Uit Stad en Omgeving. Zoo vindt men een electrische tram, die „n& inwerp van een stuiver" een rij- toertje maakt, haar licht laat branden, kortom alles doet, wat een gewone elec trische tram verricht en zelfs zonder wagenbestuurder, een kunstwerk, dat een Almeloosch fotograaf in zijn vrije uren maakte, van een gewonen machinist is een volmaakt nagebootste scheepscom- pound machineeen wagenmaker in dienst van de Rotterdamsche gemeente reiniging maakte een boot, die van twee accumulatoren voorzien, alle bewegingen in het water uitvoert, zijn nauwkeurig af gewerkte salons electrisch verlicht, voor zien is van badkamer, van „alle gemak ken", anker-inrichtingen enz. enz. Even mooi is een schip, door een Schevening- sche brandwacht vervaardigd. In dezelfde afdeeling is een gansche verzameling van hout gezaagde kathedra len, de Eiffel toren, het theatre Porte St. Martin, een prachtige boekenkast, kun stig beschilderd en van edele vorm uit de nijvere handen van een landarbeider kwam een altaartje met alwaterop hoort. Afd. V (papier, been, riet en stroo) toont heele landschappen van papier ge knipt, een brug en vesting van karton, een zeilschip (5 master) van been, prach tige v oorwerpjes van parlemoer, een klokje van edele vormen, geheel en al gemaakt van op het bord achtergebleven beenderen van het verorberde vleesch. De afdeelingen VI, VII en VIII zijn gewijd aan zaken, die men ook jroeger meermalen ten toon gesteld zag: fraaie en nuttige handwerken, teeken- en schil derkunst. fotografie, „postzegehverk" enz. enz., t erwijl afdeeling X inzendingen van bizondere personen, gestichten, in stellingen enz. bevat, die zich in het bizonder met huisvlijt bezig houden. Onder de vele pierkwaardige inzendin gen, die hierbij afzonderlijke vermelding behoeven, behoort die van mejuffrouw Constance van Tricht en hare leerlingen schilder- en brandschilderwerk op aller lei voorwerpen, die zich tot decoratief werk I een-en, pletwerk en caoutchouc- werk (bloemen enz.), de kleiwerk'-inzen- ding van de Tielsche Huisvlijtschool, de vele aardige voorwerpjes door de ver pleegden van het Burgerweeshuis te Am sterdam met vereende krachten gemaakt (scheepjes en /oo meer). Voorts zijn er zoowel op het terrein als in het gebouw tal van molens en is er een mechanisch voortbewogen draai molen (caroussel) door een schoenmaker te Rotterdam vervaardigd. Op het terrein heeft de reeds be kende motorboot, waarin drie personen kunnen plaats nemen, recht op de meeste aandacht. Zij werd door een monteur te Schie dam, den heer B. K. Prins vervaardigd1 in zijn vrije uren en welke uren! Hij stond er om drie uur voor op, daar om zes uur znij dagelijkschen arbeid begon. Verder is daar o.a. de geheel en al, als 't ware uit Friesland overgeplaatste plaggenhut, geheel ingericht, zooals plaggenhutten doorgaans zijn enz. enz. Afdeeling IX koloninë en buitenland bevat zeer veel moois, hoewel hetgeen uit de koloniën gekomen is, als eigenlijk huisindustrie zijnde, meerendeels al bekend is uit vroegere tentoonstellingen, „Boeatan" enz. Bij de buitenlandsche inzendingen heeft mevr. Clemens-Boon zich weder om hoogst verdienstelijk gemaakt voor de verbreiding van #e kjennig der zeden en gewoonten in haar vaderland (Zwe den.) Door haar zorgen zal men een groepje Zweedsche dames zien in nat. kleederdracht bezig met Zweedsch weef werk, voorts zond zij uit haar eigen be zit tal van kostbare Chineesche, Turk- sche en Russische huisvlijt- en huisnij verheid-voo r werpen Zooals gezegdover eenige dagen zal er nog veel meer zijn dan datgene, waar uit het hier opgenoemde slechts een greep is. Koninklijke Besluiten. Met ingang van 1 September is be- noemd tot 1 eeraar aan de Rijks- hoogere burgerschool te 's-Hertogenbosch, dr. C. Ji. Sluiter, te Arnhem. Met ingang van 1 Augustus is benoemd tot directeur van het postkantoor te Prin- senhage L. Engels, thans commies der posterijen 1ste klasse. LEIDEN, 12 Juli. Na de loonactie. Wij vernemen, dat op de stoom- broodfabriek „De vereeniging" alhier vier bakkersgezellen waaronder de secretaris van den Ned. Bakkersgezellenbond ont slagen zijn wegens het deelnemen aan een personeelvergadering van bovenge noemde fabriek. Het ontslag zal over 6 weken ingaan. Het bestuur van den Bond is hier mede in kennis gesteld. Van andere zijde ontvingen wij be vestiging van dit bericht. Men wees er ons daarbij op, dat de oorzaak van het ontslag niet lag in de staking, maar aan het na afloop ervan nog deelnemen aan een vergadering van personeel, waar men tegen de broodfabriek bleef ageeren. Met 2ulk personeel achtte de directie het niet mogelijk op den duur saam te werken,. Men heeft echter een ruimen opzeggings termijn ven zes weken gesteld, ter wille va# de betrojkkenen en hu# geziii#en. Van de tegenpartij. In de „Sociaal Democraat", welk blaadje zijn 4en Jaargang begon, lezen we: „Hoewel reeds 3 maal 26 nummers van onze courant zijn verschenen, hebben wij het nog niet verder dan tot 160 lezers gebracht. Dit, waarde partijge- nooten, is een groot schandaal, waarvan gij u moeilijk schoon kunt wasschen. Welke moeite de elkaar opvolgende re dacteuren zich ook hebben getroost om het blad leesbaar te maken, het heeft niet gebaat. Het waren paarlen voor de zwijnen gegooid. Welke arbeid de ad ministratie zich heeft opgelegd om de tekorten door vrijwillige bijdragen gedekt te krijgen, het was vruchteloos; al die arbeid en al dat geld zijn zonder vrucht geweest." Beoogd wordt het orgaan in een week blad om te zetten, waarvoor een aan winst van 100 abonnés noodig is. De Staatscourant bevat de statuten van de Naamlooze Vennootschap tot het verhuren van zeiljachten en ijsschuitjes „De Braassemer-Meer" te A1 k e m a d e. Doela. het exploiteeren, verhuren en huren van schepen en ijsschuitjesb. het koopen en verkoopen en doen bou wen van schepen en ijsschuitjes; c. het deelnemen in vennootschappen, die geheel of gedeeltelijk een soortgelijk doel heb ben als de vennootschapd. alles wat met boven omschreven doel in verband staat. Duur: tot 31 December 1938. Ka pitaal: f 10.000, verdeeld in 2 serieën, elk van 200 aandeelen van f25. De eerste serie wordt uitgegeven, waarvan 80 ge plaatst en volgestort. Het bestuur van de vennootschap bestaat uit ten minste 3 personen. Voor de eerste maal is het bestuur samengesteld uit de heerendr. N. van der Koogh, arts, te Oude We tering, gem. AlkemadeP. J. Weijen- bergh, directeur der N. V. „Maatschappij Carsjens" te Leiden, en mr. W. A. C. van Dam, advocaat en procureur te Rotterdam. B. en W. hebben het vernieuwen van de Piet-Gijzenbrug over de Haarlem- mertrekvaart en het maken van kunstwer ken bij de Nagelbrug gegund aan den laags ten inschrijver, den heer A. Bron, te Haarlem, voor f 13540. In de overgangs examens H. B. S., stond gisteren o. m. bij de bevorderingen van de tweede naar de derde klasse J. A. van der Laar; dit moet zijn J. A. van der Laan, en Elisabeth Veerman, m. z. Elisabeth Zeeman. Op Donderdag, 14 dezer, zal de Bronzen gesp voor achttienjarigen mili tairen dienst worden uitgereikt aan den Sergeant-majoor-administrateur A. M. v. Waasdijk van het 4e Regiment-Infanterie. ALKEMADE. De uitslag van de op gisteren ten Raadhuize gehouden aanbe steding voor het bouwen eener brugwach terswoning te Oudade was, dat werd ingeschreven door: L. v. Amsterdam te Roelofarendsveen voor 12152.50, J. Heers man te Koudekerk, f 2155, H. Verbij te Hoogmade f 1895, A. Harteveld-A. de Vrind te Leiden, f 1850, J. Jansen te Hoogmade f 1850, Joh. Jansen te Ouda de f 1800, A. H. Volleberg te Zoeter- woude, f 1750, J. Colijn te Rijpwetering f 1730. Aan den laagsten inschrijver werd het werk gegund. GOUDA. Na de ingebruikneming der electrische centrale, hetgeen begin Sep tember wordt verwacht, zal alhier een tentoonstelling van toegepaste electrici- teit worden gehouden, waarschijnlijk van 1626 September. Het centraal comité heeft de tentoon stelling op breeden grondslag ontworpen. Naast de meer bekende toepassing van electriciteit tot het voortbrengen van licht en kracht, stelt het zich voor, het gebruik van electriciteit voor verschillende doelein den in takken van bedrijf aanschouwelijk weer te geven .benevens het gebruik van electrische stroomen in de geneeskunde bij telegrafie, telefonie en fotografie; voorts kabels en geleidingen met die hulp middelen en toestellen voor den aanleg e# voor de verdeeling van den stroom; bo vendien zal een plaats worden ingeruimd aan de toepassing van electriciteit bij re clame versiering en in dienst van de huis houding. Het gemeentebestuur zegde gratis 't stroomverbruik toe voor deze tentoonstel ling, die in die zalen der sociëteit Ons Genoegen zal worden gehouden. LE1DSCHENDAM. Nadat eergisternacht weder huisgehouden is onder de scha pen aan den Veenweg, wat al sinds eenige weken geschiedde, hebben eenige personen zich opgemaakt te waken, om zoodoende den misdadiger op heeterdaad te betrappen, wat dan ook gelukt is. De eigenaar van den hond is C. H. Veen- weg. De bewijzen werden geleverd, door dat bij 't slachten van den hond scha penwol werd gevonden. De eigenaar toont zich niet onwillig de geleden scha de te vergoeden. LISSE. De reis naar het concours te Aalsmeer op 27 dezer zal door onze mu- ziekvereeniging „Eensgezind" worden ge maakt met de motorboot van v. Waveren, welke zij heeft afgehuurd. Wie daartoe lust heeft kan tegen een kleine vergoeding de reis meemaken. Evenals vorige jaren heeft het Kruis- verbond St. Jan die Dooper de vorige wederom actie gevoerd om het schenken van de# borrel bij het binne#]i,o#ien va# den boilenoogst zooveel mogelijk tegen te gaan. NIEUWKOOP. Onder de kinderen der openbare lagere school alhier heerscben de mazelen zoodanig, dat de lagere klas sen dier school grootendeels ontvolkt zijn. Ook te Nieuwerbrug zijn vele kinderen door de mazelen aangetast. NOORDWIJK AAN ZEE. Gisteren vergaderde in „Hotel Konijnenburg" de onderwijzers en onderwijzeressen in het Arrondissement Alkemade. Deze verga dering werd bijgewopnd door den Bur gemeester en Gemeentesecretaris van Noordwijk de V.keren Jhr. Mr. W. C. van Panhuys en E. de Groot. Die op komst was zeer talrijk; tot de aaaiwé- zigen behoorden een 30 tal Eerw. Zus ters. De Voorzitter, de Arrondissements schoolopziener mr. S. A. d'Engelbronner opende de vergadering te ongeveer half twaalf en heette 'de aanwezigen harte lijk welkom, in het bijzonder de vertegen woordigers van B. en W. van Noordwijk. Hij wijdde eenige waaideerende woor den aan de nagedachtenis van den heer C. Quak, in leven hoofd der School met den Bijbel te ter Aar, die in den bloei zijns levens aan zijn gezin werd ontrukt. Hij herinnerde aan de gevierde jubilees van de heeren Sprenger (Zevenhoven), v. Loon (Leimuiden) en v. d. Starre (Hillegom). Daarna behandelde hij eeni ge administratieve aangelegenheden. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. De heer Kingma (Lisse) bracht verslag uit van de Bibliotheek. De heer Bulten (de Zilk) zag gaarne aanschaffing van het rapport der Ineenschakelingscom- missie. Daarna was het woord aan Mevr. J. Flokhuis-van Dommelen, die een voor dracht hield: „Eenige opmerkingen over de kunst van spreken, lezen en zeggen, toegelicht door brokken dicht en on dicht van enkelen onzer beste auteurs". Spreekster zal voor velen misschien niet veel nieuws geven. Zooals elk kunste naar moet beginnen met het leeren han- teeren van het instrument, zoo moet ook de leeskunstenaar beginnen met het goed leeren gebruiken van de stem. Zij gaf eenige voorbeelden, hoe men de kinderen gemakkelijk, spelenderwijze de spraak gebreken kan afleeren. Zij wil, evenals Willem Kloos, oprichting van leerstoe len, tot beoefening van goed overluid lezen, niet alleen voor a.s. letterkundi gen, doch ook voor a.s. onderwijzers. Zij vindt, dat men bij het lezen meestal te hoog intoneert. Doch de goede ,toon is niet dan na veel studie te verkrijgen. De vrouw heeft van nature wat de uitspraak betreft veel op den man voor. Toch zal men, volgens spreek ster, nooit goed leeren spreken, indien men niet beschikt o vér talent, doch dat talent dient dan ook te worden ontwik keld. Zij geeft nog enkele wenken, om trent fouten, die men in de voordracht moet vermijden. Luide toejuichingen vielen Mevr. Flothuis na afloop der voordracht ten deel. Na de pauze werd meedegedeeld de uitslag van de stemming voor iwee jre- stuursleden, vacatures H. de Boer Wou- brugge en J. v. d. Starre Hillegom Gekozen zijn de heeren J. H. Verleur, hoofd bijz. school te Hillegom en H. J. Post, onderwijzer R. K. School te Hillegom. Het finantiëel verslag wees uit, dat de inkomsten hebben bedragen f 154.305 en de uitgaven f 50.45, zoodat er een batig saldo was van f 103.855. Mej. M. S. Hoeksema, voorheen on- ondcrwijzeres in het arrondissement, ver gastte hare oud-collega's op een paar liedjes. De dank door den Voorzitter aan mej. Hoeksema gebracht, was ten volle ver diend. Het best was zij in „Die Soldaten- braut" van Sthumann en „Mijn klein Broertje" van Philip Loots, doch vooral in „Koppig" van dezelfde. Daarna sprak mej. V. d. Velden uit Amsterdam over „De nuttige handwer ken in de lagere school". Met de noodige plichtplegingen werd de vergadering vervolgens gesloten. SASSENHE1M. Naar aanleiding der ver missing van het geldkistje inhouden pl.m. f 3000.— waarvan f 150.— aan geldswaarde en verder aan chèqus en wissels, bij de firma A. Frijlink Zn., deelt men ons mede. Het kistje stond op de brandkast en wel op een boek. Toen een der firmanten omstreeks half twee op het kantoor kwam werd de vermissing ontdekt en de politie gewaarschuwd. Doch van een spoor der daders of van den dader werd niets ontdekt. Dien middag kwam toevallig de chef veldwachter van Noordwijk met zijnen politiehond bij den gemeente-veldwachter. Men ging met den hond naar het kantoor doch de hond kon geen spoor vinden, zoodat tot nu toe nog niets ontdekt is. WOERDEN. Voor de vacante betrek king van secretaris dezer gemeente heb ben zich 41 sollicitanten-aangemeld. ZEVENHOVEN. Nabij ons dorp is het lijk van den 57-jarigen gymnastiekonder- wijzer H. uit Amsterdam uit den Amstel opgevischt. De man was sinds geruimen tijd zwaarmoedig. Kerknieuws. Z. D. H. de Bisschop van Jfaarlem heeft fewSStè Jot Re^Joyy an, td£ Mar.i.a- Stichting te Haarlem den Weleerw. heer H. O. J. Sondaaltot kapelaan te Haarlem (H. Joseph) den Weleerw. heer ,Th. J. Gielen en tot kapelaan te Amsterdam (H. Willibrordus buiten de Vesten) den Weleerw. heer J. M. Lucassen, kapelaan te Rotterdam (H. Hildegardis). Kunst en Wetenschappen, De Katakomben te Valkenburg. Uit Rome wordt puis gemeld^ dat de opening en inzegening der Romeinsche Katdkomben te Valkenburg a.s. Dinsdag 12 Juli zal worden opgeluisterd door de tegenwoordigheid van den vermaarden ar cheoloog Orazio Murcuchi en van graaf Bevignari, inspecteur-generaal der Kata komben te Rome. Prof. Murcuchi woont de plechtigheid bij als vertegenwoordiger der pauselijke archeologische Commissie en zal te Val- benburg ook een conferentie houden. Van andere zijde vernemen wij, dat ook Z. D. H. Mgr. Drehmanns, bisschop van Roermond, Z.Exe. de Commissaris van Limburg en het Kamerlid Jhr. Mr. Ruys de 'Beerenbrouck tot deze merk waardige plechtigheid zijn uitgenooddgd. Land- en Tuinbouw. Bloembollen-export. Het vochtige weer der laatste dagen is, naar men mededeelt, belemmerd voor den bloembollenexport, De bollen dro gen niet snel genoeg en kunnen dus niet, zoodia gepeld, verpakt en verzonden wor den. Faillissementen. Uitgesproken: C. van Baaren en Zoon timmerlieden te Rotterdam. Curator mr. J. G- L, Nolst Trenité. M. Pansier, vroeger win kelier in ongeregelde goederen, thans handels reiziger, te Rotterdam. Curator mr. E. S. Hol lander. E. J. v. d. Most, zonder beroep, Amsterdam. Curator mr. J. van Nleukerken. Mej. C. F. Coenders, kostuumnaaister, Amster dam. Curator alsvoren. P. Pastor, fabrikant en koopman in étalagebenoodigdheden, Amster dam. Curator mej. mr. H. E. Pouw. L. Swaap, koopman en kleermaker, Amsterdam. Curator alsvoren. Mej. A. van Beijnen, handelaarster in mode-artikelen, Amsterdam, Curator mr. W. J. H. Dons. J. G. Schaeffer, gasfitter, koop man en winkelier, Amsterdam. Curator alsvoren. A. de Kamps, schoenmaker, Amsterdam. Curator mr. J. Verdam. L, H. Heuperman, schoenmaker, Amsterdam. Curator alsvoren. W. Benjamin, wed. van Dirk Eyssen, vroeger logementhoudster, thans zonder beroep, te Haarlem. Curator mr. J. H. J. Simons. J. Koehorst, wed. G. Horsthuis, koopmanvrouw, en E. L. Horsthuis, onderwijzer, beiden te Oud- Ootmarsum (Denekamp). Curator mr. D. G. Kortenbout v. d. Sluys. D. Jansonius, café- hpuder te Heerenveen. Curator G. L. Prinsen. E. I. Krassen, meubelmaker, te Hoorn. Cura tor: J. W. Woestenburg. P. Ekkerman, land bouwer en koopman in bloembollen, te Ven huizen. Curator: mr. A. H. Huizenga. J. J. H Janssen, winkelier in kruidenierswaren, te Venlo Curatormr. W. Wolters. G. van der Woud Tz., koopman te Leeuwarden. Curator: H. Hoogerbeets. Opgeheven: A. Goedhart, schoenmaker te Helmond. Vernietigd: De Nieuwe Helmondsche Schroefstoomboot-Maatschappij, gevestigd te Amsterdam. Geëindigd: S. Beer, winkelier in meu belen, te Rotterdam. J. J. Rombouts, koper slager, te Zierikzee. C. M. Stroeve, Den Haag. B. van Terwisga, timmerman en aannemer te Terappelkanaal (gemeente Vlagtwedde). P. Luitjens, timmerman en landbouwer te Mussel- kanaal (gemeente Onstwedde). W. C. van Roon. kleermaker te 's-Hertogenbosch. A. L. de Jong, te C. B. Wiesman, mr. schilder te Utrecht. P. van Dam, metselaar, te Giessen- dam. H. Verharen, zonder beroep, te Rotter dam. J. A. J. van Horck, zonder beroep, te Rotterdam. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf, telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 reiziger, 1 jongste kantoorbediende, 1 tim merman, 1 metselaar, 2 opperlieden, 1 stucadoor, 2 schilders, 1 stoker, 1 stoker-machinist, 1 grof- bankwerker, 1 loodgieter, 1 blikslager, 1 boek binder, 1 letterzetter, 1 banketbakker, 1 bakker, 1 tweede bakker, 1 tuinman. 2 oppassers, 1 huis bewaarder, 7 loopknechten, 2 loopjongens, 1 confectiebediende 1 fabrieksarbeider, 5 losse werklieden, 4 werksters, 1 waschvrouw. Gevraagd. 1 kleermaker, ongehuwd, inwonend in een gesticht. De Koning der Kokoseilanden. In den Indischen Oceaan, op een elf honderd kilometer ten Zuidwesten van Java, liggen de Kokoseilandien, een groep van een twintig koraalrifeilanden. In 1825 landde daar een Schot met name Clunies Ross. De eilanden waren door geen mo gendheid bezet, en hij vatte het plan op om ze te ko'.onisceren. Hij keerde naar Schotland terug en kwam in 1827 met een troepje kolonisten op de edlanden aan. In 1854 stierf Ross ,die er het .bestuur over had gevoerdi, en zijn zoon volgde hem op. Toen deze in 1871 overleedi* werd ook hij door een zoon opgevolgd, met name George Clunies Ross. In 1886 werden de Kokoseilanden bij die Engelsche kolonie der Straits Settlements getrokken, maar Ross kon, evenals zijn vader en grootvader, onbeperkt heer- scher over het eilandenrijk blijven. Hij was echter een zachtaardig dwingeland over de inboorlingen, dlie Maleders zijn. En volgens de verhalen zijn onzedelijk heid, dobbel zucht, drankzucht en amfi- oenschuiven onbekende dingen op de ei- den. Ook is er geen bigamie., wel echt scheiding bij wangedrag van een der ech telieden. De dynastie der Rossen is echter een vjja#d yjtn het ,o#,dielr^vijs. J^at deugt yp&r de inboorlingen tot niets en zou maar, oproerige gevoelens en verkeerde ge dachten bij hen opwekken. Zij leert zej veel liever «immer-en, smeden booten bouwen en dergelijk nuttig werk. Toen in- 1902 een regeeringsvaarfuig de eilanden' den aandeed, bleken er op school maail drie leerlingen te zijn kinderen van het blanke ras vermoedelijk en die bevol king telde toen 628 zielen. Het hoofd!- voortbrengsel van de eilanden zijn ko kosnoten, waaruit voornamelijk copraj wordt gemaakt. Er zijn geen belastingen.; Het ruilmiddel is een stuk perkament met' de han-dteekening van d-en regeerenden; Ross. De Kokos-gulden heeft ongeveer dlei waaide van vijf zesden van onzen gulden.' Elke man die trouwt krijgt een huis met tuin en een bunder grond. Onlangs werd koning Ross ziek. Hij ging genezing zoeken in Engeland en nu is hij 68 jaar oud, te Ventuor op het eiland Wight overleden. Zijn lijk zal naatf de Kokoseilanden worden overgebracht^ Hij laat er een talrijk kroost na. Sport. Ned. Bond van Lichamelijke Opvoeding. Verschenen is het programma van de nationale sportwedstrijden op het sport terrein „Houtrust", Den Haag, van 26 tot en met 31 Juli. De voetbalwedstrijden worden gehou den 30 en 31 Juli; de korfbalwedstrijden 30 Juli; de hockeywedstrijden 26 Juli de kaatswedstrijden 31 Juli; de wed strijd hardloopen over 100 en 400 M., 1 en 5 Eng. mijl, snelwandelen 3500 M. verspringen en polstokspringen zonder plank 31 julide schermwedstrijden 27 |uli en volgende dagen; de automobiel- behendigheidswedstrijden 27 Julihet bloemencorso 30 Juli; de hippische wed strijden springconcours 26 en 27 Juli; sauts couplés 29 Julispringen met vieren 31 Juliringrijden te paard 27 Juli en met tweewielige rijtuigen 30 Juli rijwielbehendigheidswedstrijden 27 Juli wedstrijden Ned. Bond voor Krachtsport- vereenigingen 31 Julitambourijn- en korfbalwedstrijden tusschen Geldersche onderwijzerssportvereenigingen. Eindelijk werden nog een aantal mili taire wedstrijden gehouden. Gemeenteraad van Hillegom. In de gisteren gehouden vergadering waren de heeren H. A. van Waveren. J. v. Til Rzn. en R. A. v. d. Schoot afwezig. Medegedeeld \verd; dat de Rijksbijdrage) en de kosten voor het herhalingsonder- wijs is vastgesteld op f 115,20 en dat Ged. Staten hebben goedgekeurd de raadsbesluiten der vorige vergadering. Van den heer J. J. A. v. d. Starre wasi een dankbetuiging ingekomen voor het souvenier op zijn zilveren ambtsjubilé. Goedgekeurd worden "eenige af- en overschrijvingen op de begrooting der gezondheidscommissie, zetelend te Kat wijk; het aandeel dezer gemeente be draagt f218,60. i De rooilijn van d$n Kostverloren weg wordt vastgesteld ,5 )JVL uit het hart vau| dien weg aan beide zijden. Het stra tenplan jd.er Naaml. Venn. Kunstzand)- steen fabriek „Arnoud" wordt goedge keurdde straatbreedte bedraagt IOjM.j waarvan' 4 M. bestraat en 6 M. behard. Aan mej. M. S. S. Leupen wordt eer vol ontslag verleend als onderwijzeres! aan de openbare school met ingang van 15 Aug. a.s. Tot onderwijzeres in del handwerken wordt benoemd mejuff. J. G. Venekool.- I' Goedgekeurd werden de balans en de rekening der gasfebriek over 1909. Een voorstel Sluis om de netto-winst f 5300 in de gemeentekas te storten, werd na, ampele bespreking ingetrokken in af wachting van een voorstel der gascom- missie op te volgende vergadering. De adressen tot intrekking of wijzi ging van de straat en rioolbelasting wer-' den eveneens aangehouden. 1 Besloten werd met het Rijk onderhan delingen te openen .tot overname van! het post- en' telegraafkantoor. STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. V ergdd-ering xan 'Mdandpg 11 JitU- Geopend des avonds 83uur. Mededeeling werd o.a. gedaan van eeM ingekomen dankbetuiging van Ji.. M. dleL Koningin voor het door de Eerste Ka.mefl gezonden pdres van Fouwbeklag in ant woord op de gezonden mededeeling, be treffende (het overlijden van H. K. EL Mevrouw {de Prinses yon Wiedt. Besloten wordt, in afwijking van het Regl. van Orde, niet over te gaan tot hetj opnieuw samenstellen der afdeelingen. Besloten wordt voorts de wetsontwer pen betreffende de octrooien, de reorv ganisatie van den Indischen geneeskun digen idienst en de comptabiliteitswetten in behandeling te nemen, behoudens een, nader voorstel van de centrale commissie,^ onmiddellijk na weder bijeenkomst der, Kamei^ daar nu de tijd te kort, werd geacht voor een grondig onderzoek!,- Academienieuws. Prof. mr. W. A. Reiger, f Op 68-jarigen leeftijd is te Groningen} overleden de oud-hoogleeraar mr, VW, As' Reiger,, ftY&iSK

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2