Burgerlijke Stand. •door de Slak wederom teruggekomen tot laan rfe plaats, 'waar zij de jmisdaad haxMen .bedrevein. 1 Daar werden ze evenwel 'door de aan wezige maréchaussees en gemeenteveld wachter ingerekend en geboeid naar èe kazerne overgebracht. Schop en ijzeren staaf werden tevens in beslag genomew. (Vad,) Te Portsmouth werd gisteren bericht ontvangen, dat in een 3er strand- forten bij S pithead een ontp"!offing had plaats gehad. -s Morgens tusschen zeven en acht uur werden er schietoeefningen gehouden in verband melde mobilisatieproeven van de verd-edigingsw-erken aan de zeezijde van Portsmouth. Een dier kanonnen wejgerde en de be diening onderzocht juist dan ontsteker, om naar de oorzaak te zoeken, toen door die opening leen ontploffing plaats had. Een sergeant werd 'onmiddellijk ge dood. Zijn lichaam was vreeselijk ver minkt De kTacht van de ontplofflngwas zoo groot, dat zijn lichaam in 'de welput van hert fort werd geslingerd. Een der kanonniers kreeg ernsti ge brandwonden terwijl een derde man slechts hdrt gewond werd. 'Bedden werden naar het hospitaal over gebracht. Zes werklieden door een trein gedood. Tusschen Schlettstadt en Benfeld in den Elsas zijn door een personentrein naar Straatsburg zes weg werkers overreden. Op den spoorweg waren elf man aan het werk, achter elk ander opgesteld met kleine tusschen- ruiraten. Terwijl over een der sporen een goederentrein reed, naderde op het andere spoor een personentrein naar Straatsburg. Door het geraas dat de goederentrein maakte en den dichten mist, die het uit zicht belemmerde,bemerkten de werklieden de nadering van dezen trein te laat. Vijf arbeiders werden door de locomotief gegrepen en tusschen de wielen verbrij zeld, een zesde gingen de wielen nog over het lichaam. Hij werd doodelijk gewond. Fabrieksongeluk. In een ijzer en staalfabriek te Dortmund is een vlieg wiel van een draadwals gesprongen. Door de weggeslingerde deelen werden twee werklieden gedood en vijf gewond, van wie enkelen doodelijk. Het wiel was pas acht dagen in gebruik. Een der stukken 'trof het dak van* het kantoor, sloeg door zolderingen en vloeren en werkte zich diep in den bodem van den kelder. Ge lukkig was het kantoorpersoneel nog niet aanwezig. Een ander stuk, van ongeveer honderd centenaars gewicht, werd buiten de fabriek op den geasphalteerden weg jj-eslingerd en sloeg daar een diep gat. De oudste vrouw in Europa. Eenigen tijd geleden bevatten de bladen het bericht, dat in Posen eene vrouw woonde, die beweerde, de oudste mensch der wereld te zijn. Deze vrouw, Marja t)urkiewitz, noemt als haar datum van geboorte 21 Februari 1785, en haar pa pieren wijzeri uit, dat die opgave juist is, zoodat de vrouw nu 125 jaar oud is. 'Men is er nu echter achtergekomen, dat er een vrouw bestaat, die nog 10 maan den ouder is dan de bovengenoemde. Deze alleroudste vrouw heet Baba Vasi- lika en woont in het kleine Bulgaarsche dorp Pavelsko, waar zij in Mei van het jaar 1784 geboren werd. Haar geboorte- acte wordt in het archief van een naburig klooster bewaard. Zij is een boerendochter en werkte tot voor korten tijd nog op het veld. Meer dan 100 jaax lang heeft zij geregeld op den akker gewerkt. De oude Baba is reeds lang weduwe; in een huisje, dicht bij zijn moeder, woont haar zoon Theodoor, die, getrouw aan de tradities der familie, ook den akker bebouwt en den leeftijd van 100 jaar bereikt heeft Hij is niet zoo sterk als zijn moeder, maar kan toch nog zijn werk doen. Van de oude Baba wordt verhaald, dat zij nog goed zien en hoo- ren kan en nu en dan nog een kleine wandeling maakt. Zij heeft meer dan 100 kleinzonen, achter-kleinzonen en achter- achter-kleinzonen en is in Bulgarije in zekeren zin een beroemdheid, naar wie men van heinde en ver toegaat, om haar te zien. De oom uit Amerika. De ooin uit Amerika schijnt toch nog niet uitgestorven. Uit Oldesloe wordt gemeld: Vóór 38 jaren vertrok uit 't naburige Segeberg een 20-jarige hoveniersgast, Nicolaas Ohrt, naar Amerika en sedert dien was hij verdwenen. De ouders stierven in de overtuiging, dat de zoon wel reeds lang ergens onder den grond lag. Thans evenwel is de vroegere ho veniersgast op bezoek gekomen bij een getrouwde zuster te Oldesloe. Hij is in- tusschen een millioenenrijke mijnbezitter in Alaska geworden. In zijne goud- en kolenmijnen werken over de 500 man. Hij kwam te Oldesloe aan in eigen automobiel, vergezeld van zijne vrouw, die uit Wiesbaden stamt. Hijr had in Alaska voor de ontdekking der goud mijnen, groote terreinen gekocht, die toen. buitengewoon in prijs stegen en hem ineens tot een rijk man maakten. De beruchte vereeniging „Mano Nera" heeft wederom een moord op haar rekening gekregen. Dit keer is een rijk koopman te Palermo het slacht offer geworden van de Zwarte Hand of van degenen, die zich van dezen gevrees- den naam als dekmantel bedienen. On langs ontving de ongelukkige een brief met bevel 35,000 lires op een bepaalde plaats neer te leggen. De koopman gaf de justitie kennis van deze poging tot oplichting, doch kreeg onmiddelijk daar na een tweeden brief, waarin hem zijn doodvonnis werd beteekend. Woensdag avond is de man op straat doorstoken. De dader is spoorloos verdwenen. Df) apachen worden de schrik der "Fransche groote steden. Nog steeds verkeeren de gemoederen in angstige be- roéring oYerket gruwelstuk van een apa che te Parijs, die twee agenten zonder de minste aanleiding'doodde, alleen om dien apache Liaboeuf te „wreken", of een er- gelijke apache-aanslag "wordt thans uit Lyon gemeld. Omstreeks half zes in den avond be vonden zich twee bezoekers in een café van de Grande "Rue-d'OuLins, die trach ten hun Vertering met valsch geld te be talen. De eigenaar van 't café weigerde dit geld aan te nemen en waarschuwde den politieagent Foudras, die de twee ke rels naging en hen ten slotte infee^ aindier café ontdekte. Hier trof Foudras zijn collega 'Grillet aan ien Verzocht dezen hem te helpen. Daar geen van beiden dienst had, waren zij ongewapend. Toch wierp Fourdas zich op eender valsche munters en groep hem stevig vast; die andere eóhter wist te ontvluchten. Grillet rende dezen achterna en wist hem te achterhalen. Hij legde hem 'de hand op denschouder, maar nu draaide de apache zich om, zette den agent den loop van zijn revolver op de borst, en loste snel achtereen wee schoten. De onge lukkige agent stortte voorover op den grond, kreunde "nog even, en gaf 'den geest. Foudras echter, die het gebeurde uit de verte had aanschouwd, liet zijn ar restant aan He hoede van toegesnelde voorbijgangers over en zette den moorde naar van zijn kameraad na. Een woedende'jacht volgde. Aan ieder een en overal vroeg Ide agent om een Wa pen. Hij "slaagde er in ergens een jachtge weer met twee loopen te Leen te krijgen, terwijl een grondwerker zich bij hem aan sloot om den moordenaar te vervólgen. De beide mannen Tonden ten slotte den apache inhalen. Toen deze zich in het nauw gedreven zag, schoot hij nogmaals zijn revolver af en trof den grondwerker In de linkerzij. Maar onvermoeid zette de agent Fou dras, nu bijgestaan door den kolenhande laar, Foumier, hem na. Ten slotte vluchtte de moordenaar in den hoek van het portaal van een zieken huis. Fourdas legde zijn geweer op hem aan en schoot. De eerste patroon ketste. Nu herkreeg de apache zijn koelbloedig heid, meenende, dat het wapen onbruik baar was. Dreigend zwaaide hij mét zijn revolver tegen de twee mannen en riep uit: „Jij krijgt er ook een." Opnieuw haalde Foudras den trekker over en opnieuw ketste het sdhot. Tege lijk loste de moordenaar zijn revolver, maar niiste. Maar toen de agent 'voor de derde maal aanlegde en vuur gal, ging het schot af en trof den bandiet in de linkerzijde. De apache zette nu zijn revol ver tegen den s'anp en gaf vuur. Zwaar gewond stortte hij ter aaide. Men snelde toe en bracht den moordenaar naar het ziekenhuis, terwijl half Lyon, op de boen gebracht door de opwindende menschenjacht, in optocht medetrok. Yellowstone park, het Vermaarde natoinale park, heeft ernstige schade ge leden van de boschbranden, drie in de westelijke staten der Unie hebben gewoed Het eerst werd het geboomte aan den zuiidoostelijken hoek van het Yellowsto- ne-moer door de vlammen aangetast; vele prachtige lanen Werden door het vuur vernield. De troepen, die Maandag 1.1. voor het blusschingswerk werden aange wezen, slaagden ier echter met groote moeite in (den brand te stuiten en zoo het park voor algehcele vernietiging te bewa ren. In 'de staten Montana,'Idaho, Washing ton, Oregon, Caldfornië en Wyoming zijn nu rëèds 200.000 acres bosch door brand vernield. Hei' vuur is thans echter, behalve in de buurt van Coeur d'ALene en Clear water in Idaho, overal bedwongen; Ver- sche troepen zijn nu hierheen gezondieu; en men gelooft dat men spoedig den brand meester zal zijn. Dehertogvan Mo n t pensier, die te New-York heeft vertoefd^ heeft daar een spannend avontuur beleefd. Met drievrienden op weg gegaan om van het nachtleven in de Teiiderloin-wijk een kijkje te nemen, was ?ijj ree'dis tietnïni- nuten later getuige van een straatgevecht waarbij een twaalftal revolverschoten ge lost werden, een man vermoord werd en een ander doodelijk gewond. De hertog stond juist met een politie agent te'pralen en te beweren, dat het on gewoon stil was in de stad, toen de stil te plotseling verbroken werd, door snel op elkaar volgende knallen. „Daar wordt er een doogeséhoten," zei de agent, het op een loopen zettend iin de richting, vanwaar Ihet geluid kwam, eii de hertog met zijn vrienden den man, achterna. Een oogenblik later stieten zij op leen vluchteling, die bij het groepje ge komen dood in elkander zakte, terwijl niet ver van Tiem een andere man op de straat in zijn bloed lag te baden. Het was een voor New-York doodge woon feit.fTwce mannen hadden een, wed denschap aangegaan, Waarover ze toen aan het twisten waren geraakt, eerst met woorden totdat tde revolvers getrokjken werden, met fret gemelde gevolg. In Duitse li land is men op- geschrikt door aanvallen, die op verschil lende plaatsen op schildwachten zijn ge daan. De eenige verklaring, die men er voor het oogenblik van kan geven, is 'dat vreemde verspieders zich in het bezit van Duitsch kruit en Duitsche wapens hebben willen stellen. Het opmerkelijkste geval van "dien aard is een aanval op een schildwacht bij bet kruithuis tusschen FahrLand en Satzkorn, in die buurt van Postdam, geweest, Daar stond Maandagavond tusschen achten en tienen de kanonier Szelag van de garde veldartillerie op post. «Tegen kwart voor tienen bemerkte hij plotseling bij den kant van het Farhlandenr.eer drie mannen, (lie naderbij kwamen en hem „halt!" toerie pen. Hij riep toen eveneens „Halt wie daar? Ik schiet!" en opende deis giten del van zijn karabijn. Nu "wierpen de drie mannen zich snel op den grond. Plot seling floot den schildwacht een kogel gel vlak langs het rechter oor. Szelag antwoordde mtet twee schoten, maar kon in de duisternis niets ontwaren. Terwijl de schildwacht snel naar de schel liep, om de wacht, drie op 200 M. afstand, is, te alarmeeren, naderde hem weer een van de drie, op wien Szelag/ nog eens schoot. Toen nu twee kanonniers van de wacht waren aangekomen, begonnen de zen zorgvuldig den omtrek af te zoeken. Zij konden echter niets ontdekken. Voor- tigheidshalve zette de brigadier van de wacht tot drie uur 'sochtends dubbele- schildwachten uit Toen de dag begon aan te breken en alles rustig gebleven was, stond Szelag van drie uur af weer alleen op Jpost Tegen half vuer kwam er weereen man op hem af. Hij riep hem (driemaal„Halt, wie daar? Ik schiet" toe en vuurde, toen de man toch doorliep, zijn geweer op Ihem af. Op hetzelfde oogenblik schoot ook de onbekende uit een revolver en raakte den schildwacht aan den linker arm. Hij kon nu zijn karabijn niet meer hanteeren. De brigadier van de wacht hoorde die twee schoten en zond er gauw de twee kanonniers, die hij tot zijne beschikking had op af. Een van hen mam pveer leen ver dacht geritsel waar en loste daarop nog een schot. Maar in den omtrek was, hoe nauwkeurig men ook zocht, niets ver dachts te bespeuren. De gewonde kannonier verocr intus- schen zooveel bloed, dat hij naar het gast huis overgebracht moest worden. "In den ochtend werden dadelijk politiehonden uit Potsdam ontboden, maar de dieren kon den, omdat er 's'nachts bij het zoeken van het terrein zooveel voetstappen ge zet waren, geen 'bepaald spoor ontdek ken. De militaire overheid heeft een groote belooning voer de ontdekking van de da ders uitgeloofd. Men acht het rite1 io- gelijk, dat een van hen gewond is. Ook in den omtrek van Posen zijn al een paar aanvallen op schildwachten ge daanmen vermoedt dat het daarbij voor al om de nieuwe ontstekingsinrichtring van de Duitsche kanonnen te doen is geweest. Een dergelijk voorval wordt nog uit Spotteau gemeld De militaire overheid heeft buitenge wone voorzorgsmaatregelen voorgeschre ven. Vreeselijke dood. Te Han nover werden Maandag in een bergplaats van treinwaggons bij het schoonmaken van een waggor. de lijken gevonden van twee kinderen, die sinds Juli vermist werden. Waarschijnlijk zijn de kinderen bij het spelen in de waggons geslopen, die zich daarna op automatische wijze ge sloten Webben. De kinderen zijn door verstikking om het leven gekomen. De correspondent van (te Dai ly Chronicle te Washington vertelt een grappig Amerikaansch geval, dat zich af gespeeld heeft te Seab right, de deftige badplaats van New Jersey. Aan den Rumson-roa'd hebben daar de geldvorsten van Wall-street hun paleis achtige villa's. fiet is er al grootheid drie er woont, behalve dat een €erzaam timmerman, niet name J. Allgor er op een stuk grond zijn huis heeft. Vergeefs hebben de rijkaards hem zijn eigendom zoeken af te koopen. Hij is er mee tevre den, waar hij woont, zegt hij. En hij zette een tentje op zijn erf en verkocht er ijs, tot ergernis van de deftigheid der "buurt. De groote heeren zegden toen '*al hun onderh oorigen aan, dat ontslagen zou worden wie bij Jim Allgor ijs kocht. Jim zon op wraak, en "huurde een troep zigeu ners om op zijn erf te kampeeren. Ver volgens plaatste hij een bord, waarop hij zijn pand aan een talrijk gezin negers te huur bood. Op een goéden dag bleek Jim weer iets nieuws bedacht te hebben. Hij hing een groote hoeveelheid gebruikt on dergoed in zijn tuin uit, elk stuk voorzien met den naam van een der groote hansen. En hij bood het goed te koop als gedach tenis aan Seabright. Dit was de millionairs te bar. "Zij be stormden het terrein en rukten de ten toonstelling af, en zij dienden een klacht tegen Jim in wegens overlast. Jim dien de zijnerzijds pok een klacht in wegens het binnendringen op zijn gebied. Zoo staat de zaak nu. Stoomketel gesprongen. Te Malaga is in de ijzergieterij een stoom ketel gesprongen. Er zijn 4 dooden en 22 gewonden. 'De v e r g t i g d e p a d d e s t oei en. Men meldt pog betreffende het geval met de Vergiftigde paddestoelen te 's Gravenhage: De pa^desipdenj waaivan de freer B. aan het kanaal te 's Gravenhage en zijn gezin hadden gegeten, waardoor de geheia- le familie (ernstig ongesteld werd, met het noodlottig gevolg, dat Woensdag het der tienjarig zoontje en gisternacht zijn doch tertje overleed, waren door hem zelf in het Haagsche Bosch gezocht De heer B. had van "de paddestoelen eenige studie gemaakt en ging onder fa milieleden en kennissen Tloor voor een kenner. Ook Zondag was 'hij, gelijk hij al jaren deed, (met zijn kinderen in het bosch gaan zoeken 'naar eetbare paddestoelen, drie later na thuiskomst werden gereed gemaakt en genuttigd. De beide dienstboden waren "toen niet thuis en hebben er daarom niet van ge geten. De heer B., zijn "echtgenoote eri hun zoontje zijn nog zeer ernstig ziek, maar men heeft alle hoop, hen in het leven te behouden. Schaakspel. Het dorpje Strobeck in Pruisen is get dorpje, waar men het meest en het best van heel de wereld schaak speelt. Geen inwoner van dit plaaisje is onbe kend met het schoone spel van Pala medes. In de XHe eeuw moet een verbannen bisschop alle inwoners van het dorp heb ben ingewijd in de geheimen van het schaakspel en zoo het kunstig spel van van vader op zoon zijn overgegaan. Frederik de Groote, die zich in het schaakspel onoverwinnelijk meende, ging naar Strobede, om met den burgemeester een partij schaak te spelen, waarvan de inzet zou zijn, dat het dorpje leen jaarlang zou vrijgestdd worden van belasting. Frederik werd geslagen en "hervatte ie der jaar het spd, maar steeds zonder suc ces. Strobeck moet thans, evenals alle an- re gemeenten, zijn bdasting opbrengen, maar het plaatsje hecht er aan iederen nieuwen koning van Pruisen een kostbaar schaakspel te zenden. Het spel, dat kei- zer Wilhelm II bij zijn troonsbestijging ontving, moet een waar kunstwerk zijn. Alle inwoners van Strobeck houden zonder uitzondering het spd in eere en hun burgemeester is nog die matador. (Msb.) Eenkostbare„apostroph e".— Een eigenaardig geval heeft zich onlangs voorgedaan bij de rechtbank te Lyon, waar een proces aanhangig was over een twijfelachtige punctuatie in een testament. Een zekere markies de Savignac had kort voor zijn dood naast zijn zoon ook zijn twee neven tot erfgenamen van zijn vermogen gemaakt. In het door hem zelf geschreven tes tament was o. a. het volgende te lezen Je lègue a chacun d'eux" (of zooals het ook gelezen kon wordendeux) cent mille francs. Het ongeluk wilde namelijk, dat de erflater het testament tezamengevouwen had toen het schrift nog nat was. En nu was niet meer precies uit te maken, of die apostrophe achter de „d" een toevallig vlekje was of werkelijk als eèn bedoelde apostrophe beschouwd moest worden. Verschillende schriftkundigen werden gehoord en ook scheikundigen waaronder scheikundigen aan het gerecht verbonden, moeten uitmaken of de apostrophe tegelijk met het testament geschreven was dus met een pen, of dat het een vlekje was. Tusschen een vlek en een kras moet in 't vergrootglas een uiteenloopend verschil bestaan, daar het eene zich als een dikke verhooging en 't andere zich meer vlak laat zien. De verschillende meeningen liepen echter uiteen. De scheikundigen, van het gerecht gaven nu den doorslag en zij beweerden algemeen dat de apos trophe niet geschreven was, daar het papier op die plaats geen indruk vertoonde en dat het teeken ook in het vergroot glas geen verhooging te zien gaf, maar vlak was. De Rechtbank deed dan ook uitspraak met vast te stellen dat er geen apostrophe maar een inktvlekje aanwezig was. Het gewichtige woord heette dus niet „d'eux" maar „deux". En zoo kregen de beide neven ieder 200,000 francs uitbetaald. Een treurige vergissing. Bij 't kruitmagazijn van Veroux heeft zich in den vorigen nacht een'treurig drama afge speeld. De schildwacht zag op èen gege ven oogenblik een onbekend persoon over den muur klauteren. Hij schoot op den indringer, maar het schot miste. De onbekende vuurde terug, verwondde den soldaat en ging op de vlucht. Door de schoten opgeschrikt kwam de sergeant van de wacht toegaloopen (en toen hij op zijn wachtwoord geen ant woord kreeg, meende hij een vreemdeling voor zich te hebben. De sergeant legde aan en schoot.... Toen hij naderbij kwam, merkte de ongelukkige sergeant dat hij den schildwacht had doodigesèhoten. ALKEMADE. Ondertrouwd: Hendrikus van der Broek. 25 j. te Alkemade en Johanna van Stein, 20 j. zonder beroep te Sas9enheim. -- Clemens Joseph Westerman, 38 j, te Leiden en Johanna Jacoba van Noort, 31 j. te Alkemade. BODEGRAVEN. Geboren: Catharina Maria, d. v. D. Kruijt en M. Groenendijk. Ondertrouwd: S. Groot 31 j. en A. E. Batelaan 28 j. Overleden: F Scheer gehuwd met M. van Dam 64 jaren. HILLEGOM. Bevallen: B. Rovers-Vree- ken. d. A. M. Kortekaas-van der Aart, d. C. J. Stijnman-Olsthoorn, z. -- J. W. Gras-van Bemmelen, d. C. M. Sieker-van Lierop, d. - A. van den Haak-Hijstek, d, C. W. Opstal- Schoorl, d. W. C. Uitendaal-Perdaan, d. en z Ondertrouwd: P. J. Hijneman en J. Berlijn. HAZERSWOUDE. Q e b o r e nPieter Johan nes Ydo, z. van Johannes Vente en Pieter Sijtje Slootwijlc. Eva Cornelia d. van Jacob van Beek en Petronella van den Toorn, HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: J. Schonhage en D. J, Smit, J. van der Pol en M. Klootwyk. Getrouwd: T. Vermeer en A. Dekker. K. Janzweerd en J. G, Janssen. J. A. Kooy en C. Timmer. Bevallen: A. M. Gieske-Verbruggen, Z. G. Barendregt-Kranstauber, D, KATWIJK. Geboren: Jacob, zoon van W. v. Rijn en D. v. d. Schaek. Cornelis, zoon van C. van Dijk en T. van Velsen. Arendje, dochter van L, Hoek en N. van der Plas. Gerardus, zoon van C. A. v. d. Gugten en M, van Rijn. Johannes, zoon van Joh. van Duijn en Jac. van Duijn. Jacoba, dochter van J. van den Oever en G. van Duijn. Jacob, zoon van J. Plug en J. v. d. Plas. Ondertrouwd: W, Vooijs jm. en T, Haasnoot, jd. Gehuwd: M. H. Waaijer jm. en A. C. v. d. Valk, jd. Overleden: Gijsbert, 5 maanden, zoon van IJ. van der Plas en L. Meijvogel. LISSE. Geboren: Willem, zoon v. G. J. O, Vermeer en W. Beukers. Jacoba, dochter v. A. Vrijburg en I. Leuven. Cornelia Ge- rarda, dochter v. G. Lagenoer en M. Kaptijn. Jacobus, zoon v. J. Grimbergen en J. M. van Dongen. Ondertrouwd: C. G. Lengers en A. M. van Graven. Overleden: M. C. v. d. Berg, 14 m. NIEUWKOOP. Johanna d, van Jan Gerard de Kooij en Johanna van Essen. Aagje d. van Cornelis van Middelkoop en van Emmigje de Wit. Bernardus Antonius z, van Nic. Albertsen en Johanna Rademaker. Overleden: Klasina Maria van der Weijden 5 mnd. Maria Hendrika van der Starren 13 mnd. Johannes de Knecht oud 73 j. NOORDWIJK. Geboren: J. W. N., z, van P. W. Versteegh en U. M. A. Boonekamp. A. A. z. van J. Ruigrok en M. A. v. Eden. Ondertrouwd: Jan Dries de Groot 26 j. te Noordwijk en Hilligje de Groot 28 j. te Noord- wijk. Getrouwd: Hendrik Hoct 27 j. Arnhem en Petronella van der Niet, 27 j. te Nooidwijk. Pieter Steiger 37 j. te Katwijk en Catharina Waasdorp, 35 j, te Noordwijk. Overleden: A. J. Doorneveld, 4 m. z.van H. W. Doorneveld en C. W. Splinter. Neeltje van der Wiel, 1 j., dochter van B. v. d. Wiel en T. Hoek. SASSENHEIM. Geboren: Maria Johanna d. van C. v. Niekerk en M. K.C.Speet—Pieter Marie z. van J, Phillipo en M. de Jong Cor nelis Hubertus z. van J. A. Wringer en J. M. Schrijvers Wllhelmlna d. van A. v. d. Ploeg en M. Vink. Ondertrouwd: A. v. d. Ploeg jm. 25 j. en J, v. Steijn jd. 20 j. TER AAR. Geboren: Alida Maria, d. van Jacobus Hoogervorst en Maria Koelman. Overleden: Cornelia Zandvliet 72 jaar echtgenoote van Johannes Mank. ZOETERWOUDE. Geboren: Gerardus The odorus z. v. L. J. v. d. Zon en van G. P. Ver- degaal. Johanna Margaretha, d. van C. Kiijn en van C, G. van Velsen. Overleden: Maria van Vliet, echtgenoote van Johannes Leek, 35 j. Agenda's. St. JOZÈFS-OEZELL.-VLREEN. Zondag, de zaal open van 12H en van 57 uur voor de leerlingen, van 8—10 verplichte bijeenkomst voor de gezellen. Maandag, Maria Hemelvaart, de zaal open als op Zondag. Dinsdag, de zaal beschikbaar voor de ge zellen; Repetitie Symphonic. Woensdag, Repetitie Toonecl. Vrijdagavond half 9 bijeenkomst van de pas opgerichte Kcgclclub Aideciing gehuwde gezellen. Zaterdag, zitting spaarkas. ZITA-VEREENivjt Zondag, geopend van af 12 uur. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst in de lokalen der winkeljuffr. en dienstboden. Maandag, de zaal geopend als op Zondag, Dinsdag, van 1112 uur voormiddag worden inlichtingen verschaft voor betrekkingen. Woensdagavond van 8 tot 10 uur gezellige bijeenkomst voor dienstboden; van 8 tot half 10 cursus in mazen en verstellen. Donderdag-avond v. 8 tot 10 uur de zaal geopend voor dienstboden. Kinderspeeltuin, geopend dagelijks yan 11 uur v.m, tot 6 uur n.m. Op Zon- en feestdagen van 16 uur. NEDERL. R.K. VOLKSBOND. Afdeeling LEIDEN. Zondag, 12 uur verg. Bestuur; te half 1 verpl. ledenverg. „St. Hubrecht"; 45 Spaarkas. Maandag, 910 uur Winterprovisie. Dinsdag, 9 uur Zangrepetitie en Scherm- oefening W o e n s d a g,RepetitieDameszaug vereeniging Donderdag, 9 uur, Vergadering Bestuur der Afdeeling. Schermoefening. V r ij d a g, Repetitie Harmonie. Zaterdag van 9—10 spaarkas, Uitlotingen. LOTEN ANTWERPEN 2 pet. h fr. 100 van 1903. Trekking 10 Augustus. Betaalbaar 1 Mei. 18 Seriën. 2043 3185 3684 4167 4254 11565 17807 18975 19503 20140 21726 22609 24558 29152 29413 37460 38949 39622. Serie 11565 no. 8 fr. 50,000, serie 19503 no. 25 fr. 1000, serie 39622 no. 3 lr. 500, serie 3684 no. 21 en serie 4254 no. 24, elk fr. 250. De volgende elk fr. 200: Serie 2043 no. 15, serie 3185 no. 13, serie 3185 no. 23, serie 4167 no, 9, serie 11565 no. 7, serie 17807 no, 6, serie 18975 no. 4, serie 20140, no. 8, serie 20140 uo. 17, serie 22602 no. 17, serie 22609 no. .23, serie 22609 no. 25, serie 24558 no. 12, serie 29152 no. 12, serie 29152 no. 10, serie 29413 no. 3, serie 29413 no. 19, serie 38949 no. 5, serie 38949 no, 9, serie 39622 no. 9, serie 39622 no. 19, De volgende elk fr. 150: Serie 2043 no. 7, serie 3185 no. 4, serie 3684 no. 5, serie 3684 no. 8, serie 4167 no. 14, serie 17807 no. 17, serie 18975 no. 17, serie 21726 no. 6. serie 21726 no. 19, serie 21726 no. 21, serie 22609 no. 1, serie 22609 no. 8, serie 29152 no 4, serie 29152 no. 23, serie 29152 no. 24, serie 38949 no. 2, serie 38949 no. 4, serie 38949 no. 12, serie 38949 no. 15, serie 38949 no. 25. De overige nos. in bovenstaande series elk met fr. 110. LOTEN BELGISCH GEMEENTE-CREDIET 3 pet. fr. 100 van 1868. Trekking 1 Aug. No. 75904 fr. 10,000; no. 137629 fr. 1500; no. 25010 en no. 132222 elk fr. 500; nos. 23777, 24764, 34138, 50818, 53326, 118429, elk fr. 225 De oyerige Nos. elk fr, 100,

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 7