BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. millioen 597 duizend personen onze World's Fair bezocht Het juiste cijfer der toegangsbewijzen van 1 frank was 1 millioen 6 duizend 98. De opbrengst der abonnementen1 millioen 222 duizend 490 frank. Ontvangst op Maandag, niettegenstaande het ongunstige weder: 22,100 frank. Met zulke cijfers voor oogen is alle commentaar overbodig. Franicrijlc. Vrienden der Vrijheid! Parijsche bladen verhalen smakelijke bijzonderheden van hetgeen aan het licht gekomen is omtrent de manier, waarop de socialisten in hun maison des Fede rations, het tehuis der vakvereenigingen te Parijs, met de door hen zoo hoog ge roemde vrijheid omspringen. Het „tehuis" moet niet vee! meer zijn 'dan een soort gevangenis, waarheen men in dagen van staking de lieden, die wer ken willen heen sleept, en hen door al lerlei mishandelingen dwingt, zich aan te sluiten bij de vakorganisaties. Ook „aangesloten" werklieden worden op dezelfde manier behandeld, al is voor hun organisatie de staking niet uit geroepen. Dat ondervonden dezer da gen twee méchaniciens, die door sta kende slotenmakers naar het maison des Fédérations werden gebracht en daar, nadat hun een dracht slagen was toege diend, den last kregen het werk te sta ken, ook al behoorden ze niet tot den bond der slotenmakers, maar tot dien der werktuigkundigen. Een arbeider werd twaalf uur lang zonder eten opgesloten gehouden, ter wijl hem werd opgedragen aardappelen te schillen Voor de tafel in het huis. Een andere arbeider, een reeds oud man, werd aan een paai gebonden, uit gescholden en, naar men zegt, gesla gen en gestompt. Door de justitie is reeds, naar aan leiding van ingekomen klachten een on derzoek ingesteld. Het „tehuis" staat nog al onder toezicht van de groote vrijheidshelden als Jaurés, Ouesdé enz. Spoorwegstaking. Een verslaggever van de Mafin" is bij een bestuurslid van de nationale vak- vereeniging van spoorwegpersoneel gaan vragen, of er werkelijk tot de algemeene staking aan de sporen was besloten. In beginsel ja, was het antwoord. Zal ze a.s. Zondag worden afgekondigd? vroeg hij weer. Dat is nog niet bepaald, was daarop het antwoord. Het personeel heeft den 25 April en den 28 Mei aan de spoorwegmaatschappijen geschreven en zijn grieven uiteengezet. Nog altijd is er geen antwoord op ingekomen. Komt er geen antwoord of heeft de samen- spreking, die wij vragen, geen bevredi gende uitkomst, dan staken wij. Aldus het bestuurslid der vakvereeniging. Te St. Quentin. heeft een 17-jarige apache met name Deiraux, de terecht stelling van Liabeuf willen wreken, en daartoe een agent met een mes een steek toegebracht. Ik ben niet bang voor de guillotinehad Detraux even te voren gezegd. De agent heeft kans beter te worden, al is de steek leelijk aangekomen. Detraux komt uit een ontaard geslacht. Een oudere broer, 20 jaar oud en nu in het leger dienende, had onder zijn kor nuiten den bijnaam van Doodzaaier. Hij is al eens tot zes maanden gevangenis straf veroordeeld, omdat hij een eerzaam burger, die tegelijk met hem uit een schouwburg kwam, een mes in den rug had gestoken. De jonge Detraux, die nu den agent heeft willen doodsteken, heeft op zijn armen allerlei tatoeëeringen, een tijger, een ster, een anker, een ruiker, en nog eenige hartige woorden. Te Parijs is er ook een wreker van Liabeuf opgestaan, oud 19 jaar. Onder den kreet: Leve Liabeuf! schoot hij uit een revolver op een tuf, die in de rue de Rennes voorbijreed. Den agent, die hem in hechtenis wilde nemen, was het ook kwalijk vergaan, als hij den onver laat niet nog bijtijds het wapen had kunnen ontwringen. Duitse hland. Te veel dokters. Dezer dagen vestigde het „Berliner Tagebl." in een artikel over de „toe komst van den Duitschen arts", de aan- jdaclit op den mingunstigen toestand waarin de geneesheeren in het Duitsche Rijk verkeeren. „Er bestaat onder de zoogenaamde vrije academische beroepen in het Duit sche Rijk geen enkel, waarvan de toe komst zoo zorgelijk, zoo in gevaar ver- keerend moet geadht worden als dat van jden arts," aldus meent het Duitsche blad. Hoe dat zoo gekomen is Het B. T. zegt, dat dat een gevolg is van de sociale wetgeving. De ziekte verzekering en ziekenfondswetgeving zip er de oorzaak van. Hoe meer de vei*- zekeringsplicht wordt uitgebreid1, hoe frieer de werkzaamheid van de zieken fondsen toeneemt, hoe meer ook het ar beidsveld van den vrij practiseerenden arts, die niet busdokter is, wordt inge krompen. Maar de bovengemaakte op- Incriring geldt niet alleen den vrij prac tiseerenden arts, geldt ook de busdok- ters, wier verhouding tot de ziekenfond sen immers dikwijls een zeer eigenaar dige is, hetgeen de doktersstakïogen der laatste jaren duidelijk bewijzen. De Leipziger Aertzeverband, heeft nu Idoor een krachtige vakorganisatie ge tracht verbetering te brengen in .den toe stand en om den arbeid van deze orga nisatie niet in gevaar te laten brengen door den voortdurenden stroom van nieu we artsen, die van de hoogescholen ko men, heeft dat Verband thans een waar schuwing openbaar gemaakt tegen de studie in de geneeskunde. Er zijn veel te veel dokters en als het aantal studeeren den in de geneeskunde niet vei mindert, maar blijft toenemen als tot dusver, dan zal de verhouding nog belangrijk slech ter worden. Turlïije. Een complot. Uit Konstantinopel wordt aan het „Berl. Tagebl. bericht, dat de politie daar ter stede een geheim genootschap op het spoor is gekomen, dat ten doei had de Jong-Turksche regeering ten val te bren gen en de ministers en andere staats lieden te vermoorden. Naar het heet, zou de politie zeer belangrijke documenten hebben ontdekt, o'. a. bij huiszoekingen in twee drukkerijen. Den berichtgever was verzekerd, dat reeds een aantal personen in hechtenis waren genomen. AmerMca. „Zwart tegen wit". Johnson en Jeffiies zijn dan de helden geweest, eergisteren, en nu nog, als of het werkelijk een strijd gold, tusschen zwart en wit! Als men de Amerikaansche kranten leest, zoo schrijft de „Neue Freie Pres- se", dan zou men gelcoven, dat de be schaving en het barbarendom plotseling tegenover elkander stonden, óf liet den kamp gold tusschen Phoebus en Pan Na den nederlaag van den blanke heeft men negers gelyncht in Amerika, geranseld in Londen, geranseld in Zuid- Afrika. Het gold de eer, de eer te ver dedigen van het blanke ras, dat wilde toonen de meerdere te zijn met de vuist, en met het mes.... Zwart heeft gewonnen Te midden van deze laatste uitingen van zinsverbijstering, kan men zich af vragen of voor 'dergelijke blanken de overwinning van „zwart op wit" op h u n wit, niet werkelijk een algeheele en be slissende is geweest. De moeder van den bokser Johnson, die in Chicago woont, is ten gevolge van de overwinning van haar zoon op Jef fries door haar zwarte landslieden ge vierd. Een menigte negers met eenige muzikanten aan 't hoofd verscheen voor hare woning en op het rumoer kwam de negerin ook naar buiten. Zij werd op die schouders geheven en in triomf door ver schillende straten gedragen. Aan een groote politiemacht gelukte het echter een ommegang ook door de wijken der blanken te verhinderen. De stoet keerde toen terug naar het huis van Johnson's moeder. Hier wa ren de zwarten niet tevreden, vóór dat de oude vrouw een korte toespraak hid gehouden, waarin zij pochend verklaar de, dat er nooit, noch ju het Noorden, noch in het Zuiden der Vereenigde Sta ten èen grootere man geboren was dan haar zoon, Jack Johnson Koninklijke Besluiten. Is benoemd tot Raadsheer in den Hoo- gen Raad der Nederlanden, mr. A. P. Pleijte, thans advocaat-generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam. Is benoemd tot advocaat-generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam mr. A. A. baron Van der Feltz, thans officier van justitie bij de Arr.-Rechtbank te Roer mond. Is mr. L. W. C. Van den Berg, bur gemeester der gemeente Delft, benoemd tot lid van het college van curatoren der Technische Hoogeschool te Delft. Op het daartoe door J. R. J. E. Meu- wissen te Meerssen gedaan verzoek is ingetrokken het K. B. van 16 Juni hou dende zijne benoeming tot notaris te Rotterdam en is benoemd tot notaris binnen het Arrondissement Rotterdam, ter standplaats Rotterdam, P. J. M. Dolk, candidaat-notaris aldaar. Is benoemd tot griffier bij het Kanton gerecht te Sliedrechtmr. C. L. Gratama, advocaat en procureur te Middelburg, waarnemend griffier bij het Kantongerecht aldaar en werkzaam ten parkette van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij de Kantongerechten in het Arrondis sement Middelburg. Is benoemd tot notaris binnen het Ar rondissement Almelo, ter standplaats de gemeente Enschedé, A. Schmid, candi daat-notaris aldaar. Bij het personeel van den geneeskun digen dienst van het leger in Nederlandsch- Indië, is benoemd en aangesteld tot offi cier van gezondheid der 2e klasse, de arts H. Van Zanten. Staking te Enschedé. De fabrieken van leden der Fabrikan ten vereen i ging zijn gesloten om deze week niet weer te wierken. Vele vaste arbeiders werken door. Rekenen wij de zen op 1000, dan zijn er nog 7000 ar beiders, die werden uitgesloten. Vol gens het jongste verslag der K. v. K. en F. kan het gemiddielde loon per arbeider op f9 per week worden gerekend en zal de loonderving voor deze halve "week zijn, een bedrag van f 38.000.ii_ Het Vredespaleis. De „Times" ontvangt uit Den Haag een langen brief over het Vredespaleis, met beschrijving van de omgeving, het gebouw en bijdragen der volken. Hier aan zij het volgende ontleend: Nederland schilderijen van Ferdinand Bol vcor het vertrek boven de kleine rechtzaal en zeven geschilderde glazen voor het trappenhuis Engelandvier geschilderde glazen voor de vensters van de groote rechtzaal-; Frankrijk: een sci:iIcic i ij .van Besnard voor de grooic rechtzaal en gobelins, naar ontwerpen van Luc O'Mcrgon, voor de kleine Duitschland: een monumentaal hek aan den ingang van het erf; Italië: een deel van het manner voor de gang; Oostenrijk-Hongarijebronzen en kiistallcn luchters; Noorwegen: liet graniet voor de stoepZwedenhet graniet voor de beneden-verdieping en enkele zuilen Denemarken een por seleinen fontein in den binnenhof: een jaspis-vaas van ruim 3 M. hoog voor de middenzaalde Vereenigde Sta ten een gioote iparmeren groep, voor stellende „vrede door recht", voor het eerste p'.at van de trapMexicoonyx voor de trap; J3elgië: waarschijnlijk de bi onzen deuren van het gebouw Japan: met goud doorweven tapijten voor de bestuurskamer, die beschoten wordt met hout uit Brazilië. De tuin wordt aangelegd door T. H. Mawson te Londen. Helmond. Door mr. Swane is aan het uitvoerend bestuur der Kath. kiesvereeniging „Hel mond" machtiging verleend, aan de kiezers inededeeling te doen, dat hij in geen geval een verkiezing zal aanvaarden. Tevens verzoekt hij de kiezers de stem uit te brengen op den candidaat der R.K. Kies vereeniging. Van Heeckeren's geheim. De driestar in „De Standaard", waar van wij den volledigen tekst in ditzelf de blad opnemen, bevat, dunkt ons, de verklaring van het een en ander in de zaak Van HeeckerenKuyperVan Swinderen, dat aan sommigen onoplos baar voorkwam. De heer Van Heeckeren heeft geloofd in het bestaan van een brief van den Duischen Keizer betreffende de verde diging van Nederland, waarover dr. Kuy per hem in 1904 heeft gesproken, zon der hem evenwel „van het bestaan van zulk een brief... de stellige verzekering" te kunnen geven. Vermoedelijk echter heeft dr. Kuyper zelf eraan geloofd „het kabinet van 1904 is in 1905 afge treden zonder alsnog op dit punt tot volkomen zekerheid te zijn gekomen". Maar th a n s zal geen der oudministers meer bedenking hebben om de juistheid van de ministerieele verklaring te aan vaarden „dat een brief als bedoeld, in werkelijkheid niet bestaan heeft." Wat er dan in 1904 gebeurd is, dat dr. Kuyper heeft bewogen baron Van Heeckeren in vertrouwen te nemen, is niet bekend. Het zou ons niet verwonde ren als het de eene of andere uitlating (direct of indirect) van den Keizer is ge weest over de moeilijkheden welke de onvoldoende verdedigbaarheid van Ne derland in geval van een Engelsch-Duit- schen oorlog zou kunnen veroorzaken. De minister van Buitenlandsche Zaken heeft nimmer het bestaan van elke aan- le id in g tot het Van Heeckeren-kabaal ontkend nog in zijn jongste rede lezen wij: „Maatregelen welke volgens den heer Van Heeckeren van Keil in den vreemde zouden genomen zijn, zoo strij dig met onze landsbelangen, dat tegen een herhaling daarvan in de Noordzee- entente waarborgen moesten gevraagd worden, daarvan bleek mij pa een gron dig onderzoek schijn noch schaduw te bestaan." Maar natuurlijk kan hij niet mededeelen wat er in 1904 gebeurd is; dat is een regeeringsgeheim, «waarvan hij den invloed echter blijkbaar niet zoo gevaarlijk of ernstig vo<?r ons land acht als dr. Kuyper het deed in 1904 en de heer Van Heeckeren nog steeds. Deze laatste, die het geheim wèl heel ernstig vindt, durft ook niet vertellen wat het eigenlijk was. Hij had dus moe ten zwijgen. Het komt ons voor, dat het verwar rend quiproquo zich zóó wel verklaren laat. De hoofdzaak het geheim is ons nu natuurlijk nog altijd onbekend maar dit komt bij geheimen meer voor en daarbij zal men zich hebben neer te leggen, zoolang de heer Van Heeckeren niet publiceert. („N. C.") Grappig. „De Nederlander" schrijft: „De grappige heer Roodhuyzen heeft uitgevonden, dat wij den eenen dag schreven, dat de samenwerking met Ro me niet voortvloeit uit een gemeenschap pelijk beginsel, en een paar dagen later, .„dat _wjj met de Roomsch-Katho- lieken zeer gewichtige beginselen ge meen hebben." En met dit terugvinden van het gemeenschappelijk beginsel fe liciteert hij ons, in zijn weekblad „De Vaderlander." Wij zijn den heer Roodhuyzen erkente lijk voor zijn belangstelling. Op ónze beurt zeggen wijDe samen werking van de liberalen met de sociaal democraten vloeit niet voort uit een ge- meenschapeplijk beginsel zoo zeggen zij altijd zelf. O neen, de liberalen heb ben een eigen beginsel, en natuurlijk de socialisten pokl Maar bij |ds stePi" bus gaat de heer Roodhuyzen naar Rot terdam en spreekt heel een avond vol over de beginselen die liberalen en so cialisten gemeen hebben,, en waarom de eersten op de laatsten moeten stemmen. Grappige coïncidentie toch. gelijk al les aan en om den heer Roodhuyzen grappig is!" Verlangde verklaring. Aan een vriend zoo deelde De Stand, mede die zeer sterk op her kiezing van den heer van Heeckeren aandrong is de raad gegeven„Wilt ge uw doel bereiken, zorg dan vóór alle dingen, dat de heer van Heeckeren zich verbindt, om van nu af geen woord meer over deze zaak te spreken." Land en Volk verneemt nu de volgende toelichting „De heer Kuyper moet aan den heer Van Heeckeren een briefje hebben ge schreven, houdende mededeeling, dat zijn mandaat als lid der Eerste Kamer zou worden verlengd, indien hij zich wilde verbinden om over „de zaak" verder te zwijgen. Het briefje hield verder het ver zoek in, dat het aan den afzender zou worden teruggezonden. „De heer Van Heeckeren heeft bedankt en het briefje teruggezonden, nadat het was gefotografeerd." LEIDEN, 8 Juli. Prof. Tichelaar. Naar wij vernemen, moet Prof. Mr. P. A. Tichelaar, het voornemen hebben te kennen gegeven om gezondheidsrede nen voortdurende verzwakking van het gezichtsvermogen eervol ontslag te vragen uit zijne betrekking als hoog- lceraar in het Romeinsche recht aan de Leidsche Universiteit met het einde van het loopend Academiejaar. Gymnasium. Door Curatoren van het Gymnasium zijn op voordracht van leeraren bevor derd Van de 1ste tot de 2de klasse: on voorwaardelijk: P. J. Coffrie, Go Ing Djioe, J. E. Goudsmit, Anna L. J. Graf, Marie van der Heyden, AIiGa C. Hoo- gendijk, A. van Leeuwen, Petronella F. Meerburg, J. C. de Regt, H. J. Tendeloo, M. van der Voet, S. H. J. Voors, H. Vos, H. Wyers. Voorwaardelijk: Jeanette Heyligers, Marie Heyligers, A. A. A. Knappert. Niet bevorderd 7 leerlingen. Van de 2de tot de 3de klasse: on voorwaardelijk: W. F. J. Brouwer, H. Th. Greidanus, D. P. C. de Gunst, T. Kruyff, R. Lorentz, J. Mac Gillavry, E. A. J. Plug, D. van Praag, W. M. A. Rank, Lucia H. Rietdijk, L. J. van 't Sant, H. M. Sasse, M. E. van der Veen. Voorwaardelijk: J. W. IJdo. Niet bevorderd: 10 leerlingen. Van de 3de tot de 4de klasse: on voorwaardelijk: Cath. Albricht, W. J. C. Eikendal, P. A. Hammes, J. Kooy, Ch. F. Chr. van der Moore, D. Nolen, H. H. Kamerlingh Onnes, J. C. Plug, Frieda Schlüter, J. van xler Wissel. Voorwaardelijk: P. J. Lekkerkerker. Van de 4de tot de 5de Jdasse: on voorwaardelijk: Anna Carpentier Alting, L. G. Brouwer, M. D. Gijsman, J. N. van der Heyden, A. Siegenbeek van Heu- kelom, Aa. Ja. Hibma, Jacoba Knap pert, W. Kunst, Johanna van Walsem, W. D. van Wijngaarden, L. Gunning. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Van de 5de tot de 6de klasse: on voorwaardelijk H. J. Bouwman, E. Hammer, M. G. Hoekstra, C. de Jong, Anna Kalshoven, H. M. Kits van Hey- ningen, J. L. E. van Meeverden, Charly H. van Ophuysen, G. F. Pijper, Ida L. van 't Sant, K. F. J. Schwartz, T. P. Viruly. Voorwaardelijk: B. B. Bussemaker, J. van Davelaar, Martha F. Mees, Mea Ver- wey. Niet bevorderd: 4 leerlingen. Na afleggen van verlengd eindexamen aan het gymnasium hier slaagden nog de leerlingen A. Verhoog en D. van Wijngaarden, beiden voor Dipl. A. De Wassenaarsche Slag. Iéder Leidenaar, die wel eens tocht jes maakt, per automobiel of rijtuig of per fiets kent den aardigen weg die van het dorp Wassenaar loopt naar de zee, aan den Wassenaarschen Slag, en weet dan ook, dat er aan het eind van dien weg, vlak achter de eerste zeedui nen, een cafétje is met een groot plein er voor, waarop auto's en rijtuigen te wachten staan, wanneer men tusschen de hooge duinen door den weg afloopt om een wandeling te .maken langs het strand. Welnu, dat cafétje, gekend en bezocht door ieder, die ooit aan $len Wassenaar schen Slag is geweest, dat cafétje, dat daar hoort, dat men zich daar niet kan wegdenken, het gaat nu tóch weg. De eigenaar wordt met zijn geheele hebben en houden verdreven... Dat zit zooDe artillerie houdt geregeld schietoefenin gen aan het strand tusschen Schevenin- gen en Katwijk. Hoewel volkomen even wijdig me( de kustlijn geschoten wordt, gebeurt 1i%t toch meermalen, dat gra naten een vijfhonderd meter van zee af in het duin terecht komen. Immers, gra naten, die het natte #trand raken, slaan daar pqins in, maar Ketsen dikwijls pok. er op af en volgen dan een vooraf niet te berekenen richting. Dat schieten is dan ook de schrik van helmplanters,, aardappelkweekers en allen, die werk! te verrichten hebben in het duin. De .ijjgenaar van het bovenbedoelde café wordt steeds gewaarschuwd, wan1- neer er geschoten zal worden (het is meer dan eens gebeurd, dat granaten! op zijn terrein insloegen en sprongen) en moet dan. zoolang de oefeningen du ren. zijn huis verlaten. Men schjjnt dit echter een halven maatregel te achten en om nu meer afdoend te handelen, heeft men den man de Jiuur van den grond opgezegd. Wel liep het huurcontract tot 1913, maar er was een bepaling in op genomen, dat toch de huur elk jaar kon worden opgezegd. Dit is nu geschied en dus zal het cafétje verdwijnen tenzij er, een oplossing gevonden wordt. Maar... is 't toch eigenljjk niet wat gek, dat die geheele duinstrook tjjsschen Scheveningen en K a t w ij k, die druk be zocht wor dtvooral door Hagenaars en Leidenaars, nog altijd onveilig wordt ge maakt door de schietoefeningen der ar tillerie? Het is werkelijk een gevaar daar in de duinen te wandelen, want zelfs komen de granaten meermalen terecht nog buiten de lijn, die gaat langs de! waarschuwingsborden, welke de ge vaarlijke strook marqueeren. Bovendien vind men ook als er niet geschoten wordt, vaak granaten, die daar neerge vallen zijn, en die bij de minste aanraking springen. Bij de gisteren door B. en W. van 's Gravenhage gehouden aanbesteding van het leveren van gegoten ijzeren kachels en van plaatijzeren kachelmantels ten behoeve van gemeentescholen aldaar, had het laagst ingeschreven voor perc. 2 de heer G. Brummelkamp, alhier. Bij het concours hippique op Hout- rust te 'sHage behaalde Luit. Trapman met Fox een 5den prijs in het concours voor springpaarden gereden door offi cieren in uniform. Aan de Marine te Amsterdam werd gisteren de levering van verschillende goederen aanbesteed. Het minst werd in geschreven voor perc. 2 divers vlaggen doek door J. A. Ie Poole voor f. 1212. In de „Groote Vink" zal op 16 Juni a.s. de vereeniging aan onderwijzers en onderwijzeressen in het arrondissement Leiden de 25e algemeene vergadering houden. De punten van behandeling zijn: 1. Opening door den Voorzitter. 2. Lezing der Notulen. 3. Rekening en Verantwoor ding van den Penningmeester. 4. „Een bezoek aan de Scholen van Zuid-Tirol." Sprekerde heer J. Stamperius, school opziener in het arrondissement Amersfoort. 5. Verkiezing van een bestuurslid, vacature de heer W. G. Streefkerk. (Dubbeltal de heeren A. van der Meer, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Leiden, en C. J. Paardekooper, hoofd eener R.K. school te Zoeterwoude.) Keuze van de plaats der volgende Vergadering. Voor gesteld worden „Zomerzorg" en „Musis Sacrum." 6. Uitslag der gehouden stem mingen en verslag der Commissie tot het nazien der rekening. 7.0mvraag en sluiting. Na afloop der Vergadering bestaat er gelegenheid tot het bezichtigen van de Fabriek van Gouden en Zilveren Werken der firma Van Kempen, te Voorschoten. AARLANDERVEEN. Alhier ontstond een begin van brand in een schuur van den heer P. Zuidam. Nog bijtijds werd zulks opgemerkt door een der buren, die zich spoedig naar de plaats des on- heils begaf en den eigenaar er mede iri kennis stelde. Gelukkig kon men den brand beperken. AALSMEER. Gisteren is door de rechtbank te Haarlem de heer A. Kruse- man, candidaat notaris te Heemstede, beëedigd als plaatsvervangend notaris te Aalsmeer. BODEGRAVEN MEIJE. Tot kassier der Coöperatieve Boerenleenbank is ge kozen "de heer Th. Korse, hoofd ded R K.. school alhier. HAARLEMMERMEER. Naar menl thans verneemt, gaat de voorgenomen! excursie van eenige jonge landbouwers naar het zuiden van Limburg en eenige Duitsche grensplaatsen niet door. J Hoewel zich eerst een voldoend aan tal had opgegeven, hebben de meestej jongelui zich ter elfder ure terugge trokken, zoodat slechts een zeer kleiri getal liefhebbers is overgebleven. i HILLEGOM. Woensdag herdacht dé heer J. F. Muller, stationschef alhier, den dag, waarop Tlij voor 25 jaren ill dienst trad bij de H. IJ. S. M. Achter eenvolgens was de heer Muller, werk1** zaam te Noord-Scharwoude, Delft, Nij megen, 's Gravenhage, Piet-Gijzenbrug; en Hillegomop de laatste"twee plaat sen ajs chef. In de nabijheid van het station en dei chefswoning wapperden reeds vroeg irt den morgen de vlaggen en voor beide gebouwen prijkte te dezer gelegenheid een eerepoort. De Inspecteur van vervoer voor de inspectie Den Haag, de heer J. D. Evers kwam 's morgens met den trein naar hiesj sprak den jubilaris in 't bijzijn van per soneel en kennissen toe en overhandigde! hem daarna de oorkonde en de gebrui kelijke enveloppe. Hierop werd den ju bilaris door aen heer N. Piket in haf* telijke bewoordingen namens het perso^ neel met dezen dag geluk gewenscht eit hejm een. eikejihouteji porte-wmteau *ad

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2