Uit Stad en Omgeving. Burgerlijke Stand. Ministerstafel plaats genomen hebbende Ministers van Buitenlandsche Zaken, van Binnenlandsche Zaken, en van Landbouw, zich van hunne zetels veriiheven, een korte rede naar aanleiding van het overlijden van H. K. H. de Vorstin-Moeder van LWied, geboren Prinses Marie der Ne derlanden. De President zeóde, dat die Ko ningin en de Koninklijke familie door dit overlijden i n diepen rouw zijn gedompeld. [Spreker herinnerde, dat Prinses Marie, zooals zij steeds door ons volk genoemd bleef, al verbleef zij meer dan veertig ja ren in het buitenland', steeds een Neder- landsche Prinses is gebleven, die lief en leed deelde van het Nederlandsche volk en zich met oprechte belangstelling op de hoogte hield van al 't geen waarin ook het Nederlandsche volk belang stelde. Voorts herinnerde spreker aan de be reidwilligheid waarmede de nu ontslapen .Vorstin hulp en steun verleende, daar waar die Haar gevraagd werden. Het Ne derlandsche volk betconde wederkeerige liefde aan de Vorstin, en gaf daarvan bij verschillende gelegenheden blijken, die door H. K. H. op hoogen prijs weiden ge steld. De voorzitter was overtuigd dat de naam van de Vorstin von Wied onder de edele Prinsessen van het Huis van Oranje in eere zal blijven voortleven en door het Nederlandsche volk in dankbare herinnering zal worden gehouden. De Min. v. Binnen 1. Zaken, Mr. Jieemskerk, sloot zich, namens de regee ring van harte aan bij deze woorden, aan welke niets behoefde toegevoegd te wor den. De nagedachtenis van deze vorsten die steeds de traditie van Oranje getrouw is gebleven en voor Nederland steeds lief de en trouw heeft bewaard, zal ongetwij feld bij ons volk in de hoogste eere blijven Bij de voortzetting van de behandeling van de Octrooiwet werd door de commis sie van Rapporteurs teruggenomen het amendement strekkende dat iemand, die in het buitenland een octrooi aanvraagt en als gevolg daarvan gedurende een jaar voorkeur van aanvraag heeft Ln Nederland dit recht eerst zal verkrijgen na het in werkingtreding van de Octrooiwet. Na eenig debat werd door de Regee ring in overeenstemming met de Com missie van rapporteur een wijziging in het ontwerp gebracht, waardoor nu be paald werdt dat, wanneer een persoon, die in dienst van een werkgever is een uitvinding doet (voor welke door den patroon octrooi wordt aangevraagd) dui delijk kan maken dat hem, met uitslui ting van anderen de eer der uitvinding toekomt, op zijn verzoek de Octrooiraad kan bepalen dat ook zijn naam in het octrooi wordt vermeldt. Uitvoerig werd gediscusseerd over de kwestie van het voorgebruiik een er uit vinding, waarvan echter den slotsom Was dat gehandhaafd bleef de bepaling van uitvinding heeft gedaan waarover hij oc trooi heeft aangevraagd, hij geen actie rooi heeft aangevraagd, hij geen actie kan instellen tegen een ander, die vroe ger dezelfde uitvinding heeft gedaan,, waarvoor hij echter geen octrooi had aan gevraagd, zoodat laatstgenoemde on gehinderd zijn uitvinding kan aanwen den. Na flog "korte discussies over enkele juridische punten was het ontvverp-Oc- trooiwet afgehandeld. De eindstemming zal morgen na (de paiize worden gehouden. Vergadering van Vrijdag 24. Juni. Goedgekeurd werden verschillende ontwerpen na geen of kort debat, o.a. de wetsontwerpen tot goedkeuring van het te Parijs gesloten internationaal ver drag betreffende het verkeer met auto mobielen en wijziging der motor- en rij- wielwethet wetsontwerp houdende na dere bepalingen omtrent de accijns op den wijn het ontwerp betreffende uit breiding van het Rijksbelastinggebouw te Rotterdam. Bij de behandeling van het wetsont werp, waarbij Hoofdstuk II der staats- begrooting voor 1909 wordt verhoogd omdat de post decoraties verhooging be hoefde, verklaarde de heer Troelstra dat de Sociaal-democratische Kamerle den tegen willen stemmen, omdat huns erachtens het aantal decoratien schrik barend toeneemt, hetgeen verbaast tij dens het bewind van een ministerie van de beginselen als het tegenwoordige. Spreker had verwacht dat door dit Mi nisterie meer beperking in het verkenen van decoraties en vooral veredeling van ]de onderscheidingen zou zijn in acht ge- jnomen. De Minister van Financiën !wees op het exception eel e van het jaar 1909 wegens de JulianafeestenMaar ook wees de Minister er op dat een groot aantal invloedrijke Kamerleden zich be ijvert de Regeering herhaaldelijk opmerk zaam te maken op verdienstelijke Neder landers die een koninklijke onderschei ding waardig geacht worden. Het ontwerp werd ten slotte goedge keurd met 70—6. Tegen de sociaal-de mocraten en de heer Ketelaar (vrijz.- dem.) Nog werd goedgekeurd het wetsontJi werp tot verzekering van de naleving der Conventie over de verbetering van het lot der gewonden en zieken in de legers te velde, den 6e Juli 1906 te Geneve ge sloten1. De Voorzitter heeft voorlezing ge daan van een Koninklijke Boodschap,, waarbij aan de Kamer mededeeling wordt gedaan van het overlijden van de Vorstin- Moeder van Wied. Deze Boodschap wordt met een adres van rouwbeklag aan H. M, be^tvvp.ord, Hierna werd overgegaan tot het pip maken van de voordracht voor een Raads- heersplaats in den Hoogen Raad ter ver vulling der vacature, ontstaan doprdfjen raadsheer Mr. Laman Trip tot vice-presi dent van den Hoogen Raad is benoemd. Tot eerste candidaat werd gekozen met 51 van de 77 stemmen mr. A. M. Pleyte advocaat-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam. Tweede candidaat werd mr. C. W. Segers president der rechtbank te Utrecht met 48 stemmen En derde candidaat mr. H. Hesse, Raadsheer in het Gerechtshof te Arnihem, met 60 stemmen. Thans ving, onder groote belangstelling op de tribunes, de interpellatie aan van den heer van Doom, naar aanleiding van de Borromaeus-Encykliek. De heer v. Doorn begon met te her inneren dat nu 57 jaar geleden de toen malige afgevaardigde voor Utrecht (zijn vader) tot de regeering een interpellatie richtte naar aanleiding van de herstelling der Bisschoppelijke hiërarchie in ons land, en wel om te protesteer en tegen de min aangename woorden, waarmede dit her stel geschiedde. Spreker wees 'er op dat in de laatste 60 jaren de R. K. Kerk de meest volle vrijheid heeft genoten. Criitiek op hetgeen de R. K. Kerk binnen haren kring doet, ligt dan cok buiten den be- moeiiingskring van het Parlement. Anders wordt het echter, wanneer de Paus zich in zijn herderlijke brieven niet beperkt tot eigen kring, maar niet schroomt zich in zijn Encyclieken te uiten op een wijze, welke andersdenkenden en terecht moet krenken. Het kan de Hervormden mis schien persoonlijk weinig deren wanneer het Protestantisme een pest weidt ge noemd en dergelijke uitdrukkingen be hoeft het Protestantisme zich niet aan te trekken, indachtig aan het: les gens que vous tuez se portent assez bi-en, maar wanneer ten slotte in zulk een Pauselijk schrijven de eer van een gansch volk wordt geraakt, wanneer èn de Hervor ming, èn het Nederlandsche volk èn de vorsten die het Protestantisme omhelsd hebben moeten aangeduid als die meest verdorvenen, als de meest verloopencn, wier God hun buik was. Wanneer men bedenkt hoezeer dcor die mannen der Hervorming gestreden ©n geleden is, dan mogen de Hervormden zulk een oordeel van den Paus niet zonder protest toela ten. Men heeft spreker reeds bij voorbaat van de rechterzijde verweten dat het oog merk zijner interpellatie was de rechtsche coalitie te splijten, en dat spreker tot deze interpellatie niet gerechtigd is om dat hij niet staat op het standpunt der Hervorming. Wat diit eerste betreft, ge steld dat dit waar was, dan geven Pause lijke woorden als in deze encycliek de te genstanders der coalitie zulk een wapen in handen. En ten aanzien van de 2de in sinuatie, ontkende spreker dat hij buiten het verband mag worden (gesloten, al wijkt hij op enkele punten van de Hervormings- gcrin,rten af. Hij heeft het volets recht het op ic vnor de duizenden in den lande, die hier gekrenkt worden. Hij herhaalde, dat het geheete Nederland sche volk J>eleedigd kan geacht worden, daar Zijn Koningin Haar souvereiniteit ontleend aan de Dynastie, welker vorsten door de encycliek gehoond worden. En tegen deze beleediging van het Ne derlandsche volk vroeg spreker de regee ring, die de draagster is van het gezag, ook tegenover het buitenland, wat hebt ge gedaan om tegen deze .beléedigimg van ons volk post te vatten. Spreker wees er op dat het kinderachtig is den Paus voor te stellen als een gewoon particulier. De regeering erkent de souvereine macht van den Paus door het doen accrediteeren bij het Hof van een Pauselijken verte genwoordiger. Op dien grond vroeg spreker: le. Kan de regeering aan de Kamer mededeefen, op welke wijze zij geprotes teerd heeft tegen de ook voor ons land en de grondleggers van ons volksbestaan krenkende woorden der encycliek. 2e. In dien de regeering zulk ©en protest nog niet heeft gedaan, is zij dan voornemens te doen blijken dat zij met leedwezen van de woorden heeft kennis genomen? De Minister van Buiten 1 an d- sche zaken, Mr. de Marees van Swin- deren, zegt dat de vragen van den inter- pellant uitgaan van de onderstelling dat de Regeering van de Borromaeus Ency cliek kennis heeft gekregen. Dit laatste is niet het geval (uitroepen oh, en 'ho hol). De Regeering meende dan ook, eri blijft bij die me-ening, dat liet hier een zuivere inwendige aangelegenheid; geldt der R. K. Kerk, welke buiten den bemoeiingskring der Regeering ligt. Daarom beantwoordt de Regeering de beide vragen van den heer Van ,Doorn ontkennend. (Hevig rumoerv zoowel in de Kamer als op de publieke tribune.) De heer Van Doorn, hoewel uit be leefdheid verplicht de Regeering, dank te zeggen voor de inlichtingen, voegt daaraan onmiddellijk toe dat dit anti woord ten eenenmale onvoldoende is. Hoe kan dus vroeg spreker een Regeering zulk een antwoord geven waar in gansch ons land in gansch Europa één groot en grootsch protest weer klinkt. (Luide bravo's ook op de tribunede voorzitter dreigt met ontruiming.) De heer Van Doorn vervolgt dat (de uitingen, waartegen de Voorzitter nuj dreigementen öita ongetwijfeld voorko men uit den Hollandschen geest die zich ip.t jujtsp.rekep genoopt ziet Tegenover zulk een! antwoord waarbij de Regeering zich verschuilt achter het niet kennis krijgen van de Encycliek3, Zegt spreker: laat ons dan, als kamerleden ieder 21 dubbeltjes bij elkaar brengen om voor het Ministerie van Buitenlandsche zaken eert abonnement op; een courant te koo- pert. Tegenóver déze houding der Regeering ontbreekt spreker de lust om verder op deze zaak in' te gaan, het oordeel over deze houding der Regeering met gerust heid overlatende aan het Nederlandsche volk. De heer de Visser betoogde dat de Kamer met deze zaak geen rekening te houden heeft, omdat het hier geldt een zuiver kerkelijke aangelegenheid, een herderlijk schrijven van Z. H. den Paus, die zich richt tot de Patriarchen', bis schoppen enz. Spreker yroeg waar het heen zou gaan, als alle geschriften, uit gaande van kerkelijke instellingen van alle gezinden kondetn aanleciding geven tot interpellaties in de Tweede Kamer. Dat zou worden eene vereeniging voor kerkelijke en staatkundige aangelegenhe den, en zou, in strijd met onze grondwet, het beginsel van scheiding van Kerk en Staat worden' a an gei-and. Spreker ontkende verder dat wij, al be staat in Nederland -een Pauselijke verte genwoordiger, wij staatkundige betrek kingen met den Pauselijken Stoel onder houden. Deze toestand van breken met officieel e betrekkingen met den H. Stoel bestaat sinds 1872, en de interpellatie- van Doorn acht spreker een stap terne- od dien weg. Wat wijders de Encycliek zelve betreft, lijdt het geen twijfel dat de bewoordingen der Encycliek den godsdienst vrede be dreiger en dat honderden protestanten in den landen zich gekrenkt moeten gevoe len. Onze voorouders werden door die woorden beleedigd. Na breedvoerig hulde te hebben gebracht aan de mannen die het werk der Hervorming hebben ter hand genomen, verklaarde spreker dat hij als kamerlid de Encycliek naast zich neer ligt maar als lid der Christelijke Historische Partij zal hij en zijn vrienden het begin sel der hervorming hoog houden en mede werken niet tot afbreken maar tot opbou wen van het christelijk levensbeginsel. LEIDEN, 24 Juni. In verband met de mededeeling der Gezondheidscommissie, dat in het Leid- sche grachtwater geene typhusbacillen meer zijn waargenomen, is de openbare zwemschool aan de voormalige Heeren poort, weder opengesteld. Gistermiddag is in de bergplaats der weverij van de Leidsche Katoenmaat schappij een begin van brand ontstaan. Het vuur kon evenwel met eenige em mers gebluscht worden. Omtrent het aanhouden van den horjogedief vernemen wij verder litie61"6 F. v. d. B. is heden door de van bewarïng"vffnaar het Huis schikking van de justitie aldaar. HijTieéït bekend de dader te zijn van den diefstal van gouden en zilveren horloges ten na- deele van de firma van Leeuwen, Doe- zastraat alhier, de vorige week gepleegd, waarbij de winkelruit werd verbrijzeld. De opkooper van de acht horloges, die reeds eenige dagen geleden in beslag genomen werden, heeft den man herkend als den verkooper daarvan. v. d. B. is een geboren Leidenaar, maar zwerft reeds sinds vele jaren en kwam hier hoogst zelden. LISSE. De heer S. D. Le Feb re alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de school voor gewoon lager onderwijs no. 9 te Haarlem. HAZERSWOUDE. Geboren: Pieter, z. van J. C. v. d. Haven en N. de Bruin. Jacoba, d. van K. Staring en G. v. d. Bosch. Adriana Maria, d. van P. Voskuil en J. M. Slootjes. Overleden: Krijntje Maria Hassefras, 8 j. N1EUWVEEN. Geboren: Maria, d. van G, Speet en C. Versteeg. Dirk, z. van G. van der Leden en L, de Wit. LISSE. Geboren: Gerardus Johannes Jo- sephus, z. van J. J. van Meeuwen en F. H. A. Mittweg. Hendrikus, z. van Th. Hoogkamer en C. van Diest. Jacoba Johanna Maria, d. van L. P. Maat en M. L. Buyck. Petrus (ohannes, z, van F. P, Kerkvliet en D. Prins. Goverdina, d. van G. van Parijs en A. Mole- man, Theodorus Cornelis, z. van M. Weijers en C. van Emmerik. het hoofd, naar de begrafenis te Neuwied afvaardigen. Uit hoofde van het overlijden van H.K.H Prinses Marie der Nederlanden is de soirée die de Nederl, Regeering mór gen avond in de feestzaal van het Hotel de Twee Steden ter eere van de gedele geerden ter wissel conferentie kan aan bieden, tot later uitgesteld. PARIJS, 23 Juni. De Koning en de Koningin van Bulgarije zij'n hedennamid- dag om 2.55 hier aangekomen. Zij werden ontvangen door president Fallières en de ministers. Het b an'd ie t en s tuk te Fried- berg. Uit de nadere bijzonderheden betreffende 't zonderling-gewelddadige, vreemd vruchtelooze misdrijf te Fried- berg blijkt, dat hier sprake was van een bomaanslag, die sterk overeen kwam met dien, welke eenige dagen geleden op de villa van' den bankier Meijer te Frank fort werd gepleegd. De uitwerking der bom was volkomen' gelijksoortig met die der helsche machine van Frankfort. Twéé misdadigers van' 20 en 23 jaar hadden den' aanslag op het Raadhuis op touw gezet om daardoor de aandacht af te leiden van het misdrijf, dat èen hunner van den ander werd niets meer gezien in de belendende bank gingen plegen. Nauwelijks had de ontploffing plaats ge had of een gemaskerd man trad \>i] de filiaal der rijksbank binnen en schoot den 31-jarigen directeur in den halsl waarna hij 4700 Mark op de tafel liggend geld, greep, op een rijwiel sprong, dat voor de deur stond, en de vlucht naml Wielrijders en een automobiel volgden hem. Een scholier die hejn in den weg trad kreeg een schot in het onderlijf. Op het oogenblik dat men hem ging grijpen joeg de misdadiger zich een schot door den slaap. Op het lijk werden val- sche indentiteitsstukken gevondenhet bleek later een chauffeurTiit Halle. Het gemeentebestuur van Frankfort ontving een schrijven met het onder schrift „De zwarte hand", waarin al zijn leden als „bloedhonden" worden aange duid en bedreigd wordt het raadhuis in de lucht te doen springen. Een prinselijken machinist. In de „Vlaamsche Gazet" lezen wij Men weet dat Koning Albert veelaan- leg heeft voor de mechanische weten schappen, ja een echt „ingenieur" is. Te oordeelen naar hetgeen wij ver nemen zal de oudste zoon des konings, prins Leopold, niet voor zijn vader op dit gebied moeten onderdoen. Inderdaad, dezer dagen verscheen de prins vergezeld van zijn onderwijzer, in het depót der locomotieven van Ostende om er een machine van het laatste mo del te bezichtigen. Het was de locomo tief waarmede de machinist Van der Sey- pen en de stoker 7 hoen zoo pas uit Brussel waren aangekomen. De kleine prins deed zich de werking van het krachtige monster ln al zijne bijzonderheden uitleggen en de aanwezige personen konden hunne verwondering kennisv'S'fr Prins. JiieL zooveel praten. Het was een oprecht pleizier hem met een handvol katoen overal te zien rond- loopen,en af te kuischen wat vuil was. Toen hij de locomotief verliet, zag de kleine prins zoo zwart als de stoker zelf. Aan den stoker en den machinist schonk de kleine prins een herinneringsmedaille van Leopold I en beloofde later nog eens weer te keeren. Men weet dat koning Albert, toen hij nog een kind was, ook niet anders droomde dan van locomotieven en spoor wegen. Marktberichten. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 Juni 1910, medegedeeld door het Konm Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 772.5 Horta. Laagste barometerstand 749.8 Swinemuende. Verwachting tot den avond van 25 Juni 1910, zwakke tot matige wind, uit westelijke richtingen zwaarbewolkte lucht, waarschijnlijk enkele regen buien. Zelfde temperatuur. Noteering van de Commissie rt Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland f Nagelkaas: Fabrieks- f 7,50a 25.— Boeren- f Aanvoer 40,028 Kg. Handel vlugger. UTRECHT 24 Juni. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 202 wagens kaas, te zamen wegende 50702 kilo Prijs'le qual. f 27.— è30,— 2e qual. f 23.50 a 26.per 50 Kilo. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 23 Juni. Groenten- veiling Tuindersbond „Eendracht maakt Macht" Aangevoerd 60 zak Peulen, 31 zak Capu- cijnen en 49 K.G. aardbeien. Prijzen als volgtpeulen 78 ct, a f 122, capu- cljnen 70 a 75 ct. aardbeien 13 a 15 ct. K.G. GOUDA, 23 Juni. Kaas. Aangevoerd 189 partijen; handel vrijwel; le qual. f30.—a 33.— 2e qual. f 26.— k 29,—. Boter. Aangevoerd 766% kg. Handel redelijk, Goeboter f 120 k 1.30; weiboter f 1.05 a 1.15. Veemarkt. Melkvee redelijk aanvoer. Handel en prijzen vrijwel. Vette varkens redelijk aanvoer.Handel vlug 25 k 28 c. per Y> kilo. Biggen voor Engeland redelijk aanvoer. Handel vlug. f22.— k f23.—. Magere biggen goeden aanvoer. Handel vlug f 9.k 11.50. Vette Schapen geen aanvoer. Handelf k f—Lam meren redelijk aanvoer. Handel vlug f10 k 14. Nuchtere kalverengoeden aanvoer, Handel vlug; f 10 A f 14, Fokkalveren goeden aanvoer, Handel vlug f 10 A f 18. MEPPEL, 23 Juni. Aan de markt van heden was de aanvoer van boter 1300 kilo, 1ste soort per vat f 23.50, 2e soort f 22.50 3e soort f 21.50, stukken van kilo f 1,70 a 1.95. EDAM, 23 Juni. Ter botermarkt waren aange voerd 110 partijen. Hoogste prijs 65— c. per 5 H.Gr, Kipeieren f 3.75 a 4.— per 100 stuks TER AAR, 23 Juni. Groentenveiling „Tuin dersbond". Peulen per 10 Kilo: 348 zak jonge p. f 1,21 a f 1,28. 1108 zak laagp. f0,91 a f 0.95. 195 zak 2e soort f 0.80 a f 0.82. Dop pers per 10 Kilo: 393 zak le soort f 1.05 a f 0.—. 3052 zak 2e soort f 0.85 a f 0.86, 484 zak 3e soort f 0.61 a f0.63. ZOETERWOUDE, 23Juni. Gisteravond waren ter veiling aangevoerd 914 kippeneieren, welke verkocht werden aan f 4,00 a f 4,20 per 100 stuks. SCHIEDAM, 23 Juni. Noteering van de Beurscommissie. Moutwijn f 12% per Ned. vat, zonder fust en zonder de belasting. Moutwijn kalm. Spoeling per ketel f 0.60. Graan-Spiritus f 14% aMelasse-Spiritus f 1111%, ruwe Spiritus f 6% k 0. MIDDELBURG, 23 Juni. Ter paarden- en veu- lenmarkt waren XX) stuks aan de lijn. Handel levendig, de kwaliteit was middelmatig. De prij zen waren voor veulens van f 125 tot f 160, zelfs tot f 200, eenjarige paareen f 200 k 300 oudere f 200 a 600, HOORN, 23 Jum. Kaas, Aangevoerd 240 partijen, wegende 81,563 K.G. Kleine f 30%, Commissie f 31.00, middelbare f 29%. Fabrieks- f 29.50 per 50 Kg. LONDEN, 22 juni. Geslacht vee. De aan voer ter Central Meat Market bestond heden uit 60 ton Schotsche runderen, 200 zijden uit Liverpool, 200 achter- en 200 vooi bouten uit Amerika, alsmede 1900 achter- en voorbouten uit Argentinië. Ter plaatse geslachte runderen waren vast, bevroren runderen daarentegea trager in verband met geringe vraag. Schapen, varkens en kalveren traag. Men noteert voor runderen 2/3 k 5/4 naar qual., Eng. kalveren 3/4 a 4/8. Holl. dito 3/4 a 4/8 Eng. varkens 4/4 a 5/0, Holl. dito 4/4 k 4/8, Eng. schapen 4/0 a 4/10, Holl. dito 3/10 k 4/6. LONDEN 23 Juni. Veemarkt. Noteering Aanvoer 200 Runderen 100 Schapen 3/6 5/9 50 Kalveren 4/2 5/8 Beurs van Amsterdam 24 Juni" 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3% Cert. dito 2 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-juli. Laatste Berichten, (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) 's-GRAVENHAGE, 24 Juni. Vele autori teiten en belangstellenden hebben zich in het candoleance register geschreven dat ten Koninklijke Paleize wegens het overlijden van Prinses Marie is neêrgelegd. Van eenige particuliere woningen in de stad is de vlag halfstok uitgestoken. H.M. de Koningin zal vermoedelijk een deputatie met Z.K.H. den Prins aan LEIDEN, 24 Juni. Veemarkt. Ter markt waren aangevoerd: 0 Veulens f 000 a 000 0 Paarden f 0 a f 017 Stieren f 134 a f 337, 213 Kalf- en Melkkoeien f158 a f289 92 Vare koeien f116 a f242; 179 Vette Ossen en Koelen f 178 a f 325, per kg. 72 a 80 c.Graskal veren f 00 a 072 Kalveren (vette) f 53 a f 84, per kg. 75 a 90 c.85 Kalveren (magere) f 6 a f 14341 Schapen (vette) f 17.00 a f 29,00 per kg. 52 a 63 c.215 Schapen (weide) f 16 a f 28, 1192 Lammeren f 11 A 16; 529 Varkens (magere) f 17 a f 48, per kg. 46 a 48 c.405 Varkens (Biggen) f 9.00 a f 16 per K.G. k - c. 1 Bokken of geiten f5 k Ter markt aangevoerd: 501 runderen, 157 kalveren, 556 schapen. Kaas. Aangevoerd 166 partijen. Besteed werd voorGoudsche kaas van f 23 A f 31 Derby kaas f Leidsche kaas de 150 kg. van f 60 tot f84.00 Aan de Stadswaag gewogen: 144 Partijen, 6431 stuks kaas, wegende 45500 kg. LEEUWARDEN, 24 Juni. - Veemarkt Ter markt waren aangevoerd: 178 stieren f80 k 370; 12 ossen f 170 a 210; 102 vette koeien f 180 a 280; 26 c. a 38 c. per half kilo; 495 melk- en kalfkoefen f 155 a 270; 49 pinken a 45 a 75; 218 vette kalveren f 25 a 40; 32 a 37 c. per half kilo; 00 graskalveren f 00 a 00 82 nuchtere kalveren f 8 a 12; 205 vette schapen f 25 a 35 386 weide schapen f 18 a 25; 266 lammeren f 10 a 16; 106 vette varkens f75 a 85, 25 c. a 27 c. per half kilo; 160magere varkens f 40 a 45 253 vette biggen f 25 a 40, voor Londen 22 c. a 24 c. per half kilo; 197 kleine biggen f 6 a 12; 19 paarden f 150 a 200. Rundveehandel bepaald stadig; geen Belgen noch andere buitenlanders ter markt. Wolvee behoorlijk, vooral voor uitvoer meer vraag. Varkens weinig aangevoer; vraag voor Enge land goed. LEEUWARDEN, 24 Juni. Pluimvee. 70 slachtkippen 40 a 65 c.; 1100 jonge hanen 8 c. a 30 c.; 130 piepkuikens 100 c. 125 c. LEEUWARDEN, 24 Juni. Boerenboter f 46.50 k Aanvoer 13/4, 5/8 en 1/16 vaten. Fabrieksboter f 45,00, a 47.50. Aanvoer 46/4, 54/8 en 0/12 vaten. Rusland.4%% Obl.l909Ned.Rec. 4% dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5% Goud). '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3% Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 3% Amsterdam 1900-01 4 /0 Leiden 1896. Aand. N. West. &Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v.g.A. Unit. StatSteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew. aand.„ Ketahoen"Mij nb JVüj. Redjang LebODg Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. Holl. Petr. A. Aand K. N. M. L expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Dell Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab.Mij. Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land ür. Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. ljz. Spoormij. Aand. Mij. t Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert.v. aand. Chesapeake <&Ohio Cert. v. aand. Denv. RioGr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 47. General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.lntern.PirorLienObl.4J4 /o Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4 70 le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert.v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 u/0 Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4 7o Theiss. Regulir. Ges. 1880 5 Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 6 Vorige Koers. 94 %c 94%« 87*%, 87% 81H» 100%. 1U2 47% 57% 89% 89% 94% 94% 87 170% 66% 65% 56 56»%, 72% 72 80s i6 79% 116 136% 35 177% 147 47 180 79%, 231 229% 831 315 108% 10% 385% 382 561 561 264% 264 209% 209% 5% 5% 18% 18%, 618 618 96% 451% (451 85% 85 448 5% 5% 12% 12%i 40% 40 83 8o% 86% 93 93 178% 175% 105% 106% 82% 84% 36% 37%. 28? ie 28 72% 33,% 32% 102% 38% 38% 97% 97% 45 40>%< 40%, 123 123% 26% 26 177% 176% 1U0'% 101%. 19.% 20% 109% 109%, 1.80 74% 96 96% 118% 159% 175% 71% 52% 52%' f 46.51 p67.7

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3