BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving, Gemeenteraad van Katwijk. tenaren het grootste aandeel gehad .heb- jben in het komplot. Bij een huiszoeking in de woning van teen in hechtenis genomen afgevaardigde fcijn allerlei stukken in beslag genomen. Daaronder bevindt zich ook een oproep [tot het Jurksche leger in Albanië om de huidige regeering te helpen verjagen. China. De „Agence" meldt het volgende be licht uit Peking, d.d. 18 Juli; Nauwelijks onderteekend, toont het Russisch-Japansche verdrag reeds zijn ongelukkige gevolgen. Uit Mongolië zijn hier verontrustende tijdingen ontvaren. De Russen hebben op verscheidene plaat sen van Mongolië met vliegende colon nes de grenzen overschreden en laten op het cogenblik een groote troepen macht oprukken. 4500 man infanterie, 3000 man artillerie en cavalerie en 1000 taan van de genie staan reeds in Koeloe- ëng. Zij bouwen met spoed acht kazernes Op 5 K.M. afstand van Koeloeëng heb ben zij een arsenaal voor wapenen en •munitie gevestigd. Verder bericht men, dat Russische troepen te Olijasoetai en Kotsjeng zijn aangekomen. De Chinee- sche regeering heeft sedert eenigen tijd ook vernomen, dat de Mongolen bij aan tallen worden genaturaliseerd. De Chi- meesche regeering heeft door tusschen- komst van den Russischen gezant te Pe king en door haar gezant te St. Peters burg coen protesteeren. De onderhande lingen zijn nog aan den gang. De berichtgever van de New-York He rald te Peking, meldt ,dat de officieuze pers schrijft, dat China in zijn antwoord 'aan Japan en Rusland zal protesteeren tegen het nieuwe verdrag tusschen de beide mogendheden, dat niet alleen de rechten van China in gevaar brengt, maar ook die van de andere mogendhe den, "welke China in ,yerdragen waar borgde. De toonaangevende bladen be weren thans, dat de entente gericht is zoowel tegen Amerika en Duitschland, als tegen China. De bladen te Peking pleiten voor in nige betrekkingen met Amerika en van [Duitschland. Staking en Uitsluiting te Enschedé. Alle inrichtingen van de leden der fabrikantenvereniging werden Dinsdag avond weer stop gezet voor deze week, omdat de toestand onveranderd is ge bleven, ondanks de pogingen door het burgercomité aangewend. In de fabrieken is gisterenavond over eenkomstig besluit van 18 Juli aange plakt: „Ingevolge besluit der fabrikan- ten-vereeniging zien wij ons genoodzaakt onze fabriek volledig stop te zetten, be ginnende 8 Augustus 1910, tenzij het arbeidsgeschil bij de firma N. I. Menko voor dien datum opgelost wordt. In een Dinsdagavond gehouden ver gadering is een comité tot stand1 gekomen dat de ongeorganiseerden wil steunen. [Daartoe behcoren de heeren dr. A. Van 'der Horst, arts; Justus Weijl, fabrikant; G. B. Holst, lid der Rrov. Staten, en jjoti. Winkels, lid van den Raad. Besloten werd nog eenigen notabelen te verzoeken ook hunnen naam voor deze steunbeweging te geven. Naar het H.bl. verneemt, heeft het referendum, door den A. N. D. B., onder Zijn leden uitgeschreven om f 10000 te geven tot steun der Enschedesche sta kers, dit voorstel met groote meerder heid goedgekeurd. Een verblijdend verschijnsel. Onder dit opschrift lezen wij in ons „Arnh. dagblad" het volgende stukske: De Rechterzijde behoeft nog geen spijt te voelen over het feit, dat zij aan het voorstel tot verhooging Van den jeneveraccijns haar stem heeft gegeven. Eene zeer aanzienlijke verminde ring van het gebruik valt sedert het begin dezes jaars te constateeren. De Minister rekende op eenige af name van het gebruik en raamde eene meerdere opbrengst van slechts 536 millioen. Maar ziet, in het eerste halfjaar van 1910 werd slechts meer pnt- vangen f 1.504.000. Dat wordt 3 millioen per jaar. De raming over het eerste half jaar was f 15.700.000. De opbrengst was f 13.500.000. Een verschil van 2 millioen De cijfers wijzen dan ook uit, dat er thans circa 40.436 Hectoliter minder gedronken werd dan in het eerste halfjaar J.909. Verblijdend! Mogen de cijfers van het tweede halfjaar nóg gunstiger zijn Minder drankgebruik beteek'ent hieer welvaart. Rotterdam V. C>e Tel. noemt reeds namen voor de ko mende Kamervacature Zoo wordit van ver schillende kanten die naam genoemd va.n jH. Diemer het bekende Rotterdamsche Raadslid, dat een der meest democrati sche antirevolutionnairen kan genoemd worden. Toch worden er ook nog ande re namen genoemd jen wel die van de heeren mr. Tijm en de Vries en ds Ru dolph. Evenwel, de kiesvereeniging kan na tuurlijk nog niets doen, voor mr. De Jong zijn mandaat heeft neergelegd. Wie de candidaat der antirevolutionnairen zal worden, valt dus nog niet te zeggen. Van vrijzinnige zijde is men ook nog niet besloten wie candidaat zal worden. Het blad hoorde reeds den naam van mr. C. Th. Van Deventer noemen, doch iets definitiefs is natuurlijk niet melden. Zooals men weet, vaardigde het district indertijd mr. Van Raalte, eveneens vrij zinnig-democraat, af naar de Kamer. Vandaar, dat men er over denkt, nog maals met een vrijzinnig-democraat uit te komen. Verbazende toeneming. Het „Huisgezin" bevatte onder dit kopje de volgende driestar: Maar weinigen zullen thans het overmoedige piofessorale woord1, dat wat aan onderwijs werd besteed op de gevangenissen werd uitge spaard, niet naïef vinden. Veeleer is met de verbazende toe neming der onderwijsuitgaven het cijfer der gevangeniskosten aanmer kelijk gestegen. Wij zeggen dit niet om een oor zakelijk verband tusschen het een en het ander vast te stellen, maar om te doen uitkomen hoezeer de optimis ten van weleer zich vergisten, die va.n meer onderwijs alleen de schoonste resultaten voor het leven droomden. Intusschen de onderwijsuitgaven zijn op waarlijk reusachtige wijze toegenomen. In 1878 kon men alles en alles voor het lager onderwijs het bij zondere, dat toen niet gesubsidieerd werd en lang niet de vlucht van thans had genomen, natuurlijk er buiten gelaten met even 7 millioen toe. In 190S was men de 29 millioen zeer dicht genaderd. Wel zijn in deze 29 millioen ruim 5 millioen begrepen aan subsidiën van het Rijk aan de bijzondere scho len, maar van den anderen kant ver- gete men niet, hoeveel bijzondere scholen er nu zijn tegen in 1878 en hoe daardoor in meerdere of mindere mate een groot aantal ge meenten ontheven worden van kos ten, waarvoor zij anders zouden ko men te staan. Wel bedroeg in 1878 het inwo nertal in ons land ongeveer vier millioen zielen tegen in 1908 vijf drie kwart millioen, maar ook dit in 't oog gehouden is een sprong van 7 millioen tot bijna 24 voor het openbaar onderwijs buiten alle even redigheid met den aanwas der be volking. Waar nog bijkomt, dat de kosten- vermeerdering bijna uitsluitend' op het Rijk drukt. De uitgaven der gemeenten gin gen slechts van 6 tot 9 millioen vooruit, aldus vrijwel gelijken tred houdend met de toeneming der be volking. Die van het Rijk stegen van nog geen 9 ton in 1878 tot bijna 20 millioen in 1908. Van gemeentezaak, hoedanig het onderwijs tot 1880 in hoofdzaak was, is het voor een zeer aanzien lijk deel Rijkszaak geworden'. Koninklijke Besluiten. Is benoemd tot substituut-officier van justitie bij de Arrondissements- Rechtbank te Amsterdam: mr. A. baron Van Harinxma thoe Slooten, thans sub stituut-officier van justitie bij de Arr.- Rechtbank te Winschoten. Is benoemd tot substituut-officier van justitie b,ij de Arr.-Rechtbank te Winschoten, mr. P. W. J. Bijnen, thans ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de Kantongerechten in het arrondis sement Middelburg, ter standplaats Mid delburg. Is benoemd tot kantonrechter te Appingedam, mr. N. Bleeker Cz., thans kantonrechter te Onderdendam. Is benoemd tot rechter in de Arr.- Rechtbank te Groningen mr. G. M. Doornbos, eervol ontslagen subst.-grif- fier bij gemeld college, advocaat en pro cureur te Groningen. Is benoemd tot kantonrechter te Medemblik, mr. J. H. Roessingh, thans griffier bij den Raad van Beroep (On gevallenverzekering) te Hoogeveen. Is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Amsterdam, ter stand plaats de gemeente NieuwendamA. J. Berman, candidaat-noiaris te Bussum. Is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Amsterdam, ter stand plaats Amsterdam C. F. J. Brands, can- didaat-notaris te Hilversum. Is benoemd bij het Departement van Justitie: tot hoofdcommies: mr. J. M. I. A. Simons, thans commies bij dat departement; en met ingang van 16 Aug. tot adjunct-commies: mej. L. C. Polano, doctor in de rechtswetenschap te 's Gra- venhage. De bestrijding der cholera. De Parijsche correspondent van de N. R. Ct. seint: De ochtendbladen kwamen melding maken van een mededeeling, die pro fessor Chantemesse gisteren, in de verga dering van de Fransche akademie van geneeskunde, gedaan heeft over het heer- schen van de cholera in Europa van 1904 tot 1910. Chantemesse sprak daarbij uitvoerig over de voortreffelijke wijze, waarop de cholera in .Rotterdam en in geheel Neder land bestieden is. Hij noemde de Neder- landsche maatregelen bewonderenswaar dig en zeide, dat men door dit voorbeeld voortaan wist op welke wijze een werke lijk afdoende verdediging tegen de chole ra gevoerd kon worden. Ziekteverzekering. Het wetsontwerp betreffende de Ziek teverzekering is bij de Tweede Kamer ingekomen. („N. Ct.") LEIDEN, 21 Juli. Hedenmorgen S.30 brak een bin nenbrand uit in café den Burg, Nieuw- straat. De slangenwagen der politie was spoedig ter plaatse en heeft den brand geblusclit. Oorzaak onbekend. Bij Kon. Besluit van 12 Juli 1910 no. 98, is aan den Adjudant-onderoff.- kwartiermeester F. Smit, van het 4de Regiment Infanterie alhier een voortdu rend pensioen verleend ten bedrage van f 520 's jaars, met overgang bij het Re- servepersoneel der Landmacht. Van de lichting 1910 die in Maart j.l. is ingedeeld zijn bij het 4e Regi ment Infanterie thans reeds twee mili ciens bevorderd tot korporaal n.l. de miliciens W. van Noord en H. B. I. Walter. AARLANDERVEEN. De 15-jarige zoon van den veehouder C. Kempen, al hier kwam met paard en wagen bij den wagenmaker van daan, ten einde deze thuis te brengen. Nauwelijks op weg, sloeg het paard op hol, met het gevolg dat onze jonge voerman het stuur kwijt raakte, zolodat de wagen al gierende, over de straat ging, tot groote schrik der bewoners, welke dit schouwspel met angst nakeken. De jongen werd van de bok van den wagen geslingerd en kwam op de dissel terecht. Wel wist hij spoe dig achterop de wagen te klauteren, doch hij kon van wege het slingeren er niet afspringen. Ter hoogte van den vee houder C. Rodenburg slingerden wagen met voerman te water, >vaaruit ze spoe dig bevrijd1 werden. De jongen zonder letsel, de wagen ijiet gebroken as. Het paard rende door paar Nieuwkoop, al waar het werd gegrepen. GOLI.DA. Bij Kon. Besl. is aan G. Kluit, Wed. J. Gouda, in leven hoofd eener openbare lagere school en onder wijzer bij de Rijksnormaallessen alhier een pensioen verleend van f 495 en f 196 met intrekking van het bij Kon. Besluit van 28 Aug. 1909 verleend pensioen van f 547 's jaars. HAARLEM. De gemeenteraad heeft in zijn gister gehouden vergadering vast gesteld het kohier voor de plaatselijke directe belasting over 1910, dat aanwijst 12.584 aanslagen, een beschreven in komen van f 18,373,450, een belastbaar inkomen van f 12,081,450 en als bedrag van den aanslag f 567.828.15 tegen een percentage van 4 7 pet., het vorige jaar 4.9. HAARLEMMERMEER. Gisternacht is de boerderij, bewoond door J. Maaskant, tot den grond toe afgebrand. Een paard en een groote partij hooi gingen daarbij verloren. De bewoners konden zich ter nauwernood door de ramen redden. Hooi- broei is de vermoedelijke oorzaak. Alles is verzekerd. LISSE. Het sloopen van een per ceel op den Stationsweg en het op die plaats bouwen van een winkelhuis voor rekening van het R. K. -Parochiaal Arm bestuur is bij onderhandsche aanbeste ding opgedragen aan de heeren J. Wit- zenburg (metselwerk) en Wassenaar en van Velzen (Timmerwerk). De uitslag van de gisteravond in het Hotel „De Witte Zwaan" gehouden verkooping, is als volgt: No. 1, een perceel bouwterrein, in de Kapelsteeg, groot 0.3.16 H.A. f 1250; M. v. d. Veld, Lisse. No. 2, een dito, ge legen als voren, groot 0.317 H. A., f 1250, dezelfde. No. 3. een dito, ge legen als voren, groot 0.545 H. A., f2150 J. P. Oudshoorn, te Sassenheim, doch is niet gegund. NOORDWIJK. De Prinses-Weduwe v. StolbergStolberg, gelogeerd alhier, heeft gisteren -een bezoek gebracht aan H. M. de Koningin-Moeder ten paleize Soestdijk. De Prinses is aan het station ;Baarn t el 1.29 v.m. verwelkomd dcor H. M., die Haar gast te 4.36 n.m. weder aan het station uitgeleide deed. NOORDWIJK-BINNEN. De gister morgen gehouden bloembollenbeurs, door het H. B. G. werd bezocht door 88 personen, waaronder 20 exporteurs. Tevens gaven zich 9 personen op als lid van de vereeniging. De handel in narcissen en hyacinthen was "buiten verwachting. Met de tulpen kon men tot geen overeenkomst komen. De kweekers wilden ze niet verkoopen voor hetgeen de exporteurs hun boden. Wij kunnen hierbij nog vermelden, dat is aangesteld als agent voor het „Kwee kersblad", de heer G. v. d. Weijden Lzn. RIJPWETERING. Door den Gemeen teveldwachter C. P. alhier is op klachte proces-verbaal opgemaakt tegen J. de B. te Nieuwewetering, wegens mishande ling van L. H. alhier. SASSENHEIM. Woensdagmiddag viel H. v. d. J., out! 13 jaren, in dienst bij 4e,n hee£ Bader, door het zold^rjuik van den bodenzolder en kwam zoodanig te vallen, dat hij bewusteloos .door de knechts werd opgenomen en men eerst het ergste vreesde. Dadelijk werd jjer telefoon dte hulp van Dr. Quant inge roepen. De ongelukkige was ernstig aan het hoofd gewond. Naar omstand/gheden is de toestand redelijk'. 1 1 WOERDEN. Aan G. van Leeuwen, wed. W. J. Thijsse, inr lpven opzichter der werklieden bij het Centraal maga zijn van militaire kleeding en uitrusting alhier, is een pensioen verleend van f 274, en aan de kinderen J. A., J. M. en C. J. Thijsse, eveneens een pensioen van 274 gulden. Voorzitter de heer T. A. O. die Ridder, burgemeester. Aanwezig elf leden. Afwezig de hee ren 'Meerburg en Wassenaar. De Voorzitter opent de vergade ring waarna hij mededeelt aan het einde der zitting ,na die pauze, de benoeming- van een tijdelijk wethouder aan de orde te zullen stellen, wegens de voortdurende ongesteldheid van wethouder Wassenaar, De notulen van de vorige vergadering worden na lezing goedgekeurd. Schrijven van B. en W. van Leiden in zake de b u i t e n 1 e e r 1 i ng e n der H. B. Scholen aldaar. B. en W. van Leiden deelen mede, dat vèrschillende om liggende gemeenten zich bereid verklaard hebben f100 per leerling te geven. Alvo rens zich tot de regeering te wenden, vraagt genoemd gemeentebestuur of de Raad van Katwijk wellicht aanleiding vindt om op zijn besluit terug te komen. Gesteld in handen van B. en W. ter fine van preadvies. Schrijven van den heer R. Ouwehand, dat hij ontslag neemt als lid der commis sie van Fabiicage. Schrijven van den Commissaris der Ko ningin in Zuid-Hollandi, dat tot lid van de Gezondheidscommissie, zetelende te Katwijk, is herbenoemd dr. H. van Nes, te Noordwijk. Disposities van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde raadsbesluiten tot vaststelling van het kohier straatbelasting, wijziging van de beigrooting >en van die ver ordening op de levensmiddelen. Missive van Ged. Staten, houdende me dedeeling, dat aan Katwijk voor het tijd vak 1 Sept. 19091 Febr. 1910 onthef fing is verleend van den eisch gesteld in het 4de lid van art. 48 der wet opliet lager onderwijs. Schrijven van de gemeente - spaarbank toezendend rekening en verantwoording balans en renteberekening 1909 en voor dracht ter benoeming van commissaris sen. Overeenkomst tusschen den Landweer- districts commandant te Leiden en deze gemeente ter zake gebruik gemeentezaal Katwijk aan Zee, ingeval van oor'.og of oorlogsgevaar als wachtlokaal, in welk geval de gemeente zal vergoed worden f5 per etmaal. Kennisgeving van het Hoofd der School dat de onderwijzer den Haan op 17 Aug. a.s. 25 jaren dienst zal hebben. B. en W. zullen op dien dag namens de gemeen te den jubilaris geluk wenschen. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Gemeenteverslag en verslag Woning wet, dat bij de leden zal circuleeren. Schrijven van C. Schuitemaker met ver zoek om een huif jaar ontheffing honden belasting. De ontheffing wordt verleend:. Schrijven van de wed. K. de Best, dat bij nadere controle van het bestek voor de aanbesteding van het jaarlijksch on derhoud der gemeeniegebouwen door haar gemachtigde een post van f400 is vergeten met het verzoek dit bedrag als nog in de inschrijvingssom te doen op nemen. B. en W. Onthouden zich van preadvies. Uit de discussie blijkt, dat adressante in geschreven heeft voor f445; de daarop volgende inschrijving bedroeg f760. Op voorstel van den heer Ouwehand wordt besloten niet het gevraagde bedrag- bij de inschMjvnigssom te laten voegen, doch adressante van haar verplichting te ontslaan, zoo zij zulks mocht wenschen. Op d e vraag van den heer d e Ruiter Zijlker in de vorige vergadering gedaan inzake het afwijken van de rooilijn in de Korte en Lange Dwarsstraat, wordt thans door den Voorzitter namens B. en W. geantwoord. Dit college heeft slechts het raadsbesluit uitgevoerd, waarbij de breedte van bedoelde straat op 9 M. was gesteld. Spr. meent voorts, dat de heer de Ruiter Zijlker 'een verkeerd inzicht in een rooilijn heeft. Hierover heeft eeni ge discussie plaats, waarbij de heer R. Ouwehand verklaart niet met B. en W. mede te gaan. Vervolgens kwam de agenda in behan deling. Op de meest eervolle wijze werd aan den heer D. Zwanenburg eervol ontslag- verleend als lid der Plaatselijke School commissie wegens hoogen leeftijd. Tot commissaiissen der gemeente-spaarbank werden benoemd de heeren A. van Prooijen, Jac Haasnoot, P. Wassenaar en B. v. d .Plas. Verder werden door B. en W. benoemd leden der Commssiie tot het nazien der gemeenterekening de heeren S. Parle- vliet, C .van Tol en. dr. A. J. vanWalsem tot leden der Commissie voor het nazien der rekening van de gasfabriek de hee ren M. van Egmond en H. E. de Ruiter Zijlker; tot leden der Commissie voor het nazien yan de rekening vap de wa terleiding, de heeren P. Aandewiel ép J. A. dq Best. Goedgekeurd worden eenige wijzigin gen in de begrooting. Eene geldleening is voorloopig niet nooddg, daar de ge meente aanzienlijke sommen van den ver koop van diverse bouwgronden ontvangt. Het verzoek om verhooging van de sub sidie aan de Visscherijschool van flOO tot f 300, werd bestreden door den heer R. O u we hand, die meende dat de leer lingen een matig schoolgeld konden be talen en de resultaten van het onderwijs pover noemde. .Wethouder Ouwehand zeide, dat er schoolgeld geheven woedt,- hetwelk men geleidelijk wil verhoogen.: Ook de Jieer N. Parlevliet bestrijd den heer R. Ouwehand, terwijl dr. van Walsum bemerkt dat de gemeente indirect van de school profiteert. De voorzitter, zich hierbij aansluitend,- zeide, dat de gemeente niet achterwegel mag blijven .als staat en provincie voor gaan. Het .verzoek werd met 9 tegen 2 2 stemmen toegestaan. Tegen stemden de heeren R. Ouwehand en Aandewiel. Goedgekeurd werd een verhooging der, gemeentelijke bijdrage aan de Ambachts- teekenschool met f100; afwijzend werd echter beschikt, overeenkor.isiig het voor stel van B. en W., op een subsidie aan vrage van de V-er. tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Teneinde den schoolbouw te bespoedi gen, zal de gemeente de van het Rijk ge kochte grond voorloopig in erfpacht ne men tegen f80 canon 's jaars, daar eerst in Februari 1911 den verkoop zijn be slag kan krijgen. Inde besluiten tot concessie-verleening,- aan de N.-Z.-Holl. TramwegMij. wor den eenige wijzigingen van ondergeschik ten aard aangebracht. Na langdurige discussie wordt met 6 tegen 5 st. verworpen een voorstel van B. en ,W. om aan Spaanderman een uit gang tot zijn woning te verkoopen van 1 Meter breed, tegen f7.50 en het huis aan de Balpierstraat hoek korte Dwars straat ondershands te verkoopen aan de Wed. G. HaasnootVan Rhijn voor f 1500 aangenomen werd met 8 tegen 3 st. een voorstel van den heer R. O u w e- h a n d om beide perceelen eerst afzon derlijk en daarna gecombineerd publiek te veilen zonder trek- en verhooggelden. Oninbaar worden verklaard eenige pos ten Hoofd, omslag en straatbelasting tot resp. f 1.0.30 en f8.74. Langs gerechte lijken weg zal de gemeente een verschul digde bijdragen in de kosten van bestra ting van C. de Jong doen innen. In eene geheime vergadering wordt vastgesteld het kohier van den hoofde- lijken omslag. Daarna wordt tot tijdelijk wethouder benoemd de heer M. v. Egmond met 7 st. Deze bedankt evenwel. Daarna wordt met 6 st. gekozen de heer R. Ouwehand die de Benoeming aanvaard. Leger en Vloot. Op 1 en 2 Sept. zal in de omstreken van Amersfoort een oefening plaats heb ben van personeel van den geneeskun digen dienst der landmacht. De leiding van het tactische gedeelte wordt opge dragen aan kolonel Spieringhs, comman dant van het 5e regiment infanterie. De leiding van de eigenlijke manoeuvre voor het geneeskundig personeel is in handen van den dirigeerenden off. van gez. lekl. A. Butner, terwijl als chef van den ge neeskundigen dienst zal optreden de diri- geerende off. v. gez. 2e kl. dr. D. M. Pronk, te Leide?n. Onderwijs. De minister van binnenlandsche zaken brengt in de Stct. ter algemeene kennis, dat, behoudens onvoorzienè omstandig heden, het mondelinge gedeelte van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid in het handteekenen voor het lager onderwijs zal worden afgeno men te 's-Gravenhage, in het gebouw „De Haagsche Kunstkring", Heerengracht 3, van 4 tot en met 12 Augustus, telkens van des morgens 9 uur af. Land- en Tuinbouw. Het Botercontrolestation. De Vereeniging „Het Botercontrole station" in Zuid-Holland' hield gister middag in' een der zalen van het Zuijdi- Hollandsch Koffiehuis te 's Gravenhage een algemeene vergadering, welke bij verhindering van den voorzitter, den heen Korteweg, gepresideerd werd door denl heer G. S. van Krieken, die in zijn ope ningswoord o.a. mededeelde, dat tot leedwezen van het bestuur, de directeur- generaal van den Landbouw bericht had' gezonden, verhinderd te zijn de verga dering bij te wonen. Te meer verheugd^ spr. zich daarom, dat de heer Biele- mah, Rijks-zuivelinspecteur, aan de uit- noodiging de vergadering bij te wonen! had gevolg gegeven. Als bestuurslid werd herkozen de heer- S. van Krieken. Hierna volgde een bespreking van maatregelen ten opzichte van het maxi mum vochtgehalte en idem van de wei- boterproductie bij gecontroleerden. De bespreking over eerstbedoelde! maatregelen werd ingeleid door derf voorzitter, die er op wees dat tengevolge van de ministrieele beschikking, waarbij het maximum vochtgehalte van 16 pCL teruggebracht was tot 151/2 pCt., souift mige aangeslotenen een kleinen bijslag hadden moeten betalen.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2