BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. verschijning is, werd op' de trappen van het glat door den keizer opgewacht en omhelsd, wat het sein werd tot nieuwe enthousiaste toejuichingen en „Hochru- fe" van hei volk. De grootte hotels en de villa's van den burgemeester, van graaf Wenkhedm en vorst Starhemberg waren .buitengewoon mood en kostbaar versierd* Daar de kei zer den wensch had te kennen gegeven om geen feestmaaltijd te moeten bijwo nen, wijl de inspanning van 'den dag toch al groot genoeg was voor Gen grijzen jubilaris, had aartshertog Frans Ferdi- nand het geheelte hotel Elisabeth afge huurd, waai heen zich alle aartshertogen en aartshertoginnen om 8 uur begaven om het souper te gebruiken. De keizer en aartshertog Rainer bleven alleen op het slot achter en genoien een uurtje welver diende rust. Tegenover het hotel was een groote transparant aangebracht, waarop in, van zeer ver nog duidelijk leesbare letters de woorden: „Gott erha'.te unseren Kaiser" zichtbaar waren. Om 9 uur werd een schitterend vuurwerk afgestoken hetwelk die keizer vanaf het kasteel bezichtigde. Daarna begaf die vorst zich met de geheele keizerlijke familie en eenige hooge hof- dignitarissen te voel naar het tuinpavil joen van waar hij een verrukkelijk gezicht had op het in het dal liggende en in een zee van Licht badende Ischl met als achter grond de beroemde ruïne .Wildenstein. De keizer sprak meermalen zijn innigen dank uit voor de schitterende hulde der Ischler bevolking. Directeur van Justitie. Uit Batavia wordt ons geseind: Tot directeur van het departement van justitie is benoemd mr. 'J. Reepmaker, vice-piesidient van het Hooggerechtshof en van het Hoog Militair Gerechtshof van Nederlandsch-Indië. (Hbl.) Staking te Enschedé. Wij meldden gisteren dat de staking bij de firma N. I. Menko in de fabriek Room- Weg opnieuw uitbrak. 'Om die volgende reden meenden die .Wevers hiertoe te kunnen overgaan: Een hunner had twee zware boomen (moeilijk te weven schering voor te weven goede ren) vóór gekregen en moest nog e^n derden boom hebben. Deze derde was niet naar zijn genoegenhij noemde dien ook zwaar en verkoos hem niet te weven. Een andere arbeider wilde den gewraak- ten boom wel overnemen; de firma liet dit niet toe. De boom moest worden ge- Weven door hem, die daarvocr werd aan gewezen. Wij vernamen dat de firma dien boom niet tot de zware rekende. Eenige arbeiders vroegen en verkregen een onderhoud met de firma, doch veran dering kwam er in de zaak niet. In verband met een en ander verlieten te vijf uur gisternamiddag ruim 200 van die wevers de inrichting en bleef e.en 25- taJ aan den arbeid. Het gerucht verspreidde zich als een loopend vuurtje docr de stad; menigeen hoorde het met schrik. De Firma Menko heeft die quaestie di rect in handien der Fabrikantenvereniging gesteld. Aan de leden der organisatiebesturen Werd een onderhoud met de firma Menko toegestaan, waarbij ooik twee arbeiders tegenwoordig waren. Tegen morgenochtend acht uur is een vergadering belegd van organisatiebestu ren en de stakers. Het verbod van samenschoCdngen was gistermiddag om acht uur pas ingetrok ken en de extra bij de fabriek Roomweg gebouwde houten politiepost verwijderd, Wij hopen en vertrouwen, 'dat geen van bedde weef noodig zullen zijn. Onze ge meente lijdt te veel onder de zware sla gen als die vorige staking, waardoor er meer dan 2 ton arbeidsloon werdt ge mist. i j Het conflict opgelost. Nader seint de correspondent van het „Hbl.": De vergadering van stakers der firma Menko met de organisatiebesturen had als resultaat, dat nog gister morgen te half twaalf den arbeid door allen werd hervat De dfrecte-actie-staking werd behalve door de vrije organisatie afge keurd. Men besloot lange ren tijd te wach ten alvorens te oordeel en over de rege ling en behandeling in de fabriek. De tijd van een dag achtte men te kort. Vliegsport. Er zijn wonderen van "techniek. Tel kens moét men zich verbazen over nieu- We toepassingen van de "krachten, die God in de natuur gelegd heeft. De laatste tijden kan men zich verwon deren over de talrijke vorderingen, die met het luchtschip en de vliegmachine gemaakt worden. En ook in ons land Wordt door „vliegers" oftewel avlateurs te zien gegeven wat nog nooit werd aan schouwd. Sinds enkele weken wordt er in verschillende plaatsen „gevlogen" en men kan verstald staan over wat de avia- teurs volbrengen. Maar er zijn ernstige bedenkingen. Als, Wat nu geschiedt, enkel weten- ischapped ijkte doeleinden had^ zouden we !er niet aan denken bezwaren te maken. Uitvindingen hebben zeer dikwijls metir schen'.evens gekost, en toch waren zij in het belang der menschheid en kunnen we Ier pu nog «dankbaar voor zijn. t Echter zijn de vliegtochten, die elders en ook in ons land plaats hebben, vertop- ningen. Het „vliegen" is een tak van sport geworden. De sport keuren we rii€t af, maar er is veel, zeer veel waaghalzerij bij. En vooral bij de vliegsport. Waar allerlei sportlui zich nu op avia tiek w-erpten, minder om de wetenschap en de techniek verder te brengen, maar vee? meer om het „recort" van dezen of genen collega te slaan en van de vliegtochten oen geldwinning te maken, kunnen wij niet anders dan dit halsbrekend bedrijf afkeuren. Bij de „vliegerij" zijn al heel wat on gelukken voorgevallen, ja, ze heeft reeds verscheidene menschenlevens gekost. En wie zal zeggen, dit nimmer geweten kan worden hieraan, dat de verongeluk ten, aangemoedigd door een geestdriftig toejuichend publiek van soms duizenden deels hun bezinning verloren en „waag stukken" trachtten te volbrengen, waar voor zij zich bij kalm nadenken niet zou den hebben gegeven? „Rott." De nieuwe retourkaarten. Naar wij vernemen zullen na de invoe ring van de nieuwe reizigerstarieven op 1 Januari 1911 retourkaarten nog slechts voor buurtverkeer en voor gezelschap pen worden afgegeven. Wordt eenzelfde reis heen en terug op denzelfden dag met gewone plaatskaarten afgelegd, dan zal de reiziger zich daartoe op het sta tion van vertrek kunnen voorzien van 2 enkele reiskaarten, van welke een met het stempel „Terug", als geldig voor de terugreis zal worden gewaarmerkt. LEIDEN, 19 Augustus. Voor het examen Fransch l.o. slaagde de heer J. Smit van Leiden. De voordracht ter benoeming van een leeraar aan het stedelijk gymnasium te Amsterdam bevat het volgende tweetal dr. J. W. Bierma, leeraar aan het gym nasium te Leiden en F. W. Grebe, tijdelijk leeraar aan het stedelijk gymna sium te Amsterdam. Bij Kon. Besl. is benoemd tot ge woon hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in het Nederlandsch burgerlijk recht en het in ternationaal privaatrecht, mr. E. M. Meijers, te Amsterdam. Op de agenda van de algemeene vergadering der Nederl. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde, op Woensdag 28 September a.s. 's morgens 11 uur te Zaandam te houden, komt o.m. voor een voorstel Leiden om door het hoofdbestuur eene commissie van 3 leden te doen benoemen ten einde te onderzoeken, welke wijzigingen in de inrichting en beoordee ling, uitgaande van de Maatsch. en hare afdeelingen, wenschelijk zijn. Voor het examen rechtlijnig teeke nen en perspectief zijn te Amsterdam geslaagd de heeren W. C. J. van Beuze- kom van Leiden en A. Baart van Oegstgeest. Tot directrice van het Friesch Sa natorium „Herema State" te Joure (Fr.) is benoemd mej. van der End, hoofd verpleegster in het academisch Zieken huis alhier.J De beeëdiging van den bij het 4e Regiment-Infanterie nieuw benoemden 2e Luitenant C. A. J. Kroeze zal op 24 Augustus a.s. voor het front van het Re giment op plechtige wijze plaats hebben. ALKEMADE. De loting voor de natio nale militie van de lichting 1911 dezer gemeente had den volgenden uitslag: 1. T. C. Los, 2. A. J. v. d. Zwet, 3. J. P. v d. Broek, 4. L. Kuipers, 5. Joh. A. Vane- man, 6. J. Hogenboom, 7. G. Timmers, 8, J. H. M. Ouwerkerk, 9. A. v. d. Meer, 10. G. Hassing, 11. G. v. d. Hoorn, 12. S. Droog, 13. W. C. Pijnacker, 14. C. v. Star, 15. F. v. Rijn, 16 P. de Prie, 17. C. Reijngoud, 18. J. G. Keijzer, 19. J. J. Pouw, 20. W. v. d. Meer, 21. Jac. J. Vaneman, 22. E. S. Rodewijk, 23. S. C. Loogman, 24. C. J. Heemskerk, 25. G. A. Koek, 26. A. P. Gortzak, 27. J. v. Leeu wen, 28. P. G. Huigsloot, 29. Th. J. v. d. Meer, 30. A. Spaargaren, 31. Jac. v. d. Meer, 32. A. v. d. Holst, 33. G. J. Bak ker, 34. W. de Jong, 35. J. Turk, 36. J. H. Straathof, 37. H. Verdel. HAARLEMMERMEER. De Commissaris der Koningin in Noord-Holland heeft benoemd tot leden der gezondheidscom missie alhier, de heeren dr. J. H. Nannings te HoofddorpJ. H. van Dorsten, te Nieuw-Vennep W. G. de Heij, te Hoofd dorp P. Borst te Hoofddorp, en mevr. H. A. van Riel—Smeenge, te Hoofddorp. Voorzitter is de heer dr. J. H. Nannings. Van een stuk land nabij de Ring vaart in de Haarlemmermeer is een aan zienlijke partij bloembollen gestolen. De dieven zijn blijkbaar gestoord, want ze hebben eenige zakken met bollen laten staan. Het ontvreemde vertegenwoordigt een groote som aan waarde. HILLLEGOM. De bloembollenbeurs alhier werd Donderdag bezocht door 195 personen. Niettegenstaande het seizoen afloopt, was de handel vrij levendig en minder gedrukt. NIEUWVEEN. Uitslag der loting van de Nat. Militie dezer gemeente: P. Kok 1. C. Resting 3. K. Rooden- berg 6. L. v.aji 't Kruis 4. P. Spring in 't Veld 2. C. Slingerland 7. P. Zui- dam 5. T. Verzaal 8. TER AAR. Uitslag der verloting van de Nationale Militie dezer gemeente: G. Broer 17 br. D. de Bruijn 7. 3. G. Draag 19. M. van Eijk 4. F. Heijns 5. G. v. d. Hoorn 14. H. Kalshoven 23. M. A. Kelder 24. J. Keijzer 13. C. Klau wer 21. A. J. Kouwenhoven 11. L. J. M. Kroft 12. C. Mank 6. G. v. d. Pijl 1 gebreken. G. J. Rietveld 8, broederd. M. Rijnsburger 15. J. Sassem 27. J. A. van Smorenburg 2. G. J. Snijders 25 broederd. C. H. van Straaten 10. P. Tensen 18. A. J. Treur 16. A. J. Ver laan 3. F. Vis 22. C. van Vliet 20. C. G. van Vliet 26. A. v. d. Vlugt 9, br. WOUBRUGGE. Donderdag middag bezocht de Commissaris der Koningin de ze gemeente. Zijn Excellentie was in ge zelschap van den heer Van Wichen, lid van de Tweede Kamer. Naar aanleiding van de geschonken subsidie voor de herstelling der Neld. Herv. Kerk", werd in het bijzonder d.at gebouw in oogenschouw genomen en de overblijfselen uit de 14e eeuw, daarin bewaard, historisch toegelicht. Te Hoogmade hadden ook de inge zetenen hunne bellangst el ling getoond door het uitsteken der vlaggen, doch Z.Exc. nam zijn route niet door dit dorp, om het late uur vertrok hij over Alfen huiswaarts. De uitslag der loting voor de Nat. Militie dezer gemeente is als volgt: J. A. Baak 14. F. Beijen 24. K. J. Blom 18. G. Boer 19. J. 'Buitenhuis 25. J. van der Geest 17. K. A. Goedhart 20. J. van Griethuizen 5. J. Hoogen- boom 29 broederdienst. J. C. Hooge- veen 8. W. de Jeu 6, broederdienst. K. Ket 3. F. van der Klauw 2. D. v. d. Laan 21. G. van Leeuwen 11. J. v. d. Meer 7. J. H. v. d. Meer 10. C. M. v. d. Nagel 9. P. Offers 23; lichaams gebreken. K. Oudshoorn 4, broederd. C. Reijngoud 15. P. Schijf 16. J. v. d. Star 22. J. J. Terhorst 28, broederd. G. P. van Tol 12. M. G. Verkade 1. A. J. de Vette 27. J. Visser 26. J. C. Zoe temelk 13, lichaamsgebreken. Gemeenteraad van Noordwijk. V ér gade ring van gisterenmiddag. Voorzitter de heer Jhr. W. C. van Panhuys, burgemeester. Aanwezig bij opening 7 leden. Afwe zig de heer Alkemade. Er is 1 vacature. De Voorzitter opent de vergade ring. Terwijl alle leden zich van hun zetel verheffen, brengt de Voorzitter hul de aan het ontslapen oud-raadslid der gemeente, den heer H. Hdman. Weini gen hadden gedacht, dat reeds zoo spoe dig na zijn ontslagname als raadslid zijn doodsbericht vernomen zou worden. De wenschen bij zijn ontslagname, door spr. geuit, zijn niet in verviftling mogen gaan. De nagedachtenis van .Homan zal echter in dankbare eere blijven. Door <ö.e heeren De Groot en Pas- schier worden vervolgens de nieuwbe noemde raadsleden, de heeren van Went en van den Berg tot wiens toelating in de vorige raadsvergadering is besloten, binnengeleid en leggen zij in haalden van den voorzitter de bij de wet gevorder de eeden af. De Voorzitter wenscht, clat de nieuwe leden met ernst en toewijding hun taak zullen vervullen. Ook al heeft onze gemeente een beperkt zielental, toch eischen de voorstellen een grondige voorbereiding en voorzichtig beleid, niet het minst met het oog op de aanwas sende bevolking en de toename van het verkeer. Met terzijde stelling van alle partijbelangen, hoopt spr. dat de nieuwe leden in het bel nag der gem e'eri tie werk zaam zullen zijn, en dat in de toekomst moge blijken, dat hun lidmaatschap een aanwinst voor de gemeente is geweest. De notulen van de vorige raadsverga dering worden daarna gelezen en onver anderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de volgende stukken: Schrijven van den heer H. J. Hen nes, te Hoogmade, dat hij zijn benoe ming tot onderwijzer aan de openbare school met ingang van 16 Augustus aan neemt. Ontvangstbericht van Oed. Staten, van de verordening tot wijziging der Alge meene politieverordening. Bezwaarschriften van de heeren J. van Roon, J. G. Sanders, J. Steijns en F. J. Parlevliet tegen hun aanslagen hoofd, omslag. Gesteld jn handen van B. en W. om advies. Dispositie van Ged. Staten ten ge leide van een goedgekeurde af- en over schrijving op de begrooting dienst 1910. Procesverbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger d.d. 6 Aug. Op dien datum sloot de gemeente-rekening met een nadeelig saldo van f 2.969,221/2, de rekening der gasfabriek met een voor- deelig saldo van f 6316.191/2, zoodat het kassaldo bedroeg j 3347.97. Boeken en bescheiden werdén in orde bevonden. Adres van verschillende badgasten, om de versperring van paaltjes en draad op het strand weg te nemen. (Dit stuk werd reeds eerder door ons in extenso vermeld). Wethouder v. d. Meer stelt voor dit adres te behandelen bij punt 5 der agen da, de strandquaestie. Wethouder A i k e m a d e zegt, dat toen dit adres inkwam, een deel van het ijzer- draad van de paaltjes was losgemaakt en zoodoende over het strand lag. Daar door heeft een kind zich bezeerd. On- dertusschen ijs het draad Weer vastge maakt. Besloten wordt Het adres aan te hou- dien tot d-e bespreking der sirandquaestie. Mededeeling van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, dat de brief van het gemeentebestuur van Noordwijk inzake den aanleg van een waterleiding in de onlangs door Amster dam aangekochte duinen en de bezwaren daartegen door Noordwijk ingebracht, is doorgezonden naar de Staatscommissie voor Drinkwatervoorziening. Adres van pachters van het strand met verzoek de pacht met P. Vink te ontbinden. Dit adres onderteekënd door Maatsch „Huis ter Duin", Duinexpl. „De Toe komst", N. den Hollander, W. v. Bee- Ien, Erven W. H. van Konijnenberg, H. Hoek Jr. en H. Liefferink luidt als volgt „Geven met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekenden, allen belang hebbenden bij den bloei der badplaats Noordwijk a. Zee, eigenaren van gron den en duinen en pachters van strand aldaar dat bij art. 3 der voorwaarden omtrent de strandverpachting uitdrukkelijk be paald is, dat de pachters zich ten aan zien der grenzen van "het door hen ge pachte gedeelte strand hebben te on derwerpen aan de aanduiding welke door of vanwege B. en W. zal geschieden: dat die aanduiding sedert heeft plaats gehad dat bij het besluit, regelende de ze voorwaarden, is bepaald dat in de verpachting niet is begrepen het strand boven de hoogwaterlijn, doch dat pach ters het recht hebben daarop hjunne stoe len en badkoetsen op te bergen, behou dens rechten van derden; dat de pachter P. Vink zich noch aan de bepalingen van art. 3 vnd., noch aan die van het besluit vnd. wenscht te hou den dat hij voortdurend met opzet over de breedtegrenzen zijner perceelen dringt en in geenen deele de rechten van der den eerbiedigt; dat met name de Maatschappij „de Toekomst", de firma Erven W. H. v. Konijnenburg, de heeren W. van Beelen, H. Hoek Jr. en N. den Hollander voort durend last hebben van zijne overgroo- te vrijmoedigheid, waartegen zelfs de waarschuwingen van "de politie geen ge neesmiddel blijken dat dit optreden van P. Vink, die reeds van vroeger jaren als een lastig buurman bekend stond, thans aanleiding geeft tot telkens herhaalde onregelmatigheden op het strand, waardoor de belangen van Noordwijk als badplaats direct en die der ingezetenen van de gemeente indi-. reet groote schade zullen lijden dat de manier van handelen van <P. Vink zeker in strijd is met de bepalin gen hiervoren aangehaald, zoodat het on derteekenaren in alle bescheidenheid voorkomt, dat er meer dan voldoende redenen zijn om pp P. Vink art. 15 van de verpachtingsvoorwaarden toe te pas sen redenen waarom zij U beleefd "doch dringend verzoeken de pacht met P. Vink te ontbinden op de wijze als in art. 15 der verpachtingsvoorwaarden is om schreven." Wethouder A 1 k e ni a d e merkt naar aanleiding van dit adres op, dat de op vatting, als zou de gemeente de grenzen hebber, aangegeven van de zee naar de duinen, verkeerd is, omdat de ge meente zulks niet kan doen. Veertien da gen geleden, tijdens de afwezigheid van den burgemeester, werd spr. geroepen omdat er weer moeilijkheden op het strand waren. De heer van Beelen be weerde, dat Vink' met zijn badkoets op zijn (van. Beelen's) perceel was. Spr. heeft toen tegen reclamant gezegd, niet te begrijpen, waarom hij zoo'n drukte voor een kleinigheid, maakt. Van Beelen en den Hollander, geen geboren Noord- wijkers, zijn toch ook naar Noordwijk gekomen om een stuk brood te verdie nen. Waarom moeten zij nu^ een inge zetene dier gemeente zooveel last aan doen? De Voorzitter onderbreekt hier den Wethouder en stelt voor het adres te renvoyeeren, naar B. en W. voor on derzoek en bericht. Wethouder v. d. Meer stelt voor het adres met de overige stukken bij punt 5 te bespreken. De Voorzitter acht voor een goe de bespreking eerst onderzoek noodig; anders wordt er op losse gronden ge redeneerd. Het gebruik Wil en de ge meentewet schrijft 't voor, dat B. en W. de voorstellen en besprekingen in den Raad voorbereiden. Wethouder v. d. Meer heeft iets te zeggen, wat een vingerwijzing bij de be handeling kan zijn. Daarvoor bestaat clan in de vergade ring van B. en W. ruimschoots gele genheid, antwoordt de Voorzitter. Wethouder v. d. Meer meent even wel, dat de toestand meer dan ernstig is. Hij wil d«e zaak niet eerst bij B. en W. brengendan verloopen er weer verscheidene weken, alvorens den Raad preadvies bereikt. DeVoorzitter:U wil dus de pacht met Vink ontbinden Wethouder v. d. Meer: Waarachtig niet. De Voorzitter: M^ar U wenscht d,an toch een besluit te nemen Wethouder v. d. Meer: Ik wil het het adres in bespreking brengen. Dan kan daarna besloten worden of B. en ,W. preadvies zullen uitbrengen. Overeenkomstig dit laatste voorskei, besluit de Raad ook het adres der pach ters bij punt 5 te bespreken. Mededeeling van den heer H. Reekers dat hij genoegen neemt met de voor waarden van verkoop door den Raaid voor een stukje grond aan den Noord- Boulevard gesteld. In verband daarmede besluit de Raad tot verkoop van bedoelden grond. Voor zooverre met anders gesloten, worden de ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. Aan de orde is vervolgens Aanvulling Strandverordening. B. en W. stellen voor de strandver ordening aan te vullen met eene bepa ling: Het is verboden te baden „zon der gebruik te maken van een badkoets". Deze clausule heeft in de vroegere verordeningen altijd bestaan. Wethouder v. d. Meer vraagt, voor al met het oog op de nieuwe leden, of de strekking van het voorstel bekend is. De Voorzitter licht de bedoeling' ervan toe. Op een gedeelte strand, door borden aan te wijzen, mag niet zonden badkoets worden gebaad. De heer Kervel vraagt of de bor den op voldoenden afstand zullen wor den geplaatst. De Voorzitter zegt, dat in het col lege van B .en W. besproken is het plaatsen vanaf den Noord Boulevard bij Villa Casire tot het uiteinde van den Rembrandtsweg aan den Zuid-Boulevard'. De heer Kervel zou het beter vinden de grens de bepalen aan het einde van den Zuid Boulevard. De Voorzitter merkt op, dat dit een quaestie der praktijk is, behoorende tot de uitvoerende macht van B. en W. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het voornaamste punt van de agen da, het vorengenoemde punt 5, waren de Mededeelingen betreffende de strand verpachting. Door .den secretaris wordt voorgele zen het volgende door B. en W. aan den Raad gerichte schrijven „Zooals gebleken is uit de adressen welke in uw vergadering van 17 Juni jl. werden overgelegd en-uit de toen daar over door u geVoerde beraadslagingen, heeft de op. verpachting van het recht tot het plaatsen van stoelen en badkoet sen op het strand, welke op 24 Mei j.l. te voren, ter uitvoering van Uw besluit van den elfden dier maand, plaats had, niet allen bevredigd, die belang heb ben bij een goede exploitatie van het strandbedrijf. Ir» den toestand op het strand is sedert geen verandering ten goede ontstaan, integendeelde verhou dingen zijn van dien aard, dat metterdaad mag gewenscht worden, dat maatregelen kunnen getroffen worden, waardoor een vreedzame exploitatie wordt verzekerd en het belang der badplaats het beste gediend. Het ligt voor de hand, dat wij meer malen de vraag hebben overwogen, wat door ons zou kunnen gedaan worden om' tot dat doel te geraken. Wij kwamen ten slotte tot de overtuiging, dat alléén dan kans op eene bevredigende oplossing van. het vraagstuk mocht worden verwacht, wanneer de verpachting van 24 Mei j.l. ongedaan kon worden gemaakt. Daartoe was in de eerste plaats de medewerking noodig van de pachters. In onze verga dering van 28 Juli '10, waarbij niet te genwoordig was de wethouder van der Meer, besloten wij, belanghebbenden bij een te roepen tot een samenkomst meiï ons college, teneinde de zaak te be-i -spreken. Dit schrijven werd verzonden' en behelsde-o.a., dat de grondslag, waar op B. en W. het voorstel aan de pachters doen, was: het verkrijgen van een be vredigenden en geregelden toestand van het gebruik van het strand voor de ex ploitatie van badkoetsen en strandstoe len zóó, dat iedere exploitant en zij, die voor hun hotel- of pensionbedrijf strand moeten bezigen, verzekerd zijn,- daartoe gelegenheid te hebben, een en ander met terzijdestelling der openbare verpachting." In een latere vergadering van B. eri W. verklaarde de wethouder van jderi Meer, niet te zullen medewerken tot de ze besprekingen, omdat hij wenschte af te wachten de beslissing van het domein- bestuur omtrent de grensaanwijzing op! het strand. Bij de verdere behandeling der zaak moesten wij dan ook zijne me dewerking missen. Teneinde een vrucht dragende bespreking zooveel mogelijk tej bevorderen, hadden wij een overeen komst ontworpen, bij welker tot sitand- koming naar w*ij hoopten, de gerezen; geschillen op voor allen bevredigende! wijze zouden worden opgelost. Den 3en; Augustus had de eerste samenkomst} plaats, bijgewoond door alle pachters',- Bij deze eerste bijeenkomst hadden wij den indruk gekregen, dat de pach ters tot oplossen op den grondslag der aangeboden bijeenkomst bereid .zouden' zijn, behoudens wijzigingen van onder geschikt belang. Daarna hebben de pachters onderling vergaderd. Den 5en Augustus vergader den de pachters wederom met B. en W.: Op deze vergadering verscheen de pach ter P. Vink niet, terwijl de heer Bussink! verklaarde, dat de heer P. Vink, niette genstaande herhaalde uitnoodigingen/ ook niet verschenen was op de vergade-- ring, die de pachters met elkaar gehou-< den hadden. De pachters (behalve P, Vl?k) Ba9r

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2