Aan de Katholieke Kiezers van Leiden. J. A. BOTS Mr. P. E BRIËT J. A. BOTS Mr. P. E. BRIET, Wie niet stemt, of verkeerd stemt, verzaakt een ernstigen plicht, en laadt een zeer zware verantwoordelijkheid op zich. Die verkiezing is van het allergrootste belang: Namens het Bestuur der Katholieke Kiesvereeniging te Leiden, en Daarom WOENSDAG reeds alle man op de bres Geen Katholiek mag thuis blijven. Mr. P. J, M. AALBERSE, Voorzittèr, JaC, J. P. DE GRAAF, Secretaris. Wij komen tot U, Katholieke Kiezers van Leiden, met een dringende oproep. Woensdag a.s. is het een dag van groot gewicht: een deel der leden van de Provinciale Staten moet dan aftreden. omdat de Provinciale Staten dé leden kiezen der Eerste Kamer en wij daarin de Christelijke meerder heid moeten behouden; omdat de Provinciale Staten de leden kiezen van het College van Gedeputeerde Staten, en dit college veel invloed heeft op het bizonder onderwijs; omdat een nederlaag bij deze stembus ons Christelijk Ministerie in haar positie zou verzwakken; omdat eindelijk thans ook, bij eendrachtige samenwerking, voor Leiden een Katholiek tot lid der Provinciale Staten kan gekozen worden. Welnu, die eendrachtige samenwerking is er. Onze beide, uitstekende, candidaten: de Heeren worden door de drie Christelijke Kiesvereenigingen gesteund. Indien wij allen zonder uitzondering gaan stemmen, en goed stemmen, dan is de overwinning zeker. Maar wij moeten oppassen, dat wij die overwinning reeds hij eerste stemming behalen. Herstemmingen zijn altijd voor ons gevaarlijk. Dat leert ons de ervaring. Al zijn onze tegenstanders thans nog onderling verdeeld, als de dag der herstemming daar is, vergeten zij hun veeten, en trekken als éen man tegen ons op. Wij kunnnen U daarom niet krachtig en dringend genoeg aansporen Katholieke Kiezers van Leidendoet Woensdag a.s. allen uw plicht, en stemt als één man op onze twee voortreffelijke candidaten en i

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 4