Uit Stad en Omgeving. Burgerlijke Stand. geboden. De heer Muller dankte daar- bp voor de gegeven blijken van belang stel ling. Omstreeks 10 uur verscheen c^u com- Imissie uit den Handel, bestaande uit de Iheeren H. Roelvinck, J. Hulkenburg, H. [Benkemper en R. Schoo, van wie eerst genoemde namens de bloembollenhande- ilaars het woord tot den jubilaris richt te, hem dankte voor zijn steeds be toonde welwillendheid, feliciteerde met dezen dag en als blijk van waardieering 'en belangstelling een eikenhouten boe kenkast, benevens een enveloppe aan bood. Nog tal van' anderen gaven later op den dag van hunne" belangstelling blijk. KATWIJK AAN ZEE. Voor volle pe kelharing werd naar gelang der kwali teit besteed f 14.80 a 18.25 en voor maatjes f7.60 a 12.30 per kantje. WASSENAAR. Bij Kon. Besluit is be noemd tot notaris alhier de heer C. Mun- nich, candidaat-notaris te Rotterdam. ZEGVELD. Toen de heer M. met 2 volgeladen hooiwagens huiswaarts reed, kantelde een der wagens om, waardoor deze belangrijke schade beliep. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Sport. Toer door Nederland. De deelnemers aan den toer door Ne derland hebben gister Arnhem niet bereikt, ten gevolge het bijzonder ongunstige weder. De windvlagen en regens nood zaakten hen te Nijmegen den trein te nemen en zoo Groningen te bereiken. Per rijwiel kon men er voor den avond toch niet meer komen. Academienieuws. LEIDEN. De geneeskundige Staats commissie bevorderde iot arts de hee ren H. Bolten en L. Otten (beiden Den Haag). Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap, op Stelling,e,n", de heeren Adriaan Rudolf Pieter Mees, geb. en wonende te Rotterdam en Heinrich Carl Leemhorst geb. en wonende te Amster dam Na verdediging van een academisch proefschrift over „Re-tributien", werd ;heden bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap, de heer Hendrik Azing Ge- rardus Venema, geb. en wonende te Am sterdam. Bevorderd tot doctor in' de arts-enij- bereidkunde de heer Hendricus Bernar- dus Koldewijn, geb. en wonende te Rot terdam. De promotie geschiedde na ver dediging van een academisch proef schrift, gehteld „Overgang van genees- tniddelen in melk". Geslaagd voor het can&-ex. wi-s- en natuurkunde tde heer J. A. Wertenbroek (Leiderdorp.) Doch ex. scheikunde de heer G. J. van Meurs (Rotterdam.) Doet. <ex. rechten de heeren A. W. ten Bosch en H. A. H. Canter Cremers (beiden den Haag) en J. Versteeg (Schie dam.) De academische examens en promotiën zijn voor den loopenden leergang ten ein de gebracht GRONINGEN. Doctoraal ex. 2e ged. in de wis- en natuurkunde de heeren ID. A. G. Bruggeman (cum laude) en P. A. Okken. Cand.-examen wis- en sterre- kunde: de heeren J. H. Leyds en P. Terpstra (cum laude). Theoretisch ge neeskundig tweede gedeelte de heeren J. J. van Bruggen, J. Mandema en K. Pilger. Tot doctor in de rechtsweten schap is bevorderd op stellingen de heer F. de Vries, geb. te Groningen. UTRECHT. Cand. rechten de heeren H. J. Rink en J. A. Rosenveldt. Theor. apoth. ex.de heer J. Rozeboom. Bevorderd tot doctor in de rechtswe tenschap op stellingen de heeren G. C. J. van Reenen, geb. te Nijmegen. D. J. Van Schardenburg, geb. te Hekendorp, en J. A. J. Meddens, geb. te Gronin gen. Tot doctor in de geneeskunde de heer E. C. Ch. van Lennep, geb. te Pingisari (Java), op proefschrift Het verloop der afwijkingen in het gehoor orgaan yran de japansche dansmuis. Naar het U. D. verneemt, is met inlgang van 1 September in de plaats van prof. dr. H. F. Nierstrasz tot docent in <le dierkunde aan 's rijksveeartsenij- school te Utrecht benoemd de heer Dr. J. E. W. Ihle, van Amsterdam. AMSTERDAM. Bevorderd tot doc tor jn de scheikunde op proefschrift: Quantitatief onderzoek over de rptree- ring Van aniline en form-, aceet- en ben- zanilide de heer J. C. Hartogs, geboren te Rotterdam en op proefschrift Over het gedrag van aldehyd met alcohol en !met zijn polymeren de heer H. L. de Leeuw, geb. te Winschoten. Cand.-ex. rechten de heer F. D. Pau- Wels en Mej. A. D. H. Boerrigter. Theor. geneeskundig examen de heer A. v. Tien hoven. Doctoraal ex. geneeskunde: de heer J. S. van Solkema. Cand.-ex. plant en dierkunde de heer K. Luiper. Cand.- ex. wis- en natuurkunde: de heer J. van ider Wijk. AanVullings ex. volgens art. 135 der wet op het H. O.de heer Dr. C. H. Keattner. DELFT. Technische Hoogeschool. In genieurs-examens civiel ingenieur de heeren J. Ph. van Batenburg; C. W. E. Van Voorst van Beest F. J. Blom, E. Borst. Ph. van der Br eggen, W 1. de Bre^ W. Pfe, A. E. W ger, W. Haag, D. Holwerda, S. L. Huizer, V. Jockin', J. v. d. Meulen, J. F. Mouthaanv J. Muller, S. Netto, W. Nolen, J. W. F. C. Proper, Mej. N. A. W. van Riemsdijk, W. M. E. Stieltjes, J. K. Tromp, J. Unger, F. A. Vening Meinesz (met lof), A. G. Verhoeven, C. S. Vlielander Hein, C. Vrins, L. T. van der Wal, M. de Wolff en M. J. IJzer man. Roomsch Studentenblad, Woensdagnamiddag is op de verga dering van het Uniebestuur der R. K. Stuidentenvereenigingen te Utrecht, de commissie geconstitueerd „tot regeling van de oprichting van het Roomsch Stu dentenblad". In deze commissie hebben zitting de vier voorzitters der R. K. Stu dentenverenigingen te Utrecht, Amster dam, Leiden en Delft, n.l. de heeren W. Bronkhorst, L. G. Kortenhorst, B. E. M. Holthaus en H. C. M. Vrins en ver der Mr. J. A. Veraart. Deze commissie wenscht haar werk zaamheden zóó in te richten, dat, na aanneming van het voorstel tot oprich ting van een Roomsch Studentenblad op de Unievergadering te Warmonderhek, na afloop der Retraite, het eerste num mer van het blad zoo spoedig mogelijk verschijnt, en aldus de eerste jaargang 19101911 geopend wordt. De aanneming van het voorstel mag verzekerd heeten, omdat, na het optre den van Mr. J. A. V4eraart in drie van de vier vereenigingen met overgroote meer derheid een motie werd aangenomen, waarbij de wensch werd uitgesproken tot oprichting van een Roomsdi Studen tenblad. Verder kunnen wij mededeel en, dat tot spreker op de Unievergadering te Warmonderhek door het Uniebestuur is uitgenoodigd Mr. J. A. Veraart, die, in verband met het op te richten orgaan, een rede zal houden over:-.,Een nieuw tijdvak in de Roomsche Studentenbewe ging". Rechtszaken. Weigering van inkwartiering. Een zeldzaam voorkomend geval werd gisteren ter terechtzitting van het kanton gerecht te 's-Gravenhage, aan het oordeel van den waarnemend kantonrechter, mr. Boudewijnse .onderworpen. Terecht stonden een zestal bewoners van Loosduinen, omdat zij, tijdens de oefening der Landweer, 13 Mei 1910, al daar gehouden, geweigerd hadden onder dak, ligging en voeding te verschaffen aan manschappen der landweer. Vijf hunner erkenden hun weigering en gaven daarvoor verschillende gron den aan. Maar met een der beklaagden stond de zaak anders. Bij diens vrouw, een 81-ja rig moedertje, slecht ter been en vrij hul peloos dus, was zich de sergeant komen aanmelden /met zijn inkwartieringsbiljet, terwijl de man en de zoon in den tuin aan den arbeid waren. In plaats nu er op aan te dringen den man of den zoon te spre ken, bleef de sergeant met dit oude menschje over de inkwartiering spreken. Het was 's middags circa 5 uur, en deze boerenmenschen hadden reeds, zooals ge bruikelijk is in den boerenstand', ten 1 ure het middagmaal gebruikt, zoodat het vrouwtje zeide, dat er geen eten meer was ook omtrent de slaapgelegenheid voor den soldaat gaf het vrouwtje geen voldoende inlichtingen, en toen de land weerman mededeelde, daar hij, daar er avondoefening was, eerst tegen 11 uur 's avonds kon komen slapen, gaf het vrouwtje te kennen, dat „we dan allemaal al lang in bed leggen". Kortom, vo'gens den sergeant kreeg hij op geen enkele zijner vragen een beslissend antwoord, waaruit hij afleidde de weigering om hem kwartier te verschaffen. Hij liet ran sel ien geweer achter, maar kwam deze uitrustingstukken eenigen tijd later weer terughalen, omdat hij ander kwartier had gevonden. Inmiddels hadden vader en zoon van een en ander gehoord en deze, de zaak beter begrijpende dan het bejaarde moe dertje, Lieten onmiddellijk bij den slager vijf ons karbonnade halen (zij zelf hadden dien dag, een Vrijdag, geen vleesch in huis, omdat zij als katholieken, onthou dingsdag hadden)en de zoon maakte persoonlijk het bed gereed' vooc den landsverdediger, die echter niet meer te rugkeerde. De beklaagde, zelf ook reeds bejaard, hield dus voor den kantonrechter vol, dat er hier geen sprake kon zijn van weige ring van inkwartiering. Tal van getuigen a décharge voor den kantonrechter gebracht door mr. Montijn, advocaat te 's-Gravenhage, die voor dezen beklaagde als gemachtigde optrad, beves tigden het hierboven vermelde. Het M. eischte tegen ieder der 5 beklaagden f 5 boete of 3 dagen hechtenis. Ten opzichte van den cliënt van Mr. Montijn, vorderde het echter vrijspraak, daarbij als zijn indruk voegende, dat de sergeant die zich bij het bejaarde vrouwtje is komen aanmelden, voorbarig is ge weest in zijn meening, dat hem kwartier geweigerd werd'. STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. \ii zijne nota naar aanleiding van het eindverslag der Commissie van Rappor teurs oyer het .Ofitwejp. van wet ho.udea- de weelijke bepalingen bertiteffende de bescherming van trekhonden, zet de Mi nister van Binnenlandsche Zaken uiteen, dat de wijziging die de considerans heeft ondergaan, in overeenstemming is met de strekking van het wetsontwerp, hetwelk, anders dan de Motor- en Rij- wiehvet, niet in het algemeen het ver keer op de wegen en in verband met het gebruik van eene bepaalde trekkracht regelt, doch eene afkeurenswaardige wij ze van gebruik van die trekkracht tegen poogt te gaan. In het onderhavige ont werp zijn preventieve voorschriften van beschermenden aard neergelegd. De praktijk I^eft de j/enschelijkheid daarvan in het licht gesteld, zoodat alom provinciale en plaatselijke bepalingen met gelijksoortig doel bestaan. De Minister zoude het beweren, dat het gebruiken van honden als trekdie ren meestal geschiedt door lieden, wier zedelijk peil niet hoog staat, niet gaar ne voor zijne rekening nemen. Hij is integendeel overtuigd, dat in den regel slechte behandeling veeleer te wijten is aan sleur, aan onnadenkendheid en on wetendheid met de middelen welke hin der voor den trekhond doeltreffend kun nen ondervangen. Dat de zaak bij dit ontwerp niet vol doende geregeld zou zijn, kan niet worden toegegeven. eD gem.-besturen behoorden volle vrijheid te hebben om het verkeer te regelen en alzoo het gebruik van trek honden op bepaalde wegen te verbieden. De door die besturen te stellen voor- schrificn behooren intusschen uitslui tend ter wille van het verkeer te worden uitgevaardigd' en mogen niet klaarblijke lijk strekken om terwijl wet en alge- meene maatregel van bestuur uniformiteit beoogen eischen te stellen of facilitei ten te verleenen, die hun grond alleen vin den in het inzicht van het plaatselijk be stuur, met betrekking tot hetgeen al dan niet raadzaam is te achten ter bescherming van den hond of wel met betrekking tot al dan niet vermeende bezwaren in het algemeen aan het gebruik van trekhonden verbonden. Nationale tentoonstelling voor Huisvlijt. Naar wij vernemen, zal de openings plechtigheid fier Nationale Tentoonstel ling voor Huisvlijt, uitgaande van den Volksbond en onder eere-voorzitter- schap van Z. K. H. Prins Hendrik, wel ke Dinsdag 12 Juli a.s. des middags te 2 uur plaats heeft, geschieden in te genwoordigheid van den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid, den heer A. S. Talma, die daarbij na een inleidend woord van den Voorzitter der Tentoonstelling, ook het woord zal voe ren. De opening zal plaats hebben in het gebouw der Tentoonstelling zelf, dat ge legen is aan de Nieuwe Parklaan te Scheveningen en eiken dag meer en meer een aanzien van voltooiing begint te ver krijgen. Voor de opening zijn aan de verschil lende gemeentelijke-, provinciale- en Rijksautoriteiten, die hunne medewer king en hun steun aan deze Tentoonstel ling in zoo ruime mate verleenden, uit- noodigingen vei zonden. Waarschijnlijk zal ook de Minister van Oorlog, aan wiens steun het te danken is, dat eene collectieve inzending van het leger werd verkregen, tegenwoordig zijn, terwijl meerdere Gezanten van die Rijken, die inzonden, voornemens zijn personolijk van hunne belangstelling te dooi blij ken. Na de openingsplechtigheid en na den daas opvolgenden rondgang der genoo- digden zal dien middag omstreeks 4 uur de Tentoonstelling voor het publiek worden geopend. De entree-prijs be draagt voor dien dag f 1 per persoon. LEIDEN, 8 Juli. Internationale Kegelwedstrijden. Stand op 7 Jul 's avonds 12 uur. Korpswedstrijd Oranje Kegelclub I Am sterdam 275. Laagste 229. Hoogste Leid- sche vijftal. Concordia I Leiden 252 hou ten. Jdoqgste Loidsche werper v. Ha- mersvelt. Jioogste vijftal 3 JuLi. Moed- houden ,11 267. Verstk. club Kegellust Steenwijk. Treffersprijs Oranje Kegelclub I 50. Negenprijs Hop Hop, Rotterdam 8. Achtenprijs, Minerva I A'dam 8. Ze- venprijs Je Maintiendrai II den Haag 8. Koekeksprijs Distr. Ill I A'dam 7. Duif- jesprijs .Blijde Verwachting 11 Leiden 5. Hoogste koipswerper H. Prijs A'dam 77. Gecomb. vijftal 1 Je Maintiendrai ,s Hage 525. 2. Minerva, Amsterdam 508. 3. Moed houden, Amsterdam, 505. Personeelebaan hoogste 67, laagste 56. Jubileumswedstr. hoogste 131, laagste 121, Vrije baan hoog ste 53, laagste 44. Dameswedstrijd. Hoogste 39, laagste 25. Pa ren wedstrijd, Hoogste 70, laagste 45. HAARLEMMERMEER. Aan j. Ver mei] alhier, is opgedragen, het bouwen van 'n woonhuis aan den Vennepperweg voor rekening van den heer C. de Jong te Hillegom. VOORSCHOTEN. Het bestuur der V. P. N. heeft P. v. Leeuwen benoemd als afslager voor de veilingen. Naar verluidt, heeft de afd. Voor schoten van den Ned. R. K. Volksbond besloten jrieJ deel te nemen aan de actie van de 10 urigen arbeidsdag, uitgaande van het R. K. Bureau voor Vakorganisa tie en de Federatie, omdat een lO-urigen arbeidsdag in het land-, tuin- en bollen- bedrijf niet kan ingevoerd worden. Gemeentelijke Aankondigingen. De beslissing op het verzoek van B. Spronk om vergunning tot het uitbreiden der stoom- waschinrichting aan den Witte Singel No, 85, is door B. en W. verdaagd, daar het onderzoek nog niet is geëindigd. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd). 's GRAVENHAGE, 8 Ju!i. De berich ten, die hier nu en dan uit zijn tegenwoor dige verblijfplaats in Zwitserland van den burgemeester, baron Sweerts, ontvangen worden, getuigen van die bijzonder goede gevolgen, die de rustkuur op zijn gezond heidstoestand uitoefent. Uit zijn brieven spreekt weer de gewo ne opgewektheid en vooral voortdurende belangstel'igg in de zaken der gemeente, aan welker hoofd hij staat. Het drama te Rijswijk. De Haagsche rechtbank veroordeelde heden inzake het Rijswijksche drama be klaagde Jhr. G. v. S., tot zes jaar gevan genisstraf wegens het op uitdrukkelijk en ernstig verlangen iemand dooden. PARIJS, 7 Jubli. Minister-president Briand bestreed het voorstel tot het ver leenen van amnestie, ingediend door den geiinifierden socialist Sixte Queninhij legde daarbij nadruk op de noodzakelijk heid om de opruiing tegen de dienaren van de openbare macht tegen te gaan. Het voorstel werd verworpen met 420 tegen 108 stemmen. BETHENY, 7 Juli. Latham heeft het drie-uren-record geslagen, door 215 K.- M. af te leggen, en het hoogterecord, door tot 1384 Meter te stijgen. Afloop Verkoopingen. HILLEGOM. Het woonhuis met de bloembollenschuur en erf, staande aan de Kerkstraat alhier en toebehoorende aan Mej. de Wed. M. Voyer is gisteren in Hotel Sistermans bij afslag verkocht voor f 2201 aan den heer A. v. Bee- kum. De perceel-en stonden in bod voor f 2200. HAARLEMMERMEER. Bevallen: J. C. Polak-Hoogeveen, Z. J. Baars-Kalis, D. G. Bosseraeyer-de Wacht. D. C. Poeke-Hel- mos, D. A. C. Peetoom-van Egmond, Z. G. van der Poel-Hogervorst, Z. A. Kool haas-Bokhorst, D. J. C. Faas-Schalk, D. Benschop-Hortnian D. F. A. Hulschbosch- van Lieshout, Z M. v. d. Horst-KIaassen, levenl. Z A. Jansen-Landwer Johan Z. Ondertrouwd: H. Hulscher en L.A.v.d. Luit. J. van Lohuizen en J, van Tol. C.J. Bos en H. C. Nell. Getrouwu: A. C. van der Star en A. Dob ber J. Arendsman en M. Roos. Overleden: W. P. van Damme. 6 mnd. P. van der Meer 11 mod. L, Alewijn, 15 mnd. H, Kars 8 d. A. v. d. Steeg 8 w. SASSENHE1M. Geboren: Jacoba Jannetje, d. van M. Staring en P. v. d. Waardenburg, Adrianus Johannes, z. van J. O. Matze en H. M. Eijmen. Gehuwd: J. van Bemmelen, jm. 24 j. en J. Bonzing, jd. 24 j. ZEGVELD. Overleden: Dirk Meijer, on gehuwd, 45 jaar. Marktberichten. LEIDEN, 8 juli. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 0 Veulens f 000 a000 2 Paarden f 120 a f 16049 Stieren f 112 a f287, 136 Kalf- en Melkkoeien f158 a f285 64 Vare koeien f116 a f241; 207 Vette Ossen en Koeien 1189 a f 318, per kg. 72 a 79 c.Graskal veren f00 a 0; 96 Kalveren (vette) f70 af 129, per kg. 80 a 90 c.55 Kalveren (magere) f 9 a f 14209 Schapen (vette) f 16.00 a f 27,00, per kg. 48 a 60 c.90 Schapen (weide) f 16 a f 27. 307 Lammeren f 10 k 14; 618 Varkens (magere) f 19 a f 48, per kg. 45 a 47 c.562 Varkens (Biggen) f 10 a f 18 per K.G. k c. 5 Bokken of geiten f4 k 6.50 Ter markt aangevoerd: 456 runderen, 151 kalveren, 291 schapen. Kaas. Aangevoerd 141 partijen. Besteed werd voorGoudsche kaas van f 26 A f 31.50 Derby kaas f Leidsche kaas de 150 kg. van f 60 tot f84.00 Aan de Stadswaag gewogen: 125 Partijen, 5505 stuks kaas, wegende 38185 kg. LEEUWARDEN, 8 Juli. - Veemarkt Ter markt waren aangevoerd: 169 stieren f65 k 350; 16 ossen f 175 a 190; 81 vette koeien f 160 a 270; 27 c. a 38 c. per half kilo; 389 melk- en kalfkoefen f 145 a 260; 16 pinken a 50 a 75; 234 vette kalveren f 25 a 55; 30 a 35 c. per half kilo; 21 graskalveren f40 a 50 82 nuchtere kalveren f6 a 12; 736 vette schapen f 25 a 30154 weide schapen f 20 a 25; 316 lammeren f 12a 18; 140 vette varkens f60a75, 26 c. a 28 c. per half kilo; 105 magere varkens f 45 a 55 505 vette biggen f 25 a 35, voor Londen 23 c. a 25 c. per half kilo; 315 kleine biggen f 4 a 8; 26 paarden f 75 a 150. In rundvee was de handel van weinig be- teekenis. Geen enkele buitenlander ter markt. Voor behoorlijke omzet waren de prijzen veel te duur. Vette schapen fleurig verhandeld. Varkens voor Londen goed gewild, zouters, trager, de eerste landkalveren weer aangevoerd. LEEUWARDEN, 8 Juli. - Pluimvee. 100 slachtkippen 60 a 75 c.; 1800 jonge hanen 10 c. a 30 c.; 45 piepkuikens 95 c. 100 c. LEEUWARDEN, 8 Juli. Boerenboter. f 46.50 tl Aanvoer 19/4, 6/8 en 4/16 vaten. Fabrieksboter f 47,00, a 48250. Aanvoer 9/3 39/6 vaten. Noteering van de Commissie f 48.— Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f 47.50 Nagelkaas: Fabrieks- f 18,50a 27.Boeren- f 57.—. Aanvoer 40,411 Kg. Handel vlugger. ROELOFARENDSVEEN, 7 Juli. Groenten- veiling Tuindersbond „Eendracht maakt Macht" Aangevoerd 47 zak snijboonen, 17000 princesse- booneo, 128 halve HX. Augurken, Prijzen als volgt: snijboonen f 32*5 a f 3.® per zak van 12 K.G. princesseboonen f 1.80 a 2^5 per 1000. Augurken grof f 2.60 a 12.75 Bommen f 2.40 a I 2.45 per halve H.l. UTRECHT 8 Juli. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 160 wagens kaas, te zamen wegende 37760 kilo Prijs le qual. f 27.50 k 29,50 2e quaL f22.—a 26.— per 50 Kilo. Handel redelijk. AMSTERDAM, 7 Juli. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker blauwe f O.— k —.0. Friesche blauwe fO.OO k 0,00 muizen f 2.40 2.75 per mud en kleine f 1.00af 1.40per mud. Malta's springac. per kilo. Andijker muizen, groote f2.50 af 3.60, kleine f 1.20 1.80 per Hecto L., dito blauwe4.60 per zak Katwijker muizen,f2.10 a 2.50,ronde f2.10 a 2.50, Westlandsche zand f a ronde f 0.— a 0. IJpolder bravo's f 0,00 a 0.00, bonte f 0.00 a 0.00, blauwe 00 a 00 ct., muizen f 2.40 a 2,60 kleine f 1.20 a 1.30. Aanvoer 8 ladingen. EDAM, 7 Juli. Ter botermarkt waren aange voerd 133 partijen. Hoogste prijs 64— c. per 5 H.Gr, Kipeieren f 3.75 a 4.— per 100 stuks GOUDA, 7 Juli. Kaas. Aangevoerd 112 partijen; handel vlug; le qual. f30.— k 33. 2e qual. f 26.— k 29—,. Boter. Aangevoerd 638 kg. Handel vlug. Goeboter f 1.30 k 1.40; weiboter f 1.10 k 1.20. Veemarkt. Melkvee goeden aanvoer. Handel en prijzen zeer vlug. Vette varkens redelijkaanvoer.Handel vrijwel 25k28 c. p kilo. Biggen voor Engeland redelijk aanvoer. Handel vrijwel, f 23 k f 24.—. Magere biggen goeden aanvoer. Handel vrijwel f9.5Ukl2.—.VetteSchapen redelijk aanvoer. Handel flauw f 10 i f 24, Lam meren aanvoer. Handelfa Nuchtere kalveren goeden aanvoer, Handel vlug fll k f 15, Fokkalveren goeden aanvoer, Handel vlug f 10 k f 22. MEPPEL, 7 Juli. Aan de markt van heden was de aanvoer van boter 1300 kilo, 1ste soort per vat f 23.50, 2e soort f 22.50 3e soort f 21.50, stukken van kilo f 1,70 a 1.95. TER AAR, 7 Juli. Groentenveiling „Tuinders- bond". Peulen: per 10 Kilo. 43 zak jonge: f 1.63 af 1.92; zak le soortf OjüO a f 0.00 00 zak 2e soortf 0.00 a f 0.00. Dopper» per 10 Kilo. 225zak le soort: f 0.90 a f 1.18. UOO 2e soort f 0.a f 0..000zak 3de soort: f 0. a f 0.—. Snijboonen p. 12 Kilo. Aanvoer 6 zak 29 c. k 32 c. Prinsenboonen, prijs f3.15 per zak. „Ter-Aarsche Augurkenveiling". 31 halve H.L. augurken. Basterd f 3.10 per halve H.L., Grof f 2.45 a f 2,50 per halve H.L., Bommen f2 30 a fO.OO per halve H.L. Augurkenbond „Bid en Werk". 10 halve H.L. augurken. Fijn f 4.55 a 0.— per H.L. Fijn basterd f 3,55 a 0.p. H.L. Basterd f 2.80 a f 0.00 p. H.L. Grof f 2.40a f 0.00 p.% H.L. HOORN, 7 Juli. Kaas, Aangevoerd 210 partijen, wegende 72.132 K.G. Kleine f 31 Commissie f 31%, middelbare f 28Fabrieks- f 31.00 per 50 Kg. SCHIEDAM, 7 Juli. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 12— per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn kalm. Spoeling per ketel f 0Ü0. Graan-Spiritus f 14% a 14% Melasse-Spiritus f 11% a 1 1%, ruwe Spiritus f 7 k LONDEN, 6 Juli. Geslacht vee. De aan voer ter Central Meat Market bestond heden uit 30 ton Schotsche runderen, 77 zijden uit Liverpool, 250 achter- en 150 vooi bouten uit Amerika, alsmede 3200 achter- en voorbouten uit Argentinië. Bij kleinen aanvoer bleven Schot sche runderen duur, maar Engelsche en Ameri- kaansche waren iets flauwer. De handel in be vroren vleesch was slecht Schapen, lammeren, varkens en kalveren traag. LONDEN, 7 Juli. Veemarkt. Noteering, Aanvoer 300 Runderen 100 Schapen 3/5 5/9 35 Kalveren 3/9 5/4 Beurs van Amsterdam. 8 Juli 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2^ dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4.% Jan-iuli. Portugal 4Yt Obl.ruüakOTron. 3% Obl. le serie Rusland. 4 Obl. 1909Ned.Rec. 4^2 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5% Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gec- B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 3% Amsterdam 1900-01 4% Leiden 1896. Aand. N. West. <£Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. V.g.A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mij nb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand tL N. M. t. cxpl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lira. Aand. Holl. ijz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake AOhio Cert. v.aand. Denv. RioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew: A. Kans. City South Rw. Mexic-lntern.PirorLienObL4H% Cert. v. aand. Miss. Kans. «fi T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N-Y.Ontario <S Western Cert. v. gew. aand. Rock island Gew. aand. South Pacific Afgest gew. aand. South RIw. Cert.v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leerlingen Amsterdam k f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2J4 Antwerpen 1887 4 70 Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatst. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente C Vorige Koers Koers. heden. 89% 89 %8 89 H 89% 744 74 94«%„ 97% 94K 94'Ka BTH 67% IH'K. 94% 94*1, SV-t 87H S2H ll*)M I02H 103% 45H 45% 57 57 10]\ K7 169W 166% 59W 60% 4914 49% 6544 66% 70% 71% II3H 113 135 15844 100% \\3\% 131 178 214 80644 801 10844 108 43144 430 540 532 250 249 20144 202% 5% 5% 16% 16% 518 611 9244 92% 45044 448 81 80 443 426 5% n% 1144 3844 3844 80 81 8344 9344 165 16444 94 H, 95'% 7544, 3044 3044 24'% 25 72 69)4 ZJ44 2844 101 32% 31% 97% 9744 4144 41)4 3044 31% 10944 111% 2244 2244 160)4 162)4 100% 16-)4 17 109'% 109% 13» 7844 7944 9644 11844 159 160 174M 7044 52)4 14150 167.94

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3