw. Heer Deken opende de vergadering met gebed en gaf de ver dere leiding over aan den Prefect, den Heer Joh. Vlasman. Daarna las de Secre taris, de Heer J. van Vliet, de notulen der vorige vergadering, welke onveran derd werden goedgekeurd. Vervolgens deed de Heer J. B. Bes, penningmeester, rekening en verantwoording van zijn nauwkeurig en in de kleinste bijzonder heden, gehouden beheer gedurende het afgeloopen jaar. De kas sluit met een batig saldo. De commissie, benoemd om de rekening en verantwoording te con troleeren, adviseerde bij monde van den heer Vlasman tot goedkeuring waarop de penningmeester, onder dankbetuiging werd gedechargeerd. Aan de orde kwam thans de verkiezing van twee bestuursleden. Bij meerderheid van stemmen werden gekozen den heeren J. Moons (aftr.) en A. Kerkvliet. Nogmaals gaf de Prefect het woord aan den heer Bes, die een kort overzicht van het afgeloopen jaar wenschte tege- ven. Daaruit vernamen wij, dat 2 leden door den dood de vereeniging waren ontvallen en 33 haar hadden verlaten, waarvan de meesten door vertrek terwijl 40 nieuwe leden tot de vereeniging waren toegetreden, zoo dat zij op 1 Sept. j.l. 277 leden telt. De onderafdeeling Tooneel had zich dit jaar flink geweerd en door de leden werden de uitvoeringen druk bezocht. Het ziekenfonds heeft vele finantieele zorgen gekend; aan de afdeeling muziek- en juvenaat werd subsidie verleend. Van de spaarkas was nog geen verslag inge komen. Ten slotte brengt de heer Bes een woord van dank aan allen, die in den loop van het jaar voor.de belangen der vereeniging hebben geijverd en in het bijzonder aan den WelEerw. heeren Ka pelaans A. v. Schijndel als bestuurder van Juvenaat en Spaarkas en H. j. G. van Baaren, als leider der afdeelingen Muziek en Tooneel alsmede aan de Com missarissen die den penningmeester heb ben terzijde gestaan. Vooral dankt spr. den Z.Eerw. Deken voor zijn leerzame onderrichtingen en practische adviezen. Moge het Z.Eerw. gegeven nog vele jaren voor de vereeniging werkzaam te zijn. De Prefect dankte den heer Bes voor zijn uitgebracht verslag en wenschte de vereeniging toe, dat zij den heer Bes nog vele jaren onder hare werkzame leden moge tellen. Vervolgens zich richtend tot den heer Roos, wenschte spr. namens de vereeniging hem dank te betuigen voor de vele en drukke werkzaamheden in 't belang der vereeniging door hem gedaan en hoopte hij dat hij als lid nog vele jaren de vereeniging moge steunen. De heere Kerkvliet en Moons dankende leden voor het in ongestelde vertrouwen en zullen naai beste krachten de belangen der vereeniging behartigen. Een voorstel van het Bestuur om een subsidie te geven aan het ziekenfonds van f 100.werd met applaus aange nomen. Nog eenige zaken van huishoudelijk belang werden behandeld. De Z.Eerw. Deken zeide alvorens deze vergadering te sluiten nog iets over het ziekenfonds te willen zeggen. Dit fonds heeft zeer te tobben met zijn financieelen, hetgeen in hoofdzaak aan te weinig be langstelling ligt, vooral onder de jongere leden. Een ziekenfonds wordt gebazeerd op de berekening van een bepaald aantal ledenhet is niet alleen voor ouderen van dagen neen daar is opgerekend dat er ook jonge krachtige mannen bij zijn. Welnu laten wij dan niet onverschillig zijn voor de instellingen onzer vereeni ging maar die instellingen door best ver mogen steunen en belangstellenden tot deelname op te wekken. Dan zal onze vereeniging vruchten voort brengen zij zal de roem zijji voor onze Parochie en een zegen voor alle leden. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. HAARLEMMERMEER. Men is nu met de werkzaamheden aan de in aanleg zijnde spoorbaan zoover gevorderd, dat ten behoeve van d'e spoorbrug over de Ringvaart nabij Oudé Wetering em placement gemaakt wordt van circa 2 Meter hoog, waarover een overweg ge maakt wordt als te Hoofddorp nabij de Hoofdvaart. Gedurende een viertal weken zal daarvoor de passage en het verkeer met rijtuigen aan den Ringdijk aldaar zijn gestremd. De milicien dezer gemeente, J. A. van Bruggen, welke zich zonde/- verlof van den min. van Oorlog in Noord-Ame- rika ophoudt en niet overeenkomstig art. 131 d'er Militiewet. voor den militie-com missaris is verschenen, is voor den tijd van zes weken onder de wapenen ge roepen. HILLEGOM. Zondagmiddag is uit de Beek alhier opgehaald het lijk van de dienstbode P., die sedert eenigen tijd was verdwenen. Tct onderwijzer aan de R. K. Jon gensschool alhier is benóemd de heer P. B. van Eerdenburg, in gelijke betrekking werkzaam te Bergen op Zoom. KATWIJK AAN ZEE. Voor haring wer den hier de volgende prijzen besteed Volle pekelharing f 12—12.05—12.20, ijle haring f 9.40-^9.45—9.50, maatjes haring f 9.65—9.70-T-9.90, steurharing f 13,40, makreel f 11—11.20—11.40 per kantje. LEIDSCHENDAM. Zondag werd de zoon van G. v. T. van Voorburg, in de centrale alhier werkzaam zijnde, getroffen door een ijzeren beugel van 500 kg. op zijn schouder. Zwaar gekwetst aan dat lichaamsdeel is hij vervoerd naar het Ziekenhuis in Den Haag. L1SSE. Door het prachtige weer schiet de bollenplanterij flink op. Bij meerdere bollenkweekers komen 'dan ook reeds in den loop dezer week de hyacinthen in den grond. Ook met de tulpen is intusschen reeds een flink begin gemaaTct. Blijft het mooie weer nog eenigen tijd aanhouden, dan is 't te voorzien dat de drukke werkzaamheden vroeg zullen zijn afgeloopen. In aansluiting mét ons bericht van gisteren aangaande den diefstal bij den heer Vermeer alhier, kunnen wij berichten dat men de persoon, drie men van de zen diefstal verdacht, zekere H. Korswa- gen, een vroegereln knecht van den heer Vermeer, te Haarlem, waar hij in betrek king was op de Brouwersgracht heeft ge arresteerd. In zijn koffer werd 'n bedrag van f 153 gevonden, waarvan hij geen vol doende opheldering kon geve Hij be weerde voorts dat hij in den nacht van Zaterdag op Zondag te Haarlem was ge weest maar de nachtpolitie heeft hem dien nacht te hafeen alhier gezien. Hij is opge sloten in een ider arrestantenlocalen al hier. 'NOORDWIJK-BINNEN Voor lichtte werkzaamheden was in dienst bij Huis ten Duin een oud-Zeeman W. Plug. Deze werd tijdens 'zijn bezigheden door een be roerte getroffen en zakte plotseling dood ineen. NOORDWIJKERHOUT. Naar wij ver nemen zullen de oefeningen betreffende het Voorbereidend Militair Onderricht in deze gemeente, een aanvang nemen op 3 October a.s. en eindigen 12 Januari d. a. v. De dagen waarop'die oefeningen zullen worden gehouden zal later gemeld worden. NIEUWKOOP. Sedert onheugelijke tijd'en zijn er in onze gemeente een groot aantal smederijen, waarin honder den arbeiders voor hun en hunne gezin nen het dagelifk'sch brood verdienen. Hengels duimen, muurankers ,gas- en waterleidinghaakjes, enz. enz. worden bij duizenden gemaakt en door het ge heel e land verzonden. ,Was deze indus trie vroeger een bron van welvaart, se dert vele machines uitgevonden zijn, is het bijna onmogelijk met de hand de concurrentie daartegen uit te houden. Vele smeden zouden, nu het getij ver loopt, ook de bakens wel willen verzet ten en zich pok machines aanschaffen, maar aan velen ontbreekt koopkracht, De heer Johan Bodegraven is op dat gebied1 een baanbreker geworden. Sinds een paar jaren werkte hij met een mo tor van 4 P.K., maar nu zijn arbeiders gaandeweg met sommige machines be kend' raakten, heeft hij zich een mo tor aangeschaft van 18 P.K. Een stoom hamer verricht nu het werk der voor slagers vijlen, schroefdraden aan ijzers maken, hengsels boren, omkrullen, en afmaken, dat alles en nog veel meer geschied* nu met stoom. Hopen wij, d>at de ondernemer suc- op zijn werk werk heeft, dan zullen daardoor ook vele arbeiders gebaat zijn, te meer, als de spoedige e n betere verzending met de aan te leggen spoor Amsterdam^-Alfen hem de concurrentie met anderen mogelijk zal maken. Bij Kon. Besluit is W. J. Dingel- mans, ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Monnikendam, benoemd tot ontvanger derzelfde middelen in de ze gemeente. N1EUW-VENNEP. De toestand 2 van den timmerman Van Buyten, wien in het begin der maand Augustus zulk een érn stig ongeval overkwam door het neerval len van den kap eener hooiberg bij den landbouwer H. is thans van dien aard, dat hij zich kan voortbewegen met behulp van een kruk. De geneesheer geeft alle hoop op algeheel herstel, hoewel het nog wel eenigen tijd zal duren aleer de man zijn gewone werkzaamheden weer kan verrichten. RiJNSBURG. Het bestyur der Vereeni ging „Veiling Landbouwproducten" stelt pogingen in het werk om bij voldoende deelname, een tuinbouwwintercursus te openen. SASSENHEIM. Gisteren avond om streeks 'half tien kwamen twee knapen een van ll en de ander 13 jaar, overver moeid alhier aan. Zij waren des morgens uit den Haag vertrokken en waren naar Haarlem ge wandelde Joen zij aldaar aankwamen, vonden zij dat ze nu ver genoeg waren. De terugreis werd aanvaard; doch alhier aangekomen konden hun koite beentjes hen bijna niet meer dragen en de honger plaagde hen zeer. 'Door een inwoner, die hen op de straat ontmoette, werden zij naar de politie gebracht. Na aldaar van een boterham voorzien te zijn, wer den zij door d»e zorgen der politie nog des avonds naar den Haag overgebracht, om aldaar iaan hunne ongeruste ouders te worden teruggegeven. Zondagavond hield de R. K. Volks bond eene verplichte vergadering. 'De voorzitter opende de bijeenkomst met ge bed en sprak, zijn blijdschap er over uit dat de vergadering zoo flink bezocht was. Tevens deelde 'hij mede dat de bode had geklaagd, dat wanneer deze bij de leden kwam om 10 cent voor „Hulp in Nood, wegens het rïiet bezoéken der verplichte vergadering, velen weigerden deze boete te betalen. Hij hoopte, dat de leden zich nu eens zouden beteren. Hierna werden eenige nieuwe leden geïnstalleerd. Daar de deelname aan den cursus in het rechtlijnig teekenen te gering was om, zooals andere jaren, zelf een cursus te geven, had het bestuur gemeend, aan de afdeeling Leiden te verzoeken, of de jongelieden, die een zooüanigen cursus willen volgen, hieraan te Leiden zouden kunnen deelnemen. "Door de afdeeling werd dit toegestaan 'tegen eene kleine vergoeding, welke onze afdeeling zal be talen. Mochten er dus nog jongelieden zijn, die gaarne rechtlijnig teekenen 'lee- ren willen, dan kunnen zij zich nog deze week bij een der bestuursleden aanmel den. Zooals in een vorige vergadering reeds is medegedeeld, was de heer J. P. Rotte veel niet ongenegen bij genoegzamedeel- name voor de leden van den R. K. Volks bond tarwe en brood te leveren tegen in koopsprijs. Door den voorzitter werd dit plan nog eens duidelijk gemaakt, waar na gelegenheid werd gegeven zich voor deelname aan te melden. Enkele leden gaven zich op, doch daar velen nog eerst eens met hunne wederhelft deze zaak wilden bespreken, zal deze wéék door den bode bij de leden gevraagd worden of zij hieraan wilden deelnemen. Bij de rondvraag deed de Eerw. gees telijke Adviseur het volgende voorsteL Zijn Eerw. Wilde gedurende de winter maanden, eens in de week een oritwikke- lingsavond houden, waarop vragen over verschillende onderwerpen zullen wor den behandeldi. Dit voorstel vond veel bijval. Besloten werd in eene volgende vergadering gelegenheid te geven schrif telijk vragen te. stellen, die dan op de eerstvolgende bijeenkomst kunnen be antwoord worden. Door de gemeente veldwachters Posthumus en van Went zijn twee z.g. bollenzoekers bekeurd op het erf van de firma Zonneveld en Philippo, bloemisten alhier. VOORHOUT zal electrisch worden verlicht. De concessie is daarvoor ver leend. Men is bezig de R. K. Kerk van geleidingen te voorzien en gelijktijdig zal ook de nieuwe vloer worden gelegd. Ook het orgel zal electrisch van wind worden voorzien. In het Seminarie Hageveld zijn alle geleidingen reeds gelegd en zoo de stroom kan geleverd worden zal Hageveld na afloop der groote vacantie electrisch worden verlicht. Men schrijft ons: Door zijne langer wordende avonden leent het komende jaargetijde zich uitste kend voor vergaderingen en dergelijke. Ja, zelfs misschien nog beter als de win tertijd, waarin men meer tijdverdrijf gaat zoeken in kaart-, dam-, of sohaapspelen. Dit heeft de afd. Voorhout van den R. K. Volksbond dan ook zeer goed ingezien, en zal daarom Zondag 2 Oct. weder eene vergadering houden in Café „De Bonte Koe", De punten van behandeling, Wélke in deze vergadering aan de orde zullen zijn, zijn van zulk groot gewicht voor "de leden der afd. zelve, dat, een aansporing om deze vergadering te komen bijwonen eigenlijk overbodig genoemd moest wor den. Aan de orde zal dan wezen ,"t ver slag der gehouden tentoonstelling; tom bola en verloting, ten bate van het zieken fonds. De niet afgehaalde en teruggege ven prijzen zullen onder de aanwezigen worden verkocht, ten 2e De leesbiblio theek (eene zoo schoone en nuttige instel ling, vooral met het oog op de minder passende lectuur) komt ter tafel en ten 3e eene niet minder belangrijke instelling die Land- en Tuinbouwwintercursus zal be sproken worden. Daarom leden van onze afdeeling, komt nu 'allen ter vergadering, toont nu allen eens lid te zijn van dien Volksbond en uwe belangen te begrij pen. Wanneer u zich een dergelijke ver gadering ongeveer twee jaren geleden gehouden, kunt herinneren k u n t gij niet wegblijven! Het bestuur durft dan ook een stampvolle zaal verwachten en zal van zijn kant z'n best doen de vergadering zoo aangenaam mogelijk te maken, door precies ten 7 uur te beginnen, de discus- siën kort en zaakrijk te doen zijn enz. Daarom allen Zondag ten 7 uur aanwezig in café „De Bonte Koe." WARMOND. De zitting van den Mi litieraad voor deze gemeente zal zitting houden in de Stadsgehoorzaal te Leiden op 3 Oct. a.s. 's namiddags 1 uuur. Gisteravond' vergaderde de com missie tot wering van schoolverzuim. Als nieuw lid1 der commissie werd ge ïnstalleerd' de heer H. L. van Delft, Zekere D. B. die voor deze vergade- dering wa,s opgeroepen, .wegens over treding der schoolwet, was niet versche nen. Hij zal nu gerechtelijk vervolgd! worden. WARMOND. De heer N. Francken is. benoemd tot airïbtenaar'ter secrétarie te Genderen. (N.-B.) ZEVENHOVEN. Het dochtertje van den 'heer K., 'dat bij een harer vrien dinnetjes aan het spelen was, kwam te vallen, met het ongelukkig gevolg dat een 'balein van 'n parapluie, die zij in dei Ihand had, in haar mond terechtkwam,- en een bloedende wonde veroorzaakte. Da toestand van het meisje scheen hoog ernstig, dodh de dokter wiens hulp onmid dellijk werd ingeroepen, kon den ouders de egruststellende mededeeling doen, dat het geval niet gevaarlijk was. Gemeentezaken. Salaris Commissaris van Politie. Indien tot verhocging van de salarissen van de hoogere en lagere beambten der politie worat overgegaan, dan komt het den Wethouders met den Burgemeester voor, dat een tractementsverhooging voor den commissaris van politie billijkheids halve ook niet .zal achterwege mogen blijven. Het salaris van den commissaris van politie hier ter stede werd laatstelijk bij Koninklijk besluit van 22 Januari 1900 op f3500 bepaald. Sindsdien is het leven algemeen duurder geworden. Eindelijk geeft ook een vergelijking met d'e salarissen der Commissarissen van, politie in andere gemeenten wel aanlei ding om ook hier de jaarwedde iets tel verhoogen. Zoo' bedraagt de wedde in! Groningen, waar de commissaris tevens! waterschout is, f 3850.in Arnhem f3000.benevens het genot van vrijel woning, vuur en licht, en in Nijmegenl werd' zij juist dezer dagen van f 3400 tot f 3600 verhoogd. Mitsdien geven B. en W. den Raad in overweging, gelet op art. 191 der Gemeenitewet, hun college te machtigen tot Ged. Staten het verzoek te rich ten wel te willen bevorderen, dat de, jaarwedde van den Commissaris der Po litie nader door de Koningin worden vast gesteld' op f 3700. B. en W. stellen voor aan de fir ma's J. J. van Hoeken en Zoon alhier en! J. L. Hoos en Zoon te Leiderdorp het gedeelte der Sophiastraat gelegen ttfus- schen de Buitenlaan en de Heerenlaart kosteloos in eigendom en onderhoud bij de gemeente over te nemen. B. en W. stellen voor onbewoon baar te verklaren de perceelen Paradijssteeg ns. 18, 20, 22, 22A, 56, Werners'hof ns. 4a, ~4f en 12a; en 62I Willem Ma,tthijspoort nis 1, 2, 3, 4^ en 5 Koningspoort ns. 1, 2, 3, 4, 5 en 6, alle wegens te geringe oppervlakte; vocht en onvoldoende toevoer van licht en lucht, waarbij ten aanzien van 'de perece len in het Wernershof, de Willem Matfchijs poort en de Koningspoort nog bovendien het bezwaar komt, dat zij bij het uitbre ken van brand wegens de nauwe toegan gen met brandbluschmidde'.en nauwelijks bereikbaar zouden zijn. Reeds sedert vele jaren is aan de Commissie voor de Volkszangschool van het Departement Leiden der Maatschap pij ,jTot nut van "t algemeen" voor het geven van zanglessen het kosteloos ge bruik toegestaan van gemeentelijke school- of gymnastieklokalen. Thans is voor dat doel bij haar in ge bruik 'het gymnastieklokaal ider open bare school in de van der iWerfstraat. Blijkens een overgelegd verzoek zou de commissie evenwel gaarne de beschik king willen hebben over een an'der lo kaal, n.l. over het gymnastieklokaal aan de Langebrug, en 'wel des .Woensdags avonds van zes tot acht uren. Tegen inwilliging van dat verzoek be staat bij B. en W. geen bezwaar en ge ven zij den Raad in overweging het ge vraagde toe te staan. De Commissie van Financiën advi seert tot goedkeuring van de rekening dienst 1909 van het college van vrouwen kraammoeders, in ontv. op f 2403,54i/2£ in uitgaaf op f 2302,881/2, batig saldo" f 100,66. Eveneens adviseert zij tot goedkeuring, der begrooting van het H. G. of Armen ^ees- en Kinderhuis. Leger en Vloot. Met ingang van 1 October a,s. wordt aan onderofficieren beneden den rang van sergeant le klasse geen toestemming meer verleend tot het aangaan van een huwelijk. Evenwel worden de onder officieren die thans aanspraak op bedoelde toestemming kunnen doen gelden of daar toe voor 23 Augustus 1911 in de termen vallen, is dat reeds gehandhaafd. Onder bevel van den 2e luit. der inf. W. V. van der Hart, herkomstig van de Kon. Mil. Academie, vertrekt op 8 Oct. met het stoomschip „Kawi" naar Oost- Indië een detachement suppletietroepen, sterk 3 onderofficieren en 25 minderen. Als medegeleider is aangewezen de voor den dienst in Indië bestemde 2e luit. der infanterie J. P. Lancel.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2