Uit Stad en Omgeving. De firma heeft enkele personen op het oog welke ^ij beslist wel, andere .welke zij beslist niet terug wenscht te nemenzij zal trachten dit laatste ge tal zoo gering mogelijk te maken. De mannelijke arbeiders zijn reeds grootend eels vervangen. Wat het getal buiten" die twee cate- goriën betreft, zou een gedeelte bij lo ting kunnen worden teruggenomen. Diegenen die nu geen plaats kunnen vinden wil de firma geleidelijk in de toekomst wel terugnemen met dien ver stande dat echter ook minstens een gelijk getal andersdenkenden zullen .worden aangenomen, ten einde op katholieke feestdagen te kunnen werken. De firma verklaarde zich niet onge neigd de correspondentie voor het aan werven van nieuwe werkkrachten tot de Vergadering over haar antwoord zou hebben beslist op te schorten. De voorwaarde werd echter gesteld Idat toon en inhoud van het orgaan „De Lamp" moeten veranderen, gebeurt dit piet dan zullen zij de onderhandelingen dadelijk afbreken. Het antwoord over het juiste <pntal terug te nemen werklieden zal zoo moge lijk Maandag a.s. gegeven worden. Koninklijke Besluiten. Zijn benoemd: tot ontvanger der di recte belastingen en accijnzen te Boxtel, J. C. L. Zilkens, ontvanger derzelfde middelen te Druten tot ontvanger der directe belastingen te Rotterdam, 4e afdeeling, E. W. Beth, ontvanger der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Vlaardingen tot ontvanger der invoerrechten en accijnzen te Enschede W. A. Schepers, ontvanger der directe belastingen en ac cijnzen te Bergum tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Cuijk, J. Nagtegaal, ontvanger der directe belas tingen en accijnzen te Kollum tot ontvanger jjer directe belastingen te Leeuwarden, J. H. Coolhaas, ont vanger der directe belastingen en accijn zen te Leeuwarden (buitengemeenten) is ingetrokken de benoeming van den surnumerair der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen G. Beuningh Pit de directie Zwolle tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Hal- lum, gedaan bij kon. besluit van 10 Maart 1910, en is hij benoemd tot ont vanger der directe belastingen en accijn zen te Zwartsluis is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Uithuizen, J. A. Spaarkogel, ontvanger derzelfde mid delen te Monnikendam is, met ingang van 1 Juli 1910, defini tief benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Schagen, W. Kuijpers, thans waarnemend ontvanger derzelfde middelen aldaar. De Bakkerswet. De Tweede Kamer heeft het voorstel verworpen, om nog in deze zitting de Bakkerswet af te doen. Dat is te betreuren. „De Standaard" merkt hieromtrent bp: „Het doet ons leed, maar toch wten- schen we met den thermometer te re kenen. Vier dagen achtereen elke week van 11 tot 5 uur de debatten in de) Kamer te volgen, is voor meer dan één lid bij zulk een hooge temperatuur een hard gelag. En we verstaan het, dat meer dan één lid, die met de hoogte! temperatuur niet op te besten voet ver keerde, er tegen opzag, om vooral zulk1 een heet onderwerp als de Bakkerswet nu nog af te doen. Toch ware het verstandiger geweest door te zetten. Juist de omstandigheid toch, dat het parlementaire seizoen zijn einde nadert, zou thans de beraadsla ging bekort hebben. Gelijk het nu loopt zal 't in October, of misschien pas in Februari 1911, moeten voorkomen, en 'dan steelt het weer heel een hap uit den Kostbaren tijd. En 't ongeluk is, dat, zoo de Kameir treuzelt, dit niet op de Kamier wordt) verhaald, maar altoos geschoven wordt pp rekening van het Kabinet, dan dan heet niets uit te voeren. LEIDEN, 13 Juni. Schaken. Zaterdag werd alhier een wedstrijd ge houden tusschen de Leidsche studenten- schaakvereeniging Morphy en eenige schakersleden van Sociëteit Amicitia. Morphy lootte wit aan het 1ste bord. zoodat het met wit speelde aan alle bor den De uitslag der wedstrijden was: Morphy. Soc. Amicitia. L A. Nijpels. 7»—Vs dr. A. van Rhijn. Th. Figee 0—1 prof. K. Lake. N. E. Fockens 1—1 N. H. Leembrugge P. A. J. Losecaat Vermeer 0—1 mr. T. P. Libourel K.L.J. Enthoven 0—1 C. L. Udo de Haes R.Koole 1—0 dr. T. P. Hulst. P. G. Cath 1—0 dr. Tamson. 37,-3 De directeur-generaal der poste rijen en telegraphie maakt bekend, dat het Rijkste! egraafkantoor alhier op 19 dezer geopend zal zijn 812, 1—3 en 78 uur. Voor den telephoondienst blijven de gewone openstellingsuren voor Zon- epi feestdagen van kracht. GOUDA Zaterdagmiddag is in de Voorwillls bij Gouda afgebrand de tuinierswoning van G. Kraan. Vermoede lijk is de brand ontstaan in een stapel dekriet voor broeikasten. Door de droogte grepen de vlammen zóó snel om zich heen. dat aan blusschen niet viel te den ken. De afstand voor de spuiten was echter ook zóó groot, dat ongeveer kwart voor vijf de eerste brandspuit arriveerde. Doch toen lag alles nagenoeg tegen den grond. Alles is verbrand, alleen eenige kippen konden in in veiligheid worden gebracht. Al het verbrande was verzekerd. KATWIJK AAN ZEE. De bommen, die hier haar visch brachten, besomden van f6.50 tot f33.10. Prijzen der vischtong 20, 50 en 90 ct., griet 50 ct. per stuk, schol f7, keu f2.50 schar f2 per mand. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ondier •cie leiding van Dr. Evelijn van het Rijks museum van Oudheden te Leiden, gaat men steeds door met de onderzoekingen od het terrein in het Kléin-duin" alhier Voor dieze werkzaamheden zijn 7 man van het personeel, welke arbeid/en aan die opgravingen op Arentsburg te Voor burg naar hier gekomen. Zeer veel men- schengeraamten worden steeds gevonden Zaterdag is van een dezer een photo genomen en werd het skelet in z'n geheel opgezonden naar het Rijksmuseum. Be halve eenige stukjes van potten en pan nen werd Zaterdagmiddag nog gevonden een geldstuk, waarschijnlijk uit den Ro- meinschen tijd. LANGERAAR. Joen den heer W. Egberts alhier, na eenigen tijd in Lei dien vertoeft te hebben, zich naar het Café „die Kroon" aan den nieuwe Rijn begaf, waar hij zijn zoo goed als nieuwe fiets gestald had, bemerkte hij tot zijn groote teleurstelling dat deze was ver dwenen. Inlichtingen omtrent den dief kon de eigenaar van „De Kroon" niet geven. E. deed onmiddelijk aangifte bij de politie, die echter tot heden nog geen spoor van den dader kon machtig wor den. LISSE. Bij Koninklijk besluit van 9 dezer is aan J. M. D. graaf van Lynden, alhier, kamerheer van Hare Majesteit de Koningin in buitengewonen dienst, ver gunning verleend tot het aannemen der onderscheidingsteekenen van eereridder der Johanniter Orde, hem door Zijne Majesteit den Duitschen Keizer, Koning van Pruissen, geschonken R1JNZATERWOUDE. In de gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelan den van den Wassenaarschen Polder, is in de plaats van den tot dijkgraaf benoem den heemraad R. Kempenaar, als zoodanig gekozen de heer Jac. van Haaster te Leimuiden, met een kleine meerderheid op den heer J. H. Weijding te Leiderdorp. De heer J. Harteveld heeft ontslag genomen als heemraad, zoodat nu weder om een vacature is ontstaan. VOORSCHOTEN. De Raad dezer ge meente vergadert a.s. Dinsdag 14 Juni, des namiddags 7 uur. Te behandelen: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming leden van stembureaux. 3. Benoeming ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. 4. Voorstel tot verhoo ging der begrooting dienst 1909. VOORHOUT. De .werkzaamheden be treffende de electrisché verlichting van het Seminarie „Hageveld" zijn, naar we vernemen, opgedragen aan den heer Vöckin'g te Leiden. Sport. Wedstrijden van Hollandia. De uitslag der wedstrijden van Sa terdag bij 's Molenaarsbrug was: 1. Jonge Vier: le „Triton", 2e „Het Spaarne"j 3e „Laga"; gewonnen in! 7 min. 372/5 sec.» ^et 11/2 lengte. 2. Tweepersoons wherries: 1. De Hoop2, Delftsche Sport, gewon nen met 21/2 lengte in 4.44/5.(600 M.). 3. Oude vier: 1. De Amstel, 2. N-e- reus, gewonnen met 2 lengten in 9.492/s. De Amstel krijgt hiermee de Insulinde- Njordbeker in eigendom. 4. Jonge acht: 1. Njord, 2. Laga, gewonnen met een goede lengte jrt 6.432/5. 5. Oude Twee, walk-over voor 'de Amstel. 6. Jon'ge twee. 1 Delftsche Sport. 2. De Hoop gewonnen met 4 lengten irn 8.502/5. 7. Jonge skiff. 1 Nereus. 2. De Hoop, gewonnen met 10 a 12 lengten in 8.342/5. 8. Oude acht. 1 Amstel. 2 Nereus. 3 Laga gewonnen in 6.4U/s, nret 2 leng ten'. Laga kwam' 4 lengten achter Nereus. Bij de zeil- en' motorbootwedstrijden gisteren op de Braassemermeer, niet be gunstigd met voldoende wind, waarom de baan ttot op de helft werd inge kort, werden' o.a. de volgende prijzen aan stadgenooten toegekend: In klasse III, motorbooten zonder ka juit: iMouette van C\ HV Sijthof, zalv. medaille. In de Z. Z. V. klasse 3 Atina, vanG. H. Sijthof en P. A. Wernink. In klasse VI handicap open jachten 1 Ingeborg, van J. C. v. Hoolwerff, zalv. barometer. Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. sluitend 3720 F ON GERS-Rijwielen voor het LEGER gekozen. Filiaal te LeidenB r e e s t r a a t 86. Kerknieuws. Serapion van Hoof. Gelijk eenmaal de groote, bekende apostel der melaatschen, pater Damiaan een slachtoffer werd van zijn plidht, zoo is thans op 12 Mei j.l. broeder Se rapion van Hoof, volgens bericht bij zijn familie te Tilburg ontvangen, te Molokai op de Sandwich-eilanden, waar hij gedurende 15 jaar piet de grootste toewijding en opofferingen werkzaam was, onder de ongelukkige ipelaatschen gestorven. iDe berichten omtrent zijn dood te Tilburg ontvangen, luiden als volgt: „Broeder Serapion stierf dezen avond 12 Mei om 8 uur. Hij heeft wonderlijk geleefd. Sinds gisteren was hij op het punt van te sterven, gereed om -elk oogenblik den laatsten adem uit te bla zen. Alhoewel zijn doodstrijd zeer lang was, heeft hij weinig geleden. Stil aan stierf hij weg, zeer kalm. Hij was in) alle opzichten goed voorbereid en stierf een zeer zaligen dood. Al weken gele den was hij gereed tot sterven". Naar men nog mededeelt, had de plechtige en indrukwekkende begrafe nis plaats in den morgen van 13 Mei om 10 uur. Bij deze begrafenis waren tegenwoor dig de Eerw. Pater Maximus uit Kaldu- papan, een tweetal Eerw. Zusters, nog eenige meisjes van het „Bishop Home" en het geheele melaatsche settlement. Het stoffelijk overschot van broeder Serapion is ter aarde besteld naast het graf van den heldhaftigen apostel der melaatschen, pater Damiaan. Mgr. Callier óp „Bijdorp". Men meldt uit Voorschoten d.d. 10 Juni Het welbekende meisjespensionaat te Voorschoten genoot vandaag wederom het voorrecht Z. D. H. den Bisschop van Haarlem binnen zijn muren te zien om het H. Sacrament des Vormsels toe te dienen. Door een groot aantal pries ters omringd, deed Monseigneur zijn in trede in de rijk versierde kapel, waar hij te 9 uur de H. Mis opdroeg, daar bij geassisteerd door den Zeereerw. De ken van Leiden, en den Rector van het pensionaat. Na door handoplegging en zalving den H. Geest met_Zijn gaven te hebben meegedeeld, hield de Bisschop een tref fende toespraak naar aanleiding van de Psalmwoord en„alle heerlijkheid der Koningsdochter is, inwendig". Die in wendige, heerlijkheid, die schoonheid van ziel moesten allen bewaren en tot dat doel de zeven gaven van den H. Geest die zij ontvangen hadden, voortdurend gebruiken. Want evenals natuurlijke ga ven, de talenten, zich ontwikkeien door er gebruik van te maken, maar afstom pen en te loor gaan als ze worden ver waarloosd, zoo gaat het ook met de bovennatuurlijke gaven. „Doet uw best besloot Monseigneur, om door een deugdzaam leven de eeuwige heerlijk- heid eens te verdienen". Eenige Eerw. Zusters van de Qon- gregatie der Dominicanessen legden daarna in handen van den Bisschop de eeuwigdurende geloften af; zij ver bonden zich voor heel hun leven aan Jesus, hun Bruidegom, en ontvingen in ruil daarvoor een doornenkroon op het hoofd. De be teekenis volle en indruk wekkende plechtigheid werd met den lofzang Te Deum en den zegen met het Allerheiligste besloten. 's Middags werd Monseigneur in de groote recreatiezaal door alle pension- nairen een opgewekt feestlied toege zongen, terwijl een der jongste vor melingen met duidelijke stem Z. D. H. uit aller naam bedankte voor de hooge eer van zijn bezoek, daarbij de verze kering gevend veel voor hem te zullen bidden, opdat hij nog lang zijn zware taak zou mogen vervullen. Met eenige hartelijke woorden dankte Monsg. en drukte allen nogmaals op het hart toch altijd braaf en godvruchtig te blijven. Het was een heerlijke dag voor „Bij dorp", die nog lang in het geheugen zal blijven voortleven. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a.s. geen audiëntie verlee- n-en, wegens die toediening van het H. Vormsel. Faillissementen. I. Bijleveld. J. Sandijck, fruitkweeker, te Nijmegen, curator als voren. Geëindigd: H. Honen, te Tilburg, G. W. de Graaf, te Mijdrecht. 's-Gravcnhage wegens te Sassenheim te snel fijden met een auto tot f5 ol* 2 d.Leendert M. 20 j. te Rotterdam, wegens idem tot f 5 of 2 d. Uitgesproken: J. van der Put, schoen maker en winkelier, te Dordrecht, curator mr. L. L. van Wageningen. P. Battem Janszoon, bierhuishouder, te wormermeer, curator mr. J. F. E. Boele, te Zaandam. A. W. Th. Loo- mans, koonman, te Nijmegen, curator mr,C. G. Provinciale Staten van Zuid-Holland. In de aanstaande zomervergadering (Ln Juli a.s.) zullen o. a. de hierna te noe men ondterwerpen ter tafel komen (na periodiiekel Verkiezingen vo.or de Eer ste Kamer der Staten-Generaal en voor Gedeputeerde Staten)de provinciale be grootingen, waarbij wordt voorgesteld voor 1911 te heffen: a, 14 opcenten op het gebouwdie: C. 11 opcenten op het per soneel. Op die ontwerp-begrooting wijzen de uitgaven een verhooging aan van f 6500, de ontvangsten een verhooging van f 4600 (verschil f1900. De verhoogingen wijzen aan leen subsidise aan den proeftuin te Zwijndrecht van f500 een subsidie voor vakonderwijs van f 6000een subsidie voor den weg van de Hof laan te Rotter- fcÜam tot Gouda van f 2000subsidiën aan gemeenten voor krankzinnigenverpleging van f 10.000; een subsidie aan het Groe ne Kruis van f100; toelagen aan genees kundigen en vroedvrouwen van f 700een subsidie aan de vereeniging Arentsburgh van f500 Een afwijzend preadvies van Gedepu teerde Staten op het adres van de veree niging Oud-Gorcum te Gorinchem, een subsidóe voor de restauratie van het huis (in Bethlehemeen verzoek van den ge meenteraad van Barendrecht gesteund door de gezondheidscommissie aldaar, om subsidie in de kosten van boringen ten ictenste van een te stichten drink waterleiding; een voorstel van Gede puteerde Staten tot verhooging van het subsidie voor de ambachtsschool te Schiedam tot f 5000idem tot verhooging van het subsidie van de vakteekenschooi te Dordrecht; een voorstel tot subsddi^ eering aan die bouwvakvereeniging De Eendracht te Giesendameen afwijzend advies op het verzoek van subsi-diever- hooging voor de ambachtsteekenschool van de Nutsafdeeling te Oudewater; een voorstel tot verhooging van het subsidie van een school voor vrouwenarbeid te Rotterdam en aan de visscherijschool te Maassluis. Een voorstel om de provincie voor 1000 gulden te doen inschrijven in. het waarborgfonds der Nationale Tentoon stelling van Huisvlijt te Scheveningeneen voorstel om aan de gem. Oegstgeest eene subsidie te verleenen van 4000 gulden om met de subsidie van Leiden van f8000 bij minnelijke schikking het eigendom van den weg van de Poelbrug tot aan den Rijksweg 's-Gravenhage— Haarlem met toebehooren te verkrijgen. Voorts om aan genoemde gemeenten als subsidóe toe te kennen hei bedrag ide r kosten, welke zij tot verkrijging van Iden weg zal hebben te maken, vermin derd met 2/3 der ko6teh tot een minimum van f 8000 door de gemeente Leiden bij te dragen. Eindelijk, om wanneer de concessie tot tolheffing beëindigd wordt, voordat de weg door de gemeente Oegstgeest in eigendom is verkregen, eventueele on derhoudskosten bij te dragen, die de som van f 1100 overtreffen mochten, mits de straatweg behoorlijk worde onderhouden zonder tolheffng. Nog i s voorgesteld eene subsidie van f1000 te verleenen voor die restauratie van [die Hervormde Kerk te Wóubrug- ge. Eindelijk verschillende polderregle menten of reglementswijzigingen. Om trent verschillende subsidie-aanvragen en daarop voorgestelde beschikkingen, zijn de betrekkelijke stukken nog niet rondge deeld. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. Uitspraken van hedenmorgen. De kantonrechter veroordeelde: Wil lem K., 18 j., te Leiden, wegens straat schenderij, tot f5 of 2d. Johannes van 't W., 12 jaar te Noordwijk, wegens id. voorwaardelijk tot 2 m. tuchtschool Marinus B., 17 jaar, te Leiden, wegens dronkenschap, tot 1 gld. of 1 w. tucht schoolHendrik van B., 30 jaar te Lei den wegens vissdien in gesloten visch- tijd tot tweemaal f3 of tweemaal 3 d. Jacoba de B., 31 j. te Leiden wegens overtreding arbeidswet tot tweemaal f 3 of tweemaal 3 Franciscus Adrianus van' D. 52 j. te Leiden wegens jdem tot f2 of 1 d.Leendert J. 19 j. te Leider dorp wegens rijden zonder licht tot J1 of 1 d.Gerrit van E. 17 j. te Noord;- wijk wegens rijden met een rijwiel zon der bel tot tweemaal f 1 of tweemaal 1 week tuchtschoolJacobus van 28 j. te Leiden wegens het hebben van een lompen-bewaarplaats zonder vergunning tot f10 of 5 d.Willem van D. 37 j. te Katwijk aan Zee wegens bet laten loopen van runderen in Rijnlands duinen tot f2 of 2 d.; Leendert van B. .40 j. te Halfweg wegens varen zonder yer- gunning in Rijnland's boezemwater tot f3 of 3d.; Frans C. 40 j. te Noord- wijle wegens het niet stapvoets gaan naast de kar en niet het nummter daarop vermelden tot tweemaal f 1 of tweemaal 1 d.Jacob van D. Jzn. 30 j. te Katwijk aan Zee wegens idem tot tweemaal f 1 of tweemaal 1 d.Willem M. 34 j. te Leiden wegens te Leiden iemand na schreeuwen, tot f2 of 2 4; Huibert Arnold de V., 1 8 j., te Leiden, wegens op een rijwiel 2 personen vervoeren tot 2 of .2 d.Jnette ,Chr, L, 3_Q j. te Voor heden stonden op de rol 76 za< ken, waarvan '61 voor openbare behande ling. In de zaak van J. van H.» verlofhou- der te Leiden, die zijn naam en het woord „Verlof" niet op de winkelruit van zijn localiteit had geschilderd, werd alsnog gehoord de agent van politie C. Kok, die pertinent beweerde dat op 11 Mei bedoelde opschriften niet op de ruit voorkwamen en eene bekeuring aanzeg de. Bekl. zeide thans die aanzeggingatë waarschuwing te hebben opgevat en heeft den volgenden dag direct de opschriften aangebracht. Eisch 14. Nicolaas Petrus D., 43 j.* >vasscher en bleeker te Leiden, heeft op 18 Maart 's namiddags 8 uur, in zijn inrichting aan de Os- en Paardenlaan een meisje werk zaam gehad, wier naam bovendien niet op de arbeidslijst voorkwam. Eisch twee geldboeten van f4. Johanna^ van R., 22 j.^ winkeljuffrouw te Leiden, heeft als bestuurster van een hoedenmagazijn aan de Vischmarkt een 13-jarig meisje 's avonds om 10 uur ongeveer een hoed laten wegbrengen. Bekl. bekende; het meisje moest de hoed bij een klant brengen middelerwijl zij naar huis ging. Moest die klant 's avonds de hoed nog gebruiken? vroeg de kantonrechter. Bekl. meende van niet, maar zij moest den volgenden dag vroeg op reis. Eisdh f5 of 3 d. Dit vond bekl. nog al veel voor het wegbrengen van een hoed1! Het voorkomen van mond- en klauw zeer onder Zoeter w oude, heeft voor hei kantongerecht nog een staartje gehad. Theodoras van B., 59 jaar, veehouder te Zoelerwoude, heeft op 14 Mei veevoer, z.g. „wei" van zij'n besmette hoeve ver voerd naar een ander. Bekl, heeft uit goedhartigheid gehandeld; heeft geen geld e r voor genoteii en wist niet, dat hij het veevoer niet mocht vervoeren. Er worden drie getuigen gehoord, n.l, dr. A. ten Sande, districtsveearts-plaats- Vervanger te 's-Gravenhagemej. Chris tina Oostdani, <ie buurvrouw van bekl., Idie Ijij hem was gekomen voor baar „beestjes" wat voer te vragen, want zij had niets in huis, en veldwachter de Vries. De ambtenaar van het O. M. wil de een afschrikwekkend voorbeeld stel len. 't Is voor de veehouders van het grootste belang dat de strenge bepalingen der wet worden nageleefd en de buren hierin medewerken. Anders kon den land bouwenden stand groot nadeel Worden berokkend. Eisch f5 of 3 dagen. Bekl. merkte nog op, dat het wei zeef lang bij hem is blijven staan, alvorens het werd onteigend. Waarom deed men het dan niet vroeger? Dit moest beklaagde maar aan den burgemeester vragen, meende de kantonrechter. Simon Johan S., 33 j., fabrikant te Leiden, heeft in den Lagen Polder on der Warmond, op grasland gè'öopen. Bekl. lichtte de overtreding toe; de Lage Polder is een groot eiland in het Kager Meer en steeds heeft beklaagde daar met zijn bootje aangelegd. Verbalisant Koek koek zeide, dat scheip toegezien wordt tegen het loopen in dezen polder; an ders willen de boeren het hooiland niet meer huren,, wijl het te veel vertrapt wordt Eisch f 3 of 1 dag. Pieter Marius N. 46 j. veehouder te Warmond heeft op 2 Mei voor per ceel 160 Heeren- en Warmonderweg een hek geplaatst op 2.80 M. uit het hart van den weg, terwijl de rooilijn door B. en W. op 3.25 M. was bepaald. Bekl. zeide, dat ter plaatse huisjes staan, waarvoor een levende heg. Een der huisjes is een tijdlang onverhuurd geweeststraatjongens hebben in dien tusschentijd de drie boompjes voor die woning vernield en toen ziclh nieuwe huurders voordeden, heeft bekl. nieuwe boompjes geplaatst. Als getuige wordt gehoord Barth. Rot teveel 75 j. gemeente-opzichter te War mond. De ambtenaar zeide, deze vervolging te hebben ingesteld o,p uitdrukkelijk ver zoek van den burgemeester, ofschoon spr. gelooft, dat art. 2 der Warmonder Woningverordening in strijd is met de woningwet en dus niet rechtsgeldig. Im mers, in bedoeld art. wordt B. en W. de bevoegdheid gegeven een Rooilijn naar hun inzicht vast te stellen, terwijl de Woningwet de vaststelling der rooi lijn aan den Raad overlaat. De ambte naar vroeg daarom ontslag van rechts vervolging. ïn de zaak van den arbeider te Zo>e- terwoude die hedien ten derdie malej diende, werd als getuige h décharge ge hoord die heer Adr. Joh. Boer, handelaai) in Douwmaterfalen te Zoeterwoude. Get. verklaarde gezien te hebben, dat N. zijn hengel schoonmaakte er was geen snoeit aan, toen hij op het Jaagpad stond. Get| wist echter den juisten tijd niet op ta geven. Op hem had het geheel e gevall den indruk van een grap gemaakt. Bekl, stond nogal bij de politie bekend er\ scheen nu den veldwachter erin te wili len laten loopen. Verbalisant Degenaer. bleef echter bij zijn verklaring, dat hij bekl. had zien visschen met wen snoeit Eisch fl pf 1 d:

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2