Uit Stad en Omgeving. Op 1 October a.s. zal de nieuwe lijn Deventer-Ommen aan de Overijselsche Locaal Spoorweg Maatsch. worden ge opend. Ter gelegenheid van die opening heeft Zaterdagmiddag een feesttrein met genoo- digde autoriteiten gereden. LEIDEN, 26 September. Gemeenteraad. De agenda van de gemeenteraadsver gadering op Donderdag 29 September e'.dt de volgende onderwerpen: Senoeming van een 'onderwijzer- plaatsvervangend hoofd aan de Jongens school le klasse. 2e. Benoeming van een onderwijzer hieit verplichte hoofdakte a au de jon gensschool 2e klasse. 3e. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 2e klasse voor Jongens en Meisjes. 4e. Benoeming van een derde onder wijzeres in die handwerken aan de school der 3e klasse no. 6. 5e. Benoeming vau een derde onder wijzeres in de handwerken aan de schoof der 4e klasse no. 1. 6e. Benoeming, van een tijdelijk lëer- aar in de oude talen aan het Gymnasium. 7e. Benoeming van een lid der PIaa(ts. School commissie. Benoeming van een Directeur van het Openbaar Slachthuis. 9e. Verzoek van ,H. J. riantwijk om eervol ontslag als onderwijzer aan de school der 3e klasse no. 8. 10e Veizoek van Dr. B. M.-van Dalf- - o.n eervol ontslag als tijdelijk leer- de Kweekschool Voor onderwij- -o. onderwijzeressen. 11e. Praeadvies op het verzoek van LW. C. de Graaff, om eervol ontslag als gemeente-a poth ck er 12e. Staat van af en overschrijving op de begrooting, dienst 1909, van het College van Vrouwen-Kraammoeders. t3e. Rekening, dienst 1909, van het College van Vrouwen-Kraammoeders. 14c. Begrooiting, dienst 1911, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. 15e. Verzoek van de Leidscfie Gym- na; Schermvereeniging „Hercu- le: - gebruik van het gymnastiek lokaal aan de Pieterskerkgracht inplaats yan dat aan de Langebrug. 16e. Verzoek van de Commissie voor de Volkszangschool om het gebruik van het gymnastieklokaal aan de Langebrug In plaats van dat aan de Van der Werf- sj.tr aat. 17e. Voorstel om goed te keuren dat bij de doortrekking van de Thorbecke- sltraat worde afgeweken van de bij het uitbreidingsplan vastgestelde rooilijnen. 18e. Voorstel tot kostelooze overna- jne in eigendom en onderhoud bij de gemeenste van een gedeelte van de So- phiastraat, gelegen tuss.chen de Buiten laan en de Heerenlaan'. 19e. Voorstel tot het geven van een naam aan de straat, gelegen op het .ter rein dier gedempte Lopsensloot. 20e. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van de perceelen Paradijssteeg nos. 18, 20, 22, 22a, 56 en 62, Wer- i ner.shof nos. 4a, ,4f en 12 a, Willem Mait- 'thijspoort nos. 1, .2, 3, 4 en 5 en Ko- Uings poort nos. 1, 2, 3, 4, 5 en 6. 21e. Voorstel tot ond'erhandsche gun- hing van d'e pacht van de Graanbeurs en va|n het voor koffiehuis bestemde ge deelte ,aan „De Burcht" met toebehoo- f ren aan A. Backer, alhier. 22e. Verordening, houdende regelin'g yan de bezoldiging dar politiebeambten in de gemeente Leiden. 23e. Voorstel in zake verhooging van 'Jaarwedde voor (den Commissaris van ■piolitie. Sint Jozefsgezellenvereeniging. Gisterenavond hield deze vereeniging haar eerste ontwikkelingsavond. Verschil- lende eerw. heeren geestelijken uit de stad en de omgeving waren tegenwoordig. De praeses, kapelaan v. d. Laar, wees op het allernuttigste en allernoodzakelijk ste van 'n goede ontwikkeling, Het be hoeft toch geen bewijs zoo zeide praeses dat rn 't bijzonder in onze dagen op werkplaatsen en fabrieken den spot wordt gedreven mef God en gods dienstige zaken, en dat niet openlijk maar onder de vlag van neutraliteit, door ver- eenigingen die bespotting wordt verspreid. Om dit kwaad te kunnen bestrijden, is goede ontwikkeling, vorming van geest en hart, noodig. Praeses' wijst op 'n karakteriseerende uitdrukking van de Duitsche Gesellenvereine, waar men die genen, die niet toetreden tot eene ver eeniging, waar iets anders gedaan wordt dan pret maken, „dumme Hollander" noemt. Praeses spreekt den wensch uit, dat hier de ontwikkelingsavonden onder Gods zegen mogen strekken tot aller welzijn, en moge schenken de ware en edele „Bildung", de vorming van geest en hart. Deze avond was gewijd aan een lezing over den Vlaamschen priester-dichter Guido Gezelle, door kapelaan B. de Jong uit Gouda, terwijl liederen van Gezelle werden gezongen door mej. Dora de Graaf, sopraan, mej. Anna Bertels, alt, met piano-begeleiding van mej. Mien Pieck. Kapelaan de Jong deed voor ons op rijzen. het beeld van den priester-dichter met die Christelijke levensbeschouwing, welke zijn gedichten doordringt en door- siddert en straalt uit hun diepste betee- kenis. De spreker wist liefde op te wekken voor den dichter, „die zich plaatsen kon met zijn volle ziel in alle levensomstan digheden". Begeestering voor de hooge schoonheid van Gezelle's gedichten stortte spreker in aller harten door zijn schoone zegging van die gedichten. Wij denken o.a.Faan „De Berechtinge" maar vooral aan de „Pachthofschildering". Verhoogd werd ons genot door de zang van de twee genoemde dames, die den tekst zoo juist zelf begrepen en weer gaven, en door de fijn-gevoelde begelei ding. Mocht toch eens de wensch van den spreker worden vervuld. „O, zijn liedjes moesten in geen enkel Katholiek gezin, waar gemusiceerd wordt, ontbre ken." Wat is er niet veel minderwaardigs in het repertoire, dat de plaats moest inruimen voor die allerhoogste Roomsche schoonheid, voor dien dichter, die een plaats verdiend aan den haard, omdat „in zijn altijd jong en priesterlijk hart plaats vonden ernst en luimige vroofijk- heid". Kapelaan v. d. Laar was aller tolk toen hij spreker dank bracht voor het genot volle schoone, dat wij allen hebben mee geleefd. Meegeleefd, want, zoo zeide de Praeses, wij voelden mede, en het was aan den spreker te zién hoe hij het schoone, neergelegd in de verzen, zelf eerst had gevoeld vóór hij het ons zoo schoon weergaf. Praeses hoopte, dat het geen afscheid was, en dat de Jozef-ge zellen den spreker weer eens in hun midden mogen zien. Ook bracht de wel eerw. heer v. d. Laar zijn dank aan de dames zangeressen en pianiste. Nu gaven de dames ons nog eenige zeer schoone composities van den heer Wanna, waaronder een Gezelle-lied aan de zon. De he$r Wanna, die zelf begeleidde, liet ons daarna nog eenige pianomuziek genieten. 't Was een heerlijke kunstavondDank aan die ons de schoonheid vertolkten, dank. ook aan kapelaan v. d. Laar, op wiens initiatief deze eerste ware en waar dige ontwikkelingsavond heeft plaats gehad. De Leidsche harpiste Suze Splinter is geëngageerd aan het Stadstheater te Odessa. Op de Paddestoelen tentoonstel ling van de Ned. Mycologische Veree niging te Zeist is o. m. een groot her barium met inzendingen uit Rijksherba rium alhier. AALSMEER. Tot de Rijksfuinbouw- winterschool aihiet zijn toegelaten D. ten Boom, 's-GravenhageC. A, Duif, Amster dam Eveleens Pz., AalsmeerJ. H. Hol- terman, Amsterdam W. C. Keessen Aals meer N. Maarse K., id.W. Maarse Az., id.; A. van der Meij, Veip H. G. van Os, Amsterdam; A. Postmus, id.Tj. P. van der Schaaf, id.; D. Tas Jacz., Aalsmeer; H. Treur, Haarlemmermeer; D. van Zij- verden, id.F. W. Ledeboer, 's-Graven hage (enkele vakken). Afgewezen zijn twee candidaten. ALFEN A. D. RIJN. Zaterdag had in hotel „St. Joris" alhier de aangekondigde vergadering plaats van onderwijzers en onderwijzeressen in het arrondissement- Woerden. De opkomst was schitterend te noemen, ook de „nonnekes" ontbraken niet. Op het aangegeven uur opende de voorzitter, de arrondissements-school- opziener de vergadering en heette alle aanwezigen, in het bijzonder den heer Districts-scboolopziener, welkom. Nadat de secretaris de notulen had ge lezen nam de heer Haanstra het woord en besprak in 't kort het rapport van den Staatscommissie töt reorganisatie van het onderwijs. De heer Haanstra bepaalde zich uitsluitend tot het lager en het voort gezet onderwijs (herhalingsonderwijs). Na de pauze betrad mevrouw Flothuis- van Dommelen den katheder, om in een hoogst boeiende voordracht, 'n praatje, zei spreekster, het een en ander op te merken over de kunst van spreken, lezen en zeggen, toegelicht door brokken, dicht en ondicht. Vooral met het gedichtje „Schrijverke" van Guido Gezelle oogste spreekster een luid applaus. Op verzoek zegde ze later dit dichtstukje nog eens. De voorzitter bracht spreekster den dank van den aanwezigen en verzekerde haar, dat deze vergadering door haar prachtige voordracht lang in de herinnering der aanwezigen blijven zou. De Commies titulair der posterijen en telegraphie J. G. de Graaf wordt overge plaatst van Alfen naar Zeist en F. P. Parent van Hoorn naar Alfen. HAZERSWOUDE. Zaterdag is door den Rijksveldwachter v. Niekerk aangehouden een zekere M., verdacht van oplichting der firma Filippo. Hedenmorgen werd hij naar Den Haag getransporteerd en ter beschikking van den officier van Justitie gesteld. HILLEGOM. De export van bloembol len, loopt ten einde. Wel worden nog eiken dag kisten hyacinthen, tulpen en narcissen verzonden, doch de eigenlijke campagne kan als afgeloopen beschouwd worden. De bestellingen uit het buiten land, die nog inkomen, worden met ver- eischten spoed uitgevoerd, want voor de meeste bollen is de tijd van planten of opzetten reeds daar. Meer en meer be ginnen de kweekers de partijen, welke ze niet naar hun zin hebben kunnen ver- koopen, op te planten, zoowel hyacinthen als tulpen. Gedurende het heele seizoen bleven de prijzen, vooral die der tulpen beneden het middelmatige, alleen enkele paarse soorten, als Wouwerman en Van der Neer e.a. konden een eenigszins draag lijken prijs bedingenoverigens was de handel ongekend slecht. Murillo's, die voor eenige jaren op f135 het mud ston den, zijn nu voor 25 tot 20 gulden van de hand gedaan. Zelfs La Reine, die bij millioenen is uitgevoerd, bleef buitenge woon goedkoop. Enkele hyacinthen wer den in den natijd eenigszins beter geno teerd. Late tulpen, irissen en andere bij gewassen bleven en zijn nog het meest gewild. Zij, die zich gedurende de laatste jaren op het kweeken van deze soorten toelegden, zien thans hun arbeid het best beloond. Op de droge veilingen blijft, niettegenstaande deze algemeene malaise in het bloembollenvak, de belangstelling voor den handel in plantgoed levendig. Die 'handel is zelfs buiten verwachting goed te noemen, want goede kwaliteiten worden tamelijk vlug verkocht en naar omstandigheden voor goede prijzen. Per H.L. wordt besteed voor Goudvink f 5.50 tot f6.50, Prins von Oostenrijk 18 tot 20 gulden, Rose Gris de Lin van 11 tot 13 gulden. La Belie Alliance f26, MonTre- sor f20, Huikeman f8, Thomas Moore van 7 tot 10 gulden. Brutus f 16. Grand Due van 12 tot 15 gulden, Rose Rubro- rum f 10, enz. Het zwaarst drukt deze malaise overigens op de kleine kweekers, die op hooge huren en verdere zware lasten zitten en wier financiën een der- gelijken tegenslag niet kunnen verdragen. Zij, die dezen toestand kunnen doorstaan, verkoopen of in het geheel niets en zijn reeds druk bezig de beste bollen v/eer op te planten. Zij verhoogen daarmee de kwaliteit en sterkte hunner bollenkraam en trachten zich langs dien weg voor te groote schade door den fegënwoordigen toestand te vrijwaren. Bij hef vergelijkend examen voor toelating tof den cursus tpt opleiding voor assistent bij de posterijen, is ge slaagd de heer J. J. Meier, bestolier alhier. Den lsten October a.s. wordt hij tot het volgen van den cursus naar Utrecht overgeplaatst. Gedtirenüe 18 ja ren was Meier werkzaam aan het Post en telegraafkantoor alhier en naar wij vernemen, tot bijzondere tevredenheid zijner superieuren. Het publiek dat in Meier steeds een hulpvaardig en beleefd beambte vond, zal den bedaarden man op zijn gewone plaats aan het loket voor afgifte van postpakkettien onge twijfeld missen. KATWIJK AAN ZEE. Op den publieken afslag werd heden besteedvoor volle pekelharing f 12.45—12.55, voor ijle haring f 10.20—"10.4510.55, voor steurharing f 14.9015.5516.05, voor makreel f 11.60—12,25-12.75 per kantje. LISSE. In den avond van Zaterdag op Zondag- is bij den bakker Vermeer aan den Heerenweg alhier, uit een kast, staande op de slaapkamer van het echt paar Vermeer, een bedrag van omstreeks f 200 aan bankpapier en specie gestolen. Door dat er geen braak was bespeurd aan deuren of ramen, staat het vast dat men door de achterdeur, die van buiten kan worden geopend is binnengekomen. Men verdenkt dan ook een vorigen knecht doch men weet niet waar die persoon zich op het oogenblik bevindt. Van het geval is aangifte gedaan bij de politie die reeds een onderzoek heeft in gesteld maar zonder succes. Tot directeur der zangvereeniging „St. Gregorius" onderafdeeling Lisse, is benoemd den Wel.Eerw. Heer Wanna, sedert 9 September kapelaan alhier. LEIDSCHENDAM. De R. K. Muziek vereniging „St. Cecilia" van Veur zal met belanglooze medewerking der R. K. Tooneelvereeniging „St. Genesius" van Voorschoten op 18 en 20 October a s. een uitvoering geven in het hotel „de Zwaan" alhier. Opgevoerd zal worden door de tooneelvereeniging „Pierre de Galeiboef", drama in vijf tafereelen, en een blijspel „Twee emmers water." LANGERAAR. (Rectificatie). Naar aan leiding van |het bericht voorkomende in de „L. CL" van 23 Sept j.l., verzoekt men ons mede te deeien diat dit bericht min der juist was. De hit van v. d. P. was in ruim vijf maanden niet bij den weg ge weest. Door wélke oorzaak het paard in den leant is weggezakt weet men niet, doch van schrikken is geen spraak. Het paard was fllef voor een wagen gespan nen, doch voor een karretje, waariii v. cl. P. met zijn zoon was gezeten, die echter het ongeval niet konden verhoeden. Het gebeurde behoeft aizoo niemand af te schrikken voor het gebruiken van 'den wagen van v. d. P. NOORDWIJK. Het beproeven de*- Red dingsboot hetgeen 1.1 Woensdag moest worden uitgesteld, zal nu plaats hebben op Dinsdag a.s. ten 10 uur. NOORDW!JKERHOUT, (Zilkj. Za terdagmiddag was de ijzeren rociboet, waarmee hef werkvolk van den bloem- kweeker W. R. alhier dagelijks over de Leidsche Trekvaart zich naar de tuinen begeeft van dën pen losgemaakt enj dreef in de Trekvaart. Een zelf schip daar passeerende overvoer de boot, met gevolg dat deze "geheel zonk en dus weer gelicht zal moeten worden. Een waar schuwend1 voorbeeld om dergelijke voer tuigjes met zorg vast te meren. NIEUWKOOP. Zondag 2 Oct. a.s. vergadert de R. K. Kiesvereeniging in de R. K. Par. School. De Agenda bevat de volgende punten1 Opening der Vergadering en mededeelingen van hei Bestuur. 2 Lezing der Notulen. 3. Ver kiezing van (wee Bestuursleden wegens periodieke aftreding der Heeren J. P. van der Laan en Th. L. van der Tol, beide herkiesbaar. 4. Verkiezing van. twee Afgevaardigden _en twjee plaats vervangers voor de Vergadering uer Centr. Kiesvereeniging te Alfen. 5. Ver slag der Verg. van de Ceij'tr. Kiesv. te Breukelen. 6. Verkiezing van een Afgev. voor de Verg. dier Kiesvereeniging. 7. Lezing en 8. Rondvraag en Sluiting. OUDSHOORN. In het stationskoffiehuis „Zomerlust" te Leiden werd de voort gezette vergadering van aandeelhouders gehouden van de N. V. „De Veekoeken- fabriek de Leerhoeve" alhier. Na voorlezing der presentielijst met het aantal tegenwoordig zijnde aandeelen en het aantal uit te brengen stemmen, kwam aan de "orde de verkiezing van een Lid van den Raad van Beheer, wegens het bedanken van den heer F. Kroes te Woubrugge. De uitslag was, dat de heer J. M. den Hertog te Oudshoorn 157 stem men, de heer W. C. van Giessen te Aar- landerveen 110 stemmen en de heer C. Kramer Gleijnis te Stompetoren 62 stem men op zich hadden vereenigd. Niemand de volstrekte meerderheid verkregen heb bende had een herstemming plaats, die tot uitslag had, dat gekozen werd' de heer J. M. den Hertog voornoemd met 188 stemmen, tegen 130 stemmen uitgebracht op den heer Van Giessen. De „bespreking bedrijfskapitaal", het volgende punt der agenda, had heel wat voeten in de aarde. Een besluit tot aan wijzing, hoe het benoodigde bedrijfs kapitaal na 1 Nov. a. s. het tijdstip waarop de borgstelling van den tegenwoordigen Raad van Beheer afloopt, zal worden ver kregen, werd niet genomen. Genoemd college wenschte die borgstelling na ge- melden datum niet te verlengen. Het eind van de langdurige discussies was, dat de vergadering wederom werd verdaagd tot nader orde, om dan een voorstel tot liqui datie, reeds in deze vergadering gedaan, nader te overwegen. WARMOND. Zaterdagavond werden twee meisjes, die iemand van de tram zouden afhalen, op den Warmonderdani door een persoon op de fiets aangerand en konden alleen door heftig zich weren ontkomen. Even later kwam de persoon, nu zon der licht, echter de meisjes weer achterop die toen hevig verschrikt op de vlucht gingen en een woning konden bereiken, van waar hun verder geleide werd ver schaft. Van den aanrander was geen spoor meer te achterhalen, Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. De kantonrechter veroordeelde Johan Jacob v. d. B,, 20 j., te 's-Gravenhage wegens straatschenderij tot f3 of 2 d. Karei B., 32 j., zonder vaste woonplaats wegens vossen los Men loopen tot f 5 of 2 d.Roelof H., 22 j., te Rijnsburg, wegens burengerucht, tot f 10 of 2 d.; J. v. d. B., 33 j., N. v. M., 42 j"., A. v. d. B., 20 j., en j. D., 20 j., allen te Noordwijkerhout, wegens burenge rucht, tot f 5 of 2 d. iederP. J de G., 44'j., te Leiden, wegens idem tot f3 of 2 d.Willem M., 27 j., te Leiden, wegens idem tot f3 of 2d.; Johan Hendrik de V., 23 j., te Leiden, wegens idem tot f3 of 2d.; Jacobus Johannes de G., 32 j., te Leiden, wegens voorwerpen op een weg niet verlichten tot f 3 of 2 d.Hu- eb rt W., 27 j., te Warmond, wegens het beletten, dta een hond een haas vangt, tot f 1 of 1 dag; Piet T., 38 j., te 's-Graven hage, wegens jagen zonder vergunning, tot f10 of .2 d.; Cornells S.,- 33 j., te 's Gravenhage, wegens idem tot f10 of 2 d.Dirk ,Theod. D„ 62 j., te Leiden, wegens vissChen 'zonder'jacte en zonder vergunning, tot tweemaal f2 of tweemaal 1 d.Johannes 21 j., te Leiden, wegens idem tot tweemaal f2 of tweemaal 1 d. Johannes Antonius v. d. R., 35 j., te Lei den, wegens overtreding der arbeidswet, tot fl of 1 d.E. A., 32 j., te Amster dam, wegens overtreding der 'Spoorweg wet, tot fl of 1 d.; Herman J., 30 j., te .Haarlemmermeer, wegens op den spoorweg loopen, tot f5 of 2 d.Johan nes Jacobus v. d. H., 33 j., zwerver, we gens idem tot f 1 of 1 d.Grad'us Arnol- dus Marie C., 36 j., te Amsterdam, we gens rijden mét een auto, op een ijeg, die gesloten is verklaard, tot f3 of 2 di. Willem P., 40 j., te Hillegom, wegens rijden met een voertuig zonder licht tot f2 of 2d.; Johan Frederik v. d. W., 37j., te Leiden, wegens idem, tot fl of 1 d'. Leendert D., 36 j., te Noordwijk, wegens rijden met een hondenkar zonder steun- sels, tot f2 of ld.; Willem 'K., 53 j., te Rotterdam, wegens te snel varen, tot f3 of 2d.; Bernard T., 35 j., te Oegst- geest, wegens varen 'zonder vergunning in Rijnland's 'boezemwater tot f 3 o'f 2 d. P. van L., 40 j., te Oudewetering, we gens idem tot f3 of 2 d.tWiliem K„, 21 j., zwervend, wegens idem, tot f 3 of 2 di. Jacob van D., 24 j., te Amsterdam, we gens varen zonder licht, tot f5 of 2 d.; Nicolaas R.r 35 j., te Haarlem, wegens idem tot f3 of 2 d..Teunis N.zn., 20 j., te Nöodrwijk, wegens de grond) roeren in Rijnlands duinen, stortten veroveren, strikken stellen en loopen op verboden groncl, tot vijfmaal f 5 of vijfmaal 2 d.An- toon K., 20 j., te Leiderdorp, wegens'bag- geren in Rijnland's bo-ezemwater tot f 2 of 1 d.; Maarten B., 36 j., arbeider, wegens idem, tot fl of 1 d.Jan van D., 47 j., te Alfen, wegens het berijden van de Bon- li jo tee,g met een rij wiei, toe f 1 o.i 1 dj Johan O., 72 j., te Zoet.. wegens het aidaar i'iiet doen geleiden van een koppel koeien door 2 personen tot f 1 of 1 d.Johan K., 28 jaar, te Oegstgeest,- wegens het aldaar rijden door Je Groe nenweg, 'tot f 1 ol 1 d.Nicolaas K, 37 j., te Oegstgeest, wegens idem, tot f 1 óf 1 d.Johannes P., 67 j., te Katwijk, we gens het hebben yan bezoekers in een verlofinrichting na 11 uur tot fl of ld.; Paulus H., 30 'j., te Katwijk, wegens het houden van varkens jzorider toestem ming vain B. en W„ tot f 1 of 1 d. wegens loopen óp een weiland: Jo han Petnis 'Antonius van 'W., 40 j., te Leiden tot f5 of 2 d; Willem Pieter R. 26 j., te Leiden tot f5 óf 2 d.Pieter Willem R., 18 j., te Leiden tot f5 of 2d.y Jan H. 40 j. en Joh. de B. 32 j.beidente Sassenheim tot f2 of 2 d. ieder; Hen drik H. 35 j. te Amsterdam, tot f5 of 2d. wegens loopen op verboden grond: Pieter Ever D. 28 j., te Leiden,, Adrianir Joh. van H., 28 j., te Leiden; Cornelis Z., 4 6j., te Noordwijkerhout, Corne lls M. 36 j. te iWoensdrecht J. H. 27 j., en J. B. 18 j., beiden te Zuid-Schalk wijk C. IS. 33 j., J. A. S. 31 j. en J, N. B. 37 j. allen den Haag; G. L. 34 j. en J. S. 32 j. beiden den Haag; Gerardus Antonius v. Z. 21 j. te 's GravenhageJ. N. B. 31 j. en J. A. S. 29 .beiden den Haag; Willem O, 18 j. te Hillgg-sm tot f 5 of 2 d. ieder. wegens rijden met een rijwiel zonder licht; Johanna ,V. 25 j. te Voorschoten,- Piet de R. 21 j. te Katwijk aan Zee, Pie- ter Frank ,R. 26 j. te Katwijk aan Zee,- Joh. B. Jzn. 21 j. te Noordwijkerhout^ Gustaaf ;Corn. Ant. S. 24 j. te' Leiden,- Hendrik van FL 33 j. te Lisse, Herbert Jac. M. 34 j. te Voorschoten, Christiaan Joh. B. 18 j. te .Warmond, Jan U. Czn. 22 j. te Hillegom allen tot f2 of 2 d. en Marcus K. 28 j. te Amsterdam tot f 10 of 2 d. Vrijgesproken van de hem "ten laste gelegde overtreding, het laten loopen van een koe in een andere tuin, werd Johan Johan O. 72 j. te Zoeterwoude, terwijl Jacob Joh. L. 38 j te. Warmond, die zich moest verantwoorden wegens het als eigenaar "beletten, dat er een gasbuis in zijn brug* getegd werd ,van rechtsver volging is ontslagen. Voor heden stonden op de rol 105 zaken voor openbare behandeling en '15 kinderzaken. In' de zaak van v. 'd. B., de vorige week uitgesteld om getuigen tc hoeren die bekl.'s alibi konden bewijzen, "ver klaarde getuige de Groot dat hij op be doelden datum met bekl. in den trein van 11.15 naar Leiden heelt gezeten, wes halve beklaagde niet om half twaalf zich op verboden terrein heeft kunnen be vinden. Detuigen ,Turenhout legde een zelfde verklaring af. Verbalisant van der Luit, jachtopziener te Noordwijk aan Zee, kwam nog perti nent verklaren dat hij beklaagde op het land van den heer v. 'Wieringen Borski heeft gezien, laangeroepen en twee kilo meter ver achtervolgd. "Kantonrechter wijst nogmaals gétuige Turenhout op de ernst van den eed: hij mocht liever zeggen het niet zeker te weten. Hierna antwoordt getuige op de pertinente vraag van de kantonrechter na een langdurige aarzeling met den be klaagde in den trein te hebben gezeten. Ook verbalisant blijft bij zijn afgelegde verklaring. Het O. 'M. ziet zich door de zoo po sitieve verklaringen yan 'beide getuigen genoodzaakt vrijspraak te eischen, maar. wil een onderzoek instellen naar 'de ge loofwaardigheid der getuigenverklaringen In de 'zaak' van P. v. d. B. Azn.,- die de 'vórige week beweerd' 'had, dat waarschijnlijk zijn neef de deliquent zou zijn geweest, kwam C. Hou,waart, jacht opziener te Noordwijk aan 'zee verkla rend dat beklaagde ten onrechte gedag- vjaard was. De ambtenaar vroeg vrij spraak. H. P. N. Kruidenier te Sassen heim had een hondenkar door een, jon gen laden geleiden zonder dat die kar voorzien was van letters en yóldoende steunsels. Wijl bekl. ook het jongetje had' aangezet óm een valsche leeftij'dsopgaaf; aan verbalisant te geven,- eischte de ambt- tenaar voor de drie gevallen 3 maal f 3 boete 'subs. 3 dagen. P. C. B.,- Kruideniersbediende te Lei den stond terecht wegens het iZonder daartoe gerechtigd të zijn aanplakken van biljetten tegen iden hiuur van 'de .bene denverdieping van ihet perceel v. dl. Werfstr. 3. Beklaagde beweert vergun- nitg gehad te hebben om aan de boven verdieping het bilejt te mogen aanplak ken. W. v. Kuieren, toenmalig bewoner van het benedenperceel,- dis get. gedagvaard) zegt, dat hij niet kan verklaren óf het biljet aan ide beneden of bovenwonnig was aangeplakt. De ambtenaar niet zeer gunstig tegenover beki. gestemd, vraagt aanhouding om verbalisant te hooren. J. K., ,29 jaar, winkelier, wonende tq Leiden, stond beklaagd te lang voor zijn woning in (de Pelikaanstraat kisten .en goederen te hebben laten staan. Beklaagde bekent het ten laste ge legde, maar beweert door overmacht ge dwongen te zijn geweest. Verbalisant Maartense verklaart dat ge^ tuige zeer lastig voor de politie is en ge regeld op straat uitstalt. De ambtenaar requireerde veroordeel ling tot f 5 boete si^bs. 3 d. heqhteflis* j

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2