Uit Stad en Omgeving. tien de wijzigingen intusscHen op schrift gesteld, die zij aangebracht zouden Wen- schen in het ontwerp-overeenkomst, lijoor B. en W. voorgesteld. Om oók de meening van den pach ter P. Vink' te vernemen, Hebben B. en |W. hem afzonderlijk bij zich verzodht. iToen bleek, dat de heer P. Vink geen genoegen nam met de door B. en W. ontworpen regeling, voor zooverre deze Ihem zelf betrof, en dat hij vóór hand having der openbare verpachting was. 'Door het niet medewerken van Vink zijn !wij dus zeer tot ons leedwezen niet^ge- slaagd en ons pogen, om een regeling 'tot stand te brengen, die alle pachHers 'b cv ledigen ten 'de vreedzame samen wi jking van de exploitanten van het strand- bedrijf herstellen zou. Wij moeten het thans aan de beslis- sngi van den Raad overlaten, of er aan leiding k'an bestaan, om de onderhande lingen voort te zetten meit die pachters, die in beginsel tot het aangaan van een overeenkomst bereid zijn, en ten aanzien van den pachter P. Vink' de openbare verpachting te handhaven. Wethouder Alkemade (die moeilijk /verstaanbaar was) zegt, dat uit de voor gelezen niedieideehng blijkt, dat aan den Raad de beslossinng overblijft over het al dan niet voortzetten der onderhandie- lingen. Met hart en ziel heeft spr. willen medewerken tot ee noplossing, mits deze 'aan Vink bevredigde. Nu Vink daarme de geen genoegen kan nemen, zal spr. 'niet aan vérdere onderhandelingen deel nemen. T>e heer de Groot is overtuigd, dat ;!er verandering op het strand mod komen. Na hetgeen men leest, hoort en ziet, de 'oncenighedien op "het strand, de onze kerheid omtrent de hoogwaterlijn, de draad en paalverspeivingen en het tenein de loepen van 'het seizoen dit alles te sa men nemend acht spr. het thans niet ge- wenscht de onderhandelingen buiten Vink vooit te zetten. De heer van den Berg 'sluit zich geheel aan bij de woorden van den he^r die Groot. .Wethouder van der Meer wenscht naar aanleiding van het adres der badgas ten en die conferenties tussche" de meer derheid van het dageiijksch bestuur met de pachters gehouden, als minderheid in in het college van B. en W. een enanderin midden te brengen en tevens te mo- tiveeren, waarvan spr. aan die onderhan delingen geen deel nam. Wat allereerst die ingekomen adressen betreft, ziet spr. zich genoodzaakt over dat, waarin eenige pachters zich beklagen ocvr de handelwijze van Vink, eenige pas sages voor te lezen uit een brief docr een der badgasten geschreven, van welken brief spr. de ebvoegdheid heeft gebruik te maken. Daarin wordt gezegd "Wij beginnen beiden met te verklaren dta gedurende nu bijna 4 weken noch 'Vink, noch één zijner kinderen ooit aan leiding hebben gegeven tot ruzie of on aangenaamheden op '*t strand, hoewd wij wel getuige zijn geweest dat er ruzie plaats hadden waarin zich de tegenpartij van Vink in.onze oogen van een mindere zijde deed kennen, ook andere badgasten bevestigden dit oordeel." In dit schrijven wordt verder de gej loofsquaestie ter sprake gebracht en men nen deze badgasten, dat niet door Vink, doch door de tegenpartij de geloofsver schillen erbij gehaald worden. Zoo bij een Inzie op het strand, had een badgast den heer van Beelen eene opmerking ge maakt, waarop laatstgenoemde den bad gast toevoegde: Ben je soms ook Roomsch! Deze had toen geantwoord; kan je niet aan mijn neus- zien, dat ik Israëliet ben. Verschillende voorbeelden zouden ifit dien brief nog aangehaald kunnen wor den, om te befwijzen, dat Vink ,toege- gevend genoeg is. Orh op de onderhandelingen terug te komen, merkt w-eth. van der Moer op, dat diie besprekingen door hem als geheel ontijdig werden beschouwd. Wan neer eenmaal een conclusie omtrent die .scheiding en eigendomsrechten op 'i Strand door bevoegde autoriteiten is ge nomen, en daarvan mededeeling is gedaan aan den raad, dan eerst kan het op den Weg van het gemeentebestuur liggen om ever een of ander onderwerp In den vorm van een bemididelings voorstel te spre- "jken. Wet dient dus eerst uitgemaakt te Iworden op en in hoeverre aangrenzende ieiigenaren van duingroniden recht heb ben ,mo eigenmachtig afschedilinigen op Jt Strand te maken. Het zou verder, vólgens spr.'s meening, een bewijs van groote Zwakte zijn indien de Raad een dergelij ke tegemoetkomende houding zou aanne men. De tweede reden was deze, dat spr. ineendie, dat dergelijke onderhande lingen niet mogen begonnen worden, zog dier dat eerst aan den Raad gevraagd is of hij daartoe genegen zou zijn. Heit dagel. bestuur dient rekening te houden met de Waardigheid van den raad. ,Wat nu het ladres der badgasten betreft kan spreker zich levendig voorstellen, dat zij zich te leurgesteld gevoelen door de gebeiurtenis- ,sen op het strand en eerlijk moet spreker ierkennen dat het optreden van 'den bur gemeester bij hem direct de vraag heieft doen opkomen, of de burgemeester de onpartijdigheid in alle opzichten we'l al- tijfd had betracht en of de burgemeester ,a,an alle pachters gelijkmatig zonder on- derscheids des persoons die bescherming jheeft verleend, waar zij aanspraak od jh,ebben. K 'Er behoeft toch Zeker nleit meer aan h&isiQn£;rd Je worden d^t dfè y.OjOrzjJtjy; .van het dageiijksch bestuur de man is geweest die het eerst het plan voor de strandt verordening heeft geopperd. Wij weten, zegt spr., dat u het was, ie deze verordening hebt samengesteld naar het mode' van Zandvoort, en dat u 'het met uw volle instemming en overtui ging in den Raad hebt gebracht en verde digd. Wij wéten dat u als vertegenwoor- der gemeente, de verpachting bebt geleid. Ligt het nu niet voor de hand, dat wanneer een pachter meent, dat hij in de uitoefening van zijn bedrijf op dat strand, wat de gemeente hem heeft ver pacht, wordt belemmerd, bij u als bur gemeester, hu'.p en verdediging vindt, maar dat Werd hem niet verleend. Wij zien integendeeljuist zij worden geholpen, die willekeurig afrasteringen op het strand Hebben geplaatst, diie de belangen "der gemeente en rtlet in 'het minst de belangen der badplaats heibben geschaad. Wij hebben ondervonden dat de beschermende macht der politie «ven- eens overhelde naar de zijde diergenen, die den twist zochten. Wij zien nooit, dat de burgeemester een plechtige publi catie uitvaardigt met het wapen der ge meente er boven, waarin hij waarschuwt voor de handelwijze Van een der pachters op een wijze zooals men gewoon is te waarschuwen voor oplichters en andere gevaarlijke jnenschen. Werkelijk, mijn heer de Voorzitter, u behoeft niemand te waarschuw en voor de handelwijze van Vink. Die man is zoo fatsoenlijk, dat hij van vele weldenkende mensnehen bescher ming ondervindt. Wat en waarvoor'dient nu zoo'n nietszeggende waarschuwing? Natuurlijk nergens pnders voor dan om Vink te benadeelen. Wat heeft Vink ge daan? Niets anders dan een gedeelte van een schrijven van den burgemeester in het Duitsch veitaald. Ieder die de origi- neele verklaring vergelijkt met het ver taalde, zal .eerlijk moeten erkennen dat een en ander van gelipte strekking is, zöodat een dergelijke officiee'.e waarschu wing aan ieder eerlijk beoordeelaar min stens ongemotiveerd voerkomt om het woord partijdig niet te gebruiken Wan neer ik mij verder afvraag op wéïke wij ze aan he tveriangen der bladgasten tege moet gekomen kan worden, dan móét ik verklaren ,dat ik op "dit oogenblik nog geen voorstel wil doen, dat krachtens ee" raadsbesluit van de gemeente de versper ring op het strand worde verwijderd, nog wil ik afwachten of en op welke wijze het Rijk zal ingrijpen om de bezittingen der Domeinen te verdedigen. Wal ik echter wel voor wil stellen, üs dat de Raad de wens edel ijkheid uitspreekt dat iedereen geheel onpartijdig wordt be handeld, diat de politie niet meer aan de badgasten verbiedt zich op de omheinde terreinen op te houden, daar de gemeente de aanspraken der aangrenzende eige naars riTret erkent.' 'De heer 'Balkenende gelooft, dat spoedige verandering gewenscht is en viaagt, waarom pachter Vink niet content is. De Voorzitter zegt, dat een stelsel ontwojpen was voer het' geh eel e strand. Vin kkon met het daarin voor hem aange wezen aandeel geen genoegen nemen, on danks de aandrang door B. en W. op hem uitgeoefend. Hij gaf dan liever aan den uitslag der openbare verpachting de voor keur. Vink wilde hebben de per.eeelen 4 of 6 of 7; hieraan kon niet werden vol daan, 'omdat men reeds tot het uiterste was gegaan. Wijl de toestand ernstig is en met Vink geen andere schikking mo gelijk blijkt, vragen B. en W. of met onderhandelingen voort moet worden ge gaan. De heer Balkenende meent hieruit op te maken, dat Vink onhandelbaar is gebleken jen wil daarom met de andere pachters onderhandejen. Wethouder v. d. Meer bestrijdt die meening ten sterkste. Voor de „Pool- stad" wilde men Vink een te klein pprceèl voor zijn badkoetsen geventoen wees .me nhem een. plaats in het Noorden aap. Vink is handelbaar genoeg.'Hij heeft zich laten verdrijven naar jden Hollander en tegenover de onbillijke beèjg«ning 'blijft de man steads fatsoenlijk. De Voorzitter: U concentreer? de kwestie te veel om Vink. 't Gaat om alle pachters, die belang hebben bij de oplos sing. Wethouder Alkemade herinnert, dat met 3 in plaats van 'de aangeboden 2 ter reinen bij de Pools tad" genoegen had- genomen. Dan heer Kervel was het aangenamer geweest, als B. en W. den Raad eerst ge vraagd had of met onderhandelingen be gonnen moest worden. Spr. is getroffen, door liet adres der badgasten. Hier kan men niet van een partijzaak spreken, want van de 25 badgasten is wellicht een hoogst enkele katholiek. En deze badgas ten beklagen zich over de handelingen der qprsonen, die op de eerste plaats geroe pen zijn, de belangen der badplaats te bevorderen! Wat de onderhandelingen betreft, zijn deze voor spreker een prin- capieele zaak. "Eerst moet een beslissing genomen woiden in de afrastering, want hierdoor is men op zeer onheusche wijze in flagranten strijd met de waardigheid van den Raad tegen de gemeente opge treden. De Voorzit te r beantwoordde diver se sprekers. Van welingelichte zijde heeft spreker vernomen dat de Minister van Fi- -nanoien spoedig zal antwoorden op de vraag van de gemeente Noordwijk 'om de grenzen van het gehuurde strand te willen doen aanwijzen. Er bestaat alle reden om aan 'te nemen, dat de Minister ^ofldfliiige gieus zjóli panyyij^e^ zal, doeji aan den bevoegden rechter beslissing overlaat. Spr. vraagt of dé heer Kervel ha deze verklaring zijn meening wijzigt. De heer Kervel ^antwoordt ontken nend want "de Minister zegt een procbs te zullen afwachten. De Voorzitter voortgaande, deelt mede, dat eien van de voorwaarden van schikking was de verdwijning der afzet ting, waarmede 'de pachters genoegen hdaden genomen. De heer v. d. Meer heeft in de vooriocpige besprekingen een bewijs van zwakte e nvan weinig deferen- tegenover den Raad gezien. Maar volgens art. 179 der gemeentewet bereiden B. en W. alle voorstellen ter behandeling in den Raad voor.Toen spr. het ontwerp maakte, was het in het midden van het seizoen en ieder belanghebbende kon dus de bepalin gen aan de praktijk toetsen, 't Is een con tract, waarbij beide partijen moeten wor den gehoord. Juist hebben B. en W. den Raad op een hoog standpunt geplaatst, door hun oen afgewerkt voerstei ter be raadslaging voor te leggen. Als hoofd der politie is spreker aan den Raad geen verantwoording van zijne da den schuldig. 'Maar toch wil spreker hier uitspreken, idat hij altijd het recht van iederen burger op bescherming van zijh cprsoon en zijm domein zal waarborgen. Tegenover de beweringen van den heer v. d. Meer, wat „het publiek", wat „de badgasten" zeggen, stelt spr. de verklarin gen van de pachters in het boven mede gedeelde adies; wanneer zij beweren hin der van Vink te hebben, hecht spr. even veel waarde aan de beteekenis hunner verklaringen omdat toch alle onderteeke naren bekend zijn en te goeder naam 'be kend zijn, als aan de opinies van de bad gasten, die veel moeilijker over hinder van het badbedrijf knunen oordeelen. De in debat gebrachte kennisgeving gaat spr. alléén nan. Daarvoor is hij evenmin rekenschap verschuldigd. Spr. meent echter dat men tegenover, met het verspreiden van den brief zonder zijn voorkennis en goedkeuring, een houding heeft aangenomen "strijdig met de wel voeglijkheid en het goed fatsoen. Had men hem vergunning gevraagd, zou spr. die wellicht niet geweigerd hebben. Nu was spr. verplicht belanghebbendente waarschuwen, tegen datgene, w<at mis leiding tengevolge zou hebben. Spr. be treurt dat het noodig is geweest. Overi gens heeft Vink ilich niet te beklagen over weinig welwillendheid zijnerzijds. Steeds heeft spr. hem uitvoerig te woord gestaan en heeft voor hem méér gedaan, dan waartoe hij verplicht was, omdat hij rekening hield met de bijzondere om standigheden van dien man. Aldus wordt spr. nu beloond Men kan in de toekomst niet meer van hem verwachten, dat hij zich' aldus zal occupeeren om menschen op den goe den weg te helpen. Spr. meent, dat de zaak voldoende be- spröken is en de Raad tot stemming kan overgaan. Wethouder van der Meer: Mag ik's nog even verweren De Voorzitter: U behoeft zich niet te verweren. Wat ik' gezegd heb, gold Vink. Na eenige stribbeling wordt de heer van de Meer het woord verleend. Spr. bestrijdt de meening, dat bij het aan gaan der ontworpen overeenkomst alles in orde zou zijn. De heeren, die zoo ge neigd zijn de paaltjes op te ruimen, wor den bij het nieuwe contract niet alleen 50 pCt. financieel beter erop, maar Vink, de kleine man, wordt verdreven naar het noorden van het strand, bijna tegen Z,andvoort nan! Wijst dien man een betere plaats aan, dan is hij voor onderhandeling vatbaar. De publicatie was geen reclame voor Vink, voor hem wordt door de onzin ge noeg reclame gemaakt. De Voorzitter merkt op deze be weringen op, dat andere belangheb'bén den het gaarne de noordelijk gelegen en voor Vink bestemde perceelen zouden willen hebben. Voor een pasbeginnend exploitant kan men niet het bes^te ver langen. De aangewezen terreinen belo ven in de toekomstrendabel te worden an Vink had dan ook volgens verklaring van de pachters, die toch k'nnis van den stand van zake hebben, een goed' plaats. De heer Kervel betoogt nog, dat de pachters zeer zeker menschen zijn, die knnis van zaken hebben. Zij zijn echter belanghebbenden daarmede moet men rekening houden. Publiek en bad gasten zijn geen belanghebbenden. Op voorstel van den heer de Groot wordt de vraag van B. en W. (aldus gewijzigd, dat zij luidt: of B. en ,W. thans met onderhandelingen zullen voortgaan enz. Hierop antwoordt de Raad met 7 st. ontkennend, de o n d e r h a n d e 1 i ni- gen worden gestaakt. Vóór voortzetting verklaarden zich "de heeren Balkenende en Barnhoorner te gen de heeren Alkemade, de Groot, v. d, Meer, Kervel, Passchier, Went en v. d, Berg. Het adres der badgasten wordt ter afdoening gesteld in handen van B. en W. De Voorzitter meent bo vendien, dat deze zaak niet tot de compe tentie van den Raad behoort. Wethouder van der Meer beweert het tegendeel. De Voorzitter: De bevoegde rech ter moet uitspraak doen. Wethouder vander Meer:De Raad kan toch beslissen met de sterke arm de Pjalen te doen verwijderen. De Voorzitter: De R,aad kjan jnij nis hoofd jder politie geen bevelen ge ven. Daarna stelt ide Voorzitter voor het adres der pachters in handen van B. en W. te stellen voor onderzoek' en be richt De heer deGroot zou het adres ter zijde willen leggen. Laat de hoofden wat koeler worden, dan komt van zelf .alles in het reine De heer Kervel merkt op, dat men den Raad dan zpu kunnen verwijten, de zaak niet eenst e willen onderzoeken. Met alg. stemmen wordt het voorstel van de Voorzitter aangenomen. Hiermede zijn de stranddiscussies ten einde en verlaat het meerendeel van het talrijk publiek de tribune. Over het verdre verhandelde kunnen we beknopt zijn. Op de voordracht voor het college van Zetters worden de beide aftr. heeren C. G. J. Alkemade en F. Parlevliet opnieuw als eerstvoorgedrage- nen ter herbenoeming geplaatst. Voor den Raad van Staten zal binnen kort dienen Het beroep van Wassenaar te Noórdwijk en J. J. de Jongh te VGra- venhage tegen de beslissing van Ged. Staten, waarbij onder bepaalde voor waarden werd goedgevonden het afvoe ren van Het .Boerenburgerlaantje van den legger van wegen en voetpaden. Ge vraagd werd door de Raad van State of de gemeente eene memorie in deze zaak wilde indienen, vergezeld van be wijsstukken. De heer Barnhoorn las van een stukje papier een onbegrijpelijk betoog voor; eindelijk wist de Voor zitter de concLusie te vernemen, dat de heer Barnhoorn het laantje wilde be houden. De Raad besloot evenwel zijn vroegere houding te handhaven en geen advies in deze zaak uit te brengen. Het advies over een verzoek' om M. L. Graaf van Limburg Stirum om af voering van de Halfwegsche Schulp van den legger van wegen en voetpaden werd .aangehouden. De kosten van de brandspuit te Noord- wijk aan Zee, aldus deelde die Voor zitter mede, zullen /100 meer bedra gen dan ter vorige raadszitting opgege- ven. De heer Kervel gaf bij de rondvraag zijn vrees te kénnen, dat de ontwerpen remise der tram nabij de tennisbaan de omgeving zal ontsieren. Voorts wilde spr. eene verordening vaststellen, opdat in dit schilderachtige plekje van Noord- wijk aan Zee geen huizen met wanstal tige gevels Ide omgeving zullen ontsieren. Terzake het eerste zullen B. en W. zich tot jde tramweg Maatschappij riclrten over het tweede zegde de Voorzitter overweging toe. De heer van der Meer stelde voor opruiming van het zand in de straat bij van Ruiten. In het college van B. en W. had spr. dit eveneens voorgesteld, maar was in de minderheid gebleven. Spr. meende, dat Noordwijk aan Zee door zijn voorstel een groote dienst gedaan werd. Er ontstaat een debat of dit voorstel direkt in behandeling kan komen, het welk eindigt met de weigering van den Voorzitter, om, alszijnde strijdig met het reglement van orde, het thans in be raadslaging te brengen. Het wordt uit gesteld tot een volgende vergadering. Daarna wordt de vergadering gesloten. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd). 's-GRAVENHAGE, 19 Aug. In den af- geloopen nacht is uit een gesloten brand kast van het Centraalbureau derScheve- ningsche hotels in het Palace-hotel een aanzienlijk bedrag, pl.m. f 18.000 gestolen. Van den diefstal worden verdacht twee beambten, van wie één toegang had tol de bedoelde kantoren en welke beambten hedenochtend niet zijn verschenen. Politie en justitie zijn onmiddellijk van den diefstal in kennis gesteld. Marktberichten. LEIDEN, 19 Augustus. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 0 Veulens f 000 a000 0 Paarden f 000 a f 000109 Stieren f 125 a f 317, 125 Kalf- en Melkkoeien f 174 a f290; 154 Vare koeien f108 a f272 281 Vette Ossen en Koeien f187 a f304, per kg. 72 a 80 c.Graskal veren f 00 a 072 Kalveren (vette) f 59 a f 128, per kg. 95 a 115 c.14 Kalveren (magere) f 6 a f 13658 Schapen (vette) f 21.00 a f 29,00, per kg. 51 a 63 c.324 Schapen (weide) f 17 a f 24, 482 Lammeren f 10,— k 15; 554 Varkens (magere) f 19 a f 51, per kg. 45 a 47 c.558 Varkens (Biggen) f 9,— a f 17.per K.G. c. 7 Bokken of geiten f3 a 9. Ter markt aangevoerd: 669 runderen, 86 kalveren, 979 schapen. Kaas. Aangevoerd 128 partijen. Besteed werd voorGoudschekaas van f 24 a f 32.00 Derby kaas fLeidsche kaas de 150 kg. van f 60 tot f 84.00. Aan de Stadswaag gewogen: 116 Partijen, 5083 stuks kaas, wegende 33235 kg. TER AAR, 18 Aug. Groentenveiling „Tuinders- bond", snijboonen per 12 kilo, 3284 zak f 0.50 a 0.70, prinsenboonen per 11 kilo, 415 zak f 0.87 a 0.89. „Ter-Aarsche Augurkenveiling". aangevoerd: 10.50 halve HLaugurken fijn f 5.80a5.95 fijnbasterd 3.15 a f3,30, basterd f2.70 a f2.75, grof f 1.55 a f 1.60 bommen f 0,65 a f 0.70, stoppel f 1,00 a f 0.00 alles p. halve H.L. Augurkenbond „Bid en Werk". Aangevoerd: 620 halve H.L. augurken. Fijn f 5.60 a 5.75 per H.L. Fijn basterd f 3,20 a f 3,30 p. H.L, Basterd f 2.65 a f 2.70 p. H.L. Grof f 1.50 a f 1.55 p. H.L. Bommen f 0.00 a f 0 00 p. H.L. stoppel f 1,00 a f 0.— ROELOFARENDSVEEN, 18 Aug. Groenten- veiling Tuindersbond „Eendracht maakt Macht". Aangevoerd 0 zak peulen, zak doperwten, zak capucijnen, 1307 zak snijboonen, 103 zak boonenstek, 40 zak princesseboonen, 2132 halve H.L. augurken. Prijzen als volgt: peulen f u.—uoperwten, f 0.capucijnen f 0.a f .0 per 10 KG., snijboonen f 0.42 a f 0.66, boonenstek f 0.17 a f0.19, princesseboonen fü.95 a f 1,10 p. 12 KG., Augurken: fijn le soort f5.65 a f0.—2e soort, f 0.00 a f 0.00 fijnbasterd f 3.15 a f 3.25 Basterd le soort f 2,55 a f2.60 2e soort f 0.—a 2,00 Grof le soort f 1.50 a f 1.60,2e soort f 0.a 1.05, Bommen f 0-70 a f >085, stek f0.90 a 1.10 per halve H.L. LEEUWARDEN, 19 Aug. Boerenboter. f 49.50 a Aanvoer 12/4, 3/8 en 1/16 vaten. Fabrieksboter f 51,a 52.Aanvoer 15/3 37/6 vaten. Noteering van de Commissie f 51.— Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 51.50 Nagelkaas: Fabrieks- f 20.a 31,50 Boeren- f 57 a f Aanvoer 42,340 Kg. Handel vlug LEEUWARDEN, 19 Aug. Pluimvee 115 slachtkippen 40 a 55 c.; 1400 jonge hanen 10 c. a 35 c.; 500 piepkuikens f 0.95 a 1.50. Beurs van Amsterdam. 19 Augustus 1910. LEIDEN, 19 Augustus. De Gouden Medaille. De Uitgevers-Vennootschap „Futura'' alhier behaalde voor hare inzending politieke en sociale werken op de We reldtentoonstelling te Brussel de gouden medaille. De nieuwe hoogleeraar. .Naar de „Staatscourant" van gister avond meldt, is mr. E. M. Meijers, sinds September 1909 lid van den Gemeente raad te Amsterdam benoemd tot hoog leeraar in het burgerlijk recht en inter nationaal privaatrecht aan de Rijksuni versiteit alhier. Mr. Meyers, die in 1905 aan de Am- sterdamsche Universiteit promoveerde tot docter in de rechten, is redacteur van het „Sociaal Weekblad", en voorzitter van de Pi. Commissie voor de Ongeval lenwet, te Amsterdam. Voor hij zijn Raadslidmaatschap aanvaardde was hij werkzaam als secretaris der Commissie van Enquête naar toestanden in sommige bedrijven, en van het gemeentelijk werk- loozenfonds. De heer Meyers behoort tot de vrij zinnig-democratische partij. Gistermiddag geraakte de 11-jarige G. T., wonende aan de Groenhazengracht nabij de Hulpbrug aan het Rapenburg te water. Een voorbijganger begaf zich zonder bedenken direct gekleed te water en wist de jongen weer spoedig aan wal te brengen. Komende van Katwijk is nabij den tol aan den Rijnsburgerweg hedenmorgen een waggon der stoomtram ontspoord De tram uit Haarlem kon zoodoende niet de remise bereikendaar het oponthoud om de wagen weer in de rails te brengen een paar uur duurde, moest de Noord- wijksche stoomtram de reizigers af en aan voeren en kon |aldus de dienst zij het op gebrekkige wijze, gedurende dien tijd gaande gehouden worden. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. GOUDA. Voor het examen Hoogduitsch M. O. slaagde heden mej. C. A. Hombrink, alhier. Vorige Koers. WA 99 h6 74% 97% 93 34 96% 66% 95 -95%, 87'%e 86% 80'he iou% 194% 166% 67% 59% 63% 7213 ie H8%o 119 159% 180 502%' Nederland. 3%Obi. Ned. Werk. Schuld 37oCert. dito 2% dito Hongarije. Goudl. 4u/0. Oostenrijk. 57o Obl. April-Oct. Dito 47o Jan-Juli. Portugal 4% Obl.Tabaksmon. 370 Obl. le serie Rusland. 4%% Obl. 1999Ned.Rec. 4% 70 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 47o Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 3 70 Amsterdam 1900-01 4 70 Leiden 1896. Aand. N. West. <SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g.A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Ainst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsinpij. Rescontre 5 Gew. aand.,, Ketah oen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v. Pelr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew.aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest.Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake &0hio Cert. v.aand. Denv. RioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 47q General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObl.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 470 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario 6c Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam k f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2% Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staats). Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 4^ k 4% Koers heden. 93% 97 93% 96% 103% 44% 101% 118% 164% 133% 109% 22(3 1284 188H 894 5H« 5,4. 16, 164 612 305 88 H) 884 435 436 87 422J/, 422 41» 4.4 11H 114 39H 75 754 81% 81.4 93 169 102% 102'4# 75'Ke 754 32,4 324 26% 264 72 724 304 304 1014 ■«■"ui 334 43 H 43% 33,4 304 116% 1174» 24H 24.4 1704 1684 lOOMi 100 184 184 1074 1.70 1,85 774 794 954 1194 1564 171 1734 714 I 514 46.— f673( )l

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3