vaji Woei dien, over de St Annavereeui- g-ingen -een rede houden. i De Intern. Vereki gegen den Miss- brauch geistiger Getranke zal op Q en 10 Sept. a.s. te Scheveningen zijn verga- dei ing houden. Bij diezen Verein zijn uit Nederland aanges'oten de Volksbond te gen Drankmisbruik, d-e Federatie van R. Kath. Dioc. Bonden Sobriëtas en'de Ver- Iceniging tot bevordering van hei 'e' j vau Drankzuchtigen. Levensverzekering-maatschappijen. Aan de „Tel." wordt uit den Haag ge pield Naar wij vernemen, zal binnen niet al te langen tijd worden ingediend een wetsontwerp to;t he* instellen van toe zicht op de particuliere levensverzeke ringmaatschappijen. De Vereeniging voor Levensverzeke ring heeft, daartoe door de regeering aangezocht, reeds eenigen tijd geleden :een voorontwerp saamgesteld. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 29 Augustus. De teekenschool van den Nederl. R. K. Volksbond. Gistermiddag had in het gebouw van den N-ed. R. K. Volksbond de feestelijke prijsuitreiking' plaats aan de leerlingen der teekenschool in tegenwoordigheid van vele belangstellenden. De afdeelings\ocrzitter, de heer W. de la Rivière, opende de bijeenkomst met een woord van welkom aan heeren jury leden, heeren onderwijzers, ouders en ver'dere belangstellenden. Onder de vele instellingen, die onze Leidsche Volks bond telt, aldus vervolgde spr., neemt de teekenschool "de eerste plaats in. Al had d-e afdeeldng gedmende haar bestaan niest anders gedaan, dan deze school op richten -en instandhouden, zou zij reedis veel in het belang der maatschappij ge daan hebben, omdat goed en degelijk tee- kenondei richt voor de handwerkslieden 'en vaklieden een eerste vcretschte is. Spr. noemde het een gelukkige gedachte bij de oprichting de school eveneens voor jongelui van andere gezindten open te stellen. Wel heeft de afdeeüng vele en zware zorgen door deze school op zich genomen, maar dankbaar mag erkend worden, dat zij vooral financieel krachtig gesteund wordt door Rijk, Pro vincie en Gemeente, een steun, welke zeer op prijs wordt gesteld en die men hoopt steeds te behouden. Wat het onderwijs zelf betreft, zal spr. geen oordeel uitspreken, nu zulke gezag hebbende deskundigen als de juryleden zich daarover met lof hebben uitgelaten ien hulde hebben gebracht aan 'het onder wijzend personeel. Voor ouders en voog den mog-e diit een aansporing zijn hun 'kinderen en pupillen naar 'deze teeken school te zenden, de gelegenheid' voor inschrijving bestaat op Woensdag 7 en Zaterdag 10 September a.s. Spr. hoopt dat het aantal leerlingen voer het nieuwe leerjaar minstens even groot zal zijn als dit jaar, want alles zal door het bestuur gedaan worden ter bevordering van de belangen der leerlingen en om den naam d>er teekenschool hoog te houden. (Ap plaus), Vervolgens gaf spr. verslag over den afgeloopen cursus 190910. De school werd bezocht door 9$ leerlingen, ais Volgt verdeeld over 6 klassenI A. Al gemeen voorbereidend onderwijs 26; II B. Onderwijs voer timmerlieden, enz. 10. Ill C. Onderwijs voer smeden, enz. 15. UI D. .Vakonderwijs voor timmerlieden, !enz. ,25. Ill E. Vakonderwijs voor sme den enz. 11. III F. Vakonderwijs voor i&childers enz. 11. Van de 98 leerlingen waren er $6 Roomsch Katholiek; de overigen behoor den tot andere godsdienstige gezindten;. Vervaardigd werden 605 bouw- en recht lijnige teekeningen, 442 handteek en ingen 'len 60 machan-eteekaningen, totaal 1107. Op Woensdag 24 Aug. had die keuring der teekeningen plaats, door een commissie (bestaande uit de "heeren J. H. E. Ruckert, ingenieur van gemeentewerken, 'als verte genwoordiger der gemeente Leiden, P. J. 'Niesten, ,W. C. Ridderhof, ji. de Vries (en ,H„ A. Blom, alsmede liet bestuur en die onderwijzers. Aan de volgende leerlingen reikte de Voorzitter de prijzen uit Klass-e I A: G. Mieremet, prijs ©n "W. Van der Mark, eervolle vermelding voor rechtlijnig teekenen; J. Elderhorst prijs ©n G. Mi-eremet, eervolle vermelding voor handteekenen. Klasse II B en C: A. Uittenhout, prijs |en A. Elderhorst, eervolle vermelding Voor projectie-teekenen; A. Elderhorst, prijs en J. Kaak, 2e prijs voor handtee- jtenen, f Klasse III D: D. Rijkes, prijs en 'A. Planjé, eervolle vermelding voor trappen F. de Wolf, prijs en J. Hoogeveen, eer volle vermelding voor kozijnenD. v. d. Berg, prijs en N. Korswagen, eervolle vermelding vocr*kappen"C. Uittenhout, prijs en W. Buijs, eervolle vermelding voor metselwerken; j. L. van Tongeren, •eervolle vermelding voor "Engelsche trap pen. Klasse III E: P, Kruijt, bronzen me daille voor machine-teek en en; ,W. Fried- Ihof en Ph. Stierman, prijzen voor ma- chineteekenen. Klasse III F: S. Flaman, prijs voor lioutteekenen, J. Pont en M. J. Aniba, iqervpjle vermejdiipgeu vppr hafldt^Qkene^ De prijzen bestonden in gereedschap pen of spaarbankbeekjes. Wegens betoonden ijver en goede vor deringen verdienden de volgende leunin gen bijzondere vermeldingen Klasse IA: M. Beijer, goudsmid; H. Habraken, timmerman; J. Hanegraaff, meubelmaker; A. Heetveld, metselaar; F. Josemans, wagenmaker; J. Kouwen- hoven, smid; W. v. d. Mark, metselaar; D. v. d. Tuin, electricienA. de Vos, smidH. Wasserman, J. de Wo'.f, draaier P. Zaalberg, smid. Klasse II B en C: M. van Bergen He negouwen, smid; G. Friedhof, meubel maker; P. van Veen, timmerman; A. Witteman, timmerman, B. Bekkering, H. Bioekhof, F. Kasteden, A. Marée, B. van Zijl, allen smeden. Klasse 111 D: J. van Bremen, metse laar; B. van Leeuwen, W. Mi och, C. Niel sen, J. Planjé, J. Poptie, M. Si ra, C. Verbiest, allen timmerlieden. Klasse III E: H. Kaireman, draaier; A. Oudshoorn, bankwerker; J. W. Tel- jeur, bankweiker, H. de Water, smid; A. J. v. d. Water, bankwerker. Klasse UI F: M. J. Aniba, schilder; A. Cornet, schilder; P. Gordijn, goud smid; N. de jong, goudsmid; F. Pison, pianomaker; A. Schouten, goudsmid en A. J. Singerling, goudsmid. De Voorzitter wenschte de jongelui ge- fuk met de hun ten deel gevallen ondier- scheidingen en uekroningen. Spr. hoopte dat zij het onderwijs op prijs zullen stel- stc-lleu en dat het voor Tien van mut zal zijn op hun verderen levensbaan. Spreker vertrouwt, dat zij later als bekwame vak lieden trots zullen gaan op den teeken school van den Volksbond. Tot hen, die geen prijs verkregen hebben, richt spr. een woord van volharding. Keulen en Aken zijn niet op écu dag gebouwd en bij vooitgezet onderricht zal een vol gende keer meer succes behaald worden. Spr. bracht allen dank voor de aan de school verleende steun; aan het perso neel voor zijn toewijding; aan de jury voor de welwillendheid om zich met tie beoordeeLing 'te belasten. Hiermede ver klaarde spr. "de tentoonstelling van de door <le leerlingen vervaardigde teeke ningen voor geopend. Begroet met "de vroolijke tonen der harmonie „St. Gregcrius", welke bij der gelijke gelegenheden nimmer mankeert, bezichtigden de aanwezigen de in de groote zaal opgehangen teekeningen. Mem krijgt een goeden ijndruk van hetonder- wijs op deze teekenschool en van de vor deringen der leerlingen. De hulde, door de jury aan de leeraars gebracht, is dan ook alleszins verdiend!. Op 't oogenblik zijn aan de school ver bonden de heeren G. F. van Beukering, bouwkundig teekenen, W. van Beuzekom, handt eek enen, C. van Heusden, machine teek en en, J. A. Huibers, handteek en en. P. M. J. vanOerle, bouwkundig teekenen Naast de lof aan deze heeren mag ook eai woord van "waardeering niet ontbre ken voor den moed lijk en en belangloozen arbeid der Commissie voor de teeken school, bestaade uit de hneeren W. de la Rivière, Cj. Til Langezaal en W. J Goddijn, alsmede van den administrateur den heer H'. J. W. Peeters. Na bezichtiging vereenigden bestuur, juryleden en leeraars zich op de bestuurs kamer Menig nar.telijk woord werd in dien besloten kring gesproken. Wii vermelden slechts, dat de heer v. Nies ten een toast inzette op den ijverige» voorzitter van den Volksbond, dien heer de la Rivièie, wien de heer v. Niesten toe wenschte dat hij lang dtie plaats mocht innemen tot groei van den Bond ©n zijn teekenschool. Hedenavond is de tentoonstelling van 8—10 te bezichtigen. Het Leidsch Muziekcorps. Toen gisteren de leden van het corps langs Leiden's straten bewogen om zich naar Musis te begeven tot het geven van een mature©, trokken zij allerwege de aandacht en.... bewondering. In hun nieu we uniformen, die de oude schutterij-uit rusting vervangen, maakten zij een kranig figuur. En met r echt Er moest éen pas sende uitmonstering worden gevonden en het Bestuur wist niet béter te doen, dan een prijsvraag uit te schrijven. Er werd uit de ingekomen modellen een tweetal gekozen en gecombineerd in maak gege ven aan den kleermaker Vrijhoff, die door een degelijke coupe en soliede af werking, het door de firma Krantz ge schonken laken, heeft omgetooverd tot een keurig geheel, waarbij een schoon hoofddeksel zich aansluit. Geen wonder dus dat de belangstelling in Musis en ook vooral daar buiten, groot was. Men wilde ons corps nu wel eens hooien spelen in de nieuwe uniformen en het dient gezegd, aan de gestelde ver wachting werd voldaan. Er werd goed geacheveerd spel ge geven, waartoe ook vooral de zuivere stemming der onlangs nieuw aangeschaf te instrumenten bijdroeg. Was het aan het program te bemer ken dat het was berekend op matinéer muziek, dit neemt niet weg, datf wa> werd gegeven, met toewijding en nauw gezetheid werd vertolkt. Het passage-werk kan nog verbeteren, evenzoo de modelatietrekjes, doch, de goede leiding van den flinken kapel meester, den Heer Joh. Geijp die het uit zoo heterogene bestanddeelen saam- gestelde corps al tot zulk een trap van ontwikkeling wist te brengen is er borg voor, dat voortdurend naar vervol making zal worden gestreefd. Als nu nog meerdere sjadgenqoten eeq offertje brengen om ons Leidsch-Muziek- corps te steunen, dan zal het Bes.fuur zeer dankbaarden en den voortdurenden groei en bloei van het corps met nog meer kracht trachten te bevorderen. Parade. Wegens den verjaardag van H. M. de Koningin zal op Woensdag a. s. door de troepen van het garnizoen alhier des middags ten 12 uur eene groote parade worden gehouden. Bij afwezigheid van den Kolonel garnizoenscommandant, zal de Majoor, van der Hoog van de 2e af- deeling, 2e Regiment Veld-Artillerie de troepen inspecteeren. Aan deze parade zal niet worden deel genomen door het 4e Regiment-Infanterie, wegens verblijf van dat korps in de Legerplaats bij Zeist, waarheen het heden morgen vertrok. De viering van dezen verjaardag door laatstgenoemd Regiment zal in het kamp plaats hebben en opgeluisterd worden door volksspelen, groote parade en trac- tatie van de militairen. Op de Brusselsche Tentoonstelling werd een gouden medaille toegekend aan de Koninkl. Nederl. Grofsmederij alhier voor modellen van baggerwerk- tuigen, ankers en kettingen. Voor het examen hoofdacte is te 's Gravenhage geslaagd de heer A. J. Zwartelé van Roelofarendsveen. Ter benoeming als tijdelijk leerares in de wiskunde aan de H. B. S. voor meisjes in Den Haag bevelen B. en W. dier gemeente aan mevr. P. H. van Reedt Dortland, geb. A. Sillevis alhier. Met „Staatscourant" 201 zijn ver zonden de wijzigingen in de statuten der Vereeniging „De Practische Ambachts school", alhier en de Vereeniging van Inspecteurs der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen alhier. ALKEMADE. De gemeenteraad verga dert 31 Augustus 's morgens 9 uur. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Onderzoek geloofsbrieven der gekozen Raadsleden P. Th. Broekhuizen en P. de Jong. 3. Benoeming lid Alg. Burg. Armbestuur in de plaats van A. J. van der Zon, aftr. 1 Januari 1913. 4. Benoeming lid re clame-commissie Hoofdei. Omslag in de plaats van A. J. v. d. Zon. 5. Benoeming lid Commissie tot wering van schoolver zuim in Wijk A. 6. Suppl. kohier honden belasting 1910. 7. Staten oninbare en nog te verhalen posten. 8. Vaststelling Gemeenterekening over 1909. 9. Aanbie ding Gemeentebegrooting voor 1911. 10. Af- en overschrijving of onvoorziene uit gaven 1910. 11. Herziening verordening begrafenisrechten. 12. Herziehing veror dening schoolgelden. 13. Herziening ver ordening Leges ter Secretarie. 14. Ver legging van de bochtefi in den rijweg aairi het Zuiden van Nieuwewetering. 15. Spoorwegbrug nabij Oudewetering 16. Reclames Hoofdelijken Omslag 1910. AARLANDERVËEÜ. Verscheide fiet sers, zoowel vreemdelingen, als inwo ners, werden dezer dagen de dupe, dat hun fietsbanden ledig liepen, doorfdat een ve:Louder zijn doornhaag had ge knipt en de doomen had laten liggen. AALSMEER. Bij beschikking van den minister van landbouw, nijverheid en handel, is F. Roosjes, alhier voor het tijd vak van 1 September 1910 tot én met 31 Augusuts 1911 wederom benoemd tot tijdelijk leeraar aan deRijkstuinbouwwin- terschool. GOUDA. In de vergadering van den gemeenteraad is besloten niet in te gaan op het verzoek van tuinbouwonderne- mers tot het overnemen van een nieuw aangelegde straat. Aangenomen werd £en voorstel van B. en W. tot wijziging der salarisregeling voor de uitsluitend aan het gymnasium verbonden leeraren, waardoor de jaar wedden voor eiken volbrachten diensttijd van 5, 10 en 15 jaren bij het hooger of middelbaar onderwijs telkens met f 200 verhoogd worden. Benoemd werd tot leeraar in de na tuurlijke historie aan het gymnasium de heer dr. G. J. de Groot en tot leeraar in het Hebreeuwsch aan het gymnasium de heer A. Ketellapper. Aan het einde der vergadering vroeg de heer van der Ree, naar aanleiding van een in April door den raad genomen be sluit, hoe het stond met het onderzoek, dat door B. en W. zou worden ingesteld naar de mogelijkheid van de overbrugging van de Turfsingelgracht (de verbinding tusschen IJssel en Gouwe). De voorzitter antwoordde, dat deze zeer moeilijke zaak nog bij B. en W. in studie is, doch dat er de meest mogelijke spoed mede wordt gemaakt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Voor den bouw eener Roomsch-Katholieke kerk met pastorie is dezer dagen de Bisschop pelijke goedkeuring verkregen zoodat hiermede spoedig een begin zal worden gemaakt. Door de hengelaarsver. ,,'s Graven hage" te Den Haag ,\vas een wedstrijd uitgeschreven in het hengelen, welke plaats vond in het kanaal aan den Noord- wijkerweg alhier. Er werd gevischt van 9 tot 12 uur en van 1 toil 4 uur. Bijzon der weinig werd er gevangen. Zes mooie prijzen, bestaande uit hengels, visch- manden, enz. waren door dé Ver. be schikbaar gesteld, welke na de wedstrijd aan dengene, die de meeste visch gevan- gfn hadden, werden uitgereikt. Genoemd kanaal werd speci.aal voor. de leden der Ver. ^fgehuuri KATWIJK AAN ZEE. Zaterdag werd op den publieken afslag besteed voor volle pekelharing f 12, voor maatjes idem f8.70, voor steurharing f 16.45 en voor makreel f 12.45, alles per kantje. KAAG. Tot Brandmeester bij de Brandschouwerij alhier is benoemd de Heer J. Clemens alhier. LISSE. Terwijl de bloemistarbeidej4 G. van Diest op den tuin in het „Mal- legat" aan het werk was en als naar ge woonte zijn fiets in het gesloten schuur tje stond, is men het schuurtje binnen gedrongen, en werd een der banden van zijn fiets stuk gesneden, zoodat dieze onberijdbaar was. Een Jaffe streek NOORDWIJK-BINNEN. Zrteid gmid- dag bevond zich die heer \V. van dei- Laan van Voorhout, zich hier ter plaatse ten einde "de door hem uitgevonden „af- leg ma chine" te doen proefwerken. Deze proefnemingen werden gadege slagen door een flink aantal kweekers. Het eerst werd proef genomen op een tuin der firma C. Alkemade Az. op ge spit land, alwaar de proef, uitmuntend slaagd©[. Daarna ging men naar een der tui.nen der firma P. v. d. Meer Cz. alwaar een pi oef op „geploegd land" ook ten zeer ste voldeed. Wij kunnen niet nalaten er op'te wijzen dat deze machine zéér zeker een toekomst heeft, daar thans het werk van twee man door één kan worden geliaan, terwijl te gelijk de bedden worden „afgestoken" een werk, wat hier ter plaatse, door een der planters moet geschieden. Wij meenen echter dat een gróót voor deel voor deze machine zoude zijn als met „trekkracht" kon worden gewelkt, daar het ons voorkomt, dat „duwkracht" op zwaardere gronden te zwaar zal blij ken. Vrijdagavond ten half 10 vervoeg de zich bij den heer Th. Hoogeveen, wo nende in de Klei, een 17-jarig meisje, welke huilend en snikkend verklaarde ge durende de laatste 14 dagen bij mevr. K. te Noordwijkaan Zee in dienst te zijn en den verkeerden weg daarheen zijn ingeslagen. De heer H. was zoo gedien stig het meisje tot Noordwijk te verge zellen, alwaar hij haar den Aveg wees naar Noordwijk aan Zee. RIJNSBURG. De gemeenteraad plaat ste op de voordracht ter benoeming van twee leden van het College van Zetters naast de aftredende leden, de heeren H. van Egmond en J. van Iterson, de hee ren H. den Haan en S. Schoneveld. Ver volgens werden vastgesteld de conces sie-voorwaarden voor de Noord-Zui,d Holl. Tram.-Maatschappij. SASSENHE1M. Zaterdagavond is dooi de politie geairesteerd de heer J. A.„ bloemist alhier, als verdacht van 'brand stichting "in den nacht van Dinsdag Op Woensdag in het schuurtje van H. Z., in.de Oude Post. In dit schuurtje waren ongeveer 30 kisten narcissen geborgen, die aan dien verdachte toebehoorden. Za te iMagmi'ddag arriveerden alhier 'den offi cier van Justitie, Üie den verdachte van «des nairtiddagjsi 6 tolt 8 uur «in verhoor heb ben genomen. 'Zondagmorgen is J. A. naar de gevangenis in Den Haag over gebracht. Naar men ons mededeelde waren de bloembollen zeer hoog verzekerd. Zij wa ren slechts enkele dagen verzekerd ©n daags voor den brand waren <ie polis- kosten en assurantiepremie beatald. De heer J. A. had met zijn knecht tot ongeveer 10 uur in het schuurtje ge werkt, waarna zij waren vertrokken. Om streeks 11 uur had een verliefd paartje den verdachte op den laan, drie naar het erf leidt, waar 'de brand is uitgebroken, gezien, bovendien was 'de verdachte di rect, na den gemeenteveldwachter, diie den brand ontdekte, op het terrein aan wezig. Dit alles ïsichijnt zware vermoe dens tegen verdachte gewekt te hebben. Benoemd is tot onderwijzer aan 'de R. K. Par. school alhier de heer Th. G. F. Zet wing, onderwijzer aan 'de R. K. school te "Delft. Zondagavond vergaderde de afdee- lring Sassenberim ©n Omstreken van 'den Ned. R. K. Volksbond. De voorzitter opende de vergadering met gebed, de notulen worden gelezen len onveranderd goedgekeurde, waarna eeni- ge nieuwe leden werden géjnstalelerd. Hierna bracht de heer H. Bader, af gevaardigde ter Centrale vergadering, het verslag uit over het behandelde ter ver gadering onlangs te Rotterdam gehou den. De voorzitter dankte de heer Ba der voer ddiens duidelijk verslag. Tevens sprak de voorzitter zijn leedwezen uit over het aftreden van Mgr. Konings, "Sis adviseur van de Centrale afdeeling. De voorzitter lichtte daaril'a het voor stel toe, indertijd gedaan door den heer J. Rotteveel, bakker alhier. Wanneer zïch een genoegzaam aantal léden der afdee ling aanmelden, zoodat de tarwe'in groo te hoeveelehid kan worden ingekocht, is de heer Rotteveel bereid voor de leden van den Bond tarwebrood te bakken en dit dan te leveren tegen inkoopsprijs wat zeker voor de belanghebbenden een groot voordeel zal opleveren. De voorzitter juichte dit plan zeer 'toe en wekte alle leden op, "hieraan deel te nemen. Mochten er leden zijn, die hieraan zouden willen deelnemen, dan kunnen zij zich aanmelden bij de heeren Rotteveel A. Weijers en B. Brinkman. 'Ook spoore dde voorzitter de aanwe zigen aan om deel ne nemen aan den gezamenlijk en inkoop van brandstoffen, d&ar het vorigs jaar gqbiejcea js, dftt ge zamenlijke» inkoop van b randstaten vopt de leden zeer voofdeeiig j$. Bij den rondvraag vroeg de bode vat! [Warmond of een patroon ook lid van het ziekenfonds kan zijn. De voorzitter dezer onderafdeeling zeide, dat in het reglement hierover mets stond, zoodat er geen "be zwaren waren tegen dit lidmaatschap, De voorzitter deelde ook nog me©, "dat wanneer de deelname groeit genoeg was er dit jaar weder een teekencursus voor het rechtlijnig teekenen zou worden ge houden. Waren er geen liefhebbers ge noeg, Öan zou 'bet bestuur tracht en, die genen dcc zich voor deelname hebber, aan gemeld, geplaatst te krijgen op ëen cur sus, hetzij te Leiden of elders. Na het zingen van het bondslied werd de vergadering gesloten. VEUR. Bij beschikking van den AAinis- ter van Orlog is aan het gezin van den milicien P. J. M. van Leeuwen van het 4 Regiment-Infanterie vergoeding inge volge art. 113bis der Militiewet toege kend tot een bedrag van f0.80 per dag. WASSENAAR. Den eersten October zal de eerw. pater J. v. d. Hulst van de orde der Kruisheeren naar den Staat Mines- sota in Amerika vertrekken. Het was wel door omstandigheden, maar toch was het treffend toen de Eerw' heer v' d. Berg gistermorgen aan het altaar der H. Familie de H. Mis las gediend door den Eerw. pater v. d. Hulst en even daarna de Eerw- pater v. d. Hulst gediend door de Eerw. pater v. d. Berg. Twee vrienden elkaar wellicht voor 't laatst ontmoetend, aan het altaar des Heeren. In de Hoogmis preekte de Eerw. pater v. d. Hnlst Tot tekst had hij gekozen de woorden van den Goddelijken Zaligmaker „Tiooals de Vader mij gezonden heeft, zoo z.end ik ook U". Na uiteengezet te hebben hoe de H. Kerk die woorden vervuld heeft vanaf Christus tijden tot heden beval hij de missiën, de missionaris en in 't bijzon der zich zeiven in de gebeden der geloo- vigen aan. Land- en Tuinbouw. Botercontröle. Volgens verslag van het Botercontröle- station over het dienstjaar lr'091910, bedroeg bij het einde des jaars liet getal der gecontroleerden fabrieken 117 en het geheele .aantal gecontroleerde 127. De hoeveelheid boter, door de gecontroleer de fabrieken bereid, is 14,333,600 KG. In het laboratorium zijn 4831 monsters boter op watergehalte onderzocht. De exploitatierekening sluit in ont vangst en in uitgaaf met 11,001.2372. en met een batig saldo van 126.14, de reke ning der oprichtingskosten met 4209.25VS de ballans wijst een actief en een passief aan van f 13.049.8472- De exploitatiekos ten bedroegen 5.9 cent per 100 KG. Sport. Van Maasdijk doodgevallen. Zaterdagmiddag is weer een slachtoffer der vliegsport gevallen. Clement van Maasdijk, een jonge man van 25 jaar, die als eerste Nederlander vlieg demonstra ties hield in ons land en bij Heerenveen en Den Haag ons verbaasde door de ver bazende vastheid waarmede hij zijn toe stel bestuurde, viel bij Arnhem toen hij een proefvlucht zou doen, van '50 Meter hoogte en was op slag dood. De oorzaak van zijn val is onbekend; men vermoedt een defect aan tie motor. Voor de veiligheid der vliegers. De Nationale Luchtvaartvereeniging van Frankrijk, heeft besloten een wedstrijd in te richten voor toestellen, geschikt om de veiligheid der vliegers te verzekeren. Deze wedstrijd zal in drie afdeelingen verdeeld zijn. Ie. Beschermende kleedingstukken2e. mechanische inrichting om al te ruwe landingen te verminderen 3e. stelsel van valscherm voor het geval van neerploffen van aanzienlijke hoogte. Toer door Brabant. De eerste étape van den toer door Brabant, uitgeschreven door „Het Rijwiel", had Zondag onder vrij groote belang stelling plaats. Aan den start verschenen 64 amateurs en 29 nieuwelingen. Van de amateurs kwam eerste aan Tamse uit Gouda. De 118 K.M. .waren afgelegd in 4 uur 28 min. 15 sec. Van de nieuwelingen was eerste Mer- tens uit Hoeveren (België), Erkelens uit Hazerswoudie was 14; Hulleman liit Gou da was 15, Gemeenteraad van Hazerswoude. Vergadering van'hedenntorgeti. Voorzitterde heer mr. C. S. van DoB- ben de Bruijn, burgemeester. Aanwezig 10 leden. Afwezig de heeij G. C. de Jong wegens ziekte. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed. Daarna worden de notu len van de vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: Schrijven van den heer A. J. Windhorst,- dat hij zijne benoomïng tot lid der Com missie tot Wering van Schoolverzuim aanneemt. Dispositie van Ged. Staten ten ge leide van het goedgekeurd schoolgeld kohier dienst 1910-11 ten bedrage va4 f434,50. S_chrijvea van Ged. Staten .met

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2