AAN DE KIEZERS! De Slagboom. BINNENLAND. Uit Stad en Omgeving. Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Zaterdag 11 Juni. Met aandrang beveien wij de volgende Candidaturen aan District—Leiden. J. A. BOTS. Mr. P. E. BRIET. District—Leiderdorp. Mr. L. M. J. H. KERSTENS. J. J. VAN HOEKEN. De stemdag is Woens dag IS Juni U.S. van 8 tot S uur. Uit de Leidsche Vroedschap. 'tW,as warm en benauwd in Ide Raadzaal. De electrische ventilator >vas .er ook nog niet. Misschien door dé (warmte was het woelig in de zaal waar 27 leden aanwezig waren die allen transpireerden en voor een deel nog al dorstig waren. De burgemeester was als altijd vroolijk en welgemutst. Z.Ed. Acht bare schijnt nogal den indruk te geven van gemoedelijkheid, ten minste in het iadres van den heer Hartman, bioscoop houder aan de Rijnsburgersingel, waar in zijn hulp werd ingeroepen om op. Zondag vertooningen te mogen geven, inoemde deze jiem zijn vader, een staal tje van ouderwetsche gemoedelijkheid. Het adres werd gesteld in banden van B. en W.hoorde trouwens ook niet bij den Raad, maar de Voorzitter had het toch maar laten voorlezen, misschien om jde vroolijkheid er in te Jiouden, want het was werkelijk komisch gesteld. Of het zoo'n verlies voor Leiden zou zijn, als het theater opdoekte, wat als een somber vooryitzicht werd voorgespie geld, indien het verzoek niet zou wor den ingewilligd, wagen wij te .betwijfe len de opvoedende kracht van die bi oscoopvoorstellingen zien wij nog niet dn. De Raad had klaarblijkelijk' een ro yale bui. Niet minder dan f400 werd toegestaan voor de versiering van de Kraaierstraat /en er was niemand, (die er iets tegen zeide. Enkele andere adres sen gingen onder stilzwijgen door en Ide agenda werd ook gemakkelijk afge hamerd. Vroom en Dreesman krijgen nu hun brug, geen spoor van oppositie, 't 'Kan verkeerenin 1909 werd hetzelfde verzoek afgewezen, liefst met 21 tegen 6 stemmen. Bij punt 17 van de agenda .waarbij enkele posten van de begroo ting moesten worden verhoogd, ook die van publicatie in het Leidsch dagblad, v$;oeg de heer Meuleman B. en W. re kening te houden voor het vervolg met het feit, dat er nog een tweede dagblad te Leiden verschijnt. De Burgemeester beloofde overweging en toen kwam de kwestie van' den gunning van de nieuwe brug. Men' weet het verloop. In de vo rige vergadering was voorgesteld, ,de) levering op te dragen aan^de firma P.enn én Bauduin te Dordrecht. Toen (vviend het voorstel verworpen, omdat men den Kon. Ned. Grofsmederij wilde zien uit- 'genoodigd. Nu was voor de massa de Grofsmederij 't laagst, maar bij gun- jning in 2 perceelen zou de firma Kloos en Co. een gedeelte krijgen, en de firma Figee een ander. Laten we het gunnen, aldus stelde de heer Vergouwen voor, aan den laagsten inschrijver voor de mas sa, het kost de gemeente dan wel f 500 imeer, maar 't is toch billijk bovendien 'tis een Leidsch belang. Aan het debat, dat ten slotte zoo moeilijk werd, 'dat het de heer Fokker en ;Ciet hem meerderen, begon te duizelen, >verd deelgenomen Idoor de heeren Vergouwen, van Hoeken, Pera, Fokker, v. d. Eist ,de Vries, Roem, Hoogenboom en Fockeina AncLreae. ,De heer Hoogenboom wilde een gedeelte igun'nen aan de firma Penn en Bauduin. Eindelijk werd er gelukkig gestemd; eerst over het amendement-Hoogenboom Dit viel met 19 tegen 8 stemmen. Toen werd het voorstel van B. en W. aan genomen met 17 tegen 10 gtemmen en FEUILLETON. (Vrij naar het Fransch, van RENE BAZIN). 41) Het was 16 October. Bijna twee weken waren verloopen sinds hun aankomst in Rome. Zij vonden er de afleiding, die zij beiden zoo noodig hadden, zij vonden er geen omgang, tenzij met elkaar, wat hen beter deed zien, hoezeer zij elkaar be minden, en wat een nieuwe kracht gaf door niets bestreden or verzwakt, aan het geringste woord, hun beider gevoelens, en zelfs aan hun stilzwijgen. Mevrouw Limerei vergiste zich niet. In Marie's ziel vervluchtigde de herinne ring aan het verleden. De dag, waarna Marie het antwoord van Felicien verno- yiey had, _e.ii waarop zij gcroepcig had: daarmee was het voprstel-Viergouweyf van' de b'aan. We zullen nu maar hopen, dat we een; /nooien brug 'krijgen. Door de kwestie van .de Grofsmederij heeft de pemeente een voordeeltje gekregen van ruim 3000 gulden. Het schijnt pns toe, flat openbare .aanbesteding in 'den vervolge het beste zal zijn om derge lijke on'aangename kwesties te voorko men. Veel discussie .werd er niet meer gevoerd, dan alleen b'ij het voorstel om 1500 gulden' beschikbaar te stellen voor het inwinnen van advies omtrent de toe komstige inrichting van het bedrijf der gemeentereiniging. Men was het erover eens, dat de zaak rijpelijk diende te wor den' overwogen, maar de heeren Fok ker én Sijtsma wilden den directeur van gemeentewerken met ,een onderzoek be lasten1. Dat gaat niet, zeide de heer Ko- revaar, want bij het aantal gewichtige werken, dat de gémeente nu onder han- dén heeft, zal noch den directeur, nodli de ingenieur van gemeentewerken tijd kunnen vinden. De heer Sijtsma gaf b'ij deze gelegenheid een seitenhieb aan de buitengewone slachthuiscommissie, doch deze scheen daarvoor absoluut ongevoe lig te blijven, ten minste er werd op de uitdaging van den heer Sijtsma niet ge antwoord. De heeren Hoogenboom en Briët vonden, dat in elk geval, naast de deskundigen, door B. en W. voorgesteld, ook die directeur van gemeentewer ken moest zitting nemen. Zoo iemand, dan' zal deze laatste zelf over dit debat verwonderd zijn, waarbij hij door som mige Raadsleden' werd voorgesteld als een Manusje van alles, die pveral ver stand van heeft. De heer Meuleman stel de nog even in het licht, dat men van hem niet kon vergen ,dat hij- Van deze geheel afzonderlijke tak van gemeente lijk (bedrijf op de hoogte zou zijn. Eindelijk was jer nog een punt op de agenda, de reorganisatie yan het gym nastiekonderwijs. Laten we uitstellen, zeide de heer Vergouwen, 'tis zoo warm. Waarom repliceerde de Voorzitter, als de heeren er maar niet over praten, kun nen we het best afdoen. Maar de heer Vergouwen scheen er wel over te wil len praten, ten minste hij stelde voor het van' de agenda af te voierenv welk voorstel met 18 tegen 7 stemmen werd aangenomen. En toen verlieten de hee ren de benauwde zoele atmosfeer van de Raadzaal. Koninklijke Besluiten. Aan P. G. Dyker, is op zijn verzoek met ingang van 15 dezer eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van nota ris te Zuid-Scharwoude. Is benoemd tot lid van den voogdij raad Rotterdam II, H. W. J. Hooze- mans, kapelaan te Rotterdam. Is benoemd tot notaris binnen het ar rondissement Amsterdam ter standplaats AmsterdamC. A. Struik Daim, capdi- daat notaris aldaar. Is benoemd tot burgemeester der ge meente Velsen, mr. H. Verloren van The- maat, met toekenning van gelijktijdig, eervol ontslag als burgemeester der ge meente Baflo. Is b'ij het Departement van Marine, met ingang van 1 Juli le. aan' den hoofdcommies B. C. Ritz, op zijn' verzoek ter zake yan lichaams gebreken' die hem voor de verdere waar neming van zijn ambt ongeschikt sna ken', eervol ontslag uit 's lands dienst verleend 2e. bevorderdtot hoofdcommies de commies W. J. van der Werff, tot com mies, de adjunct-commies L. J. Philips. 3e. benoemdt ot adjunct-commies de le klerk J. H. Bimbérge. Zijn benoemd tot ontvanger der registratie voor de gerechtelijke akten en der domeinen te Rotterdam, A. W. Jolles, thans ontvan ger der registratie en domeineii te Gou da, en zulks met intrekking van zijn be noeming tot ontvanger der registratie en' domeinen te Zwolle, b'ij Kon. besl. van 21 Maart. tot ontvanger der registratie en do meinen te Zwolle, H. L. Dinglemans, thans ontvanger der registratie en £k>- memen te Alkmaar. Bureau voor de R.-K. Vakorganisatie Aan de R. K. Werklied envereenigin- gen', Vakbonden en Vakvereenigingen in „Zwijg, spreek daar niet meer over!", en hem in een tranenvloed had Iaten ver trekken, was mijnheer Victor Limerei zeer bewogen, zeer beleefd in het vertrek in de Aveneu d' Antin gekomen. .Hij was in 't geheel niet bedroefd. Hij toonde zich, als a»ltijd, als was hij vol wilskracht. „Madeleine, sprak hij, ik heb om ju alleen gevraagd, omdat ik geen scène's wil verwekken, en omdat het me moeite zou kosten, om verwijten te doen hooren. Wat gebeurd is, had ik voorzien. Ik wist'zeer goed en ook de redenen kende ik allen dat een huwelijk tusschen uw dochter en mijn zoon onmogelijk was .Uw fout of die van Marie of van u beiden was' dat gij het niet spoedig genoeg begrepen hebt. 'Jw zwakheid, heeft, als steeds, een zeer groot kwaad teweeg gebracht. Ik heb u geen vertrouwelijke meöedeelingen te doen. Maar mijn zoon, heeft zich ernstig tegenover zijn moeder en mij misdragen hij heeft gesproken van zijn kamers ve|nie-j men in een ander huis, dan het 'mijne; hij zal het misschien doen, en misschien zal ik hem de gelde,a er toe vers hekken. Nederland, is door het B.ureau voor de R. K. Vakorganisatie van de Federatie kier vijf Diocesane Werkliédenbonden, een oproep om steun gericht voor de werklieden' der firma P. van Thiel en Zonen te Beek en Donk. Een alleszins aannemelijk voorstel, om aan het confltict tusschen patroon en arbeider een einde te maken, stuitte af op het verzet van' een neutraal pa troonsver eejiigingetje, waarvan de firma lid is. En nti heeft de firma, n^iar de Op roep zegt, 'onder den drang van hare vereeniging een gedeelte harer werklie den', die als huurders nimmer iets te gen de firma misdreven en prompt hun huishuur hebben betaald, uit hunne wo ningen laten drijven, welke zij van de firma in huur hadden. Dit feit is des te erger, om'dat er te Beek en Donk geen anjdere woningen zijn. De .gezamenlijke gezind en zijn nu ondergebracht in <een leeg staande fabriek, wélke welwillend voor dit doel werd afgestaan'. Het Bureau voor de R. K. Vakorga nisatie en het bestuur der Federatie doen nu een krachtig beroep op den gelde- 1 ijk en steun der vereenigingen en fi nancieel gegoeden. Het gaat ook hier om het goed recht der R. K. organi satie. Alle gelden, van vereenigingen zoowel als van steuncomité's worden ingewacht bij den penningmeester van het Bu reau: P. H. Saenen, Binderstraat -38, te Helmond. Voor een rechtvaardige ver deeling zal het Bureau zorg dragen. LEIDEN, 11 Juni. Werkeloozen-verzekering. In het gebouw van den R. K. Volks bond hield de Vereeniging tot instand houding v.h. Werkloozen Verzekerings fonds van den Ned. R. K. Volksbond, onder voorzitterschap van den heer C. J. van Tol hare jaarvergadering. Op de gebruikelijke wijze opende de voorzitter de vergadering, spr. had grooter op komst der leden verwacht, maar schrijft het toe aan het warme weder. Hij deelde mede, dat de vereeniging nu koninklijk goedgekeurd is en sprak den wensch uit dat de leden van hun kant alles in het werk zullen stellen tot bloei der ver eeniging. Na lezing der notulen door den le se cretaris den heer D. A. Lombert welke, onveranderd werden vastgesteld, bracht de penningmeester, de lieer M. Hooger- vorst jaarverslag- uit, waaruit bleek, dat er een nadeelig saldo was van f 63,69. De le sercetaris gaf vervolgens een overzicht over 't afgeloopen jaar, er op wijzende dat het ledental nu bestond uit [76 leden, 9 donateurs, dat dit jaar werd uitgekeerd aan 28 leden een bedrag van f451, waarop f 359.Gemeentelijke Bijslag werd ont vangen, totaal dus f810 Ofschoon in 1909/10 nog meer werk loosheid heeft geheerscht dan het jaar te voren en dus nog meer is uitgekeerd, is het nadeelig slot toch ruim f 100 (minder Dit is een goed vooruitzicht in de toe komst; wanneer er dit jaar nog velen als lid toetreden en de werkloosheid iets min der is zouden wij reeds een voordeelig saldo zien. Over eenige maanden zal het 10 jaar geleden zijn dat het fonds werd op - gericht. Na dankzegging door den voorzitter, stelt deze voor, ook dit jaar iweder het jaarverslag te doen drukken, waartoe werd besloten. Bij de verkiezing wegens de periodieke aftreding werden als voorzitter herkozen, de heer C. J. van ,Tol met 23 tegen 1 stem op den heer J. van Rossumals 2e secretaris de heer J. H. Jasperse aftr. met 18 tegen 5 stemmen op 'den heer J. v. d. Kwartel, als 2e Penningmeester de heer A. van Veen aftr. met 16 tegen 7 stemmen op den heer P. M. Wijtenburg •en als le commissaris de heer A. Uiter dijk 15 tegen 7 stemmen op den heer G. Post. De le secretaris installeerdie djen her kozen voorzitter, sprak zijn genoegen uit dat hij met algemeene stemmen weder voor 2 jaren met ons mag'samen werken, dat hij de rechte man op ide rechte plaats was, onder wens ileiding de vereeniging meer en meer moge groeien en bloeien De heer G. J. van Tol bedankte de vergadering voor het vertrouwen in hem Zoover is het reeds gekomenen dat alles is het werk vanNeenverdedig u niet! Gij weet, evengoed als ik', dat zulk1} nutteloos is. Ik heb u gezegd; wat gebeurd is, nu blijft mij over iu \ce zeggen wat gebeuren zal en wat niet gebeuren zal. Wat nooit gebeuren zal, is dit be slist onzinnige huwelijk.... Gij .bent van mijn gevoelen? Des te beter. Ik'sta (er op u het beeluit van Felicien mede te Idee- len, dat mijn vrouw evenzeer als ik 'goed keurt. Ja, mijn vrouwzij is eerst wel van een ander gevoelen geweest, dan ik, Zij is aarzelend geweest. Ik heb (haar tot mijn gevoelen gebracht.... en daarom, als gij het wilt, mijn waarde schoonzuster, zullen onze bezoeken minder talrijk zijn. De menschen behoeven niet in onze fa milie-kwesties gemengd te woren. Ik zal zwijgen; Gij zult zwijgen. Wij zullen el kaar groeten, wij zullen elkaar bij de gewone vrienden ontmoeten. Mevrouw Limerei had slechts geant woord: „Ik ben minder wreed dan gij. On ze kinderen zijn voortaan onherroepelijk gescheiden. Dat is noodzakelijk, jdat is gesteld, gaf te kennen steeds streng het reglement te handhaven, dan kan cén lei ding van den voorzitter goed zijn, len In stalleerde op gebruikelijke wijze de her kozen en gekozen bestuursleden. Na de rondvraag sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering op gebruikelijke wijze. Jubilea. De heer R. Nijk, inspecteur bij het bouw- en woningtoezicht alhier, zal dp 1 Juli a.s. zijn 12i/2! jarig ambtsjubilé vie ren. Ook voor den heer M. Splinter, op zichter-teekenaar bij gemeentewerken, zal het dien dag een zelfde tijd (geleden 'zijn, dat hij in dienst der gemeente trad. De Lustrumfeesten. Bij 'gelegenheid van het 68ste lustrum der Leidsche universiteit zal Maandag (20 Juni door een commissie, bij monde van haar voorzitter Dr. Johs. Dyserinck, een bronzen medaillon worden aangeboden, het portret en profil van Francois Ha- verschmidt =r-. Piet Paaltjens, 1852—58, vervaardigd door tden Delftschen hoogl leeraar A. W. M. Odé. Dit medaillon .wordt geplaatst in de vergaderkamer van het Collegium van het Leidsch Studentencorps, Sociëteit Miner va. Bij deze plechtigheid zullen tegenwoor dig zijn de oudleden van het Collegium en de leden van bovengenoemde commis sie. Kwartjesvinders trachten ook de tram Leiden—Haarlem tot het terrein ner operaties te maken. Meer dan eens zijn ze jn de eerste-klasse wagens aan getroffen. il BOSKOOP. Voror het voorbereidend militair onderricht, te geven in de maan den OctoberJanuari, hebben zich aan meld 30 jongelieden. GOUDA. In de gistermiddag gehou den vergadering van den gemeenteraad is wederom in stemming gekomen het amendement-Vergeer, om aan het secre- tariepersoneel voor gedane werkzaam heden bij de 10-jaarlijksche volkstelling een belooning toe te kennen, berekend naar 60 cent per uur, terwijl B. en W. een bedrag van 50 cent per uur voldoen de hadden geacht. Het amendement is aangenomen. Goedgekeurd werden >3e voorstellen van de Goudsche Waterleiding Mij. tot het aangaan eener. voorloopig onder- han'dsche geldleening groot f25.000. Aangenomen werden eveneens de voorstellen tot aankoop van perceelen iri het St. Anthonieklooster en die toit uitbreiding van het terrein der Eerste Burgerschool voor Meisjes. De afdeelihg Gouda van de Holl. Mij. van Landbouw verkreeg indertijd van den Raad toezegging, dat de gemeente voor een zeker bedrag zou deelnemen in het waarborgfonds voor de gehouden land bouwtentoonstelling. Nu deze tentoon stelling een nadeelig saldo heeft opge leverd en de afdeeling bij de gemeente heeft aangevraagd de uitbetaling van het gewaarborgde aandeel in het tekort, deden B. en W. hiertoe het voorstel aan den Raad, Deze evenwel was van hieenjng, dat, waar de afd. Gouda der Holl. Mij. van' Landbouw een kassaldo bézit van' ongeveer f 2000 en een even tueel voordeelig saldo der tentoonstel ling ook in de kas der afd. zou zijn gevloeid, de afdeeling zelve zeer goed het niet groote tekort der -tentloonsfel- lin'g kan dekken. Het voorstel van B. en W. hieromtrent werd verworpen. Door de Commissie yan Bijstand in het beheer der lichtfabrieken _werd de wensch el ijkheid uitgesproken en door B. en W. werd daartoe het voorstel aan den raad gedaan, om voor de gasfa briek een nieuwen directeur te benoe men, in de plaats van wijlen den heer J. J. Prins van Doesburgh, zoodat dan de bestaan hebbende toestand zou blij ven bestendigd: een direteur voor de afdeeling gas en een directeur voor de afdeeling electriciteit. De Raad dacht ook hierover an'ders dan B. en W. en maakte b'ij stemming uit dat gas en electriciteit moeten worden vereenigd, en gezamenlijk zullen uitma ken de gemeentelijke lichtfabrieken on der één directie. Tot leeraar aan het gymnasium werd benoemd dr. Th. Dokkum, te Sn eek. jgelukkig, als ge wilt. Maar ik betreur het dat zij moeten lijden, terwijl het'uw schuld is. Ik betreur, "hetgeen had kunnen ge weest zijn. Vaarwel." Bijna onmiddellijk daarop, in 't begin van Juli had zij Parijs verlaten. Twee maanden, buiten doorgebracht bij bloed verwanten in Bourgagne, hadden niet zoo als zij hoopte, de geschokte gezondheid van Marie hersteld. De lieve oogen van Marie spraken van droefheid De fijne lip pen bleven wel glimlachen, maar het was uit den wil om beminnelijk te zijn. Met de vrede die over haar gekomen was waren haar krachten verminderd. Me vrouw Limerei, verontrustte zich. Zij had te veel haast gemaakt met de uitnoodiging van haar nicht in Bourgogne te aanvaar den. Het verblijf in een kasteel, Ide wande lingen de spelen de bezoeken aan (de tom streken, de eentonigheid der vacantie, de vroolijkheid van talrijke kinderen, de voorkomendheid van een tante, de nut- telooze tederheid van vele groote nich ten, die niets te doen hadden, vol 'af gunst, wie 't meest ju trek zou 6zjjn1 al- De algemeene ledenvergadering' van dén Ned Oudheidkundigen Bond zal dit jaar alhier gehouden worden op Vrij dag en Zaterdag 1 en <2 Juli n.s. De deelnemers worden Vrijdagavond te ,8 uur door het dagelijksch bestuur op het stadhuis ontvangen, waarna jte. halfnegen aldaar de vergadering wordt geopend, welke overeenkomstig de gewij zigde statuten alleen toegankelijk is voor leden en correspondeerende léden van den bond. De tweede dag wordt bestemd voor !bé-! zichtiging van dé stad en een bezoek aan Ouciewater. HAARLEMMERMEER. De heer Mast- bergen, onderwijzer aan school VII, hoopt Dinsdag a.s. zijn zilveren ambtsjubilé te herdenken. HAZERSWOUDE. Maandag 13 Juni zullen die leerlingen der drie hoogste klassen der R. JK. School (dorp) een uit stapje maken naar Katwijk aan Zee. Gisteren js de alhier woonachtige- horlogemaker v. H., die te fiets in Gou da reed, komen te vallen, met het nood lottig gevolg dat hij zijn rechterarm brak. KATWIJK AAN ZEE. Door het te ver in zee gaan, was eergisteren bijna leen Ida- me, die niet zwemmen kon, verdronken, ware de badknecht niet spoedig te hulp geschoten. LISSE. Dank zij de milde gaven ien bij dragen van geheel Lisse ,kan de R. 'K. Vereeniging tot wijkverpleging onder allé gezindten het Wijklokaal jn het Pius-ge- sticht geheel naar moderne eischen in richten. Voor alle belanghebbenden be staat gelegenheid een -en ander te bezich tigen vanaf Maandag 13 Juni tot -en met Zondag 19 Juli, dagelijks van 2 tot 3 uur Op Zondag 19 Juni van 3y2 tot 6 uur ingang Bondstraat. Aan het station alhier is thans ook een brievenbus geplaatst, welke driemaal zal worden gelicht, tweemaal voor rich ting Rotterdam en eenmaal richting Am sterdam. Door het R.-K. Parochiaal Arm bestuur zal worden overgegaan tot het doen sloopen van een der oude huisjes op den Stationsweg en het op die plaats doen bouwen van een winkelhuis. LEIMUIDEN. Vrijdagvoormiddag had aan den Bilderdam in onze gemeente een. droevig ongeval plaats. Een arbeider J.: de Vos Pzn., bij den landbouwer J. |Har- veld bezig met grasmaaien, werd getrof fen door een zonnesteek; hoewel meit spoedig geneeskundige hulp inriep en alle pogingen aanwendde om hem te behou den, is hij weldra aan de gevolgen over leden Bij den landbouwer J. van Straten aan Peelmot alhier sloeg deze week de bliksem in een hooiberg. Wonder boven wonder geraakte het hooi niet in brand doch een der roeden werd zoodanig ver splinterd dat de stukken heinde en ver spreid werden en zelfs in den pereboom terecht kwamen. NOORDWIJKERHOUT. De beproe ving der "Brandbluschmiddelen zal plaats; hebben op Donderdag 16 Juni a.s. 's na middags ten 7 ure. Bij Kon. besl. dato 10 Mei 1910 is aan die St. Elisabeths vereeniging alhier vergunning verleend tot het houden van -een verloting SASSENHEIM. De collecte voor het Fonds voor den Gewapenden dienst heeft in deze gemeente f 15.50 opgebracht. VOORHOUT. Proces-verbaal is opge maakt tegen een bezoeker van het café „De Bonte Koe", die poogde geld uit dé toonbanklade te nemen. VOORSCHOTEN. Bij de aanbeste ding voor hei bouwen van een machine gebouw ten behoeve aan de in aanleg zijnde waterleiding was laagste inschrijver de heer A. J. Turion, alhier voor f6200 en het leggen der buisleidingen de heer C. de Ruiter te Leiden voor f5400. De feestelijkheden in verband met het 75-jarig bestaan der LKon. Ned. fa briek der fa. v. Kempen op 15 Juni zijn door het overlijden van den oudsten fir mant één jaar utgesiteld. WASSENAAR. Gisteravond vergader de de Coop. Ver. „Samenwerking". Het was den voorzitter den heer S. v. (d. Stoel een genoegen te kunnen mededeelen, dat de graanmalerij met succes heeft gewerkt. len tot Marie getrokken, door de zuch om een liefdesgeheim te kennen, konden de fiere ziel, die, van uiterlijkheden afkee- rig was, niet genezen. Alle verstrooin- gen der wereld hebben nooit de over hand behaald over een smart die men liefheeft. Zij doen den geest er integendeel! op terug komen. En in stilte gaat tnen den adel van zijn leed vergelijken met (die Ver maken, die nog meer ledig schijnen dan: zij reeds zijn. De moeder begreep Ihet en! nam haar beide dochters mede naar een vallei in het canton Freiburg en daar na, toen de tijd gekomen was om dié- jongste naar "Engeland terug te zenden,' bleef zij, alleen met Marie, reizen. De eenzaamheid deed haar werk en bracht alles wat gebeurd was terug voor Marie's! geest i De redenen, die haar hadden doen be* sluiten om Felicien van haar ter verwijd deren kwamen haar in de herinnering. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 5