Verkiezingen Prov. Staten. op het Haagsche Rijksarchief zijn ge borgen, zet hij de verschillende wijzen van bewerking uiteen, welke het Staten archief in den loop der tijden heeft on dergaan. Eigenlijk kan eerst sinds 1572 van een archief der Staten in den eigen lijken zin worden gesproken. De onre gelmatigheid, welke in tegenstelling met het archief der Staten-Generaal, steeds heeft bestaan in de ordening van het Hollandsche Staten-archief, ligt voonia- lijk in de werkzaamheid der raadpensi onarissen. Spreker gaat de geschiedenis tier papieren van deze ambtenaren, met name van Cldenbarnevelt en De ]Witt, uitvoerig na, om te eindigen met de in ventarisatie van het archief in 1792 door den commies Cassa en van de omstreeks .1880 onder den rijksarchivaris Van den Bergh voltooide inventaris. Daarna trad op Dr. J. H- Gosses, leeraar eener H. B. S. voor jongens te Amsterdam, die eene verhandeling hield over Kerk en Zending in Utrecht ged uren de de Je en 8 e eeuw. Aan deze rede wordt het volgende ont leend Een der eerste zaken, die de mlddel- «euwsche geschiedbronnen ons mededee- len, zegt spr., is, dat er in den aanvang der 7de eeuw in Utrecht een kerk was, gewijd aan St. Maarten. Er is alle reden om aan te nemen dat deze kerk, waar omtrent drie opeenvolgende Frankische koningen .beschikkingen maakten, gerui- men tijd vreedzaam bestaan heeft, Veel al vindt men een andere voorstelling, wel ke ten deele beheerscht wordt door de gedachte dat zoo'n christelijke stichting, te midden der fanatiek hcidensche Friezen slechts zeer kort in wezen heeft kunnen blijven. Dit is onjuist. Uhecht lag niet in Friesland^ maar bovendien: de Friezen waren volstrekt niet zulke Christenha ters, als men gewoonlijk meent. Zelfs omtrent hun koning Radbod, die gewoon lijk doorgaat voor de Verpersoonlijking |der heidensche dweepzucht, weten wij .tal van bijzonderheden, die bewijzen dat hij niet onverdraagzaam was. Aan hare bestemming om als uitgangspunt te die nen voer de bekeering van Friezen, heeft deze kerk niet beantwoord. Deze is pas met kracht aangevat sedert het einde der 7e eeuw nadat er een bisd-om Utrecht was opgericht. Voel in de gescheidenis van dat bisdom is onduidelijk. Doch ver scheidene tegenstrijdigheden verdwijnen, wanneer men in het oog houdt dat het lang in staat van wording bleef. Tot het «inde der volgende eeuw behield het 't karakter van oen zendingsgebied. Het middelpunt er van was niet een cath-edrale kerk, doch een missiehuis, nl. bet kloo-ster te Utrecht. Dit verklaart hoe nog in d-e tweede helft der 8e eeuw de abt daarvan Gregorius hoofd van het bisdom was en dat deze, evenals zijn voor gangers, Willibrord en Bonificius, de bis schoppelijke werkzaamheden als neven functies pverliet aan een choorbisschop. Gewoonlijk ontkent men dat Bonifacius bisschop van Utrecht is geweest. Ten on rechte. Na den dood van Willibrord was ce bisschoppelijke stoel jaren lang onbe zet gebleven, het bisdom liep gevaar bij het Keulsche diocees ingelijfd te worden, de zending stond stil. Ondanks zijn hooge jaren heeft Bonifacius zich in 753 tot bisschop laten benoemen en de missie wee rop gang gebracht. Zijn rustigen ou derdom en zijn leven heeft hij daarvoor ppgeofferd Pas omstree.ks 780 was het bekeernigswerk grootendeels volbracht: het hoofd van het bisdom werd nu bis schop in Óen gewonen zin, het klooster te Utrecht werd van centraal zendings station tot kapittel. Woensdagmorgen. Onder voorzitterschap van Prof. Dr. C. H. F. Bussemaker had heden de jaar- lijksche algemeene ledenvergadering in de groote zaal van het Nutsgebouw van de Maatschappij van Nederlandsche Let terkunde plaats. Na een woord van .welkom tot de vergadering, herdenkt de voorzitter de le den die aan de Maatschappij diocr den dood zijn ontvallen. Het zijn: het ecreüd Mevrouw Una Schneider, de gewone le den Dr. E. van der Ven, Mr. D. J. H. .W. Graaf van Limburg Stirum, Dr. A. H. G. P. van den Es, A. L. van Hasselt, Mr. C. A. Marchant, Mr. A. Baron Mackay, Mr. N. de Ridder, Mr. N. G. jPierson, Dr. D. H. G. Ball aard!, Dr. H. G. A. Leignes Bakhoven, Dr. W. iTerwogt, Mr. Ph. van Blom, W. Hoog vliet, Mr. R. Melvil Baron van Lijnden, D. F. van Heyst, de buitenlandsche leden j. ,H. Hofmeyr, Dr. R. Schol ten, Dr. C. j. Hansen, FLorim.ond van Duyse. Er aan herinnerend, hoe het op ééne maand na 100 jaren geleden is, dat ons .Vaderland bij het Fransche keiezrrijk in gelijfd werd, deelt spreker mee dat hij in de Handelingen der Maatschappij heeft nageslagen, of hierin ook sporen van de ze gebeurtenis zijn te vinden. Die sporen waarvan er enkele worden aangewezen, zijn niet talrijk; wel daarentegen gewa gen de Handelingen nadrukkelijk van de herstelling der onafhankelijkheid, die zelfs tot krijgsdriftige ontboezemingen aanlei ding gaf. Doch gedurende de inlijving zette een kleine kern van leden, ondanks de ontmoedigende omstandigheden, den gewonen arbeid voort en bleef, vertrou wen toonend in de toekomst van land en volk, met onverflauwden ijver het na tionale doel der Maatschappij nastreven. Onder de middelen die zij daartoe uitoe fenden, behoorden pok het uitschrijven van prijsvragen. Spreker vermeldt er hier van tvy,ee og_hU gebied Uci gqgfihgqdqpjfo die de verandering in opvatting en uit- zich gedurende den loop der 19de eeuw tot stand gekomen, levendig doen ge voelen. De tweede dier prijsvragen, die betrekking had op de eischen, aan een Nederlandsch geschiedschrijver te steleln brengt Spr. den naam op de lippen Van den man, die niet in een theoretische verhandeling, maar door de daad die vraag heeft beantwoord^ voor zooverre zij te beantwoorden was, den naam van R. C. Bakhuizen van d-en Brink, die een eeuw geleden geboren werd. Spr. brengt warme hulde aan zijne groote verdiensten als vorscher en schrijver, aan zijn geest drift en zijn hartstochtelijke liefde voor zijn land en zijn volk. Met den wensch dat zulk een liefde leven moge in de Maat schappij der Nederl. letterkunde opent Spr de. vergadering. Hierna worden uitgebracht de versla gen van den staat der Maatschappij en van have belangrijkste lotgevallen en han delingen in het afgeloopen jaar, van den staat der boekverzameling, van die der commissie van Taal- en Letterkunde en van dien voer de Geschied- en Oud heidkunde. Al deze mededeelingen wor den aangenomen voor kennisgeving. De rekening en verantwoording van den pe- ningmeester over 1909 wordt goedge keurd. Nieuwbenoemde leden der Maatschap pij voer Letterkunde. Binnenlandse he leden. Dr. M. G. de Boer, leeraar H. B. S. te Amsterdam. W. J. J. Biileveld, com mies oud-archief Leiden, te Oegstgeest. Mr. A. J. Blok, hoogleeraar Strafrecht. Leiden. Mr. D. van Blom, hoogleeraar Techn. Hoogeschool, Delft. Oud-hoofd redacteur van het Vaderland. H. v. Dru- ten, predikant te Rijnsburg. Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gijselaar, burgemeester te Leiden. Mr. Th. Heemskerk, Minister van Buitenl. Zaken, den Haag. Dr. G. A. J. Hazen, adviseur voor Inlandsche Za ken, Batavia, H. Heukels, leeraar H. B. B. S., Amsterdam. Dr. M. E. Honck, leeraar Gymnasium, Deventer. Dr. A. J. Hazen, adviseur van Inlandsche Za ken, Batavia. H. Henkels, leeraar H. B. S„ Amsterdam. Dr. M. E. Honck, leer aar Gymnasium, Deventer. Dr. A. Huls hof, conservator bibliotheek der Univer siteit, Utrecht. Dr. Th. W. Juynboll> adj. interpres. Leg. Warned, Leiden. J. B. van Loenen, hoofdopzichter hoog heemraadschap Rijnland, Leiden. Jhr. Dr. M. F. van Lennep, Aerdenhout, bij Haarlem. Mejuffr. Dr. Chr. Ligtenberg, H. B. S. voor Meisjes, te Leiden. C. W. Lunsingh Scheurleer, den Haag. Dr. J. Lindeboom, predikant te Ouddorp, bij Alkmaar. Dr. A. J. v. d. Meulen, leeraar H. B. S., te Utrecht. Mej. C. "Noordwal, letterkundige, den Haag. Mr. J. G. Pa rijn, Commissaris der Koningin in Zuid Holland den Haag. J. R. Pecraten, con sul-generaal der Nederlanden, te New- York. Dr. F. P. H. Frick van Wtly, leeraar Gymnasium „Willem III", Ba tavia. Dr. N. W. Posthumus, Amsterdam. P. Valkhof, (L. de Rooij, van Heerlen) leeraar Gymnasium, Zwolle. Dr. C. J. Vinkesteijn, Inspecteur der Gymnasia, Den Haag. Dr. W. de Vries, leeraar gym nasium, Groningen. Is. Querido, letter kundige, Amsterdam. "Dr. B. v. Rijswijk leeraar gymnasium, Dordrecht. Mevr. M. Scharten-Antink, Amsterdam. C. Schar- ten, Amsterdam. Buitenlandsche leden. F. Ehrle, S. J., Praefectbibliotheek v. h. Vaticaan, te Rome. Dr. A. Elkan, te Charlottenburg. Donald Ferguson, Croy don (Engeland). Dr. J. B. M. Hertzog, Minister van Onderwijs, Oranje Rivier- kolonie, Bloemfontein. Mevr. H. L. Fair- child, New-York. Dr. K. Lamprecht, hoogleeraar, Leipzig. Dr. F. H. Ie Roux, hoogleeraar University College, Preto ria. Ned. Natuurhisiorische Ver. Afd. Leiden. Wegens het vergevorden 9eizoen woonden niet veel leden de gisteren ge houden vergadering van bovengen. Ver. bij. Nadat de huishoudelijke zaken afge daan waren, vertoonde mej. Roelants een en ander, uit Oost- en West-Indië ont vangen. Zoo zagen we het eetbare nestje van de rotszwaluw, een nest van den w-e- vervagel, de vruchten van de katoen, een «enlagig wespennest enz. Korte toelich tingen werden voorts bij deze demonstra tie gegeven. Mej. La Rjjvière sprak hier na over die bestuivingswijze van de Pijp- blbem (Aristolochia Clematitis) en toon de, na eerst aan de hand van levend ma teriaal de inrichting der bloem uiteenge zet te hebben, aan hoe door de onderzoe kingen van Dr. Burck gebleken is dat de bloemen niet ingericht zijn voor kruisbe stuiving, maar voor zelf bestuiving. Vervolgens bespraken de heeren des Tombe en Van Heurn de op Zondag 1.1. gehouden welgeslaagde excursie naar Hoek van Holland, waaraan ook door eenige leden der afd. Amsterdam, .Haar lem en den Haag werd deelgenomen. Het laat de ruimte niet toe hier alle vondsten op te noemen; genoemd worden die al leen de prachtige exemplaren van de zeld zame strandpapaver (Glaucium cornicula turn) de, daar veel voorkomende Lepidi- um Draba, verder de bergeenden en hun nesten, de mooie kluiten, kemphaan dwergstern, de groene variëteit van den zandlooperkever (Cicondela maritima). Ook werden talrijke nesten met eieren gevonden en fraaie schelpen en slakken verzameld. Naar aanleiding daarvan, ver zocht de heer van H ejArn dep ledep nog maals hem materiaal van slakken uit alle streken ides lands toe te zenden. Door denzelfden spr. werd een en ander mede gedeeld over het ringen (met een alumi nium-ringetje) van vogels om den vogel trek te bestudeeren, zooals gebeurt aan de Yogelwarte te Rossitten in Duitsch- land. (Dir. Dr. .Thilne'manrt) Zoo werd o.a. aangetoond dat onze ooievaars zelfs tot in Zuid-Afrika teruggevonden werden. Ten slotte deelde spr. nog) mede, dat de IJslandsche valk (Falco islandicus) het eerst door hem in ons land aangetrof fen, in het Museum van Nat. Hist, een plaats heeft gevonden. De heer des be deelde ten slotte nog een en an,. mede over de a.s. van 1121 Juni in den .Haag te hou- Biologische tentoonstelling, wier succes door de vele inzendingen op het gebied van het leven van planten en dieren als verzekerd beschouwd kan worden. Mogen vele Leidenaars die tentoonstelling be zoeken. Hierna werd de vergadering ge sloten Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken is o. m. be noemd tot lid van de examen-commissie voor de acte van bekwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs in hand- of rechtlijnig teekenen of boetseeren de heer W. C. A. Ridderhof, hoofdleeraar aan de school van het genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix" alhier. Bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken is, met in gang van 1 Juli benoemd tot amanuenses bij de anatomie aan de Rijksuniversiteit te Groningen, P. J. de Vries, thans be diende bij de vergelijkende pathologie aan de Rijksuniversiteit alhier. De heer E. van Ingen Schenau al hier is benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke School aan den Aalsmeerder weg, gemeente Haarlemmermeer. De teekeningen ter versiering van de Breestraat bij de a.s. Lustrumfees ten zijn thans tentoongesteld bij den heer van der Ven, boekhandelaar. AARLANDERVEEN. De Fietsrijder J. v. L. had voorop zijn fiets een lastdrager zitten. Door het te snel rijden schokte deze los en kwam ongelukkigerwijze in aanraking met zijn wiel. v. L. tuimelde van zijn rijwiel af, met het gevolg, dat hij zulke bloedende wonden bekwam, dat hij genoodzaakt was, zich onder genees kundige behandeling te stellen. AALSMEER. Bij beschikking van den minister van landbouw, is aan den heer J. M. Neomagus alhier op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van de Commissie van toezicht op de Rijkstuin- bouwwinterschool en is als zoodanig be noemd de heer K. Jongkind alhier. ALFEN AAN DEN RIJN. Aan fret postkantoor alhier en de daaronder res- sorteerende, hulppostkantoren, werd ge durende de maand Mei bij de Rijkspost spaarbank ingelegd f 13578,65. Terug betaald fl 8447,43. Het laatste, door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 8375. HAARLEMMERMEER. In eene ver gadering, ten raadhuize gehouden, en waarop tegenwoordig waren de Weide schoolopzieners, de burgemeester en de hoofden der Openbare scholen, is be sloten de Zomervacantie met een week te verlengen en te brengen van 2 op 3 weken. LISSE. Het onderwijzend personeel van onze R. K. Jongenschool is met een zevende leerkracht uitgebreid. LEIDSCHENDAM. Gistermorgen pa 9 uur kwam er een luchtballon zoo laag over onze gemeente drijven, dat men veronderstelde dat zij alhier zou neder dalen, aangezien de luchtschippers reeds de touwen om te ankeren, uitgegooid hedden. De hooge boomen leverden ech ter zeker bezwaar op en men daalde te half 10 in den Veen- en Binckpolder. De ballon was bemand met 3 heeren uit Essen, die te 4.20 waren opgestegen. Er waren heel wat nieuwsgierigen uit Leidschendam en Voorburg bij de landing tegenwoordig, waarvan eenigen de reizigers behulpzaam waren bij het inpakken. Nadat door een der lucht reizigers een foto van dit tooneeltje ge maakt was, werd de ballon .op een boe renwagen geladen om per Staatsspoor met de luchtreizigers weder naar Essen terug te 'keeren. Het valt te betreuren, dat de eigenaar van het land zich van zijn ongastvrije zijde deed leeren ken nen, door schadevergoeding te eischen, waar hoegenaamd niet de minste schade gemaakt was. NOORDWIJKERHOUT. Maandagavond vergaderde in het café -van den heer P. Heemskerk, de leden van den Kwee- kersbond. De vergadering, die niet druk bezocht was, werd door den Voorzitter, den heer B. C. Vos geopend. Deze las de notulen voor, welke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens trachtte men eene beraming te maken der prijzen door de middelmatige gewassen, mocht dit echter tot geen gunstig resultaat leiden. Na vervolgens de gebruikelijke rondvraag gesteld te hebben, sloot de Voorzitter de vergadering. ROELOFARENDSVEEN. Als een bij zonderheid wordt gemeld dat heden bij den Heer P. de Jong Cz. de eerste augurken in het dorp de grootste belang stelling hebben opgewekt. SASSENHE1M. Op het verzoek van J. Bentvelzen, voor den verkoop van sterken drank in het klein, in perc., plaats, gem. no. 313 is afwijzend ebschikt, op grond, dat het maximum aantal vergunningen voor deze gemeente, 7, is bereikt. TER AAR. Stemgerechtigde ingelan den van den Noordeind- en Geerpolder vergaderden onder leiding van hun Voor zitter, den heer W. F. Visser in het Café van der Laan. De notulen werden na lezing goedgekeurd. Wordt rekening gedaan over het dienstjaar 1909. Aan beStuurskosten ink. f275.58, uitg. f269.70, batig saldo f 5.88. Afdeeling Noordein'd ink. f 1079,70, uitg. f 10 87.465. nadeelig saldo f7.675. Afd. Geer ink. f286.73, uitg. f216.04, ba tig saldo f 70.69. Afdamming ink. f367.915, uitg. f367.805, saldo f 0.11. Door de Heeren D. van der Hoorn en J. v. d. El§en worden de rekeningen nage zien en in orde bevonden. Komt in be- hnadeling de begrooting over 1910, die wordt vastgesteld als volgt: Bestuurs- kosten van ink. en uitg. f310.74, dat is per H. A. f0.70. Afd. Noordeind aan ink. en uitg. f 1165.095 d.i. per H. A. f 2.30. Afd. Geer aan ink. en uitg. f241.525 d.i. per H.A. f 1.30. Afdam ming aan ink. en uitg: f241.525, d.i. per H. A. f 3. Het Bestuur wordt gemach tigd het te verrichten werk i;ït te vpe- ren in eigen beheer. Bij de rondvraag wordt door eenige ingelanden .de wensch uitgesproken, om met het oog op de meerdere doorvaart en' den grooteren bouw der vaartuigen de schutsluis aan het Papenveer te ver- grooten. Hoewel zij overtuigd zijn, dat deze ombouw met groote kosten zal ge paard gaan, achten zij deze jiitgave al leszins gewettigd. In overleg met den Voorzitter zullen eenige tuinders-inge landen deze zaak nader bespreken, en kan deze op een volgende vergadering in behandeling worden genomen. WARMOND. Gisternacht werd inge broken bij den heer Jac. de Groot. Door een kelderraam waren ze binnengekomen maar werden spoedig opgemerkt. On verrichter zake moesten de dieven weer aftrekken. Men heeft ze niet herkend. De zandleverantie-onderneming al hier is niet erg fortuinlijk in de laatste dagen. In en nabij Warmond zijn in kor ten tijd nu al vijf groote bakken gezon ken. WASSENAAR. Gisternacht werden uit stal en koetshuis van den Burgemeester een drietal rijwielen ontvreemd. De daders moeten zeker zich toegang verschaft heb ben met een valschen sleutel. Van in braak was geen spoor te ontdekken. Bij het verlaten der stal moeten zij alles weer goed hebben afgesloten. Vrijdag den 10 Juni des voorm. te elf uur zal de Raad dezer gemeente ver gaderen, Behandeld zullen worden: 1. Ingekomen stukken. 2. onderzoek ge loofsbrieven. 3. Af- en overschrijvingen. 4. Verhuring van grond aan de Haven. 5. Verordening gascommissie. 6. Verkie zing van leden der gascommissie. 7. Subsidie aan het fanfarecorps „Excel sior". 8. Begrooting der gezondheids commissie 1911. 9. Premie op het ont dekken van deifstallen. 10. Vaststelling rooilijn Kerkstraat. ZOETERWOUDE. Op Donderdag-23 dezer zal Schouw worden gevoerd in den Ouden Groenendijkschen en Barrepolder over de Wateringen en Spoorslooten, waarin alsdan de biezen, het riet of an der vuil moet zijn doorgesneden. Ingezonden Mededeelingen 30 cent per regel. Onze geachte Lezers worden attent ge maakt op de in ons Nummer van heden voorkomende advertentie der HOLLAND SCHE CRED1ETBANK, die Belgische Congo-Loten a Frs. 100.aanbiedt op maandelijksche afbetalingen van f 1.— f 2.— en f 3.—. Zooals uit de advertentie blijkt, trekken deze Loten 6 maal 's jaars, en zijn er zeer hooge Prijzen aan verbonden. De eerstvolgende Trekking, waarin de HOOFDPRIJS Frs. 100.000 bedraagt, heeft reeds op 20 JUNI a.s. plaats. In' de volgende Zuid-Hollandsche dis tricten werden gisteren candidaat ge steld Rotterdam I. (Aftredend 2 Lib.) A. W. Heijkoop (S.D.A.P.) Mr. C. F. A. Hoogeweegen (R.-K.) Mr. S. Muller Hzn. (Lib.), aftr. H. Spiekman (S.D.A.P.) J. Volk Jr. (A.-R.) J. Visser Jacz. (Lib), aftr. Rotterdam II. (Aftredend 1 C.-H.) R. J. Gerretson (Chr.-Hist.), aftr. P. J. Helsdingen (S.D.A.P.) C. J. Vaillant (Lib.) Rotterdam III. (Aftredend 2 Lib.) C. J. A. Bartsch (S.D.A.P.) L. Hoejenbos (S.D.A.P.) G. J. de Jongh (Lib.), aftr. A. A. J. Margrij (R.-K.) A. Plate (Ljb.), aftr. Rotterdam IV. (Aftredend 1 A.-R.) H. Bosch (A.-R.), aftr. N. van Hinte (S.D.A.P.) Mr. J. G. L. Nolst Trenité (Lib.) Rotterdam V. (Aftredend 2 Lib.) i Mr. S. J. L. van Aalten Jr. (V.-D.) J. ter Laan .(S.D.A.P.) P. R. Mees (Vrijz.), aftr. H. Spiekman, (S. D. A. P.) H. G. M. van der Vijver (R.-K.) 's Gravenhage. (Aftredend 5 Vrijz.) A. Deking Dura (O.-L.) W. P. G. Helsdingen (S.D.A.P.) Mr. J. J. Hcnny (O.-L.) L. Hoejenbos (S.D.A.P.) J. H. de Kier (S.D.A.P.) Dr. J. Kraus (U.-L.) aftr. K. ter Laan (S.D.A.P.) Dr. C. Lely (U.-L.), aftr. Mr. J. Limburg (V.-D.) aftr. Mr. E. baron Mackay (C.-H.) J. C. Oldenb'oom (S.D.A.P.) N. de Voogd (Vrij'z.) Ds. O. v. d. Voort van Zijp (A.-R.) Voor den heer C. D. Wesseling, den candidaat der Centrale R.-K. Kiesver- eeniging was geen lijst ingediend. Vol gens medédeeling van den heer Wesse ling ligt de schuld hiervan niet bij an deren, maar bij hem zelf, daar hij door de drukte, welke het congres voor de gemeentebedrijven voor hem meebrengt, verzuimd heeft, de van de vereischte han'dteekeningen voorrfene candidaten- lijst, die hij als secretaris der Centrale! R. K. kiesvereeniging onder zich had,i ten stadhui ze te doen brengen. Zoetermeer. (Aftredend 1 R.K. en 1 A.R.) D. J. O. J. baron van Pallandt (A.R.) te Wassenaar, aftr. W. B. van Liefland, (R.K.), te 's Gra venhage, aftr. welke heeren bij enkele candidaatstelling GEKOZEN zijn verklaard. Vlaardingen. (Aftredend l'R.K. en 1 A.R.) I M. J. v. Heumen (Lib), 's Gravenzandd M. P. van Ruyven (R.K., aftr.), te Monster. A. W. Schippers, (A.R., aftr.), te Vlaardingen. I H. Spiekman, (S.D.A.P.), Rotterdam'. P. J. Troelstra (S.D.A.P.), den Haag. Delft. (Aftredend 2 A.-R.) J. Nelemans, (U.-L.) F. G. Waller, (V.-L.) L. Den Hoed, (A.-R. Mr. FL A. van de Velde (A. R.) afti> J. W. Alberda, (S. D. A. P. Schiedam. (Aftredend 1 A. R.) Mr. J. C. von Briel Sasse, (A.-R., aftr.) P. de Bruin, (S.D.A.P.) Gouda. Aftredend 2 A.R. en 1 C.H.) M. Bogaerdt (V.-D.) Krimpen a.d. U P. J. Brunt (A.R.), te Rietveld. I J. v. Galen, (A.R.) aftr., te Gouda., W. P. G. Helsdingen, (S.D.A.P.), td 's Gravenhage. L. Hoejenbosch (S.D.A.P.), 's Gra venhage. Mr. J. W. H. M. v. Idsinga, (C.-H.), aftr., te 's Gravenhage. H. J. Nederhorst Sr., (Lib.), Gouda< Dr. R. A. M. Stavenisse de Braun^ (S. D. A. P., te Gouda. Gorinchem. (Aftredend 2 Lib.) H. Baggerman, (A.-R.), Vianen. J. A. Bergmeijer (S. D. A. P.) Dordr. A. G. de Kruijff (Lib.) aftr., te Leer- H. Spiekman (S.D.A.P.) te Rotterdam'. Mr. A. C. Visser van IJzendoorn (Lib.) aftr. te Leiden. Dordrecht. (aftredend 2 Lib.) J. A. Bergmeijer (S.D.A.P.) E. Van der Gijp Barendregt (lib.) Dr. Th. Stoop (S.C.A.P.). H. J. Wichers (lib.) D. Wisboom Verstegen (A.-R.) Brielle. (Aftredend 1 Lib.) S. P. van den Blink (U.-L.) aftr. dei GEKOZEN verklaard is bij enkel-J le candidaatstelling. Haarlemmermeer. Bij enkele candidaatstelling is het af tredend lid van de Provinciale -Staten] van Noord-Holland Mr. E. J. D. Zubli' (A.-R.) herkozen. Opgave van Personen die zich in Leiden hebben gevestigd. J. Nollens, Heerengracht*24, dienstbode. D. Vonk, Vliet 43, dienstbode. C. Bink, Nieuwsteeg 2, dienstbode. E. A. D. M. Haamke, Hugo de Grootstr. 15, dienstbode. J. J. M. Spoorenberg, Haarlemmerst. 44a. P. van Houten, Hoogstraat 5, dienstbode. P. J. van Leeuwen, Oude Rijn 138a, timmerman, N. G. M. Hoefsloot, Heerensteeg 41, smids leerling. G. Bolkestein, Aloëlaan 5, onderwijzeres, M. A. van Eijk. Witte Singel 68. Wed. Lit-de Vogel, Lage Rijndijk 78. A. van Ballekom, Nieuwe Rijn 46. dienstbod^ H. van Schravendijk, Rijn- en Schiekade bloemistknecht.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2