Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieusw. pvenredig kortere werktijd, bij stukloon ide evenredig geringere productie tot even redige vermindering van het per week Verdiend loon leiden. De thans ontworpen regeling van rust tijden besprekend, zegt adressante: na je en arbeidstijd van 41/2 uur moet aan be schermde personen een rusttijd van ten 'minste 1/2 uur worden gegevenvoorts (moet de arbeidstijd van beschermde per sonen op eiken dag, waarop zij meer dan ;6 uur werken, worden afgewisseld door een rusttijd van ten minste 1 uur als de arbeid vóór 6 uur 's ajyonds eindigt of door een rusttijd' van JU/2 uur pis de arbeid te of na 6 uur 's avonds ophoudt. De eerstbedoelde rusttijd van i/g ujir kan natuurlijk samenvallen met dien van 1 of I1/2 uur. De jpinister overweegt hierbij, dat de geldende regeling van art. 6 het te lang achtereen werken niet uit- -siuit en door haar redactie een .middag- irust anders dan tusschen 11 en 3 uur ^onmogelijk maakt. Adr. betreurt, dat de minister gemeend heeft niet vooraf over hetgeen hem wen- .schelijk scfieen het oordeel te moeten in winnen van mannen der pactijk. Terwijl :tegen het ontwerp-1904 op dit stuk door (niemand destijds bezwaar is gemaakt (al- Ithans niet door adr.), houdt zij zich jpvertuigd, dat een raadpleging vooraf van hen, die geacht mogen worden met kennis van zaken hier te kunnen óordee- ]len, den mjmisler, wisnï voordracht thans 'aanhangig is, tot het inzicht zon hebben [gebracht, dat de invoering der door hem Iwitgedachte regeling geenerlei aanbeve ling verdient De ontworpen regeling zal op 'tal van •bezwaren in de practijk stuiten, zulks [te meer daar volgens het voorschrift Ivan art. 5 (3e lid) rusttijden van minder ')dan 1/2 uur geacht worden te zijn tijden •gedurende welke arbeid wordt verricht. JDe wettelijke verordende rusttijd van ten iminste 1/2 uur na 41/2 uur abreid zal lei dden tot een over 3/4 uur te berekenen iVerlies van arbeid, omdat met het ophou- Iden en het weer aanvangen' van den ar beid steeds tijd, buiten den eigenlijken [schafttijd of rusttijd' om, ie loor gaat. Bovendien geldt de rusttijd volgens art. ,9 als zoodanig niet, wanneer hij wor'dt ■doorgebracht in de fabriek of werk plaats dus zal het geheele arbeidsper- jsoneel ook van grootere ondernemingen voor een rusttijd van Va uur uit de fa briek zich moeten verwijderen om dien tijd op straat of in herbergen door te 'brengen. Bij welke weersgesteldheid ook zullen de veraf wonende arbeiders 1/2 [uur lang niet in de fabriek mogen aan wezig zijn, wil niet de werkgever straf rechtelijk vervolgbaar zijn. Koninklijke Besluiten. Met ingang van 1 Augustus is benoemd tot adj.-insp. dier invoerrechten en accijn zen te Rotterdam P. F. L. Lauten, thans waarnemend adj.-inspecteiur der directe belastingen invoerrechten en accijnzen te Maastricht zijn benoemd tot ontvanger der directe [belastingen en accijnzen te Hedel K. N. '.Houtman, ontvanger der zelfde middelen te Noordwelle; tot ontv. der dir. bel. in- 'voerr. en accijnzen te Hontenisse B. ten Kate, ontvanger derzelfde middelen te Ter naard; tot ontvanger der d'ir. bel. en acc. 'te Druten D. J. Gautzsch, ontvanger der zelfde middelen te .Willemstad; tot ontv. der dir. bel. en acc. te Bergum |W. O. S. L. de Vletter ontv. der zelfde middelen te Ravenstein; tot ontv. der dir. bel. en acc. te Kollum D. Tjallingii, ontvanger der dar. /bel- invoerr. en acc. te Aver eest; tot ontv. der dar. bel. en acc. te Leeuwarden (bui tengemeenten) F. 3- Boonstra, ontv. der dir. bel. invoerr. en acc. te Hoogeveen; tot ontv. derdir. bel. en acc. te (Monniken dam, ,Wu J. Dingemans, ontv. dier zelfde middelen te Nieuwkoop. is met ingang van 16 Augustus 1910 lo. een eervol ontslag verleend p.an C. D. van Bockxmeer als directeur der strafgevangenis te Zutphen en ,W. E. Sluiter als directeur van het Huis van Bewaring te Middelburg; /2o. benoemd tot directeur van de strafgevangenis te (Zutphen J. E. Jalink, thans directeur van jhet Huis van Bewaring te Arnhem direc teur van het Huis van Bewaring te Arn hem G. E. van den Bosch, thans adjunct directeur 3e rang in de strafgevangenis te Zutphen, directeur van hef Huis van iBewaring te Middelburg P. Bosma, thans commies le rang in de strafgevangenis te Amsterdam. LEIDEN 28 Juli. Zita-V ereenigi ng. 't Was aan het Noordeinde gisteren" avond volop feest. Een schare dienst boden met blijde gezichten was daar neergezeten in de versierde zaal en een tal van genoodigden gaf blijk van be langstelling in het streven der vereeni- ging, door aanwezig te zijn. Nadat Pater Bouters een woord van welkom en dank had gesproken, vooral aan de Dames, die zich zooveel moeite en zorgen getroosten in het belang van het goede doel; aan de weldoeners, die door hunne milde bijdragen een stoot gaven aan bloei en levenskracht, kregen we een drietal .voordrachten te hooren van de meisjes, die niet nalieten, om verschillende redenen, een algemeen suc ces te verwerven. Daar klinken de koperen kelen van een aantal instrumenten en in opgewekte stemming gebracht, verlaten allen de zaal om in den tuin te gaan genieten van den zachten avond. En het was er gezellig. Een schoone verlichting van zich langs de boomen en perken slingerende vet potjes, gaf een feestelijk aanzien. De muziek van de R.K. Volksbond blies er lustig op los en de beenen gingen van de vloer, de stemmen vermengden zich met den klank der vroolijke muziek en huppelend en zingend was men blij en vrij in de onschuld des harten. En er werd electrisch gevischt, bloemen werden te koop geboden, versnaperingen gingen rond, een frisschen dronk genoten alles om een vermeerdering van inkomsten te verkrijgen voor de vereeniging die zoo verdiend gesteund te worden. Beter dan langs de kermis rond te dwalen en daar aan alles bloot te staan wat de kermis als een kwaad aankleeft, vonden daar de dienstboden een avond van genot en frissche ontspanning en gingen huiswaarts, tevreden en gesterkt, om weer met nieu wen moed den arbeid aan te vatten en plichtsgetrouw te vervullen. Mochten velen stadgenooten het groote sociale werk van Pater Bouters met kracht steunen door een milde jaarlijksche bijdrage, die aan de dames-medehelpsters ten allen tijde kan worden ter hand gesteld, dan kan de Zita-vereeniging de vleugelen bree der uitslaan, nog meerdere meisjes bin nen hare muren opnemen en bewaren voor mogelijken ondergang. Nieuw Feuilleton. Wij maken onze lezers opmerkzaam op hetnieuwe feuilleton „Het erfdeel der Mal- leroy's" waarmede wij heden aanvangen, dat ongetwijfeld allen in hooge mate zal boeien. Tot onderwijzeres aan de school der Hengeloosche Schoolvereeniging te Hengeloo (O.) is benoemd mej. N. Ruygh, alhier. Gisteren had het kinderfeest plaats uitgeschreven ten bate van het vrijwillig Ondersteuningsfonds der Nederl. Han delsreizigers Vereeniging, Afd'. Leiden. Het was voor de kinderen, die reeds lang op het feest gevlast hadden een treurig vooruitzicht als we denken' aan den verschrikkelijken regendag van Dins dag. Bij het ontwaken van gisteren waren er natuurlijk zeer veel blijde gezichten, want ze zagen het Juli zonnetje. Ook de feestcommissie, die alle hoop op welslagen al verloren hac^ was niet weinig verblijd, toen ^ij die kolossale weersverandering bespeurde. Jt Was dan ook in de ochtend al be drijvig in 't Posthof om ailes in ord'e te maken. Om 1 uur kwamen al vele kinderen, die reeds druk gebruik maakten van de ver makelijkheden welke 't Posthof biedt. Even later kwam der muziek bestaande uit veertien personen, waarvoor een po dium was opgesteld, en gaf weldra al eenige nummers te hooren. Daarna volgden eenige nummers van den heer Proper (goochelaar), welke de lachlust van groot en klein opwekte. Het enthousiasme steeg ten top toen achter in den tuin d'e klok luydde ten teeke'n dat, de wedstrijden jóuden be ginnen. Hiervoor was veel pnimo. Alle kinde ren deden mee. Voor meisjes ringsteken en voor jongens bal-werpen. Voor iederen wedstrijd waren 10 prij zen beschikbaar gesteld, zoadat er fiink gewerkt werd. Onderwijl werden door den heer Proper weer stoute goocheltoeren verricht, wel ke na de wedstrijden werden voortgezet. Bij Ja,pde Rikke-tik was zoo'n drukte, dat de commissie tijd en handen te kort kwam zoodat ten laatste de prijzen verloot wer den,. .Tusschen de bedrijven werd door de muziek, gevolgd door groot en klein hos send <en springend, dansend en zingend ommetochten door den tuin gemaakt; er was kolossaal veel plezier. De muziek hiervoor een woord van lof. Het was dan ook hier, gelijk altijd op feesten het geval is, de tijd vliegt om, zoodat het al ruim half zeven was, voor dat de laatsten vertrokken. De commissie die het feest organiseer de mag met vreugde op haar arbeid terug zien en mag gerust constateeren dat allen die geen gebruik van deze gelegenheid tot ontspanning gemaakt hebben, er spijt van kunnen hebben. We zijn dan ook over tuigd, dat een volgenden keer de toeloop nog veel grooter zal wezen. AARLANDERVEEN. Het zoontje van den veehouder W., had het ongeluk toen hij met paaid en wagen zich op weg be gaf, dat het bruintje te jolig werd en er van door ging. Gelukkig bleef de vier voeter, door het gerij haakte aan een heg, wonder boven wonder staan. Persoonlijke ongelukken hadden echter niet plaats. Van K. G., werd alhier op een nacht, een hoeveelheid boter ontvreemd, welke door een raam men zocht machtig te worden. Van de dader of daders echter geen spoor. HAARLEMMERMEER. Door de over vloedige regens wordt door de boeren veel schade geleden. Bij een enkelen landbouwer ziet men het zaad nog ge maaid op het veld leggen. Zonder twijfel heeft dat veel van zijn waarde verloren. Zoo lijden ook de erwten veel van het overvloedige water. De peulen worden geheel doorweekt en laten zachtaan de erwten los. De rogge, die voor den sikkel reeds rijp is, kan nog steeds niet worden gemaaid, Hoewel uit den aard der zaak tarwe en haver nog zoozeer geen nood hebben, is het ook daarvoor ten zeerste te hopen, dat het weder spoedig veranderen moge. Aan de Lijnden is bij een oude arme vrouw, terwijl zij even koffie dronk bij haar buurvrouw, een portemonnaie, met ongeveer drie gulden inhoud, ontvreemd. Tijdens hare afwezigheid schijnt iemand door de geopende deur binnengeslopen te zijn om alzoo diefstal te plegen. Geen enkele aanwijzing omtrent den dader is aanwezig. Alhier is in den ouderdom van 80 jaren overleden de heer Arie Stokman De heer Stokman was gedurende zijn leven twee keer lid van den Raad dezer gemeente en wel van van 2 Februari 1897 tot September 1899 en van 8 Februari 1900 tot September 1903. KATWIJK AAN ZEE. Op den publieken afslag werd besteedvolle pekelharing f 11.50, maatjesharing f9.65, steurharing f 14.05, makreel f 11.25. LISSE. Wegens vertrek naar elders van Mej. G .A. des Bouvrie, wijkverpleegster van de vereeniging het „Groene Kruis" is als zoodanig benoemd mej. Nahuis te Utrecht. De Raad dezer gemeente komt op Vrijdag 29 Juli des namiddags te zes uur in openbare vergadering bijeen. Agenda. 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming zet ters. 3. Bedrijfsverordening. 4. Af- )en over schrijving. 5. Aanbieding gemeentereke- kening. De muziekverceniging „Eensgezind heid", ddrecteur de heer G. Verheij, uit Leiden, heeft gisteren op het muziekcon cours te Aalsmeer den eersten prijs (B be haald met 106 punten. NOORDWIJK-BINNEN. Het bezoek ter bloembollenbeurs van het H, B. G. wodrt steeds drukker. Gisteren naderde het aantal personen reeds de honderd waarbij 25 exporteurs. Ook het ledental werd weder vermeerderd. Wat de handel betreft, deze was middelmatig. Dat men echter het nut van (deze beurs inziet, blijkt wel hieruit, dat het getal be talende bezoekers geregeld stijgt. NOORDWIJKERHOUT. Door de tuin- dersvereeniging „Eensgezindheid'" alhier werd gister avond omstreeks zes uur de eerst', boonenveiling gehouden aan de Piet-Gijzenbrug. In aanmerking genomen het slechte weder der laatste dagen, was de aanvoer groot te noemen en liet de kwaliteit der boooien niets te wenschen over. Het gevolg hiervan was dan ook, dat er flinke prijzen werden besteed en de waar een groote aftrek had. Voorsnij- boonen werd 9 ct., voor stamheeren-ooQ- nen zonder draden 12 a 13 ct., enii voor dubbele heerenboonen 8 a 9 cent per ki lo betaald. Aan het einde dier veiling gaven zich nog enkelen als lid op. Vrijdag a.s. wordt er Wederom ge veild na aankomst der treinen. Bij het vastmeeren zijner schuit had de schipper S., alhier, het ongeluk met eön vaarboom zoo hard te duwen, dat hem een schouderblad ontwricht werd', zoodat Hij gedurende de eenige weken geen arbeid zal kunnen verrichten. NOORDEN. De Eerw. Heer Fr. Koper draad, Noordenaar van geboorte, diej.l. Dinsdag te Mill Hill in Engeland, de H. Priesterwijding ontving zal a.s. Zondag te half tien alhier zijn eerste H. Mis op dragen, geassisteerd door de W.Eerw. Heeren A. Hakkeiing, Pastoor van Raams- burg en G. v. d. Haak, missionaris in Afrika, beiden geboortig van Noorden. OEGSTGEEST. Vrijdag 29 Juli verga dert de gemeenteraad dezer gemeente, 's namiddags te 7 uu<r. Onderwerpen ter behand'elingJVLede- deeling ingekomen .stukken. Rekening 1909 en Begrooting 1911. Burg. Arm bestuur. Rekening 1909 en Begrooting 1911. Heilige Geest Armbestuur. Voor stel aangaan geldleening. Wijziging hy potheek wed. Juffermans. Aanvraag sub sidie Oranje Vereeniging. Voordracht zet ters. Aanbieding gem een ter eken inlg 1909. Voorstel bouwverbiod. RIJPWETERïNG. Aan de echtgenoote van den verlofganger A. C. Bleijswijk is door den. Minister van oorlog een vergoe ding van 40 cents per (dag 'toegekend, ge- durende het verblijf onder de wapenen van genoemden milicien. Tegen C. B, alhier is idoor dein rijksveldwachter proces-verbaal opge maakt wegens visschen zonder vergun ning en tegen C. Z., kapt. op de motorboot De Wachter wonende te Amsterdam, we gens het zonder vergunning varen in de Buurtwatering. WASSENAAR. Op het „Internationaal- Politiehonden-Concours, dat onlangs te Scheveningen gehouden is, maakte onze politiehond Hector geen slecht figuur. We schrijven „onze" politiehond, omdat in de bladen abusievelijk vermeld werd, dat de eigenaar is, de gemeenteveld wachter P. de Jong. Deze is wel de dresseur maar de gemeente Wassenaar is eigenaresse. Het is ten eerste al mooi, dat Hector een prijs behaalde. Het dier is de jongste van de mededingende honden en de omstandigheden waaronder de dressuur plaats gehad beeft waren niet zeer gunstig. Veldwachter de Jong beschikt over weinig tijd en weinig hulp middelen. Boeven met leeren pakken zijn hier niet en er zijn weinig menschen te vinden, die in hun gewone kleeding een vechtpartij met den hond aandurven of op hem durven schieten. Behalve voor een prijs kwam Hector nog in aanmerking voor een eere prijs n.l. een zilvere me daille, uitgeloofd door den Hoofdinspec teur, van Politie J. Aaltsz voor den besten hond gekoren na 31 Dec. 1908. Bovendien kwam hij nog in aanmerking voor een extra-prijs uitgeloofd door den heer A. "Lokerse Inspecteur van politie te Bloemendaal, voor den bestenhond geboren na 31 Dec. 1901, Wanneer de dressuur geregeld wordt voortgezet zal Wassenaar zeker een goeden politiehond hebben die uitstekende diensten kan be wijzen. Kerknieuws, Naar wij vernemen zal Z. D. H. de Bisschop van Haarlem Maandag 29 Aug. a.s. d>e nieuwe kerk te Spanbroek inwijden. (Msb.) Land- en Tuinbouw. Onteigening bij tuberculose. Een der gemeentebesturen in Frieslan'd1 heeft onlangs, krachtens art. 69, tweede lid, der Onteigeningswet, goederen ont eigend, welke in aanraking waren ge weest met een lijder aan tuberculose. De kosten werden daarna aan het Rijk in' rekening gebracht. Ged. staten vroegen daarop het oordeel van den minister van binnenlandsche zaken over een mogelijke verevening der declaratie. De minister heeft, onder terugzending der declaratie, aan Ged. staten doen weten, dat hij be reid is om de verevening te bevorderen van ,declaratiën ter vergoeding van de kosten gevallen op onteigening ingevol ge art. 69, le lid, der wet van 28 Augus tus 1851 (Stbl. po. 125), mits de for maliteiten in de artt. 6972 dier (wet voorgeschreven nageleefd zijn, doch dat met name voor tuberculose de toePi15- sing van deze artikelen niet strookt met de bedoeling van den wetgever. De omstandigheden, welke art. 69 on derstelt, zullen zich daarbij n.l., naar het oordeel van den minister, wel schier in immer voordoen. Rechtszaken. Vrijgesproken. Voor de rechtbank te 's Gravenhage stond terecht 'n rijwielhandelaar, wegens het behulpzaam zijn bij en mdidelen ver schaffen om inbraak met valschen sleu tel te kunnen plegen door v. D. "(die 'des wege reeds veroordeeld is.) Bekl. zou aan bedoelden v. D. een val schen sleutel hebben gegeven, om daar mede de deur van een woning inldeWei- marstraat te openen, ten einde uit de gang deir woning een rijwiel te kunnen wegne men. Bekl. zou een knecht last hebben gegeven, den bedoelden sleutel bij te vij len. Bekl. beweerde al negen jaar door de politie gezocht te zijn. Een rechercheur, gisteren als getuige gehoord, zou volgens bekl. herhaaldelijk tot verschillende per sonen hebben gezegd: „Kan je me niets geven, om C in de. gevangenis te hel pen." De president zeide, dat ook deze op vatting mogelijk was, dat de politie die overtuiging had, dat bekl. al negen jaar lang, jongens ongelukkig maakte en ge dacht heeft: „We zullen dat heer eens hier zien te krijgen". En als de getuige die opvatting heeft, dan vond de presi dent die opvatting zoo slecht nog niet. Bovenbedoelde van D„ als getuige ge hoord over den sleutel, verklaarde dién sleutel vervijld te hebben in de werk plaats van bekl. met diens toestemming. Den sleutel had hij niet van beklaagde gekregen, zooals hij vroeger verklaarde toen hij zelf terecht stond, want het was zijn lea'gen huissleutel. Eerst had hij een sleutel gekocht voor geld, dat bekl. hem had gegeven, welke sleutel door bekL's knecht was vervijld. Dien sleutel had ge tuige echter verloren, want hij had er eerst een dag of zes mee in den zak geloopen, omdat hij nog niet goed durfde te gaan stelen. Beiklaagde's broer had hem op het denkbeeld van den diefstal gebracht. Door president en officier werd de ge tuige opmerkzaam gemaakt, dat hij dus tot nu toe steeds gelogen had, tengevolge waarvan ernstige maatregelen genomen waren tegen iemand die zich in vrijheid bevond. Getuige zeide, toen hij terecht stond gelogen te hebben, omdat hij vreesde zich zelf te benadeelen als hij de waarheid sprak. Nu hij onder eede staat, aldus ver klaarde hij, was het de volle \vaarheid die hij vertelde. Een knecht van den beklaagde ver klaarde den .sleutel te hebben vervijld. Bekl. bleef alles ontkennen, hij had zelfs geen vijlen, waarmede kleine inkepingen in sleutels kunnen worden gemaakt. Subst. off. van justitie, mr. van Geuns, ving zijn requisitoir aan met te zeggen, dat hij zou vragen beklaagde's vrijspraak en on middellijke invrijheidstelling. De ge tuige v. D. is toch op zijn voornaamste verklaringen teruggekomen. Zijn geloof waardigheid is daardoor ernstig aan het wankelen gebracht. Na dat requisitoir werd eenig applaus gehoord op de publieke tribune, dat ech ter terstond door dien president met een lichten liamerslag werd onderdrukt. Bekl.'s verdediger, mr. Bourlier, oefen de nog ditiek uit op de bewoordingen id;etr I1djagv,aard(ilng en op de ,v;erkl^ri,ngen der getuigen, die volgens pleiter, volstrekt niet aantoon en, dat zij ncliënt de wetenschap had, dat die sleutel voor diefstal moest dii enen. Na in raadkamer te zijn geweest, deed de Rechtbank uitspraak overeenkomstig! de conclusie van O. M. en verdediige'r. De dreigbrief aan Minister Heemskerk De Rechtbank te Breda veroordeelde! J. van den M. die aan Minister Heems- kerk een dreigbrief zond', tot vijf maan den gevangenisstraf, met aftrek van d'e preventieve hechtenis. De eisch was vijf maanden'. Academienieuws. UTRECHT. Staatsexamen tot toela ting aan de Universiteit. Geëxamineerd 16 candidaten voor de faculteit der godgeleerdheid enz. en 13 candidaten voor de faculteit der genees kunde enz. Geslaagd' voor diploma A: L. J. C. Beaufort, J. de Groot, J. P. A'. Francois, R. de £oer, E. F. Bonjer, R. D. Rust, mej. N. Ranneft, mej. M. L'. A. Marius, voor diploma BQ. J. Cl van der Meer, E. J. Dijksterhuis. Gedurende den loop van het examen trokken zich 2 candidaten terug. He:t examen wordt voortgezet met 2 candi daten. Na voortgezet examen slaagden vail de vorige groep alsnogO. J. van der; Hagen, Raden mas Gondowinoto, N. J. Pabon, D. J. Geursen voor diploma A en A. F. Zwaardemaker voor diploma B. Van een ,auto gevallen. Twee Amsterdamsche knapen stonden in dei nabijheid van Muiden op de veeren vanj een autoeen hunner sloeg van zijn ge vaarlijke plaats, zonder dat de bestuur der van het voertuig zulks bemerkte. Door den stoker van 'de passeerende stoomtram werd hij bewusteloos langs den weg gevonden en naar Muiden ver voerd, waar hij bij een geneesheer werd! binnengebracht. Zijn toestand is zeer ern stig. Twee personen verdronken. De stoomboot van Amsterdam op Mep- pel liet gisteravond bij Genemuiden vijf passagiers met een klein bootje afhalen. Het bootje kantelde, waardoor de opva renden in het water vielen. Een dertig jarige vrouw en een meisje van dertien ja,ar verdronken. Een can d i da t e n 1 ij s t zoek. De „Nijkerksche Ct." schrijft: Een diefstal, zooals nrisschien nog nooit plaats vond, is hier waarschijnlijk gepleegd, of wel, er is hier een voor werp verloren geraakt, dat nooit te vo ren onder de verloren voorwerpen werd aangetroffen. Er is dan, gestolen ptf verloren een .candidatenlijst. De man, die zich voor de Candida-' tuur van den heer R. Nieboer >zooveeI' moeite had gegeven en met prijzens^ waardigen ijver het bij de wet vereisch- te aantal namen van kiesgerechtigden! had bijeengegaard1, bewaarde de lijst, die al dagen te voren in gereedheid was ge bracht en die men al veel te vroeg op; de secretarie had' willen inleveren, met groote zorgvuldigheid', in een afgedankt koffiezakje gewikkeld, in een tafellade. Op den dag voor de inlevering der lijsten is het kostbaar document verdwe nen. Alle ^pogingen om het verloren! schaap terug te vinden bleven zondeil resultaat, zoodat van een inlevering der candidatenlijst op het Gemeentehuis geen sprake kon zijn. In het ziekenhuis te ,Ter Neu- zen is overleden een Zweedsch matroos,- die aan boord van een stoomschip een been was afgeknepen, waarmede hij in een tros beklemd was geraakt. Een getemde vos. r—. Een inwoner, van Ommen kwam voor eenige maanden in het bezit van een jongen vos. /Toen het dier zich aan zijn meester begon te ge wennen werd hem vergund onder toe zicht even in den tguin rond te loopenk Van een dier uitstapjes keerde hij dezer dagen niet terug en al spoedig vertoon de zich bij Reintjeide ware natuur; hijitoog het veld in, waar men hem een enkelen keer ontdekte, jacht makende op hazen en konijnen. Toen Dinsdagavond de eigenaar van den vos in den tuin bij lamplicht zat, zag hij twee vurige oogen in de duisternis schitteren en al spoedig ontdekte men den vluchteling. Na aanhoudend lokken, waarbij het beest telkens weer in de duisternis ver dween, werd de cirkel al kleiner en klei ner, totdat op een gegeven oogenblik het dier naar de vrouw des huizes toeliep,- de door haar uitgestrekte hand, lekte en zich gewillig liet vangen. Het dier had2i/$ dag van zijn vrijheid genoten. („Zw. Ctr."» De heer E. P. Kinema, te Sneef,- had Zondag in het onstuimige water van het Sn eek er Meer het ongeluk met zijn ranke giek, waarin maar één persoon kan plaats nemen, om te slaan. Met buiten gewone inspanning gelukte het hem nog zwemmende den wal te bereiken. Drie pleizier-zedLers uit Sn eek, daar ter hoogte kruisende en waarvan een zijn familielid Dr. Meihuizen aan boord had boden hulp en mochten er in slagen den uitgeputten en reeds blauw- bl^ep drenkeling weer ,op sfreiek te

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2