Burgemeesfersbenoemiiigcn. ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1910. 286 zegeningen van een antiliberale regeering, dat ook in dit o'pzicht recht wordt gedaan aan billijke en recht vaardige eischen, dat toch niet bij elke ge legenheid de mannen van rechts stelselma tig in rijksbetrekkin gen worden voorbij gegaan, gelijk in vele gemeenten met liberaal bestuur ook thans nog met de gemeentelijke ambten M. L. HONNERLAGE GRETE, nieuwbenoemd burgemeester van Schie dam. De heer Honnerlage Grete, die een der meest populaire en bij alle partijen geziene burgers is van Schie dam, die als raadslid en wethouder jaren lang met groote energie en bekwaam heid veel heeft gedaan voor zijne stad, is Roomsch-Katholiek. De regeering heeft met deze benoeming voldaan aan een gerechtvaardigden wensch van de groote meerderheid der Scbiedamsche ingezetenen, en ook van niet-katho- lieke zijde wordt algemeen erkend, dat betere keuze dan deze niet mo gelijk was! DE CZAAR OP VACANTIE de Russische keizer schijnt, naar de courantenberichten, zijn „vacantie" buiten het drukke hofleven en de staatsbesognes en.... de gevreesde nihilisten, op kalme en genoegelijke wijze door te brengen. Dagelijks lezen we van wandelingen en rijtoeren, waarbij de Czaar méér vreemde menschen dichtbij en om zich heen ziet dan in de laatste jaren ooit het geval was. Onze foto' geeft den Czaar met zijn schoonbroeder, den groothertog van Hessen, en een talrijk gevolg aan een koffie maaltijd in een publiek restaurant bij Friedberg: zulk een foto toont wel voldoende, hoezeer de Russische alleénheerscher zich blijkbaar op zijn gemak voelt in Duitschland! Niet alleen in de stad Schiedam, doch over heel het land heeft de benoeming van den heer M. L. Honnerlage Grete tot burge meester der stad groote voldoening gewekt. en posten gebeurt I In Schiedam was trouwens de keuze al zeer gemakkelijk I De meerderheid der bevolking is er beslist antiliberaal, terwijl van die meerderheid de katholieken het aller grootste gedeelte uitmaken. Daarenboven was de heer Honnerlage Grete .ook door zijn per soon de aange- SPOORWEGONGELUK IN ROERMOND: Op het station Roermond reed jl. Vrijdagavond een van Maastricht komende goede rentrein den van Dalheim komenden personentrein aan. Hierin waren vele werklieden en Poolsche landverhuizers. De goederentrein reed den werkliedentrein in de flank 'tusschen tender en pakwagen. Twee reizigers bekwamen lichte kwetsuren. Van den personentrein werden vier rijtuigen, van den goederentrein negen kolenwagens ver brijzeld. Het seinhuis werd ernstig beschadigd, en de materieele schade was groot, zooals ons kiekje duidelijk laat zien. Op het stuk van benoemingen zijn de katholieken altijd nog heel wat ten achter bij de linksche par tijen, die door de ge heel ongemotiveerde bevoorrechting van al wat liberaal is, zelfs ifflü nog een volkomen ongeëvenredigd deel der ambten en eere- posten bezetten. Alsof er onder de Katholieken geen mannen van be kwaamheid en talent zouden wezen 1 En het is een der wezen man, en het is dan ook voor alle partijen een bevredigende en gewenschte keuze geweest, toen de Regee ring op den bur gemeesterszetel van Schiedam een Schiedamsch katholiek be noemde, waar vroeger steeds een liberaal had gezeteld, terwijl de aftredende burgemeester als antirevolutionair, om zoo te zeggen den overgang naar deze benoe ming heeft voor bereid.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 11