Z 5 3 EEN STAALTJE VAN DE MOEILIJKHEDEN DER MODERNE KANONNENINDUSTRIE •v de dikte der oorlogspantser* neemt toe, en in diezelfde mate moet natuurlijk ook de capaciteit der groote scheeps- en fortkanonnen toenemen, dat eischt nu eenmaal, naar het schijnt, de oorlogsfactor van onze dagen. Interessant is het te zien, hoe de vreed zame industrie nu deze oor logsmonsters op proef moet stellen. Op'n heelen afstand (onze plaat geeft dat links onder aan) is dan in een aar den versterking de kanonnier opgesteld, die langs electri- schen weg de lading doet ontploffen. Soms gebeurt het natuurlijk dat er iets hapert, dan vliegt door den achter wand van het kanon de heele- lading in de ijzeren loods en.... alles wordt vernield. Vandaar deze bijzondere voorzorgsmaatregelen. Op onze plaat is een deel van den zijwand der Ijzeren ka- nonloods weggenomen om de opstelling van zoo'n oor logsmonster op proef goed te doen zien. yijk verantwoordelijk was. „Hier hebt ge nog een 'bord kippensoep en een paar eieren", sprak hij, „en als ge dit op hebt, moet ge noodig een poos gaan rusten. Daarna kunnen we dan verder praten." Met deze woorden trok de jonge man zich terug en liet Sybil aan de zorgen der Indische over. Tot onze groote spijt moeten we beken nen, dat hij, in zijn hut gekomen, een glas wijn dronk op de gezondheid van den lichtzinnigen Indiër, uit het bootenhuis en zelfs op den ge broken roeiriem en op de rivieren uit het Indus- gebied, die miss Sybil meegevoerd hadden tot de plek, waar zijn bedienden haar hadden gevonden. De volgende vier dagen gingen voorbij als in een droom, en toen hij er eindelijk getuige van was, hoe miss Etherington en haar vader in elkanders armen vielen, kwam er naast het zoete gevoel van voldoening over een goede daad toch ook dadelijk de pijnlijke gedachte bij hem op, dat hij nu spoedig afscheid zou moeten nemen van de schoone miss. Toen Sybil haar papa eindelijk genoeg om helsd en gekust had, kreeg ze gelegenheid zich te verheugen over een heele lading kleederen, die de heer Etheriogton voor haar meegebracht had, en ze maakte gretig van de gelegenheid gebruik om haar voorheen witte japon te ver wisselen voor een andere, waarin ze er nog veel liever en aardiger uitzag. En toch kon Denison maar moeilijk de bekoring weerstaan om die witte japon te stelen en ze te bewaren als een herinnering aan de heerlijkste dagen van zijn leven. Hij zou echter meer krijgen dan alleen die enkele herinnering; de heer Etherington deed hem als in den zevenden hemel van geluk geraken door hem uit te noodigen mee naar Faziabad te gaan en daar een verlof van twintig Jagen voor hem te verkrijgen. Op den laatsten dag van dit al te snel voor bijgevlogen verlof stond Denison aan Sybil's zijde in haar lief boudoir. Ze hadden voor het W. G. STREEFKERK. Na een ruim 41-jarige werkzaam heid als hoofd der R. K. Parochiale School in de Zuidbuurt te Zoe- terwoude werd aan dezen ver dienstelijken hoofdonderwijzer, die ook aan het Katholiek openbaar leven een werkzaam aandeel nam, met ingang van 1 Augustus eer vol ontslag verleend. laatst met elkander gemusiceerd en Sybil sloot juist de piano, toen Frank opeens een kloek besluit namhij moést weten of er eenige hoop voor hem was. „Sybil", sprak hij, en hij legde zijn hand op haar arm „Sybil, ik kan niet heengaan zonder te weten of ge mij lief- hebt. Ik heb een gezellin noodig voor het leven, en dat moet gij zijn, lieve. Is er eenige hoop voor mij Toen de heer Etherington eeni ge oogenblikken later thuis Kwam, kreeg hij, het gelaat van zijn dochter ziende, een vaag voorgevoel dat hij haar verliezen ging- „Dus was het maar voor drie maanden dat de Indus je terug gaf", vroeg hij schertsend. En de beide jongelui lachten, want ze vonden dit de aardigste grap die ze in langen tijd ge hoord hadden. „Dat zullen we pas kunnen beslissen als uw vader hier aangekomen is", antwoordde Frank Denison. „En wanneer zou papa dan komen „Miss Etherington", was het antwoord, „het spijt mij u geen gunsti ger bescheid te kunnen geven, maar uw vader kan onmogelijk eerder dan binnen vier dagen hier zijn. Zelfs kan er voor Zaterdag het is nu Donderdag niet eens antwoord zijn op ons telegram." Sybil wilde verder praten, maar Frank De nison herinnerde zich op dat oogenblik, dat hij voor het herstel van het jonge meisje eigen- POSTDUIVEN WEDSTRIJD IN BELGIE: in ols land neemt de postduivensport hand over hand toe. Maar in België is dat nog veel sterker en elke echte postduivenliefhebber weet dat Zondags duizenden en duizenden in allerlei Belgische plaatsen de lucht woiden ingezonden en.... dien dag op de plaats van aankomst vaak met de allergrootste spanning worden ver wacht. Onze aardige plaat toont de vrijlating van zoo'n reuzenmenigte van duizenden postduiven, op de hoogte van- Tervueren, bij het Koloniaal Museum losgelaten.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 11