Uit Stad en Omgeving. Ingezonden Stukken. Prinses Juliana. Prinses Juliana wordt zoovel moge lijk buiten alle drukte gehouden en rijdt gedurende haar verblijf ten Paleize Soest- dijk dagelijks met haar pony wagentje in het lommerrijke park achter het Paleis. De staking te Waalwijk. Uit Waalwijk wordt gemeld Vrijdagmiddag ten kwart over twaalf uur is het verbod van samenscholen af gekondigd. Om 1 uur verzamelden zich reeds duizenden menschen op de Markt en toen tegen half twee 'eenige arbeids- willigen door een sterke politiemacht naar de fabriek werden gebracht, ont stond een oploop. Aanstonds sloegen een 10-tal politie-agenten met de blanke sabel op de menigte in. Het volk maakte spoedig ruim baan. Een tiental personen, waaronder vrouwen, zijn gearresteerd. Om 4 uur was er wederom een groote beweging op te markt. De politie slaagde er nu in, zonder gebruik van wapenen te maken, de menigte uiteen te doen gaan. Voorbij een in aanbouw zijnd pand komende, werden een paarsteenen geworpen naar de surveilleerende maré chaussees. De daders, twee vreemde opperlieden, werden onmiddellijk in arrest genomen. Nader meldt men: Het bestuur van den R. K. Lederbewerkersbond verspreidde circulaires, waarin wordt verzocht geen onderkruipersdienst op de schoenfabriek der firma Van Schyndel te gaan verrich ten. Het stelt den heer Van Schyndel verantwoordelijk voor alle geyolgen, daar hij tot driemaal toe weigerde met de katho lieke organisatie te onderhandelen. De politie is door de marechaussee uit Den "Bosch versterkt. Zaterdag zijn nog 2 nieuwe werkli-den aangesteld er. Maandag volgt een nog grooter aantal. Er hebben zich circa 50 werklustigen allen ongeorganiseerden, bij de firma aangemeld. Drankbestrijding. De ag.t voor de 6e algemeene ver gadering van den Droc. Bond van R. K. Drnnkbestrijdersvereenigingen in het bis dom Haarlem zal gehouden worden op 'Dinsdag 25 October 1910, 's morgens 11 uur. in het hotel De Zon te Beverwijk. De agenda vermeldt niet minder dan 32 De Grondwetscommissie. De Haagsche briefschrijver van de „Zamlandsche Ct." zegt in zijn jongste correspondentie De arbeid van de Staatscommissie v:e grondwetsherziening is terdege au:<gevat en uit goede'bron wordt ver zekerd, dat liet voornaamste werk dier commissie, de onderlinge bespreking van ftp wpn^rnpLiike in ym-c hoogste Staatswet, nog vóór het einde v-in deze week zal zijn voltooid, zoodat dar: reeds miet de samenstelling een aan vang zal zijn te m'aken. Wel zullen dan over de definitieve formuleering dier voorstellen nog nadere besprekingen vol gen en het indienen van afzonderlijke nota's zal daarvan ongetwijfeld het ge volg zijn ,doch men mag het er veilig voor houden, dat binnen, enkele maanden reeds het werk der grondwets-commis- sie zal zijn voltooid. En de vraag rijst dan wat de Regeering er mee doen zal. Het is mijn stellige overtuiging, dat Mr. Heemskerk met den ernstigen wil is be zield om de belangrijke strijdvragen zoo mogelijk op te lossen, die er op het terrein van ons politieke leven bestaan en die in onbestemdheid of belemmeren de grensbepalingen onzer Grondwet daar haar oorzaak vinden. Ik noem slechts een tweetal want er zijn er veel 'meer n.l. de kwesties der troonopvolging en die van het kiesrecht, met wat daaraan Onverbreekbaar vastzit, het twee-Kamers stelsel, de politieke rechten der vrouw, enz. Welnu, ik heb reden om te geloo- ven, dat wij ten aanzien van deze hoogst belangrijke vraagstukken, spoediger dan imen 't algemeen heeft voorzien, voor stellen van de Regeering mogen ver wachten". Het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden heeft aan den minister van landbouw, nijverheid en handel een adres gezonden met verzoek in art. 2 van het ontwerp tot wijziging der arbeids wet toe te voegen een vierde lid van dezen inhoud „Onder fabrieken en werkplaatsen ook wordt verstaan alle zoowel open als be sloten ruimten waarin voor eenige onder neming schrijfwerk pleegt te worden verricht". Gisteren werd op eenigzins feestelijke wijze de te Purmerend met financieelen steun van Rijk, Provincie en Gemeente opgerichte Handelscursus geopend, uit gaande van den Algeineenen Purmeren- der Middenstandsbond „De Hanze". LEIDEN, 19 September. St. Hubrecht. Gisteren hield de R. K. Bakkersver- eeniging „St. Hubrecht" zijn gewone maandeiijksohe vergadering wélke goed bezocht was. Er hadden echter nog meer leden present kunnen zijn, in aanmerking genomen de belangrijkheid ider vergadering. Er stond nl. op de agen tia als punt 1 Verslag van de gecombi neerde vergadering met het bestuur van de Patroons vereeniging „Ons belang". Dit punt werd door den Voorzitter, den heer W. J. de Gooijer, ingeleid; die daarbij mededeelde, dat de Voorzitter óe Christelijke Bakkersgezellen, de heerVe- netiën, op de gecombnieerde vergade ring het woord voerde en aan het bestuur van den patroonsbond de verschillende misstanden in vele bakkerijen en fabrie ken uiteenzette. Ofschoon de lieer Venetiën om begrij pelijke redenen liefst niet in bijzonderhe- heden trad, bezweek hij ten laaste voor de:i aandrang der patroons en noemde de namen van die patroons, waar de ioe:tanden het minst gunstig zijn. De Voorzitter zeide, dat hij de be spreking had verlaten vol goeden moed, en met de overtuiging dat de Chr. Ge zellen op dezen avond meer uitge werkt hadden dan de bekende actie der bakkersgezellenvereeniging in drie we ken heeft gedaan. Punt 2 behan delde candidaatstel'ing voor "de periodie ke bestuursverkiezing. "Op de volgende vergadering treden a'f Voorzitter, Pen- nnigmeester, en 2de Commissaris. De Voorzitter geeft de leden in overweging in het belang van „St. Hubrecht" een andere Voorzitter te kiezen, iemand die broodbakker is. Er wordt besloten de functie van 2de Commissaris om te zet ten in die van 2den Penningmeester. Punt 3 behandelde het jaarfeest. Het bestuur stelde voor op een dader te be palen Zondag in de volgende maand een H. Mis te laten opdragen met verplich te H. Communie, waarna men gezamelijk het ontbijt in het bondsgebouw op kos ten van de kas zal gaan gebruiken, welk voorstel met applaus werd aangenomen. Men vertrouwd dat niemand zal ontbre ken. Na een aansporing tot het me ie gaan naar de meeting a.s. Zondag voor den 10 urigen arbeidsdag, en eene aan sporing vrienden te bewegen lid te wor den van „St. Hubrecht" sloot de Voor zitter deze zeer geanimeerde vergade ring met gebed. Het berduur der Indologen-Vereen. alhier is voor het studiejaar 1910—1911 als volgt samengesteldJ. -Jongejans, praeses; H. Tievez de Malines van Ginkel, ab-actis; C. H. ter Laag, quaestor; J. Weys, assessor I en A. 1. Spits, assessor II. Bij dikken mist is Zaterdagmorgen bij Vynen, aan den Rijn, het met 40.000 kilogram gerstgeladen z^ilschipWilhelmina alhier, op een krib geloopen; 't schip kreeg een groot lek en is dadelijk gezonken. De opvarenden wisten zich te redden. AARLANDERVEEN. Zondagmorgen in de vroegte kon men in het Zuideinde alhier iemand zoekende vinden naar zijn fiets. In den nacht terugkeerende van de Nieuwkoopsche kermis is hij op pprt hpm ^olf duictc.ro wijco *.ijn ficlij kwijtgeraakt. Of deze in het water is terechtgekomen en hij zelf op den kant, of dat hij aan den kant is gaan rusten en toen de een of ander zijn rijwiel ont vreemd heeft, hij wist het niet te zeggen. In elk geval kwam hij met recht van een „koude kermis" thuis. BODEGRAVEN. Bij den heer G. is tien pond paling gestolen. De zaak is in handen der politie, die weder een spoor meent gevonden te hebben. GOUDA. Alhier is feestelijk geopend de tentoonstelling van toegepaste elec- triciteit. Zaterdagavond werd het eerste licht door de gemeentelijke centrale bij proef geleverd en bleek uitstekend te voldoen, door ieder werd de hel derheid en sterkte van het licht ge roemd. Een groot aantal belangstellen den was opgekomen om het eerste elec- trische licht te Gouda van Gemeente wege geleverd te zien, doch slechts één oogenblikje heeft het vanavond gebrand. KATWIJK AAN ZEE. Heden besteedde men op den publieken afslag de volgende prijzen: volle pekelharingf 12.65, maatjes dito f 9.75, ijle dito f 12.10, steurharing f 13.70, makreel f 14.50 a f15 80, per kantje. LISSE. Toen de knecht van den tuin der J. v. d. S. alhier, gistermorgen als naar gewoonte de koeien zou gaan melken, kwam hij tot de ontdekking dat beide dieven verdwenen waren. Het landhek, dat niet zoo gemakkelijk is open te krijgen, stond wagenwijd open, waaruit men de gevolgtrekking maakte, dat hier opzet in 't spel was. In dit vermoeden werd men nog versterkt, toen men tot de ontdekking kwam dat ook een bezoek was gebracht aan den boomgaard. Hier bleek dat men trek had gehad in een appeltje. Na een half uur zoeken werden de koeien gevonden in den Roverbroek polder waar zij lustig liepen te grazen. Van de dader (s) natuurlijk geen spoor. Onlangs deelden wij mede dat de prijzen voor de voormiddag-harddraverij dit jaar niet zouden bestaan in luxe voor- erpen, doch ook in geld. De prijzen zijn dermate gesteld dat het te voorzien is dat de deelname van ingezetene groot zal zijn. Deze prijzen zijn als volgtlste prijs f 75., lste premie f40., 2de premie f20 en 3de premie f 10. Het totale bedrag aan prijzen beloopt f 620. Bij de Firma M. Veldhuizen van Zanten en Zonen, is men de vorige week bezig geweest met het inploegen van Narcissen-bloembollen. Tot. heden toe is dit iets nieuws. Natuurlijk komen deze bollen niet zooals gewoon, op bedden te staan, doch op regels en naar men ons meedeelt met een tusschenruiinte van 6 7 cM. Wat het inploegen betreft, kan dit misschien goed gaan ofschoon wij niet gelooven dat de volgorde er netjes uit zal zien in 't komend voorjaar. Maar het is het plan des firma, om in 't volgende opneem Seizoen, deze narcissen er wederom uit le ploegen ook. Door de Politie is proces-verbaal opgemaakt tegen zekere v. d. B. die ten nadeele van de heer G. van der Horst, eenig timmerwerk had ontvreemd. NOORDW1JK. Op Woensdag 21 Sep tember 's morgens 11 uur zal voor den Raad van State, af geschillen van be stuur, verslag worden uitgebracht inzake het beroep, ingesteld door C. Wassenaar te Noordwijk en J.J. de Jongh te's-Gra- venhage, tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, houdende be slissing tot Het afvoeren van het boeren- burgerlaatje van den ligger- der wegen en voetpaden der gemeente Noordwijk. NIEUWKOOP. Toen de landbouwer N. v. d. W. Zondagmorgen uit de Hoogmis thuis gekomen was, zakte hij eenige oogenblikken later van zijn stoel. De spoe dig ontboden geneesheer constateerde den dood tengevolge van een beroerte. Wat het geval vooral tragisch maakte, was, dat zijn kinderen bij gelegenheid van de kermis, allen naar huis- gekomen waren. Vermoedelijk door eigen onvoorzich tigheid viel een jonge man op de kermis uit een schommelschuit. Met hevige pij nen aan armen en beenen en nog al zware hoofdwonden, werd hij thuis ge- bracht. VOORSCHOTEN. Even als het vorige jaar, zal ook nu wederom een feestavond worden aangeboden, aan de Zelatricen van de schoolpenning en andere lief dadige instellingen op Dinsdag 20 Sept. a,s. in het vereeniginsgebouw. Even als elders zal men ook alhier opgemerkt hebben, dat een nieuw kroos soort in onze vaarten en slooten wordt aangetroffen, hetwelk de aandacht trekt om de zoo zonderlinge vorm. Men is begonnen met het lichten van de bak geladen met zand, gezonken in de Vliet nabij de kniplaan alhier. WASSENAAR. Gistermiddag had op 't Wassenaarsche slag een ongeluk plaats, veroorzaakt door een auto. Een berijder van een motorfiets was bezig zijn rijwiel te repareeren, toen hij onverwacht aan gereden werd door een auto. De auto reed door, doch even daarna werd door den chaffeur geïnformeerd en toen het bleek, dat de aangeredene een hoofdwond en een gebroken been had, keerde de auto terug om den gewonde te vervoe ren. Een dokter, die zich in de auto be vond, legde het eerste verband. Een viertal getuigen was zeer veróntwaardigd. Volgens hen had de auto geen signaal gegeven. Ze meldden zich zelf als getuigen aan bij de politie. Het is nog niet bekend, nf de getroffene zelf aangifte zal doen. Kerknieuws. Feest der Zusters-Franciscanessen te Haarlem. Vrijdag werd het 25-jarig bestaan van de Maria-stichting gevierd. 's Morgens werd een H. Mis opgedragen daarna kwamen de geneesheeren de zusters Franciscanessen gelukwenschen, waarbij Dr. L. C. Poot het woord voerde, en eenige fraaie altaarsieraden voor de kapel aanbood. Ook sprak de heer van Hooff, wethouder van Bloemendaal, namens de oud-ver pleegden, en gaf een bijdrage over voor het te stichten fonds ter verpleging van arme zieken. Daarna bracht deken Stoffels namens Haarlem's Katholieken dé zusters zijne hulde en schonk ook voor hetzelfde doel een bijdrage. Deze twee bijdrage werden nog vermeerderd door die, welke werd aangeboden door eenige dames namens de Prqtestanten. Dit alles was voorafgegaan door het zenden van een circulaire aan stadge- nooten en oud-patienten, die was onder teekend door mevr. L. W. H. Jessurun- van Eibergen Santhages, mevr. dr. Krol- Henny, mevr. dr. M. E. Land-de Vries, mevr. V. Pijnacker Hordijk-Pijnacker Hordijk, mevr.J. Eekhout-van Vollenhoven. Het feest wordt meegevierd door Katho lieken en nietKalholieken, want veel is door de zusters in den loop dier vijf en twin tig jaar verricht en dagelijks nog breiden zich hare werkzaamheden uit, waarvan zij zich met hartelijke, onvermoeide toe wijding dag en nacht kwijten, in zoo vele gevallen zonder daarvoor eenige geldelijke belooning te erlangen. Zondagmorgen heeft ter gelegenheid van deze heuglijke gebeurtenis Z. D. H. de Bisschop van de kapel der Maria-Stich- ting een Pontificale H. Mis opdragen. Een nieuwe kerk te Amsterdam. Naar wij uit zekere bron vernemen, zal aan de Lijnbaansgracht tusschen de Tichel- en Karthuizerstraat alhier, een nieuwe openbare hulpkerk met Rectoraat van de Parochie der Onbevlekte Ont vangenis, gebouwd worden. De bedie ning dezer kerk zal door Z. D. H. Mon seigneur Callier, Bisschop van Haarlem, worden opgedragen aan de Kapucijner- Orde. De kerk wordt gebouwd te midden eener arbeiders-bevolking. Door deze stichting zal in een dagelijks zich meer openbarende behoefte aan geestelijke hulp worden voorzien. Onderwijs. Examens Apoth. assistent. De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter algemeene kennis van belang hebbenden, dat eerlang gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van de examens ter verkrijging van een getuig- schift als apothekersassistent. Die examens zullen worden afgenomen te Breda en Zwolle, op Maandag 10 Oc tober e. k. en volgende dagen. Zij die tot deze examens wenschen te worden toegelaten, onverschillig waar zij metterwoon gevestigd zijn, worden uitge nood igd daarvan schriftelijk opgave te doen voor 3 Oct. e. k. aan den heer H. J. Spitzen Jr., oud-apotheker te Ginneken, voorzitter van de examencommissie aldaar indien zij te Breda wenschen te worden geëxamineerd, of aan den heer dr. J. S. Meulenhoff, apotheker te Zwolle, voor zitter van de examen-commissie aldaar indien zij Zwolle verkiezen met overleg ging van een uittreksel uit de registers van den burgelijken stand, waaruit blijkt dat de candidaat den leeftijd van 18 jaren heeft bereikt. Academienieuws. UTRECHT. B. en W. van Utrecht stellen aan den Raad voor onderhands aan het Rijk te verkoopen voor f 65,950 een terrein, gelegen aan de Catharijne- singel groot pl.in. 3892 M-. te betalen in 75 gelijke annuïteiten. Het terrein zal bestemd worden om er een nieuw pharmaceutisch laboratorium te bouwen. GRONINGEN. In zake het bekende conflict aan de Hoogeschool wordt nog gemeld, dat het studentenkorps „Vindicat" den band met senaat en hoogleeraren verbroken heeft; het zal zich bij de over dracht van het rectoraat niet laten ver tegenwoordigen. Men herinnert zich, dat de hoogleeraren onlangs bedankten voor de gebruikelijke serenade van het korps. Buiten verantwoordelijkheid derRedactie „De Aflegmachine." Is een octrooiwet noodzakelijk ook voor de bloembollenkweekers, men leze het stukje van een der voornaamste kweekers te Lisse, zekere heer D...., in het Kwee kersblad van 15 September 1.1. Een bekwaam niet minder energiek vakman heeft, na jaren daaraan te werken de aflegmachine uitgevonden, een machine waarvan de laatste tijden de couranten gewagen, en waarvan er, naar ik hoor, begin dezer week reeds 98 in werking zijn gesteld. Een woord van hulde aan den uitvin der, die aldus het zijne er toe bedraagt, om het vak vooruit te brengen, maar en dit wensch ik te reveleeren in verband met het gemis aan een octrooiwet hier te lande moet het niet verlammend wer ken op 's menschen energie, als men ziet dat een ander met de vruchten gaat strijken van zijn arbeid En dat toch is hier het gevalwant nauwelijks zijn de eerste machines in omloop of zij worden reeds nagemaakt. Kweekers, het is hier geen personen- kwestie maar in belang van het vak dus in Uw eigen belang roep ik U toe: toont dat gij respect hebt voor den- gene, die uw vak vooruit weet te bren gen, toont dit door den uitvinder in zijn werk te steunen. K. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Op de rol stonden voor heden 85 zaken voor openbare behandeling en 4 kinder zaken. W. J. K., chauffeur te Leiden, was ten laste gelegd dat ihij op 10 Juni. op den Leidschen straatweg, bij het passeë- ren van een troep militairen, zoo ihard gereden had dat een ongeluk zou hebben kunnen ontstaan. Beklaagde beweerde door een bocht in den weg den troep niet te 'hebben kunnen zien. Hij reed met een vaart van 35 K.M. Zoodra hij den troep zag, minderde hij zijn vaart tot 20 K.M. Hij kan niet verkla ren hoever de troep van hem af was. Mevr. L.-C., als getuige a décharge gedagvaard, verklaarde ,de huzaren niet te hebben gezien voor ze dichtbij wa ren. De chauffeur heeft kalm gereden en toen een paard op zij sprong heeft hij aan stonds gestopt. Zij ihad niet gezien dat door de militairen gewenkt was, en vond dat de chauffeur keurig het gevaar had vermeden. Hij verdiende volgens haar een pluimpje. Getuige G. E., wachtmeester der huza ren, verklaarde de auto op een groóte honderd meter te hebben zien aankomen. Hij reed met flni.ke vaart doch minderde. Op een vraag van 'den ambtenaar ant woordde hij van meening te zijn dat in dit geval, waarbij jnet jonge paarden wer'd gereden, de veiligheid van het Verkeer in gevaar was gebracht. L. M. O., wachtmeester bij de huzaren, schatte den weg op 6 a 7 M., het be strate gedeelte op 5. De vaart, waar mede beklaagde doorreed^ nadat hij door getuige bij handopsteking was gewaar schuwd ,was nog aanzienlijk. G. M. B.; adj.-onderoff.-pikeur bij' de huzaren, had ook d'e auto op ongeveer 100 M. zien .aankomen, en gezien dat de wachtmeesters gewenkt haaden Toch was de auto mef 'aanzienlijke vaart door gereden, waardoor een ongeluk zou heb ben kunnen ontstaan, doordat wagenls op den weg stonden, die het verkeer belemmerde'n. De auto heeft eerst gistpjjt toen de colonne vo-.o.j gereden was^ In zijn requisitoir zegt de ambtc.:aar? diat het vaststaat dat bekL niet de motor heeft stilgezet toen er gewenkt was, bekl, heeft zelfs het wenken niet gezien, het geen bewijst dat bekl. niet met de noodigei omzichtigheid rijdt, vast staat dat bijna ongelukken zijn ontstaan zoodat als bewe zen mag geacht worden dat beklaagde met zoo groote snelheid reed, dat gevaar voor het verkeer zou kunnen zijn onb staan, waarom het O. M. eischt f 25 subs. 3 dagen hechtenis. In de zaak van J. v. d. B. kwam dema- rinier v. d. ,T. als getuige verklaren, oR een der kermisavonden gezien te hebben dat beklaagde met een pistool geladen' met éen kurk op een meisje had gescho- ten. v Eisch f3 of 2 dagen. J. J. L., oud 38 jaar, koffickuisliou- der en tolgaarder te Warmond stond' terecht dat hij het leggen van gasbuizen voor de gemeente Warmond had belem merd. ,Nl Getuige B. V., 49 jaar, los werkman,- verklaarde in de brug bij Warmonderhek te hebben gehakt op last van den voor man van het werk. Beklaagde had zich' daartegen verzet, waarop getuige het; werk had gestaakt. Get. C. G. v. d. V., eveneens los werk man, legcle gelijke verklaring af. In zijn requistoir bestreed de ambte naar de geldigheid der gemeenteveror dening waarop de aanklacht gegrond en vröeg derhalve ontslag van rechtsvervol ging- J. O., 73 jaar, arbeider te Zoeter- w o u'd e, had op 12 Augustus een "koe Ia- ten loopen in een tuin onder Zoeterwoude zonder daartoe gerechtigd te zijn. Beklaagde verklaarde 7 koeien te heb ben gedreven. Hij zelf liep vooraan en de koeien hadden elkaar in de sloot „ge pord." Deze was aan de andere kant de sloot uitgeklommen en zoo in den tuin gekomen. Op een vraag van den kanton rechter, verklaarde beklaagde dat 7 koeien aan een lijn te leiden technisch onmo gelijk is. Getuige J. K. verklaarde dat de koe zonder bekl.'s toedoen in den tuin was en beklaagde ,alle mogelijke moeite ge daan heeft om het beest er uit te krijgen. De ambtenaar achtte het tegendeel van het ten laste gelegde bewezen, waarom hij vrijspraak vroeg. C. v. d. B. Az., 42 jaar, arbeider te N o o rd w ij k e r h o u t, stond terecht dat hij te Noordwijk op verboden grond hadi geloopen, hetgeen beklaagde ontkende, beweerde op dien datum, 6 Augustus, te Leiden te zijn geweest, hetgeen getuigen kunnen staven. De zaak wordt acht dagen uitgesteld, tot het hooren dier getuigen. A. G,. boerenknecht te Katwijk, werd ten laste gelegd, zonder in het be zit te zijn van een jachtacte oï vergunning te hebben gejaagd in de duinen. Beklaag de ontkende, en zeide eveneens getuigen te kunnen bijbrengen, om welke te hoo ren de zaak acht dagen werd uitgesteld. P. v. d. B., 33 jaar, arbeider te Noord w.'ij k e r h o u t, had te "Noordwijk vvildstruiken opgesteld. Beklaagde ver moedt dat zij neef Azn, koopman, de be klaagde is hij zelf is Pzn., en arbeider, is. Ook deze zaak wordt aangehouden. P. H., 41 jaar, schilder te Zoeter woude, 'was ten laste gelegd, zonder vergunning te hebben gejaagd onder Warmond. Beklaagde ontkent eveneens waarom ook deze zaak wordt aangehou den. H. W. 47 jaar, arbeider te Warmond, werd ten laste gelegd (het niet beletten dat zijn hond een "haas achterna liep. 'Be klaagde beweert gefloten te hebben maar de hond kwajm niet terug. De ambtenaar aohtte het tenlaste gelegde ,bewezen en eischte f 5 of 1 dag. J. P. 67 jaar, koffiehuishouder te Kat- wijk aan zee had na bezetten tijd een bezoeker i n'zijn café gehad. Beklaagde zeide niet getapt te heb ben. Eisch fl of 1 d. J. H., 40 j. arbeider J. d. B. 32 j, reiziger, hadden al visschende op ver boden grond geloopen, onder Warmondi, Beiden bekenden. Eisch f 10 of 2 dagen. L. de R., 48 j., sigarenmaker te Lei den, was schuldig verklaard van visschen' zonder vergunning en tegen diat vonnis in verzet gekomen. De zaak wordt aange houden om verbalisant te hooren. V, arbeider, te Leiden uie tegen tw'e'q vonnissen een wegens dronkenschap) en' één wegens ongeoorloofd visschen in ver-, kwam, hoorde resp. bevestiging en ver- zwaring van den eisch vragen. Haagsche Rechtbank. De Haagsche Rechtbank veroordeel de heden in hooger beroep van het von nis van den plaatsv. kantonrechter BranK don, Content en EIten, wegen's hethouj den van een voor het publick toeganke lijk huis té Scheveningen en in den Haag) waar hazard werd gespeeld, ieder tot twee maanden hechtenis. Het vonnis overwoog o.m. dat in elk geval na zeker tijdstip de beklaagden!4 op eigen verantwoording en voor eigen risico bedoelde huizen hebben gehiouden, dat ook onbekenden tot die huizen wer/l den toegelaten, althans door het be stuur weiden geïntroduceerd. Dat liet onverschillig is welken naant de beklaagden aan hunne inrichtingen gaven, dat beklaagden waren de geza menlijke houders Van bedoelde inrich!< tingen^ djeto egaiikelijk iyaren voor kdefc

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2