Uit Stad en Omgeving. beschikbaar gesteld om het niet-herko- zen lid van Oed. Staten, baron .Roëll, alsnog naar de Prov. Staten te kunnen afvaardigen. Koninklijke Besluiten. Aan P. Dregmans, is op zijn verzoek met ingang van 1 September 1910, een eervol ontslag verleend uit zijne betrek king van notaris te Axel. Met ingang ;rfan 1 Nov. 1910 is in zijn rang overgeplaatst bij het regi ment grenadiers en jagers, de kapitein H. Z. A. van de Roemer, van het 8ste regiment infanterie. Is bij het personeel van den ge neeskundigen dienst van het leger in Ned.-Indië benoemd en aangesteld tot officier van gezondheid der 2e kl. de arts M. A. van Gooi. Is de kap.-kwart.meester van het lerger in Ned.-Ind. A. Terwiel, op zijn verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen. De financieele toestand. De opbrengst der Rijksmiddelen over net eerste halfjaar yier millioen bene den de raming, waarvan twee op het debet van den accijns op gedistilleerd geeft Dr. Nolens in de N. Venl. Ct. stof tot eenige financieele beschouwin gen, waarvan het slot aldus luidt: „Er is een tamelijk belangrijk tekort. De uitgaven stijgen, niet het minst door de noodzakelijke uitvoering van eenmaal aangenomen wetten. Nieuwe middelen zullen op den duur niet achterwege kunnen blijven. Het verhoogd tarief, dat overigens nog niet ingediend1, laat staan in \verking is moet in verband blijven met de so ciale maatregelen, met name de invalidi teitsverzekering. Wenschelijk is derhalve dat het succes sie-ontwerp zoo spoedig mogelijk wor de afgedaan. En onvermijdelijk dat naar andere bronnen worde uitgezien". LEIDEN, 26 Juli. Liefdewerk voor Kinderbescherming. Van de vereeniging „Liefdewerk voor Kind ei bescherming" ontvingen wij het verslag over het vereenigingsjaar 1 Juli 1909—30 Juni 1910. Wij ontleenen daaraan het volgende: In de personen der leden en bestuurs leden kwam eenige verandering. De hr. J. W. H oogenstraat en nam ontslag als lid en vice-voorzitter, en de heer J. L. [Timmerman als lid. In laatstgenoemde vacature werd voorzien door de benoe ming van den heer mr. H, van Wensen, in de vacature Hoogstraten was op 30 Juni nog niet voorzien. (Ondertusschen is in deze vacature benoemd de heer C. W. Undenhof.) .Voogdijkinderen. Op 1 Juli 1909 was de vereeniging voogdesse over 22 jongens en 23 meisjes. Van een der meisjes is in het afgeloopen jaar de voogdij geëindigd, daar zij meer derjarig is geworden. Dit meisje is in een betrekking geplaatst en gedraagt zich goed. Bij verschillende vonnissen van de Haagsche rechtbank en eene beschikking van den Leidschen kantonrechter werd de vereeniging benoemd tot voogdesse over 6 jongens en 7 meisjes, zoodat zij op 1 Juli 1910 voogdesse was over 28 jongens en 29 meisjes, tezamen alzoo 59 kinderen. De gezondheidstoestand laat niets te wenschen over; cup enkele uitzonderingen na was het gedrag goed, de vorderingen zijn bevredigend. Vier jongens en even veel meisjes genieten wegens achterlijk had privaatles. Van de jongens bezo«eken er 23 de lage re schoolvijf worden in diverse vakken opgeleid. Zes meisjes genieten opleiding in de huishouding, de overigen gaan ter chook Tot haar leedwezen zag de vereeniging zich genoodzaakt voor twee h'arer pupil len plaatsing in een tuchtschool aan te .vragen. De eerste ,die als een klerkje op een kantoor geplaatst was, maakte zich bij herhaling schuldig aan het wegnemen van kleine geldsommen, die tweede in be trekking bij een smidspatroon te H a - fcerswoude, ontvluchtte tot driemaal toe. Beiden zijn voor den tijd van Jéén jaar opgezonden naar de tuchtscholen te Ha ren en te Ginneken. Het gemis van een R. K. gesticht, waar dergelijke jongens kunnen worden opgenomen, doet löch sterk gevoelen,. 'Zulk, perverse naturen zijn voor gezins verpleging ten ©enenmale ongeschikt; plaatsing in een tuchtschool kan voor hen het eenige redmiddel zijn, maar slechts Inoode ging de vereeniging daartoe over, omdat voor haar onomstootelijk vaststaat dat de vorming en de opvoeding van het katholieke kind en bovenal die van het {verwaarloosde en misdadige geheel in het katholiek milieu moet geschieden. Over de gezinnen, waarin voogdijkinde ren worden verpleegd, is de vereeniging over het algemeen tevreden. De kinderen werden op 1 Juli 1910 verpleegd als volgt: 20 jongens en 28 meisjes in ons leigen gesticht, het Vinoentiushuss te Lis- se; 1 jongen in het R, K. [Wees- e|n Oudelïedenhuis te Leiden; 1 meisje in het Gesticht „De Voorzienigheid" te L ei- de n1 jongen in de tuchtschool te Ha ren ;1 jongen in de tuchtschool te Ginne ken; 5 jongens in gezinnen te weten: gen te Leiden; twee te Zoeterwop- d e, een te Voorhout, en een te Noordw ij keihout. Regeeringskinderen. De veree niging was het vorig jaar belast met de zorg van een regeeringskind, een jongen, die thans te Nieuw e-W©tering in 't smidsvak wordt opgeleid. Voorts werd haar opgedragen de zorg voor een 18-jarig meisje, dat in het gesticht te Lisse ge plaatst werd. Zij ondervond met dit kind niets dan ^teleurstellingenin het laatst van Januari-ontvluchtte het, onder mede neming van eenige gouden voorwerpen. Nadat het te Zwolle was opgespoord, werd het naar het Rijksopvoedingsgesticht te Zeist overgebracht. Om verschillende redenen moest op een paar andere aanvra gen afwijzend worden beschikt. Andere kinderen. Behalve de kinderen, in de beide vorige rubrieken vermeld, werden op 1 Juli j.l. nog door tusschenkomst der vereeniging verpleegdIn het R. K. Wees- en Oudelie- denhuis te L e i de n 5 jongens en 5 meis jes. In het gesticht „de Voorzienigheid" te Leiden 2 meisjes. In het gesticht „de Vooizienigheid" te N o o r d w ij k e r h out 1 meisje. In het R. K. gasthuis te Etten- Leur 2 jongens. In het gesticht „Duin - zicht" te O egstgeest 5 meisjes. In het gesticht Schiefbaan-Hovius tz 's-Gra- venhage een jongen. In het gesticht „De Goede Herder" te Zoeter wou de 1 meisje .In het gesticht „Sint-Vinoentius - huis" te Lisse 2 meisjes. Alzoo samen 8 jongens en 16 meisjes. Dit cijfer is belangrijk minder dan het vorig jaar, toen het 45 kinderen bedroeg. Reden hiervan is dat in het afgeloopen jaar nauwkeurig zijn nagegaan de omstan digheden, waarin de ouders dezer kinde ren verkeerdiën. Het resultaat daarvan is geweest, dat vele ouders, door veranderde omstandgiheden, wederom in staat waren de opvoeding hunner kinderen zelf ter hana te nemen. In deze verplegingen heeft de Bijzonde- Raad een belangrijk gedeelte betaald. Herhaalde malen evenwel bleven perso nen, welke zich tot bijdrage in deverple- gingskosten verbonden hadden, achter stallig in de voldoening hunner verplich tingen. Door tusschenkomst der vereeniging werden nog verpleegd acht oude lieden. Wat het gesticht betreft, daarvan bevat het verslag uitvoerige mededeelingen. Bij ministerieeie beschikking werd de inrch- ting der gebouwen goedgekeurd voor 20 jongens en 40 meisjes. Op 1 Juli weiden er Verpleegd 20 jongens en 30 meisjes. Tot vaste geneesheer werd benoemd de de heer F. G. M. .Haase, arts tö Lisse. Het personeel, dat zijn taak met toewij ding verricht, werd met 2 suppoosten uit gebreid, en bestaat thans uit de heer en mevrouw van Maren, directeur en direc trice en vijf suppoosten. De boerderij, achter het gesticht gelegen en tot 1 Nov. a.s. verhuurd, zal na dien tijd gedeeltelijk geamoveerd worden en bij het gesticht in gebruik worden genomen. Ged. Staten hebben vrijstelling van de betaling van grondbelasting verleend over de gebouwen c.a. te Lisse, voor zooverre die gebouwen en terreinen voor de kin derverpleging bestemd zijn. Deze beslis sing is genomen in afwijking van de advie zen van den controleur der grondbelasting te 's Gravenhage en den directeur der di recte belastingen te Utrecht, welke tot be- lastba.ai-verkla.ring g; eactviseerd hadden* Dit besluit i s ook voor anderen van belang omdat hierbij door een publiekrechtelijk college is uitgemaakt, dat de Vereeniging van den Heiligen Vincentius a Paulo moet worden gerangschikt onder de armenin - richtingen als bedoeld bij artikel 2 littera bder wet van 28 Juni 1854, Staatsblad no. 100. Van de financiën worden' de volgende cijfers vermeld: Aan Rijkssubsidie werd ontvangen een- som van f 4511,35, terwijl op 1 Juli j.l. nog te vorderen was een bedrag van f 2312,59. Van de gemeente Leiden ont ving de vereeniging aan subsidie f 491.46 en van den Voogdijraad te Leiden f 623,60, terwijl aan giften Ineens een bedrag van f 970 werd ontvangen. Uit het voorgaande blijkt, dat de ver eeniging in het geheel thans belast is met de zorg over 82 kinderen en 8 oude lieden. Het verslag eindigt met een oprecht woord van dank aan alle autoriteiten, die de Vereeniging in het afgeloopen jaar belangeloos met raad en daad hebben bij gestaan. De sergeant L. W. de Leeuw van het ,4e regiment infanterie is geslaagd voor het overgangs-examen van het le naar het 2e studiejaar van den cursus voor de opleiding tot den officiersrang. 's Rijks Ethnographisch Museum heeft van prof. dr. J. J. M. dief Groot alhier de volgendie voorwerpen uit China ontvangen le. Een rekje met 5 Chineesche fakir dolken, zoogenaamde koan-tsiöng t'aó of „generaalshootfden". (De Groot, Relig. Syst. of China, VI, p. 1277), pi. XX: 2e. een houten schrijf schrift voor ge- inspireerde media, zoogenoemde ki, in Amoy, ook ki pit „divinatie-penseel" ge noemd (O. c. VI, p. 1295, fig. 26) 3e. een verguld houten beeld van K'wei Sing of „de ster K'wei (De Groot, Fêtes annuelles a Emoui, I, p. 172, pi. IX). Geïnventariseerd als serie 1738. 4e. Voorloopige ziele-tablet (hün-pèh) van eene £n 1849 gestorven vrouw (De Groot, Relig. Syst. of China, I, ch. IV, p. 70, fig. 7). .Geïnventariseerd als serie 1743t Aan den schenker is den dank der Re geering betuigd. AARLANDERVEEN. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan het|ge- zin van den milicien G. C. Koele wijn van het 4e i*eg. infanterie vergoeding ingevol ge art. 113bis der Militiewet toegekend, tot ©en bedrag van f0.60 per dag. Op Donderdag 28 Juli a.s. verga dert den gemeenteraad ter behandeling van de volgende agenda: 1. .Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeentebegioo- ting 1911. 3. Voorstel eervol ontslag Mej. C. Moira als onderwijzeres aan de O. L. School aan de Lage Zijde. 4. Benoeming onderwijzeressen aan de openbare lagere scholen op het Dorp en aan de Lage Zijde. 5. Wijziging gemeentebegrooting 1910. AALSMEER. In de vergadering -van den gemeenteraad kwam o.a. in behan deling een adies van C. Veer te Als- meer, om te worden benoemd tot ma kelaar in alle vakken. De heer Post vraagt of het benoemen van meer makelaars, daar er reeds te Aalsmeer drie zijn, met het oog op de practijk van den tegenwoor- digeii of toekomstigen notaris wel ge- wenscht is. De meeste leden zien in de benoeming geen bezwaar. De uitslag van de stemming is, dat de heer Veer met 9 tegen 1 stem tot makelaar wordt be noemd. Tot hoofd O. L. School Wijk IV (Ku- delstraat) werd benoemd de heer W. F. Dongelo, hoofd der school te Rekken ge meente Ei bergen. Bij de rondvraag bepleitte de heer C. Spaargaren Dzn., de wenschelijkheid le dat het aangeven van de rooilijn in die kom der gemeente aan den Raad wordt toegekend; 2e die veordening van den hoofdelijken omslag te wijzigen in dien geest, dat f400 a f450 onbelastbaar zal zijn, voor elk kind beneden de 16 jaren van het inkomen f25 te doen aftrekken en een hooger procent te heffen van in komsten uit vermogen dan uit bedrijf. B. en W. worden uitgenoodigd in de e.- v. vergadering met voorstellen dienaan gaande te komen. Aan het eind van die vergadering be pleitte de heer Ravestein het bouwen van een nieuw Raadhuis. Eenparig zijn die leden van oordeel, dat-in den tegenwoor- digen toestand verandering moet komen. De commissie voor gemeentewerken wordt uitgenoodigd met den gemeente opzichter ,te onderhandelen en in de e. v. vergadering met plannen te komen voor een nieuw Raadhuis, annex brandspuit huis, arrestantenlokaal en woning van den concierge. .HAARLEM. Binnen korten tijd zijn er van B. en W. voorstellen te verwachten tot tariefsherziening voor het gebruik van electriciteit, zoowel voor licht als voor kracht. HAARLEMMERMEER. Donderdag den 28en Juli 1910 v.m. elf uur vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt o.m. Vaststelling van een opgave van 6 per sonen, ter vervulling van drie plaatsen in het college van zetters. Aftredende leden zijn de heeren P. de Breuk, C. v. Laan en J. H. M. Evelein. Benoeming van een onderwijzer aan de school no. 5 te Nieuw-Vennep. Aanbieding van de gemeenterekening over het dienstjaar 1909. Benoeming van een secretaris-penning- meester van het burgerlijk armbestuur. De aanbeveling van het burgerlijk arm bestuur luidt: lo. G. van der Beek en 2o. N. J. Rinkel en Voorstel tot het ver huren van het onlangs aangekochte per ceel van de vroegere eigenares, mej. de wed. var» Westen. Zondagmiddag 4 uur is een driejarig zoontje van den arbeider Jan Borgman, wonende Aalsmeerderweg alhier, ver- meedelijk al spelende te water geraakt en verdronken. Toen de vader kwam aanloopen zag hij zijn kind in den Aalsmeerderzuidtocht drijven. Vermoedelijk had het 10 minuten te water gelegen. Pogingen om de levensgeesten op te wekken hadden geen resultaat. HILLEGOM. De bloembollenexport is dit jaar van zQodanigen omvang, dat de Noord-Zuidhollandsche T ram wegmaat schappij heeft besloten extra goederen treinen te doen loopen, welke enkel be stemd zijn voor het vervoer van bollen. Ter vervulling van een vacature aan de O. L. S. alhier is de volgende voordracht opgemaakt: 1. mej. J. A. Jansen—Heytmajer te Aalsmeer; 2. mej. C. Ch. Severs te Bathemmej. J. A. de Jong te Garderen. KATWIJK AAN ZEE. Prijzen der ha ring: volle pekelharing f 11.2511.45, maatjes dito f99.25, steurharing f8 8.50, makreel f 11.80—12.70 per kantje. LEIMUIDEN. Bij Kon. Besl. is de ver eeniging „Bouwvereeniging Gemeentebe- langg," gevestigd alhier, toegelaten als vereeniging uitsluitend in bet belang van verbetering der. volkshuisvesting werk zaam. LISSE. De jongeheer R. van der Veld, alhier, Teerling der R. K. Par. School te Hillcgom, hoofd de heer Litjens, is ge slaagd voor het examen 2e klasse H. B. S. aan het St. Canisius College te Nijme gen, NIEUWKOOP. In de Donderdag 28 Juli a.s. te houden vergadering van den Gemeenteraad zullen o.a. behandeld wor den 1. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 2. Gemeenterekening dienst 1909. 3. Voordracht .C.ollege van betters, 4. Wijziging regeling betreffende de open bare school in de Meije. 5. Verslag van den toestand1 der gemeente over 1909. NOORDWIJK-B1NNNN. Gistermiddag ongeveer half .zes stond voor hotel „Hof van Holland een paard en rijtuig gedul dig op zijn binnen vertoevend heer te wachten. Door een snel voorbijvliegende stoomfiets verschrikte het dier zoo hevig, dat het door den glazen zijwand van de waranda sprong. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. WARMOND. De rijksv.eearts, de heer v. Grüting, heeft geconstateerd, dlat een koe, toebehoorend© aan den heer P. M. Nederburgh, gestorven Ks aan miltvuur. Gistermiddag is het cadaver verbrand, terwijl het weiland, waar het besmette stuk vee heeft geloopen, met een bord is gesignaleerd. Gemeenteraad van Woubrugge. Voorzitter de heer F. P. Kleijn, bur gemeester. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met gebed. De notulen d!er vorige vergadering worden ^gelezen en onver anderd vastgesteld. Ingekomen stukken zijn: Prov. blad, meldende dat de gemeente rekening voor 31 Aug. moet ingeleverd Worden. Missive Ged. Staten, met goedkeuring raadsbesluit. Schrijven van den heer K. Lambo, dat hij de benoeming tot hoofd der Openb. school te Hoogmade aanneemt. Missive B. en W. van Leiden, verzoe kende mede te deelen welk' bedrag de Raad wil toestaan voor leerlingen H. B. school aldaar. Missive van B. en W. van .Alkemade omtrent het contract der te Roelofarends veen schoolgaande kinderen uit deze ge meente. Aangeboden worden de gemeentere kening over 1909, welke aan ontvangsten beloopt ff 15.874,85i/2> aan uitgaven: f 15.191,111/2, batig saldo f683.74. Tot het nazien dezer rekening wordt eene commissie benoemd, bestaande uit de heeren v. d'. Geest, Heenk en Lieverse. Opgemaakt wordt een voordracht voor het College van Zetters. Gekozen wor den met meerderheid van stemmen de heeren J. van Dam, A. J. v. d. Vooru, L. S. van Wieringen en C. Molenaar Dz., beide eerstgenoemde aftredende. Deze dubbeltallen zullen den 'Commis saris der Koningin worden aangeboden. Verplichte aankoop inschrijving Groot boek, algemeen goedgekeurd'. B. en W. stellen voor, aan B. en W. te Leiden te melden dat een. bedrag van f 100, per leerling, die de H. B. S: aldaar bezoekt, niet uit de gemeentekas zal worden betaald, alsmede geen be drag kan worden vastgesteld. De heer Heenk vraagt, hoeveel leer lingen die school aldaar bezoeken. De Voor zittel- antwoord één. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. algemeen goedgekeurd'. De Voorzitter deelt mede, dat het punt, schoolgaande kinderen uit deze ge- gemeente te Alkemade nog op de agen da was geplaatst, omreden B. en W. diér gemeente den vorigen dag het con tract omtrent die kinderen nog hadden' gezonden. Dit contract werd* voorgele zen, waaruit bleek dat van af 1 April j.l. per kind uit deze gemeente daar op school gaande f 15 per jaar zal worden betaald. Vóór dien datum betaalde de gemeente Woubrugge f 16.50 per kind, geen der leden had eenig bezwaar te gen dit contract. Naar aanleiding van dit punt toonde de heer Heenk een uitknipsel van het verslag der gehouden Raadsvergade ring te Alkemade, waarin omtrent die schoolgaande kinderen gesproken werd, dat Woubrugge „eieren voor baar geld had gekozen." De Voorzitter zeide, dat eén en ander hem niet onbekend1 Is. Van die zijde was gedemonstreerd met grens scheiding, doch of dit ernstig was, be twijfelde spr., hem was bekend dat de Commissie uit Ged. Staten van bordeel was, dat de Minister op zoo'n dreigement geen acht zou slaan, alsmede dat het be neden de waardigheid van den Raad de zer gemeente zou zijn, acht te slaan op al zulk gedoe. B. en W. van Woubrugge hadden in de vorige vergadering aan den Raad het voorstel gedaan om de kinde ren dezer gemeente te Roelofarendsveen te laten sdioolgaan, uitsluitend om &an de gemoedsbezwaren der ouders tege- gemoet te komen. Spr. vermoedt, dat de praatjes omtrent die zaak in de fan tasie van den verslaggever heeft gele gen, daar het beneden elk college ligt zoo iets ter tafel te brengen. Door vertrek van den heer Huijzer is een plaats opengevallen in {Ie com missie tot wering van schoolverzuim te Hoogmade. Op de voordracht ter voor ziening in deze vacature staan de heeren Th. van der Post en K. Lambo. Laatst genoemde wordt gekozen. Bij de gebruikelijke rondvraag vroeg de heer Lieverse, waarom B. en W. zijn overgegaan tot het aanbesteden van het verven der bruggen. De Voorzit ter zegt, dat de laatste jaren de reke ningen der werklieden zoo hoog waren, het belang der gemeente eischt daarop acht te gevenvoor de brug in fiet dorp Woubrugge bedroeg het verschil plm. f 40. De commissie belast met het na zien der rekeningen, zal een en ander wel bemerkeji. .De heer Heenk Y*"Mgt inlichtingen omtrent de deugdelijkheid der verf. De Voorzitter zegt dat dé opzichter toeziet dat de verf is volgeti'sl de algemeene voorschriften van ljet Rijk en Provincie. Hierna sluit de Voorzit ter de vergadering. Land- en Tuinbouw. Uit Dettrech (N.H.) meldt men, dat door het stormachtige weer der laatste dagen zeer vee! onrijp ooft is afgewaaid. De stand van de vruchtboomen is hier door zeer verminderd, zoodat het beschot van de boomgaarden dan ook zal tegen vallen. In Oost-Groningen zijn in verschillende gewassen dezer dagen ziekten geconsta teerd. Uit verschillende deelen des lands komen berichten over het voorkomen van aardappelziekten tengevolge van de vele regens. Faillissementen. Uitgesproken: N. V. „Arnhemsche Deli- catessenhandel", curator: mr. H. S. J. Hijmans. J. C. Jansen, schoenmaker te Nijmegen, cura tor mr. H. J. C. van Scherpenberg. O Hillen te Roermond, gewoond hebbende te Blerik en daarna te Venlo. curatorenH. van Boom Sr., te Venlo, Jhr. mr. G. Michiels van Kessenich, te Roermond. H. K. van Unen, barbier, te Zwolle verblijvende te Amsterdam, curator: mr. M. Polak. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Tegen P. v. d. D. (niet verschenen! werd na het hooren van 'den ^etuigej Corn. M. te .Leiden, .wegens het onbe heerd laten staan van een paard met' wagen aan den "Haarlemmerweg bij dé Groenesteeg. f 1 of 1 d. geëischt. In 't volgend zaakje was bekl. K. J. D., eveneens niet verschenen. De getuige Adr. Pijper, student te Leiden, zeide, dat deze bekl. in een niet-rookcoupé 3é klasse tusschen den Haag en Leiden een; sigaar had zitten opdampen. Getuige had hiertegen geprotesteerd', maar bekl. stoorde er zich niet aan. Klaarblijkelijk! !was bekl. onder den invloed van ster- kendrank', want te Leiden had hij gewei gerd uit de coupé te gaan. Eisch f 6 of 4 dagen. Johannes Jacobus Z., boerenarbeider te Katwijk, heeft op 10 Juni ©.en jong paard noodeloos pijnlijk behandeld door het hardhandig aan de teugels te trek ken en het te slaan. Eisch f 5 of 3 ld'.1 Bekl. kreeg een flinke reprimande van den kantonrechter over zijn optreden. Het O. M. eischte tegen Abraham Joh1. O., 23 j., slager te Leiden, die op 12 Juni op den Witten singel zonder rijbe wijs met een motorrijwiel gereden had', twee geldboeten van f 2 of tweemaal 1 d!. Nicolaas V., 50 j., groentenboer té Leiden, kwam in verzet tegen een von nis van den kantonrechter, waarbij hijl wegens dronkenschap tot f 3 of 3 d1. was veroordeeld. Bekl. gaf als reden van zijn verze.t aan, dat hij een partij groenten had ge kocht en als hij nu verleden week" was; gaan zitten, zou zijn groenten bedorve^ zijn en dit zou hij heel jammer vinden. Eisch bevestiging. Johannes B., 30 j., te L e i d e n, wasi ook dronken geweest en deswege ver* oordeeld. Vandaag kwam hij jn verzet,; omdat hij niet dronken was geweest. Kastelein B. heeft dit zelf tegen bekl. gezegd en die man, die al zooveel jaaij in 't vak is, zal er wel iVerstand van hebben. De zaak wordt uitgesteld tot 8 Augustus, om de getuigen te hooren* Hooge Raad. De Hooge Raad wees arrest in zake de cassatieberoepen van: lo. de Holl. Electr. Spoorweg-Mij. tegen een landbouwer-grondeigenaar te Uithoorn en 2o. een lid van de rechterlijke macht tevens eigenaar van gronden te Uithoorn tegen de Holl. Electr. Spoorweg-Mij., be treffende onteigening van gronden te Uit hoorn ten behoeve van die Spoorweg- Maatschappij. In de eerstgenoemde zaak werd het vonnis der Rechtbank te Amsterdam ver nietigd, omdat daarbij ten onrechte kosten voor wederbelegging van kapitaal, noodig voor het bedrijf van den onteigende, waren toegelegd. Het onder 2o. vermelde beroep, tot ondersteuning waarvan was aangevoerd, dat de grond te laag (als weiland in plaats van als bouwterrein) getaxeerd zou zijn, werd verworpen als feitelfjk ongegrond. /iiitokrabbeltjes. i In een rubriek, waaraan de Auto deze) naam geeft, hebben we onder mee# schoons het volgende gelezen [De chauffeur van den vriend van dein; dikke had zich te verantwoorden wegens; te snel rijden. En niemand was het eens over de snel* heid waarmee de limousine gereden had. De persoonlijke meening van Jan, den chauffeur, was dertig kilometer, zijn mee ning tegenover een kameraad, die oofi chauffeur was, was drie en veertig ki* lometer, de meening van Jan voor dé rechtbank, was twintig kilometer, de meé ning van den boer langs wiens kar hij gestuurd had1, was zestig kilometer, do meening van den snelheidte-enregistreuij zes kilometer, de meening der manned van 't gerecht was. 40 guides feet* Si

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2