VERGELDING. BUITENLAND. BINNENLAND. Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Woensdag 20 Juli. Uit de Pers. Het loslaten van Jhr. Beyma en Baron van Heeckeren van Keil. r- Daaromtrent lezen wij in den laatsten WHaagschen brief" van den correspondent ;>an ,-,De Jijd"- het volgende: „Ik heb in mijn lange leven veel zien gebeuren van wat ik onmogelijk achtte, maar ik durf Zeggen, dlat ik op politiek gebied over niets ooit meer verstomd stond dan over de houding ider liberalen in Friesland. Ik had tot een politieke immoraliteit, als waar aan zij zich schuldig maakten geen par tij en geen deel van een partij in Ne derland in staat geacht,- maar aller minst een groep stoere Friezen, be noemd en berucht om hun koppige vasthoudendheid. Drie jaren geleden hebben zij, op commando van de socialisten, den heer Van Houten losgelaten en den heer van der Zwaag, waarlijk niet die daartoe als van zelf aangewezen fnan, jeen plaats ingeruimd in het Ooilege yan Ged. Staten. Het getuigde niet van een sterken ruggegraat, maar de heer van Houten had het wel een wei nig ernaar gemaakt. Het liberale kabi net De Meester heeftgefen feller oppoj- sant gekend. De liberale leiders van toen waren dan ook geweldig op hem gebeten, en zij hadden daarvoor, van hun standpunt, alle reden. De socia listen, het offer eischend van den heer Van 'Houten, konden geacht worden de liberalen ieen werkje te vergemakkelijken, dat, al durfden zij jer niet voor uitkomen, hen wiel toe-- lachtte. Ik wil dus het offer van den Groninger, al geloof ik niet, dat eeni- ge ontwikkelde partij ertoe in staat zou zijn geweest, niet al te zwaar la ten wegen. .Wat echter te zeggen van het offer van den heer van Beyma, een Fries, als zijn kiezers, destijds door dezen ertoe gebracht om de hoogste ambtenaarspost aan het de partement van Justitie prijs te geven, om hen te gaan vertegenwoordigen in den Senaat. Hij heeft dat zes jaren gedaan, niet langer, en hij is in de Kamer geweest de type van den Fries gelijk wij meenden, dat hij was: stroef en straf tot in het uiterlijke. [Hij is in die jaren geweest wie hij Was, vóór hij gekozen was. In hem is niets veranderd en niets gewijzigd. Hij had geen enkele reden gegeven om zich over hem onvoldaan en onte vreden te toonen. De Friesche libe ralen en socialisten zijn met dezen man in correspondentie getreden over zijn beginselen. Men heeft, hem naar zich zelve oordeel en die, blijkbaar ge hoopt, dat hij een beetje water in dJen [wijn zou doen; om de socialisten in het gevlei te k'omen. Er zijn zooveel anderen geweest, die het deden zon der overtuiging, waarom zou hij op zijn beurt niet neervallen voor het algemeen kiesrecht ien het in een wierookwalm hullen. Men heeft zich in hem vergist JHij kon niet veran deren, maar wilde men een ander, die da socialisten meer in het gevlei kwam, men mocht het om hem niet laten. Ik vraag u: welk ander ant- [woord kan een man van karakter geven. Had men waarlijk van diezen Fries gedacht, dat hij zou zeggen: heeren, laat mij toch vooral niet los? Is het niet teekenend voor het karakter der Friesche liberale Sta tenleden} dat zij het antwoord niet jeens begrepen hebben, en daarin nog leen soort advies vinden van den heer Van Beyma, om hun Friesche nekken te krommen, onder het juk der so ciaal-democraten? En dian te zien, dat niet een der Statenleden daarte gen bezwaar heeft gemaakt, dat zij als één man hun Frieschen geestver- Want hebben in den steek gelaten om ite stemmen op den Haagschen wet houder. En dat waarvoor? Een hou ding als van de Friesche Statenleden is altijd karakterloos, doch zij zou tenminste nog eenig excuus hebben gehad, indien van den uitslag der FEUILLETON. (Naar het Engelsch.) 10) Eens op een avond, terwijl de vreese- iijke veivolging zoo woedde, hield Ga- jlbriël zich wat langer dan gewoonlijk op In de hofstede van Perrine's vader. Hij jibracht in den laatsten tijd een groot ge deelte van den dag op de hoeve door, (daar het een plaats van toevlucht voor ihem was, voor het lijden, zwijgen en de heimelijke schande, die aan zijn huis ver bonden waren, Juist wilde hij afscheid fcran Perrine nemen, toen haar vader hem (terughield, en wees op een stoel bij den haard. L iMaj; £yga Ai^en, bestje Wad"* stemming de meerderheid zou heb ben afgehangen in de Eerste Kamer, 'Zij echter wisten,- dat daarvan hier geen sprake kon zijn en dat het dus alleen ging om een mannetje meer. Neen, er is Lettelijk geen enkel excuus geen enkele verklaring te vinden, zelfs geen enkele reden van taktiek, om hun karakterloos ppjtreden t)e rechtvaardigen. Schijnbaar winnend,- hebben zij al les verloren, vooral de eer. Rusland. Zomer te Sint Petersburg. iDé meeste menschen verbeelden zich onwillekeurig dat het in de hoofdstad van het Russische rijk altijd wintert. Sint Petersburg! en1 men denkt aan be sneeuwde straten en aan Ijs in de Ne- wa dn[ aan sleden en pelsjassen. Dodh het kan! daar in het hooge Noorden ook aardig zomeren'. Wij lezen dit o. a. in een correspondentie „Zomer", uit St. Pe tersburg geschreven aan de ,,.N R. Ct." Petersburg aldus de berichtgever geniet met welbehagen zijn zomer- sche rustL De stad is leeg, verlaten zijn de woningen, de vensters zijn gewit om de' haast dag en nacht schijnende zon te weren, de huisknechten onder de poort geeuwen lusteloos en lui, droomen van hun1 dorp, waar het nu juist zoo druk is, waar alles werkt in! het veld, waar nu, juist geen handen genoeg zijn. Voor de stad beteekent de zomer rust, va- cantie, liet opdoen van nieuwe kracht, verjonging, ja, een zeker feestelijk aan zien! geeft de zomer aan het stadsleven, dat drie vierde van het jaar in grauwen winter gedompeld is. Feestelijk doen de plantsoenen met bloemen, de parken waarin' het bont wemelt van spelende kinderen ,waar fonteinen ljchtend om- hoogpluimen tusschen zwaar loover. De zon, de alles mooimakende, giet uit den blauwen zomerhemel haar schitterend ste licht uit boven den vrijen stroom, en over huizen en paleizen aan den oever. Levendig blankende vlekken, vormen de plaatsen waar het werkvolk bedrij vig aan het herstellen is van straten, aan het bouwen en schilderen; het riekt prikkelen'd naar teer en pek; de stad wordt verjongd. En 's avonds in de zomertheaters, waar het straalt van licht lijnen, en -bogen en -slingers over een' publiek ,dat geen' ernstige levenszorgen schijnt te kennen, is het of het één den heelen zomer durende feestavond is. Maar 't is een! betrekkeljjk1 klein ge deelte der bevolking, die 's zomers - avon'ds in de stad blijft. Wie maar even weg kan, woont buiten, al is het dan ook zoo dichtbij, dat men iederen dag weer naar de stad kan. De gelukkigen, die 't zomers in de stad niets te doen hebben, en zulke geluk kigen zijn er in het Russische leven heel veel, trékken ver weg en keeren niet voor den herfst terug. Het is hier het land' van belofte voor schoolkinderen en on derwijzers drie maanden schoolvacan- tie. Er wordt steeds beweerd; dat het hier in het Nporden noodzakelijk is, kin deren een lange zomerrust te geven, om dat ze gedurende den winter zoo inge spannen werken .Het is zeker waar, dat de kinderen 's winters hard werken, maar men vergeet daarbij, dat hoe korter de schooltijd wordt gemaakt, zooveel te in spannender er dan moet worden gewerkt om ide voorgeschreven jaarlijksche do sis kennis naar binnen te krijgen). Bo vendien wordt de schooltijd toch al zoo bekort door de tallooze feestdagen, al stuit zij vooralsnog op onbreekbaren te genstand van de Hjde van de geestelijk heid, (die schismatieke geestelijkheid Red.) en misschien komt men dan ook wel tot het inzicht dat de lange school- vacanties eveneens eigenlijk' tot den ouden tijd b.ehooren, toen er nog geen spoorwegen waren, en de leerlingen uit de provincie, die met de vacantie naar huis reisden, weken lang onderweg wa ren. Wordt er meer tijd gevonden voor de werkzaamheden, dan kan er ook' meer tijd overschieten voor lichamelijke ont wikkeling, die nu in de Russische scho len zeer verwaarloosd wordt en welk ge mis nu door lange vacanties moet wor den Vergoed. zeide die oude man tot Perrine, „ik moet Gabiiil spreken, gaat gij zoolang naar uw moeder." Hetgeen nu Perrine's vadier alge meen „père Bonin" genoemd in het geheim aan Gabriël te zeggen had, gaf tot zeer onverwachte gebeurtenissen aan leiding. Eerst sprak de oude man over de ver andering, die er bij Gabriël was ontstaan en vroeg hem toen niet onvriendelijk maar bedroefd; of hij nog wel even veel van Pen ine hield als vroeger. Gabriël beves tigde diit ijverig, en toen begon père Bo nin over de vervolging te spreken, die in Bretagne woedde en over de mogelijk heid, dat ook hij, als zooveel anderen, zou geroepen worden om te lijden, ter- wi.le van den godsdienst. Zoo het mocht gebeuren, dat hij tot het martelaarschap geroepen werd, dan zou Perri:ie onbeschermd achterblijven, tenzij Gabiiil zijn belofte nakwam, en haar zoo spoedig mgoelijk huwde. „Beloof mij, dat gij dat doen zult," zei- |d£ ^ujd-e ad&n gaj ijs gndjerwgr;- Portugal. Colo wan. Wij hebben' melding gemaakt Van het dat de beschieting van Colowan door de Portugeezen was Hervat. Het blijkt nb, wat daartoe had aanleiding gegeven. Aan de bewoners van het eiland, die gemeene zaken hadden gemaakt met de piraten' ,was een termijn gesteld, bin- n'en welken zij zich hadden over te ge- Ven. Maar de termijn verstreek zonder dat de betrokken Chineezen aan de som matie hadden gehoor gegeven. Toen be gonnen de Chineezen weer met de ka nonnen te werken. De Chineesche au toriteiten hebben weliswaar hunnie te vredenheid betuigd over de tuchtiging die den piraten wordt toegediend, maar toch wordt de kanonnade van dichtbij nauwlettend gadegeslagen door de be manningen van tal van Chineesche ka- nonneerbooten. Overigens schijnt het hier werkelijk de tuchtiging van een zeerooverbehde te geldein', die ook aan den handel Van Kanton en aan de Chineesche kustvaart tientallen van jaren lang veel nadeel be rokkend heeft. Denemarken. Dit kleinste van de drie Scandinavi sche rijken is in de laatste jaren het too- néel geweest van veel inwendigen strijd ook hier geraakte men niet weinig in socialistische strooming en meer dan eens gingen er stemmen op, die duide lijk te kennen gaven, dat men de af schaffing van het koningschap verlang de. Nu was er de vorige week .£e Oden!- se op Funen een feestviering, waarbij ook koning Frederik tegenwoordig was, bij welke gelegenheid hij een redevoe- voering hield, die nog al opzien heeft gebaard. De koning zeide o. a.„Ik zie in de geestdrift van de burgerij een bewijs dat men te Odense en op Funen niet de afschaffing van het Deensche Iconing- ningsschap wenscht. Allen, die mij ken nen, weten dat geen hart wanner voor ons geliefde Deensche vaderland en voor zijn toekomst slaat dan het mijne. Het is nog zoo lang niet geleden, dat het Deensche volk bij de verkiezing toonde, dat het zijn wil niet is, dat ons geliefd vaderland op-en ligt. Ik neem aan, .dat hier vandaag vele tegengestelde poli tieke meeningen vertegenwoordigd zijn maar ik ben overtuigd, dat allen het met mij eens zullen zijn, dat de verkiezing den vasten wil van het Deensche volk tot behoud van rust en vrede tot uiting gebracht heeft. Moge de tijd van de bin- n'enlandsche strijd en onlusten voorbij zijn. Moge het Deensche volk zich nu in vréde, eenheid en kracht pm de man nen scharen, die het zelf gekozen heeft en die ik gaarne tot mijne raadgevers benoemd heb. In de laatste jaren zijn de tijden' moeielijk voor mij geweest; zij hebben' echter, naar ik !geloof, aan den anderen kant het goede gevolg ge had, dat allen, ook de tegenwoordige op positie, gezien hebben., dat Denemar- ken's koning geen hinderpaal is voor gezonde democratische Jiervormingen, van welken kant zij ook komen." ©frairia. Het Russisch-Japansch verdrag nopens Mantsjoerije. Uit Peking wordt d.d. gisteren aan de „Frankf. Zeitung" het volgende ge meld „Het Russisch-Japansche verdrag heeft in' toonaangevende kringen alhier groote bezorgdheid gaande gemaakt over de toekomst van Mantsjoerije (als deel van' het Chineesche Rijk) en over Ide algemeene politiek. De vóór de her vormingen geporteerde minderheid' doet met het oog daarop pogingen om het Hof te overtuigen, dat er een ander re gime moet worden' gevolgd, en dat er krachtige, eerlijke persoonlijkheden in de hoogste betrekkingen moeten worden benoemd. Een terugkeer aan het bewind van Joean-tsjnkai is nog buitengesloten. Er zijn nog aanwijzingen voorhanden, dat het Hof strenger zal gaan optreden te gen de hoogere standen gn de vooruit- strevenden. De terugkeer van prins Tsai- tau en van generaal Jintsjang wordt met belangstelling tegemoet gezien. De Ja pen dragen, wat mij wordit opgelegd, als ik maar de verzekering heb, dat Perrine in u als haar echtgenoot een beschermer heeft als ik sterf." Gabiiil gaf die belofte gaarne, en toen hij Avegging zeide Perrine's vader tot hem „Kom morgen terug, dan zal ik den dag van uw huwelijk met Perrine bepalen, omdat ik dian meer weet als nu op dit oogenbük. Waarom aarzelde Gabiiël bij die deur der boerderij en keek hij naar vader Bo nin, alsof hij hem iets te zeggen had, hoewel hij het niet deed? Waarom bleef hij staan, toen hij reeds een paar schreden had geloopen, keerde hij schielijk naar de boerderij terug, bleef besluiteloos staan en ging eindelijk weer zuchtende heen, Zonder meer stil te staan,, eer hij zijn va ders huis had bereikt? Omdat zijn vreeselijk geheim hem zwaarder te dragen viel dan ooit, nu hij die belofte aan Perrine's vader gegeven had. .Hij werd door ieen sterke neiging «Stoa sin taMM saai te§ pamsche oordeelvellingen over de toe komst zijn! opvallend pessimistisdiL"- Provinciale Staten van Zuid-Holland- (Vervolg). Verschi lende wijzigingen van polderre glementen werden vervolgens goedge keurd, waarna aan de orde kwam de vor ming van eene iïieuwe gemeente Hoek van Holland met toekenning van een ren teloos voorschot aan de nieuw te vormen gemeente. Bij de beraadslagingen bracht de heer H oogen boom hulde aan Ged* Staten voor de tactvolle wijze, waarop zij zich van hare taak hebben gekweten, alsme de aan de commissie van onderzoek. Min der ingenomen was spr. evenwel met de annexatie van den H,oek bij Rotterdam omdat daardoor aan die zelfstandigheid der gemeenten min of meer geweld wordt aangedaan en 't speet spr. Üat met Maas sluis geen overleg is gepleegd. Hij hoop te echter, dat in die toekomstop Maassluis zou worden gelet. Hiertegenover merkte de Vooruit te r op, dat de vereeniging der gemeenten nog niet aan de orde was, doch alleen de toestemming van subsidie bij leen |even- tueele samenvoeging. Zonder stemming wordt conform het voorstel besloten, De heer Edersheim lichtte diaarna het voorstel toe betrefefnde het pension- neeren van leden van Ged. Staten met be noeming van een commissie tot het uit brengen van rapport en tot indiening van een desbetreffend voorstel. Het commis- sioriaal maken is daarom voorgesteld; omdat het moeilijk was in deze advies te vragen van Ged. Staten, eenigszins be langhebbenden in deze zaak. Het over wegen van het voor en tegen blijve ove rigens aan de commissie. De Voorzitter verklaarde dat Ged. Staten tegen het onderzoek geen bezwaar hebben en meende dat het pensionnee- ïingsprincipe thans buiten debat behoor de te blijven, De heer de Gij sela ar achtte zich g- heel vrij tegenover de vraag zelve. Dit was de bedoeling, zeide die voorzit ter. De motie werd aangenomen. Tot le den der commissie werden door den voorzitter benoemd de leden Edersheim, de Wilde, de Gijselaar, van iWichen en Visser van IJzendoorn. Ten slotte werd behandeld de pro vinciale begrooting voor 1911. Er werden geen algemeene beschou wingen gehouden. Bij de afdi. verkeersmiddelen wenscht de heer Vegtel in verband met de klacht over de lange werktijden bij de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij, dat Ged. Staten de regeering zouden wij zen op wantoestanden, als bij het tram ongeluk te Oud-Beierland aan het licht gekomen, nl. dat de machine bediend werd door jongelieden van 21 en 17 jaar. De voorzitter betuigde, dat Ged Staten hieraan hunne aandacht zullen wij den. De eindcijfers in ontvang en uitgaaf werden vastgesteld op een bedrag van f425,600.000 ruim. Onder hulde aan het zuinig beheer der vereeniging werd nog de rekening van het krankzinnigen-gesticht Oud-Ro zenburg goedgekeurd'. Eindelijk werd nog goedgekeurd een voorstel tot voorziening in de behoefte aan ruimte tot plaatsing van krankzinni gen uit deze provincie. Verder niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter deze zomerzitting. Tentoonstelling te Brussel. De commissaris-generaal heeft de ju ry-leden benoemd voor de Brusselsche tentoonstelling en wel o.m. de volgen de heeren klasse 6: Henri Evers, hoogleeraar te Delft Klasse 23 C. Feldman, hoofdleeraar te Delft. Klasse 35. W. J. Poels, dir. Rijksse- ruminrichting Rotterdam. Klasse 41. K. J. A. G. baron Collot d'Escury te Hontenisse. Plaatsv. voor kl. 5, 35, 38 en 41 V. R. Y. Croesen, secr. Kon. Ned. Landb. Vereeniging, 's-Gravenhage. O. Reitsma, secr. Feder. Zuivelbond 's-Gravenhage. te vertrouwen aan den vader van het ge liefde meisje, dat spoedig zijn vrouw zou zijn. Maar de twijfel of hij de zoon van een 'eerlijk man was, of de zoon van een moordenaar en dief, hield den drang van de vreeselijke bekentenis terug. In wanhoop over zijn toestand besloot hij' ten slotte het ergste te wagen, en de noodlottige vraag in ronde woorden aan zijn vader zelf te doen. Doch die ontmoeting tusschen vader en zoon zou niet plaats hebben. Toen Ga briel thuis kwam, was zijn vader afwezig en had aan de kinderen gezegd, dat hij niet voor den volgenden middag thuis zou komen. Den volgenden morgen begaf Gabriel zich opnieuw naar de boerderij van zijn aanstaanden schoonvader. Onder den in vloed van zijn liefde voor Perrine, zich vleiende met de flauwe hoop, dat zijn vader misschien toch onschuldig was, wist hij nu uiterlijk zijn kalmte te bewaren. j.AIs ik mijn geheim aan Perrine's va der vertel, zou ik waarschijnlijk zijn ver houwen verstoren^ pp het toekomstig g-q- Klasse 46 E. H. Krelage te Haarlnem. Plaatsv. voor kl. 43 en! 46: P. My Koster te Boskoop. I Klasse 51 en 52: F. B. Löh'nis, Insp, landb., 's-GravenKage. j Klasse 53: J. P. van Lonkhuizen, dir, Heidemaatij., Utrecht. Klasse 58; !mr. E, L. Th. Hpogenstra ten, Leaden. Klasse 63S. J. Vermaes, hooglef raar, te Delft. I Plaatsv. voor kl. 63 en' 651 M. Cle ment, hoogleeraar, Delft. Plaatsvervangers voor klasse 67, 70, 81, 84 en' 86Jos. Th. J. Cuypers, t«j Amsterdamprof. dr. Vogelenzang, tq Utrecht. I Klasse 112. Dr. W. P. RtiyscH, hooftt- inlspect. Volksgezondheid te 's-Graven-* hage. i Plaatsv. voor kl. 106, 108 en' 112 i Mr. R. J. H. Patijn, lid Tweede Kamer t e's-Gravenhage. Onze nieuwe Senaat. Na de algemeene Eerste KamerverkCeh zingen is het niet onaardig, eens ieven na te gaan, hoe ons Hoogerhuis sedert zijn«cj hernieuwing in zijn geheel samengesteld is. De Rechterzijde telt 32 leden: nl. 18 Katholieken, 10 Anti-revoluticwinairen, Chr.-Historisch en. De Linkerzijde telt 18 leden, ml. Uniel- en Oud-liberalen. Het aantal oud-liberalen is moeilijk met juistheid te zeggen, maar zeker behooh ren de heeren Röell, Van Weideren Ren-i gers en Sickinga tot dje steeds slinken-» kende partij. Er zijn nu In onzen Senaat: 18 advocaten. 4 doctoren nl. de heeren Lely, Woltjec Vermeulen en Franssen. 3 Burgemeesters, n.l. van Driebergen^ 's Hertogenbosch Groningen. 6 Leden der rechterlijke macht, n.l. de heeren Verheijen, Van Basten Batenburg 't Hooft, Van der Maessen de Sombreff,; Sickenga, Pelinck. 6 Militairen, n.l. de heeren van Löben,- Seis, Schimmelpenninck, Staal,- Van Voorst tot Voorst, Van Wassenaer van Rosande,- Havelaar. 1 Koloniale specialiteit, n.l. mr. Barge,- oud-gouverneur van Curaijao. 6 Oud-minsters, n.l. de heeren Lely Godin de Beaufort, De Marcz Oyens,- Havelaar, Staal, Roëll. 5 Landbouw-specialiteiten, n.l. de hee ren Breebaart, Dojes, Knoll Welt, Mi- chiels van Kessenich, De Boer. 6 industrieelen n.l. de heeren Hovy, Ide Jong, Laan, Merkelbach, Prinzen, Ray- makers. 2 notarissen, n.l. de heeren Haffmans^ van Waterschoot van der Gracht. 3 fi.ianciëele specialiteiten n.l. de hee ren Bloembergen, van NL'rop, Waller. (Tijd.) Vorstelijk bezoek. Het in September te verwachten be zoek van H.H. M.M. den Koning en dq Koningin der Belgen zal gebracht wor den in de dagen na de opening van de nieuwe zitting der Staten-Generaal dooi; H. M. de Koningin. l Kunst en Wetenschappen- Voor eenige weken berichtten wij, dat Koebeig's A i .nora-muzi-ek waarschijnlijk in druk zou worden uitgegeven. Het blijkt nu,dat zich daarbij een moeilijkheid voor doet De verzen nl. zijn, nadat de muziek reeds geschreven was, door Boutiens in overleg met prof. Verdam hier |en daar eenigzins gewijzigd. (Men zal misschien opgemerkt hebben, dat sommige regels door het koor anders werden gezongen als het tekstboek aangaf). Boutens eischt nu,- dat bij de uitgave der muziek gebruikt zal worden de verbeterde tekst, zooals die in het tekstboek voorkwam. Koeberg verklaart dit onmogelijk en denkt ér over de muziek dan maar zonder tekst uit te geven. Het is te hopen, dat de beide kunstenaars tot overeenstemming zullen weten te komen. Voor de restauratie van de St. Bavo te Haarlem zal d-e provincie Noord^-Hol- Iand te beginnen dit jaar, acht jaar lang f2000 per jaar bijdragen, mits het rijk tel kens f5000 en de gemeente Haarlem f 1000 geeft. luk van zijn kind, waarvoor ik alleen verantwoordelijk zal zijn," die gedachte had Gabriël, toen hij van vader Bonin de hand gaf en vol spannnig afwachtte, wat deze hem verder te zeggen had. „Het gevaar is voor het oogenbük af gewend, Gabriël", zeide hij. „Ik heb be richt ontvangen, dat de plunderaars onzer kerken en de moordenaars onzer gemeen ten, op hun weg gestuit zijn geworden door de tijdingen, welke zij uit een ander district hebben ontvangen. Maar die tijd van rust zal niet lang duren; wij moeten er gebruik van maken, zoolang wij hem hebben. Mijn naam staat op de lijst der verdachten, als de soldaten van de Repu bliek mij hier vindenmaar daar zul len wij over zwijgen. Ik moet nu spreken over Perrine en u. Morgen kan uw huwe lijk met Perrine door een priester voltftok- ken worden; luister oplettend-, dan zal ik' u zeggen hoe." En vader Bonin verhaakte aan Gabriël het volgende: (Wordt yervolgd}.)

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5