Uit Stad en Omgeving. Burgerlijke Stand Leger en Vloot. Naar we vernemen, wordt op last van Z. Exc. den Minister van Oorlog door een commissie een onderzoek ingesteld naar het optreden van Luitenant Nolthe- nius, in verband met 't klaagschrift door den milicien met groot verlof De Groot, uit Eindhoven, ingediend. Gisterenmor gen hield deze commissie een zitting in de Chassé-kazerne. De heer De Oroot was uitgenoodigd gisteren voor deze commissie te verschijnen en heeft aan dat verzoek voldaan. (D.v.N.) LEIDEN, 1 September. Feestviering Koninginnedag. Het hoogtepunt bereikte ihet kinder feest op „de .Burcht." Daar stroomde het tegen vieren vol genoodngden, die in dieze aloude omgeving, zich zoo uitste kend leenend voor feestviering, de kin deren wilden zien „klepperen". Er wa ren verscheidene personen uit de hoog ste kringen van Leiden aanwezig; o.a. bemerkten wij er den deken van onze stad, den Z.Eerw. "heer P. L. Dessens; de Weleerw. heeren Moerel, Bergansius én Haanen; onzen burgemeester Jhr. dé .Gijselaar en mevrouw; den wethouder yen onderwijs den heer J. A. van Hamel, de leden van clen gemeenteraad, de hee ren <dr. Ol. Meuieman, Bots, Bosch en Sijtsma, allen met dames; mevr. Siegen- beek van Heukelomeen der dames onzer plaatselijke schoolcommissie; prof. Van Bemmelen, eenige ptflitie-autoriteiten en nog vele anderen. De onderwijzeressen en helpsters wa ren trouw öpliun post en stonden bij de tafels gereed om de dorstige kelen te laven, hongerige magen van de feestende jeugd te vullen. Eindelijk komen zij aan, die onafzien bare langerij kinderen 'met vlaggen en vaantjes. Ons stedelijk muziekkorps gaat voorop. 'Het maakt een eenigszins vreem den indruk in zijn nieuw gewaadmen is nog zoo aan het oude gewoon en men denkt onwillekeurig met een ge'heel an der corps muzikanten te doen te hebben Is dat nu ons 'Leidsch Muziekkorps? vroeg menigeen zich af. Voor ,de poort van de Burcht wordt even 'halt gehouden. 'De muziek zet het oude Geuzenlied in: „Injiaam van Oran je doe open de poort" echter niet om dat de watergeuzen er voor staan, maar wijl de kleine schooljeugd van allerlei schakeering hier vreedzaam feest komt Vieren. Ze bestormen die tafels met glazen li monade en lekkere» "krentebollen, waar aan ze zich klaarblijkelijk te goéd doen. Nu geen onderscheid tusschen rijk en arm geen verschil tusschen Roomsch en niet-Roomsch, tusschen openbaar en bij zonder onderwijs, allen zijn vandaag Oranjeklantenbij allen bestaat dezelf de sympathie voor onze Vorstinne. Langzamerhand komt er orde in de verwarde schare. De muzikanten nemen plaats ongeveer in Tt^nididen van het terrein. De heer 'Duijster beklimt het houten getimmerte om vanaf de verhe venheid de kinderen te kunnen' "dirigee- ren dan heft hij zijn stokje op de eer ste toonen klinken uit de blaasinstru menten; het „Wilhelmus", gevolgd' door het „Wien Neerlands Bloed", galmt uit 1300 kindermonden, door de aanwezi gen aanhoord met ontbloot hoofd. Dan worden nog eenige liedjes ge zongen en toen ophieuw de klepper- imarsch. Kwam d.eze reeds op de Beestenmarkt goed uit, hier ging het nog uitsteken den De marsch zat er bij de kinderen inregelmatig werd „geklepperd", in verschillende tempo's. De aanwezigen gaven aan het slot door een daverend applaus hun instemming te kennen. De heer Duijster bleek de gave van diri gent voor zoo'n groote kinderschaar uit stekend te bezitten zijn leiding beziel de de jeugdhij had: allen „onder de knie", zoo dat hem een woord van bij zonderen lof niet mag worden oathou- [den. Na de klejppermarsch zongen de kin deren nog vier liedjes uit het bekende bundeltje, saamgesteld door den heer A. van der Meer, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool, Haarlemmerstraat en is tot slot de kleppermarsch nogmaals ge geven. Hiermede was het feest ten einde; als souvenir ontvingen de kinderen bij het heengaan ;het fraai' portret van het Ko ninklijk gezin en een plak chocolade. Ondier wijzers, onderwijzeressen en de helpsters gingen daarna naar de Stadsge hoorzaal, ,\vaar voor ihen een „fuifje" >yas. A3^ die bestuurstafel namen ook plaats de burgemeester, de wethouder ,Van onderwijs en 'den heer Duijster. "Het samenzijn werd geopend door den (heer iH;. G. van der Heijde, voorzitter dier feestcommissie, die allereerst een 'Bronk iwijfdde aan tH. M. ide Koningin. iSpr. (dleed dit vergezeld gaan van een geestdriftige toespraak, waarin hij uiting 'gaf van d)e gevoélens, die ongetwijfeld iallen voor het Koninklijk Huis bezielen. .Op deze woorden weerklonk krachtig ap plaus en wer<f een enthousiast .Wilhel- fnus aangeheven. Daarna bracht de voorzitter dank aan het gemeentebestuur, die de commissie laveer in staat stelde de kinderen te ont halen. Zij hebben eens in hun schooltijd Koninginnefeest; dit is goéd begrepen Van het gemeentebestuur, mits het feest eea diepen indrjik bij de kjmdjeren achter-. ljaat. (Waar de raad ook met het oog op onze fin. aanmerking op maakt, niet op de subsidie van het kinderfeest. Spr. juicht Idiit toe .en zet van ganscher harte een «dronk in op het welzijn van het gemeen tebestuur, en, verheugd over de aanwe zigheid van den burgemeester, dien spr. het eerst in den feestkring zag, drinkt hij ;op diens "gezondheid en op 'dien van "den wethouder van oriclerwijs. '(Applaus.) Hartelijk dank bracht spr. aan Ben on- v'ermoeiden 'ijver en doelmatige mede werking der orïder\vïjzer§ en onderwij zeressen, idlie, con amore, deze taak op izich namen en 'deelden in de vreugTLe dier kinderen. Leiden ma'g 'trotsch zijn op zulk een corps onderwijzend personeel, dat liefde heeft voor 'de jeugd. (Applaus.) Dank bracht spreker vervolgens aan de krachtige hulp der politie, aan 'de ge waardeerde medewerking der pers; aan "den dirigenf, den heer Duijster, die zich met zooveej ijver voor "deze zaak heeft gespannen, aan den heer Gesink, pen - ningmeester, dde de gelden altijd idoet kloppen, aan den heer de Jong, de groote organisator, die veel arebid heeft ge - 'daan, aan den heer Henning, het jongste lid der commissie, die zich door de ver siering der Burcht verdienstelijk maak- te. De burgemeester, jhr. de Gijselaar, nam vervolgens het Woord, om namens het gemeentebestuur dank te brengen voor de ..wijze, waarop Koninginnefeest was gevierd. Spr. had gehoord en gezien dat ailes boven verwachting is geslaagd zoowel de bioscope, vertooning, als op tocht en "kleppermarsah, voor de inwoners is het een aardig kinderfeest geweckt; voor de kinderen een préttigen dag. Dank bracht spreker aan de onderwijzers en onderwijzeressen voor hun medewer king, laan den heer Duijster voor zijne uitste kende leiding. Spr. dankt voor de vrien delijke woorden tot hem gericht; hij hoopt nog jaren lang dit feest te mogen bijwonen. 'JHet is voor het eerst dat ihij het kinderfeest meemaakt, maar 't iheeft bij hem een uitstekenden indruk (achter gelaten. Hartelijk dank aan allen, die op de een of andere w'ijze het welslagen er van bevorderden. (Applaus.) De Voorzitter herinnert er ten slotte aan, dat in ons midden een ont breekt; een man van groote verdienste ten opzichte der Commissie door de sa menstelling van de Leidsche liederbun del, die bijna klassiek is geworden. Een ernstige ongesteldheid verhinderde hem aan de voorbereiding deel te nemen hij is gelukkig nu herstellend en eerlang hopen wij, dat hij weer aan de commis sie zijn diensten kan geven. Hulde aan vriend van der Meer. (Applaus.) Daarna bleef men nog in gezellige kout eenigen tijd bijeen. De avondvreugde werd verstoord door een regenbuitje, dat gelukkig spoedig ophield. Als gewoonlijk gingen velen hooren naar het concert van het Stede lijk Muzeikkorps op de Korenbeursbrug die van gemeentewege geillumineerdi was. In de groote zaal der Stadsgehoorzaal vierde des avonds de Christelijke Oran- je-Vereeniging feest. Geen plaatsje bleef onbezet; alles was uitverkocht. Ds. J. Douma, opende de vergadering met ge bed, waarna hij mededeelde dat heden door de Vereeniging een telegram van, gelukwens'ch aan H. M. was toegezon den. Hulde bracht spr. aan den burge meester voor diens tegenwoordigheid!. Reeds eerder had Jhr. de Gijselaar zijn sympathie voor de vereeniging getoond door lid te worden. Ds. J. H. Landwehr hield de feest rede, waarin hij uiteenzette, dat wij de koningin moeten liefhebben om Gods wil en der Vaderen wil, terwijl het een voordeel is door Oranje geregeerd te worden. Twee tableaux werden vertoond, nl. de eerste militaire groet aan Prinses Ju liana en Hulde aan H. M. de Konin gin, die een daverend applaus ontlokten. Het muziekgezelschap „Crescendo" van Sassenheim, directeur de heer W. J. Smolders, vroolijkte den avond door ver scheidene muzieknummers op en ver hoogde de stemming, die buitengewoon geestdriftig was. Met een gemeenschappelijk gezang „Dankt nu allen "God" werd ide avond besloten. Concours voor trekhonden. Door de Vereeniging tot bescherming van Dieren alhier, werd gister een con cours van trekhonden gehouden, waaraan niet minder dan 43 honden deelnamen. Prijzen werden uitgereikt voor enkel en voor meerspannen. Eerste prijzen verkregen A. v. d. Wolf, J. van Rossum, J. Segrijn en C. Segaar. Tweede prijzen verkregen: Jac. Sira, J. Cire, C. Schmidt, J. van Rossum, J. Kroon en C. Segaar. Derde prijzen verkregen A. Distelveld, J. Sira, J. Cire, Joh. Distelveld, Jac. Dis telveld, J. Segrijn, A. Schreuder en L. Fonteyn. Vierde prijzen verkregenA. van den Berg, J. Schoonderwoerd de Bezemer, A. Schreuder, B. v. d. Laken, M. van Velzen, D. Zijlstra, C. Segaar en J. de Jong. Alle prijswinners waren Leidenaren. Aan al de deelnemers werd een exemplaar van de zg. trekhondenwet uitgereikt. Begrooting. Aan den Raad is aangeboden de ont werp gemeente-begrooting, dienst 1911, bedragende in ontvang en uitgaaf de som van 'f 3043594. De gewone ontvangsten en uitgaveen! .zijn geraamd op f 1465230, De buitengewone op f1578364. Het bedrag der plaatselijke tfirectte belasting wordt uitgetrokken op f445757 tegen f399186 over het loo pend Idienstjaar. De afdeeling Leiden en Omstreken onder Hollandsche Maatschappij van Landbouw houdt een vergadering op Za terdag 3 September 1910, voormiddags 11 uur, „In den Vergulden Turk." Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Benoe ming van een afgevaardigde naar de Alge- meene Vergadering ,te Hoorn. 3. Behan deling van den beschrijvingsbrief voor de A. V. te Hoorn. 4. Rondvraag en sluiting. Door den Nederl. Bond van Post en Telegraafbeambten „De Post" wordt een landelijke actie voor hooger loon op touw gezet. Voor de afd. Leiden is in overleg met de afd.'s Gravenhage, Delft, Scheveningen, Westland, Zoetermeer en Gouda, een groote openbare vergadering belegd op Zondag 4 September, 's avonds 7 uur, in het gebouw van den Nederl. R.-K Volksbond te 's Gravenhage. Sprekers zijn de heeren mr. M. W. F. Treub, lid der Tweede Kamer, H. M. Claassens en Louis J. C. Poppe, leden van het hoofdbestuur van den Bond. Te Batavia is aan cholera overleden Dr. H. W. v. d. Weelte, .entomoloog aan 's Rijks Kina-ondernemingen te Ban doeng. Dr. van der Weele, die alhier studeer de, is o.m. als conservator verbonden gewéest aan het Leidsch Museum van Natuurlijke Historie, waar hij in betrek kelijk korten tijd veel heeft tot stand gebracht. In binnen- en buitenland ver schenen wetenschappelijke mededeelin gen van zijn hand en hij verkreeg dan' ook weldra° een Europeesche vermaardheid als kenner van Libellen. Onder talrijke blijken van belang stelling, zoowel van superieuren als col lega's herdacht heden de heer H. M. Klaver zijn 40-jarige onderwijzersloop baan, waarvan hij ruim 30 jaar als onder wijzer aan de school Brandewijnsteeg te dezer stede doorbracht. Gisteravond om 8 uur was een verpleegde uit „Rhijngeest" onder ge leide van een pleegzuster alhier aan het wandelen. Toen beide een winkel in "de Haarlemmerstraat wilden binnengaan, gelukte het de verpleegde haar geleide te ontsnappen. Op de Heerengracht ge raakte zij te waterdoor welke oorzaak is onbekend. Spoedig was zij evenwel op het droge gehaald en werd naar het politiebureau geleid, vanwaar zij per rij tuig naar „Rhijngeest" werd vervoerd. HAARLEMMERMEER. Op de mon steringen in en om Haarlemmermeer Dinsdag door den heer Hertz gehouden werden aangekocht 15 paarden, bestemd voor uitvoer naar Duitschland. Gekocht werden te Nieuw-Vennep 3 stuks, te Hoofddorp 3 stuks, te Aalsmeer 4 stuks, te Sloten 2 stuks en te Halfweg 3 stuks. De bestede prijzen loopen van f 400 tot f600. HILLEGOM. Een jongetje dacht nog voor een auto de Hoofdstraat te kunnen oversteken. Hij werd evenwel omverge worpen en kwam onder de auto te val len, tusschen de wielen. Oogenblikkelijk werd stilgehouden en de kleine uit zijn benarde positie verlost en daarna bij dokter Der-Weduwen binnengedragen. Hier bleek, dat het ventje kneuzingen aan eene hand en een been had beko men overigens kwam hij met den schrik vrij. NOORDWIJK. Door Maatsch. „Huis Ter Duin", Erven W. H. van Konijnen burg, Maatsch. „De Toekomst", N. den Hollander, W. van Beelen, H. Hoek Jr. en H. Liefferink is het volgend adres aan B. en W. gericht. Naar aanleiding van het door den Raad der Gemeente Noordwijk genomen besluit om het adres inzake vernietiging der strandpacht yan 'Pl Vink te stellen in handen van uw geacht college ter fine van onderzoek en advies, verklaren on- dergeteekenden zich bereid omtrent over tredingen van P. Vink nadere inlichtin gen te verstrekken, terwijl zij zich sterk maken hunne mededeelingen door getui- genbewijs te kunnen staven. NOORDWIJK-BINNEN. De Beurs werd gister bezocht door 33 personen waar onder slechts 3 Exporteurs. Er werd zéér weinig handel gedaan. VOORSCHOTEN. Naar wij vernemen zullen vanwege de afd. 't Groene Kruis voor de Roomsch-Katholieken religieusen voor de verpleging beschikbaar worden gesteld. WARMOND. Gisteren hadden de volks spelen plaats, uitgeschreven door de com missie van Koninginnedag-viering. Te negen uur werd begonnen met de ver schillende kinderspelen, bestaartde uit: Palingrapen voor meisjes van 10 tot 11 jaarle prijs A. Heinz, 2e prijs J. v. Winsen, 3e prijs A. Barends, 4e prijs M. de Brabander. Ezelstaartspel voor meisjes van 10 tot 11 jaar; 1e prijs S. Wilbrink, 2e prijs J. v. Winsen, 3e prijs G. Verbeek, 4e prijs A. Schouten. Knikkerdragen voor meisjes van 8 tot 9 jaar; le prijs M. Uit den Boogaard, 2e prijs M. Tijssen, 3e prijs E. Stouten, '4e prijs C. v. d. Voort. Prijsknippen voor meisjes van 6 tot 7 "jaar. le prijs A. Zwetsloot; 2e prijs L. Kerkhof; 3e prijs A. 1Beugelsdijk. Schoeiselspel voor jongens van 1011 jaren, le prijs M. de Nie; 2t £njs C^de Vroomen; 3e prijs A. .Heinz; 4e PrÜs J. Schrajna. Zakloopen voor jongens van 8—9 j. le prijs J. van "Grieken"2e prijs J. Ouds hoorn; 3e prijs P(. IBol; k4e P"js J. de Vroomen. Hardloopen voor"jongens van 67 jaar. le prijs H. Scholten, 2e prijs 3- de Vetten 3e prijs P. v. d. Bosch. Te tien uur vliegerwedstrijd voor jon gens van allen leeftijd'. Er waren prijzen uitgeloofd voor den grootsten, kleinsten, geestigsten en hoogststaanden ''vlieger. Vliegers van *31/2 Meter waren even goedi vertegenwoordigd als vliegertjes van eenige duimen lang. We zagen gedaanten van Cook, komeet van Halley, een gas lantaarn (met het .oog cfp onze nieuwe verlichting) enz. De uitslag was: Grootste vlieger le prijs P. Zwetsloot; 2e prijs A. v. "d, Vooren; kleinste vlieger le prijs S. Van Egmond, ,2e prijs Jd. Heemskerk. Mooiste le prijs J. van jSlijn, 2e prijs 'B. van Stijn; geestigste le prijs M. v. Vooren, 2e prijs ,G. uit den Boogaard. "Hoogst^staande le prijs C. de .Vroomen 2e prijs M. v. d. Vooren. Gistermiddag werd het aloude ring- steekspel vertoonde Het aantal deelne mers was niet groot, slechts tien paren. De le prijs voor mooist versierde tilbury werd toegeeknd aan Arie Breedijk, 2e pr. aan CL v, Stijn, 3e prijs To V. dl. .Vooren. Ringsteken afdeeling dames le prijs N. Oudshoorn ,2e prijs G. Heemskerk, 3e prijs Apollonia v. d. Geest; afdeeling hee ren: le prijs Arie Breedijk, 2e prijs Km Kruijf, 3e prijs C. v. Stijn. Een toespraak van den voorzitter der Wilhelmina commissie èn van den burge meester besloot de prijsuitdeeling, die plaats had op het bordes van liet raad huis. Des avonds had in de „Stadl Rome" een uitvoering plaats, waar niet één plaatsje onbezet bleef, en in „De Zon" was er strijkmuaek, werd lustig gedanst en gezellige pret gemaakt. ZOETERWOUDE. Een ingezetene van Leiden reed per rijwiel van de richting Voorschoten naar Leiden achter een rij dende bruiloftstoet. Deze wilde hij voor bijrijden, doch werd telkens door een der rijdende gasten verhinderd. Door die verhindering was hij boos geworden, waarom hij aan de Vink besloot den persoon, die hem telkens had gehinderd-, een pak slaag te geven. Vlug trok hij zijn jas uit, liep op den bruilofstgast aan, en gaf hem een flink pak slaag. Onderwijl waren weder vlugge handen geweest, die met zijn jas er van door gingen, waaruit later hem bleek, dat een som van f 145 was ontvreemd. Van de zaak deed hij bij de politie aangifte. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 kantoorbediende, 1 jongste kantoorbediende, 2 timmerlieden, 1 scheepmaker (houtwerk), 1 aank. pianostemmer, 2 metselaars, 3 schilders, 1 behangersjongen, 1 stoker-smid 1 scheepma ker (ijzerwerk), 1 loodgieter, 1 boekbinder, 1 grootwerker, 1 banketbakker, 1 banketbakkers jongen, 2 bakkers, 1 halfwasbakker, 2 koetsiers, 2 schippersknechten, 1 tuinman, 1 incasseerder, 1 drijfriemmaker. 3 loopjongens, 4 loopknech ten, 4 losse werklieden, 2 verstelnaaisters, 4 werksters, 1 waschvrouw. 1 dienstbode. Gevraagd. 1 kleermaker, ongehuwd, inwonend in een gesticht. 2 loopjongens plus mines 16 jaar 1 smidsjongen. 4 wolpluisters. LEIDEN. Gehuwd: P. Beij jm. en E. van Soest, jd. W. van der Hoogt, jm. en L. Bon jd. -- J. P. van Kuyk, gesch. m. en J. Jansen jd. C. van der Lelie jm. en J. J. van der Bost jd. J. W, van der Steen jm. enC. Ligt- voet, jd, W. van der Heijden jm. en W. Vermeij, jd, -- A. van Biemen jm. en J. C. Delfos, jd. -- C. Teljeur gesch. m. en F. Zuidam jd HAARLEMMERMEER. Bevallen: A. van Es-Kooring, d. C. G. Roos-Van Dorp, d. A. W. Xardol-Schreuders. I. Peetoom-Roest, Icvenl.d. A. van der Manden-Sprengers, d. A, Stevens-Van Wissen, d. Overleden: J. T. Rothweiler, 58 j. C. Ooststroom, 65 j. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). Hofbericht. H. M. de Koningin heeft den heer J. A. van der Star, Hoofd van het bu reau: „Secretaris van H. M|. d(et Konin gin" benoemd tot Ridder le klasse in de Huisorde van Oranje en toegekend de gouden Eere-medaille dezer orde aan den Adjudant-Onderofficier-parkwachter op het Kon. Domein, Het Loo A. Derickx. Op het feestmaal dat de Minister van Buitenlandsche Zaken op Konin- gin's verjaardag aan vreemden gezanten aanbood, heeft de deken van het Di plomatieke korps, thans de gezant van Rumenië, de heer Mavrocordato, een dronk ingesteld, op de gezondheid van H). M- de Koningin en de leden van het Vorstelijk Huis. De gastheer jhr. de Marees van Swin- deren hiervoor dank betuigende, bracht een dronk uit op de Staatshoofden wier vertegenwoordigers aan tafel gezeten Een parademarsch. De Keizer heeft, naar aan den Rundschau geschre ven wordt, een marsch van zekere Grawert, getiteld „Wilhelmus van Nassauen" aan het le Naussausche regiment veld-artille- rie no. 27 Oranien verleend met bepaling, dat dit regiment alleen het recht zal heb ben bij groote parade den marsch als parademarsch te spelen en het slot van den marsch, het oud-Nederlandsche Wil helmus, bij het opstellen der troepen als „Prasentiermarsch." Staking. Op de West and South Clare-spoorweg in Ierland was de dienst gisteren volslagen ontredderd, ten gevolge van een onverwachte staking van het wissel- en baanwachterspersoneel. De stakers vragen korter werktijd en hooger loon. Marktberichten. TER AAR, 31 Aug. Groentenveiling „Tuinders- bond", snijboonen per 12 kilo, 300 zak f 0.10 k 0.70, prinsenboonen per 11 kilo, 140 zak f 0.43 k 1.-. „Ter-Aarsche Augurkenveiling", aangevoerd: 452 halve H.L., augurken fijn f2.80 2.95, fijn basterd 2.25 k f 0.—, basterd f 1.80 a f 0.00, grof f 1.15 k i 0.00, bommen f 0,90 a f 0.00, stippel f 0,— a f 0.00. Alles per halve HL. Augurkenbond „Bid en Werk". Aangevoerd: 416 halve H.L. augurken. Fijn f 2.55 a 2.95 per H.L. Fijnbasterd f 2,30 a f 2,35 p. H.L, Basterd f 1.80 a f 1.90 p. H.L. Grof f 1.10 a fO.OO p. H.L. Bommen f 0.85af 0.90p.% H.L. stippel f 0,&f0.—Alles p. halve H.L. STOMPWIJK, Aug. Op de Veiling waren aangevoerd 1473 eieren waarvan de prijzen waren 4,85 tot 5,10 per honderd. Leidsche kaas 20 a 24 cent per pond. Kropsla 0 cent per stuk.Bloem- kool 0 a 0 cent per stuk. Doperwten 00 cent per ben. Komkommers 1 a 5 cenLper stuk. Peen 0 cent per bos. Snijboonen 10 a 12 cent per honderd. Aalbessen 0 cent per pond. Kruisbes sen 0 5 00 cent per pond. Prinsesscboonen 15 a 30 cent per duizend. Boonenstek 00 cent per ben, jonge hanen 55 kct. per stuk, oude kippen 00 ct. per stuk, jonge duiven 00 cent per stuk. Perziken 0 ct. per stuk. Handperen f 0,00 per mandje. Augurken 20 ct. per klein mandje. Bloemkool 5 ct. per stuk. Roode kool 5 ct. per stuk. Andijvie ct. per stuk, Stoof- peeren 30 ct. per 5 kop. Handpeeren 5 a 8 ct, per stuk. De aanvoer was goed en prijzen naèr kwa liteit. L1SSE, 31 Aug. Boonenveiling „de Eendracht" Aangevoerd 340 zak snijboonen f 0.90 tot f l,5f 85 zak spersieboonen (stok) f 1.50 tot f 1.80 40 zak spersieboonen (stam) f 1,20 tot f 1.50, 2i zak dubbele (stam) f 1.a f 1.30. 00 za' trosboontjes f O.Oo a f 0.00. Alle zakken van 25 K.G. AMSTERDAM, 31 Aug. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Friesche blauwe f 2.20 a 2.60, muizen groote f.0 a .0 per mud en kleine f 0.00 a f 0.00 per mud, borgers f 0,00 a 0.00, bonte f 2.30 a 2.50. Geeltjes fO.OO a f0.—Hamburgers f0 a fO.OO. Zeeuwsche bonte f2.40 a 2.60, blauwe f2.70 a 2.90, eigenheimers f 1.90 a 2.30. Andijker muizen, groote f 2.20 a f 2.50, kleine f 1.00 a 1.40 p. H.L., dito blauwe f 2.803.20p. zak. Zand Eigenheimers f 3.00 k f 4.00. Hillegommer kralen a 2.40 a f 0.—, dito eigen heimers f 3.a 0,—, bravo's f3.— Aanvoer 1 lading. WOERDEN, 31 Aug. Op de heden gehouden vee- en varkensmarkt besteedde men voor vette koeien 0.— a 0.—, stieren 0.— a 0. kalveren f .00 a ,00, schapen f 00 a 00. lammeren f —.00 k —.00, jonge dito f k varkens f 20 k 25, biggen f 12.— 2t 16.—, zeu- ven f —.00. SCHAGEN, 31 Aug. Aangevoerd werden 34 stapels kleine kaas, wegende 9203 KG. Hoogste prijs f 32.— voor boerenstapels en f 31.— voor fabriekskaas. Handel matig vlug. DELFT, 31 Aug. Op de vette varkensmarkt waren aangevoerd 144 stuks. Prijs per kg. 59 c., 2e soort 54 ct. beurs Yan Amsterdam 1 September 1910. Nederland. 3% Obl. Ned. Werk. Schuld 3/0 Cert. dito 2% dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-juli. Portugal AY Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland.4J^7o Obl. 1909Ned.Rec. AY 7o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope <S Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. ServiÖ 4% Obl. 1895 Mexico 5% Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 Gee. B. Schuld Venezuela 3°/0Dipl. Sch. 1905 37o Amsterdam 1900-01 4% Leiden 1896. Aand. N. West. <SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.V.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Hamdelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand., Aand. Ureat Cobars Gec. Hol!. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v.Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palernb. Petr. Mij. üew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake «SOhio Cert. v.aand. Denv. KioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 470 General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLien Obl.4^% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario <S Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 70 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2J^ Antwerpen 1887 4 L Hongaarsche Hypb. 1884 47o Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 5 a 5Y Vorige Koers Koers. heden. 90;H eo*8 90% 73';H* 73% 93*4 97;-é 93IJifc 96^8 96% 66Y 95'8 95% 95Mg 87 Un 86% 8U98 100? 8 103? a 44*1C 44%# 56% 101 ?8 87 168 168 65%, 65% 48? a 48% 60J-2 60% 70?B 77 %a 116 ïb 117 117 157% 156 134 135 179H 178% 180 176 797 795 108 107% 336 335 4773* 432 2203-é 220% 182H 180% 5YB 5% 15% 16% 6193/2 89% 90 431 82Y 82% 425 4% 11 U% 38 75% 82% 82^ 93 175 1791$ 99 99'K. 73% 74 30% 30% 25'%e 25?» 72 714.' 29% 29U 101% 32 %6 32 97% 97 40% 4036 30% 31 112% 113K. 23%fl 2316 165% 166 99% 17% 17M 108%„ lOtfhi 1.85 1.85 78% 95% 118 119H 157% 15736 171% 71 70 52 45.— 45.30 f67.50

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3