Uit Stad en Omgeving. kent spr. niet dat aan B. en ,W. het laatste .woord moet worden gegeven over 'de ambtenaren Groothoff en Grivél maar waarom zonde Raadl niet tot B. en iWj. jeep uitnoodiging kunnen richten om dleze bei de ambtenaren te ontslaan? Spr. begrijpt niet waarom men een ad vies van B. en ,W. wiL De man, die met den directeur moeü samenwerken, de wethouder van publieke werken heeft in de laatste vergadering der commissie ver klaard, evenals de meerderheid, te per- sisteeren bij de aangenomen conclusies. Dat is toch voldoende. De heer Simons'kreeg uit het debat den indruk, alsof alles op zijn kop staat Toen spreker het systeem-Ressing be schouwde en .zijn verderfelijk en invloed en opmerkte hoe dat systeem overeenkomst vertoont met het stelsel-van Leeuwen, weigerde de voorzitter hem in dien zin te laten voortgaan, omdat hij die critiek niet kon toestaan. (Spr. meent dat B. en W. den heer Ressing eerder tot de orde had den moeten roepen. De heer .Vliegen hoopte diat de Raad de conclusie der meerderheid zal aanne men; voor de sociaal-democraten is het van 't grootste belang, betoogde spr., dat de gemeente-bedrijven tnodelbedrijven blijven, want zij zijn mijlpalen naar den anderen maatschappijvorm, dien sprker en de zijnen wenschen. De heer iHarmsen, lid der commissie, behandelde in het bijzonder de gevallen- Groothof en GriveL Spr. hoopte voor den eerstgenoemde, diat B. en ,W. hem alsnog een andere positie zullen kunnen geven. Zou men deze \ier ambtenaren in hun tegenwoordige functies handhaven, dan geeft de ;Raad yoör den vervolge een vrijbrief aan knoeierij. Na den heer Harmsen waren nog acht sprekers ingeschreven. De heeren Oude- geest, Ketelaar en Boissevain verdedigden de conclusie's van "het rapport en bestre den, hetgeen daartegen was ingebracht. De heer Asscher bestrijdt het voorstel- Fabius c.s. De gemeenteraad heeft eerst gemeend het onderzoek niet aan B. en W te .kunnen overlaten, en nu zou hij aan B. en W. verzoeken, pre-advies uit te brengen op het rapport der commissie Dan wordt de Amsterdamsche raad de rise van stad ,en land:. Met het voorstel der commissie kan spr. zich niet vereeni gen. De heer Delprat, (oud-wethouder, die door het votum over deze zaak tpt heen gaan is genoopt,) brak den staf over de roekeloos lichtvaardige Wijze, waarop z. i. doorden heer Ter Haar is gespro ken over cle macht, welke de heer Res sing zou hebben uitgeoefend. Spr., die den directeur verdedigt, ein digt met den RLad op het hart te druk ken niet te oordgeelen en te veroordeelen op indrukken van de commissie. De heer Lambrechtsen van Ritthem bepleitte op menig punt, evenals in eer sten termijn verzachtende omstandighe den. De vergadering werd daarna tot he denmiddag geschorst. Brusselsche tentoonstelling. In de hoogere jury van de Brusselsche tentoonstelling zijn voor Nederland be noemd jhr. C. H. F. van de Poll en en baron Van Wassenaar van Rosande, lid van de Eerste Kamer. Voorzitter van deze jury is staatsminister Beemaert. De plechtige uitreiking der belooningen zal plaats hebben op 10 October. Op 26,000 tentoonsteller worden 20,193 voor belooningen voorgesteld. Er zullen 3700 groote prijzen en 2504 eerediplo ma's zijn. in verhouding van het aantal tentoon- stellers bekomt ieder land nagenoeg het zelfde getal groote prijzen. Nederland heeft 106 voor 1100 tentoonstellers. De 6000 Belgische tentoonstellers hebben bij de 600 groote prijzen. liet bezoek van het Belgisch Koningspaar. Deelden wij voor enkele dagen op ge wag van de „Tel." mede dat de Koningin bij de ontvangst te Amsterdam, het Belgisch vorstenpaar in Nederlandsch zou aanspreken, de „Vlaamsche Gazet" meldt dat Fransch gebruikt zal worden. Bij in formatie bleek denHaagschecorrespondent van de „Msb." de juistheid van laatst bedoeld bericht, onder opmerking, dat het Fransch de diplomatieke taal is, en dat het harerzijds een uiting van beleefd heid is, wanneer H. M. de Koningin de Belgische Majesteiten in het Fransch zou toespreken. Motor en Rijwielwet. De Minister van Waterstaat heeft het Volgende schrijven gericht aan de Com missarissen der Koningin in de onder scheidene provinciën De besturen van de Nederlandsche Mo torrijwiel en-Vereeniging en van de Ne derlandsche Automobielclub maken er mij opmerkzaam op, dat de borden, wel- pke de maximum-snelheidl van motorrij tuigen (en rijwielen) in de bebouwde Lommen der gemeente aangeven, vooral wanneer zij tusschen of onder boomen Zijn geplaatst, wegens hun groene kleur weinig uitkomendit geeft dien besturen jaanleiding tot het verzoek, dat de groene jkleur der borden worde vervangen door een blauwe kleur. Ik kan dit verzoek niet inwilligen. Wel prijn ook naar piijn gevoelen de aange voerde bezwaren niet geheel en al onge grond, doch het komt mij voor, dat ook bij het behoud van de groene kleur der borden aan die bezwaren vrijwel geheel tal worden tegemoet gekomen, indien Voor de (dloelmajtige: paleving |der thans. geldende voorschriften slechts de mede werking der gemeentebesturen kon wor den verkregen. Op grond van die meening heb ik' de eer u uit te noodigen laatstgenoemde be sturen in uw provinciën, onder mede- deeling van het vorenstaande, uit te noo digen bij de plaatsing der borden zorg te willen dragen,'dat deze goed en spoe dig in het oog vallen, onder herinnering, voor zooveel noodig, aan 'de bij bovenge noemde beschikking' Ibehoorendie aan merkingen, waarbij tot het aangegeven doel heil verven vaifÜe stijlen in rood, wit en blauwe blokken wordt aanbevolen. De staking te Waalwijk. In iden stand der staking op 'de schoen fabriek der firmia ,Van Schijhdel is tot heden geen verandering ingetreden. Naar de S,"N. Ct, meldt wordt a.s. week een begin gemaakt met de aanstel ling van nieuwe werkkrachten. Sluiting der Staten-GeneraaL De tegenwoordige zitting der Staten- Generaai zal worden gesloten op Zater dag 17 September 1910, des namiddags te drie .uur. *De Minister van 3innenlandsche Za ken is bij) K. iB. gemachtigd zich op ge noemd tijdstip "te begeven naar "de verga dering Tier Staten-Generaal, ten einde in eene vereenigde .vergadering "dier beide Kamers, de zitting in naam der Koningin te sluiten. Drankbestrijding. Gisteren werd te Scheveningen het In ternationale Congres tegen Drankmis bruik geopend met een toespraak van den heer Dr. Ruysdh. ,Te 3 uur nam de eer ste zitting een aanvang waarin behandeld werd „Alkohol en natuurvolken". In leider de heer D. K. Viëtor, uit Bremen, Als sprekers traden voorts op de heeren Anstein, uit Bazel; 'dr. F, W. van Haef- ten, dirig.-officier van gezondheid in Ned. Indië, uit Utrecht; graaf Sharrijnski, uit St.-Petersburg, en "baron Joseph du Teil uit Parijs. Van 5 tot 6 uur werd een bezoek ge bracht aan |de nationale huisvlijttentoon- stelling van den Volksbond1, gevolgd door een gemeenschappelijken maaltijd in het Palace-Hotel en concert in het „Kurhaus". Heden kwam in de tweede zitting aan de orde; „De toestanden op "het gebied van alcoholmisbruik en bestrijding daar van in Noord-Amerika". Inleider; graat Sharrijnski, uit SL-Petersburg. Sprekers; de heer ^William Ji. Tolman, iiit New- York, Geheim Regierungs-Rat Dir. dr. Zacher uit Berlijn. Daarna„behandeling van "drankzuchti gen." Inleider: dr. W^ P. Ruysch, uit Den Haag, Spreker prof. Gonser, uit Berlijn. Na een kiéjeuner in het Boulevard-Res taurant zullen jm een derde zitting vra gen van huishoudelijk en aard behandeld worden. De buitengewone Centrale Raadsverga dering vam den R. K. Volksbond zal plaats hebben op Zondag .6 November a.s. te Amsterdam. De Minister van Oorlog bracht giste ren vergezeld van zijn. adjudant en van kolonel scheltema, een bezoek aan 'de militaire werkplaatsen aan de Hembrug. Ter gelegenheid van zijn dertigjarig bestaan, heeft de Bond van NederL Schil derspatroons, een internationale vakten toonstelling georganiseerd in de zalen van het Kon. 'Zoöl. Botanisch Genootschap te 'sGravenhage welke gister middag werd geopend. In den Haagschen Gemeenteraad heeft wethouder de Wilde medegedeeld, dat het ontwerp voor de regeling der rechtsposi tie van die gemeente-ambtenaren gereed ligt en binnenkort bij den Raad zal wor den ingediend. Bij Kon. Besluit van 30 Augustus is aan de gemeente Harderwijk verleend een voorschot uit 's Rijks kas tot een bedrag van ten hoogste f 17.000, ten einde genoemde gemeente in staat te stellen tot den bouw van een tiental kleine land bouwerswoningen. LEIDEN, 10 September. Kath, Soc. Actie. Het PI. Comité van "de K. S. A. hield! gisteravond eene vergadering in het ge bouw van den R. K. Volksbond. Verte genwoordigd waren de volgende vereeni- gingenR. K. Volksbond, St. Jozef-Ge- zellen-Vereeniging, Kruisverbond, Jonge Garde, Schoolpenning, R. K. Onderwij- zersvereeniging, Geloof en Wetenschap en Zouavenbroederschap. De vergadering werd met den Chris tel ijken groet geopend door den vice- voorzitter Mr. A. Tepe. Na lezing der notulen en enkele ingekomen stukken, delde deze mede, dat het Bestuur had medegewerkt tot oprichting van een R. K. Middenstandsvereeniging alhier, als afdeeling van „De Hanze"spr. uitte de beste wenschen voor den bloei dezer vereeniging en hoopte, dat deze zich bij het Plaats. Comité zou aansluiten. Hierna installeerde de vice-voorzitter Dr. Meuleman als voorzitter van het Co mité. In eenige welgekozen woorden wenschte spr. Dr. Meuleman en de ver gadering geluk met deze keuze en sprak het vertrouwen uit, dat jhet Bestuur niet den nieuwen voorzitter krachtig zou sa menwerken. Dr. Meulehian aanvaardde het presi dium met een woord van dank, en sprak den wensch uit, dat de léden getrouw de vergaderingen zouden bijwonen, daar anders het werk van het Bestuur geen goede vruchten kon dragen. Door den secretaris werd pog medegedeeald, dat Dr. Meuleman op de laatste Dioc. ver gadering was gekozen tot voorzitter van het Dioc. Comité en als zoodanig ook lid1 was geworden van dé Centrale verga dering van de K. S. A. Als nu richtte de voorzitter een har telijk woord van afscheid tót den Eerw. Adviseur Pater C. Haanen. Met groot leedwezen ziet het Bestuur zijn Adviseur vertrekkenveel heeft het PI. Comité sinds het bestaat, aan Pater Haanen te danken, omdat Z.Eerw. steeds getoond heeft door zijn daden veel te gevoelen voor het sociale leven van Leiden's Ka tholieken. De voorzitter eindigde met den werisch, dat het Pater Haanen in zijn nieuw leven van gebed en ^tudie wel moge gaan. In een van groote sympathie voor het Plaats. Comité getuigende toespraak, nam de Eerw. Adviseur afscheid, een eeresaluut brengende aan de manneW, die hadden medegewerkt aan het tot stand komen van de vele $n góede za ken, waarop het Plaats. Comité trotsch mag zijn. Z.Eerw. sprak den wensch uit, dat het Comité voort mocht gaan op dén ingeslagen weg in -h'et belang van de Kath. Soc. Actie., die wij allen moeten dienen. Allen een hartelijk vaarwel tóe- roepende, verliet Pater Haanen de verga dering. Als volgend punt der agenda k\vam aan de orde het voorstel van het Be stuur tot het assumeeren van 2 leden, waarvoor dubbeltallen werden voorge dragen. Gekozen werden de heeren Am. Smits en Mr. Hermans. De Penningmees ter gaf hierna het halfjaarlijksch\ over zicht van de kas en de begrooting voor 1911, welke laatste werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 218, met een vermoedelijk nadeelig saldo van f 13. Ten slotte kwam aan de orde een voor stel van het bestuur tot het organisee- ren van een cursus over Jiet Verzeke- ringsvraagstuk, bestaande uit 5 lessen door verschillende sociologen van naam te geven. Evenals het vorig jaar zou de cursus toegankelijk zijn yoor de leden der aangesloten vereeniging tegen beta ling van 25 cent en voor niet-leden van 50 cent. Het bestuursvoorstel werd zon der stemming goedgekeurd, waarmede de voorzitter de leden aanspoorde krach tig propaganda te maken in hun veree- nigingen en 'daarbuiten Voor den ver koop van kaarten en het bijwonen der lezingen. Bij de rondvraag Werd doorv een der afgevaardigden voorgesteld bij gelegen heid een adres aan den Gemeenteraad te richten tot afschaffing der kermis. Na een geanimeerde discpssie werd het niet wenschelijk geacht dat deze bewe ging van het Piaatselijk Comité uitging en besloten dit aan de vereenigingen] zelf over te laten. Hierna sloot de voor zitter de vergadering met gebed. Het Conflict aan de Grofsmederij. In ons nummer van Woensdag kWam een schrijven voor van dé Directie der Kon. Ned. Grofsmederij, over het aan hangige conflict. Tegelijk met deze mededeelingen aan ons blad verzond de Directie een brief aan het bestuur der afd. Leiden van den Ned. R. K. Volksbond, om nogmaals van haar bereidwilligheid te doen blij ken om aan het bestuur voornoemd uit de fabrieksbescheiden aan te toonen, dat de opgaven, door een der ontslagen werklieden in de vergadering van den Volksbond verstrekt, zeer ver bezij den de waarheid zijn, zoo ver dat van opzettelijke dwaling geen sprake kan zijn. Voor het geval het bestuur zulk een persoonlijk onderzoek wenscht in te stel len, verzocht de Directie beleefd om trent dag en uur van te voren met haar te willen overleggenmocht de bedoelde ontslagen werkman bij het onlderzoek tegenwoordig willen zijn, heeft de Di rectie daartegen geen bezwaar. Hierop werd door het bestuur van den Ned. R. K. Volksbond het volgen de geantwoord: WelEd. Heer. Als antwoord pp Uw schrijven dato 7 Sept. j.l. diene het volgende. Wij betwijfelen of het woord yan pro test Uwerzijds uitgesproken, wel iets zal bijdragen, tot oplossing van het con flict. De zaak waarom het eigenlijk gaat geldt niet de vraag of de werklieden onder het nieuwe tarief, van f 3 tot 7 of van f 7 tot f 12 verdienen kun nen, maar wel hoeveel arbeidsloon zij minstens één jaar lang zouden derven'. Vergeleken bij het oude tarief bedraagt dde vermindering 15 a 20 pCt. voorwaar geen kleinigheid, en zeker wel de moeöte waard er over te spréken, t£ maar daar de werklieden het advies hunner gemach tigden, om namelijk het tarief te teekenen, van de hand wezen. Doch onze poging om een onderhoud stuitte af op het van U ontvangen bericht dato 2 Sept., ^vlaarin door U het nut ervan niet werd ingezien, en U de zaak met de werklieden als afgedaan be schouwde. Uit alles blijkt, dat zulks niet 'als zoo danig is Je i)e,|chojj,went In het /onder houd, dat ,U ons thans aanbiedt, zien w ij geen heil. De eenige oplossing in dezen achten wij, n;L (den werklieden een meer aannemelijk tarief aan Je bieden, wij hopen van harte dat deze, voor heide partijen, naideelige kwestie, spoedig mo ge worden opgelost Elk onderhoud, dat hiertoe leiden "kan, zal ons hoogst aangenaam zijn. (w.g.) W. DE LA RIVIERE, voorz. C. H. LANGEZAAL, secr. Met Staatscourant no. 211 zijn ver zonden de statuten van de Naaml. Venn. Stoomgistfabriek en Distilleerderij „De Valk", voorheen T. H. Ritman Co. alhier. De vennootschap heeft ten doel het uitoefenen van het distillateursbedrijf en gisthandel en van alles wat tot het een en ander in den ruimsten zin gerekend kan worden te behooren, het koopen enver- koopen van gedistilleerd en gist en het deelnemen in zaken met een soortgelijk doel als van deze vennootschap. Het maat schappelijk kapitaal der vennootschap be draagt f 100.000, verdeeld in 95 aandeelen, elk groot f 1000, en 10 aandeelen, elk groot f 5P0. Van de aandeelen van f 1000 zijn er dertig preferent voor kapitaal. Ter volledige storting op de aandeelen, welke door de oprichters alle genomen zijn, worden door hen ingebracht het onroerend goed te Leiden, distilleerderij, pakhuis, kantoor en erf aan de Baatstraat, groot 6 aren 63 centiaren, voorraad gedistileerd, verdere lichamelijke en onlichamelijke goederen, geldelijke baten en lasten, fa- brieks- of handelsmerken en zoo voort, thans uitmakende de bezittingen der firmr T. H. Ritman Co. De vennootschap wordt bestuurd door eene directie, be staande uit hoogstens 2 directeuren, die onder toezicht staan van 1 tot 3 commis sarissen. Voor de eerste maal werden be noemd tot directeuren de heerenJohan Adam Ritman T.-Hz. en Gerrit Ritman, en tot commissarissen de heeren Teunis Hendricus Ritman en David Wilhelm, beiden distillateurs en gisthandelaars alhier. 's Rijks Ethnographisch Museum! heeft van dr. J. W. B. Gunning te Pre toria een verzameling van 49 voorwer pen uit Zuid-Afrika van de Zoeloes; Betsjoeanén en Barotse ten geschenke gekregen. Geinventariseerd als serie 1719. Aan den schenker wordt de dank der regeering betuigd. Het bestuur van den bond van ge meente politie-beambten in Nederland' heeft gisteren alhier vergaderd en ken nis genomen van Jiet rapport van een door haar benoemde commissie v'aTi on derzoek, inzake het eervol ontslag, niet op verzoek, van den agent van politie C. Meijer alhier. Het bestuur acht dit ontslag ongemotiveerd en stelt aan de aangesloten vereenigingen en personeele leden voor, den ontslagen financieel te steunen. Bij het tweede toelatings-examén van de Rijkslandbouwschool te Wage- ningen is o.m. voor de 2e klasse ge slaagd P, J. Doornberg alhier. Vrijdagmiddag had een voor den betrokkene niet aangenaam, maar over 't algemeen vrij vermakelijk voorval plaats. Een loopjongen kwam met zijn met krui denierswaren beladen handwagen vanaf de Hoogstraat de Oude Rijn afrijden, toen hij ter hoogte van het gebouw der Eierenveiling zijn wagen niet meer kon beheerschen, welke dan ook in snel heid van zijn bestuurder won. Het ge volg daarvan was, dat de wagen „domp- te", waardoor o.m. verschillende zakjes bloem, soda, enz. op den grond vielen evenals een groote bus met siroop, welke alle hun inhoud over den grond ver spreidden. Wat een rommel, wat een smeerboel, klaagde de vrouw van *den er vlak bij wonenden bakker. Geen nood1. Juist ging de school uit en, als wedi- iiverden zij met een zwerm vliegen, stre ken zeker wel een honderdtal school jongens op de zoete, glibberige massa neer, lang uit op den grond. In minder dan ge n tijd was de zoiete lekkernij opgelikt. Een aldaar aanwezig zijnde agent zorgde er voor, dat de soda „on- aangelikt" bleef, terwijl ten volle eeni ge emmers water en een bezem voor de verdere afwikkeling van zaken zorg droe gen. Intusschen zal menig huismoeder hare kinderen wel van schoone kleedingstuk- ken hebben moeten voorzien. AARLANDERVEEN. In het begin van de maand October zal in onze parochie door eerw. paters Redemptoristen een heilige missie gegeven worden. AARLANDERVEEN. Op Dinsdag 20 September a.s. zal in ons dorp de verjaar dag van H. M. de Koningin feestelijk gevierd worden. Hoofdnummers van het feestprogram fijn ringrijden en volks spelen. ALPHEN. Gisteravond vergaderde de Afdeeling van de Onderlinge Boerenbond Ongevallen- en Ziekteverzekering van de Prov. Z.-H. Boerenbond. Tot voorzitter werd gekozen de heer B. Kortman, 2e voorzitter de heer P. v. Bergen, Secr.-penningm. de heer G. Klijn, 2e penningm. de heer H. Kroft. Het huishoudelijk reglement, hetwelk door het Bestuur was ontworpen, werd door de heer Bes toegelicht en na aan gename discussie met algemeene stemmen aangenomen en vastgesteld, waarna men er elkander op wees dat iedere werk gever) die ook zijn losse arbeiders voor ongevallen wilde verzekeren, het arbeids loon, dat wordt uitbetaald met juistheid diende op te geven. De Voorzitter sprak den wensch en de overtuiging uit dat de verzekering, speciaal die deze afdeeling gunstige resultaten zal afwerpen, het leed der leden werkgevers en dat werknemers ongeval en ziekte zal verzachten en sloot de vergadering. HAZERSWOUDE. Naar wij vernemen zullen de alhier woonachtige landbouwers, dezen winter in de gelegenheid gesteld worden landbouw onderwijs te ontvangen. Bij voldoende deelname vangt de nieuwe curcus 1 October aan. KATWIJK AAN ZEE. Door verkeerd uitwijken reed het 16-jarig dochtertje van den heer M. de 70-jarige vrouw van K. v. B. omver, met het gevolg, dat zij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, welke behandeling geschiedt op kosten van den heer M. Prijzen van'Iden haring: Volle pe kelharing f 12 a f 12.70, maatjes pekel haring f 8.60 a 9.45, ijle pekelharing "f 10. steurharirtg f 12.70 a f 15.25, makreel f 12 a f IQ per kantjes. LANGERAAR. Eergisteren vierde on ze parochie met groote plechtigheid Het feest van haar patroon, den H. Adrianus, samenvallend met den feestdag van O. L. V. Geboorte. Ofschoon op dezÊn dagi alleen de verplichting tot mishooren be staat, wordt hij volgens aloud gebruik! algemeen als Zondag gevierd. Eene plechtige Hoogmis werd gecelebreerd door Mgr. Graaf, oud-deken van Ouder kerk, geassisteerd door onzen kapelaan, den Weleerw. Heer .Wils, als diaken en onzen dorpsgenoot, den Eerw. Heer Kroft, als subdiaken. Onder de plech tige Vespers die door vele Eerw. geeste lijken werden bijgewoond, werd eene schitterende feestrede gehouden door. den Weleerw. Heer Wanna van Leimui- den, benoemd kappaan te Lisse. LISSE. Van de eerste droge bollenvei- ling, -welke gisteren is gehouden, en waar niet minder dan 395 nummers te veilen waren, noteerden wij de volgende prijzen Tulpen per hectoliter, Princes Marianne f 6, Lapreeieuze f 8, Geele Prins f 5, Goudvink f 5.40, Artus f 11, Chryselora f 4, Thomas Moore f 7, Rue Rubrorum f 9, Harleguin f 13, D" Toumezole f 10, Jacoba van Beieren f 3, Due de Parma f 5.75, Lacancreur f 5, Proserpine f 53, Prins v. Oostenrijk f 29, Salvator Roze f 32. Murillo f 20, Rosamunai Huikman f 7, Larcine f 10, Witte Zwaan f 6.50, Grand Due f 8.50, Due of York f 2,75, Couronne' d'Or f 36, Couleur Cardinal f 50voortsThomas Moore f 0.40 per 100 stuks, Van Berghem f 1 per 100, Waterloo f 1.20 per 100. Prins v. Oos tenrijk f 1.20 per 100, Proserpine f 1.60 per 100, Geele Croeur II per duizend f 7, Narcissen per H.L. Dubbel, v. Sion f 5.50, Bieveor Victoria f 3.80, Poëticus Ornatys f 2, Orange Phoenix f 3, Sulpher Phoe nix, f 5. Golden Spur f 7. De prijzen moeten verhoogd met 8% voor kosten. Aan het Districtstelefoonnet alhier zijn aangesloten onder no. 14 dr. M. de Graaff alhier en onder no. 460 P. Verde- zool, bloemist te Noord wij kerhout. LEIMUIDEN. Gisteravond had aan Burgerveen een ernstig ongeluk plaats. Twee motorwielrijders werden aangeblaft door een hond, hetwelk ten gevolge had, dat een der heeren, thuisbehoorende te Amsterdam, kwam te vallen. Toen zijn metgezel een geneeskundige had gehaald, constateerde deze beenbreuk. Later werd hij naar zijn woning te Amsterdam ver voerd. NOORDWIJK-BINNEN. Zooals we van welingelichte zijde vernemen, hebben de plannen tot vaartverbetering alhier, reeds een zoodanige vasten vorm aangenomen dat ook den aangrenzende eigenaars is ver zocht de eventueel benoodigde grond niet te beplanten. Binnen enkele dagen zal de Gemeente raad vergaderen en ongetwijfeld zal dit belangrijk vraagstuk als dan beslag krijgen. OUDSHOORN. In de aandeelhouders vergadering van de N. Venn. Veekoeken- fabriek „de Leerhoeve", waarvan de agenda als onderwerp van behandeling bevatte: „Uitzetting uit het bestuur van den directenr", is na veel en lang ge discussieer, de heer Clant echter toch als zoodanig gehandhaafd. Mr. Goudsmit trok na het noemen der feiten, welke de aanleidende oorzaak waren, de conclusie dat het toch zeer onheusch zou zijn op die manier en onder deze omstandigheden den directeur te ontslaan. Hij stelde daarom voor te stem men. Met 159 tegen 143 stemmen werd de directeur daarop wederom herkozen* ROELOFARENDSVEEN. Bij genoeg zame deelneming zal door de alhier ge vestigde afdeeling der Alg. Ver voor bloembollencultuur weder een nieuwen: tuinbouwcursus worden geopend1. Deel nemers aan dien cursus moeten zich voor 20 September aanmelden bij het hoofd van den cursus den heer A. J. Zwartelé. De cursus is gratis toe gankelijk voor onvermogenden. Ten ein de in het voorjaar met het oog op de werkzaamheden der leerlingen, de lesseit vroeg te kunnen beeindigen, is het wen schelijk, dat daarmed spoedig kan wor den aangevangen. VOORSCHOTEN. In de maand Augustus werd bij dé R. K. Spaarbank! ingelegd f98.68 en terugbetaald1 f42,72. Het laatst uitgegeven boekje bedraagt het nummer 285. WASSENAAR. Gisteravond vergader de a&n den Hieuwen JD,eijl de afd. JJZAS"

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2