Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. {ontstaan verschil van meen'mg-. Spr. ge looft, dat de beklaagde gelijk had. Bij •niet bestelling behoort, meent spr., de ge blaakte drukproef betaald te worden. Evenwel is het hoogst ongepast zoo op te treden in het huis van een ander als de beklaagde beeft gedaan. De eisch luidt f5 boete subs. 4 dagen hechtenis. Het ingestorte [wis te Breda. De Rechtbank te Breda veroordeelde overeenkomstig den eisch van het O. M. den architect Mermans tot 3 maanden en den aannemer Beekers tot 2 maanden ge- \*angenisstraf v Land- en Tuinbouw. Onteigening van houten vloeren bij be smettelijke veeziekten. De Minister van Londjbouw, Nijver- hèid en Handel heeft bepaald, dat voor taan als in gevallen van besmettelijke vee ziekte bij het reinigen en ontsmetten van houtwerk het plankhout deze bewerkin gen niet kan doorstaan en daaronder be zwijkt tr- een omstandigheid, waarop de Veearts bij het uitbrengen van zijn advies niet heeft kunnen rekenen de kosten van herstelling van houten vloeren aan het Rijk in rekening kunnen worden ge bracht, mits de desbetreffende uitgaven gering zijn, Tot nog toe werden in die ge vallen zelfs geringe kosten van herstelling niet voor Rijks rekening genomen, wat aanleiding gaf tot onbillijkheden. Gemeentezaken. Rekening Endegeest en Rhijngcest. De Commissie van financiën adviseert tot goedkeuring van de rekening, dienst 1909, van het Krankzinnigengesticht j,Endegeest" en het Sanatorium „Rhijn- geest" en ontvangt op f 13.003,15, in juitgaaf op f 182.173,655, sluitende met een batig saldo van f30.834,490. De zuivere winst bedraagt, na aftrek van rente en aflossing en een som van f 1482.34, overgebracht op het dienst jaar 1910 ter betaling van het onver werkt gebleven gedeelte van het be-< schikbaar gestelde eb drag ten behoeve van het maken van een permanente bad inrichting op „Endegeest" en van het .keukengebouw op „Rhijngeest" f 74 48.245. Stedelijke Werkinrichting. De Commissie van financiën adviseert tot goedkeuring van de rekening der Stedelijke Werkinrichting dienstjaar .1909, in ontvangst op f 13.952,71, in uitgaaf op f 13.946,81, batig saldo f5,91. Werk mans woningen Eenzelfde advies wordt uitgebracht ten "opzichte van de rekening dienst 1909 der Vereeniging tot bevordering Van den bouw van Werkmanswoningen. Het door de gemeente verschuldigde bedrag f2409,23. Gro enJiovenstraai. De nieuwe straat naast het Diacones- senhuis aan den Witten Singel en loopen- de langs de .Trekvliet, stellen B. en W. voor te noemen naar de buitenplaats, wel ke zich tot vcor korten tijd aldaar bevond de „"Groenhovenstraat." Notarieele Archieven. De Minister van Binnenladsche Zaken heeft zich bereid verklaard voor het her stellen der in slechten toestand verkee- rende oude notarieele archieven uit 's rijks algemeen archiefdepot, die aan de ge meente Leiden in bewaring werden ge geven, een bedrag van f 1000 beschikbaar te stellen, te verdeelen over vijf jaar. B. en W. bieden iü verband hiermede den Raad een staat van af- en overschrij ving voor de loopende begrootsng aan. Continu, atie van betrekking. B. en W. stellen voor, wederom voor wederom vcor den tijd van drie jaar te bestendigen le dr. W. die Jong in zijne betrekking als stadsgeneesheer en heel kundige, en 2e. mej. C. H. Vermaas in haar betrekking als stadsvroedvrouw. Jagen, op de Vroonwateren. Evenals vorige jaren vragen B. en W. iden Raad machtiging voor het seizoen. 1190—11 permissiën uit te reiken voor het jagen op waterwild op de Vroonwate- ren tegen betaling van f 12 per stuk. In 1909 werden 30 permissinë uitgereikt, tot een bedrag van f360. Verhuring van Weiland. B. en W. stellen voor aan de wed. C. Dieben-Biesiot na expiratie van den loo penden huurtijd, voor den tijd van twee jaren weder te verhuren de perceelen wei land onder de gemeente Oegstgeest ;niet bestemd voor het nieuwe ziekenhuis t- groot 2.54.70 JH.A. tegen f330 's jaars. Bij het onweer van Zaterdag avond is de bliksem geslagen in den toren der katholieke kerk te Rossum. De brand werd spoedig gebluscht. Ook in de pas torie sloeg het onweer in, zonder ernstige schade aan te richten. Te Dinxperlo wilde Vrijdag middag een troep Zigeuners met 7 beren qns land binnendringen. De ijlings ontbq- den marechaussees en verdere politie noodzaakten het gezelschap tot doortocht naar Bocholt De politie blijft de grens bewaken. Een bom werd geworpen tij dens een voorstelling in den schouwburg te Colon, in de Argentijhsclie provincie Buenos-Ayres. Zeven personen werden gewond. Vele verdachten werden gearre steerd. Op 11 April jl. werd door Aus ten Grothers, gouverneur van Maryland, het wetsontwerp onderteekend, waarbij het onderwijs in het Esperanto op alle openbare scholen van dien staat wordt voorgeschreven. Dit is de eerste maal, dat een staat het onderwijs in het Esperanto in een wet opneemt. In de toelichting pp het wetsontwerp, wordt er op gewezen, dat de beoefening van het Esperanto niet bedoelt de natio nale talen te verdringen. In een Engelsch blad troffen we teen advertentie aan, waarin een paar Hollandsche boerinnen staan afgebeeld boven een aankondiging van een bekend merk eau-de-colcgne, als wij 't wel heb ben: van een Keulsche firma. Het bij schrift luidt: „De sneeuwwitte handen hunner yrouwen zijn eeuwen lang vcor Hollandsche schilders een bron van be zieling geweest. Hollandsche meisjes ken nen het nut van eenige druppels zuivere... eau-de-colcgne Ln de waschkom ter ver hooging van die blankheid." Men moet 't maar weten. Te Utrecht vaceert de betrek- king van gemeente-ontvanger. Dezer dagen kwam bij burgemeester en wet houders deze sollicitant op audiëntie. Hij droeg een hcoge zijden pet en trad bij het college bunnen met een gemoedelijk: „Goeie merrege, heere." Hij was sollicitant vcor de ontvangers- vacature. Men dacht aanvankelijk aan een vergis sing, maar merkte aldra dat het een se rieus candiidaat was, die zich kwam pre senteeren. Hij was klein-handelaar, op een der dorpen rondom LTtrecht. Deed die zaken met vader en een paar broers. Vader was al oud, zou 't wel niet lang meer maken en als vader er niet meer was, was 't beter dat hij (de candidaat voor de ontvangers-functie) ler maar intijds tus- schenuit kneep. Hij had in de krant ge lezen, dat ze in de stad een ontvanger zochten, dat was nu juist iets vcor hem bij 'm thuis ging hij óók altoos over de centenen de centen van de ge meente Utrecht waren dezelfde centen als in de zaak van vader en de broers. Misschien een paar oenten meer. Het college keek ernstig, zeer ernstig Dat was er nu eindelijk eens een, als geknipt voor de vaceerende ontvangers- betrtikking. „U weet van de borgstelling, 120 mille, hypotheek met ovenvaarde, of effecten?" „Gewis, 'n borg zal ik hebben. En ef fecten 'k heb wel d'reis 'n stukkïe ge kocht, effect noemen ze dat. Zeker, ben 'r van thuis hoor. Heb ze zelf." Het college bleef ernstig. We hooiden wèl dat 't met moeite ging. Het was in de kamer een oogenblik stil. indrukwekkend stil. De sollicitant met de zijden pet vond die stilte benauwend, 't Liep nou nèt zoo goed .Hij was thuis over de centen gegaan en had effect. Dat had 'ie vóór op vele anderen. Maar nu die stilte! Zou er bezwaar zijn? Er schoot 'm wat in. „Ze kunnen me een jaar krijgen voor niets, voor niemendal. Daarna pas beta len." Nog bleef de ernst bewaard. De sollicitatie zou aldus besloot het onderhoud in overweging worden ge- men. Nu hij met alle voorwaarden ge noegen nam: de centen de borgtocht 't effect en 't jaar voor niemendal op den koop toe wilde geven moest hij er thuis nog maar eens rijpelijk over denken, 't Was toch een betrekking, waar héél wat aan vast zat. „Gewis. O, zeker. Goeie merrege, sa men." Sollicitant gaat heen. Volgenden dag 'n brief van den can didaat op 't stadhuis: ,,'k Heb 's gedacht en blijf er bij. Jullie kunnen me krijgen." Kinderwagens. Dr. Van Lissa schrijft in „Het Vaderl.": „Toevallige omstandigheden geven mij aanleiding de aandacht van ouders te vestigen op de zonderlinge ademhalings- kuur, waaraan zij hun kinderen onder werpen, als zij die rondrijden in de hcogst onpractische kinderwagentjes, die veel ge lijken op kinderstoeltjes op rollen en die meer en meer in gebruik komen. „In de wagentjes zijn mond en neus der kleinen niet meer dan een halven meter van het straatoppervlak verwijderd. Het is bepaald onmogelijk een plaats te vin den, waar het ademen ongezonder is dan juist daar. Zelfs bij volkomen windstilte is het gewone straatverkeer voldoende om op die hoogte een wolk van stof han gende te houden. Het behoeft geen lang betoog om te doep inzien, dat het ademen daarin nadeelig, zelfs gevaarlijk kan zijn Een kap helpt daartegen niets, want de kinderen blijven op dezelfde hoogte ade men. Hoe hcoger de wagen, hoe beter des te zuiverder is de ingeademde lucht.," Een vader schrijft nu naar aanleiding het bovenstaande het volgende: „Wat is het toch een geluk dat we dokters hebben. Geen moeder heeft er ooit aan gedacht, dat zij haar kinderen niet laag bij cjqn grond zaj mogen hoy den Na de waarschuw ing tegen de stoel tjes op rollen, zal het ieder duidelijk zijn, wat we met onze kleuters moeten be ginnen w „Immers we mogen ze nu ook, zoolang ze de loopkunst niet verstaan, niet over den 'grond laten kruipen,- maar moeten ze hoog in de lucht in een hangmat laten spartelen, een hangmat met hekwerk er omheen, anders gezegd kooi! „Voorts mogen we ze ook niet laten loopen pp hun beenen, wanneer ze niet boven het stof dezer wereld zijn uitge groeid. Zoolang Zij mond en neus niet behoorlijk boven de gevaarlijke zone kun nen verheffen, moeten we ze op stelten zetten en hun de èerste passen laten maken, zooals de bewoners der Landes in Zuid-Frankrijk. Of zouden we het het loopen leeren maar niet liever over slaan en dadelijk aan het vliegen be ginnen „Den dokter dank!" Geheelonthouding. In het fabrieks-reglement der machine- en mo- torenfabriek, voorheen Thomassen en Co., te Arnhem, komen de volgende bepalingen voor Vaste werklieden, minstens 6 maan den in dienst der firma, hebben aan spraak op 3 verlofdagen met behoud van loon. Wie niet meer dan 4 maal in 't jaar te laat is geweest, krijgt boven dien een reispenning van f7.50, f5 of f 2.50 (naar leeftijd en al of niet gehuwd zijn). Wie bovendien lid is van een geheel- onthoudersvereeniging krijgt daarenboven nog eenzelfde som. Zaterdagnamiddag sto okten twee meisjes van ongeveer 9 jaar een vuurtje op de brandplaats van varkens in Ter Neuzen. De kleertjes van een harer vatten vuur. Op deze afgelegen plaats was niemand aanwezig om hulp te ver leen en waarom h et kind, hevig gillend, naar de op eenigen afstand gelegen wo ning harer pleegouders snelde. Eer zij daar was, waren haar de kleeren, voor zoover zij ze niet had kunnen afrukken, geheel van 't lijf gebrand, zoodat zij ge heel naakt en met vreeselijke brandwon den overdekt haar pleegvader in de armen vloog. Dadelijk werd haar alle mogelijke verleend, wat niet kon voorkomen, dat zij na een nacht van lijden Zondagmorgen is overleden. Brand in een gevangenis. Eergisteravond werd door de omwo nenden gezien, dat vlammen sloegen uit een der celKamen van uit het huis van bewaring aan den Noordsingel te Rot terdam. Ook in de gevangenis zelve bleek intusschen het vuur reeds ontdekt te zijn. dat door den directeur geholpen door zijn personeel, met extincteurs werd ge bluscht. .De brand was blijkbaar aange stoken dcor een der celbewoners, die zijn bed .aan de vlammen had prijs gegeven, vermoedelijk met het doe! om een paniek te veroorzaken en aldus kans op ont vluchting te hebben. Eergisteren heeft te Rotter- dam een brandje gewoed^ dat ernstige gevolg _-n had kunnen hebben. De brood- bakkersknecht H. van Bergen in de Chrispijnlaan was met zijn vrouw ter kerke gegaan, daarbij drie kinderen van 6, 3 en 2 jaar achterlatende, die door met lucifers spelen het vuur veroorzaak ten, dat spoedig zóó in omvang toenam, dat de bovenbewoners uit de dakgoot met brandladders moesten gered worden. Een kostganger redde zich door lüt het raam te springen. De brand was in een uur gebluscht, waarbij de geheele woning uit brandde. De aangeteekende brief met vier bankbiljetten ter gezamenlijke waarde van f725, welke verleden Zaterdag door een inwoner van Breda werd verloren, is door een juffrouw aan den eigenaar terug bezorgd. Zij had den brief op straat ge vonden en heeft nu een beloon ing vanjf f100 gekregen De studenten van Munch en. In den nacht van Donderdag op Vrij dag hebben een 200-tal Munchener studenten zich aan ernstige vergrijpen schuldig gemaakt, die nog gelukkig zijn afgeloopen. De heeren hadden een uit stapje gemaakt naar Groszhesselehe. Toen zij laat in den avond huiswaarts keerden, waren zij in een buitengewoon „lollige" stemming, zoodat zij allerhande studenten kwaad uithaalden. Een hunner, een aanstaand ingenieur was zelfs zoo brutaal oin op de machine te springen en den trein te voeren. On ophoudelijk liet hij de stoomfluit gillen en de machinist en de stoker hadden alle moeite om te verhinderen, dat de „vroolijke" student gevaarlijke dingen ging uithalen. Zoo wilde de toekomstige inge nieur o.a. probeeren om den trein zijn grootst mogelijke snelheid te geven. Toen de heeren te Munchen aankwa men stond de politie hen reeds op te wachten, maar de studenten gaven zich niet zoo gauw gevangen, eerst na lang durige schermutselingen konden de groot ste belhamels gearresteerd worden. Het weer i n h e t b u i t e n 1 a n d. Van Ierland over Zuid-Scandinavië naar Rusland strekt zich een zone uit van lagen druk met verscheidene centra. Benoorden Ierland en boven de Azoren ligt een hooge druk. Dientengevolge heerschen in West- en Midden-Duitsch- land vochtige westenwinden, die koel weer met neerslagen tengevolge hebben, paar boven Ierland de luchtdrnk nog stijgende is, zijn bij een tijdelijk opkla ren koelere winden te verwachten. Voor uitzicht: Nog wat koeler, betrokken en regenachtig, frissche westenwinden. In 't Beiersche alpengebied heerscht voortdurend onbestendig weer en snel wisselende bewolking met nu en dan regenbuien. In de höoge bergstreken is het uitzicht klaar. In Bohemen en Opper-Oostenrijk be trokken, nu en dan regen, temparatuur weinig veranderdin Zuid-Tyrol over wegend helder, warm. In Zwitserland duurt het sterk be wolkte en koele weer voort met regen buien. Te Rostof a. d. Don heerscht sedert eenige dagen een zeer kwaadaar dige cholera-epidemie. Er komen dage lijks 2 a 300 ziektegevallen voor, mee- rendeels met doodelijken afloop. Er zijn uitgebreide voorzorgsmaatrege len genomen ter bestrijding der epidemie en uit alle deelen van Rusland zijn ge- neesheeren naar de geteisterde stad ge zonden om te trachten de ziekte tot staan te brengen. In de stad heerscht een hevige paniiek. De beste vrienden durven elkander de hand niet meer te geven. De verkoop van groenten en fruit is ver boden en gekcokt water wordt kosteloos verkrijgbaar gesteld. Wie maar eenigszins kan, ontvlucht het tooneel van jammer en ellende. De vertrekkende treinen zijn stampvol en aan het station zit voortdurend een ongedul dige menigte te wachten op nieuwe trei nen, die hen lang niet vlug genoeg naar hun zin naar veiliger oorden kunnen ver voeren. Een beroemd Petersburgsch professor, die ter bestudeering van de ziekte naar Rostof is gezonden, heeft verklaard, dat die ziekte moet worden toegeschreven aan het slechte water van de Don. Lastige klanten Een tweetal mijnwerkers had in Duitsch- land hun hebben en houden op af betaling gekocht en nauwelijks hadden zij de meubeltjes in hun bezit of zij ver dwenen met vrouw en kinderen inclusief de meubelen naar het land van belofte: Heerlen. Aanvankelijk ging alles .goed: de eigenaar van het afbetalingsmagazijn uit Mülheim had evenwel zoolang ge ïnformeerd, dat hij wist, dat zijne schul denaren zich te Heerlen bevonden. In het begin dezer week verscheen hij met een zaakwaarnemer te Heerlen. Hij zocht Maandagmiddag de woning van een der Duitsche mijnwerkers, en het trof wel toevallig, dat de mijnwerker „schicht" had .In 'n oogwenk was de heele boel buiten gedragen, met behulp van derden. Het mijnwerkersvrouwtje protesteerde doch hare protesten hielpen niet, te min der, daar beide personen zich als „Po- lizea" voorstelden. De heele rommel werd naar het station gebracht. Den volgenden dag zou bij den tweeden mijnwerker het zelfde spelletje werden herhaald. Edoch, deze was verwittigd, en zijn vriend had zich bij hem vervoegd. Toen de Duit sche „Po'.ized" kwam in casu de man van 't afbetaüngsmagazijn plus zijn zaak waarnemer en jn het huis wareii, begon het al aanstonds van dik hout zaagt men planken. Van woorden kwam het tot da den. Revolvers werden getrokken, er werd geschoten, geslagen, gescholden een for meel gevecht op leven en dood tusschen de vier landgenooten onderling. De eigenaar der meubeltjes had nog het ongeluk door een dak te vallen. Alle vier werden ernstig verwond. De wonden wer den verbonden door dr. De Wever. De politie arresteerde drie der Duitschers, den zaakwaarnemer niet. Zij zullen allen naar de gevangenis te Maastricht worden overgebracht; de mijn werkers wegens poging tot oplichting, de eigenaar van het afbetalingsmagazijn we gen poging tot doodslag. De meubelen werden aan het station, waar zij ter verzending gereed stonden, in beslag genomen. (Maasb.) Kostbare galanterie h- De „Evening (Standard" vertelt den uitslag van een curieus proces. De hertog van Marlborough wandelde onlangs met een jongedame in de serres van een bloemistfirma, toen zij plotse- lnig opgetogen bleef staan voor een roos van heerlijke kleur. Vol hoffelijkheid pluk te de hertog de roos en bood deze der dame aan Den volgende morgen ontving hij tot zijn groote verbazing een rekening van f 1.875. Hij ging liever een proces aan dan te betalen, doch de bloemist won het proces daar hij kon bewijzen tien jaar te hebben nocdig gehad om deze nieuwe soort roos te kweeken. De langste tunnel der wereld In Amerika, in den staat Washington, zal een tunnel door het Kaskadengebergte geboord worden, die een lengte krijgt van 35 Engelsche mijlen en die het oostelijk deel van Washington met het kustgebied moet verbinden. De bouwkosten worden geraamd op 21/2 millioen per Eng. mijl, terwijl door de invoering van eiectiisch bedrijf voor het totaal benoodigd bedrag rond 180 milli oen gulden zal moeten worden uitgetrok ken. Een ontvluchte aap. Mevr. W. D., aan de Leidschevaart, te Haarlem, bezit een aap. Gistermiddag zijn kans schoon ziende, brak hij uit en maakte een wandeling in de omgeving. Hij zocht zijn weg niet op den beganen grond, maar over de daken. Een wilde jacht» waarbij zich verschillende vermakelijke tooneeltjes voordeden, volgde. En einde lijk, nadat men een uur of wat in het getouw was geweest om sinjeur te pak ken te krijgen, gelukte dit een paar mannen, die hem op den zolder van een der huizen aan de Brouwerstraat, alwaar hij zich op een aldaar staand bed had neergevleid, overmeesterden. (O. H. Ct.) In de Sted. Werklnr. zijn opgenomen. DATUM. DAGEN. Vol. (Kin- To taal. 19 Juni Zondag 33 33 20 Maandag. 50 50 21 Dinsdag 33 33 22 Woensdag 49 49 23 Donderdag 50 50 24 Vrijdag 51 51 25 Zaterdag 51 51 ALFEN. Bevallen: J. M. Grobben geb. Heijneman, z. H. C. Korver geb. Plekenpol, d. A. Butterman geb. Oudshoorn, z. M. C. van Hofwegen geb. Fol, z. Overleden: G. Reijn, vr. van A. C. Wil denburg, 70 j. M. Otto, jd. 2 mnd. M. van Donk, jm. 5 j. P. van Pijlen, jm. 1 week. BOSKOOP. Geboren: David, z, van J. S. Hornemann en C. van Dijk. Johannes Anto- nius, z. van W. van der Maat en A. de Groot. Ondertrouwd: Louis Alexis Frederic le Mat en Henderica Adriana Turkenburg. Overleden: H. J. Grootendorst, 3 mnd. N. Booij. 19 j. K. van der Kroeg, 80 j. HAARLEMMERMEER. Getrouwd: T. van der Luit en L, C. Gortzak. F. Hogeveen en C. van Mul. Bevallen: C. de Vos geb. Vonk, z. -- E. M. v. d. Pol geb. Houtkooper, z. M. de Jeu geb. Wezelenburg, d. A. Café geb. Breur, d. Overleden: J. H. Huisintveld, 8 m. LEIDERDORP. Geboren: Cornell's, z. van G. van Tol en E. Kersbergen. Neeltje, D. van S. Schuijlenburg en J. Hijzelendoorn. -- Dirk, Z. van Lena Keijzer. OUDSHOORN. Bevallen: M. Blom, geb. van Baarle, D. A. Bergshoeff geb. van Braak, Z. C. Kelderman, geb. van Weeren, D. Overleden: M. Immerzeel, 64 j. geh. met J. van Straten, Gehuwd: C. G. Hoogendoom, jm. met L Burggraaf, jd. STOMPWIJK. Ondertrouwd: L. Ouds hoorn jm. 24 j. en M. Glastra jd. 30 j. Bevallen: A. A. v. Lochem, D. W. Hoogendorp geb. Roffelsen D. J. W. Verha gen geb. v. v. d. Krogt Z. Overleden: G, J. v. d. Krogt Z, 7 w. C. P. v. Leeuwen D. 12 m. M. E. Olsthoorn. D. 11 j. VEUR. Overleden: F. C. v. d. Nagel V, 96 j. wed. van C. de Ruijter. ZEVENHOVEN. B e v a 11 e n G. Verkerk geb. van Vliet, Z. Overleden: P. van Es, echtgenoote van C. Maarsseveen, 51 j. Gehuwd: J. Wensveen en G. Rijneker. A. van Poelgeest en M. Zuidam. M. Kalsho- ven en N. Verzaal. Marktberichten. ROTTERDAM, 27 Juni. Buitenlandse!.-» g r a n e n, op de condititiën van de Rotterdamsche Graanbeurs, gezond, boordvrij, tweemaands, bij minstens 5 last. Stemming vaster, Rogge per 2100 kg, 74 kg. Bulgaar f 145,72/73 kg. Bulgaar lad./geladen f 134 a f 135, 9 Pud 10/15 Taganrog ladend/geladen f 136. Gerst per 2COO kg. 65/66 kg. Zwarte Zeef 115 a f114, 60/61 kg. Zwarte Zee f113, 60/61 kg. Zwarte Zee dag gewacht f113, 63/64 kg. Zwarte Zee stoomend f113. Voererwten per 80 kg. Petersburger Juni/Juli afl. f5.80, dito Juli/Aug. afl. f5.85 a f5.90. Mais per 2000 kilos. Servische Mixed f 132. dito dito dagel. gewacht f130, dito dito later gewacht f127 a f 128; grove Donau f 126af 128, dito dito stoomend in/aank, tijd f 126 a f 124, dito geladen/gestoomd f123; Amerik. Mixed stoomend f 135, Galfox stoomend f 123, Donau stoomend f 122. In publieke veiling zijn heden verkocht ca. 200 tons Odessa Mais liggende alhier in lichter f 112}^ tot f 113J^ per 2000 ko, contant plus 2 pCt. veilingkosten, boordvrij langs lichter alhier geleverd. AMSTERDAM, 27 Juni. Buitenlandsche granen op conditiën van de Amsterdamsche Korenbeurs. Mais. Amerik. disp. f144, La Plata disp. f133, stoomende f 126, April/Mei f 125, Mei/Juni tot Aug./Sept. f123. Witte Indische disp. f126; stoomende f126; April/Mei f127. Odessa disp, f136. AMSTERDAM, 27 Juni. Aardappelen. De prijzen waren als volgt: Andijker blauwe f 0.k —.0. Friesche blauwe fO.OO 0,00 muizen f4.10 4.35. Geldersche blauwe f 0.00 h 0.00, bonte f .00 -.0. Zeeuwsche bonte f 0.00 0.00, blauwe f 0.00 a 0.00, eigenheimers f 000 —.0; bravo's f0.— h 0.00. 1|polder bravo's f 0,00 a 0.00, bonte f 0,00 a 0.00, blauwe 00 a 00 ct. Malta's spring. 10 alle. per kilo. Andijker muizen, groote f 3.50 a f 5.20, kleine f 0.— ci 0.— per half mud, dito f 2.60 &3.20perzak, Katwijker muizen, ronde fO.OO a 0.—. Westlandsche zand, ronde f 4.25 a 4.50 p. mud, N. Hollandsche Eerstelingen f3.00 a 3.40, Aanvoer 5 ladingen. AMSTERDAM, 26 Juni. Olie. (Bericht van de makelaars Matthes Porton). Raapolie per 6/w. f 27Kvliegend f 26K per hectoliter. L ij n o 1 i e per 6/w. f 37Kvliegend f 36K per hectoliter. ALFEN a. d. RIJN, 27 Juni. Ter kaasmarkt werden aangevoerd 12 wagens, te zamen met 3618 kg. Goudsche enkg. Leidsche kaas PrijzenGoudsche van f 28.tot f 30.00 per 50 kg., 2e soort f 25.— a f 27.—Leidsche f per schippond (150 kg.) Handel traag. KAMPEN, 27 Juni. Aan de botermarkt bedroeg de aanvoer 314 achtste en 44 zestiende vn. De prijzen waren als volgt bij het consortium van boterhandelaren p Vé vat f 233^ a 25 p. Ka vat f 11^ a 12Yi, per H kilo 60 a 65 ct. OUDEWATER, 27 Juni. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd 114 par tijen, 5775 stuks, wegende pl.m. 34525 kilogr. Prijzen waren voor le soort van f 28.00 tot f 3U.00, zwaardere f voor 2e soort van f 25.— tot f 27.—. Handel matig. LONDEN 27 Juni. Veemarkt. Noteering, Aanvoer 900 Runderen 3/6 5/4 8000 Schapen 3/6 5/8 10 Kalveren l SCHIEDAM, 27 Juni. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 12per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn traag. Spoeling per ketel f 0.80. Graan-Spiritus f 14K aMelasse-SpirituS t 11% h 11K, ruwe Spiritus f 6% 7.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6