Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. Er* werd aangifte gedaan bij de politie- Doch deze is niet geroepen om terug te halen wat men in zijn dommigheid ver speelt. Veldwachter de Jong zou een |>oging wagen. Hij verhaalde in welken toestand het jong mensch verkeerde en ideed een beroep op hun edelmoedigheid. De fiets was reeds gevlogen. Doch de heeren winnen wel meer fietsen en uit dien voorraad werd een goede kar gehaald 'en aan 't jongmensch ter hand gesteld. WOUBRUGGE. Ook voor deze ge meente heeft de Tiendcommissie te 's-Gra- 'venhage uitspraak gedaan omtrent het Tiendrecht. Tachtig grondeigenaren waren t "i dat recht opgekomen en gaven de l .aissie handen vol werk. De eigenaar ivan dat recht jhr. Boreel de Maureqnault had ter elfden uren zijn eigendombewijzen overgelegd, afschriften van af het jaar 1281 en leenbrieven van af het jaar 1503 tot het laatst der 18de eeuw, een ver zameling zoo keurig, dat een oudheid kundigen er in genieten zou. De Tiend- Icommissie oordeelde dat, hoewel wat laat, de eigenaar van de tienden vol doende bewijsmateriaal en oude kaarten ,enz. had overgelegd en besloot dat zijn recht gehandhaaft' bleef op de tienden gelegen onder de oude heerlijkheid Esse- 'lijkerwoude en de heer Jacobswoude ge zegd V/oubrugge behalve de Kerketiend, |die zich bevindt in den polder „Vier- ambacht" die de Herv. Kerk alhier ten goede komt. 2e Nederlandsch Studenten congres. Het tweede Groot-NederLandsch Stu dentencongres, uitgeschreven door het al gemeen Ned-erl. Studentenverbond, 't welk op 15, 16 en 17 September wordt gehouden, werd gisteravond in den foyer yan de Stadsgehoorzaal geopend. Een talrijk gezelschap vulde den foyer. Vele studenten van de verschillende universiteiten in Groot Nederland had den gehoor gegeven aan de tot hen ge- richten oproep. Onder de aanwezigen werden o.a. opgemerkt den Rector-Mag- inficus der universiteit, Prof. Dr. J. C. Kluijver en vele andere professoren, Jhr. Dr. Mr. N. C. de Gijselaar, burgemeester dezer gemeente; kolonel van Roon, com mandant van het garnizoen hier ter stede, Vertegenwoordigers uit het collegium van het Leidsch Studentencorps, het bestuur van de vereeniging van vrouwelijke stu denten .talrijke genoodigden, vele dames en andere belangstellenden. Nadat de vergadering was geoperiH (door mr. 'A. M. Joekes, voorzitter van het congres, beklom prof. mr. ;W. van der Vlugt het spreekgestoelte en heette de aanwezigzn welkom. Dit woord van welkom getuigde tege lijk van te grooter waardeering, nu schitte rende feesten als voor de vacantie niet te wachten staan en (diixs ide aanwezigen blijk baar voornamelijk gekomen zijn om de zaak dei 't geldt, te handhaven en toe te lichten, het recht van onzen stam bp zijn plaats de zon. Hij ging voort met er op "te wijzen dat dat dit op tweeëerlei manieren kan ge schieden, vooreerst kunnen wij onze ti tels vragen aan het verleden en hier wijd de spr. uit eensdeels over den roem die jd-e Vlamingen mogen dragen op de de schoonsfje bladzijden hunner geschie denis, anderdeels op hetgeen weinige ja ren geleden de Zuid-Afrikaanders hebt'en gedaan om den naam van onzen stam groot te maken in de wereld. Tot slot sprak Prof. ,Van der Vlugt 'zijn ingenomenheid uit, met de ruimte van een blik der Zuid-Nederlandsche Studen ten, blijkend uit hun ijver voor een eigen- hoogeschool waar onderwezen zal wor den in hun eigen taal. Hij eindigde met een warm pleidooi voor de gelijkwaardig heid der Dietsche taal naast de Fransche en met een "deilwensch voor het streven der Vlaamsche broederen. De congresvoorzitter Mr. Joekes bracht d'ank aan Prof. van der Vlugt voor zijne welkomstrede. Hij wees op het feit dat het doel van dit congres niet is de ver- Verheerlijking van het Nederlanderschap maar eene betuiging van datgene, wat de geachte vorige spreker zoo juist kenmerk ten als het betoogen dat'de Nederlandsche Stam recht heeft op zijn plaats onder de zon en spreekt de hoop uit dat dit congres moge medewerken tot het bevestigen van dit recht. 'Hierna bleef men nog geriümen lijd in gezellig samenzijn bijeen, waarbij eenige heeren "hunne muzikale medewerking ver leenden en nog verschillende sprekers op- itrajden. Eerste dag. In de h^den voormiddag gehouden we tenschappelijke vergadering op het con gres werd gesproken door prof. Mr. C. Van Vollenhoven, hoogleeraar in de facul teit der rechtsgeleerdheid te Leiden, over 5,Nederland's praats en taak tegenover het buitenland, in het bijzonder in de vredes beweging." 'Spr. gaf allereerst aan, dat, als men Voor de ontwikkeling van het internatio nale leven der volken internationale recht spraak (arbitrage) en algemeene ontwape ning als die twee hoofdzaken beschouwt, er geen plaats is voor «en bijzondere roeping van den Nederlandschen staat of jstam want de arbitrage wordt al door de Imeeste staten bevorderd, en zelfs ,een Volledige ontwapening door Nederland Zou de groote mogendheden geen /slag schip of vesting minder doen bouwen. Evebwel is naast internationale recht spraak niets dringender noodig dan e_e& wereldstrijdmacht, die, als instrument en onder het oog van dien rechter, recht en rust kan handhaven met de daad; eerst wanneer die er is en voor zoover zij er is, zullen de zooveel duurdere natio nale wapeningen, van eilken staat voor zich, kunnen afnemen en wegvallen. Niet „vrede door recht" derhalve, maar vrede door zulk een wereldstrijdmacht als rechtsbeschermerniet „algemeene ontwapening", maar wereldwapening als onvermijdelijk tusschenstadium tusschen de nationale wapeningen van thans en de rustige wereldorganisatie sener ver wijderde toekomst. In aansluiting hierop betoogde spr., dat om tal van redenen het initiatief tot het geleidelijk scheppen van zulk een wereldstrijdmacht moeilijk van eenig land geschikter zou kunnen uitgaan dan juist van Nederland. Spr. ontveinsde zich 'nochtans niet, dat de regeering te :cfezen niets zou kunnen ondernemen, als zij niet den lust der natie achter zidh voelde om weer mee "te tellen onder de vólken. Uit het spontane ver bond der studenten van Nederlandschen stam moge "hun overtuiging blijken, dat die stam nog een roeping heeft. Op de namiddag vergadering werden •de congresleden ontvangen in de Senaats kamer der Universiteit door rector mag nificus en Senaat, waarbij zij werden toe gesproken door den rector prof. dr. J. C. Kluijver. In zijn welkomstwoord wees de rector er op dat het voor de Nederlanders voortdurend moeilijker wordt het eigen- aardigé van hunnen landaard te hand haven en daarom is tegenwoordig meer nog dan vroeger samenwerking op gees telijk gebied van alle Nederlanders een dringende eisch. Hier kan van de Nederlandsche jonge lingsschap een heilzame kracht uitgaan en de studentencongressen inzonderheid kunnen leiden tot versterking van den band tusschen de verschillende deelen van Groot-Nederland. Die-bond voor zich bestaat reeds eeuwen, omdat alle Nederlanders zich één gevoelen door hun taal. vDe spreker uitte ten slotte namens den Senaat de beste wenschen voor den bloei van het Algemeen Nederlandsch Studen ten Verbond. Na het dankwoord van den Congres- leider begaf men zich om 31/2 uur naar het Stadhuis, waar de ontvangst door het gemeentebestuur plaats had. De burgemeester, Jhr. de Gijselaar, hield daarbij de .volgende toespraak Mijne Heeren, leden van het 2e Groo te Nederlandsche Studentencongres, Stu denten van Nederlandschen, Vlaamschen, Duitsch-Amerikaanschen of van welken anderen Groot-Nederlandschen stam gij ook zijn moogt, van harte heet ik U hier, namens het Dag. Bestuur en Oen Ge meenteraad' en de inwoners van Leiden welkom, binnen dé muren van dit al oude stadhuis. Ik meen het een goede gedachte te mögen noemen, die gij gehad hebt, toen gij te Antwerpen besloot reeds spoedig een tweede studentencongres te houden en dat wel binnen Leiden, Nederlands oudste academiestad. De kennismaking, kort geleden beslo- sloten, mocht toch niet door langdurig tijdsverloop uit de herinnering raken, de banden van nauw gesloten vriendschap en onderlinge waardeering moesten spoedig nader worden bevestigd. En welke plaats voor een tweede bij eenkomst "kondet ge beter kiezen dan Leiden, dé oud-Hollandsche stad met hare vele geschiedkundige herinneringen hare menigvuldige antieke openbare en particuliere gebouwen, hare typische grachten en stadsgezichten, die aan het verleden doen terugdenken. En ook be staat er wellicht geen tweede academie stad in dat "gedeelte der wereld, waar Nederlandsch gesproken wordt, waarop zoozeer het stempel juist van academie stad is gedrukt. Nergens is misschien door historie en omstandigheden de stad en hare bevolking zoozeer samenge groeid1 met de hoogeschool en hare pro fessoren en studenten als hier. Gij, die het eerste congres binnen Ant werpen, als genoodigden der Antvverp- sche studenten aan de Hoogere Han delsschool hebt bijgewoond, zult de ver schillende toestanden in dat opzicht, daar en hier, het best kunnen opmerken. Daar was de handel nummer één, hier overwegen grootendeels de wetenschap en hare beoefenaars, alhoewel deze plaats ook, reeds van oudsher, op mach tige industriën kan bogen. Door deze verhouding tusschen de Leidsche burgerij en de academieburgers is ook de verhouding van Leiden's ge meentebestuur met de hoogleeraren, lec toren en de studenten van meer innigen aard, dan misschien in andere academie steden het geval kan en zal zijn. Onderlinge samenwerking is hier, wij zouden haast zeggen bijna een noodza kelijkheid'. En dat die samenwerking mis schien de academische burgerij en Lei den's bestuur en Leiden's inwoners niet ontbreekt, dat de onderlinge verhou ding uitstekend mag heeten, dat bleek nog voor eenige maanden bij het vieren der Lustrumfeesten, toen alles eendrach tiglijk werd voorbereid en Leiden's bur- -gerU geestdriftig mee feestvierde met de studenten. Gij mijne heeren congresleden, 'die uit andere Nederlandsche academieplaatsen en van verre naar hier gekomen zijt, kunt diis nagaan, dat Leiden's ingezetenen en gemeentebestuur U gaarne in de oude sleutelstad hebben aen binnenkpmen. Uwe beraadslagingen zullen door ons mét belangstelling worden gevolgd en onze Ihoop is, diat gij, binnen uwe woon stede teruggekeerd, met voldoening zult terugzien, op al hetgeen gij hier hebt gearbeid e n hier hebt verricht, maar ook tevens op de genotvolle cfagen die gij hier zult hebben doorgebracht. Mogen uwe werkzaamheden en uwe vrien Schappelijke bijeenkomsten dan strekken tot versterking van de banden tusschen de broeders van Nederlandsche stam, hetzij dezë het geluk hebben te leven onder de gezegende regeering van onze geëerbiedigde en beminde Koningin Wilheimina, hetzij zij het voorrecht ge nieten, als hunnen souverein te mogen erkennen de Koning der Belgen, die thans H .M de Koningin en ons land met een bezoek vereert, hetzij zijn Britsche Ma jesteit. Dit is de oprechte wensch van Leidens gemeentebestuur. Ik vertrouw op uw aller instemming te mogen rekenen, als ik tot slotwoor den kies Leve het 2e Groot Nederlandsch Stu dentencongres. Leve het Algemeen Nederlandsch Stu denten-Verbond. (Daverende toejuichingen.) Nadat deze toespraak door mr. Joekes was beantwoord, werd de eerewijn aan geboden.. LEIDEN, 16 September. Gistermiddag omstreeks 5 uur oefende Joh. Ern. B., woonachtig op de Breeslraat alhier, zich in het fietsrijden. Op het Rapenburg, ter hoogte van het Ethnographisch Museum, geraakte hij bij het uitwijken het stuur kwijt en kwam in de gracht terecht. De bewaarder van genoemd Museum, de heer van der Laan, het ongeval ziende, schoot spoedig te hulp en wist door het toereiken van een stok den knaap weer aan wal te helpen. Ook de fiets vischte men met eenige moeite spoedig op. Na in de woning van den concierge van drooge kleederen te zijn voorzien, kon de jongen naar de ouderlijke woning terugkeeren. Oogen- schijnlijk had hij geen letsel bekomen. Ten nadeele van den boekhouder Hendrik W. H., wonende Marien Poel straat onder Zoeterwoude is, uit de vesti bule van het café van den heer Borgerding aan de Steenstraat een rijwiel ontvreemd. Begunstigd door het prachtigste zomerweder, vertrokken gisteren van hier naar Heilo een 40 tal pelgrims ter ver eering van O. L. Vrouw "ter Nood. In de g^nadekapel werd door den Z.Eerw. heer J. C. Seuter een plechtige Hoog mis opgedragen, waaronder predikatie. Hierin riep Z.Eerw. de Leidsche pel grims een hartelijk welkom toe. 't Deed hem genoegen, dat jaarlijks meerderen uit zijn geboortestad naar Heilo optrok ken spr. hoopte dat 't volgend jaar het getal vertienvoudigd zal wezen. Wat Lourdes is voor Frankrijk, wat Scherpen- heuvel is voor België en Kevelaar voor Duitschland, dat is Heilo Voor Neder land. Welgestemd en wel voldaan keerden allen 's avonds naar Leiden terug. LEIMUIDEN. Woensdagavond verga derde ten huize van J. C. van Graas de Tooneelvereeniging „Voorwaarts" alhier. Alle leden waren opgekomen. De bestuurs verkiezing had tot uitslag, dat de beide aftredenden, de heeren A. Th. de Boer en H. Bosman werden herkozen. Daarna hadden nog enkele besprekingen plaats over de uitvoeringen in het a.s. winter seizoen door de vereeniging te geven, waarna de vergadering werd gesloten. ZOETERWOUDE. De landbouwer C. Dolle, wonende te Gelderswoude over kwam hedenmorgen een ernstig onge val. De man was bezig met werkzaam heden in de hooiberg, doch op een gege ven oogenblik viel hij van boven uit dien berg. Geneeskundigen hulp moest dadelijk worden ingeroepen en in lerhaast werden hem de laaste H. Sacra menten toegediend. ZEVENHOVEN. Tot hulp-Telefoon- nist aan het Rijkshulppost- en Telegraaf kantoor alhier is benoemd de heer J. van 't Hooft alhier. Rechtszaken. Haagsche Rechtbank. Voor de rechtbank stond gisteren nog terecht een aan lager val geraakt 27-jarig persoon, zekere J. M., wonende te Lei den, die geld, dat hij bij klanten van een kleermaker in de Obrechtstraat alhier voor dezen moest innen, ten eigen bate aanwendde. Het O. M. vorderde 6 maan den gevangenisstraf wegens verduistering. Mr. Hermans uit Leiden ontkende, dat er tusschen bekl. en den benadeelden kleermaker een dienstbetrekking bestond, en beval overigens zijn cliënt in de cle mentie van de Rechtbank aan. Het drama te Lochem. Door de deskundigen, indertijd door de Rechtbank te Zutphen benoemd om een onderzoek te doen naar den geestestoe stand van Marcus Bachrach, die te Lochem zijn ouders van het ieven beroof de, is als hun gevoelen uitgesproken dat B. lijdende is aan een vorm van krank zinnigheid, dat hij de feiten heeft gepleegd in een toestand van beneveld bewustzijn en hij geacht moet worden tijdens het plegen van de daad niet in staat te zijn geweest zijn wil te bepalen. Conform het requisitoir van het O. M. is nu door de Rechtbank de plaatsing van B. gelast in een krankzinnigengesticht voor den proeftijd van niet langer dan één jaar. Tegen twee arbeiders, wonende te Z w a m m e r d a m, J. Z. en A. B., reeds menschen op leeftijd werd door het O. M. wegens diefstal van eenden, een maand gevangenisstraf gevorderd. De Haagsche Rechtbank veroordeelde S. S., wegens diefstal van eenige ge wichten te Leiderdorp tot 4 maanden gevangenisstraf. Sport. Zwemmen. Ooms heeft zijn pogingen om het Kanaal over te zwemmen moeten opgeven wijl op den laatsten dag der gunstige stroomingen een sterke noordenwind het zwemmen levensgevaarlijk maakte. Hij zal nu moeten wachten tot 1911. Vliegen. Olieslagers steeg gister den eersten dag der Leeuwarder vliegweek met gun stig weer op en voerde een mooie vlucht uit van 32 minuten en 34 secondan op 400 M. hoogte. Tusschen 20 en 30 October zullen op het vliegterrein te Ede, door vijf of zes vliegers hoogte- en afstandswedstrijden gehouden worden. Van de Nederlanders nemen deel Hilgers en Wijnmalen. Sportpoëzie. We kregen toegezonden een boekje met den barbaarschen titel „Het bruine Monster" uitgave Willemsen Co., Rotterdam. Deze titel schrikken niet af het boekje door te bladeren waarin de harsttochtelijke sportman D. Hans, hoofd redacteur van „De Sport" een vijftigtal voetbal-sonnetten verzamelde door hem voor sportbladen geschreven. In zijn voor bericht zet hij uitdrukkelijk op den voor grond „dat dit simpele bundeltje absoluut geen andere pretentie met zich draagt dan te willen brengeneen oogenblik aangename verpoozing". Dit is hem vol komen gelukt en hier en daar geeft hij zelfs wat meer. Voor Voetballers een lezenswaardig boekje. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Bjijkens een heden uit Curacao bij het departement van koloniën ontvangen tele gram is op het eiland Sint Martin het ZoutmeeT overstroomd en zijn de wegen alzoo verwoest. Marktberichten. LEIDEN, 16 September. Veemarkt. Te markt waren aangevoerd: 9 Veulens f 90 a 124 Paarden f a f 49 Stieren f 115 a f 240,93 Kalf- en Melkkoeien f 163 a f 320, 113 Vare koeien f124 a f248 213 Vette Ossen en Koeien f 182 a f 310, per kg. 72 a 79 c,, 203 Graskal veren f31 f65; 42 dito (vette) f 68 a f 127, per kg. 95 a 110 c.18 nuchtere kalveren f 9 a f 15; 821 Schapen (vette) f21 a f 28,00, per kg. 47 a 65 c.652 Schapen (weide) f 17 a f 26, Lammeren f 478 Varkens (magere) f 17 a f 50, per kg. 47 a 50 c.; 803 Varkens (Biggen) f 7 a f 144, 9 Bokken ofgeitenf4&7 Ter markt aangevoerd: 671 runderen, 60 kalveren, 1473 schapen. Kaas. Aangevoerd 104 partijen. Besteed werd voor: Goudsche kaas van f 26 tot f 32, Derby kaas van f tot f Leidsche kaas de 150 K.G. van f 63 tot f 87. Aan de Stadswaag gewogen 91 partijen, 3824 stuks kaas, wegende 26378 Kg_ UTRECHT 16 Sept. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 134 wagens kaas, te zamen wegende 32160 kilo Prijs le qual. f 27.50 k 30,50 2e qual, 24.—a27.00 per 50 Kilo. Handel matig LEEUWARDEN, 16 Sept. - Veemarkt, Ter markt waren aangevoerd: 134 stieren f 75 k 300; 52 ossen f 190 a 250; 113 vette koeien, f 175 a 290; 28 c. a 35 c. per half kilo; 632 melk- en kalfkoeien f 165 a 290; 49 pinken a 45 a 85; 202 vette kalveren f 20 a 45; 36 a 48 c. per half kilo; 1172 graskalveren f45 a 80 51 nuchtere kalveren f7al2; 506 vette schapen f 25 a 32 297 weide schapen f 20 a 25; 160 lammeren f20 a 24; 230 vette varkens f60 a 75, 25 c. a 27 c. per half kilo; 203 magere varkens f 40 a 55 575 vette biggen f 30 a 45, voor Londen 24 c. a 254 c. per half kilo; 326 kleine biggen f5 a 12; 12 paarden en veulens f 100 a 250. Geringe aanvoer van melk- en kalfvee, vraag behoorlijk, doch te duur voor flinke afname. Landkalveren te veel aangeboden, kooplust voor Italië en Frankrijk gering. Wolvee fleurig ver kocht. Varkens gewild. Een enkele Italiaan ter markt, anders geen buitenlanders Emmerik. LEEUWARDEN, 16 Sept. Boerenboter f 49.00 k Aanvoer 11/4, 3/8 en 1/16 vaten. Fabrieksboter f 49,51 a Aanvoer 11/3 46/6 5/12 vaten. Noteering van de Commissie f 50.50 Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 50. Nagelkaas: Fabrleks- f 17,32a Boeren- f51,afAanvoer 28,528 Kg. Haiïdel vlug. LEEUWARDEN, 9 Sept. Pluimvee. 900 slachtkippen 35 a 40 c.; 1300 jonge hanen 10 c. a 35 c.; 400 piepkuikens f 0.45 a 1.75, GOUDA, 15 September. Kaas. Aangevoerd 107 partijen; handel matig; le qual.f29.— £33. 2e qual. f 25.- k 27.50. Boter. Aangevoerd 6734 kg. Handel redelijk. Goeboter f 1.40 k 1.50; weiboter f 1.25 k 1.35. Veemarkt. Melkvee weinig aanvoer. Handel en prijzen vooruitgaande. Vette varkens goeden aanvoer. Handel vrijwel, 25 k 29 c. p. 4 ko. Biggen voor Engeland goeden aan voer. Handel vrijwel, f 20.— k f 24.—. Magere biggen goeden aanvoer. Handel vrijwel, f8.75 cl f 10.75. Vette Schapen redelijken aanvoer. Handel matig, f 25 k f29. Lammeren redelijken aanvoer. Handel matig f 16 4 21. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, Handel vlug f 14 k 16, Gras kalveren goeden aanvoer. Handel matig, f 40 a f 80. Fokkalveren weinig aanvoer, Handel vlug, f 14 k f 20. Vruchten. Peren f7.a f 15 per H.L. Appelen f 3.00 a f 7.50 per HJL, Aanvoer vrijwel. Handel goed. EDAM, 15 Sept Ter botermarkt waren aange voerd 116 partijen. Hoogste prijs 74— c. per 5 H.Gr, Kipeieren f 5,— a 5.25 per 100 stuks MEPPEL, 15 Sept Aan de markt van heden was de aanvoer van boter 1200 kilo, 1ste soort per 4 vat f 24.—, 2e soort f 23.— 3e 600rt 22.—, stukken van 4 kilo fl,90 a 2.15 BARNEVELD, 15 Sept. Ter schapenmarkt waren heden aangevoerd 542 stuks. Hamels golden f 12 a f 14, lammeren f 9 a f 11 en ooien f 8 a f 10.Handel vlug. AMSTERDAM, 15 Sept. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Friesche blauwe f 1.90 a 2.40, muizen groote f—.0 4 —.0 per mud en kleine f 0.00 a tO.CO per mud, borgers f2,30 a 2.50, bonte f—.0 a —.0. Geeltjes fO.OO a f0.—Hamburgers f0 a fO.CO. Zeeuwsche bonte f2.25 a 2.75, blauwe f2.25 a 2.60, eigenheimers f 2.50 a 2.80. Andijker muizen, groote f0.a f 0.kleine f 0.4 0.00 p. H,L., dito blauwe f 2.8043.p.zak. dito bonte f per zak. Geldersche blauwe a 1.80 a f 2.20, dito eigen heimers f 0.— a 0,—, bravo's f 0.a f 0 Drentsche Eigenheimers f 1,90 4 f 2.30. Aanvoer 5 ladingen. SCHIEDAM, 15 Sept. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 124 per Ned. vat zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn traag. Spoeling per ketel f 1.20. Graan-Spiritus f 154 a 16—Melasse-Spiritus f 134 4 14—, ruwe Spiritus f 74 4 f0. LÓOSDU1NEN, 15 September. Groentenveiling De volgende prijzen werden betaald: Bloemkool, le soort f 0.— a 0.—, 2e soort f 0.a 0.—. Komkommers, Engelsche le soort f 3.40 a 5.30, dito 2e soort f 0.80 a 1.66, gele le soort f 2,80 4 3.20 dito 2e srt f 0.90 4 1.20; Kool roode f 0.— a 0.00. Savoye f 4.a 4,20, Salade le soort f 0.20 a 0.4U dito 2e soort f 0.12 a 0.16. Peen le soort f 1.50 a 1.70, dito 2e soort f 0.90 a 1.10. Andijvie f 0.30 a 0.70. Kroten f 0.90 a 1.20, Prei f 1.— a 1.10, Rabar ber f 1.70 a 2.80, Kervel faSelderij f 0.90 a f 1.Peterselie f 0,30 a 0.50 per 100. Spinazie 20 a 25 c., Zuring 9 a 10 c., Postelein 24 a 32 c., Stoofsla a c., Komkommer- stek 12 a 24 c., Boonenstek 11 a 36 c.appelen f 0.— 4 0.00, peren f 0.00 4 f 0.— peF ben, Prinsessenboonen f 0.19 a0.56, Snijboonen f 135 a 2.25 per 1000. Groote Boonen a c. Erwten f 0.55 a 1.25 en peulen f 0.a 0. per mand. Tomaten le soort f 9.40 a 14.80, 2e soort 3.— a 7.90 per 50 kilo. Perziken le soort f 9.4 21.2e soor^ f3,50 4 7.30 per 100. Meloenen a c. p. stuk 3% QÓ, Beurs van Amsterdam. 16 September 1910. Nederland. Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 24 cJito Hongarije. Goudl. 4'J/0. Oostenrijk. 5% Obl. Aprit-Oct. Dito 47o Jan-juli. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 44% Obl. 1909 Ned.Rec. 44% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Scli. 1905 3% Amsterdam 1900-01 4% Leiden 1896. Aand. N. West. &Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g.A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Anist. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij.Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Leboug Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gec. Holl. Petr. A. Aand K.H. M. t. expl.v.Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand.- Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ijz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake &Ohio Cert. v.aand. Denv. RioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObl.44% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.RIr. 4 7o Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam 4 f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 47o Tlieiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3 /o Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 5%. Vorige Koers Koers. heden. 90 89.4 89 hc, 89 74 74 94H 944 91 h 934 93'4« 964i6 664 67 95M 95 95*ic 87*4 87J-4 88 100 tie 1036io 1034 43t1B 5 ÜH 564 102 102 87 174 63 H 634 47J-Ó 484 60 594' 704 ie esvfo 115^4 119«« 165 1644 14134 1414 1844 184 'jé 173 173 801 108 107 409 376 4824 471 227 2264 1884 1854 54 5'10 164 I5'h« 610 934 4304 431 784 774 426 4'4« 4'4« 114 114 394 39 774 94 1924 1934 994lt, 994 754 754 314 31616 26 25" ia 724 724 29 284 101.4 31.4 314 974 974 404 40 314 304 1144 1134 234 23 1664 1664 1004 174 We 1064 1074 1.80 79 80 96% 118 1194 159.4 1704 1714 704 52 44.70 45.30 f67.50 Niet rooken! "De Leeuwarder, gemeenteraad heeft r- op voorstel vart vijf zijner leden r- het reglement vaü orde aangevuld met de bepaling, dat in|( de vergadering niet mag worden gerookt.;1 JX^eezenkleeding, De regenten! van het Burgerweeshuis te Alkmaar heb ben besloten tot afschaffing der weezen- kleeding, "zoodat de vveezen aldaar uiter lijk van andere kinderen niet .meer té onderscheiden zullen zijn. Voorzichtig! Het 5,N, v. di. D.,,J verneemt, dat het rapport betreffendie de) ontploffing aan de Hembrug, op 21 Julï j.L, waarbij /de werkman P. Geldof jhetf leven verloor, thans aan den minister van' oorlog is ingediend. In verband met de conclusiën van 'dat' rapport zijn (de proeven met de spring* stof, waarmede het ongeluk gebeerde*j yoprloopig gestapt,

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3