BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Koning Albert antwoordt daarop, eveneens in het Fransch het volgen- Ide: De Koningin én ik zijn even bekoord als dankbaar voor de ontvangst, die ons idoor Uwe Majesteit en bet Nederland sche volk is bereid. De beminlijke welkomstwoorden van Uwe Majesteit verhoogen nog de waar de, die wij aan deze zeer hartelijke ont vangst hechten. Sinds lang was het een onzer dierbaar ste verlangens, het genoegen te hebben Uwe Majesteit te ontmoeten en tevens zooals zij zich wel wil voorstellen, be ter kennis te maken met het mooie land, 'dat zij bestuurt. Wij achten ons gelukkig, haar heden de uitdrukking onzer vriendschapsgevoe- lens en de verzekering van de eerbied- dige genegenheid der Belgische natie, aan te bieden. ^'oor deze eerste ontmoeting kon geen ving beter gekozen zijn dan deze .e en bloeiende stad Amsterdam, waar in grootsche monumenten en onvergan kelijke kunstwerken de roemrijke ge schiedenis der Vereenigde Provinciën en van het Doorluchtig Huis van Oranje herleeft. De meest vriendschappelijke verhou dingen ik merk het met vreugde op bestaan tusschen de Belgische en Ne derlandsche bevolking. Behalve gen ge- 'meene grens over een groote uitgestrekt heid, hebben zij onderling waardevolle verwantschappen, die hen nog meer sa menbrengen. Dit jaar zelfs heeft de regeering van Uwe Majesteit aan België een teeken van achting en welwillendheid, dat Bel gië naar waarde heeft geschat, gegeven door voor Nederland een belangrijke plaats op de tentoonstelling van Brus sel te bereiden. Het elegante gebouw van Nederland boeit er de aandacht der bezoekers door de belangrijkheid en ver scheidenheid van de uitgestalde produc ten. Zij getuigen van de zeldzame en sterke eigenschappen van het Nederlandsche ras zijn handelsbekwaamheden, z'n volhar dend vernuft ,z'n bedrevenheid in het oplossen der moeilijkste problemen der kolonisat'e van tropische streken. Ik ben bijzonder getroffen geweest door deze schitterende deelneming aan ons feest van kunst en nijverheid, even zeer als ik het heden ben door de be koorlijke woorden waarmede Uwe Ma jesteit haar verlangen uitdrukt, de beste verstandhouding tusschen ons beider landen te zien voortbestaan. Van mijn kant geef ik haar gaarne de verzekering dat ik er steeds van harte toe zal bij dragen de blanden van vriendschap en goede na*buurschap die de bewoners van België en van Nederland vereenigen, nauwer aan te knoopen. Ik ben overtuigd een .warmen weer klank te vinden bij mijn medeburgers, als ik ter gelegenheid van onze aan wezigheid in dit naburig en bevriend land de bewondering, uitdruk die wij koesteren voor Uwe Majesteit, erfge naam van de hooge deugden en de war hie vaderlandsliefde, die het erfgoed van haar huis zijn. Als oprechte tofk van de gevoelens, die het Belgische volk met tnij deelt, spreek ik warme wenschen uit voor het geluk van Uwe Majesteit. Zij zal mij toestaan bij deze wenschen op te nemen Hare Majesteit Koningin Em- hia, den Prins der Nederlanden en prin ses Juliana, het voorwerp van de lief de en "de verwachtingen van een geheel volk. Ik hef mijn glas op ter eere van Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden en Hare Hooge Familie en ik drink op de voorspoed van het Nederlandsche volk. De taptoe. In den vooravond bood de Dam een vreemd beeld. Helder straalden die boog lampen aan het monument en aan 'de op- stijgpunten van het tramnet en bozen- (dien waren iai het rond een twintal re flectors met een sterke lichtbron ge plaatst Maar he.t plein zélf lag open in grijze verlatenheid. De politie had reeds vroeg uitgebreide ordemaatregelen genomen. In alle toe gangswegen 'tot den Dam, in de Kalver- (Straat en den Nieuwendijk, op |het Damrak en het Rokin, in de Paieisstraat en 'de iMozes- en Aaronstraat brandden transpa ranten met de mededeeling: „Verkeer ge stremd" en met behulp van eene macht Van pi. m. driehonderd èn vijftig politie agenten te voet en te paard was het volk .Ver teruggedrongen. Maar dan drentelden langzamerhand al- Terlei officieren en hoofdofficieren 'van land- én zeemacht aan en vormden kleuri ge groepen vol goud en zilverschittering Van staal op 'de verlaten trottoirs. En bo- Vejn het plein in de huizen vtfllen zich zich alle ramen met kijkers. Aller blikken waren gericht op het donkere massieve paleis, dat gloorde van feestelijk licht. Om half negen kwam het eerste vroo- li/k geluid binnen den doodschen cirkel De mariniers marcheerden aan, stevig en martiaal gaand achter den grooten def- tigen tamboer-majoor, die zijn staf als een scepter zwaaide. En daarna kwamen ook de andere wapens opzetten: de in fanterie, "de artillerie, en het \v>erd een bont spel voor de oogen. Toen de Damklok half tien geslagen had* ging er een licht hoera óp uit de wachtenden, en het begon een beetje on rustig te worden onder het publiek, dat Voor de Vischsteeg was samengedrongen. De póljtk jha|d daar groote moejte om het carré open te houdem dat voor de goede orde noodig was, en de bereden agenten over het geheele terrein waren er niet minder dan 35 in actie beleefden daar lastige oogenblikken. De toeschouwers van de voorste rijen natuurlijk niet min der, en er ging hier en daar veel gegil op... Maar het paard van den com mandant der bereden brigade, dat den geheelen avond allerdolste sprongen maakte, hield er het goéd humeur bij de menigte in. Eindelijk te kwartier voor tienen klinkt een trompetsignaal en meteen legt zich overal de onrust. Fakkels worden ont stoken. Kapitein Bauduin, de algemeene leider van de taptoe, bestijgt den hoo- gen bok, die vooraan staat, en een straf fe doordringende roffel, die terugslaat tegen den voorgevel van het paleis weer klinkt over den Dam. Het zijn de tam boers van de landmacht, die het trom melvel doen trillen. Meteen daarop zet ten de hoornblazers de taptoe in en de tamboers volgen dit voorbeeld. Het schettert door de lucht en stoot als ka- nongebonk, tot de pijpers der marine de leiding overnemen. Zacht en lieflijk klinkt dan een romantische melodie. Het is de wijs van„Zie de kleine vogels springen". Hiermee is de eigenlijke taptoe afge- loopen. Kapitein Bauduin klimt omlaag en de le luit.-kapelmeester Bouwman neemt zijn plaats in en nu klinken spoe dig de volksliederen. Eerst de levens krachtige Brabanconne, dan het plechti ge Wilhelmus. De hoeden gaan af, de militairen salueeren en uit de gang van de voorzijde van het plaeis treden de Koning en de Koningin der Belgen met Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik in een aureool van licht naar buiten. De beide Koninginnen dragen een schitte rende diadeem in het kapsel en hebben een witte sortie over het avondkleed, Koning Albert en Prins Hendrik zijn in schitterende uniform. Het is een zachten avond. De maan staat helder aan den hemel en de sterren fonkelen. De vor stelijke personen blijven daarom in de open lucht en zien en luisteren tot het einde toe. Eerst wordt nog de Belgische Gre- nadiermarsch gespeeld en daarna begint het défilé van alle korpsen voorbij het paleis. Fier als 't ware in zachten cadans trekken de muzikanten voorbij. Hoor den monteren marsch der Belgi sche grenadiers het moet den Koning een genoegen zijn er naar te luisteren. De muziek herinnert hem aan den tijd toen hij nog jong officier was. Daarna het populaire Mein Bayerland en Bouw- man's Leve de Infanterie, sluit <fe rij. In vluggen maat gaat het voort, zoodat het schijnt, dat de trage echo's in den omtrek niet mee kunnen. Daar komen de grenadiers voorbij met de zilveren Turksche bellen, ginds marcheeren de gele rijders weg en opeens is die Dam weer leeg. Maar niet lang. Want de politie zet de sluizen open en in minder dan geen tijd 'is het plein tot de kleine steenen volgestroomd met duizenden. En als zij voor het bekende venster de vier Vorste lijke personen meenen te zien, dan breekt geestdrift opeens baan en de stemming, de feeststemming, is er. Vrijdag. Hedenmorgen bracht het Belgisch en Nederlandsch Koningspaar een "bezoek aan de diamantslijperij der firma Asscher aan de^ Tolstraat, teneinde zich pp de hoogte te stellen van deze voorname tak van Amsterdamsche industrie. Het bezoek duurde slechts een half uur. Aan den ingang van het kantoor, waar voor een roodfluweelen b ïkijn met kostbare plantenversieringen was aange bracht werden de vorstelijke personen ontvangen door de beide firmantenidirect ving de bezichtiging der fabriek, welke in volle werking was, aan. De Belgische ko ning en de koningin toonden weer veel belangstelling voor de bewerking der dia mant en vroegen herhaaldelijk inlichtin gen. Bij het vertrek gaven de Majesteiten hun hooge instemming met het geziene te kennen. Regelrecht werd vervolgens naar het Centraal-station gereden. Hier stond een extra-trein gereed, die de vorstelijke per sonen om 11.40 naar Soestdijk bracht voor een bezoek aan H. M. de Konin gin-Moeder. De ontvangst te Soestdijk was allerhar telijkst. De Koningin-Moeder verwelkom de zelve haar gasten aan het station en er werd vervolgens naar het Kon. Paleis gereden, waar een noenmaal wetd ge bruikt. Daarna werd een automobieltocht ge maakt door het Gooiland. Achtereenvolgens werden Eemnes, La ren, Blaricum, "Huizen, Naarden, Bussum 's Graveland en .Hilversum bezichtigd. Hedenmiddag "5 uur keeren 'de konin gin en de Prins te Amsterdam terug. Koning Albert zal alsdan ten Paleize de Belgische kolonie ontvangen. Te 7 uur is er diner, waaraan zullen aanzitten behalve de leden der wedierzijdsche Hofstaten van de Belgische en Neder landsche Koninklijke familiën, de wethou ders van Amsterdam, de Ministers van Buiten! Zaken, van Marine en van Oorlog de presidenten van de Nederl. Bank, de Ned. Handel Maatschappij, de Kamer van Koophandel te Amsterdam de Kapitein ter Zee, chef van den staf der marine te Amsterdam de Kapiteins ter ,Zee Goedhart, Wold^g, Schopnjift- ven, "Bot en de Kapitein luit ter Zee Ho- sangde Kolonels Froger en Ophorst de Kol.-plaats, comm. te Amsterdam van der Burg; majoor Dell, chef van den staf en der stelling van Amsterdam. Ook aan Lit diner speelt de Kon. Mil. Kapel. Om 8% uur wordt uitgereden naar het Concert-Gebouw, 'tot 'bijwoning van het Conceft "door het gemeentebestuur aange boden. Hedenavond ziiïleii de oorlogsbodems, die deelnemen aan de vlootrevue op mor gen verlicht worden. Koninklijke Besluiten. Bij Kon, besluit is, met irgang van 2 September 1910, de detacheering bij het leger in Nederlandsch-Indië van den, sedert tot ritmeester bevorderdan 1 e luit. der cavalerie jhr. T. H. Röell, ingetrokken. Eerste Kamer. De Eerste Kamer zal Dinsdag 20 dezer, des namiddags te 3H uur, eene verga dering houden. De staking te Waalwijk. Een niet-georganiseerd werkman, daar toe door een der meesterknechts aange zocht, heeft zich gistermorgen bereid verklaard om aan de fabriek van Van Schijndel te gaan werken. Aanstonds waren duizenden menschen ter been, die den man bij het naar huis gaan, vergezelden en nariepen. De 6 politieagenten, die den werkwiilige ver gezelden, hadden alle moeite om het volk dat steeds opdrong, van 's mans lijf te houden. Men verwacht dat spoedig een verbod tot samenscholingen zal worden afgekondigd. „Msb". Gesticht voor drankzuchtige vrouwen. Te Beekbergen zal binnenkort een ge sticht voor drankzuchtige vrouwen worden opgericht. Hiervoor is reeds aangekocht een stuk gronds van 2 H.A. met onmid- delijk aangrenzende villa, toebehoorende aan de Ned. Herv. gemeente, en thans bewoond door notaris jhr. Feith. Speelhuizen. Het bericht omtrent het hooger beroep van den Staat tegen de uitspraak van den president der rechtbank te 's-Gravenhage, waarbij de staking is bevolen van politie maatregelen tegen de speelhuizen te Sche- veningen eischt verbetering in zoover daarin melding is gemaakt van een ver oordeeling van den Staat tot f200 schade vergoeding. Nu de Staat van de beteeke- nis der uitspraak niet meer met de bedoel de maatregelen is voortgegaan was er van eene veroorcleeling tot schadevergoeding geen sprake slechts eene veroordeeling was uitgesproken „tot vbldoening aan „eischers "van eene schadevergoeding van „f200 voor elke n dag dat na de beteer „kening van 'dit vonnis met deze hande lingen zal worden voortgegaan." R. K. Vakorganisatie. Uit den beschrijvingsbrief van de eerste jaarvergadering van het Bureau voor de R. K. Vakorganisatie en de besturen der Ned. R. K. Vakbonden, te houden op Zaterdag 19 en Zondag 20 October 1910 te Nijmegen, blijkt dat de heer C. J. Kuiper het ontwerp tot wijziging der Arbeidswet zal behandelen, terwijl de eerw. heer Van Heeswijk het ontwerp Ziektewet zal inleiden. Voorts worden behandeld voorstellen tot wijziging van statuten en huishoudelijk reglement, o. a. betreffende verandering van den datum der jaarvergadering, ver tegenwoordiging in het Bureau, verande ring in zake het uitkeeren van steun en het recht op steun en vrijwiiligen steun. Rijksmiddelen. In de maand Augustus 1910 bedroeg de opbrengst van 's Rijks middelen f 12,555,718.601/2 een bedrag dat'de op brengst van Augustus 1909 overtreft met f 583,826.07. In laatstgenoemde maand werd nl. ontvangen f 11,971,892.531/2* Deze uitkomst mag betrekkelijk gun stig heeten, vooreerst omdat de maand Augustus van verleden jaar liaar naam genoot van 1908 reeds een flinke som vooruit was, en vervolgens omdat |de wisselvallige successierechten dit jaar bijna 3 ton beneden de opbrengst van 1909 bleven. Ook is de opbrengst van den drankaccijns in de afgeloopen maand beneden de verwachting gebleven, daar hij slechts ongeveer 2i/2 ton meer op bracht dan verleden jaar, en leverden de domeinen 13/4 ton minder op. Het totaal der eerste 8 maan den bedraagt f 110,621,405.45i/o te gen f 104,742,531,271/2, in het vorig jaar. Wij zijn dus op 1909 thans reeds f5,878,874.18 vooruit. De Prins en prinses van Wied zijn gis teren in een hofrijtuig naar het Huis de Pauw te Wassenaar gegaan. Te Veur is, 63 jaren oud, plotseling overleden de heer J. Metz, vroeger no taris te Rotterdam. Bij de voortgezette behandeling van de persioneerings-verordening voor de gemeente-ambtenaren, hunne weduwen en weezen Treeft de Haagsche Gemeen teraad een voorstel aangenomen om te bepalen, dat ambtenaren, die, voor zij in dienst ider gemeente tramden, een ppen- bare d a n w e 1 b ij z o n d e r e betrekking hadden bekleed, waarin recht op wedu wen- en weezenpensioen bestond en die binnen het jaar na hun in "diensttreding komen te overlijden, voor hun weduwen en weezen recht op pensioen zullen heb ben. De agenda van de algemeene vergade ring der Chr. Hist. Unie, die op Woens dag 28 dezer in Den Haag zal worden gehouden, vermeldt o.m., een voorstel van het hoofdbestuur om de heeren mr. J. Brunt Jzn. en C. E. van Koetsveld te benoemen tot buitengewone leden van het Nationaal Comitévoorts een refe raat van dr. J. Schokking over gedwon gen winkelsluiting. Tot slot een bespre king van den algemeenen politieken toe stand en den toestand der Unie. LE1D0N, 16 September. Aanstaanden Maandagavond 19 Sept. zullen in de Theaterzaal van het Kurhaus te Scheveningen eenige Leidsche dames en heeren studenten voor het Haagsche publiek opvoeren„Het verguld-avondje uit de Camera", het bekende hoofdstuk uit de Familie Kegge, een tooneelstukje, waarmee zij in het voorjaar bij gelegen heid van het lustrum der meisjesstudenten- vereenfging alhier zulk een groot succes behaalden. Het comité voor de nationale ten toonstelling vanwege 'den Bond van Ne derlandsche Schilderspatroons heelt een zilveren medaille toegekend aan de inzen ding van het Rijkskeuringsbureau alhier. Het vervoer en 'de opbrengst der Rijnlandsche Stoomtramweg M a ich. was gedurende de maand Mei 1910: Reizigers (aantal 59.921), opbrengst f977ó.761/2, goederen "f 830.28, diversen f 561.8Stotaal f 11.168.921/2. Per diagkilometer f20.89. Sedert 1 Januari 1910. Reigers (aantal 24S.039,) opbrengst f 36.898.80i/2goede ren f 3672.29, diversen f 2924.08totaal f 43.1?r.17i/2. Per dagkilometer f 16.70. GOUDA. De heer H. J. de Voogt her denkt 10 October den dag, waarop hij •25 jaar geleden tot Arts werd bevorderd. LISSE. Het zes jarig meisje uit het Vincentiushuis, alhier, dat verleden jaar bij het tramongeluk aan de Engelbrug beide beentjes verloor, zijn des tijdseen paar kuntsbeenen aangezet geworden. Liep het kind de eerste tijd met hulp en steun, thans is zij reeds zoover gevor derd dat zij reeds korte afstanden alleen kan gaan. Dagelijks kan men het kind voor het huis zich in het loopen zien oefenen. LANGERAAR. Meer dan honderd onzer gemeentenaren bezochten dit jaar weder het heerlijke genadeoord van Onze Lieve Vrouw van Kevelaer. Maandag-avond keerden onze eerste pelgrims terug met de processie van Gouda. Hedenavond kwamen de bede vaarders te huis, die met de Utrechtsche processie de vrome reis hebben gemaakt. En nog wachten wij eenige kranige jongelieden, die evenals het vorige jaar ook nu weer den geheelen tocht per rijwiel hebben ondernomen. NOORDWIJK-BINNEN. Hedenmorgen had de opperman L. Nijmans, werkende bij de firma Boonekamp en Warmen- hoven, aan de Zusterschool het ongeluk, van een tamelijke hoogte te vallen. Be wusteloos werd hij opgenomen. Toen hij wederom bijkwam klaagde hij over pijn aan hoofd en beenen. Zijn pols bleekt ontwricht te zijn. Per rijtuig is hij haar zijne woning te Noordwijk a.Zee gebracht. NOORD WIJK. Gisterenavond werd door de Harmonie Kapel „Crescendo" een Openlucht-Concert gegeven op het Lin- denplein. Onnoodig te zeggen dat een groote menschenmassa op de been was. 't Schoone zomeravond weer lokte een ieder naar buiten. De verschillende nummers werden uit stekend uitgevoerd. NOORDWIJKERHOUT. Gisternamid dag tussdhen 2 en 3 uur is er inge broken bij A. Meijer langs de Haarlem mer "trekvaart aan 'Piet Gijzenbrug. Aan de achterzijde van het huis is een ruit van de Bollenschuur ingedrukt, en zoo is men het huis dat aan de schuur vaststaat, bin nengedrongen. Uit een kast, waarin jd'e sleutel stak, zijn ontvreemd drie zilve ren horloges, twee zilveren kettingen |en een zwart koord, niet gouden dop. "Ver moedelijk is de inbreker een kerel van mididelmatgie grootte, zwart uitzicht, in 't zwart gekleed, gluiperg gezicht, zich uit gevende voor zadelmaker en zagensiij- per. We schrijven reeds 15 September. Bij velen zal de herinnering aan den verjaardag onzer geëerbiedigde Vorstin reeds vergeten zijn, niet echter bij de be woners van het landelijke en welvarende Noordwijkerhout. Het was heden toch de dag, waarop het Wilhelminafeest zou gevierd worden. Reeds vroeg wapperden üe vlaggen vroolijk van alle openbare gebouwen e.i van vele particuliere woningen en was een ieder op z'n Zond^gsch uitgedoscht om dit vroolijk feest mede te vieren. Het weer was aanvankelijk erg drei gend en deed velen vreezen, dat allés in het water zou vallen. Tegen 10 uur klaarde de lucht echter op en goot de zon haar lieflijke stralen over het fees- tend dorp uit ,3!sof zijwild& p^edeviereq met de dorpers. Toen was het optreden voor de heeren en dames die zouden deelnemen aan 'den wedstrijd voor ver sierde fietsen en het ringsteken. Na opstelling van den stoet werd een rond gang met muziek door de gemeente ge houden. voorafgegaan door de feestcom missie. Voor versiering der fietsen verwier ven een prijs de heeren.1. G. Verdegaal. 2. P. Reijneveld, 3. A. Goemans. 4. L. Duivenvoorde. 5. C. v. d. Berg. 6. A. Wassenaar en de dames 1. G. Reijneveld! 2. A. Bouwmeester. 3. M. v. d. Kluigt. 4. C. Goemans. Na de keuring der fiet sen werd een aanvang gemaakt met het ringsteken. Hiermede verwierven een prijs: 1. G. Kors. 2. A. Wassenaar. 3. H. Buschman, 4. A. Koudijs. 5. C. v. d. Berg. 6. J. de Rijk. 7. P. Timmers. 8. K. Warm er- hoven en "de dames L M. van Dam. 2. M. v. d. Klugt. 3. M. !WilIemse. 4. A. Diepenhorst. 5. A. Timmers. Terwijl dit alles in het dorp plaats greep, hielden op het feestterrein grooten $n kleinen zich bezig met de verschillende verma kelijkheden. Op de eerste plaats noe men we het vogelschieten. Toen dit een poosje aan den gang was, werid het verboden, omdat men gevaar duchtte. Dat was voor de deelnemers wel jam mer, daar zij er veel aan ten koste ge légd hadden. De prijzen die diaarvoor wa ren vastgesteld werden nu na loting toegekend aan de volgende personen le vogelt L. Marijnus, romp, J. v. d. Voort le en 2e vleugel. G. Smit ,kop. P. Brama, vlag. en J. Nulles staart. 2e vogel: J. v. td. Berg Czn,. romp. L. Meijer, le vleugel. C. Koster, 2e vleu gel. P. v. d. Raadt zAn., kop. C. Zuider duin, staart. G. van Pam, vlag. Dan was fnog het tonknuppelen voor hoofden van gezinnen, ook een zeer aar dig spel. Degenen, die de kat uit een ton gegooid hebben, zijn A. Schoordijk, P. Huisman. P. Heemskerk. G. van Gijls wijk. en E. van den Berg. De prijzen bestonden in een hoeveelheid spek, ter wijl iedere deelnemer een lekkere worst mee naar huis kreeg. Het volgend nummer van net program was de Ringrijderij voor paren, wélke om 2 uur een aanvang nam. Allereerst werdi een keuring gëhouden van de mooist ver sierde rijtuigen. "Eèn prijs voor versie ring ontvingen: 1. J. Uittenbogaard2. J. v. d. Berg; 3. J. Reyzeveld; 4. J. Guldemond 5 K. Duinenvoorde. Na deze keuring had het Ringsteken plaats, waar aan 50 paren deelnamen en -dat duurde van 25 uur. Prijzen werden (daarvoor •toegekend: 1. B. Broekhof; 2. D. Hoog straten; 3. P. Heemskerk Czn; 4. C. Krom; 5. P. Warmerdam, 6. D. Kors; '7. A. v. d. Plas, 8. VW. van der Klugt; 9. A. Duivenvoorde. Nog werden na loting voor d.e schoonste kappen rp ijzen ge schonken aan: 1. juffr. van Saase; 2. jtft'fr. Oostdam, 3. A. Duivenvoorden. Mid delerwijl ging men op het feestterrein voort met <ie Volksspelen. Op de eerste plaats noemen we het klompjeslaan, waar mede de volgende personen prijzen ver dienen: 1. H. Warmendam Pzn.; 2. J. v. d. Berg; 3. S. Heemskerk; 4. P. Heemskerk. Daarna kwam het Zakloo- pen aan de beurt. Hiermede wonnen een prijs. 1. B. Kortekaas; 2. P. van Dam: 3 J. v. d. Burg Jzn.; 4. H. van Muil wijk; 5. P. Reuvekamp; 6. M. van der Toot,; 7. C. Duivenvoorde; 8. J. v. d'. Berg. Vervolgens het Blaastrappen voor Meisjes. Na loting werden de volgende prijzen toegekend: 1. Mijntje Bakker; 2. P. van Schie; 3. J. Broekhof; 4. J. War mendam; 5. A. Koudijs; 6. K. Warmen dam; 7. J. Duivenvoorden; 8. M. D. Duivenvoorden; 9. J. Warmendam. Te gelijkertijd begon op een ander gedeelte van het terrein het hardloopen met hin dernissen. Dit was een zeer vermakelijk' nummer. De jongens moesten eerst door een ton, waarin kalk geworpen was, 'toen over een hek springen en ten slotte onder éen zijl idoor waaronder roet gestrooid was. De prijzen waren dan ook wel ver diend en werden toegekend aan: T H- Buschman, 2. 'A. Duivenvoorden; 3. J. de Jong,; 4. C. van Dam. Na afloop daar van trok ide géheele menschen menigte) naar het Dorp, om daar het feest voort te zetten. Om' 8 uur had de plechtige prijs uitreiking plaats, waarna Idoor die „Echo der Duinen" een concert gegeven werd tot omstreeks 11 uur. Om (h-alf elf was er vuurwerk, op het terrein rondom id'e Kerk,- 'dat óók uitstekend slaagde. Aan het slot van ons verslag van dit feest kunnen we dan ook met de meeste) zekerheid getuigen, diat Noordwijkerhout vandaag weer een feest heeft gevierd, vol' geneugten en zonder wanklank. We mee nen daarom ook niet een woord van lof te mogen onthouden aan de heeren "der commissie met de idiames, die al hun krachten hebben ingespannen voor hetj goed slagen van dit feest, en bovenal mo gen wij ook niet eindigen'zonder te gewa gen van de groote verdiensten van ons. fanfarecorps; dit heeft machtig veel bijge-' dragen om den luister van dezen "feestdag, te verhoogen. WARMOND. Door den heer J. v. d.' Horst, melkboer alhier, is bij het Ge meentebestuur een verzoek ingediend tot het plaatsen van een gasmotor. WASSENAAR. De kwartjesvinders had den dezer dagen weer een fiets gewonnen van een jongen. Het leelijke van het ge val was, dat het rijwiel nog maar ge-; deeltelijk het eigendom van het jong- mensch, want het was op afbetaling ge kocht. Door blijven betalen en voortaan, naar en van het werk loopen was 't eenige wat er opzit.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2