ZATERDAG 2 JULI Per luchtschip op reis. E tijd is nog dicht Ï($W ac^ter ons? *oen we over een reis per luchtballon al leen dachten als over een avontuur van waag- halzerigen aard, ofwel als over een verhaal a la Jules Verne Wij herinneren het ons nog goed, hoe er van bestuur bare luchtballons een jaar of vijf, zes geleden, geschreven werd in de couranten als over de toekomstdroomen van een of anderen utopist, en hoe in ieder geval het denkbeeld, dat men luchtreisjes zou kunnen maken van stad naar stad naar believen, alleen goed scheen om door caricaturis- ten in malle plaatjes te worden bespottelijk gemaaktl En nu Als de natuurlijkste zaak ter wereld annonceert men, dat het bestuurbare luchtschip „Deutschland" ge regeld te Düsseldorf twee maal per dag zal opstijgen om tochtjes te doen van twee PLEIZIERREISJE DOOR DE LUCHT: het eerste „pleizier-luchtschip", de ballon „Deutschland'van het Zeppelin-type, die deze week voor het eerst eenige opstijgingen en luchtvaarten heeft gemaakt met passagiers, maar weer door een stormweer vernield is. Bij X is de gondel te zien, waarin 20 personen als passagier hun plaats vonden. drie uren naar sleden in den omtrek, en dat passagiersbiljetten te verkrijgen zijn tegen zooveel honderd, mark per keer. Inderdaad, we leven in 'een wonderbaarlijken tijdZeppelin heeft dan toch maar met zijn uitvinding en de vervolmaking ervan een ontzaglijke revolutie teweeggebracht in het verkeer, waarin hij het luchtverkeer een plaats heeft gegeven, en dat dit nu tot practische werkelijkheid is ge worden, hebben wel ten volle getoond de tochten, die zijn jongste reuzen- luchtschip, met 20 passagiers in een daarvoor ingerichten gondel, in de buurt van Düsseldorf heeft ondernomen. Het nieuwe luchtschip, dat alleen voorpassagiersverkeer dienen zal, heeft n.l. zooals onze foto doet zien in het midden onder den kolossalen ballon een soort wagen zon der wielen, waarin voor 20 personen op de meest com fortabele wijze zitplaatsen zijn ingericht. Van binnen is deze „luchtkajuit" met fijne houtsoorten belegd, terwijl een „cabinet de toi lette" en een buffet het noo- dige comfort geven dat zelfs een pleizier-luchtreiziger niet missen kan. Het maken van tochtjes per „Deutschland", die ook voor pleizierreisjes door par ticuliere gezelschappen kan „afgehuurd" worden, is al leen nog wat erg duur, zoo dat een reisje van een paar uren door de lucht nog al tijd een kostbare historie blijft, alleen voor goedvoor- ziene beurzen bereikbaar. En daarenboven heel vei lig is de historie óók nog niet, want na een paar tochten PLIEZIERREISJES DOOR DE LUCHT De passagiers-gortdel van de «Deutschland", geheel van aluminium met acajou- bekleeding gefabriceerd, een wonder van lichtheid en sierlijkheid tevens. De reus achtige afmetingen van het luchtschip komen eerst goed uit als men de grootte van/len passagiers-gondel eens vergelijkt met de afmetingen van het geheele schip op onze bovenstaande foto. PLEIZIERREISJES DOOR DE LUCHT In den gondel van de «Deutschland." Rieten stoelen met aluminiumplaten op den grond staande, een buffet met koude spij/.eu en wijnen en een ho meester, ziedaar de uitrus ting voor een luchtreisje dat reeds door verschillende vermo gende lieden als 'n primeurtje is genoten.] die buitengewoon goed slaagden, en die voor de geluk kigen welke eraan deelnamen, groot genot opleverden, is de „Deutschland" deze week door een stormweer terneer geslagen en verongelukt.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 9