Uit Stad en Omgeving. Ingezonden Stukken. Van de sprongsgewijze verhooging der Wedden, ook van die naar het aantaH (dienstjareneen jaarlijksch verlof van 114 dagen; een rustdag om den anderen (Zondag. Er bestaan, naar het „Hbld." ver neemt, plannen om een maatschappij met groot kapitaal te vormen tot het stich ten van eerste rangshotels in ons land. 'Buitenlandsch kapitaal, tot een som van ■zes en een half millioen, zou bijeenge bracht worden. De Commissie van Voorbereiding uit de Tweede Kamer voor het wetsontwerp 'tot verruiming van het gemeentelijk be tas ?!nggebied is Donderdag en gisteren in vergadering bijeen geweest. Te Amsterdam heeft het comité tot verkrijging van wettelijke bescherming voor de huisarbeiders in de kledingin dustrie vergaderd. Benoemd werd een sub-commissie, welk een adres van Minis ter Talma 'te richten, zal ontwerpen. LEIDEN, 24 September. R. K. lïerhalingsonderwijs. Blijkens achterstaande advertentie, zal op Donderdag 6 October a. s. wederom de gelegenheid worden opengesteld tot deelname aan het R. K. Herhalingsonder- wijs. Ongetwijfeld zullen velen, die de lagere school voor korten of langer tijd reeds hebben verlaten, hiervan gretig gebruik maken. Wij weten maar al te goed, hoeweinig van het op de school geleerde het eigen dom blijft van den leerlir g. De beste scholier zelfs, hoe zou hij zijn onder wijzer teleurstellen, als hij na 2 3 jaar eens toonen moest, wat van het geleerde was onthouden. Lezen, schrijven en rekenen om bij deze drie hoofdvakken maar eens te blijven wat wordt er na het verlaten der school aan gedaan Door velen weinig of niets. En dat is jammer. Want het valt niet te ontkennen, dat in den strijd om het bestaan, diegene 't meest kans van slagen heeft, die 'tbest is toegerust met kennis en vaardigheid. Daarom juichen wij van harte toe, dat onzen jongens de gelegenheid wordt aan geboden in de lange winteravonden hunne kennis uit te breiden of te verfrisschen. De namen der onderwijzers zijn ons een borg voor uitstekend, ontwikkeld onderwijs. Het zal ons daarom niet verwonderen, als ook dit jaar wederom zich velen zullen aanmelden voor de R. K. Herhalingschool. Ouders, spoort uwe kinderen aan, van de gelegenheid hun geboden een goed gebruik te maken Het onderwijs wordt gegeven op Maandag en Donderdagavond van 7Vï "ur tot 9 uur in de lokalen der R. K. jongensschool, ingang Pelikaanstraat. Men leze de advertentie hier achter! Vondel. De rederijkerskamer „Vondel", onder- afdeeling van den Ned. R. K. Volks bond, behaalde op Zondag 18 September in een door het Haagsche Kruisverbond uitgeschreven tooneelwedstrijd, den ln prijs, voor het anti-alcoholische stuk „Student", terwijl de heer De Haas den len prijs verwierf voor „Gebarenspel". Wij feliciteeren „Vondel" met dit suc ces. R.-K. Militairen Vereeniging. Nu de nieuwe lichtingen, zoowlel van de Veld-artillerie als Infanterie on der de wapenen zijn gekomen, herinnert het bestuur, zoowel ouders als voogden, dat de R. K. Militairenvereeniging al hier gevestigd is Mare 38. Zij kunnen zich overtuigen van het lidmaatschap van den milicien, doordat de directeur hun melding daarvan per post doet toe komen Eerw. Heeren Geestelijken wor den verzocht hun gewaardeerde mede werking te verleenen. Ter navolging. Wij lezen in het raadsverslag der ge meente Aalsmeer: Alvorens de vergadering wordt voort gezet maakt de heer Veer de opmerking, dat de verslaggevers hun verslag moeten maken staande bij een lessenaartje. Spre ker dringt er op aan, dat er een zitplaats met tafeltje voor de verslaggevers ge plaatst wordt, daar spreker bij onder vinding weet, dat het staan gedurende de geheele vergadering bijna ondoenlijk is. De heer Ravestein sluit zich hierbij aan en de voorzitter zegt, tegen de plaatsing geen bezwaar te hebben, waarop een paar stoelen en een tafeltje worden geplaatst, wat door de verslaggevers dankbaar wordt aanvaard. Zouden wij dit goede voorbeeld, door Aalsmeeris vroedschap gegeven, ter na volging mogen aanbieden aan de raads- leden eener naburige gemeente, waar de verslaggever zich zonder eenige schrijf- ge'.egenheid moet behelpen en soms het publiek" (waaronder de Voorzitter de pers verstoet) met zijn drieën op twee stoelen moet plaats nemen Men verzoekt ons te vermelden, dat de plastische standen en het tableau vivant vertoond op de feestavonden van „M. S. G." ontworpen waren onder leiding van den heer H. P. J. v. Brussel alhier. Met ingang van 5 October zal Er furt opgenomen worden in het telefoon- Verkeer met Lefden en Katwijk aan Zee. De vólgende telegraafkantoren van de Maatschappij tot ExpL van Staats spoorwegen zullen met ingang van 1 Oct op Zon- en 'feestdagen geopend' zijn pis volgti Bodegraven 910 uur voorin. "Voorburg 8.309.30 voorm. .Woerden 8—9.30 en 7—7.30. De heeren J. A. .Verkuijlen en J. Aikens, alhier behaalden te Utrecht het politie-diploma met aanteekening. Zij wa ren leerlingen van den heer P. C. G. A. ,Wijkmans. "Het resultaat van den Leidischen politie- cursus is geweest, dat van 7 candidaten 4 het gewone en "2 het diploma mei aan teekening behaalden. Een buitenman zou het imuseum van oudheden alhier bezichtigen, maar vond de deur gesloten. "Hij belde, belde nog eens tot de huis bewaarder kwam. Wat moet u? luidde de niet zeer vriendelijke vraag. 'k Wou het museum zien. 't Is vandaag gesloten. Maar ik dacht dat het hier een open bare verzameling gold, openbare zeg ik. En hoe kan het dan gesloten zijn? Ja, ziet u, zeide de huisbewaarder, die verdere drukte wilde voorkomen, er is vandaag een van 'de mummies gestor ven en daarom Neem me niet kwalijk, zei de ander verlegen, dan zal ik er niet "verder op aandringen. (Ned.) ALFEN AAN DEN RIJN. Bij Kon. be sluit is benoemd tot kantonrechter-plaats- vervanger Jn het kanton Alfen, de heer C. Korteweg te Hazerswoude. BOSKOOP. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft aanvaard het be schermheerschap van de bloemententoon stelling, die van 620 April 1911 al hier zal gehouden worden, ter gelegen heid van de herdenking van het 50-jarig bestaan der Pomologische vereeniging. Donderdagavond 1.1. ging een schil dersknecht per rijwiel over Zuidwiijk naar Gouda. Door het te langzaam rijden om een kinderwagen te laten passeeren, verloor hij het evenwicht en viel van het smalle pad te water. Door een voor bijganger, den heer R., werd hij op het droge gehaald en kan hij met een nat pas zijn weg vervolgen. GOUDA. In de gistermiddag gehou den raadsvergadering werd benoemd tot onderwijzeres aan school no. 1, mej. A. J. Berlijn, te Gouda, en tot onderwijzer aan school no. 4, de heer A. Bongers, te Zevenhuizen. Daarna werd vastgesteld een nieuwl reglement voor de inrichting tot oplei ding va n bewaarschoolhouderessen, waarbij worden ingesteld twee akten van bekwaamheid een voor onderwijze res en een voor hoofdonderwijzeres. Besloten werd tot het instellen van een commercieele boekhouding bij de bedrijven. Zeer veel discussiën werden gevoerd over het afwijzend praeadvies van B. en W. op het adres der Nederlandsche ver eeniging van kaashandelaren, houdende verzoek om vaststelling van een vast aanvangsuur voor de wekelijksche kaas- markt. Naar aanleiding van dit adres waren van de afd. Gouda en omstreken der Holl. Maatsch. van Landbouw, van de Goudsche winkeliersvereeniging en verschillende andere vereenigingen en neringdoenders veizoekschriften ingeko men, om niet tot een vast aanvangsuur te besluiten. Na langdurig debat werd met .9 tegen 8 stemmen (2 leden waren afwezig) een voorstel-Jaspers aangenomen, strek kende om te bepalen dat de wekelijksche kaasmarkt aanvangt van 1 Maart tot ein de October ten half 8 en van 1 Nov. tot 1 Maart ten 8 uur, waarmede dus het praeadvies van B. en W. werd ver worpen. Onder de ingekomen stukken waren een voorstel van B. en W., tot het instel len van schoolvergaderingen, waarvan de besluiten voor het hoofd der school bindend zijn tenzij hij zich er in de ver gadering, onder opgaaf van redenen te gen verklaarten een voordracht ter be noeming van een adjunct-directeur der lichtfabrieken, waarop zijn geplaatst de heeren: 1. F. B. Granpré Molière, ie Dordrecht, en 2e. J. Niermeijer, te Des sau. HAARLEMMERMEER. De uitslag van de provinciale hengsten keuring alhier is als volgt: Aangegeven waren 38 paarden, waar van 8 door ziekte afwezig waren en b werden afgekeurd. Goedgekeurd werden Menbard (Ras Oldenburgsch) van de ver. Legmeer en omstreken; Excelsior, gêkr. Oldenb., Van *A. van den Heuvel te Haar lemmermeer; Excelsior II, ras Oldenb., van de ver. Spieringweg te Haarlemmer meer; Radboud, gekr. Oldenb., van J. P. Leeuwenburg, 'te Delft; Elegant III, gekr. Oldenb., van de ver. Haarlemmer meer; Kasimir, gekr. Oldenb., van J. Ko- perdraat te Muiderberg; Kronus, gekr. Oldenb., van id.; Leon, gëkr. Oldenb., van M. van Wieringen te Haarlemmer meer; 'Concurrent, ras Amerikaansch dra ver, van A. H. van Wickevoort Cromme- lin te Heemstede; Fleetwood S., ras Am. draver, van het Fondè ter bevorde ring der paardenfokkerij in Ned. van 'de N. H. en R. V.Maihank, ras Oost-Fr., van H. F. Bultman, Haarlemmermeer; Jonker, gekr. Oldenb., van idem; Concur rent, Oldenb., van B. Biesheuvel te Haar lemmermeerEpicipe, gekr. Old.enb^ v<ip T. Hanedoes, Haarlemmermeer; Emir ex Lion, ras "Belgisch, van J. F. de Rijk te Mijdrecht; Fit, gekr. Oldenb., van A. Roo'denburg "Jbz., te Haarlemmermeer; Adalbert II, Oldenb., van J. de Vlieger 'te .Haarlemmermeer; Modello, ras'Oost-Fr., van D. van Genderen te Weespercarspel Mentor, Oldenb., van K. de Vries, Groote- IJpolder; Gaeser, 'Oldenb., J. de ,Vries te idem; Brovo* Oldenb., van K. Los, te Haarlemmermeer; Richard, Oldenb., van A. van Wieringen, Haarlemmermeer, en Robert IV, Oldenb., van R. van ;Wieringen idem. ,Ten raadhuize heeft de inschrijving plaats gehad voor de levering van brand stoffen, ten behoeve der gemeentescholen» Ingeschreven werd als volgt: Voor 740 HL. Ruhrkachelkolen"door Jb. Kromhout ad f 1.25 per H.L., A. Ba- reridregt f 1.08, B. de Groot f 1.05, O. J. van der Peijl f0.98. Voor 8000 K.G. stukken: door 'den- zelfden resp. ad f2.05, fl.45, f 1.50 en f 1.27V_-per 100 K.G. Voor 30 H.L. anthraciet door denzelf den, resp. ad f 1.60, fl.45, fl.45 en f 1.68 per H.L. en voor 110 H.L. Cokes door denzelfden ad f 0.69, f 0.72, f0.65 en f0.58 per HL. In de raadsvergadering werd voor kennisgeving aangenomen een adres van de vereeniging tot ofschaffing van sterken drank, waarin verzocht werd bet maxi mum aantal vèrgunningen te verlagen. Zelfde lot onderging een brochure over het loodwitvraagstuk. Een adres van bewoners der Lisser- broek om een brandspuit en een idem van de vereeniging van hoofden van scho len om meer salaris voor het herhalings onder wijs werden aangehouden tot de behandeling der begrooting. Onder te stellen voorwaarden door B. en W., werd aan J. Jansen vergund eene sloot te dempen. 'Aangekondigd werd de komst van een motor- en auto-verorde- ning. Aan den heer J. de Heer, die vele jaren zat in het Burg. Armbestuur, doch nu bedankte, zal dank betuigd worden voor de bewezen diensten. Vastgesteld werden: de rekening der gemeente over 1909 en die van het Alg. Burg. armbestuur. De financieele com missie zal de begrooting over 1911 nazien. De Raad verzocht B. en W. zich in contact te stellen met de gemeenten, die trachten een gemeenschappelijke duin waterleiding te verkrijgen, ten einde daar na inlichtingen aan den Raad te kunnen verstrekken. Voorloopig zal geèn regeling inzake Middelbaar Onderwijs met Haar lem worden aangegaan. Hen onderwijs kwestie door "den heer Evelein te berde gebracht, zal in de volgende zitting behan deld worden. De heer Lamm erts klaagde over het niet vieren van den Koninginnedag, en werd door den voorzitter beantwoord. Bij de begrooting zal gesproken wor den over eene progressieve inkomsten belasting. De vergadering went hierna ge sloten. HAZERSWOUDE. Bij beschikking van den Minister van Justitie is 'tot onbezol digd rijksveldwachter benoemd Chr. Blan ken. Dinsdag 4 October a.s., zdl de schouw worden gedreven in de Ambachts polder, over wateringen, slooten, wijken en verdere kunstwerken in dien polder gelegen. Bij D. v. N, aan den Voorweg zijn deze webk een paar appelenboomen leeg geplunderd. HILLEGOM. De dienstbode P., die Dinsdagmorgen om kwart voor zes haar dienst in de Molenstraat verliet, zonder te melden, waarheen ze zich begaf, is nog niet opgespoord, Het vermoeden, dat ze zich naar fa milie zou hebben begeven, is nog niet bewaarheid. Noch de vader noch. haar meesteres kunnen eenige aanwijzing doen omtrent de richting, waarin moet worden gezocht. Donderdagmiddag hield de Pro- testants-Ghrist. vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel alhier, een ver gadering tot definitieve vaststelling van statuten en huishoudelijk reglement. Be houdens eenige kleine wijzigingen werd het ontwerp door het voorloopig bestuur aangeboden, met algemeen stemmen be krachtigd; Tot leden van het definitief bestuur werden gekozen de heeren N. Wildschut, voorzitter. A. van den Burg, secretaris. P. Hofkes, penningmeester. J. van Schravendijk, functionaris. De con tributie werd bepaald op 10 ct. pier week. Door de aanneming van 4 nieuwe leden, bestaat deze jonge vereeniging uit 14 leden. KATWIJK AAN ZEE. De bomschuit K. W. 132 (Maria), die Woensdag met gebroken mast uit zee terugkwam, heeft te IJ muiden een nieuwen mast gekregen en is wederom ter visschetij uitgezeild!. KATWIJK AAN ZEE. Voor haring werden hier d e volgende prijzen besteejd volle pekelharing f 12.65 tot f 12.85, ijle haring f 10, maatjes haring f 9.80, ma kreel f 14.75 per kantje. LISSE. De school met den Bijbel die in het vorige jaar ook reeds met twee lokalen is vergroot geworden, schijnt weer te klein te zijn, want er worden weer twee lokalen bijgebouwd. Als bewijs, dat het tuindersvak alhier nog al "van beteekenis is, diene wel het volgende: Gedurende dit seisoen is door "de vei- lingsvereeniging „de Eendracht" bijna 20.0.000 K^G. boonen geveild. W&t jde kwaliteit der productie aangaat behoeft men hier voor geen andere plaatsen on der te staan. Deze week nog werd door de Rotterdamsche kooplui voor de snij- boonen 23, en voor de spersiboonen '15 cent per K. G, besteed. NOORDWIJKERHOUT. Donderdag morgen wapperde de driekleur van den baggermolen in de haven alhier, ten tee- ken dat de werkzaamheden, verbonden aan het uitdiepen der Schippersloot ten einde waren. In den middag werd het werk door B. en W. onderzocht, waarna zij er hun goedkeuring aan verleenden. De Piet-Gijzenweg werd Donder dagavond voor de eerste maal verlicht door het vijftal nieuwe lantaarns, dat er voor eenige weken geplaatst is. Deze verlichting nu voldeed uitstekend, zoodat we mogen verwachten, dat deze ver betering ieders goedkeuring zal wegdragen De eerste zitting van den Militie raad van de lichting voor 1911 is voor deze gemeente bepaald op 11 October a.s. des voormiddags ten 11 s/4 ure inde Gehoorzaal te Leiden. Heden vernamen wij, dat de heer van der A. uit Gouda, de bij velen be kende aannemer der werkzaamheden aan de zanderij van Mevrouw van Lijnden, Woensdagavond op het station Gouda is overleden. "NOORDWIJKERHOUT. A.s. Vrijdag avond vergaderen de stemgerechtigden ingelanden van den grooten Zilkerpolder Onder meer komen in behandeling de onderhoudsplicht der wegen in genoem den polder en eventueele voorstellen jn verband met den weg, die de Kleine Zilk met Delfweg verbindt en in eigen dom behoort aan den heer J. W. Lefe- ber te Lisse. RIJNSBURG. Gisteravond te 10 uur werden onze inwoners opgeschrikt door het geroep van'brand. Door onbekende oorzaak was brand ontstaan in de schuur van den Heer M. de Mooi in de Koe straat. Alhoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon deze cfp het drei- gendste oogenblik niets ten udtvoe^bren gen. De slangen, passende op een daar aanwezige Nortonpomp had men door'de haast vergeten mede te nemen, zoodat pomp met toebehooren weer verplaatst moest worden naar de Vliet. In dien tijd was de schuur zoo goed als uitgebrand' en bepaalde men zich tot het nathouden van eenige belendende huizen. In de schuur aanwezige gereedschappen, bene vens een brilt werden een doel der vlam men. Op de gisterenavond in Café Coster gehouden veiling werd besteed voor E. v. T. Rose Gris de Jin f5.50, Artus f6. Grand due flO.Bachus f4.D. ,T Murillo f 16.alles per H.L. La Pre- cieuse f4.50 per "1000, Gele Prins f4. Prinses Marianne f4.50; Scerlet due II f 10.—D. F. Couronne d'or f 18.— Uien brachten op'f 2.60 per H.L. Aardappelen f3.20. Bloemkool per stuk 9 ct. Roode. kool 6V2 cent. SASSENHEIM. Vrijdag is door B. en W. dezer gemeente aanbesteed de leve ring van "brandstoffen ten behoeve der gemeente. De laagste inschrijver voor co kes, anthraciet en lange turf was C. Vel- zen en voor korte turf'T. Vos Jacz. beiden alhier 'kan wie de levering is gegund* TER AAR. De veilingen van de drie tuindersvereenigdngen zijn dit jaar afge- loopen. VOORSCHOTEN. Woensdag 28 Sept. a.s., 's morgens te half elf, zal een brand spuitoefening worden gehouden op het kasteel Duivenvoorde. Op veelvuldig verlangen zal Dins dag avond te 7 uur wederom een "bios coop - voorstelling worden gehouden, in het vereenigingslokaal, tegen entrée. Naar vfij vernemen hebben zich reeds vele burgers aangesloten bij de waterleiding, 'die zeker mét januari a.s. in werking zal treden. Laten zij, die eerst de kat eens uit den boom willen kijken, er toch om denken, dat hij die zich op geeft vóór 1 November een tegemoetko ming in den aanleg van gemeentewege ontvangt tot drie gulden. De firma van Kempen en IZonen gaat een filiaal oprichten te Batavia. Al dus hoopt de firma een nieuw en belang rijk afzetgebied voor de door haar ver vaardigde en zeer gerenommeerde arti kelen. Reeds dit jaar wordt het filiaal te Batavia geopend. Medio October ver trekken eenige gëëmplooyeerden van 3e Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zilve ren Werken naar Oost-Indië. WASSENAAR. Ons bericht omtrent het automóbielongeval eischt eene aanvulling en verbetering. Bij ihet voorbijrijden yan een andere automobiel brak de voorascte bestuurder raakte zoodoende het stuur kwijt en kwam tegen de boomen terecht. De automobiel was dezelfde die Zon dagavond in Leiden in brand was gevlo gen. Zfj werd toen gerepareerd en zoo naar den eigenaar in den 'Haag worden vervoerd. Door een onzichtbare breuk in de as ontstond het ongeluk. WADDINGSVEEN. De Raad dezer ge meente heeft besloten een nieuw gemeen tehuis te doen bouwen. WOERDEN. Met staatscourant no. 223 zijn verzonden de statuten van de Naaml. Venn. „Woerdensche Ijzer- en Bouwmga- terialenhandel". Doelhet koopen en ver- koopen van bouwmaterialen, landbouw werktuigen en gereedschappen, bewerk te metalen en al wat daarmede in den ruimsten zin in verband staat. Kapitaal: f 1000.000, eerste serie ad f50.000 is ge- jheel geplaatst, .waarop 10 pet. gestort oor de eerste maal zijn benoemdtot directeur, de heer M. Karsdorp koopman, te Woerden; tor commissarisen, de hee ren P. G. Karsdorp, mr. imétselaar, te' Woerden, J. A. Hoogen'dijk, houthande-' laar, te Zwammerdam en H. Brunt, steen- fabrikant, te Woerden. ZOETERWOUDE. (Hooge Rijndijk) Zondag en Maandag 25 en 26 September zal in het Patronaatsgebouw wederom 1 uitvoeringen gegeven worden na het Lof' van half zeven opening door den .Zeer-! Eerwaarde Heer Pastoor, daarna twee blijspelen afgewisseld door voordrachten"; en muziek. Gemeentezaken. Afschaffing der Kermis. Door de heeren P. E. Briët, J. Bosch,- J. J. van Hoeken en A. Mulder, is een! voorstel aan den Raad ingezonden, dat' de Raad besluite in het vervolg geen i standplaatsen meer te verhuren of be schikbaar te stellen voor het houden van een kermis. In de toelichting wordt nog gezegd De kermis, oorspronkelijk een instel-: ling tot nut, is gewórden een ten na- deele van de welvaart en het geluk! onzer gemeente. Als jaarmarkt heeft zij alle beteekenis verlorenen zij 'doet nog door te koop; aanbieden van minderwaardige koop waar onze handeldrijvende medeburgers concurrentie aan. Zij is geworden uitsluitend een instel- ling van vermaak yan het geringste al looi. Een groot gedeelte der bevolking-, vindt in de kermis een geoorloofde en: gereede aanleiding tot het zich overge- ven ,aan uitspattingen. Dronkenschap en zedeloosheid wor den door de kermis aangemoedigd'. De kermis brengt en verhoogt de el-' lende in vele gezinnen. De jeugd loopt gevaar bedorven te worden. f De kermis brengt vele ongewensch- te, slechte elementen in de gemeente, •die een gevaar opleveren Voor de vei ligheid. De opbrengst 'der staangelden is een[ indirecte belasting, hoofdzakelijk door 1 de mindergegoeden opgebracht. De kermis mist de sympathie van het grootste gedeelte der bevolking. Een volks„vermaak", dat de bevolking, degradeert, mag, vooral in dezen tijd! waarin, meer dan vroeger, getracht wordt het moreel peil der bevolking en den zedelijken ernst van het volk te verhoogen, niet langer worden besten digd. 1 Het goedkoop en gemakkelijk verkeer het vereenigingsleyen, geven gelegen heid, tot veel nuttiger en degelijker ont spanning en vermaak. De gemeente is om al die redenen verplicht geen gelegenheid meer te ver-, schaffen tot het houden van een kermis die onnuttig en onnoodig is en vele) schadelijke gevolgen beeft. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie^ Mijnheer de Redacteur. 1 Naar aanleiding van een drietal opmer kingen over ons gemeentebeleid, verzoekt ondergeteekende een klein plaatsje in Uw veelgelezen blad, ontvang bij voorbaat daarvoor mijn hartelijken dank. In de eerste plaats verheugt het onij^ dat met He verbetering der weg "in het Zuideinde een aanvang is gemaakt.; Het gaat nog wel niet hard', doch het grint is er en reeds zijn enkele der grootste! kuilen dicht gemaakt. De gebruikers van jdien weg "kunnen hiervoor dus reeds dankbaar zijn. [Wat de Brandweer betreft... mu' dat mocht wel zoo wezen.'Mij dunkt wanneer men daarop Wat dieper ingaat dan had er nog heel wat ten berde gebracht kun nen worden dat ?eer dringend om ver betering roept. Zoo is er b.v. in geen 'jaren schoor steen schouw geweest; brandbijten schij nen nutteloos; voorheen werd het spui ten huis nog al eens gébruikt (zeker om dat het guta-percha niet tegen vocht kan)s dit jaar echter is dit maar 2 maal gebeurt,- "(juist toen er Raadsvergadering was) Ook het spuitprobeeren schijnt overbodig ge acht te worden in (d'en laatsten tijd en wan neer het eens gebeurt hoort men 'bij hétf afroepen der namen fter spuitgasten per sonen noemen Hie reeds jarengeleden ge storven of vertrokken zijn of te oud voor Idezen dienst zijn. JEn wanneer ,er eens! brand was, gebeurde het vaak, dat mën niet wil de spuiten ornftat er .tusschen meerderen en minderen bij den brand weer geen onderscheid erkend werd. Zie M. de R., al deze gebreken in on zen brandweerdienst breng ik bij deze onder 'de aandacht ider betrokken /auto riteiten, opdat er in het welbegrepen be lang onzer gemeerfte mede gerekend za| worden. Een laatste vraag nogTVL de R. die ik, aan elk onpartijdig lezer Van uw "blad ter beoordeeling voorleg. Is er dan in het geheel geen inschik kelijkheid of naastenliefde jneer te vin den om dien ludhtschommel1 op de kermis! maar steeds te plaatsen vlak voor de Pas torie, waar er al zoo menigmaal gevraagd is om "hem idaar niét te plaatsen. Is er dan geen andere plaats te vinden'i of kan de kermis niet even goed cloorga^ zonder dien sthomnielü 1 .1^

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2