Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Behartiging van de rechten der schuldeischers ia failliete boedels door den Curator. Volgens de wet is de curator aangewe zen, en het is dus zijn dure ambtsplicht te waken voor de belangen der schuld eischers. De rechter-commissaris is de ambte naar, belast met het toezicht op de da den van den curator, en heeft de rechter commissaris dan ook casu quo de be voegdheid het ontslag van den curator 'aan de rechtbank te verzoeken, in geval van vcrwaar!oozing of schending van des curators ambtsplicht. Tot dusver is het ons niet bekend dat in ons land een Rechter-Commissaris van deze bevoegdheid ooit heeft gebruik ge maakt., Men make daaruit evenwel niet de ge volgtrekking dat de curators in faillisse menten steeds hun ambtsplicht naar be- hooren hebben waargenomen. Immers een arrest, door den Hoogen Raad den 3 Juni j.l. gewezen en opgeno men in het Weekblad van het Recht waar bij is verneitigd een arrest van het Ge rechtshof te 's Hertogenbosch d.d. 15 juni 1909 levert het bewijs op van het tegendeel. Het geval is in 't kort als volgt: B. van iHoutem te Wittem, thans gefailleerd, kocht vóór eenige jaren van den landbou wer Watrin aldaar een perceel grond, 'bouwde daarop een huis, en vestigde daarna drie hypotheken op het pand. Niettegenstaande aan Watrin de koop prijs herhaaldelijk in der minne was aan geboden, weigerde deze geheel ten on rechte, zonder opgave van redenen, dit geld in ontvangst te nemen. Inmiddels failleerde voornoemde van Hou tem en wordt door de rechtbank te Maastricht tot curator in geineklen faillie ten boedel benoemd mr. Femand Tripels. Na ingesteld onderzoek bleek aan den curator dat de koopprijs niet aan Watrin was betaald geworden, waarop deze laat ste een brief ontving van Mr. Gustave iTripels, advocaat te Maastricht, met uat- noodiging te zijnen kantore te komen. Watrin deelde toen dezen advocaat (den vader van den curator) mede den koopprijs nimmer te hebben ontvangen, waarop Mr. Gustave Tripels antwoordde: s,De zaak is in orde, ïk zal u aan uw geld helpen," onder mededeeling tevens bij eventueel aanbod van gemdden koop prijs niets aan te nemen. Bij exploit d.d* 30 Nov. 1906 van den deurwaarder van Engelshoven te Maas tricht, had deze in opdracht van Mr. Gus tave Tripels ten verzoeke van den ver- koopcr W. voornoemd den curator Mr. Fernand Tripels gesommeerd tot betaling van voorbedoelden koopprijs en dezen bij gebreke daaraan te voldoen, tegelijkertijd gedagvaard voor de rechtbank te Maas tricht, ten einde op grond van wanbetaling Van meergemelden koopprijs de ontbin ding van de desbetreffende koopovereen komst te hooien uitspreken met schade vergoeding, ten gevolge van welke ont binding de voormelde op het verkochte pand, na den verkoop gevestigde hypothe ken rechtens kwamen te vervallen. Eenige dagen nadat gemelde dagvaar ding was uitgebracht, volgde een gerech- terlijk aanbod van betaling van meerge melden koopprijs aan Watrin, door tus- schenkomst van notaris Wynans te Gul pen, doch werd dit aanbod andermaal door hem niet aangenomen. Den 13en Dec. 1906, twee dager na voormeld gerechteriijk aanbod!, liet de 'advocaat Mr. Gustave Tripels deze zaak •ter rolle van genoemde rechtbank aan brengen door den procureur mt. Von Geldern, die concludeerde conform den inhoud der dagvaarding, waarna de cura tor onmiddellijk acte vroeg van zijne ver klaring, dat hij niet kan betwisten, dat .voorbedoelde koopprijs onbetaald is ge bleven en hij zich ten aanzien van de hoofdvordtcring refereert aan het oo*deel 'der rechtbank, terwijl de officier van jus titie, die blijkbaar ten deze niet goed was ingelicht, in dezelfde zitting tot toewijzing der vordering concludeerde, waarna de rechtbank de uitspraak bepaalde op 20 Dec. d. a. v. Op de dooropvolgende verificatiever gadering in gemeld faillissement kwamen de drie hypothecaire schuldeischers ter vergadering en handhaafden krachtens hunne hypothecaire rechten, welke door den curator waren betwist, de gevorderde preferentie. Daar de curator de door hem gedane betwisting bleef handhaven op grondvan voorbedoelde uitgesproken ontbinding, Verwees de rediter-commissaris partijen liaar de openbare terechtzitting der recht bank. En nu volgde een lange procedure in drie instantiën tussdien de drie hy pothecaire schuldeischers en den curator. De schuldeiscbers hadden verzet ge daan op de navolgende grondenle. dat .Watrin ten onrechte de vordiering tot ont binding van voorschreven koopovereen komst heeft ingesteld op grond van wan betaling van den koopprijs van het ver kochte goed, dewijl hem die koopprijs niet alleen herhaalde maliën van wege den thans gefailleerde v. H. lang vóór diens faillissement en lang vóór het in stellen der vordering tot ontbinding in der minne ten vol ie in contanten, is aangeboden geworden, als wanneer ge noemde W.' steedis zonder opgave van redenen heeft geweigerd dien koopprijs aan te nemen, doch hem zelfs bij exploit Van den deurwaarder Odekerken te Gul- pep, d.dt 11 Deqemher 1906 b^dogfde koopprijs tevergeefs gerechtelijk is aan geboden en daarna is geconsigneerd ge worden, terwijl de vordering tot ontbin ding eerst bij de rechtbank is aanhangig gemaakt den 13 December dw a. v.; dat derhalve de voorwaarde, op grond waar van de ontbinding is gevorderd en uitge sproken niet aanwezig was, daar de koG- per v. H. niet in gebreke is gebleven den koopprijs te betalen, en ongetwijfeld niet in gebreke kon worden gesteld doror de schuld of nalatigheid van den verkooper W., die herhaaldelijk geheel ongemoti veerd heeft gewegerd den hem aangebo den koopprijs aan te nemen. 2e. dat Watrin ook nimmer eenigen last of opdracht tot het instellen dezer vordering tot ontbinding heeft gegeven en deze vordering geheel eigenmachtig ten name van Watrin is ingesteld gewor den door Mr. Gustave Tripels, advocaat te Maastricht, en zulks in samenspanning en vooraf beraamd overleg met den cura tor, en dus g£neel en al buiten weten of voorkennis van .Watrin zoodat deze moet geacht worden niet in het minste be lang bij die ontbinding te hebben gehad. 3e. Dat ook nog op grond van art. 1377 B. W. tegen gemeld vonnis in ver zet wordt gekomen, daar de schuldenaar van Houtem vertegenwoordigd door den curator, in samenspanning en vooraf be raamd overleg met genoemden advocaat Mr. Gustave Tripels heeft gehandeld ter bed degelijke verkorting van de rechten der hypothecaire schuldeischers, door, na dat die ontbinding der koopovereenkomst tenname van genoemden W., zonder op- dra cht en buiten voorkennis van dezen, in rechte gevorderd was, onmiddellijk in die vordering toe te stemmen, zonder cenig verweer te voeren, door welke han deling de curator, als vertegenwoordiger van den gefailleerde, op bedriegelijke wij ze de rechten der hypothecaire schuld eischers heeft verkort. De .rechtbank ontzegde aan de hypo thecaire schuldeischers het vei zet als on gegrond, met gedeeltelijke compensatie der kosten. Tegen gemeld vonnis voorza gen de hypothecaire schuldeischers zich in hoogei beroep. Het Hof vernietigde het vonnis der Rechtbank voor zoover het hypothecair recht der schuldeischers daarbij mede werd ontzegd op het huis en gebouw en wees hunne vordering toe oan op voormelden opstal als preferente schuld eischers te worden erkend. De curator kwam van dit arrest van het hof in cassatie, doch de Hooge Raad verwierp de door den curator opgewor pen cassatiemiddelen. De moraal van deze geschiedenis is, dat, niettegenstaande de hypothecaire schuldeischers hun proces geheel en al zullen winnen en den curator d-oor ons hoogste gerechtshof een. behoorlijke re primande is toegediend, de hypothecaire schuldeischers ten slotte nog het kind van de rekening zullen worden, doordien zij het bedrag hunner verzekerde vorderin gen slechts gedeeltelijk zullen kunnen ver halen, omdat de proces-kosten, die de cu rator in deze heeft veroorzaakt, het groot ste gedeelte van de baten des boedels zullen absorbeeren. Het is te hopen dat dit geval niet alleen de rechter-commissarissen in faillissemen ten zal aansporen in de toekomst buiten gewoon streng toezicht uit te oefenen op alle handelingen van den curator, doch zulks tevens voor de rechtbanken een aanleiding zal zijn om in de keuze van den te benoemen curator met de meeste omzichtigheid te werk te gaan. De rechterlijke macht zal daardoor haar prestige slechts kunnen verhoogen. „H," Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De „Tuindersbond" te Roelofarends- veen. WelEd. Heer Redacteur- Aanvankelijk was het mijn bedoeling en ook ten deel-e reeds uitgevoerd om door p!aabing van een ingezonden stuk het gebeuide van verleden week (Maan dag avond) in het licht te stellen, doch daar de toestand een minder fel aanzien begon aan te nemen, meende ik voldoende te zijn met een „bericht" in te zenden. Nu UEd. echter te kennen heeft gege ven het wenschelijker te achten een plaat sing als „Ingezonden", dan als „bericht" veroorloof ik mij het bericht te verwerken en uit te breiden tot een uiteenzetting der zaken zooals die in de laatste dagen zich voordoen teRoelofarendsveen. Ik acht zulks noodzakelijk, om de onjuiste beoordee.ingen en gevolgtrekkingen en wat daarvan de treurige gevolgen zijn in haar uitbreiding te stuiten en wellicht aan leiding te geven tot tempering van al te hartstochtelijk gewordenen. Voor belangstellende lezers builen on zen kring zij dan medegedeeld dat er te Roelofarendsveen drie tuinders vereenigin- gen gevestigd zijn en wel le. Coöperatie ve Groenten Veiling", 2e Bond „Een dracht m Macht" en 3e. Vereen. ,vTuin- dcrsbelang,." Nu is het duidelijk, dat alle drie niet gelijk veilen kunnen. Ook is het te verklaren, dat de drie besturen vooraf een bespreking houden over de beurt van vielen en de regeling voor veilen vaststellen vooral omdat het niet van belang ontbloot is wie eerst of wie laatst veilt Aldus was ook voor dit seizoen een regeling getrof fen door de drie besturen. Wat gebeurt echter! Ons bestuur (Ver eeniging Tuindersbelang) ontving van de 1.1 jr mede gevestigde koop ieden ycrue^i- ging een schrijven, waarin sterk werd aan gedrongen dat onze vereer.iging sieeds het eerst zou veilen, 'met verzoek per omgaande van antwoord te dienen. Nu is het onverklaarbaar dat een be stuur een vraag richt aan een ander be stuur van zulk een ingrijpenden aard, en dan nog per omgaande antwoord kan ver zoeken. Bedoeld schrijven kwam Maandagmor gen in mijn handen en reeds Maandag avond, dus denzelfden avond, moesten wij onder\inden, dat de boycot over on ze vereeniging was uitgesproken. Dit feit gebeurde zonder eenige kennisgeving van wege de Koop iepen veieeniging. Dat deze uitsluiting van onze vereeni ging gansch ongemotiveerd was, zal ieder moeten toegeven. Dat na zu'k een eigen- machiig en ongerijmd optreden der koop lieden van Maandagavond een antwoord op hun schrijven niet door ons in over weging is genomen zal wel geen naderen uitleg behoeven. Ook heeft liet bevreem ding gewekt, dat deze beweging der koop lieden nog gesteund weid door bet be stuur van den Bond „Eendracht maakt Macht." De eigenlijke grief der kooplieden tegen Tuindersbelang schijnt te zijn, dat het bestuur te veel ijvert voor uitbreiding van afzetgebied der augurken, waardoor de prijzen te hoog, naar hun zin, gehouden worden. Dat cit doel door ons beoogd wordt zal niemand onzer tegenspreken. Voornoemd doel tracht Tuindersbelang te bereiken door exposeeren op een of andere tuinbouw tentoonstelling met Vceusche Tuinbouwvooitl'rer.gsejen en ook door in verbinding te komen met de voormannen op tuinbouwgebied in het builenland enz. Een en ander heeft ten gevolge dat het bestuur in kennis komt met de directe bui- tenlandsche afnemers en orders ontvangt tot het leveren van augurken. Nu is het gebruik van bet bestuur van Tuindersbelang voor zulke aanvragen de augurken te doen koopen door iemand uil den gewonen kring van kooplieden en niet op te houden of zelf te mijnen en door en voor rekening van de vereeni ging te verzenden, Dat die aanvragen ge richt aan Tuindersbelang van uit het bui tenland, van grooten invloed zijn op de marktprijzen is licht te begrijpen. Dezen invloed op den gang der te maken prijzen meent het bestuur van .Tuindersbelang niet te mogen afstaan, te meer daar het bestuur bekend is met den toeleg dei- kooplieden en de verhouding onderling. Klaarblijkelijk is de toeleg om den handel te Roelofarendsveen in kleinen kring te houden, getuige een vroeger gedaan voor stel van wege de Koop ieden vereeniging om het koopen van buiten de plaats ko mende personen te bemoei ijken zoo niet onmogelijk te maken. Ook is het een feit dat de koop ieden van hier elkaar een concuiren ie aandoen, welke aan het on gelooflijke grenst. Om elkaar vliegen af te vangen werkt de een nog voor minder procenten dan de ander Dit is zeker niet in het belang van hun eigen maar voorzeker niet in het belang der tuinders. Niemand zal het bestuur van .Tuinders belang euvel duiden dat het ijvert voor de belangen der tuinders,temeer daar de le den al hun producten moeten afstaan aan de vereeniging en het bestuur op de voordeeligste wijze ze tracht te verkoo- pen. Nu ligt het voor de hand, daar waar zulke tegenstrijdige belangen behandeld moesten worden, men voor een oogenblik tegenover elkander komt te staan. Dat heet zaken afhandelen. Wanneer uit goed door de koop.ieden begrepen werd, zou den zij niet aldus opgetreden zijn tegen de vereeniging „Tuindersbelang." Dan zou het den koop ieden duidelijk worden dat het bestuur niets doet dan wat strikt plicht is, namelijk de behartiging der belangen van de leden. Een pi cht van het bestuur, die des te Zwaarder nog drukt, wanneer overdacht wordt wat een ontbering, wat een koude en hitte, wat een vermoeienissen een tuin der te verduren heeft alvorens iets aan de markt te kunnen brengen. Ook is het .ieder bekend, dat het moeilijke tuinders- leven in het algemeen nog verzwaard wordt door geldelijke zorgen. Dus wan neer geijverd en gestieden wordt voor de belangen der tuinders, mag er heusch geen sprake zijn dat de eenige drijfveer is wangunst tegenover kooplieden. Dit is de reden niet van het optreden onzer ver eeniging .Ons bestuur is er zelfs van overtuigd dat door de kooplieden zeer wti.iig verdiend wordt. Maar dat de ver meerdering der te geringe verdiensten ten gezocht worden in het verlagen der prijzen meen ik sterk te moeten betwijfe len .Volgens mijn bescheiden meening moest het bestuur van de Kooplieden ver eeniging den weg inslaan van de R. K. A'iddenstandsbev. eging. Wanneer het stu die maakt van het Middenstandsvraag - stuk, ben ik overtuigd, dat zij eerst wan verhoudingen in eigen kring zouden weg ruimen en niet elkander benadeelen maar bevoordeelen. Voorzeker zouden zij dan ook den stand van zaken geheel anders inzien en niet handelen zooals nu opge treden is. Vanwege Tuindersbelang is steeds al les gedaan om het den koopman in den handel gemakkelijk te maken, door mede te wei ken met goede sorteering, maat en gewicht, door bevordering van het ver keer enz. Maar dat zij beperkt wordt aan wien te verkoopen, dat moet men niet van ons bestuur vergen. Het bestuur kan en mag in deze niet anders handelen. Het is te hopen, in het belang der tyjaders, dat de kp^gliedeji het on redelij ke van hun optreden inzien en de wenj- schen vervat in dit schrijven in overwe ging nemen, dan twijfel ik niet of de veilingen zullen dra weer een even ge moedelijk verloop hebben als te voren. In de verwachting dat deze regelen zullen bijdragen tot reen verderen gere- gelden gang van zaken en met een woord van dank voor de plaatsing teekent met alle .Hoogachting, UEd. dw. dn. G. H öLSCHER. Secr. Vereen. „Tuindersbelang." Roelofarendsveen 18 Juli 1910. Aan boord van het s.s. „Ke d i- ri" van de Javalijn werd gedurende de reis in de bunkers gevonden de 18-jarige matroos J. J. S., woonachtig te Amster dam. Deze was te Marseille van een Noorsch schip gedeserteerd en |>ad zich toen aan boord van de „Kediri," ver stopt. Hij is toen medegenomen paar Rotterdam en vandaar naar Amsterdam getransporteerd. Eergisteravond was er groo- te opschudding in de Spuistraat te Am sterdam. In de meubelfabriek van de firma Hillen was de politie geroepen voor een inbreker, die zich tot het uitge breide perceel toegang had verschaft. Inderdaad bleek" er een man in het ge bouw te zijn. Een groentenkoopman had hij toegeroepen hem aan een ladder te helpen en deze, meenende dat een werk man van de fabriek bij vergissing was ingesloten, voldeed aan dit verzoek en hielp op die wijze den dief ontsnappen, natuurlijk zeer tot ontstemming der po litie. Portzegels. Ook te Haar lem zijn portzegels uitgegeven van 3 cent op 50 cent, uitgaaf 1881-7. De ge ringe voorraad werd gekocht door een handelaar die er nu enorme zaken mee tracht te maken, dank zij het feit, dat de verschillende typen overgedrukt zijn. Daardoor wisselen de prijzen waarvoor de Ongestempelde zegels worden aan geboden van 15 cent tot f2.50. Een bui tenkansje dus voor hem, tenzij de voor raad restant zóó groot is, dat er meer wordt afgeleverd Het heeft geregend. Een lezer zendt aan het „Vad." eenige resul taten van regenwaarnemingen van de laatste dagen. De regenmeter, waaraan ze ontleend zijn, staat zeer gunstig in een grooten tuin aan "den Stolkweg te Scheveningen. Van Zondagochtend 17 Juü tot Maan dagochtend 18 Juli 81/2 uur viel er 27 mM. Daar er Zondag maar zeer weinig viel, was dit in hoofdzaak het cijfer van den 'val op Maandagochtend vroeg. Maandagmiddag leverde de bui, die hier ten 4.20 begon en ten 5.20 grooten- deels over was, 25.3 mM. In totaal viel er Maandag 18 Juli in die 24 uur 59.2 mM. Ter vèrgelijkin'g van dit cijfer diene, 1 dat het totaal van den regenval was in de maanden Maart 1910 32.2 mM. April 1910 68.4 mM. Mei 1910 52.5 mM. Juni 1910 47.6 mM. Hoe ongelijk de regen in ons land Val len kan, blijkt wel uit het volgende. Er viel van Zondag op Maandag j.l. te Gro ningen 2, Helder 16, Amsterdam 3, waar van 32 in twee uur tijds), Utrecht 4, Vlis- singen 5, Maastricht 24 en Zutfen 30 m.M. De regen was dus in -de streek,VIis- singen. Utrecht, Groningen, niet van be- teekenis. Wederom een steker. Zater- dagavond omstreeks 10 uur werd in het le Weteringplantsoen te Amsterdam de dienstbode van een familie, in de omge ving wonende, door een als werkman ge kleed persoon onverhoeds met een scherp voorwerp in het linkerschouderblad ge stoken. In de Apotheek van den heer Hempenis, op de Vijzelgracht, werd zij door een geneesheer, wonende op de Weteringschans, verbonden. Deze kon ge lukkig constateeren, dat de wonde niet gevaarlijk was. Bij de politie van het bu reau Ferdinand Bolstraat werd aangifte gedaan. De gewonde kon alleen opgeven dat zij gestoken was door iemand, die als een metselaar uitzag en in gezelschap was een tweeden op dezelfde wijze ge- kieeden man. Beiden schenen volgens haar eenigszins onder de invloed van sterken drank te zijn. Met een acetyleenlantaarn werd door de politie de omgeving afge zocht, doch van een wapen was geen spoor te vinden. Verschillende personen die wegens dronkenschap waren aange houden, werden met het dienstmeisje ge confronteerd, doch zonder resultaat. De politie zet haar onderzoek met grooten ijver voort. 25 j a a r 1 a t e r. Het „Groene Week blad" wijdit een vermakelijk plaatje aan de Papendrechtsche rechtzaak. Zij vertoont ons den rechter commis saris in de genoemde zaak.... in het jaar 1935. De man is oud en uitgedroogd. Overal stapels rapporten, enz. Nu heb ik de getuigen tot in den zestienden graad en ook de psychiaters psychiatrisch laten onderzoeken. Nu al leen nog mij zelf en dan kan de openbare zitting worden geopend, Een zonderling. Dezer da gen werd de ruim 60-jarige v. d1. M., wonende op de Rith te Prinsenhage, wegens niet te noemen hpadelingen in het huis van bewaring te Breda opgeslo ten. Deze man', die als een zonderling be- kejijd staat en in ee/i kx.otje ^oppde,, werd door velen als^ een arme tobbeij beschouwd. Zijn voecfing bestond uit bier en brood, middageten was hemf vreemd. Toen hij nu enkele dagen achter, slot en grendel zat, begon hij te vertellen, dat hij thuis nogal een flink spaarpotje had en hij verzocht, of dit niet voor hem1 kon worden gehaald, daar hij Jbangvoorj, dieven was. Woensdagmiddag nu ,was men onder poiltietoezicht bezig, naar dat spaarpotje te zoeken. Maar dat was een, allesbehalve gemakkelijke en aangename taak. Toen de deur van het krot geK opend werd, kreeg men een aanblik van, de verregaandste vuilheid1 en kwam er. een verpestende stank naar buiten. I Het bed was een' ware mesthoop, jom1- wonenden verklaarden, dat het bed lan-, ger dan zeven jaar had gelegen zonder gelucht of gewasschen te zijn geworden'. Nu begon 't zoeken naar den schatl Onder den vloer in een kast vond' men; een steenen pot, waarin f75 aan rijks daalders. c Dit geld was bedolven onder onge dierte en had blijkbaar jaren ter plaatseji gelegen. Verder werd er overal geldji gevonden, zelfs op "de onmogelijkste plaatsen. Toen men ophield met zoeken/ was er een sommetje van ruim f 180(' gevonden en bovendien had de man nog ruim f 500 uitstaan. Hij zal overgeluk kig zijn geweest, toen hem het spaarpotje^ werd gebracht. Als men van iemand kan zeggen: „Hij is van alle markten thuis", dan js dat; op v. d. M. van toepassing. Zijn hoofd beroep is timmerman. In het krot, .dat hoogstens 10 vierkante meter oppervlak te heeft, was een volledige timmermans winkel aanwezig. Bovendien wijs hij verver, mandenmaker, nettenbreier en barbier. Al deze beroepen werden dood hem uitgeoefend. Achteraf is nu gebleken, dat hij hier. nog een aardig duitje mee verdienden Zekere A. die v. d. M. steeds kosten loos in het huisje heeft laten wonenj zal hem bij zijn terugkomst het krot la ten ontruimen, omdat deze hem steeds heeft wijs gemaakt, geen geld te hebben om huur te betalen v. d. M., die zóó doof is, dat hij niet te beschreeuwen is, verklaart, dat hij geen familie heeft. („D. v. N.") Uit de Prinzregen t-m ij n, w a a r, op 18 Juli een instorting plaats had, zijn twee mijnwerkers levend tevoor schijn gebracht. De instorting had hun den terugtocht afgesneden zonder hen te deren. De redders, die hen, na lang en hard werken, uitgroeven, bikkelden hen terstond na hun bevrijding in warme dekens. Den oudsten der twee diende een geneesheer een ether-inspuiting toe, verder werd hun melk en mineraalwater nigegeven. In een ziekenwagen naar het hospitaal gebracht, vielen zij terstond irt een diepen slaap. Zij zijn zeer zwak en kunnen nauwelijks spreken, maar men twijfelt niet aan hun herstel, hoewel zij 123 uren zonder eten of drinken opgeslo ten hebben gezeten. 1 ,Te Trilport, een geliefd uit spanningsoord der Parijzenaars, is dezer dagen een formeel oproer uitgebroken te gen roekelooze automobilisten. Het dorpj ligt aan den grooten weg van Straats burg. naar Parijs en de toeschouwers van de vliegweek van Riems, die in het gelukkig bezit van een automobiel waren reden op hun terugtocht naar Parijs met overmoedige snelheid door het plaatsje.; De burgemeester had groote borden ter waarschuwing laten aanbrengen en daar op uitdrukkelijk er aan doen herinneren,- dat volstrekt niet met groote vaart mocht mocht worden getuft. De automobieleige- naórs stoorden zich hieraan echter niet.; Hierover verbitterd, hoopten de boeren balken, banken en planken iniiden op de straat opeen en dwongen daardoor de krachtwagens om hun vaart te onderbre- breken. Van deze gedwongen pauzeeiing maakten de boeren gebruik om met knup pels de chauffeurs en andere inzittenden danig toe te takelen. Een wagen wiens chauffeur het ge lukt was, de hinderpalen omver te rij den, werd met een kuip vol mest over goten en de beide inzettende dames, die zeer rijk gekleed waren, kregen een bad! van een niet nader te noemen vloeistof H:et zou voorde automobilisten nog slech ter zijn afgeloopen, als niet gendarmes waren gekomen,' die de boeren kalmee- den en voor de ïuffers vrij baan hadden! gemaakt, In elk geval hadden de bewoners van Trilport bereikt, dat de auto's die in de avonduren door hun dorpje reden, zich aan het voorschrift hielden om bedaard te rijden. Johnson-Jeffris. De boks- partij te Reno tusschen Johnson en Jef fries is voor den impresario Rickart een groot financieel succes geweest. Volgens een door hem gepubliceerden staat be droegen de ontvangsten 270,775 dollar. 15.760 betalende toeschouwers woonden den strijd bij. Rickart had ongeveer 760 vrijbiljetten verstrekt, terwijl naar schat ting 1500 personen zonder toegangsbe wijs een plaats machtig geworden waren allen medegerekend dus 18,020 toe schouwers. Verkocht werden 1,158 plaatsen tegen 50 dollar, 350 voor 40, 634 voor 30, 1050 voor 26, 1457 voor 20, 1706 voor 15 en 9050 voor 10 dollar. De twee kampioenen ontvingen aan tantièmes 121,000 dollar; Rickart schat zijn onkosten op 30,000 dollar, zoodat voor hem en zijn compagnon Gleason een zoet winstje van 120.000 dollar over blijft

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6