Uit Stad en Omgeving, Zevende Middenstands-Congres. Gistermorgen werd dit Congres geo pend door den voorzitter der A.rnhem- sche vereeniging voor Handel en Nij verheid, mr. Dr. De Visser. Daarna hield de Bondsvoorzitter de heer J. S. Meeuwsen een rede, waarin hij eenige beschouwingen hield over de middenstandsbeweging der laatste 10 ja ren, waarbij hij constateerde, dat de ge organiseerde middenstand in een voort durende voorwaartsche beweging is. Medegedeeld werd' dat de Ministers van Justitie en Landbouw verhinderd wa ren het congres bij te wonen. Zij worden vertegenwoordigd door de Raadsadvi seurs Mr. Snijder van Wissekerke en Mr. Everwijn. De Voorzitter richtte een hartelijk ,woord van welkom tot Dr. No uw ens. Diep geroerd verzekerde deze dat hij Ina 8 maanden werkeloosheid door ziek te, met frisschen moed weer den strijd van den middenstand zal meestrijden. (Donderend applaus). Hierna kwam aan de orde punt 4 der agenda: stemming over de candidaten voor lid van het Bondsbestuur. Dit punt gaf aanleiding tot vinnige discussie. Beweerd werd dat de hoofd bestuursleden Weenink en v. d. Berg de vorige maal informeel gekozen wa- jren. Ter sprake kwam een artikel in het 'blad „De Nieuwe Richting", waarin Meuwsen de dictator en de overige hoofd bestuursleden marionetten genoemd worden. Schrijver der artikelen de heer Knoppers, verdedigde zich onder gefluit en applaus. Ten slotte werd een motie van vertrouwen in het Bondsbestuur met algemeene stemmen aangenomen. Punt 5 vormde de behandeling van het jaarverslag. Daaruit blijkt dat de bond thans 123 vereenigingen telt. Het verslag imemoreert de bereikte resultaten en wijst op de nog te vervullen wenschen. Het verslag werd goedgekeurd. De begrooting werd goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 2708.20. Er is een nadeelig saldo van f 413.20. Hierna werd pauze gehouden. Na de pauze kwamen in behandeling een aantal praeadviezen en wel van prof. mr. Dt. Josephus Jitta te Amsterdam, van 'den heer R. P. J. Tutein Nolthenius te Amsterdam en van mr. P. J. 'M. Aalberse te Leiden, Alle drie over: „De wette lijke bestrijding van o n e e r 1 ij k c pr a k- t ij k e n in handel en b e dr ij f. De eerste zet in zijn praeadvies uiteen, hoe naar zijne meening gegevens omtrent dit onderwerp behooren te worden verza meld en gerangschikt. Er op wijzend, dat piet alies, wat men oneerlijke concurren tie noemt, .dut ook is, splitst prof. Jitte deze materie in vier o'nderdeelenle. pngewenschte concurrentie, 2e. erken- jning van rechten, welke de nijvere man behoort te hebben op de vruchten van zijne boven anderen uitmuntende per soonlijke eigenschappen, 3e. bescherming yan het publiek tegen misbruiken op het gebied van handel en nijverheid, en 4e. onbetamelijke handelingen van een con current tegenover een of meer vakgenoo- ten. Meer .uitvoerig somt de praeadviseur vervolgens op, wat hij onder >eder van deze vier soortbegrippen verstaat. Wat de bestraffing der oneerlijke con currentie betreft, 'merkt hij op, dat de tegenwoordige Minister van Justitie zijn Voornemen heeft te kennen gegeven om ieen wetsvoorstel in te dienen tot ver ruiming van het gebied der schadever goeding uit onrechtmatige daad. De heer TuteinNolthenius geeft jn zijn praeadvies een uitvoerige uiteen zetting van de nieuwe Duitsche Rijkswet tegen de oneerlijke concurrentie. Uit die Wet zijn z. i. twee lessen voor den Mid denstand te trekken. le. dat een Middenstand die krachtig georganiseerd is, grooten invloed op de Wetgeving kan .uitoefenen, maar dat dan jook zal die inVïoed zich blijvend (doen gevoelen £en wettelijke verte genwoordiging een allereerste eisch is. 2e. dat in zake de oneerlijke concur rentie onze Middenstand, zoow/el aap de rechterlijke macht als aan zich zeiven, grootje diensten kan bewijzen door rege len vast te stellen, waarnaar een eerlijk concurrent zich heeft te gedragen. De heer Aalberse ten slotte, verwij dend naar zijn drie vroegere praeadvie zen inzake oneerlijke concurrentie, zet (uiteen, dat er onderscheid gemaakt moet Worden tusschen afkeurenswaardige en tusschen oneerlijke concurrentie. Wette lijke maatregelen ter bestrijding van de laatste zijn jn ons land zeer zeker noo- Wig. Naar Spr. jneent, zou men die kunnen Verkrijgen door ééne algemeene bepaling, !die de oneerlijke concurrentie als zooda nig aantast, dus b.v. door een artikel jn het wetboek van strafrecht, luiden de „Hij, die, om yijn' handelsdebiet te Vestigen, te behouden of uit te breiden, (handelingen pleegt tot misleiding van het publiek of van zijn concurrenten, wordt, indien daaruit eenig nadeel voor zijn con currenten kan ontstaan, als schuldig aan joneerlijke concurrentie, gestraft met, enz. Vervolgens kwam aan de orde het praeadvies, uitgebracht door mr. G. Schürmann te Rotterdam over „Oneer lijke Concurrentie". Deze komt in zijn praeadvies tot de volgende conclusies le. Dat de Middenstandsbond loioet blijven volharden bij zijn in 1904 uitge sproken meening, dat oneerlijke concur rentie, slechts .onvoldoende door het par ticulier initiatief kan worden bestreden; 2e. dat de Bond met kracht moet aan dringen op spoedige wetswijziging in het burgerlijk wetboek, door daarin het be grip onrechtmatig ,te verklaren als maat schappelijk' 'ongeoorloofd 3e. dat de Bond moet aandringen .op opname in het W. v. S. van een algemeen artikel over de oneerlijke concurrentie, bijv. geredigeerd als volgt: Hij, die pm zijn handelsgebied te ves tigen, te behouden of uit te breiden ten spijt van anderen handelingen pleegt tot misleiden van het publiek of van zijne concurrenten, wordt, als schuldig aan on eerlijke concurrentie, gestraft met, enz. Ook door een aantal vereenigingen, aangesloten bij den Middenstandsbond, zijn rapporten uitgebracht inzake „On eerlijke Concurrentie". Daarna voerden verschillende spre kers het woord over de bestrijding der oneerlijke concurrentie, waarbij o.a. mr. Reymer den heer mr. Aalberse Op wekte zelf het initiatief te nemen totjhe* indienen van een wetsontwerp op de oneerlijke concurrentie. Aan den feestmaaltijd in „Musis S- crum" deed de bondsvoorzitter, de heer J. S. Meuwsen, mededeeling van een tele gram van' IT. M. de Koningin, Waarin H. M. dank zegde voor de door het con gres gebrachte hulde. De heer Meuwsen bracht een dronk uit op H. M., waarop de aanwezigen staande het „Wien Neer- landsch Bloed" zongen. De Bondsvoor zitter dronk ook op mr. Aalberse, in diens hoedanigheid van veitegenwoordiger van het „Institut Internationale de l'Éxfjde de la Classe Moyenne". Ziekteverzekering. Bij de Tweede Kamer zijn, zooals el ders reeds k°ï"t gemeld, thans inge diend twee wetsontwerpen tot regeling der arbeiders ziekte verzekering en wel le een ontwerp, waarbij Raden van Ar beid worden opgericht in elk gebied, waarin het Rijk bij bestuursmaatregel ver deeld wordt en dat ten minste 25000 inwo ners telt, terwijl voor iedere groep ar beidsraden een verzekeringsraad wordt opgericht. 2e. een ontwerp ziektewet. De regeling omvat alleen verzekering tegen gevolgen van ziekte en niet tegen die van ouderdom of invaliditeit. De arbeidsra den zullen zijn de dragers der ziekteverze kering, die wegens het geringe risico de zer verzekering, kan geschieden bij de kassen die bedoelde organen zullen be- heeren. De taak der Raden is uitsluitend uitvoering, maar overigens is hun de grootst mogelijke zelfstandigheid gewaar borgd. De vei zekeringsraden zullen op de ar beidsraden een toezicht oefenen als Ge deputeerde Staten op gemeente besturen. Allen die onder de wet vallen zuilen voor de uitkeering van ziekengeld verze kerd zijn bij de kas welke door dien be trokken arbeidsraad wordt beheerd. De wettelijke verzekering omvat niet de geneeskundige behandeling, waarvoor verschillende gronden in de toelichting worden opgesomd, o.a. dat het de regee ring twijfelachtig voorkomt of er grond bestaat aan de arbeiders verplichting op te leggen zich en hun gezin geneeskundi ge behandeling te verzekeren. Vooigesteld wordt de premie door ar beiders en werkgevers gezamenlijk te doen betalen. Arbeiders in persoonlijken dienst in het algemeen dus ook de hui selijke dienstboden vallen niet onder deze regeling. Uitgesloten worden die z. g. losse arbeiders, n.l. zij die korter dan vier dagen achtereen in eenzelfde dienstbetrek king zijn. De Isose arbeiders, die onder de ongevallenwet vallen kunnen zich vrij willig bij de ziekenkas verzekeren en zijn in dat geval bevoegd de helft der premie van hun werkgever terug te vorderen. On der de verplichte verzekering vallen overi- gerns alle arbeiders, dus ook die werk zaam zijn in landbouwbedrijven. Bij de huisnijverheid worden alleen de arbeiders verzekerd, zij dus die een arbeidscontract hebben aangegaan. Op verzoek wordt van verzekering vrij gesteld wiens dagloon minder dan 40 cents bedraagt, lijders aan sleepende ziekte die ongeschiktheid tot werken tengevolge heeft, en zij die bij den aan vang der verzekering ongeschikt tot wer ken of zwanger is. Het ziekengeld bedraagt de helft van het gemiddelde der loonklasse waartoe de verzekerde bij den aanvang der onge schiktheid tot wérken behoorde, en wordt uitgekeerd over iederen dag dat de on geschiktheid duurt te beginnen met den vijfden dag na dien, waarop zij aanvang, gedurende ten hoogste zes maanden. Het Rijk is tegenover de verzekerden die recht hebben op ziekengeld zonder eenig voorbehoud voor de uitkeering aanspra kelijk. De premiën worden vastgesteld door de Raden van Arbeid, behoudens goedkeuring van den verzekeringsraad en worden ten minste eenmaal in de vijf jaren herzien. Voor de vaststelling der premiën mogen de verzekerden jn groe pen worden ingedeeld. De premiën worden vastgesteld in hon derdsten van de gemiddelden der loon- klassen volgens deze tabelklasse I, een dagloon van minder dan f0.70, gemid delde f0.50; klasse II van 0.70 tot en met f 0.99, gemiddelde f 0.80; klasse III van fl.00 tot f 1,59, gemiddelde ^1.20 klasse IV van f 1.40 tot en met f 1.89, gemiddelde f 1.60 klasse V van f 1.90 tot en met f 2.49, gemiddelde f2.20; klasse VI f2.50 o f meer, gemiddelde f 3^00. Gemeenteraad van Alkemade. Vergadering van hedenmorgen. Men seint ons: Bij den aanvang dei' gemeeirteraftdsziU ting wijdde de voorzitter eenige woorden aan de nagedachtenis der raadsleden ,W. Reijnders en C. van Berkel, die sinds de laatste ztiting overleden zijn. Onder die ingekomen stukken was de uitslag der aanbesteding van de brug wachterswoning te Oud-Ade. De bouw is gegund aan den laagsien inschrijver, de heer D. .Colijn, te Rijpwetering, voor f 1730. Tot dagelijksch opzichter is benoemd de heer Dirk Donders. Deze benoeming lokte eenige critiek uit van de heer en Bonda en Straathof. De voorzitter deelde mede dat de on derhandelingen met het rijk in zake de huursverhooging van het post- en tele graafkantoor zich in een voor de gemeente gunstig stadium bevinden. De aangeboden gemeenterekening over 1909 werd gesteld in handen eener com missie, bestaande uit de heeren P. v. d. Geest, A. Los en P. Kokshoorn. Opgemaakt weiden de voordrachten voor 3 leden in het college van zetters. In de vacature-van Rijzen werden op de voordracht gesteld: le. G. van Rijzen (aftr.)2e. J. J. v. d. Meer; 3e. C. Straathof. In de vacature-v. d. Zon, le. P. v. d. Geest en P. Kokshoorn. Tot lid der plaatselijke schoolcommis sie in de vacature v. d. Zon werd, na4 stemmingen, gekozen de heer P. v. d. Geest met 4 stemmen, tegen 2 op den hr. J. Bonda. Tot lid van het Alg. Armbestuur van de vrije- en lage Boekhorst werd benoemd de heer J. van Teijlingen. Opnieuw werd behandeld de overeen - komst met de Hol!. Electr. Spoorweg Mij1, in zake ruiling van grond. Ged. Staten hadden bemerking gemaakt op het vorig besluit. Daarop zijn de onderhandelingen met de Maatschappij hervat, met het re sultaat, dat de gemeente nu een voordee- ligen ruil doet. Vastgesteld werd een overeenkomst met Woubrugge, in zake schoolgelden voor de school te Roelofarendsveen. Op voorstel van den heer Straathof wordt met algemeene stemmen afwijzend beschikt op een subsidie-aanvrage dei- Harmonie te Roelofarendsveen. De adressen in zake de spoorbrug te Oude Wetering lokten langdurige bespre king uit. De commissie heeft inoeiie ge daan die brug ook opengesteld te krijgen voor voetgangers en voertuigen. Maar het bleek, dat Haarlemmermeer in de daartoe benoodigde kosten niet wil bijdragen. Tot brugwachtster te 'Rijpwetering werd aangesteld de weduwe Beeaswijk. Besloten werd aan H. M. de Koningin te verzoeken het aantal vergunningen op 16 te bepalen. Bij de rondvraag werden verschillende plaatselijke belangen besproken. LEIDEN, 21 Juli. Gistermiddag omstreeks 2 uur geraakte een wagen beladen met groenten aan de Boommarkt te water. De bestuur der, een toch al zenuwachtig man, kreeg het op 't gezicht van zijn drijvende koo ien en peentjes zoodanig te kwaad, dat men ruim eenhalf uur noodig had om hem een.igszins tot zichzelf te brengen. De wagen werd door hulpvaardige geesten op het droge gebracht en kooien en peentjes en wat dies meer zij opgevischt. Het bericht op de tweede bladzijde omtrent den brand in de Nieuwstraat, is gedeeltelijk onjuist. Hier volgt een verbe terde lezing: Heden morgen, half negen, ontstond brand in de werkplaats van de firma v. d. Bijl aan de Burgsteeg, doordat oen knecht bij het kachel aanmaken wat roe keloos met vuur omging, en eenige op den grond Liggende krullen vlam vatten. Daar in het perceel geen waterleiding is, kwamen de buren met emmers water aan- geloopen om liet brandje te blusschen. Edoch, dat had niet het gewenschte resul taat. Gelukkig was de politie slangenwa gen spoedig ter plaatse, zoodat men met een slang op de waterleiding den brand aldra meester was, na eenige waterschade te hebben aangericht, welke door verze kering gedekt wordt. Een vriendschappelijke bijeenkomst der leden van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde had heden hier plaats. Om 11 uur werden de deelnemers aan deze bijeenkomst door den voorzitter .der afdeeling Leiden, den hr. Witte, met een allerhartelijkste toespraak op het Posthof ontvangen. Door de goede zorgen van de Leidsche afdeeling was in de zalen een kerncollec tie bloemen ir. vazen en potten bijeenge bracht, waaronder vele nieuw gekweekte soorten die daarop door die deelnemers weiden bezichtigd. Heerlijk schoon waren vooral verschil lende vazen Dahlia's in de zuiverste tin ten en van afmetingen als wij nog nimmer zagen. Omstreeks half een ging men aan boord der Carsjensboot, waarmede de be kende ringvaart over Kager- en Brasemer- meeren werd gedaan. Aan boord werd de lunch gebruikt, terwijl te 6 uur de deelnemers zich aan een gemeenschappelijken maaltijd jn Post- hof vereenigen» ROELOFARENDSVEEN. Men seint ons Op het terrein der Zusterschool alhier zal worden opgericht een gesticht voor R. K. ouden van dagen. De benoodigde gronden zijn reeds aangekocht. In het najaar zal met het bouwen worden aan gevangen. In 1911 moet het gesticht worden opgeleverd. ZOETERWOUDE. Wegens werk zaamheden aan de Schoutenbrug, gele gen nabij de kom van het dorp alhier zal van af Maandag, 1 Augustus tot en met Donderdag 4 Aug. a.s. de Noordbuurt- sche weg voor het verkèer met rij- en voertuigen zijn afgesloten, wat voor melk- en vrachtrijders die dagelijks rij den een groot ongerief is, want die zui len dan hun weg langs Hoogen "Rijndijk en Weipoort moeten nemen om de plaats hunner bestemming te bereiken. De Conferentie Sint Jan Onthoofd der St. Vincentius vereeniging zal a. s. Zondag des namiddags ten zeven uur in de Parochiale Jongensschool in de Zuidbuurt haar algemeene vergadering houden teneinde den toestand en de werkzaamheden van gemelde vereeniging te bespreken. Gisteren reed den tuinder A. B. met zijn rijwiel rustig alhier langs het Wa tertje langs een kar bespannen met hon den. Terwijl hij passeerde begonnen de honden hevig te blaffen ^vaardoor hij schrok met het gevolg dat hij in' het vaarwater terecht kwam. Gelukkig wist hij zich op het droge te helpen, waar na zijn rijwiel werd opgevischt. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). 's GRAVENHAGE, 21 Juli. In het Ge- meenteziekenhuis is hier ter stede over leden aan de gevolgen van de verwon dingen, die hij bekwam doordat hij met zijn been onder de electrische tram ge raakte, de heer J. Poppe, ontvanger der registratie Gerechtelijke Akten. LISSABON, 20 Juli. Een regeerings- telegram uit Macao bericht, dat de troepen meester zijn van het geheele eiland Colowan; zij hebben 16 gevangenen be vrijd en 44 roovers gevangen gemaakt. De troepen zullen binnen 3 dagen naar Macao terugkeeren. Honderd Europeanen zullen als garnizoen achterblijven. MADRID, 20 Juli. De Kamer heeft de discussie over het adres van antwoord op de troonrede ten einde gebracht. Minister-president Canalejas verklaart, dat hij besloten is zijn programma in zijn geheel uit te voeren. Hij wil geen schei ding in de liberale partij, die homogeen moet zijn en welker volledig vertrouwen hij wil. Gejwagende van de Melillakwestie, verklaart hij, dat de regeering er alleen aanspraak op maakte de Spaansche ves tingen in een toestand te houden, waarin zij de nationale eer kunnen steunen en iederen mogelijken aanval kunnen af slaan, in afwachting van het einde der onderhandelingen met Marokko. Eerst dan zullen onze troepen hunne stellingen verlaten. De regeering bestudeert de oprichting van een korps koloniale troepen, de her vorming van het militaire strafwetboek en de hervorming van het onderwijs in leekenzin. Het is dringend noodig tot eene oplossing met Rome te komen. Het adres werd aangenomen met 183 tegen 81 stemmen. In de Baseier „National Zei- tung" komt de volgende advertentie voor: „Ideëele kunstenaar! heeft als gast voor het avondmaal nog één avond (Zaterdag) vrij. Welwillende aan biedingen sture men onder no. 83 aan de expeditie van dit blad." Het is jammer, dat een zoo „ideëel" kunstenaar nog voedsel tot zich nemen moet, voedsel van anderen! Marktberichten. DELFT, 21 Juli. Graanmarkt. Westlandsche rogge f 5.25 5.50, Zeeuwsche rogge f 5.50 6.—, Westlandsche tarwe f 5.90 a 7,—, Zeeuw sche tarwe f 6.— a 8.75, Chevaliergerst f5,75, a 6.25, Westl. zomergerst f 4.50 h 5.25, korte haver f 3.50 4,—, duivenboonen 9.75 A 10.—. paardenboonen f 6.— A 6.50, bruine boonen f 9.00 Af 11.50, groene erwten7.50A 11.—kool zaad f 10.40 a 10.90, mixed mais f 5.25 a 5.40 lange haver f 2.75 a 3.75. Boter f 50 A 57 per 7 vat van 40 Kg. Aan voer 652/8, 55/16, wegende samen 13590 Kg. Lijnolie vliegend f—lijnkoeken f—a— 21 Juli. Veemarkt, vette koeien le kw. f 200 A 275, 2e kw. f 150 A 200, kalfkoeien le kw. f 190 A 280, 2e kw. f 150 A 190, vaarkoeien f 135 A 225, 2e kw. f 90 A 135, vette kalveren f 70 A 110, 2e kw. f 45 A 70, vette schapen le kw, f_ f —t Lamschapen le kw. f 18 A 23, vette lammeren le kw. f a magere varkens le kw. f 16 A 36, Biggen f8 A15, nuchtere kalveren le kw. f 7 A 28, Paarden f50 a 150.—. Rundvleeóch per Kilo f 0.80 A 0.74 A 0.68. vet kalfsvleesch pei» kilo f 1.— A 0.90 A 0.80. Aanvoer 369 runderen, 2 paard, 26 vette kal veren, 139 magere kalveren, 439 schapen of lammeren, 344 varkens, 534 biggen, 6 geiten of bokken. HAZERSWOUDE. Veiling V. P. N. 20 Juli. Kipeieren f 4,02 tot f 4,34 per 100, Hanen f 0.— per stuk, Duiven 19 ets. per stuk. Postelein 4 ets. per mandje, Doperwten 00 a 00 ets per mandje. Komkommers 37 a 4 ets. per stuk, Wortelen 0 A 0 ets. p. 3 bosjes. Aardappelen f —.0 per H.L. Heerenboonen 77 a 8 per 100. Goudsche Kaas 26 a 28 c. per 5 ons. Geraniums 4 a 9 cents per stuk. Begonia's 8 a 15 ets per stuk. Asprages 10 a 20 ets per stuk. ZOETERWOUDE 21 Juli 1910. Gisteravond is ter veiling aangevoerd 899 Kipeieren, alsmede ehn partij Heerenboonen. De prijs der eieren beliepen van f415 A f430 per 100 stuks en die der boonen aan f0.55 a 0.65 per 1000 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 20 luli. Groenten- veiling Tuindersbond „Eendracht maakt Macht". Aangevoerd 4 zak capucijnen, 49 zak doperwten 1917 zak snijboonen, 58 zak boonenstek, 170000, princesseboonen, 974 halve H.L. augurken. Prijzen als volgt: capucijnen f 1.—,doperwten j 0.90 A f 0.95 per 10 KGV snijboonen f 0.78 A f 0.83, boonenstek f 0.54 a 0.58 p.12 KG., princesse boonen f 0.46 A f 0,50 per 1000. Augurken Basterd le soort f 2,15 a f 2.25, 2e soort f2.05 Grof le soort f 1.30 A f 1.45, Bommen f 1.20 A f 1,35 per halve H.L. TER AAR, 20 Juli. Groentenveiling „Tuinders- bond", snijboonen per 12 kilo, 1905 zak f 0.73 A 0.78, prinsenboonen per 12 kilo, 244 zak f 1.23 A 1.38. „Ter-Aarsche Augurkenveiling", aangevoerd: 453 halve HL. augurken fijn f 4.80 A 4.95 fijnbasterd f 2.65 A f2,90, basterd f2.05 a f2.15, grof f 1.15 A f 1.40, bommen f 0,90 a f 0.95, alles p. halve H.L# Augurkenbond „Bid en Werk". Aangevoerd: 234 halve H.L. augurken. Fijn f 4.70 a 5.65 per 7 H.L. Fijnbasterd f 2,65 a f 2.85 p. 7 H.L, Basterd f 1.90 a f 2.05 p. 7 H.L. Grof f" 1.10 a f 1.30 p. 7 H.L. Bommen f 0.95af 0,00p.^2 H.L. WASSENAAR. Veiling van 20 Juli. Kropsla per 100 f0.30 A f 0.60. Raapstelen per 100 bos f 0.00. Radijs p, 100 f 0.00 a f 0.00. Rabar ber per 100 bos f 1.00 A f 0.00, Wortelen per 100 bos f 1.00 a f 1.25. Spinazie per ben fOa Poste lein per ben 16 acent. Zuring per ben f0.07 A 0,10 raspererwten p. kilo f 0.05 A 0.08,capucijner- erwten p. kilo f 0.10 A 0.15, peulen p. kilo f 0.06 f0.08, snijboonen p. 100 f 0,10 A 0.15, perziken per stuk 0 A 0 cent, meloenen p. stuk 20 a 23 c., komkommers p. 100 f 1.— a f 1.25, Aardappelen per kin f 1.25 a 1,50, Bloemkool per 100 stuk f 4.— A 7.00, Eieren p. 100 f 4.75 A5.25.Groote boonen 10 a 14 c. p. ben, Zwarte Aalbessen f 0,05 a 0.10, Princesseboonen f0.04 a f 0.07 per 100. VOORSCHOTEN. Veiling van 20 Juli. 2890 eieren f3,90 a f4,60 kippen f0,40 a f0.60, hanen f 0.60, duiven f 0.20 a f 0,30 per paar. AMSTERDAM, 20 Juli. Olie. (Bericht van de makelaars Matthes Porton). Raapolie per 6/w. f 287vliegend f 277 per hectoliter. L ij n o I i e per 6/w. f 407; vliegend f 397 per hectoliter. AMSTERDAM, 20 Juli. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker blauwe f 0.A .0. Fricsche blauwe fO.OO muizen groote f 1.80 A 2.00 per mud en kleine f 1.a f 1.20 per mud. borgers f2,30 a 2.50. Friesche Eerstelingen fO.OO a 0.00, geeltjes f .000 a 000. Malta's springac. per kilo. Andijker muizen, groote f 2.00 a f 3.00, kleine f 1.30 A 1.60 p. H.L., dito blauwe f 2.40A 3.20 p. zak, Westlandsche zand f a ronde f 3.a 4. IJ polder bravo's f 1,80 a 2.00, bonte f 0.00 blauwe 00 a 00 ct., muizen groote f 1.80 a 2,20 kleine f 1.00 a 1.20. Borgers f 2.20 a f 2.50 Aanvoer 6 ladingen. DELFT, 20 luli. Op de vette varkensmarkt waren aangevoerd 108 stuks. Prijs per kg. la soort 58 c., 2e soort 52 c. SCHIEDAM, 20 Juli. Noteering van de Beurscoinmissie. Moutwijn f 117 per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn vast. Spoeling per ketel f 1.00. Graan-Spiritus f 147 a U0—Melasse-Spiritus f 117 A 117» ruwe Spiritus f 67 A f0. WOERDEN.20Juli, Op de heden gehouden vee- en varkensmarkt besteedde men voor varkens f 25 A f 30, biggen f 10 A f 14. Beurs van Amsterdam. 21 Juli 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2 7 dito Hongarije. Goudl. 470. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal 47 Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 47% Obl. 1909Ned.Rec. 47 yo dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 j0 Goudl. '99 Brazilië.'Fund. L. 1898 Columbia 3% Oec. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 37o Amsterdam 1900-01 4 7o Leiden 1896. Aand. N. West. (SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.v.g.A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gec. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a t 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv.Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake <&Ohio Cert. v.aand. Denv. RioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObl.47% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 7o le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 70Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 27 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 5 Vorige Koers Koers. heden. 89% 897 Ö9,38 897 74% 74 947 97 a,; 94% 947 96,H 67 67 95,% 947 94:70 87 H 877 877 81% ïou 7 103he 457 437 577 1017 1017 87 1667 59% 617 50,7 50% 667e 667 707 69% 116 135 130 1567 1567 135 135 176 1747 200 198 813 820 106 106 464 448 5237 519 246 244 1997 1977 16% 57 167 615 615 947 947 4397 877 87 H 4307 430 5 5 11% 38% 387 75 75 817 827 92 171 1717 997 997 75 747 307 307 24% 247 70 287 287 1017 317 317 98 97% 427 437 32 317 113% 113% 237 237 152 162% 101 177 177 108;7 1087 1.75 1-777 777 777 95% 957 1197 156 1737 707 527 f44.50 f65.— 1 57%.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3