BUITENLAND. BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Woensdag 22 juni. Uit de Pers. In Leiden. „De Standaard" schrijft: Terecht klaagt men1 er over, dat de groepen van Rechts, als er bij de candi daten ook een Roomsch candidaat is, (dezen zoo slecht steunen. In Leiden scheelde het 300 stemmen1. Toch hid! wie Leiden kent, kwalijk anders kunneïi verwachten. Sinds jaren toch is te Lei den een kleine groep georganiseerd, die er zeer eigenaardige denkbeelden op na houdt, en antipapistisch in merg en been is. Wel heeft zich later ook een' CJhriste- Ïijk-Historische groep geformeerd, die Verdraagzamer van aard is, en, zoo we wel ingelicht zijn, bij de Christelijk- Historische partij is aangesloten, maar ideze deelt de lakens niet uit. Men had daarom in Leiden of geen Roomschien candidaat moeten stellen, of zijn maat regelen zóó moeten nemen, dat men deze eigenaardige groep in Leiden missen kon. Nu men dit laatste niet deed, en toch slap aan speelde, was de uitkomst te Voorzien. Men kan er bij de herstemming inog wel komen, want in 1907 haalden we bij de herstemmin'g' 2842 stemmen, terwijl de Liberalen en Sociaal-demo craten er saam slechts 2602 op hunf hoogst gestemden candidaat kregen, maar dan zal 't een dubbeltje op zijn 'kant worden. En nu met de Encycliek- koorts die velen heeft aangegrepen, wa re het beter geweest te Leiden die uiter ste spanning te mijden. We zeggen dit niet van andere dis tricten. Daar past het vol te houden, tot het anti-papisme bij de stembus ge heel bezworen is. Onder ons, Antirevo lutionairen, zijn we er bijna. Er zijn districten waar'het ganschelijk niet meer onder ons werkt; en daar het ook door heel onze pers steeds unaniem bestre den is, geeft het zelden een hooger ver lies dan van 5 pCt. Maar anders staat het met de Christe- lijk-Historischen. Niet wat het partij bestuur aangaat. Dit staat tamelijk vasjt, al kon de pers iets duidelijker uitko men. Maar de Christelijk-Historischen, die georganiseerd en aangesloten zijn, vormen slechts een minderheid, en het grooter deel der Christelijk-Histori schen drijft nog op eigen gelegenheid, en stoort zich niet aan wat het partij bestuur of de pers aanraadt. Daarvoor nu kan men natuurlijk' niet luit den weg gaan. Dit moet gaandeweg luwen. Anders kon men wel overal een Chr.-Hist. man candideeren, wat stellig de beste uitkomst beloofde, maar van de twee andere partijen niet te vergen is. Nederland en de Paus. De „Nieuwe Courant" bevat een hoofdartikel getiteld „Nederland en de Paus", strekkende om den heer Van jDoorn ten aanzien van diens interpella tie eenige voorlichting te geven. Het blad schrijft: „Geheel voor de hand ligt de weg (tot gedachtenwisseling met Rome) over den tijdelijken zaakgelastigde mgr. Gualtieri, auditeur bij de nuntiatuur te Brussel, thans met de waarneming van de inter- nuntiatuur te 's-Gravenhage belast. En reden om zulk een stap te doen geeft de ;Borromaeus encycliek, naar ons voor komt, aan de Nederlandsche Regeering wel te meer, nu Pruisen, op zijn pro test, uit Rome ten antwoord heeft gekre gen, dat de Paus met de voor de pro testanten kwetsende uitdrukkingen in dat voor de geheele katholieke wereld bestemde stuk geen oogenblik de bedoe ling heeft gehad in eenig opzicht de niet-roomschen van Duitschland of hun vorsten te krenken. Ter geruststelling en voldoening van de niet-roomschen van Nederland en hun Vorstin zou er voor het verkrij gen van een dergelijke verklaring niet minder aanleiding bestaan." „Het Centrum" teekent hierbij aan: „Blijkbaar voert de „Nietfwe Courant" zelve, dat die aanleiding toch wel wat gezocht is en acht zij het derhalve noo- dig den afgevaardigde van Gouda ietwat op dreef te helpen. .Hij moet nu de verklaring trachten uit te lokken, dat de Paus bepaaldelijk de niet-Roomschen van Nederland en hun Vorstin geenszins heeft willen krenken. Alsof met het oog op zulk een kren king de encycliek geschreven ware! En alsof het antwoord aan de Pruisische re geering niet reeds alle opheldering gaf, die men op dit punt wenschen kan Overigens is het artikel van de „N. Ct." niet zonder interesse, voor zoover het namelijk de internationale positie des Pausen erkent. Herinneren wij er onzerzijds nog aan, 'dat het Nederlandsche gezantschap bij iden H. Stoel kort na de overweldiging |der tijdelijke macht werd opgeheven, door de aanneming van het amendement iDumbar, waarbij de desbetreffende be- Igrootings-post voor het jaar 1872 kwam te vervallen. De aanneming van dat amendement ge schiedde evenwel met slechts kleine [meerderheid (39 tegen' 33 stemmen) en tegen den wensch van het liberale kabi- et, dat blijkbaar het verkeerde: der, han ding besefte." Atheïsme. D|ö „Voorhóelde" schrijft: „Er is geen' Godzjoo roept (de ongeloovige uit. „Er is geen fundament!".... maar Hoe houdt het gebouw der wereld dan stand „Er is geen' maker!".... maar hoe js dan' de wereld ontstaan „Er is geen' architect!".... maar wie heeft dan de plannen gemaakt van de geheele aarde? „Er is geen kunstenaar 1".... maar waar vandaan komt dan die melodieuze har monie, die dén lof der schepping ver kondigt „Er is geen bestuurdermaar hoe worden dan de hemellichamén geleid? „Er is geen' beeldhouwermaar uit welk atelier komen dan die levende beelden, die de wereld versieren, de menschen „Er is geen' Ontsteker des Lichts maar wie doet 'dan' de zon schijnen, die den dag verlicht en wie doet de maan glanzen, die ons leidt door den nacht. Indien er geen God is, wie doet dan die duizenden, ja millioenen wonderwer ken, waarvan wij dagelijks getuigen zijn. Vraag aan' het firmament, aan de ster ren, Ttan de zon, aan de maan, aan de aarde, aan de zee, aan het uitspansel, ja vraag aan al het geschapehe, en alles zal U antwoordenGod heeftmij ge maakt. België. De Matin meldt, dat het huwelijk tus schen prins Victor Napoleon en prinses Clementine van België 15 Augustus op het kasteel Moncalieri bij Turijn voltrok ken' zal worden. Beiden zijn daar nu op jbezoek bij prinses Clotilde, de moeder van prins Victor Napoleon. Balkan-Staten. De Grieksch-Roemeensche quaestie. De gebeurtenis met het Roemeensche stoomschip „Imperatul Trajon" heeft in Roemenië een groote ontsteltenis en op winding veroorzaakt; de woede over deze Grieksche rooverij is algemeen. En daar de diplomatieke betrekkingen tusschen Roemenië en Griekenland reeds sedert ja ren verbroken zijn en een oorlog even on mogelijk is als tusschen Zwitserland en Luxemburg, heeft de regeering te Boe- charest besloten, de hulp der Italiaan se!) e regeering in te roepen, om haar eischen aan Griekenland over te bren gen. Sedert het afbreken der onderhan delingen worden de belangen der Roe meensche onderdanen in Athene behar tigd door den Italiaanschen gezant. Nar mens de Roemeenchse regeering heeft die- ze nu aan de Grieksche regeering de ei schen van Roemenië overgebracht. Roe menië eischt, dat Griekenland leedwezen zal uitspreken over den aanval op en de plundering van de „Imperatul Trajan, de strenge bestraffing van alle schuldigen zal beloven, voor de aangerichte mate- rieéle schade volledige vergoeding zal toe staan en den wederrechtelijk gearresteer den Roemeenschen deserteur zal uitleve ren De Roemeensche regeering wenscht voor 23 Juni antwoord op deze vragen. Zoo Griekenland ruiiet voornemens is Roemenië de gevraagde voldoening toe te staan, overweegt men te Boecharest met welke middelen Griekenland kan worden gedwongen voor zijn met het vol kenrecht strijdige daad boete te doen. Een oorlog is ,door de geografische lig ging der beide landen totaal uitgesloten en derhalve moet de toevlucht worden genomen tot economische maatregelen. Hiertoe behooren in de eerste plaats: de sluiting der Roemeensche zee- en Do- nauhavens voor alle Grieksche schepen en boycot van de Grieksche waren, die voornamelijk in de plaatsen aan den Be- neden-Don.au in groote hoeveelheden worden ingevoerd en verhandeld. Dit zou voor Griekenland een ernstige slag zijn, na de boycot-maatregelen, die reeds in Turkije worden toegepast; en Griekenn- kenland kan tegenover Roemonië bijna niet met represaille-maatregelen optreden Daar Griekenland bovendien moet inzien, hetgeen in den Piraeus geschiedde een ernstige schending is van het volkenrecht, en op geen enkelen grond kan worden verontschuldigd, zal de Grieksche re geering verstandig doen de eischen van Roemenië in te willigen. Voor het geval Griekenland volledige voldoening blijft weigeren, zal Roemenië nog tot ernstiger maatregelen overgaan. Amerika. Roosevelt weer thuis. Oud-president Roosevelt is Zaterdag te New-York aangekomen. De ontvangst had geheel en al volgens het vastgestelde pro gram plaats en een reusachtige menigte heeft, naar de telegrammen melden, den na zoo lange afwezigheid teruggekeer den staatsman toegejuicht. Alle bladen wijdden aan den oud-pre sident artikelen, en vele stellen zich daar bij de vraag, wat is toch de reden dat Roosevelt zoo populair is en zooveel sym pathie onder ons geniet. De New-Yorksche correspondent van de „Daily Mail" karakteriseert het ant woord, dat in het algemeen op die vraag door de bladen zelf wordt gegeven, aldus: dat men in Roosevelt den man ziet die tegenoyer de corruptie het staatswezen de belichamiing Js. van gezonde,- .eerlijke kracht. 1 China. Een telegram uit Peking aan de „He rald" meldt, dat de onderkoning van Hoe- peh en Hoenan vier hcoge ambtenaren van de 8ste in Hoepeh gelegerde divisie, onder wie generaals, in hechtenis heeft doen nemen en gevngen zetten op be schuldiging van feitelijke deelneming aan de revolutionaire propaganda. De onder koning gelooft dat hij een beweging in de kiem gesmoord heeft, die ten doel had een militairen bond te stchten, om het leger onder zijn macht en door het leger de regeering onder zijn invloed te krij gen. De critóeke toestand in Hoenan werd verergerd door zware overstroomingen in het noordelijk deel van Sjangtifoe. Het verlies aan menschenlevens is ontzaglijk de bevolking sterft van honger. Koninklijke Besluiten. Bij kon. besluit is, op zijn daartoe te kennen gegeven verlangen, aan mr. E. R. H. Regout eervol ontslag verleend uit de door hem bekleede functies van lid van het Algemeen 'College van Toezicht, Bijstand en Advies voor het Rijkstucht- en Opvoedingswezen; lid van de Staatscommissie, ingesteld bij kon. besluit van 22 September 1903, no. 51, inzake de bestraffing van bede larij en landlooperij en lid van de Staatscommissie, ingesteld bij kon. besluit van 8 April 1910 no. 17 ter voorbereiding van de herziening van het Wetboek van Strafvordering; is benoemd tot lid van den Voogdij raad te 's-Gravenhage, mr. P. Droogleever Fortuyn, advocaat te 's-Gravenhage; zijn benoemd bij het departement van Justitie: tot commies: J. E. Erdman Jr. tot commies adjunct-inspecteur, speciaal belast met de inspectie van het vak- onderricht in de str'afgestichten H. J. van der Veen, beiden thans adjunct-commies bij dat departement. H. Wouters, directeur en leeraar aan het Bisschoppelijk College te Weert is benoemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau. Is, met ingang van 1 Augustus, be noemd tot inspecteur der registratie en domeinen in de 40ste divisie (Leeuwar den), H. W. Hannivoort, thans ontvan ger der registratie en domeinen te Waal wijk. Is, met ingang van 1 Juli, benoemd tot inspecteur der registratie en domeinen in de 23ste divisie ('s-Hertogenbosch), 'E. Kleyn, thans ontvanger der registratie en domeinen të Enschede. De aanklacht tegen een T weede-Kamerlid. Zooals reeds in het kort is gemeld, heeft de heer H. A. van Dalsum, onafhan- lijk katholiek candidaat in het statendis- trict Hulst, een aanklacht ingediend tegen den heer Fruijtier. lid der Tweede Kamer en van Gedeputeerde Staten van Zeeland. De heer Van Dalsum acht zich beleedigd door een gedeelte van een te Hontenisse verspreid strooibilijet, dat onderteekend was met den naam van het Tweede-Ka- merlid Dit gedeelte luidt als volgt: Twee der andere candidaten zijn libera len en daarom voor ons beslist onaanne melijk Wij zullen, niet spreken van den heer Van Dalsum, die door zijn heilloos streven tot ondermijning van het kerkelijk en burgerlijk gezag onnoemlijk veel kwaad sticht hetgeen door ieder mensch, die nog een greintje gezond verstand be zit, sterk wordt afgekeurd. Op hem bren- ge geen enkel weldenkend kiezer zijn stem uit." De heer Van Dalsum deelt in een open brief aan den heer Fruitier mede, dat hij de aanklacht indiende, omdat de aan geklaagde niet in staat is om te noemen een woord of een daad, die bewijst de waarheid van zijne bewering. Ook zegt de aanklager, dat hij door deze aanklacht de Arrondissements-Recht- bank te Middelburg de gelegenheid wil geven het bewijs te leveren, dat zij de wet dient zonder aanzien van persoon Drankbestrijding. De algemeene vergadering van den Di ocesan en bond van R. K. Drankbestrij - dersvereenigingen in het Bisdom Haar lem zal gehouden worden te Beverwijk in de tweede helft van October op een nader te bepalen werkdag. De afdeelingen hebben het recht tot uiterlijk 31 Juli e.k. bij het Secretariaat te Ursem (N.-H.) voorstellen in te die nen en opgaven van candidaten voor het lidmaatschap van het hoofdbestuur in te zenden. Het hoofdbestuur treedt namelijk ge heel af, zooals gebruikelijk is na goedkeu ring van gewijzigde statuten. Deze goed keuring ds geschied bij Kon. Besluit van 3 Mei 1910. K. S. A. Het aantal abonné's op het tijdschrift der Kath. Sociale Actie (prijs per jaar franco per post 60 ets.) bedroeg op 1 Juni j.l. 7651. Mgr. Van de Ven en de D rankbestrijdi ng De „Kruisbanier", orgaan van den Bosschen, Diocesan en Djankbestriiders- bond en van den Bosschen Diocesamiejn Mariabon'd brengt hulde aan Z. D. H. Mgr. W. van' dé Ven, bij gelegtenheM van' diens gouden priesterfeest. Het blad herinnert, hoe de Roomsche drankbestrijdersbeweging van haar ont staan af de volle sympathie van den Bis schop heeft gehadhoe deze, toen zij nog zwak was en geminacht wlerd4 de hand beschermend over haar uitstrekte door, anderhalf jaar voor het Utrecht- sche congres, in Januari 1897 zijn bis schoppelijke goedkeuring te verleenen aan het Kruisverbond in zijn bisdom. In 1899, toen de bestuursleden der ver schillende St. Paulusvereenigingen in Den Bosch vergaderd waren tot stichting van een bond. mochten zij op een huide en aanhankelijkheidsbetuiging hunner zijds een schrijven van mgr. Van de Ven ontvangen, waarin deze hun zijn aller beste wenschen bood „en zijn bisschop- pel ijken zegen tot bevordering van hun pogingen bij hun lofwaardig streven in deze allergewichtste zaak." Eenzelfde hooge goedkeuring hebben ook de Maria en St. Annavereeniging ontvangen, terwijl Mgr. zelf den R. K. Matigheidsbon'd oprichtte voor dlle pa rochiën van zijn Bisdom en den St. Pie- tersbonci voor de priesters van zijn Dio cees. Hoe menigmaal en hoe luid heeft zijn bisschoppelijk woord geklonken in Vas- tenmandementen en circulaires aan de geestelijkheid om de opgerichte vereeni- gingen te bevestigen en uit te breiden. Hij beval het St.-Paulusblad" aan en machtigde de pastoors de verspreiding ervan te bevorderen door een jaarlijk- sche bijdrage uit de kerkekas. Meer dan eens gaf hij met zijn bisschoppelijk „Ge zien en aanbevolen" een bizondere kracht aan propagandageschriften, door de Dio cesane Bonden verspreid. En hierbij voegde Mgr. nog den hoog- gewaardeerden steun van zijn persoon lijk voorbeeld, doordat hij zelf zich als afschaffer liet inschrijven in de St. Pau- lusvereeniging zijner bisschopsstad en jaarlijks den penningmeester een zeer aanzienlijke gift voor de kas dier ver- eeniging ter hand stelde. Dat de Bossche Drankweer in een tiental jaren tot een machtig korps is aangegroeid, dat alom in het bisdom het drankmisbruik zichtbaar is verminderd en vele onredelijke drinkgewoonten zijn opgeruimd, dat mede door bevorde ring der matigheid een vernieuwde bloei van godsdienstig, zedelijk en maatschap pelijk leven valt waar te nemen, dat van Den Bosch uit een onmiskenbare invloed op de katholieke drankbestrij ding en haar organisatie in heel Neder land is uitgegaan dit alles is voor een groot deel te danken aan de vaderlijke bescherming, de wijze voorlichting en krachtige bemoediging, door Mgr. van de Ven aan de mannen en vrouwen der katholieke Drankweer geschonken. De Bakkerswet. De Hadgsche Correspondent van de Tel. meldt aan zijn blad: Met stelligheid kan ik meedeelen, dat het in de bedoeling van Kamer en Regee ring ligt, de Bakkerswet in het najaar vóór de begrooting, in het openbaar te behandelen. (Tel.) Leger en Vloot. Nederl. R. Kath. Onderofficiersbond. In de op Donderdag 16 Juni j. 1. te Amersfoort gehouden algemeene vergade ring van den Nederlandschen R. K. Onder officiersbond, deed de voorzitter de mede- deeling, dat op de in de vorige ver gadering geheele omgewerkte statuten de Kerkelijke en Koninklijke goedkeuring waren aangevraagd. Ook waren wederom drie nieuwe leden tot den Bond toegetreden. Als een bewijs, dat meerdere met den bond medeleven, blijkt hieruit, dat een schrijven ontvangen was van een onder officier uit Deventer, waarin deze verzocht nadere inlichtingen omtrent den Bond, ten einde zoo mogelijk ook te geraken tot de oprichting van een af- deeling aldaar. Bij een persoonlijk onderhoud van den Voorzitter met den W.Eerw. heer directeur van de R. K. Militaire Vereeniging te Amsterdam heeft ook deze de mede- deeling gedaan, alles in het werk te zullen stellen, om ook aldaar een af- deeling tot stand te brengen. Na 'het huishoudelijk reglement aan genomen en de leden aangespoord te hebben, zooveel mogelijk propaganda voor den Bond te maken, werd de ver gadering door den Voorzitter gesloten. Rechtszaken. Nog stond heden voor de Haag- sche rechtbank Je recht P. L. v. R., een zwerver uit België, naar ons land geko men om daar werk te zoeken hetgeen hem niet of slechts den deele was ge lukt. Hij was te voet van Rotterdam naar Hazerswoude gekomen, had daar een rijwiel gestolen was op dat rijwiel naar Rotterdam teruggekeerd, trachtte om zich logies te verschaffen, de fiets daar te verkoopen en werd ge arresteerd. Blijkens ingekomen mede- deelin'gen, en ook uit zijne houding en antwoorden bleek dat de man niet ,of slechts ten, deele tperekenbaa_r jy.as. Ii Daar een psychiatrisch onderzoek een, langdurige preventieve hechtenis zoH eischen hetgeen practisch niet in het be-* lang van den bekl. zoude zijn vorderde! Subst. Off. v. Justitie Mr. van Geunst twee maanden gevangenisstraf. Ook de verdediger Mr. Tichelaar wees!; °P de gebrekkige geestvermogens van]! zijn cliënt die hem van het Huis vaal Bewaring de zonderlingste verhalen had; gedaan. Zoo vertelde hij o.m. dat de vo gels hem dagelijks op de hoogte hiel- den van den toestand van zijne familie! en dat zijn vader en moeder hem dooijl den luchtkoker alle mogelijke verwijten! deden over hetgeen hij gedaan had. Ookj' pleiter achtte evenwel een onderzoek#, naar den geestestoestand van zijn client^1; practisch niet in diens belang en vroeg!' het opleggen van een zoo klein mogelijk ke gevangenisstraf opdat de jongeman!' zoo gauw mogelijk weer naar België! zou kunnen terugkeeren. Diefstal en Heling. Twee jeugdige fabriekarbeidsters Gj- v. S. en E. v. S. werkzaam op de Zeep fabriek van de firma S. te Le i d e n stom* den heden met hare moeder J. T. h.vr. Jy v. S. voor de Haagsche Rechtbank, dej beide eerste beklaagden wegens diefstal! van stukken zeep, de laatste wegens he-< ling van die gestolen zeep. De beide# meisjes bekenden stukken zeep te heb-? ben medegenomen als zij de fabriek ver- leiten „bijna alle meisjes deden dat.,? De moeder, die een strenge berisping! van den president kreeg, moest erkennen! dat zij voor een groot deel de schul<f droeg dat haar kinderen terecht moesteiii staan daar zij de zeep verkocht of deed! verkoopen welke haar dochters thuisf brachten. De directeur der fabriek gaf toe dat er vroeger veel zeep ontvreemd werd,) waarschijnlijk ook door andere arbeid sters. Door strenge controle was daar thans een einde aan gemaakt. Subst. Off. v. Justitie meende dat het geen hier pleit t e g e n de moeder spreekt voor de meisjes. Zij had haar kinde ren van het kwaad moeten afhouden in- plaats van het te sterken. Daarom zoU spr. tegen de meisjes een geldboete kun nen vragen al ware het wellicht noodig* een streng voorbeeld te stellen. Tegen! de meisjes eischte Z.Ed.Achtb. f7 boete of 7 dagen tuchtschool of hechtenis en tegen de moeder 2 maanden gevange nisstraf. De .verdediger, mr. Donker Curtius, miste in het bankje van de beklaagden den opkooper van de zeep W. v. S., een man van 34 jaar, die pressie heeft uitgeoefend op zijn zusters en op zijn moeder, Pleiter schetste het gezinsleven, en vond daarin aanleiding voor hetgeen gebeurd is en verklaarde zich zeer ge troffen door den humanen eisch van het Openbaar Ministerie. Een vonnis van het hoogste medelijden zou spr. hier de hoogste rechtvaardigheid achten. Zondag morgen is de 40-j a r ir ge weduwnaar P. K. bij het baden in de Ley te Tilburg verdronken. Hij laat drie kinderen na. Zondag is het zoontje van den heer K. te Vlissingen, dat door de stoom tram aldaar een beentje werd afgereden,- in het gasthuis aan de gevolgen daarvan overleden. Auto-ongeluk. Men meldt uit ArnhemMaandagmiddag te half drie wil de de heer B. Enthvoen, assuradeur t>9 Nijmegen, met zijn auto bij het Rheden- sche veer der IJssel oversteken. Met da auto op de punt zijnde, zag hij dat de weg aan de overzijde voor auto's verbodeni was. Willende terugkeeren, reed de auto achteruit en verdween in de diepte. De; heer Enthoven is verdronken. De chauf feur, die de veerlijn van de pont naar be neden hielp houden, kwam met den schrik vrij. Nader meldt men nog het volgende. De oorzaak van het ongeluk moet zeer waar schijnlijk gezocht worden in het feit dat de heer E. de moter willende stilzetten^ deze vergat uit te schakelen. Des avonds ongeveer negen uur werd de automobiel met vereende krachten uit het water ge trokken Het lijk van den h eer E. hing nog over het stuurrad.... Een nat pak. Scheveningschej strand. Lekker Zondagsweer. De zee is aan 't „vloeien." D'r was een pa met peuters. De peu ters plasten lekker in de branddnggolfjes.- 'pa lag lekker in 't zand van de zonne warmte te smullen. Wat vredig tooneel. Maar 't was vloed De kindertjes weken al spelend terug mèt 't opkomende water, zorgden en-oor dat de kleeren niet nat werden. Maar pa...; pa was zachtjesaan zalig in den dut ge raakt: dat lekker warm zand ook. En toen kwam 't gebeuren. Daar kwant o schrik, een golf aanrollen en -schui men, grooter dan vele harer voorgang sters. En daar lag pa opeens midden in 't zilte water. Opspringen was het werk van een oogenblik, maar nat worden gaat nog vlugger. Pa keek beteuterd rond, wie 'm dat ge lapt had. Maar daar trok de groote zeej zich niets van aan (N. Ct.) Een bejaarde ingezetene, ddd in zijn woning aan de Laan van Meerder-? voort te 's-Gravenhage wegens scoring zij-

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5