292 HARDRIJDERIJ TE BEVERWIJK de jaarlijksche harddraverij heeft dit jaar te Beverwijk weer plaats gehad en uit geheel Kennemerland zeer veel volk getrokken, al kon de pas vernieuwde Breedstraat ditmaal niet worden gebruikt. Nu had ze plaats op den Schulpweg, en onze fotograaf heelt er een aantal aardige kiekjes van genomen. Een gezicht, op de baan als 't bovenstaande geeft duidelijk weer, hoe alles was ingericht en hoeveel belangstelling de Kennemers bij dit echt Hollandsch volksvermaak toonden. vriend in koelen bloede zouden neerschieten zooals ze het reeds zooveel anderen gedaan hadden. Lang bleef de prins niet in twijfel. Zijn vijanden had den onder luide juichkreten hun gevangene aangegrepen. De sergeant haalde een ruwe schets van het gelaat des prinsen te voorschijn én vergeleek deze met het uiterlijk van zijn gevangene. De gelijkenis was sprekend blauwe oogen, Grieksche neus, blonde haren. Evan's bloed kookte, terwijl hij zoo scherp werd aan gekeken. En de gedachte van in koelen bloede doodge schoten te worden om den prijs, die op het hoofd des prinsen gezet was, deed zijn drift nog toenemen. Hij wilde ten minste niet ongewroken, maar strijdend sterven. Op dit oogenblik hief de sergeant zijn musket op en richtte het op hét hart van den jongen Schot. Maar eer hij had kunnen vuren, viel hij al met doorboorde borst ter aarde, een tweede onderging hetzelfde lot, en een geweldige vuistslag velde ook den derde neder. Toen trachtte hij in razende vaart te ontkomen, met nog drie vallers wierpen zich op hem en maakten hem als een doodgejaagd hert af. Hun belooning hadden ze dus te pakken I Ze scheidden den armen jongeling het hoofd van het lichaam en reden haastig naar fort Augustus, in de meening dat ze nu prins Karei toch stellig gedood hadden. De prins wachtte in zijn schuilhoek tot de laatste echo van het paardengetrappel weggestorven was en snelde toen op het lijk van zijn trouwen vriend toe. „Arme Evan," zuchtte hij „dat uw liefde voor het vaderland en voor mij u zulk een treurig en vreeselijk lot bereiden moestl En bittere tranen Vloeiden den ongeluk- kigen vorstenzoon over de wangen. Er kwamen nog jonge mannen genoeg om Jeanne Cameron's hand, maar zij wees ze allen afhaar hart lag begraven daar aan den voet van den heuvel, waar ze de kist die het overschot van haar heldhaftigen verloofde bevatte door de aarde had zien op nemen. En thans slapen er twee daar naast el kander, want de oude vrouw, die eenmaal het goudblonde meisje van Evan Macdonald geweest was, had geen anderen wensch meer gehad dan te rusten naast den man, dien ze zoo innig liefgehad had en dien het vaderland als offer van haar gevraagd had. HARDRIJDERIJ TE BEVERWIJK De start voor den eersten grooten rit. vijanden op zijn hielen, 'terwijl twee anderen bleven staan en hun musketten op hem afvuurden. De prins zag Evan een honderdtal meters ver vluchten in steeds sneller- vaart, maar toen sloeg de dappere jongeling opeens met zijn armen in de lucht en stortte neder om niet meer op te staan. Nog even richtte hij zich op de knieën overeind om zijn leven zoo duur mogelijk te verkoo- pen. maar zijn aan- HARDRIJDERIJ TE BEVERWIJK: Een kijkje van den kamprit tusschen de prijswinnere. Laaghartig. „Die Smit is een lage kerel," riep Jenkins uit. „He, wat heeft Smit nu opeens misdaan „Hij wedde met mij om vijf gulden dat ik op vijf pas afstand niet door een deur zou kunnen schieten. Ik nam het aan in tegenwoordigheid van getuigen werden de vijf passen genomen, hij gaf mij een ge laden revolver in de hand, en zette toen de deur wagenwijd open, maar naar den verkeerden kantl" Boerenlogica. Burgemeester. „Zeg eens vrienden, nu heb jelui al zoo lang gebeden en gesmeekt, dat hier toch een dokter zou komen en nu er eindelijk een is, raadpleegt ge hem geen van allen!" „Ja burgemeester, dat zit zoode men- schen denken een dokter die zich in zoo'n klein nest als hier komt vestigen, moet wel heelemaal niets van zijn zaken verstaan, an ders kwam hij toch wel beter terecht!" ZEILWEDSTRIJD OP DE ZUIDERZEE TE HARLINGEN: Te Harlingen had onlangs een zeilwedstrijd plaats, die buitengewoon veel succes had; onze aardige foto geeft links het uitzeilen weer van een Harlinger sloep, die medezeilde, en een kiekje op de Willemshaven. Rechts het vertrek van twee Belgische jachten die den wedstrijd hadden bijgewoond. Uit geheel Friesland waren beschouwers naar Harlingen gestroomd om dezen: belangwekkenden zeilwedstrijd bij te wonen. Foto's v. d. Mei en Hardorf.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 12