Gemengd Nieuws. De Lustrumfeesten. WASSENAAR. Gistermiddag ongeveer half vijf werd de tijding gebracht dat er brand was op de boerderij van den heer H. B. in den Middelweg. De brand-klok 'klepte en zeer korten tijd daarna was de spuit ter plaatse. De bewoners hadden het huis reeds geheel ontruimd en met em mers water zooveel mogelijk gebluscht. •Hoogstwaarschijnlijk ontstond de brand door den schoorsteen van den bakoven In korten tijd was men den brand meester. Een tweede spuit die spoedig volgde, be hoefde niet in werking te werden gesteld. Zolder en rietendak van stal en achterhuis hebben nog al geleden. Het voorste ge deelte der woning bleef geheel gespaard. ZOETERWOUDE. Gisterenavond om streeks half 11 kwam pp den Hoogen •Rijndijk tegenover de yvoning van den heer Stadhouder, terwijl twee rijtuigen van den stalhouder Hoogteijling op den weg stonden, een automobiel no. L 445 in volle vaart aanrijden. De bestuurder van d€n auto, die niet voldoende uit week, Was oorzaak dat zijn voertuig te gen een boom reed. De inzittenden be kwamen enkele schrammen, terwijl de auto nog al beschadigd werd. Geluk kig kwamen geen verdere persoonlijke ongevallen voor. De auto werd niet door een beroeps chaffeur gestuurd. ZOETERWOUDE. Aan den milicien J. van Leeuwen alhier, behoorende tot de •lichting 1905 van het 2de Regiment Veld- Artillerie is uitstel van herhalings-oefendn- gen verleend tot 23 Augustus a.s. Rechtszaken. Haagsche Rechtbank. Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft behandeld het hooger beroep van P. H. P., zonder beroep te Leiden, door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot 3 'dagen gevangenisstraf wegens mishande- 'ling op 31 Januari 11. jn een kantoorlo- 'kaaltje te Leiden gepleegd op zekeren P. K., die daardoor op een gaskachel kwam te vallen en aan wien bekl. o.a. een slag met een stok zou hebben toegebracht. IBekl. vroeg een geldboete. Het O. M. •eischte bevestiging. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunst. De rechtbank te Haarlem heeft gister uitsrpaak gedaan in de zaak van R. C. :S., onder-stationschef bij de H. IJ. S. M. aldaar, tegen wien in hooger beroep we- .gens het zonder noodzaak onbevoegd en als bedrijf uitoefenen der geneeskunst, !8 X f100, subs. 8 X 20 dagen was ge- ei scht. De rechtbank, van oordeel, dat be klaagde driemaal zonder noodzaak en als bedrijf onbevoegd de geneeskunst heeft uitgeoeefnd, vernietigde het vonnis van (deni kantonrechter te Haarlem wegens leen gebrek in den vorm en veroordeelde hem tot 3 X f5, subs. 3X1 dag. De Haarlemsche Rechtbank veroor deelde W. W. W., broodbakkersknecht te H i 11 ego m wegens waderspannigheid tot 1 week gevangenisstraf en B. J. M. schipper te Oudewetering wegens leediging van een ambtenaar in functie, tot f5 of 5 d. De Rotterdamsche Rechtbank veroor deeld D. van B. schippersknecht te G o u - da wegens verduistering tot een maand gevangenisstraf. Door een drijfriem gegrepen. Aan de meelfabriek „De Vlijt", aan den Noorddijk te Wormerveer, is gisteren de 57-jarige Jasper Keizer, bij het omleggen van een drijfriem grepen en rondgeslin gerd met het noodlottig gevolg, dat een arm afgerukt, zijn onderkaak verbrijzeld en borst ernstig gekneusd werd. In be- denkelijken toestand is de ongelukkige naar het Gemeentelijke Ziekenhuis ver voerd. Een raarproces. Hetzal wel iniet dikwijls voorkomen, dat twee par tijen een proces voeren en dat zij pei lden hopen, het te verliezen. Weenen be leefde zoo'n fenomeen. De ijverige agent van een levensverze keringmaatschappij aldaar had met een Galicisch koopman een contract gesloten, Idat aan de erfgenamen van den man ten goede zou komen. Later weigerde de koopman het contract te erkennen en Ide maatschappij daagde hem voor den Tediter voor 'de premiebetaling. De be klaagde bestreed de geldigheid van den eisch, voorgevende,- dat de agent hem verkeerd had ingelicht enz. De familie leden van den koopman bevestigden de ze verklaringen. De rechtbank bepaalde de verdere be handeling der zaak op 11 dezer. Toen bleek de toestand totaal veranderd. De 'koopman was namelijk twee dagen te voren overleden en de erfgenamen had den er nu alle belang bij, het contract te handhaven. Zij wilde de premie gaarne betalen. De maatschappij, die haar proces reeds verloren waande, moet nu wel doorzet ten, hoe graag ze ook haar aanklacht in getrokken had. Ten slotte veroordeelde ide rechtbank de erfgenamen van den koopman tot betaling der premie. De veroordeelden, die hun proces gelukkig vejlprep, zujlep thans de maatschappij oin de uitbetaling van de geheel-e verze- keringssom aanspreken. Een dronk emansgrap. b— Eeni- ge vrienden, die op wandel waren, dat is, herbegr-in, herberg-uit, liepen, waren Zondagavond op den RoJenbeekschen - steenweg te Schaarbeek, in eene herberg gesukkeld, waar een hunner wedde, dat hij npg een halven liter jenever zou drin ken. Toen hij den laatsten druppel uit had, zakte hij in elkaar. Zijn kameraden zou den hem nu, om de grap te volledigen, begraven. Zij pakten hem op, en droegen hem naar de Militaire Laan, waar opgra - vingswerken werden gedaan voor het leggen van nieuwe riolen. Daar wierpen zij hem in de diepte en overdekten hem met planken, steenen en aarde, zoodat er niets vrij bleef dan zijn hoofd. De dronkaard, onbewust van hetgeen er met hem gebeurde bracht den hcelen nacht in die houding door, tot zijn ge jammer des morgens gehoord werd door eenige mannen, die naar hun werk gin gen. Vol schrik snelden zij naar hem toe, verlosten hem en brachten hem naar het gasthuis, waar hij des avonds nog niet tot zijn zinnen was teruggekeerd. De politie zoekt de plegers van die akelige grap op. Die zullen er stellig niet goedkoop van afkomen. De hitte in Ne w-Y o r k. In de oostelijke staten van de Unie heeft zich weer opr.ieuw een uitgebreid warmtege- bied doen gevoelen. De temperatuur be reikte in de" zon een hoogte van ruim 120 graden. Uit alle staten worden gevallen van zonnesteek en flauwte gemeld. In Philadelphia istierven ^Voensdag 10, in New-York 4 en in Boston 3 personen. Petri ka u, een stad in Russisch Polen, is dcor een onweer hevig ge teisterd. Zware regens en hagelslag richt ten groote schade aan. De te veld staan de gewassen in de omgeving van de stad zijn volkomen vernield. De door den re gen gezwollen beekjes traden buiten de oevers en vele huisjes en schuren werden tengevolge daarvan verwoest. Tien men- schen kwamen hierbij om het leven. In een plaatsje in de nabijheid werden ten gevolge van het inslaan van den bliksem 84 huizen door brand verwoest. Een hevige wraak heeft een jonge man in Brunswijk op zijn kleerma ker genomen, die hem een slecht pas send costuum geleverd had, dat hij wei gerde terug te nemen. Om het publiek te toonen, hoezeer hij er was inge'.oopen, trok de jonge man het pak aan en beves tigde een groot plakkaat op zijn rug, waarop geschreven stond: „Deze slecht zittende kleeding is voor 88 Mark door de firma N. N.-Str. geleverd." Zoo wan delde hij door de meest bezochte stra ten van de stad en wekte natuurlijk de belangstelling van velen. Misdadiger gewordenom een auto-rit. Te Wilmersdorf is groot opzien verwekt dcor de arrestatie van den smidspatroon L., een man van tot dusver onbespioken gedrag, die het pad der misdaad heeft betreden alleen en uit sluitend om een Pinkster-uitstapje per au tomobiel te kunnen maken. Zijn vrouw had wel trek in een tocht je per auto, maar, zoo had ze er schert send aan toegevoegd, „daarvoor waren aardig wat lapjes noodig." De smid, die aan den wensch van zijn vrouw wilde voldoen, peinsde er over, daar hij niet genoeg baar geld bezat, tot hij besloot de contanten te stelen. .Hij maakte gebruik van de gelegenheid, dat hij voor een photograaf een sleutel voor diens geldkist moest maken en stal 6000 Mark uit het hem toevertrouwde kistje. Maar de bittere ontgoocheling kwam, nadat de smid en zijn vrouw van hun al te duur betaald uitstapje dezer dagen te rugkeerden. De bestolen photograaf had bij de politie aangifte gedaan en L. werd onmiddellijk na zijn terugkomst, gear resteerd en naar de gevangenis van Moa- bit gebracht. De Zeppelin VII. De nieuwe Zeppelin VII, speciaal gebouwd voor het vejvoer van reizigers, is, zooals onze le zers reeds weten, eergisteren morgen heel in de vroegte te Friedrichshavem met 13 passagiers opgestegen en na een prach tige vaart van 9 uur en enkele minuten te Düsseldorf geland. De aanblik van het nieuwe schip, bo ven 'iin de wolken was imposanter dan ooit een „bestuurbare" geschonken heeft Van het brommen der schroeven viel niets meer te merken, zon'der eenig geluid schoof het schip door de lucht en wel met een snelheid die ieders bewondering afdwong. Inderdaad, de nieuwe Dacmlcr- motoren, speciaal voor dezen Zeppelin geconstrueerd, geven aan "de Z. VII een nog ongekende snelheid. Van Friedrichs- haven naar Keulen heeft de snelste ex press ongeveer elf uur noodig en de Z. VII deed de reis en nog wel met te genwind im ongeveer acht uur. Wijl de Z. VII gebouwd is enkel en al leen met het doel om reizigers te vervoe ren, willen wij hier een korte schets geven van de gondel, wiiierin de passagiers plaats namen. De passagiers-cabine hangt midden on der het schip. Van buiten ziet het gevaarte er nu juist niet mooi uit, ofschoon in de zijwanden groote ramen zijn aangebracht Het is alsof men een grooten tramwa gen zonder wielen onder aan het reu zen li chaa.m he,eft gehaakt. Maaj vap beu nen is het des te prachtiger. Het alu- mini.um-geraamte van deze lucht-wagon is van binnen met mahoniehout bekleed, dat met die smaakvolle paarlemoer-ver - siering een aangenamen en voornamen indruk geeft. Aan weerszijden van elk raam staat een lichte zetel, die van onder van groo te platen alumjnium zijn voorzien, om te voorkomen, dat de bodem zou bescha digd worden. Vcor het geraamte is 150 K.O. aluminium gebruikt In het achter gedeelte van den gondel bevindt zich een toiletkamcrtje en een vertrekje waarin de veelbesproken luchtkellner plaats neemt. Het eet- en drinkgerij is van aluminium- blik, gemaakt zoo dun als 'n papiertje en de linnenkast bevat servetten van de dunste zijde. Alles is er inderdaad op in gericht om bij het kleinst mogelijke ge wicht, het grootst mogelijk comfort aan de luchtrcizgiers te verschaffen. Pf het druk zal loopen met de passa giers?? Zonder twijfel, want niettegen staande een luchttochtje van 2 a 3 uur 200 mark kost, zijn alle plaatsen vcor de komende tochten reeds besproken. Hoe de barometer moet wor den geraadpleegd. Men schrijft aan het „Nieuwsblad van Friesland" over bovenstaand onderwerp het volgende De barometer, het weerglas, zegt ons in zekere'mate welk weer wij te w achten hebben, doch niet ieder verstaat het, dit er af te lezen. Wat een uitstekend werk over zee vaartkunde mij heeft geleerd en wat ik getoest heb aan een dertig jarige persoon lijke ondervinding, wensch ik Jiier mede te deelen. De barometer rijst bij een uitschieten- den wind ook bij een zwakker wiorden van' den wind en bij droogte. Als het regenen wil, zal de barometer alleen dan rijzen' en nog tang niet altijd wan neer die regen uit het noordoorsten komt. Wanneer de barometer langen tijd on vast is geweest, zal de ongunstige weers gesteldheid van Jangen duur zijn, vooral wanneer de opvolgende dalingen die per worden. Worden de opvolgende dalingen min der diep en de rijzingen hooger, dan is er een geleidelijke verbetering in den weertoestand te venvachten. Blijft een barometer lang hetzelfde punt aanwijzen, dan is dit een teeken van bestendig weergaat hij geleidelijk om hoog, dan mag voortdurend beter weer worden venvacht. Wie belang hebban bij regen of droog weer moeten eiken dag op de bewolking letten. Vooral de bovenste lagen inet haar vederwolken zeggen ons veel. Vormen er zich hier en daar diep blauwe wolken, dan heeft men kans op regen. Dit is ook het geval, wanneer de lucht geheel of bij na geheel bedekt is met sneeuwwolkjes. Duurt de val van den barometer slechts kort, al is die val tamelijk diep, dan doet dit verwachten, dat het komende ongun stige weer van korten duur zal zijn. Ver der kan men, bij groote en snelle dalin gen, gepaard met harden wind, anne- men, dat ook wanneer de baromieter daarna weer gaat klimmen, dit gepaard zal gaan met krachtige windstooten. Hier hebben vooral boegen, die een watermo len hebben, op te letten. Wanneer het mooi weer is of wordt, zal de barometer een speling te zien ge ven. Bij een tamelijk hoogen stand zal hij van zonsopgang tot omstreeks den middag iets rijzen en na den middag iets dalen. Over het algemeen moet men nauw lettend de klimmingen en dalingen waar nemen. Hoe korter en vlugger die zijn, hoe onvaster weer men kan verwachten. Een langzame, doch gestadige stijging wijst op vaster weer. Wenschelijk is het voor den belang hebbende, om naast den barometer een hygrometer op te hangen. Dit instrument wijst de vochtigheid der lucht aan en moet beslist geplaatst worden op een plek, waar de lucht in huis niet beinvloed wordt door een kachel of door een finaal afgesloten zijn van de buitenlucht. Ren goede plaats is dus in de gang, dicht bij een buitendeur, die vaak openkomt. Heeft men op dit instrument eenigen tijd geregeld gelet, dan zal het een be trouwbare aanwijzing geven, omtrent de neiging van het weer ten opzichte van nat of droog. Voor goede observatie is het noodig, dat de barometer met zonsop gang of iets later wordt gelijkgezet. Win-t hij dan vóór 's morgens 9 uur een of twee punten, dan geeft dat kans, dat het weer dien dag beter worden zal, dan men vol gens den stand van den barometer en de heerschende bewolking zou verwachten. In het omgekeerde geval zij voorzich tigheid aangeradenwant het weer zal gewoonlijk slechter worden dan men verwachten zou. Het geval kan zich voordoen, dat de wind uitschiet en de barometer zakt. Dan kan men zeer slecht weer verwach ten. Ook zij men voorzichtig, wanneer de barometer snel klimt. Daarop toch vol gen gewoonlijk windbuien. Hoe sneller en grooter sprongen, hoe sterker de buien. Verder zijn' er nog de volgende aan wijzingen. Als het nog geen vast weer is en de zon „steekt" al vroeg op den dag, dan is dat een teeken van onbetrouwbaar weer. Eveneens, vooral na regen, wan neer op zomeravonden een dapip snel ep dik ppkpmt. Bij zonsop- en ondergang moet er geen geel zitten in de bovenlucht, want dan deugt het niet. Er zit waarheid iii het oude rijmpje: 's Avonds de lucht rood, 's morgens mooi weer aan boord, 's Morgens ide lucht rcod, 's avonds water in de sloot. Academienieuws. LEIDEN. De geneeskundige Staatscom missie bevorderde heden tot arts den heer N. Ouweleen (Maasland bij Delft)tot semi-arts den heer J. W. Gleüns (Loideii) GRONINGEN. Bevorderd tot arts de heer A. A. Meijer. Geslaagd voor het eerste deel van het arts-examen de heer H. Prins. Tweede gedeelte theoretisch genees kundig examen de heer J. Wouters. Eerste gedeelte cand. ex. godgeleerd heid: de heer A. Veldkamp. Voorbereidend ex. Hebr. taal en Israël, oudheden ide heeren O. J. Reinders en Jac. J. Fiet. UTRECHT. Tweede natuurk. ex. :mej A. C. M. Mulder v. d. Graaf, en de hee ren J. C. A. Ultee, P. v. d. Nieuwlenhui zen en P. A. van Luijt. Cand.-ex. rechtenMej. B. Elias. Cand.-ex. theol. (tweede deel:) de heer H. T. A. J. Westrik. Prop.-ex. theol.: de heeren' A. Edel- koort, A. Oskam en T. Kievit. Doet. ex. rechtende heer N. C. M. A. v. d. Dries. i Bevorderd tot doctor in de scheikunde de heer P. J. H. van Ginneken, geb. te Oudenbosch, op proefschrift „Studies over normaalelementen." AMSTERDAM. Eerste natuurkundig examen de heer D. Schrijver. Tweede natuurkundig ex. de heer B. G. de Groot. Cand.-ex. in de geneeskunde, cum lau- de, de heer C. H. Krekel. Theoretisch geneesk. ex. de Jieer W. J. Bais en Mej. W. Walch. Prop. ex. in de theologie de heeren R. Swart en "J. H. v. Riemsdijk. Cand.-ex. in de rechtswetenschap de heer H. C. P. de Bruyn. Donderdag. Het Concours Hippique. Een der meest interessante nummers van het concours was het Voorrijden der Artillerie, remonte paarden in africhting bij het De pót 4e regiment veld-aitiilerie te Leiden, leider luit. van Andel. Een aardige af wisseling-, 16 mooie, jonge dieren in draf, uitstekend voorgereden. Na saluut voor de hoofdpersonen en het maken van ver schillende evolutiën en eenige zeer goede sauts couplés met tweeën, vieren, achten en zestienen en een saluut eindigde dit ecnig mooie sportnummer met een speech van den leider. Den leider der miters (hoogste in rang), de fourier Wijngaards, werd een verguld zilveren medaille, aan geboden dcor mr. F. R. Crommelin, ver eerd. De paarden zijn uitstekend aan gereden. Terwijl de deelnemers voor het groote spring-concours ziich gereedmaakten om in den ring te verschijnen -en achter, op het oefenterrein, hun paarden nog wat in sprongen, vertoonden de vaandeldragers midden op het veld, voor het vorstelijk paviljoen, nogeens hun kunst van ven delen. De fel-kleurige barnieren wapper den in den wind, vlamden in de zon, en terwijl de één staande het doek om zich heen bewoog in horizontalen cirkel, •deed de ander het geknield en een dere deed het op den rug liggende. In allerlei vindingrijk gevonden variaties werd deze kunstige kunst vertoond. Daarna begon het groot Springconcours. Springpaarden gereden door JHeerrij- ders. Dertig paarden zijn ingeschreven, doch twee ontbreken op 't appèl. Over 't algemeen wordt niet bijzonder goed ge sprongen. De Leidsche handernis, bestaan de uit producten en bencod/igdheden uit Leiden, als kaas, melkvaten, geconserv. groenten enz., blijkt gemakkelijk te over komen. Slechts eenmaal sleepte een paard in zijn sprong een paar kazen mede. Het publiek volgt met aandacht de ver schillende rijders, doch langzamerhand be gint de belangstelling te verflauwen en tegen den tijd van het diner ging het mee- r en deel heen. Om half zes werd de uitslag bekend. De eerste prijs ad f 250 alsmede eere-prijs aangeboden door Sijne Hochheit Frede- dcrick Hendrick, Prince van Oraniën, Grave van Nassau etc. etc., bestaande in en zilveren broodschaal met inscriptie werdt toegekend aan Porthos van R. Wil son te Bloemendaal de 2e prijs ad f 100, alsmede eereprijs aangeboden door Haare Majesteit Maria Henriette Princesse Royale van Enge land en Princesse van Oraniën, bestaan de in een zilveren sigarettendoos; Per haps Zw. br. m. Luitenant C. H. La- bouchére te Amersfoort; 3e prijs ad. f75: Held. o. br. r. Luite nant H. Mathon te Haarlem. 4e prijs ad. f50 Temptation II v. r. Rit meester H. Loopuyt te Amersfoort 5e prijzen ad. f25: Tot v. r. Luite nant F. J. J. Trapman Leiden; Red. Cap. o. br. r. Luitenant J. Kuil te JHaarlem en Gigolette zw. br. m. Luitenant C. RL Labouchére te Amersfoort. Eervolle; vermeldingen verkregen Hengst II v. h. Luitenant Coblijn tej Amersfoort; Humpty Dumpty v. r. Lui tenant F. J. J. Trapman te Leiden ei* Black Paddy dr. br. zw. R. Dr. G. Be- telmans te Rotterdam. De eerep rijzen werden den prijs winners door de vorstelijke personen zeiven uit gereikt daarna vertrok Frederik Rlendifê en zijn gevolg van het terrein. Het laatste nummer. Concours Eenspannen, toebehcorende aan handelaren, telde nei gen mededingers. De jury kende de volgends prijzen' toe: Eerste prijs f100 en verguld zilveren plaque, aangeboden door de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingen ver- verkeer te Leiden aan wed. J. G. Kuyt Zoon te 's Gravenhage met N.N. zw m 2e pr. ad f75 aan J. M. Washington tel Scheveningen met N. N. 3e prijs ad. f50 aan Jac. P. de Jong te! 's Gravenhage, met Prins van Oranje, 7-j.: br. r. 4e prijs ad f25 aan J. Hemming té 's Gravenhage met Dora 5 j. br. m. Bij het groote Springconcours maakte Chipmonk van Paul Wurfbain te Oister- wijk plotseling een sprong over de om heining der tribune voor bestuur, pers en jury en veroorzaakte niet weinig sensatie.; De bereider van dit onstuimige dier wist het evenwel in toom te houden. Zijn paard raakte echter door den extra-sprong bui ten mededinging. Gezelschappen. Ook héden boden verschillende ge-I zeischappen in Levedag of Smulders hurt leden en eereleden diners aan. Ook Z. H. de Stadhouder vereenigt dagelijks een uitgelezen gezelschap aan zijn tafel, die dan een heerlijk schouw spel is door de statie der kleedijen van' zijn hof. Kermesse d' été. Op het terrein bij Zomerzorg had de vereeniging „Doctrina" een kermis inge richt, die voor de gecostum-eerden, de reünisten en vele andere feestvierenden zoo heeren als dames, een geweldige at- tractie bleek te bezitten. En geen wonder, want zulk een stu- dentenkermis is een zeer goed georga- seerd feest, waar men een keur van ge noegens vindt in populairen trant en mu ziek op alle mogelijke hoeken van het uitgestrekte feestelijk verlichte veld. Gedurende het concert, werden zeer, goed geslaagde vertooningen van de Im perial Bioscoop van gekostumeerden op^ tocht en mimenspel vertoond, afgewis seld door allerlei andere voorstellingen, op het doek geprojecteerd. Te midden van al die kermisdrukte, nog vermeerderd door het binnenkomen der feestende clubs en gezelschappen, nam om tien uur het "bal-champètre een aanvang, de eerste maal dat de danslus- tigen in deze week hun hart konden op halen. Geen warme zaal, lekkere fris- sche avondlucht maakte het dansen tot een lust, en onder de tonen van het Stedelijk Muziekkorps werd er dan ook een druk gebruikt van gemaakt. Vrijdag. Langzamerhand raakt de feestroes ten einde. In de stad zelf is men op som mige plaatsen al begonnen de versie ringen af te breken de illuminatie van Nieuwen Rijn en Rapenburg zal heden avond voor 't laatst branden en op het feestterrein, noch elders gebeurde heden morgen iets, wat belangstelling vroeg. Vele reünisten zijn wederom vertrokken en de kermisgangers die vandaag in den vroegen morgen thuis kwamen, moeten eerst van hun nachtelijk festein zijn be komen, alvorens zij zich aan nieuwe fees telijkheden kunnen geven. Hedenmiddag om 2 uur gaf het staf muziekkorps van het 4e Reg. Infanterie een matinée musicale op het feestterrein en komen studenten, oud-corpsleden met hunne dames opzetten om tegenwoordig te zijn bij het Plechtige Cour, dat Z. H, Frederick Hendrick en H. M. Henriëtte Maria om 4 uur zullen houden. Hedenavond zes uur geeft de hoofd persoon een groot diner, waarvoor hij artistiek uitgevoerde uitnoodigingen op oud-Hollandsch papier van (Jen volgen den inhoud rondzond „Obeyssat aux ordres de son AD tesse Fredericq Henry, par la Grace de Dieu, Prince d'Orange, Comte de Nassau, etc. etc. Nous prions de faire l'honneur au dist Princé de Votre treshonorée présence aii Idiner qu'il se propose de dóner le 24 jour de Juin, l'an de Grace 1910 a 6 heur de relevée. De votre Seigneurie le treshumble et tresfidelle ser- viteur le secrétaire et conseil- Ier de son1 Al tesse: HUYGENS. Que Dieu vous ait en' sa, Sainte Garde". Hedenavond heeft om half negen de herhaling van de openluchtvoorstelling „Alionora" plaats, gevolgd door 17e Eeuvvsch Vuurwerk en Bal in de feestzaal.; STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Ponderdag 23 Jiiftii De Voorzitter, Mr. Graaf van By- landt, hield, terwijl alle leden e,n de aan <t»

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2