Precies als bet er stond. De slecim broeders. De roos in 't oude Rome. 269 „Heel even maart" „Nu dan? We doen onze pijnlooze trekkingen gratis, ziet u. Maar als men er wat van voelt, rekenen we er het gewone tarief voor éen gulden alsjeblieft CONCOURS VAN HARMONIE- EN FANFARE-CORPSEN TE SNEEK dezer dageu werd te Sneek een goedgeslaagd concours gehouden voor harmonie- en fanfarekorpsen, waaraan druk werd deelgenomen. Op de Markt voor het Stadhuis werd door de gezamenlijke corpsen een nummer uitgevoerd, waarvan onze foto een aardig kijkje geeft. 't Was een heete dag, en als je kiespijn hebt, lijkt alles nog veel heeter dan het al is. Dat dacht Waterman ook, die met een gezwollen wang, en een zieke kies, puffend en blazend langs de straat liep, om te zien of er niet wat te verdienen viel, want hij was reiziger, en een uitgeslapene ook Opeens viel z'n oog op een .bordje, dat voor een huis hing en waarop een curieuze aankondiging stond, dacht" Waterman: „Hier worden gratis kiezen getrokken zonder eenige pijn Waterman had een idée. Ondanks z'n dikke wang, vertrok hij toen even z'n gezicht tot een grijns, die men allicht voor een glimlach zou kunnen houden, en nadat hij even gelezen had, op welke verdieping de kamer was gelegen, waar de dentist z'n weldadige be zigheid uitvoer de, vloog hij de trappen op, en klopte even la ter aan de deur van den tand meester. „Is hier de kamer, waar [jjj men tanden trekt niets „Ja meneer 1" zeide een bediende met een beleefde buiging. „Zoo! nu, ik heb daar rechts in mijn mond een leelijke kanjer van een kies, die me al drie dagen razend maakt, en drie nachten geen oog heeft laten toe doen. Ik wou maar dadelijk, dat u 'm eens trok „Met genoegen, meneer!" De lijder nam plaats in een gemak- kelijken stoel, en opende den mond. De kiezentrekker bekeek de aangesto ken plek eens, tikte er op met een hamertje, wat den patient een schrik kelijk gegil ontlokte, en spoot toen een beetje vloeistof in de gezwollen wang, waarna hij met een flinken ruk, die weer een gil tengevolge had, de zieke kies er uit haalde. „Hè, dat lucht," zeide de patient. „Dank u wel!" En hij stond op en nam z'n hoed. [C sEen gulden asjeblieft!" merkte de tandmeester op. „Wat?" zeide Waterman: „Ik dacht, dat het gratis wasU zei toch zooeven zelf, dat U gratis tanden trekt zonder pijn, en dat staat toch ook op het bordje buiten „Precies! zeide de tandmeester. Zon der pijn trek ik gratis. Maar heb ik u pijn gedaan De onderwijzer had met de jongens de historie be handeld van Joseph en zijn broeders, de zonen van Jacob, en de onderwijzer wilde wel eens zien, of de leerlingen nu het behan delde hadden begrepen. En zoo vroeg hij den een en den ander eens uit over de bijzonderheden van deze zoo interessante episode uit het oude Tes tament. De onderwijzer had J. UITENDAAL t president van het Armbestuur, kerk meester, en Wethouder der gemeente Velsen, die deze week in den hoogen ouderdom van 80 jaren na eeiT voor gemeente en kerk welbesteed leven overleed. nogal den nadruk gelegd op de slechtheid van Joseph's broeders, en vroeg dan ook met zeer goeden uitslag zijn jongens: „Welke groote misdaden bedreven de zonen van Jacob „Zij verkochten hun broeder Joseph." „Heel goed 1 En jij, weet je voor hoeveel ze hem verkochten „Voor dertig zilverlingen." „Juist." En om nu de slechtheid van dit gedrag van de broeders nog eens duidelijk te laten uitkomen, en vooral den nadruk te leggen op het leugenachtige van hun gedrag ten opzichte van hun ouden vader, vroeg hij „En wat was nog het slechtste en méést misdadige in het gedrag van deze broeders Niemand wist het. De onderwijzer verduidelijkte het nog eens „Wat maakte hun gedrag nog meèr verfoeielijk en ergerlijk ?u Een kleine jongen stak z'n vinger op, „Wel, kereltje?" „Dat ze hem veel te goed koop verkoch ten Mgr. L. C J. EYGENRAAM Huisprelaat van Z. H. den Paus en Rector van het Maagdenhuis te Amsterdam, zal op 16 Augustus e.k. zijn 40-jarig Priesterfeest vieren. zonder pijn, voor F. J. A. M WIERDELS, pastoor der Parochie van den H. Franciscus van As- sisië aan het Afrikaan der plein te Rotterdam, die a.s. Dinsdag zijn 25-jarig Pries terfeest zal vieren. P. J. SCHRAVEMADE, pastoor van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Haarlemmermeer (Nieuw- Vennep) zal eveneens op 16 Augustus e.k. zijn 25- jarig Priesterschap her denken. Er was in het oude Rome geen openbare feestelijkheid zonder rozen. Zij sierden de tafel bij vroolijke feesten en werden bij begra fenissen op de lijkbaar gelegd. Ook bij godsdienstige plechtigheden en poli tieke optochten speelden de rozen eene voorname iol. Zij werden in slingers ge wonden en tot kransen gevlochten. Men reeg ook rozebladeren aaneen tot kransen, waarmee mannen en vrouwen zich hoofd, hals en armen tooiden. Dikwijls druppelde men nog rozenolie op de kransen. Men omwond de bekers met rozen en men rustte op kussens, gevuld met rozebladeren. Rozenslingers wond men om de zuilen; met rozen bestrooide men tafels en vloeren. Men had fonteinen van rozenwater, men at rozenpuddings, rozenconfituren en in gemaakte rozen. En volgens Plinius maakten de Romeinen een drank van rozenbladeren, die zij drie maanden op wijn lieten trekken. Cleopatra liet in haar feestzaal den vloer hoog met rozen bestrooien en een net daarover spannen. Zoo kostte één feestmaal 3600 gulden aan rozen. Maar als de oorlog woedde, werd de roos uit Rome geweerd, en een Romein, die gedurende den tweeden Punischen oorlog een krans van rozen droeg, werd, zoo lang de oorlog duurde, ge vangen gezet. A. VERGEER. Deken en Pastoor te Wog- num, die op 16 Augustus e. k. zijn 25-jarig Priester jubileum zal herdenken. A. J. M. HAFKEN- SCHEIDT, sedert korten tijd pastoor der St. Petruaparochie te Leiden, viert mede a. s. Dinsdag zijn 25-jarig Pries terfeest.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 11