Uit Stad en Omgeving. Ikwam per fiets aangereden, reed met een flinken gang op een balk, welke op den weg lag (wellicht door het werkvolk vergeten op te bergen. Hij vloog over !de fiets heen en schoof eenige meters verder. Ernstig gewond aan één zijner .handen moest hij zich dadelijk naar dokter van Dorsten begeven, die de wond zui verde en ze daarna verbonden heeft. WASSENAAR. Bij den heer de W. aan het Wassenaarsche Slag werd in den nacht een autsmaat mede'genomen en op eenigen afstand van 't Café stuk geslagen. De inhoud bestaande uit circa 300 stukken chocolade bleef natuurlijk niet achter. Op den Haagkant deelde een 7-ja- rig kind aan haar ouders mede, dat ze door een opgeschoten jongen in 't bosch gelokt was. De ouders begrepen wat het doel hiervoor geweest was,. Den volgen den dag werd nauwlettend toegezien. Het kina wees den iongen, dien men ;verdacht aan. Hij bekende het feit te hebben bedreven. ZOETERWOUDE. Zondag hnebben .de Jongelingen van ons patronaat op het Dorp alhier den feestdag van den H. 'Aloysius plechtig gevierd. Onder de Vioegmis naderden zij allen tot de tafel. In het kerkgebouw was binnen liet priesterkoor het beeld van hun potroon- heilige geplaatst omgeven nvt groen en bloemen. In den namiddag na afloop der Gods dienstoefeningen gaf op het Dorp de fanfare van gemeld patronaat onder lei ding van haar Directeur den heer Schink- te Leiden, eenige nummers ten gehore. Dat genoeglijk uurtje bracht veel men- :schen op de been. Na afloop daarvan kwamen alle Jon- gelingen in het patronaatsgebouw op het Dorp bijeen, alwaar zij onder leiding van den ZeerEerw. heer Kapelaan J. Röbers een gezelligen avond hadden. Den lsten Juli a.s. zal het voor den heer J. P. Letschert. brigadier titulair bij de Rijksveldwacht e:i gestationeerd te Leiderdorp een gewichtige dag zijn. Als dan zal het 30 jaren geleden zijn dat hij benoemd werd tot Rijksveldwach ter ter standplaats Rosmalen. Niet alleen in deze functie heeft hij het Vaderland eerlijk en trouw gediend. Als Jongeling trad deze nog krachtige en ijverige man in dienst bij het Regiment Vesting-Artil lerie en werd later op zijn verzoek over geplaatst bij het Wapen der Koninklijke Maréchausseé's. Bij dat Wapen diende hij 8 jaren en werd toen aangesteld tot agent van Politie te 's-Gravenhage. wel ke positie hij verwisselde voor die van Rijksveldwachter. H. M. de Koningin be haagde het hem te verleenen het zilveren eerekruis met brevet voor 2a jarigen' troawen dienst..De Vereeniging tot red ding van drenkelingend te Amsterdam schonk hem de zilveren medaille vcor het opwekken van levensgeesten bij een idi enkeling, en de vereeniging tot be scherming van dieren, waarvan onze Ko ningin Moeder beschermvrouw is, schonk hem resp. de bronzen en zilveren medail le. Tevens siert de verguld zilveren me daille van de Nederlandsche Politiever- eeniging zijn borst. Moge het den jubilaris gegeven zijn nog vele jaren zijn werk met ijver en lust te verrichten. ZEVENHOVEN. Door B. en W. is gunstig beschikt op het verzoek van J. Smit, om een nieuwe smederij te bou wen, en de nu bestaande in te richten tot een proeflokaal. Kerknieuws. De nieuwe apostolisch Vicaris van Curacao. Naar wij vernemen is als opvolger van wijlen Z. D. H. Mgr. J. J. A. van Baars tot Apostolisch Vicaris van Cura9ao be noemd de hoogeerwaarde pater G. Vuyl- steke O. P., overste der Missie van de eerw. paters Dominicanen op het eiland Portorico, tevens vicaris van den hoog- eerw. pater provinciaal der Orde in' Nederland. (Hg.) Faillissementen. Uitgesproken: M. Dalebout, openbare koopvrouw in dameshoeden te Arnhem. Curator mr. A. I. van Walsem. N. Uljee, slijter, te Arnhem. Curator mr. W. J. baron van Lynden. V. Deen, brood-, koek- en banketbakker te Uitgeest. Curator mr. F. H. G. van der Hoeven Nml. Venn. Nieuwe Helmondsche Schroef stoomboot-Maatschappij, kantoor houdende te Amsterdam. Curator Mr. M. van Regteren Altena -- Elias Sarlui, groentenventer, te Amsterdam, Curator als voren. S. van Leeuwen, echtge- noote van M. van Laar, den Haag, curator mr. B. van Rossem. Opgeheven: Willem Kuyten, lederhande laar, te 's-Hertogenbosch. Geëindigd: S. (J.) Kool, kruidenier, te Amersfoort. Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. D. van Assen, Lage Rijndijk 18, schilder. W. Ouweleen, Noordeinde 25, kantoorbediende. A. H. Reule, Maresingel 32. A. J. Mastenbroek, Hoogewoerd 75, banketb. P. Kriek en gez. Hoefstraat 56b, sigarenmaker. E. Bult, Rijn- en Schiekade 66, klerktelegr. s.s. A. L. van den Berg en gez. Oude Rijn 124a. W. Post, Hooge Rijndijk 2a, dienstbode. A. J, de Gelder, en gez., Prinsenstraat 39a., colporteur. L. de Jong, Diaconessenhuis. J. H. J. Wilmot, Oude Vest 11a. boekhouder, J. Kempen, Lage Rijndijk 25, kleermaker. H. A. Gijbeis en gez. Rijn- en Schiekade 35. machinist. J. Bouthoorn, Mariënpoelstr. la, dienstbode, C. C, P. J. van Esch, Breestraat 58/50. Wed. Brave-Saur en gez., Nieuwe Rijn 13. F. G. Riesz pn gez., Plantsoen 33, kapit.inf. C. Trouwee, Haverstraat 16, tuinman. T. Korteland, Clarensteeg 34, werkman. C. M. Houniet, Botermarkt 2 dienstbode. Opgave van Personen die uit Leiden zijn vertrokken. D. G. Oorthuijs, Amsterdam, v. Eeghenstr. 18 Mej. J. Boerwinkel, Meppel. K. W. Dam nierman, den Haag. Mej. M. C. Kooloos, Voorhout. D. van Rijn, Oegstgeest. Mej. R. H. Brussee, Oegstgeest. Mej. W. Hoogervorst, den Haag, Hotel keijl. W. Fred. Tuirchof de Moed. den Haag, N.W. Buitensingel 179. D. Kreft, Wassenaar, Papelaan. Fr. P. Knaap, Oegstgeest, Pieterstraat 121. C.P. Jonsz, Nijmegen, Burghart v. d. Bergstr. 42 Fr, Smit, Sneek. V. E. Vethake, Koedijk, Ned. Herv. Pastorie. Ferd. P. Keijter, Arnhem, Lawick v. Pabstr. 30. A. Baartman, den Haag, Albert Cuyperstr. 75. Johs. Broerma Wijchen, Hoogeweg 57. J. R. B. Feijkes, Dordrecht. Hof 9. Mej. A. Chr. Heemskerk, Amsterdam. Bor- geistr. 1325 II. H. Harland, Utrecht, Javastr. 16. Rechtszaken. Drama te Rijswijk. Gisteren is de behandeling begonnen van de zaak .tegen den student jhr. O. G. v. S., die op 16 April j.l. mevrouw W. te Rijswijk met 3 revolverschoten! van het leven heeft beroofd. Wij Ver volgen het relaas van het getuigenver hoor De wapenhandelaar waar de revolver gekocht was, gaf eenige inlichtingen om trent het wapen dat voldoende capaci teit bezit om op korten a,fstand iemand te dooden. Dr. Scholtema getuige en deskun dige heeft in het z.g. A'.ofentje bij Rijswijk op den 17en 's morgens het lijk van mevrouw W. gezien. Hij kent me vrouw W. gedurende 11 jaar. Zij is zijn patiënte geweest. Hij heeft haar geassisteerd bij een accouchement. Eeni gen tijd na de bevalling bemerkte ge tuige dat hij met een zenuwpatiënte te doen had; of het hysterie was of eene andere aanleiding weet get. niet, maar daar hij geen zenuwspecialist is, had hij haar overgedragen aan dr. S.igter. Mevr. W. had neigingen om toe te geven aan plotselinge invallen en was zeer klein- zeerig. Voor een kalm beraamd plan tot zelfmoord achtte getuige zijn gewezen patiënte niet in staat, wel voor een plot- selingen inval. De president leest een brief van me- vicuw W. voor in de Engelsche taal ge schreven, waarin deze herinnert aan aan gename oogenblikken samen doorge bracht en waaruit blijkt dat zij allesbe halve aan zelfmoord dacht. (Deze brief werd nooit aan bekl. verzonden maar door jneneer W. gevonden en aan de justitie ter hand gesteld.) Beklaagde beweert dat de brief dien mevrouw W. hem schreef van geheel an deren inhoud was en dat daarin mevrouw W. zeer duidelijk den wensch had te kennen gegeven om te sterven. Dien brief heeft hij verscheurd, dus kan hij dit niet bewijzen. Alsnu volgt het rapport der lijkschou wing, gedaan door dr. Polak Daniels en dr. de Graaf. De dienstbode die 7 jaren bij me vrouw W. had gediend, verklaarde dat zij heel lief was, maar in ^len laatsten tijd nog al nukkig. Meneer W. was veel uit de stad en mevrouw ging dan veel uit. Zij ontving veel brieven van diezelfde hand, die mevrouw zelf uit de bus haal de. Kort voor het voorgevallene te Rijs wijk had mevrouw nog een nieuw cos- tuum laten maken en daags tevoren nog een nieuwen hoed laten komen. Meer malen ging mevrouw na het eten naar den Haag. Voor zoover g etuige weet droeg mevrouw altijd een corset en Don derdags voor den moord was er nog een nieuw gekomen. (Den avond van. den moord had mevrouw W., zooals men zich herinneren zal, geen corset aan.) In de 7 jaren dat getuige bij mevrouw W. gediend heeft, was deze zoo goed als nooit ziek geweest. In den laatsten tijd was mevrouw erg zwlaarmoedig en zei meermalen dat zij maar wijde dat zij dood was. Op den bewusten Zaterdag avond had mevrouw êischeid genomen van de zuster van getuige, die ook bij mevrouw diende, en den huissleutel mee genomen. Bepaald iets bijzonders had get. dien flag niet bij mevrouw waarge nomen. Als meneer W. niet thuis was was me vrouw altijd vrcolijk en naarmate zijn te rugkomst naderde werd zij zwaarmoe diger. Blijkbaar ergerde het mevrouw wanneer over haar echtgenoot gespro ken werd. Eeni-ge passages uit het dagboek van beklaagde worden voorgelezen, waaruit blijkt, dat de relatie met mevrouw W. in September 1909 was afgebroken, doch weer was hernieuwd door tusschen- komst van den kamerverhuurster bij wie mevrouw haar nood geklaagd hadj en dat beklaagde nog altijd veel vdn me vrouw W. hield. Hierna deelt bekl. mede, hoe hij met mevrouw W. den 12en Apiil reeds had afgesproken dat hij haar en daarna zich zelf zou dooden. Als datum was toen bepaald 16 April, den tweeden verjaar dag van de intieme kennismaking. Her moest cok gebeuren voor de heer W. van de reis terugkwam, hetgeen spoedig zou gebeuren. Mevrouw W. wist dat hij een revolver had gekocht, want hij had haar het wapen laten zien. Bij deze gelegenheid zou zij het wapen nog te gen. het hoofd gedijkt hebben. Dr. Stigler, die in c!e tweede helft van 1904 meviouw W. in behandeling heeft gekregen van dr. Scheltema, deelt mede, dat zij in behandeling is geweest een half jaar, Tnet onderbreking van '6 weken, dat mevrouw W. naar Engeland was geweest. Mevr. W. was zenuw-pa tiënte, die een hysterische aanleg had, die zeer gemakkelijke onder hypnose was te brengen en uit dien foestand gemakkelijk in den gewonen slaap over ging. Getuige acht het mogelijk dat me vrouw W. aan beklaagde een brief ge schreven heeft, waarin zij hem verzocht bij haar te komen om af te spreken zich van het leven te berooven, te eerder daar meermalen over zelfmoord was gespro ken en geschreven. Het is zeer goed mo gelijk dat mevrouw W. nog een nieuw costuum en hoed heeft laten komen, want al was er over zelfmoord gespro ken en geschreven dan was liet toch nog niet zeker, dat het plan ten uitvoe ring zou komen. Mevrouw B. deelt mede, dat bekl. vol bewondering en liefde voor mevrouw \V. was. Bekl. was hoogst discreet en liet zich zelden over iemand uit. Zijn ka rakter was terughoudend en erg timi de. Hij \.js diep melacholiek en soms zoo treurig en neerslachtig dat het grens de aan ziekte. Hij was heel goedhartig en ook medelijdend voor mevrouw W. Geduiende de laatste weken heeft ge tuige den indruk gekregen, dat bekll zeer gedrukt was. Van zelfmoord heeft beklaagde haar nooit gesproken. Aan het zoontje van getuige heeft beklaag de wel veel goeden raad gegeven een paar dagen voor "het drama en een sou- venirtje. Het slechte uiterlijk van bekl. in den laatsten tijd had "getuige getrof fen. Op een vraag van den president deelt beklaagde nog mede dat hij getradht heeft, herhaalde jialen, om mevrouw W. haar man te doen verlaten. Meviouw 3. wil .niet nalaten mede te deelen waarom zij zulk een groot me delijden met beklaagde heeft. Hit was een zwak verwend kind en zijn ouders hebben hem niet van de helling terug gebracht, waarop hij gekomen was. In- plaats hem uit de verzoeking terug te nemen hem zelfs te dwingen Delft te verlaten, liet men hem daar. De bekl. is onvoltooid opgevoed en daaraan schrijft getuige de zwakheid van wil en karakter van den beklaagde toe. Als een kind zwak is zegt getuige dan help ik het dubbvel. Beloften tegenover zijn vader afleggen bëteekende hier niets. Zijn vader had moeten informee- ren of zijn kind zijn beloften nakwam. En wanneer getuige den heer G. al eens inlichtte en wees op het gevaar dat zij toen nog niet in vollen omvang kende, werd zij uitgelachen en sloeg men geen acht op haar ivenken. Eerst te laat is het getuige duidelijk geworden hoe wei nig steun bekl. had. Als getuige vergund wordt naar haar plaats te gaan wordt er op de publieke tribune, waar heden bijna uitsluitend da mes staan, geapplaudiseerd. Tenslotte geeft dr. P. nog eenige in lichtingen omtrent de lichaamsgesteld heid van bekl. Deze heeft hij behandeld voor neurastenie. Bekl. lijdt aan diei ziekte en psychische impotentie. Onder groote belangstelling werd heden voor Haagsche rechtbank de be handeling voortgezet van de zaak van den student Jhr. Gevers, van SLmonshav-en,. Opnieuw werd de beklaagde aan een verhoor onderworpen. Hij hield vol dat mevrouw W. dien avond niet haar ver langen had te kennen gegeven d a t b e k 1 haar zou dooden. Wel was Dinsdag dags te voren afspraak gemaakt dat bekl. zich eerst het leven zou benemen en me vrouw W. daarna hetzelfde zou doen. In den avond van 16 April had bekl. eerst kalm met mevr. W. over de tusschen hen bestaande verhouding gesproken. Het ge sprek was heftiger geworden, en bekl. ha mevr. W. zoodanige verwijten gedaan dat zij was gaan huilen. Toen vroeg bekl. haar vergiffenis, en daarop verzocht mevr. W. hem haar te dooden nadat bekl. had gezegd: „Ik doe het, er is niets meer aan te doen." Waar mevr. W. steeds verklaard had ongelukkig in haar huwe lijk te zijn, had bekl. gedacht dat zij ge lukkig zo zijn, wanneer zij dood was. Uit het hierna voortgezette getuigen verhoor zij aangestipt dat de heer DLIIe- sen, fabrikant te Rijswijk en Mevrouw Gijsberta Hodenpijl, aldaar, beiden ver klaarden, dat meviouw Waller was, een lieve vrouw. Eerstgenoemde had van de verhouding piles afgewezen en den be klaagde herhaaldelijk verzocht de rela tie af te breken. Bekl. had beloofd dit te zullen doen, cok aan den echtgenoot van mevr. Waller, maar was zijn belofte niet nagekomen. Beslist ontkende bekl. tegenover getui ge Dillesen, dat hij met zijne verhouding tot mevr. W. had te koop geloopen. Acht te getuigen Dillesen mevr. W. niet tot zelfmoord in staat; getuige Gijsberti Ho- denpiji meende dat mevr. W. wel van •een zoodanig temperament was om op een gegeven oogenblik te vragen om haar te dooden. Mevr. Ham van Heijst, die mevr. W. uitstekend kende, verhaalde van haar wisselenden gemoedtoestand. Als mevr. W. in een neerslachtige bui was, achtte getuige haar best in staat, een einde aan haar leven te maken. Dezjï getuige was van oordeel dat de liefde tusschen bekl. en mevr. W. wed er keer ig was. Me vrouw W. had zelve gezegd niet buiten bekl. te kunnen. Een vriend van bekl., de civiel-inge- nieur Roelvink te Amsterdam getuigt ook van de oprechte liefde .van bekl. voor mevr. W. Volgens getuige was bekl. goedhartig en leed hij veel onder die verhoudingt ot mevr. W. Na dit getuigenverhoor wordt bekl. opnieuw ondervraagd. Den president ant vvoordt hij dat getuige mevr. Bicker voor hem als een moeder is geweestdat geheel zijn leven gedraaid heeft om te voldoen aan zijn lustendat hij zijn vader van 82 jaar g;ooit pleizier heeft gedaan zijn vader hem wél. „(Hier barst bekl. in tranen uit). Aan rechter Schlingemann verzekerde hij opnieuw dat mevr. W. in den nood lottige» avond toen hij zijn revolver! kreeg, wist wat er gebeuren ging. lAsnu geeft Dr. Rosenstein zijn oor deel. Het is zijn indruk dat bekl. is een neurasthenicus. Volgens get. heeft bekl. liet plan gekregen zich zelf en ipevr. W. te dooden en dat hij gedwongen door mevr. W. geen keuze hf eft .gehad in de motieven. Een man als bekl. heeft geen heerschappij en zelfbeheersching. Hij en mevr. W. hebben zielkundig de omstan digheden doen geboren worden. De geestestoestand van bekl., tijdens het gebeurde kan door een niet-psychia- ter niet worden beoordeeld. Dat is, volgens getuige, een absolute onmogelijkheid. Ook de bekl. zelf kan niet oordeelen over zijn nomaliteit of abnormaliteit. Hysterische menschen kunnen zeer goed simuleeren en zich geheel anders uitlaten dan zij van plan zijn te handelen. Bij het type van mevr. W., gegeven haar neiging tot bravourestukjes gege ven haar hysterische» toestand, kan het zeer goed zijn, dat van mevr. W. de drang is uitgegaan op bekl. om haar te dooden. Dr. Rosenstein die den indruk heeft gekregen dat bekl. veel van Mevr. W. hield, verklaarde nog dat z.i. iemand, die een misdrijf begaat uit groote liefde, haat of jalouzie, minderwaardig is. Voor minderwaardigen acht de deskundige de straf een rem. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank eischte ZEVEN JAAR gevangenisstraf te gen beklaagde wegens doodslag. Academienieuws. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de Staatswetenschappen, na verdediging „Stellingen", de heer Kr. Jacob Sebald Barbas, le luitenant der Infanterie, ge boren te Bemmel (Geld.) wonende en garnizoen houdende te Arnhem. Geslaagd voor het-voorbereidend ex. voor den Ned.-Ind. adm. dienst de hee- ren J. E. Boulanois (Rotterdam). N. Beets (Haarlem), E. H. Brands (Den Haag) en .H C. Prins (den Haag). Candidaats-ex. rechten, de heer H. C. G. Loriaux (Rijswijk, Z.-H.) GRONINGEN. Op stellingen bevordert tot docter in de rechtswetenschap, de heer P. Bosscher, geboren teTermunter- zijl- Candidaats-examen geneeskunde de heer T. Wassenaar (cum laude) en mej. A, M. E. R. Tiemersma. Tweede gedeelte doctoraal geneeskunde de heeren G. W. Reddingius en F. H. van Loon (cum laude). UTRECHT. Doet. ex. geneesk. (tweede- deel) de heeren C. Spijkerboer, J. C, Beker, G. ten Doesschate en H. G. Lange- meijer; Theor. geneesk. examen (tweede deel) de heer A. C. Polderman cand. ex. scheikunde de heer A.J. Bijl; cand. ex. plant- en dierkunde mej. C. M. Verment cand. ex. rechten: de heer J.J. Spren- ger van Eijck; doet. ex. rechtsw.de heer Th. J. A. Dolk. AMSTERDAM. Doctoraal examen in de geneeskunde de heer P. L. J. de Bloeme en mej. A. J. Scholte. Theoretisch geneeskundig examen de heer I. J. Bruins, de heer J. P. A. F. Schuurman, geboren te Zeist, en mej. H. G. Veth, geboren te Dordrecht. Aan de Vrije Universiteit is plaats voor het Candidaats-examen theologische fa culteit de heer J. D. Kruger. DELFT. Technische Hoogeschool. Pro- paedeutische eyamens civiel-ingenieur, de heeren A. H. J. Koremanwerktuigkun- dig-ingenieur, de heeren J. Janszen, L* A. M. Riemensscheepsbouwkundig-inge nieur, de heer C. Pannevis Azn. De .Bazelsche universiteit vierde voor een paar dagen haar 450-jarig bestaan. Bij die gelegenheid zijn 330 duizend fres. ten geschenke gegeven tot het stichten van een pensioenfonds voor weduwen en weezen van hoogleeraren dezer universi teit Groenloopen. Men meldt aan de N. R. Ct. dat er over enkele weken van de hand van dr. J. Wicherink te Alkmaar, een brochure zal verschijnen, waarvan de titel is„De onverdedigbaarheid en ontoelaatbaarheid van het groenloopen." Dr. Wicherink vat zijn eindoordeel sa men in de volgende woorden „Het nut van den groentijd is gering en kan langs anderen weg evengoed zoo niet veel beter verkregen worden het nadeel en de gevaren van den groen tijd zijn vele; in zijn wezen verwerpelijk en in zijn toepassing verfoeilijk, gebieden de goede naam en de eer der studenten wereld, de goede naam der universiteiten, de goede naam en de eer van ons volk, dat het groenloopen ten spoedigste ver- dwijne." Beurs van Amsterdam. 28 Juni 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3/0 Cert. dito 2 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-juli. Portugal 4% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4 Obl. 1909Ned.Rec. 4% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. aG. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 /0 Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 3% Amsterdam 1900-01 4% Leiden 1896. Aand. N. West. «SPac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car <Sr Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew. aand.„ Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Leborg Mijnb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. M ere. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ijz. Spoor mij. Aand. Mij. t. Expi. v. Staatssp. üest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake ócOhio Cert. v.aand. Denv. <k Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4H7o Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v.gew.aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam 5 f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2H Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 5% a 6% 7r. Vorige Koers 89% 89% 89H 89% 743,1 74% 94 3T 97 97% 94?IG 94% 96 H 67 67 94.5-8 945io 87H 87 87H 81 100*16 102*i'a 47H 57% 57% 101H 101% 87 621*6 170 ?4 170% 55% 55%, 72% 71 78 5 75 116 114% 135 176H 175% 145 145 180 180% 221 810 805 108% 107% 394 394 574 570 267% 268 212% 213% 5% 5% 17*8 17% 618 96% 448 449 83*8 448 5% 12%6 12% 40 39*16 83 80 87 83% 93 93 171% 104% 104 84% 81% 35 4e 27*8 26%« 72% 72% 32% 31% 102 ?-i6 101 37% 35% 97% 96% 43% 39*2 37% 121% 121% 25*é 25 174% 69% 101 19*16 19% 109%B 09%» 1.80 79% 96% 120% 159*2 58 «r 175*é 70% 70% 52% f46.50 f67.901 LEIDEN, 28 Juni. Alianora. Het weer voorspelde heden morgen veel goeds voor de derde opvoering van het Mimenspel, maar is toch tegen den middag opgeklaard. De sterke wind ech ter liet het effect van den zang voor een deel verloren gaandoor het vriendelijk' zonlcht haid het spel meer glans dan beide vorige keeren. De toeloop was groot, de treinen had den veel vreemdelingen aangebracht,- nog meerderen schenen weerhouden voor het ongunstige weer. Men overweegt om Donderdag nog maals eene herhaling, doch dan beslist voor 't laatst, te doen plaats hebben. Internationale Kegelwedstrijden. Stand op 27 Juni: Vrije baani hoogste 53, laagste 40. Personeele baanhoogste 58, laagste 52. Korpswedstrijd: hoogste 248 (Prins I, Haarlem), laagste 175. Jubileumswedstrijd: hoogste 124, laag ste 104. Bij gelegenheid aan het Maskerade diner aan de Leidsche studenten in kasteel Oud-Wassenaar werd Zondag een col lecte gehouden ten bate van het obser- vatiehuis van de vereeniging van dien naam te 's Gravenhage. De opbrengst was ruim f 111. AARLANDERVEEN. Bij het velleni ven eenige zwaren iepeboomen bij den' veehouder v. L. alhier, kwam een' dezer met zulk een kracht tegen een ca. 15 ML verwijderd staanden boom aan, dat deze laatste, hoewel van onderen 30 c.M. mid dellijn hebbende, door den val werd' meegesleurd en aan den grond afbrak. In de vergadering van het Fan farecorps Crescendo, werd het Regle ment herzien, en vastgesteld. Tot Vpor- zitter werd herkozen P. Breeveld, Urn'. J. B. Ziegelaar, 2e Voorz., P. Walraven] secretaris, J. Koenekoop, penningmees ter. NIEUWVEEN. Het mag zeker wel 'n| zeldzaamheid genoemd worden, dat een] hond 20 jonge honden ter wereld brengt. De heer Biersma alhier heeft van zijn' trekhond 20 jonge honden ontvangen. TER AAR. De collecte voor den gewa« penden dienst heeft in deze gemeente opgebracht de som v,an f 30.25.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2