Burgerlijke Stand. HOOGMADE. Zaterdag 8 Juli zal de namiddags half twee kostelooze inenting plaats hebben. NIEUWKOOP. De R. K. Kiesvere niging hield een vergadering in de Par. school. Aanwezig 92 leden, benevens den Zeereerw. Heer Pastoor. Nadat de voor zitter de heer Alb. P. Bots, met den Christel ijken groet de vergadering geo pend had, werd in plaats van den heer D. van Niekerk, met groote meerderheid van stemmen tot bestuurslid gekozen den heer N. Swarte, die de benoeming aan nam. Het verslag der Afgevaardigden naar de Centrale Kiesvereeniging te Al ten werd met groote aandacht gevolgd terwijl om verschillende redenen een aan sluiting bij de Centrale Kiesver. te Breu- kelen werd uitgesteld. Daarna schetste de voorzitter in een zaakrijke en boeien de rede het belang, dat de Christelijke partijen hebben bij de samenstelling der Prov. Staten. Na de gebruikelijke rondr vraag, werd de vergadering gesloten. SASSENHEIM. Een jongen van een jaar of tien had rje aardigheid een lorrie geladen met steen en, los te maken van den tram. De tram vertrok, zonder dat de conducteur zag; dat de wagen los was. Bij het huis Ter Leede bemerkte de conducteur, dat er een wagen ontbrak en moest de tram weder terug om den wagen te halen. TER AAR. Bij Beschikking van den Minister van Oorlog is aan het gezin van iden milicien Jan Broer yan het 4e reg. Infanterie vergoeding ingevolge arti kel 113bis der Militiewet toegekend tot een bedrag van f 0.90 per dag. VOORSCHOTEN. Voor een lid van den Gemeenteraad (vacature Steeneveld A.-R.) zijn candidaat gesteld de heeren Jhr. Mr. J. J. Pompe van Meerdervoort (A.-R.) en Dr. J. Moll van Charante (Lib.) Was de R. K. Kiesvereeniging niet zoo attent geweest een lijst voor den Anti- rev. candidaat in te leveren, dan zqu de liberaal bij enkele candidaatstelling zijn gekozen, omdat de anti-rev. partij ver zuimde een lijst voor Jhr. Pompe van Meerdervoort in te dienen. Gemeentezaken. Directeur Kweekschool. Voor de benoeming van een Directeur Ider Kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen alhier, ter vervanging van den heer N. Brouwer, aan wien met ingang van 1 September a.s. eervol ont slag werd verleend, bieden B. en W. den Raad de volgende voordracht aan: lo. M. B. Hoogeveen, hoofd eener openbare school voor M. U. L. Onderwijs te Utrecht2o. H. Do-urna, hoofd eenier openbare lagere school voor jongens en meisjes te Amsterdam 3o. W. W. Jager Braining, Directeur der H. B. School met |3 jarigen cursus te Enkhuizen. Hoofden van Scholen. Ter vervulling van de vacatures van Hoofd der openbare lagere school 3e klasse No. 1 (Binnenvestgracht) en van Hoofd der openbare lagere school 3e klasse No. 2, (van der Werfstraat), welke zijn ontstaan, de eerste door de over plaatsing van den heer P. A. Hibma naar de Jongenschool 2e klasse, de tweede tengevolge van de overplaatsing van den heer N. van Wamelen naar de openbare school der 3e klasse aan de Medusastraat en voortdurend door het bedanken van Iden heer H. J. Noordegraaf, bieden B. en W. den Raad de navolgende voor drachten aan Vacature: Hibma (school 3e klas se No. 1). lo. A. J. J. Verbrugge, (onder wijzer te Leiden2o. W. yan der Laan, onderwijzer te Leeuwarden 3o. C. W. Huibregtsen, Hoofd eener school te Vreeswijk. Vacat'Ure:van Wamelen (school '3e klasse No. 2). lo. W. van der Laan, onderwijzer te Leeuwarden2o. A. J. J. Verbrugge, onderwijzer te Leiden3o. J. Miedema, hoofd eener school te Hel lendoorn. Meisjesschool 2e kfasse. Aan de school der 2e klasse voor Meis jes is nu reeds sinds 1 Juli 1908 als tijdelijk onderwijzeres werkzaam Mej. A. A. van der Heide. Zeer tot tevredenheid van het hoofd der school heeft zij ge durende dien tijd hare werkzaamheden verricht. Uitzicht, dat deze tijdelijke betrekking eerlang weder zou moeten worden op geheven, bestaat niet fn aangezien het taiaxim-um aantal onderwijzeressen, dat Volgens de verordening aan deze school Verbonden mag zijn, nog niet bereikt is, bestaat er allesziTTs reden om tot de vaste aanstelling van Mej. van der Heide over te gaan. B. en W. geven den Raad mitsdien in overweging in dien zin te besluiten terwijl zij ter voldoening aan het voor schrift der wet op het Lager Onderwijs (de navolgende voordracht aanbieden le. Mej. A. A. v. d. Heide. 2e. Mej. A. G. S. KoIIewijn, tijdelijk onderwij zeres aan de Meisjesschool 2e klasse. 3e. Mej. M. A. Hoeks, tijdelijk onderwij zeres aan de Meisjesschool 2e JcL Kerknieuws. Mgr. Van Heukelum. Gisterochtend had te Jutfaas de plech tige uiivaait gn begraf enis plaats van Mgr. van Heukelum, kanunnik-deken ien pas toor van Jutfaas. Nadat te 91/2 uur de Lauden waren gezongen, werd te 10 uur de H. Mis van Requiem opgedragen door deken van Rossum, pastoor te Benschop en deken van Montfoort Mgr. Jansen sprak een kort woord tot de gemeentena ren, maar deelde mede, dat de overlede ne bij testamentaire beschikking had verzocht, fliat geen lijkrede zou worden gehouden. Onder de aanwezigen behoorden ook de H oog Eer waarde Vicaris-generaal van den Aartsbisschop, Mgr. Brouwer, de de ken van Utrecht Mgr. Roes, Jhr. Bosch van Drakestein, B. en W. van Jutfaas de Burgemeester van Montfoort enz. Onderwijs. Gymnasium-Katwijk. Voor het eindexamen gymnasium aan het St. Willebrord College te Katwijk aan den Rijn zijn alle candidaten geslaagd, n.l. voor AJ. Francken, HaarlemF. Hen- drichs, UtrechtA. Jurgens, OssE. van Kempen, Amsterdam J. van Rijckevorsel, Nijmegen; A. Strater, Valkenburg; A. Wibaut, 's-Gravenhagevoor B: R. Ha mer, Amsterdam M. Muller, Amsterdam E. Pelster, 's-Gravenhage. Land- en Tuinbouw. Jachtwet. Het bestuur van den Noordbr. Boeren bond, om zijn advies gevraagd over het ontwerp-Jachtwet, voorgesteld door de Staatscommissie, heeft daarover een rap port aan den Minister van Landbouw gezonden. In dit rapport wordt o.m. gezegd, dat het bestuur het opdragen van het beheer der jacht, en de verantwoordelijkheid daarvoor, aan de jachtschappen of andere wettige vereenigingen wel gewenscht acht, doch op deze voorwaarden: a. dat het jachtschap zich in't algemeen niet verder uitstrekke dan de gemeente, b. dat de opbrengst der jacht ten goede kome aan de grondgebruikers of besteed worde voor een algemeen belang, door hen aangewezen, c. dat de grondgebruikers bij meerder heid van stemmen (aan iedereen, groot en klein, slechts één stem toe te kennen) het bestuur van het jachtschap kiezen of, zoo zij willen, het beheer van het jacht schap opdragen aan het gemeentebestuur, aan een boerenvereeniging of ander wettig bestaand lichaam. Het bestuur van den Noord-Brabant- schen Chr. Boerenbond is wel voor het afschaffen van het heerlijke jachtrecht en wat daarmee gelijk staat, doch de wijze waarop de Staatscommissie dit recht wil vernietigen, bevalt het in geenen deele, wat het in den breede aantoont om tot de conclusie te komen, dat, wil men de heerlijke jachtrechten afschaffen en de bezitters daarvan schadeloos stellen, men het jachtrecht, onverdeeld, ten minste niet versnipperd, moet overdragen aan een -bestuurslichaam, en dit lichaam be lasten met de betaling der afkoopsom, en men ook die afkoopsom moet vaststellen overeenkomstig de netto opbrengst der jacht. Gemeenteraad van Sassenheim. Voorzitter: de heer S. Baron van Heem stra, burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen worden gelezen en onver anderd goedgekeurd. Ingekomen zijn; Een schrijven van Ged. Staten, waarbij de aanslag H. O. van G. Tegelaar wordt gehandhaafd. 2. Een schrijven van den heer v. Kouteren, hoofd der Christ. School, dat hij zijne benoe ming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt. 3. schrij ven van de Gezondheidscommissie te Al- fen a. d. Rijn, dat het aandeel der ge meente Sassenheim in de kosten dier com missie voor 1911 begroot is op f46,231/2- 4. schrijven van Ged. Staten waarbij de subsidie voor het herhalings-onderwijs over 1909 in deze gemeente is vastgesteld op f 36.5. Proces-verbaal van kasopna me bij den gemeente-ontvanger did. 27 Juni, boeken en bescheiden werden in orde bevonden -en in kas was f 1380,19 De stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Het kohier schoolgelden 3de kwartaal 1910, werd vastgesteld op f38,10. Vervolgens werd de instructie voor den gasfitter vastgesteld. Op voorstel van B. en W. werd beslo ten eene geldleening aan te gaan groot f 10000.tegen 4 pet. voor het aanschaf fen van muntgasmeters en voor uitbrei ding van het gasbuizennet. Door den voorzitter werd daarna de kosten meegedeeld der procudure van den Warmonderdamschen straatweg. Deze kosten bedroegen f 3644,67 en wel kos ten tegenpartij f 1254,35 kosten saiarrs Mr. Thorbecke f2100.en diverse kos ten f290.32. Mer. kan wel begrijpen dat dit de hee ren raadsleden zeer hoog voorkwam, maar dat hieraan niets viel te doen. B. en W. stelden voor eene leening! van f36.000 aan te gaan, ter bestrijding dezer kosten waartoe met alle stemmen werd besloten. Benige af en overschrij ving 1910 werden goedgekeurd. Hierna werd de openbare vergadering gesloten en ging men over tot geheime zitting teer behandeling vaii eenjge re- stom ps i_lj 1_ Rechtszaken. Oplichting. Voor de Vacantiekamer der Rechtbank te Amsterdam werd gisteren de volgen de zaak behandeld Beklaagde, een kleermaker de man bleek doof te zijn, en kreeg een bevoor recht plaatsje vlak vóór de groene tafel heeft zich bij een kleermakerszaak te Amsterdam aangemeld oih werk. Op het zeggen van deh coupeur, dat hij wel een goeden broekenmaker kon gebruiken, maar dat beklaagde zjch eerst moest verzekeren van een „zitplaats", bij een ander vakman, heeft bekl. zich met een adresopgave van den coupeur opgemaakt om na drie uur terug te ko men met een aanteekening van een kleer maker op dat papier ,als ware hij aan genomen, zoodat hij thans werd aange- genomen en een gesneden broek ter af making mee kreeg. Het voorwerp werd verkocht aan een juffrouw, die zich vol strekt niet bleek verwonderd te hebben, dat een haar .onbekend persoon een on afgewerkt kleedingstuk te koop aanbood. Het O. M. achtte de listige kunstgreep van den beklaagde, om den coupeur tot het afgeven van een kleedingstuk te be wegen bewezen en slechts ten deele aan nemelijk de bewering van beklaagde, dat hij het voorwerp had verkocht, omdat hij honger had. Dan waren er n,og wel andere wtegen voor hem te bewandelen geweest in een stad als Amsterdam. De officier vroeg voor den recidivist een gevangenisstraf van 7 maanden. Heling. Voor de vacantie-kamer der Haagsche rechtbank had zich gisteren te ver antwoorden T. S., een koopvrouw te 's- Gravenhage, -die alles kocht wat los en vast was en 't ook niet zoo nauw nam met de herkomst van hetgeen zij kocht. Zoo had zij van een 15-jarigen loopjon gen ,die bij een handelaar in apothekers artikelen in dienst was, o. m. gekocht een aantal doozen met thermometers, ver- bandstoffen enz. enz., een geheele kist vol, ter waarde van ongeveer f700. De vrouw beweerde er geen oogenblik aan gedacht te hebben, dat de goederen van diefstal afkomstig waren en allerminst had zij den jongen aangemoedigd 0:11 te stelen. Had zij 't geweten, dat de goede ren gestolen waren, nooit had zij ze ge kocht." De knaap hield evenwel vol -dat de juf frouw gezegd had', dat hij brengen kon wat hij wilde en ook een kameraadje had hem dat verteld. Daardoor was hij op het denkbeeld gekomen om zijn patroon te bestelen ,dien hij twee en een half jaar •eerlijk had gediend. Voor een doos ther mometers 12 stuks gaf de juffrouw 35 ct., terwijl zij per stuk 3 ct. kosten en zoo betaalde zij alles naar rato. Voor de geheele verzameling f700 waard had zij f25 betaald volgens den jongen (volgens de juffrouw ongeveer f87). Voor een spons van f 1.50 gaf de vrouw 7i/2 ct Subst. off. van justitie, mr. van Geuns, achtte zeer bezwarende omstandigheden tegen deze beklaagde aanwezig, die hier schijnbaar blijmoedig neerzit en blijk geeft van groote naïviteit. Spr. wees op de buitengewoon lage prijzen waarvoor gekocht is en op den persoon van wien gekocht is, uit beiden blijkt, dat bekl. niet ter goeder trouw was en voor zich zelf bewust was, dat de voorwerpen op misdadige wijze wa ren verkregen. Uit haar leugens tegen - over de politie blijkt, dat ze zeer goed gevoelde dat de goederen gestolen wa ren. Geëischt werd wegens heling 6 maan den gevangenisstraf. De verdedigster achtte het zeer goed, dat helers en heelsters vervolgd worden, daar zij er veel toe bijdragen om dieven te maken. Hier meende p!. evenwel, dat men geen gelukkige greep had gedaan, en dat de vrouw dupe was geworven van haar onwetendheid. Uit het noorden des lands gekomen, waar zij eeriijk ais dienst bode had gediend was zij naar den Haag gekomen, had een handeltje overgeno men, veel te duur, voor f300, en had van den handel weinig of geen verstand. Voor pl. stond het vast, dat bekl. niet heeft geweten dat zij gestolen goed gekocht had en absoluut geen begrip had van de waarde. Zeven en tachtig gulden was werkelijk een heele uitgaaf voor dit boe renmeisje. Aan de verklaring van den jongen hechtte pl. niet veel daar deze een echte deugniet is. Pl. vroeg vrijspraak en dadelijk ontslag uit de voorloopige hechtenis, omdat daar voor h. i. geen aanleiding bestaat. De rechtbank weigerde de dadelijke in vrij- v rij Ik i '«stelling. Een ontrouw brievengaarder. De rechtbank te Almelo heeft gisteren den ontslagen brievengaarder H. te de Lutte-Losscr, wegens verduistering van gelden, die hij in zijne bediening onder zich heeft, tien inaal gepleegd, tot 2 jaar en 6 maanden gcvangenisstiaf, onder af trek der preventieve hechtenis veroor deeld. De ei sell was 2 jaar. Poging tot doodslag. Voor de rechtbank te Arnliesn hebben gisteren terecht gestaan de gebroeders B. J. H. R, daglooner. en R. P., grond werker te Dinxperlo, beschuldigd van po ging tot doodslag. Op Pinkstermaandag was er ruzie in de buurt Boeseveld onder Dinxperlo. De fa mines Je &aat efl, J<U|e^ii)gt wejbej^eiid voor de Arnhemsche rechtbank, waren handgemeen en 't ging er met mes sea en knuppels woest toe. De bekl. B. R. had zich danig geweerd^ hij wordt beschuldigd Ji- te Kaat vast gegrepen te hebben en onder het uiteu van de woorden ,,nu moet je eraan" met een mes naar diens hoofd gestoken te hebben. Te Kaat werd niet getroffen, doordat hij snel bukte. Vooits werd bekl. beschuldigd drie personen met een knup pel ernstig mishandeld te hebben bij die gelegenheid. Veldwachter Venveij verklaart, dat be klaagde een goede jongen is, als hij niet gedronken heeft, maar hij drinkt veel, evenals alle bewoners van de buurt Boeseveld. Bekl. zeide zich niets meer te herinne ren, hij heeft nooit een vuurwapen ge had en evenmin een dolkmes, zooals meerdere getuigen1 gezien hadden, dat hij in de hand had De officier, er pp wijzende, dat de sterke drank' hier weer de groote oor zaak js, dat deze bekl. overigens een geschikte kerel, telkens voor het gerecht komt, eischte tegen hem, als recidivist vijf jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Cohen1, pleitte ver zachtende omstandigheden. Daarna stond terecht de "broer van den vorigen beklaagde, beschuldigd van op 16 Mei den ouden Th. te Kaat ern stig mishandeld te hebben door hem met een mes op het hoofd te slaan en in den nek te snijden en voorts van mishande ling van J. te Kaat. Wegens poging tot doodslag en zware mishandeling werd tegen bekl. geëischt twee jaar. De verdediger, Mr. Cohen, betoogde dat hier hoogstens van twee mishande- lnigen sprake kan zijn. Uitspraak over 14 dagen'. Een onvoorfleelig kostganger. In het beklaagdenbankje van de Haag- sche Rechtbank verscheen gisteren J.C. de J., die zich te Delft had uitgegeven voor (electricien bij de ELectrische cen trale, een kamer had gehuurd voor f 8.50 hoewel hij geen oent verdiende, op die ka mer den muntgasmeter had opengebro ken en het geld had meegenomen. Ver der had hij een linnenkast op die kamer opengebroken en daaruit ongeveer f 17 een gouden ring en -een medaillon ont vreemd. Daarmede was de „kostganger" verdwenen. Zoo toen de juffrouw-kamer- verhuurster bemerkte dat zij bestolen was stuurde zij er hare dienstbode op uit die den man nog aan het station had aan getroffen. Deze dreigde met de politie en daarop gaf beklaagde haar het geld terug, „als zij 't er bij zou laten". Ter te rechtzitting ontkende de man dit. Er was van geen prolitie gesproken en uit eigen beweging had hij, zoo toen het meisje er naar vroeg, haar het geld teruggegeven. Eerlijk had hij dat geld van de oude juf frouw geleend. Ook bij een andere juf frouw had bekl. getracht een kamer te huren len aan haar dochter had hij het medaillon ten geschenke gegeven dat hij bij de andere juffrouw had gestolen. Den ring had hij verkocht. Subst. off. v. Justitie mr. van Geuns, achtte bewezen betgeen ten laste is ge legd en waar hier een hardnekkige reci divist terecht staat eischte spreker één jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. H. L. Mees wees er op dat het geld reeds teruggegeven was voordat de poütie er zich mede had bemoeid; ring en medaillon weinig of geen waarde hadden -en vroeg een lich tere straf. De geschorste politieagent P. J. A. die heeft terecht gestaan wegens poging tot diefstal van geld ten nadeele van een koffiehuishouder te 's Gravenhage, is door de Haagsche .rechtbank tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Prov. Staten van Zuid-Holland. In de gisteien gehouden vergadering werden de speciale commissiën als volgt saamgesteld. le. de heeren v. Heemstra, Gevers Deynoot, Kerstens en Mees, voor de piovinciale rekening over 1908: 2e. de heeren De Wilde, Von Briel Sasse, Van Dorp, Gerretson, De Bruyn, van Liefland en v. d. Straaten voor de subsidieaanvragen voor inrichtingen voor vakonderwijs 3e. de heeren Schippers, Ruysch, No- let en Overwater, voor de aanvrage om steun voor de Huisvlijttentoonstelling te Scheveningen. 4e. de heeren v. Wi ch en, De Gij- se laar, Patijn, Verhoeven, Visser v. IJ zen doorn en Warnaer, voor bet voorstel betreffende eene geldelijke te gemoetkoming aan Oegstgeest voor overneming van den weg van de Poel brug tot aan den Rijksstraatweg 's Gra venhage. 5e. de heeren v. d. Gijp Barendregt, v. Dobbende Bruyn, Zaayer en Plan tega voor de verschillende polderregle menten of daarin voorgestelde wijzigin- gen 6e. de leden der vroegere commissie voor het \oorstel betreffende een nieuwe gemeente Hoek van Holland. Faillissementen. Uitgesproken: J. Cohen. koopman, wo nende te Arnhem, curator: mr. A. I. van Wal- sem. Geëindigd: H. H. Schorers, teZutphen B. E. Harbord, te 's-Gravenhage, Sport. Toer door Nederland. Aan dezen wedstrijd die heden ochtend te Amsterdam aanving nemen o.a. deel H. D. Tamse, Gouda, P. Straathof» R ij p w e t e r i n g en H. J. Groeneveld» Woerden. Om 6 uur dezen morgen uit Amsterdam vertrokken, worden de deelnemers tusschen 4 en 5 uur te Maas tricht verwacht (afstand 286 K.M.) Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. W. H. du Chatinier en gez., Haverstraat 22. stoker. G. van Keeken, Rapenburg 131. M. C. Schrijnemeeckers, Steenstraat 42,naaister. P. Batenburg, Stationsweg 23, dienstbode. D. J. Topman en gez., Bakkerkorfstraat 10.' verpleger, Th. h. van der Kaag, Heerenstraat 87d. J. Bakker en gez., Morschweg 11, opperwacht meester, veldartillerie. A. M, G. Pompe, Nieuwe Rijn 106. Wed. de Waal, Langegracht 166. G. Glazenborg, Jan van Goyenkade 15A, dienstbode. S. Stegenga, Vreewijksiraat 8. C. Bakker, Rapenburg 116, assistente bureau onderzoek van levensmiddelen. W. 1.Riethoven en gez.,Middelweg33,postbode. M. van der Werf, Utrechtsche Jaagpad 73. A. J. van der Ploeg, Rijn en Schiekade 3. Th. W. N. de Brouwer en gez,. Witte Singel 14, 2e Luit.-Infanterie. J, W. Loos, Oude Singel 228a, horlogemaker. H. J. Kramer, Paradijssteeg 34, los arbeider. Th. K. F. Baars en gez., Maresingel 32, electricien. I. D. Schilstra, Botermarkt 5, dienstbode. F. W. Boom, Schelpenkade 24. K. j. Mechelse en gez,, Garenmarkt 11, arbeider, H. M. Segaar, Diefsteeg 8. M. Schuijt Best, Koornburgsteeg 1. F. C. de Graaf, Steenstraat 11. J. J, Eilders en gez., Musschenbroekstr. 21>y onderwijzer. Ch. Onrust en gez., Haarlemmerstr. 188, H. H. E. Deelken, Pieterskerkstr. 6, le luit.* artillerie. a, S. j. van Beek, Rijn- en Schiekade 40b. j. F. le Blansch en gez., Heerenstraat 149, smid, E. Verdurmen, Steenstraat 55, onderwijzer. A. E. Kramers, Pieterskerk-Choorsteeg 17. A. G. Schouten, Acad. Ziekenhuis, pleegzuster. J. G. Lijbering, Witte Singel 31a, inspecteur registratie. W. J. van den Heuvel, Botermarkt 10. J. W. van Weerden en gez., banketbakker, Utr. Jaagpad 15. J. N. Vierbergen en gez., Morschstraat 14, Cementfabrieksbaas, J. Reinders, Thorbeckestraatl4, bewaarschool onderwijzeres. J. B. Diersman en gez,, Nipponstaaat 22 Opgave van Personen die uit Leiden zijn vertrokken. D. Boon, Haarlem, Tetterodestr. 79. Mej. fr. M. de Graaf, den Haag. Zijnbaan 8. Mej. M. W. J. Bomert, Breda, Brugstr. J. C. Frederiks, Deventer, Noorderbergsingel 8. Mej. C. M. L. C. Meijer, den Haag, Hugo de Grootstr. 67. A. v, d. Wal, Hellouw, (Gelderland). Th. H. Hulscher, Arnhem, Rijnstr. 62. Mej. Brinkman, Lisse, Wagenstr. D 9. H. W. Hoogeboom, den Haag, Swammer- damstr. 92. Dirk Bos, Arnhem, Prinsessestr. 21. Jan Wetterink, Oegstgeest, lohannastr. 150, B. P. Verhoef, Eindhoven, Rijksklerk Dir. G. H. Klosters, Oegstgeest, Morschweg 32a. Johan Kuhl, Alkmaar, Stationsstr, G. J. J. Greidanus, Haarlem, Leidschevaart 2. Mej. A. Broefhof, den Haag, Rijkhof v. Goens- str. 35. Klaas Smit, Arnhem, Openb. Slachthuis. Mej. M. de Graaff, Amersfoort, L. Bergstr, 9, G. K. Vos, Enschede, Dop. landmeter v.d. kesd. J. D. Sepers, 's Bosch, Nuchterdijk. Mej. Jansen-Karsten, Helder, Oranjestr. 27. LEIDEN. Geboren: Wilhelmina Maria d. van P. J. H. Burger en A. van den Berg. Leno d. van C. Blaavuy en H. Scheel. Willem z. van G. Uitterbogaart en D. Speksnijder, Johannes Hendrik z. van H. Bouwer.s en A. van Strien. Willem z. van T. Boekee eh E. Glas bergen. Aerm z. van J. Troost en R. Geskus. Christiaan z. van W. K. L. Rameau en E. Flippo. Hermanus z. van H. Vijlbrief, en M. M. van der Velden. A.braham z. van H. Vijlbrief en M. M. van der Velden. Klara d. van J. Singeling en G. van der Nat. Isaac z. van H. Jansen en J. Arnoldus. Willem Lodewijk z. van J. Leget en M. E. van Blijden- stein. Johannes Jacobus z. van C. W. Brandt, eu C. S. Cordia Mina d. van W. J. Paats en I. M. Oudshoorn. Theresia Maria Elisabeth d. van J. M. J. Kriek en C. M. Gijbels. Abraham z. van J. Mioch en G. Loman. Theodorus Gerardus z. van J. T. G. Klaverwijden en M. van Ackeren, Abraham z. van H. v. d. Laan en H, Meyers. Catharina d. van S. Brouwer en J. A. Maas. Willem Bartholomeus z. van A. Smit en B. E. Kleijsen. Overleden: K. van den Berg man van C. van Eginond 69 j. J. J. Megg z. van R. Megg en J, C. Nyhoff 63 j. OEGSTGEEST. Getrouwd: G. N. Ouds hoorn en A, van der Meij. G e b o r e n Herman Louis, z. v. H. Duijm en E. J. W. Bonte. Johanna Maria, d. v. G. van Leeuwen en A. Schaap. Everhardus, z. v. J. van Kampenhout en G. Jacobs. Johannes, z. v. J. P. de Groot en J. J. Beck. Christina Suzanna Teunia, d. v. J. van Nieuwkerk en J, W. C. van der Lof. Adriana Joanna, d. v. G. J. Lubbe en C. M. Grimbergen. Klaartje, d. v. W. J, Wassing en E, van den Hoonaard. Overleden: Hendrik van den Berg, 69 j., te Leiden, echtg. van C. van Egmond. Reintje Wolf, 37 j., te Leiden, echtg. van R. Wessel. Aagje Keijzer, 58 j., te Wassenaar, echtg. van W. F. Wessel. Johanna Bloemendaal, 56 j., echtg. van J. Zandbergen. TER AAR. Geboren: Theodorus, Cornelis, Petrus Paulus z, van C. A. Vink en A. M. Kempen. Overleden: Joh, Jac. Hoogervorst weda van Elisabeth Terhaar 79 L Staten van Zuid-Holland. Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben hed-en in haar tweedie vergadering1 als leden van Ged. Staten herkozen d-q heeren IJzermans, Mr, van der Veldie^ Mr. Limburg en Jhr. Mr. de Geer en; als buitengewoon lid -den beer Schippers^ De Voorzitter bracht hulde aan die jia,- gedachtenis yan het Statenlid de Vries* Toegelaten werd als lid vopn; Rottej"» dm lii to .d£ Jongh*

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2