De hope des volks* ZATERDAG 4 JUNI 1910 204 ANNEËK. wij aan de allerliefste kiekjes, die onze knappe fotograaf zonder H. M. de Koningin ook maar in het minst te storen wist te maken van de Vorstelijke Moeder, Haar Kindje rondrijdend onder de boomen van het Vondelpark te Amsterdam, wanneer wij aan deze foto's de eere plaats geven in dit nummer van ons Zondagsblad, dan blijven wij daarmee volkomen in de lijn der feesten, die ter gelegenheid van het Koninklijk Bezoek aan Amsterdam daar met zooveel geestdrift en buitengemeene hartelijkheid gevierd worden. Het eerste kind is, vooial in de allereerste levensjaren, als het mid delpunt van het gezin. En zoo con centreert zich thans heel de vreugde van het Nederlandsche volk over dat Koninklijke Kind, Wier geboorte met zooveel blijdschap begroet, Wier voorspoedige groei en ontwikkeling met zulk een warme belangstelling en vreugde vernomen werd. Onze Koningin heeft zich altijd mogen verheugen in de liefde van Haar volk, maar nooit heeft dat volk haar liever gehad, durven we zeg gen, dan sinds wij Haar met Haar Kind, waarop Zij zoo echt-moederlijk VORSTIN EN MOEDER hoe eenvoudig-lief, de moederweelde en moedertrots op het gelaat, rijdt onze Koninginne zelf het Prin sesje door de mooie lanen van het Vondelpark rond! trotsch is, in het openbaar zien verschijnen. Zeker is de belofte voor de toekomst, in dit alles gelegen, voor een deel de verklaring van het buitengewone enthou siasme, dat ons volk bij de verschijning van Prinses Jnliana en haar Vorstelijke Moeder aan den dag legt. Maar toch ook het feit zelf, dat Koningin Wilhelmina zoo echt eenvoudig, zooals iedere andere moeder zich trotsch toont op haar flink gezond, lief Kind, dat treft diep het hart des volks. Hoe geduldig stonden de Amsterdammers te wachten, of het lieve Koningskind niet aan een der vensters van het Paleis verschijnt, en wat een drukte in het Vondelpark, in Artis ook, waar op zoo korten afstand en zoo ongekunsteld, als ieder ander gezond kind natuurlijk spelend en darte lend, prinses Juliana voor haast iedereen te zien was Zoo ook, wat een daverende jubel kreten, toen de geheele Koninlijke Familie, met het Vorstelijk Kind in Haar Midden, zich Maandag jl. op het balkon van het Koninklijk Paleis ver toonde en Koningin Emma Haar Klein kind op den arm droeg! Prinses Juliana is inderdaad de lieveling des volks! IN DEN „HOFrUIN- V \.N HET VONDELPARK TE AMSTERDAM: H. MJ de Koningin,) vergezeld van freule van de Poll en mejuffrouw Marting, Zelf Haar kindje rijdend. Foto's .van dar Werff.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 9