Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws, die een zwakkeling is en met veel tegen- Sipoed te kampen heeft gehadL Uit liefde voor zijn vrouw en kinderen pleegde hij misdrijf. Om zijn dochtertje een pl-eizier te doen, stal hij de poppen. .Uitspraak 2 Augustus. Doodslag te Middelharnis. In den avond van 23 Mei heeft de 19- jarige L. E., bouwknecht te Middelhar- Inis, aan de 31-jarige Johanna Groot jetis met een mes een aantal steken in het bovenlijf toegebracht, tengevolge waar van zij eenige oogenblikken later over leden is. Een kleine twist was aan deze misdaad voorafgegaanbekl. vertelde gisteren voor de Rotterdamsche Recht bank, waar zijn zaak behandeld werd, dat zij van hem gezegd had, dat hij van den ba,as, bij wien zij samen in dienst waren, wel eens sigaren wegnam. Hier iover was hij woedend geworden, temeer omdat zij meer praatjes omtrent hem de wereld had ingezonden, en met zijn geopend knipmes was hij op haar af gevlogen, in het wilde er mede stekende en snijdend. In de instructie had bekl. evenwel toegegeven, inderdaad wel eens sigaren van zijn baas te hebben wegge nomen, zelfs de verslagene had dit wel eens voor hem gedaan. Hoeveel wonden hij de verslagene had toegebracht, wist bekl. niet. Uit de verklaringen der deskundigen, 'drs. de Jesselin de Jong en v. Herwer den, bleek, dat er 23 waren. Zoowel aan de borst als aan Ide rugzijde was 't mes in het lichaam gedrongen; welke wond' het eerst was toegebracht, konden de deskundigen niet verklaren, verscheide- nen ervan waren doodelijk, het hart was dwars doorstoken en ook de longen wa ren doorboord. Dat beklaagde met groo te kracht moet hebben gestoken, bleek uit het feit, dat twee ribben waren door gesneden. Verscheidene getuigen wer- @en gehoord. Na afloop van het getuigenverhoor) \verd bekl. weer voor de tafel geroe pen om te vertellen hoe zich het feit precies heeft voorgedragen. Terwijl hij in den hof bezig was met zijn mes on kruid te wieden, was de verslagene er met de wasch voorbij gekomen, op weg naar den boomgaard. Bekl. was haa;r daarheen gevolgd, had haar gevraagd of zij hem als een sigarendief had gebrand merkt, waarop zij bevestigend had' ge antwoord en sarrende hare aantijging had herhaald. Inmiddels echter was be klaagde reeds op haar toegevlogen, had haar met de hand op hare schouder 'geslagen, waardoor zij kwam te vallen. In het wilde weg had bekl. toen met zijn mes het lichaam der verslagene door stoken. Het O. M. waargenomen door Mrw Bake, noemde de gepleegde misdaad ver schrikkelijk. Een vrouw werd door dezen jeugdigen bekl. als het ware jgeslacht :23 wonden had' hij haar met groote kracht toegebracht, in eene sr van was zelfs het mes met het geheel e heft in gedrongen. Met dit al mocht echter niet worden aangenomen, dat bekl. met voorbedachte rade te werk ging. Wel had' hij in het algemeen gesproken van het steken met een mes, en meer andere uitdrukkingen !maar ze waren te zeer in' het wilde ge uit om ze als ernstig gemeend te moe ten opvatten. Maar wel was bewezen het opzet, en hiervoor kwamen de ge bezigde uitdrukkingen wel van pas. En bovendien een kind' kan begrijpen, dat men iemand, die men 23 diepe wonden toebrengt, doodit. Met het oog op den zeer jeugdigen leeftijd' van dezen bekl. eischte de officier 7 jaar gevangenis straf. De verdediger, Mr. E. J. J. van der Heijden, noemde mede het misdrijf ver schrikkelijk demonisch, Ware het eeni ge eeuwen te voren gebeurd, men zoude van een booze macht gesproken hebben. Op zeer uitvoerige wijze zette pleiter hierop uiteen de gebeurtenissen, die aan het plegen van dis misdrijf waren voor afgegaan, en die die plagerijen der ver slagene psychologisch verklaarbaar maak ten. Reeds zoo lang als bekl. bij zijn baas werkte, had zij verkeering met hem 'gezocht, maar steeds had bekl. doen blij ken, daar niet op in te willen gaan1. En toen Jiaar daarop bovendien ter oore kwam, dat hij met een ander meisjd 'ging, toen is zij daarover nog meer ver bitterd geworden. Hare plagerijen had den dus een dieperen grond, en' waren daarom ook begrijpelijkerwijze sarren- lder dan dat de verslagene het tegen een ander zou hebben gehad. Ook yolgens pleiter was van voorbedachte rade geen sprake. Men heeft daarvoor alleen de hoogst onbetrouwbare getuigenverkla ringen der jongens. Want dat bekl. een bies bij zich droeg was alleszins ver klaarbaar, daar elke boerenjongen dit voor zijn handwerk noodig heeft. Pleiter riep voorts de clementie in1 voor dezen bekl. op grond van zijn jeug digen leeftijd. Men veroordeele deze jongen man niet om de beste jaren' zijns levens in de gevangenis door te brengen. iDe familie van beklaagde staat op het eiland zeer gunstig aangeschrevenieder kent ze en bij iedereen staat ze in hoog aanzien. Ook daardoor alleen zal bekl. reeds zwaar gestraft zijn te weten dat hij van de familie $e eenige is, die met dep vinger wordt nagewezen. Buiten verantwoordelijkheid, der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Verleen mij in uw steeds meer en meer gelezen blad een kleine plaats ruimte. Bij voorbaat mijn hartelijken dank. In Uw nummer van j.l. Zaterdag komt het volgende bericht voor: Afschaffing der Leidsche Kermis. Wij vernemen, dat na afloop van de kermis door het anti-revolutionair raads lid, Mr. P. E. Briët, bij den Gemeente raad een voorstel zal worden, ingediend om tot algeheele afschaffing der kermis over te gaan. Zooals men zich zal her inneren, heeft Mr. Briët dit voorstiel reeds bij de behandeling van de begroo ting voor het loopende dienstjaar aange kondigd. Mijnheer de Redacteur, ik geloof dat Z.Ed. Gestr. dit onderwerp nog niet ge heel doorzocht heeft, ik denk dat hij dan met dit voorstel nog nie.t voor den dag zou gekomen hebben. Nu ik voor mij, ben geheel geen vóór- of tegenstander van de kermis, maar ik heb toch bij mij gedacht dat er ,tbch vele bezwaren aan verbonden zijn om de ker mis, nu zij eenmaal bestaat, om dien af- te schaffen. Ie. De kermis levert voor de gemeente toch jaarlijks een aardig sommetje op. Uit welke bron zou Z.Edelgestr. dan het geld putten, to:t bijdrage van onder houd der gemeente. De belasting verhoo- gen. Wien zal die dan het meeste druk ken? Ik voor mij, meen den middenstan der en den arbeider. 2e. Als de kermis afgeschaft wordt, wie zal het meeste schade hebben? De middenstanders, want juist zulke dagen als de kermis, zijn voor menigeen hun opkomen en "die zou in het verdienen van hun brood Org benadeeld worden, ja zelfs hun ondergang krijgen. 3e. En wat de zeden betreft, nu ja het is waar, 't is erg treurig. Als het om drie reden gaat om de kermis af te schaffen. Dan zou ik voor mij ook willen dat de Avondfeesten der 3 Octo- ber-viering ook afgeschaft werden, want dat is zelfs treuriger dan op de Leidsche kermis, 't Is jammer, dat ik het moet schrijven, bij eigen ondervinding en ve le medeburgers zulten drit ondervonden hebben. Nu zal er wel gezegd worden, daar kan het bestuur der 3 Octobervereeni- ging niets aan doen, maar laat men dan ook altijd niet hakken op de kermis. Nu ik wil er verder mij niet in ver diepen, maar dan stel ik voor om, als de kermis afgeschaft wordt, dan ook de avondfeesten op het Schuttersveld af te schaffen. En mocht de kermis blijven voortduren dat dan het geacht gemeentebestuur toe ziet, dat de onzedelijke voorstellingen dier kermis verwijderd worden. Mijnheer de Redacteur, vooraleer die Gemeenteraad een besluit moge nemen, dan hoop ik, dat zij deze drie punten goed moge overwegen, dan zal men een geheel ander inzicht krijgen. I J. M. I i Roelofarendsveen, 26 Juli '01. Weled. Heer Redacteur. Onze augurken en boonenkooplieden mogen den heer Hölscher alhier dank baar wezen. Per ingezonden stuk in' uw blad gaf hij ons de vorige week „een uiteenzetting der zaken, zooals die zich in de laatste dagen te R'veen hebben voorgedaan". En die „uiteenzetting" was ons, koop lieden, een openbaring. Wij kwamen nu ■eerst recht aan de weet, wat onbemin nelijke menschen die kooplieden toch eigenlijk zijn. Inderdaad, een onpleizierige gewaarwording. Ten srrijt van den heer Hölscher valt echter in zijn „uiteenzet ting" nog al wat recht te zetten, en daarom, ondanks overgroote bezigheden, wou 'k graag zijn pennevrucht even tpe- lichten. De heer Hölscher komt tot de conclu sie dat over zijn vereeniging „Tuinders- belang" door de koopliedenvereeniging de boycot was uitgesproken en wel hier om, wijl „Tuindersbelang" een spoed- eischend verzoek der kooplieden onbe antwoord gelaten had1. Het spijt mij voor den heer H., dat ik hier de stellige verklaring geven mpet dat een boycot uitgesproken dbor de Kooplieden vereeniging louter bestaat in des heeren H.'s verbeelding. De bewe ging door den heer H. als boycot ge brandmerkt, had bovendien met genoemd Verzoekschrift niets uit te staan. Wat is er nu van die beweging? Ingevolge de overeenkomst van de 3 hier gevestigde tuindersvereenigingen, zouden op den bewusten Maandagavond de producten van „Tuindersbelang" het eerst aan de beurt komen hij veiling. Dit werd den kooplieden medegedeeld door de besturen der „Coöperatieve groentenveiling", en „Eendracht Maakt Macht" en begaven zich dan ook allen zonder uitzondering naar genoemde vei ling. Aldus deed „Tuindersbelang" hun echter de zonderlingverrassende mede- deeling, dat zij in geen geval dezen avond het eerst zou veilen. Ziedaar nu. Niet de kooplieden gaven aanleiding tot de botsing. Ook het vermoeden van den keer 'H., als zou de eigenlijke grief der koop lieden zijn, dat, Tuindersbelang zelf in connectie treedt met buitenlandsche af nemers, is slechts gewiocht zijner fantasie. Immers iedere maatregel de be vorderlijk is aan de uitbreiding van afzet gebied, komt ten slotte niet alleen d.en tuinders, maar ook aan de kooplieden ten goede. Ook het exposeeren op ten toonstellingen j/s een stap in de goede richting, om te komen tot grooter om zet. Wie ter wereld heeft dit ooit ont kend. Tegenspraak in dezen heeft de jieer H. waarlijk niet te vreezen, en uit wel begrepen eigenbelang zullen de koóp- lieden dit streven van „Tuindersbelang" van harte succes toewenschen. Nadat verder de heer H. aan de koop lieden alhier de hun passende plaats heeft aangewezen door de mededeeliiig dat ze elkaar „vliegen afvangen", dat hun con currentie „aan het ongelooflijke" grenst nadat hij daaraan die menschkundige op merking heeft vastgeknoopt, dat zulks niet in 't belang van hun eigen is." inadat hij nog heeft geconstateerd, dat „door de kooplieden zeer weinig verdiend wordt, komt hij 1ie spreken over de R. K. Mid denstanders. „Wanneer het bestuur dezer vereeni ging aldus de heer H. étuidie maakt van het Middenstandsvraagstuk, ben ik overtuigd, dat zij eerst wanverhoudingen in eigen kring zouden wegruimen en niet elkander benadeel en maar bevoordee- len." Di heer H. gaat voort: „Het is te hopen, in het belangd er tuin ders dat de kooplieden het onredelijike van hun optreden inzien". Helaas, dat ik zoo slecht van gezicht wordt! Bij al het licht door den heer H. ontstoken heb ik nog geen schijn van onredelijkheid in 't optreden der koop lieden vermogen te ontdekken. Aan 't slot van zijn heilwensch zegt de heer H. te hopen, dat het bestuur der koop!, verg. „de wenschen vervat in dit schrijven in overweging zal nemen, dan twijfel ik niet of de veilingen zullen dra weereen evengemoedelijk verloop hebben als te voren" Om den heer H. een pi ei zier tedoenSheb ik „al de wenschen in overweging geno men" maar ben ik met het meerendeel onzer kooplui nog niet bekeerd, en tegen over ons „onredelijk" en „eigenmachtig" en „opgerijmd" optreden is me het op treden van den heer H. nog één groot raadsel. Na zeer beleefden dank voor de plaat sing heb ik de eer met hoogachting te zijn Uw. dw. dienaar, P. DE JONG Cz. Vooiz. der vereen, van Kooplieden. Waarom men feest vierde! 't Was in de Amsterdamsche buurt te Haarlem, toon.ee! Zuidpolderstraat. Van verschillende huizen wappert ons dundoek Feeststemming heerscht alom, niet het minst kenbaar aan blijde 'gezichten van buurvrouwen in bevlagde woningen. Een enthusiast straatpubliek, varieerend tus- schen 2 en 60 jaar, houdt de'stemming er mee in; klein, druilerig regenbuitje uit onfeeslelijk gekleurde lucht vermag de stemming niet te bederven. Integendeel, de feestvreugde stijgt en uit zich in een gevoelvolle serenade, muzikaal voort brengsel van uitgelaten feestgangers, op zeer onmuzikaal instrument, meer ge schikt ais reinigingsmiddel. Dansende buurvrouwen vormen een kring om mu- ziekvoortbrengster. Levendige belangstel ling uit hoog opgeschoven ramen. Vanille- ijs-wagentjes verfoonen zich reeds op het terrein. In een aangrenzende straat schet tert een draaiorgel. Alles teekent" stij gend feestdrukte. Voorbijganger ziet de straatdecoratie, hoort vreugdegeschal, lacht onwillekeu rig mee. Denkt aan een of andere trouw partij of jubileum. Informeert bij mede deelzame buurvrouw naar de vreugdebron Ongeloovig lachje op den mond van aan gesprokene. „U zoudt het niet weten? Iedereen kan 't u vertellen! Juffrouw S. gaat verhuizen!!" (O. H. C.) Er is nog geenerlei spoor ont dekt van het op 19 Juli uit Oosterbeek verdwenen meisje Theodora Kraak. De politie te Arnhem heeft de Lauwers- gracht afgedregd', en ook de vijvers van het landgoed Mariëndaal, doch zonder resultaat. Wel werden aan het commissariaat van politie door tal van personen me- diedeelingen gedaan, dat zij op den be wusten Dinsdagmorgen het meisje ont moetten, die onderling in strijd zijn. Men heeft op hetzelfde oogenblik Dora naar Onderlangs zien wandelen, haar op weg naar Oosterbeek gezien, en ook op het Jaagpad langs den Rijn. Voorts is beweerd dat Dora aan den Utrechtschen- weg een boom omarmde, terwijl 'n heer trachtte haar daarvan af te rukken. Ook zou Dora bij de hoofdlaan van Mariën daal door een heer gezoend zijn. De kapitein van het stoombootje „de Westerbouwing", verklaart, dat hij Don derdagmiddag o.a. een heer en een meis je vervoerde naar de Westerbouwing. En dat meisje leek zeer sterk pp het por tret van Theodora Kraak, doch was an ders gekleed. Verbran d. Uit Vrijhoeve-Ca- pjelle schrijft men d.d. 23 dezer: JHet 2-jarig dochtertje van den schoen maker O. A., dat de vorige week in een pot met kokende pap was gevallen, is he denmiddag, na een smartelijk lijden aan de gevolgen overleden, D$ mo^er van het fciftd hfieft zfch het geval zoo aangetrokken, dat voer haar geneeskundige hulp is ingeroepen. Zondagnacht had op den jungfernsee tusschen Postdam en Neditz een hevige botsing plaats tusschen de stoombooten Babelsberg en Siegesftirst, die beide op een een pleiziervaart uit waren en honderden passagiers droegen. De Babelsberg werd geheel opgetild en begon te zinken, Door de koelbloedig heid van den machinist Kobert, die het ventiel der machine opende en daardoor het springen van den ketel voorkwam, was het mogelijk alle passagiers op den Siegesfürst over te brengen, nog voor dat de Babelsberg in de diepte ver dween. Het wasschen van spiegel- ruiten Hoe vreemd het mogen schijnen," zegt een winkelier in een Amerikaansch blad „Toch bestaat er een goede en een verkeerde wijze om glazen te lappen en daar er velen tegen opzien, zal men van het volgende wellicht gaarne kennis ne men, vooral daar het tijd en arbeid, be spaart „Kiest een triestigen dag, of tenminste weer, als de zon niet op de glazen schijnt, want als dat het geval is, drogen ze met strepen op hoe meri er ook op wrijft. Neemt met een schildersborstel van bin nen en van buiten al het stof weg en boent al het houtwerk van binnen goed af, voor ge de glazen aanraakt De laatsten moeten langzaam met warm water gewasschen, waarin ammonium is opgelost volstrekt geen zeep. Veegt met een doek om een punt van een stok ge bonden het stof uit de hoeken; droogt af met een stuk zacht katoen gebruikt geen linnen, daar dit strepen op het glas maakt, als het droog is. Polijst met zijde papier of met een oude krant. Ge zult zien, dat dit de helft minder tijd vraagt dan wanneer men zeep gebruikt en de ruiten zullen helderder zijn. Bij een uitstapje van plei- zierreizigers uit Madrid naar Torrega ver loor de wagenvoerder van een motor-omni bus de controle over het stuur van zijn voertuig, toen dit een steile helling afreed. De omnibus vloog met razende vaart naar beneden en viel in een afgrond van 60 M. diep. Er zijn 9 dooden en 6 ernstig ge kwetsten. Een r e u z e ndief stal. De Frankf. Ztg. verneemt uit New-York dat daaruit het agentschap der Russisch-Chineesche Bank door een geheimzinnigen diefstal voor minstens 70,000,000 doll., (175,000,000) aan effecten is ontvreemd. Het waren bonds van de Southern Rail way, van de Union Pacific R.R. van de Southern Pacific R.R. en van de Norfolk Western R.R. Gelukkig onder alle Ameri- kaansche steden is het kleine York in Nebraska. Hier vindt men 1 agent op 8500 inwoners. De drankwinkels werden er, 28 jaar geleden afgeschaft en in 1906 heeft men aan apothekers verboden-al cohol-houdende dranken te verkoopen. York is in het bezit van vier spaarkas sen en gemiddeld heeft ieder bewoner er zeshonderd gulden. Slechts 9 armlastigen zijn er, en deze zijn nog niet eens uit de stad, maar uit de omstreken en ze zijn alle negen boven de zestig jaar. Het plaatsje heeft 13 kerken. Een dankbare bedelaar, Het zal nu 12 jaar geleden zijn, dat een bedelaar, Marshal Mac Murra genaamd, een aalmoes vroeg in een huis te Vin- cennis (Elinois), waar miss Mattie Drain keukenmeid was. De keukenmeid, die medelijden met den bedelaar had, gaf hem koffie en een stuk brood, waarop haar heer zóó kwaad werd over deze vrijheid, zooals hij het noemde, dat hij haar uit den dienst ont sloeg. De bedelaar stelde aan de keukenmeid een vodje papier ter hand, waarop hij haar bij zijn dood alles vermaakte, om zijn dankbaarheid jegens haar te toonen. Miss Drain lachte eerst om dat vreem de geschenk, maar bewaarde het toch tusschen haar paperassen. Gelukkig voor haar, want dezer dagen kreeg ze een officieele mededeeling dat Mac Murra dood was en haar een vermogen naliet van f. 150.000. Een millioen verdienen! De rook, die uit de groote smelterijen opstijgt, bevat altijd gassen, die voor de .geheele omgeving zeer schadelijk zijn. Tot dusver is men er niet in geslaagd die schadelijke werking tegen te gaan. De Amerikaansche Amalgamated Copper- Compagny, die eenige van de grootste smelterijen ter wereld bezit, heeft thans een prijs van een millioen dollar uitge loofd voor den uitvinder van een afdoend middel. Die prijs lijkt wel zeer hoog, maar is toch verklaarbaar. Menige groote maatschappij heeft schatten moeten betalen aan schade vergoedingen en nog kort geleden is in den staat Utah een smelterij ter waarde van acht millioen dollar op last van de overheid gesloten, omdat de rook voor de bevolking zoo nadeelig was. Op de Simplonlijn heeft een zware aardstorting plaats gehad, 6. K. M. van Domodossola. De treinen kunnen niet passeeren en moeten omrijden over de oude baan van Novara, om de lijn naar Milaan te herei ken, hetgeen een omweg van een half uur beteek-ent. Daar voortdurend nieuwe aardmassa's neervallen, gaat het herstel lingswerk met groote bezwaren ge- t>aardt ^^rsqhijulMk *4 tjep dagen duren, voordat de lijn weder berijdbaar is. De voddenraper Bourreau heeft voor den rechter van instructie alles herroepen wat hij verteld had betreffende den moord op de vijf kinderen Brierre. Op de vraag van den magistraat hoe hij er toe gekomen was zich voor den moor denaar uit te geven, antwoordde hij: „Omdat ik het leven moe ben, en ik hoopte, dat men mij zou guiillotineeren'% Nader blijkt, dat Bourreau een alkoho- list ishij heeft reeds twaalf veroordeelin- gen achter den rug wegens openbare dronkenschap. Tijdens de openbare behandeling van het pioces-Steinheil schijnt hij reeds een dergelijke poging gedaan te hebben, door aan de justitie fiie schrijven en zich zelf als de moordenaar van den schilder en diens schoonmoeder aan te wijzen. Dc volksopinie te Chartres en omstreken is, dat Bourreau krankzinnig is. De man zal thans aan een medisch onderzoek wor den onderworpen, ten 'einde uit te doen maken of hij verantwoordelijk gesteld kan worden voor deze nieuwe poging om de justitie te misleiden. De bladen van 'W arch au fle te- een vreeselijk feit mee. Te uregor stierf dezer dagen een oud man, Domiczenko genaamd, 90 jaar oud. Na zijn overlijden drongen eenige burten en bloedverwanten zijne woning en vonden overal mensche- lijke overblijfselen. De overheden werden verwittigd en deden huiszoeking. Men kwam tot de volgende ontdekking: Domiczenko nam ontvluchte gevange nen op. (Toen hij er een in huis had,- gaf hij hem overvloedig te eten en te drin ken en mengde ten slotte een slaapmid del in den drank. Toen sneed hij hem de keel af en maakte pekelvleesch van hem wat dan diende om andere gevangenen te voeden, die op hunne beurt hetzelfde lot ondergingen. Daar gevangenen nooit ontvluchten zonder lange toebereidselen en zonder eenig geld bijeen te hebben, begon Domiezenko natuurlijk met zich van dat geld meester te maken. De po litie vond in de kelders kisten vol men- s ch en beenderenMen weet niet hoeveel ongelukkigen door den bandiet zijn om gebracht, maar het getal moet groot zijn,- te'oordeelen naar bet aantal gevonden1 beenderen. Domiczenko was onder de veroordeelden bekend als een braaf oud mail op wien men rekenen kon. Een schipbreuk. Aan boord van de „Comus", van de Southern Picific- lijn, werd Zaterdagmorgen, terwijl het schip zich van New-Orleans naar New- York op weg bevond, een draadloos te legram opgevangen, waarin door 't schip „Momus" van diezelfde lijn om spoedige hulp werd gevraagd. De „Comus" snelde onmiddellijk het in nood verkeerende zusterschip te hulp. Het bleek dat j.l. Vrijdag brand was ont staan in de lading, welke ten deele uit balen papier en zakken bestond. De mo gelijkheid, bestaat dat een zorgeloos rei ziger een brandende lucifer of sigaret in het ruim heeft geworpen, en daardoor den brand veroorzaakte. Toen deze werd ontdekt, trachtte de bemanning van het schip dat voor de reizigers verborgen te houden, om de zen niet te verontrusten. Maar al spoe dig bleek het dien gezagvoerder noo dig, de geheele bemanning ter hand te nemen. De ruimen werden gesloten enf de pompen in werking gesteld. De orde bleef op bet schip gehandi- haafd en de booten werden in gereed heid gebracht, doch enkel om irt het uiterste geval daarvan gebruik te ma ken, wijl de kust in de wateren van Florida, waarin het schip zich bevond), hoogst verraderlijk is. De nacht werd )n vreeselijke span ning ,op het brandende schip door ge* bracht door de opvarenden, onder \vi$ 125 man der bemanning en 83 .passa* giers. Toen de opvarenden door bet tehulpf gesnelde stoomschip „Comus" waren! overgenomen, is de „Momus" blijkbaar, na vergeefsche pogingen om den brand! te blusschen, gezonken. Er werd nog gemeld', dat uit Char leston sleepbooten gezonden werden, om- de „Momus", te bergen, die in twaalf vademen water ligt bij kaap Carnaveral. Men s c h ij f t dd. 25 dezer uit Dus- se! dorp aan de N. R. Ct. Vanochtend heeft een moeder hier een afschuwelijke daad gepleegd. Johanna Krieger, de vrouw van een fabrieksarbei der, heeft haar dochtertje van een jaar oud met de handen geworgd en haar zesjarig zoontje Johann met een hoofd kussen doen stikken. De vrouw zegt dd daad in een aanval van de grootste wan hoop begaan t e hebben, nadat zij zoowel als de kinderen sedert geruime-n rijd door haren man op de verschrikkelijkste wijze mishandeld waren. Ook Zondagavond! was het weer tot een stormachtig too- neel tusschen het echtpaar gekomen. Toen de man vanochtend naar zijn werk) gegaan was, beging de vrouw de nood lottige daad. De politie heeft haar spoedig daarna in hechtenis genomen. In de Sted. Werkinr. zijn opgenomen. DATUM. DAGEN. Vol Kla- To- taal. 17 Juli Zondag 37 0 3 18 Maandag. 50 1 5 19 Dinsdag 54 1 5 20 Woensdag 55 1 5 21 Donderdag 54 I 1 5 22 Vrijdag 57 b 23 Zaterdag 53 1 5

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6