briek een voorioopige kostenberekening gemaakt. Alle werken zullen een uitgave van f 12.000 vorderen, die bij voldoen de aansluiting zullen worden gedekt. Van Haarlemmermeer moet concessie wor- Jden verkregen, waarvoor de Direc teur die voorwaarden in studie beeft Igenomeu. De Voorzitter zegt dat de ze meiiedeeling slechts een voorloopig karakter draagt. Er zal b.v. onderzocht moeten worden of de gemeente Haar lemmermeer een subsidie wil geven of de kosten voor den duiker van de Ring vaart wil dragen. Discussie over deze z-^ak wordt niet gevoerd. De rekening over het Burg. Armbe stuur over 1909 wordt goedgekeurd met een batig saldo van f 1139,925. Tot lid en secretaris (vacature notaris van Siockum) wordt met algemeene stem men benoemd de heer J. J. Kruyff. Goedgekeurd wordt eene af- en over schrijving groot f0.76. Bij de rondvraag informeert de heer Pifniacker naar de statuten van de bouwvereeniging. Bij de begrooting 1910 ds een bedrag genoteerd om de statuten na te laten zien en in orde te brengen. !Spr. betreurt het, hiervan nog niets ge hoord te hebben. De woningtoestanden zijn slecht en de huizen worden opge- jaagd. De Voorzitter antwoordt,naar 'aanleiding van hoogerhand, aanvankelijk niet veel heil van een bouwvereniging te hebben verwacht. Echter, omdat de hu ren hooger worden, heeft spr. er werk van gemaakt en spoedig zijn de statuten tegemoet te zien. Spr. merkt evenwel op, dat er eenig kapitaal moet zijn, wil de Regeering subsidie geven. De heer Lef eb er wil dat intusschen geinfor- meerd wordt bij andere gemeenten. De .Voorzitter deelt mede zeer goede .informaties te hebben van Lonneker. Hij zal voorts in eenige omliggende gemeen ten informeeren. Daarna gaat de Raad in Comité-Gene raal ter bespreking van de vqrbree- d i n g kapelsteeg. De" V oorzitter 'zeide, dat de Raad deze zaak wel zoo .goed als afgehandeld had jn had toch nog iets voor te stellen. Nadat de heeren drie kwartier in Co mité-generaal waren bijeen geweest, gin gen zij te circa halfvijf uiteen, zonder ;iets van hunne beraadslagingen te heb- medegedeeld. Nationale Bloemententoonstelling. HetKoninklijk Bezoek. Zooals bekend is, heeft het houden van de nationalen bloemententoonstel ling het gemeentebestuur van Haarlem aanleiding gegeven, het Vorstelijk echt paar uit te noodigen tot een officieel bezoek aan de gemeente. Het Koninklijk bezoek aan de tentoon stelling mag dan ook zeker worden be schouwd als het hoofdnummer van Mtt programma, en het spreekt van zelf, dat 'het hoofdbestuur van de Algemeene Ver. voor Bloembollencultuur en de rege lingscommissie voor de tentoonstelling zich beijverd hebben een plan te ont werpen, dat het Koninklijk echtpaar in staat zal stellen, binnen den beperkten tijd, daarvoor beschikbaar gesteld, het meest bezienswaardige der tentoonstel ling te kunnen bezichtigen, waarbij te vens de tentoonstellingsbezoekers op rui me schaal in de gelegenheid zullen zijn, het Koninklijk echtpaar hun hulde te brengen. De Koninklijke stoet zal het terrein oprijden langs een nieuw te maken op rit en zich door de breede middenlaan rechtstreeks begeven naar de kunstzaal. Voor het publiek znl er gelegenheid zijn zich aan weerszijden van die laan op te stellen. De ceremoniemeesters, die bij de opening der tentoonstelling zulke goede diensten hebben bewezen, zullen ook thans worden belast met de hand having der orde op het terrein en er voor zorg dragen, dat aan de middenlaan de dames zooveel mogelijk qp de voor ste rijen zullen kunnen plaats nemen. Aan de kunstzaal wordt het Kon. Echt paar begroet door den voorzitter van Bloembollencultuur, de hoofdbestuursle den en de leden der tentoonstellingscom missie. Na de bezichtiging der schilde rijententoonstelling worden de rijtuigen weer bestegen om dan uit te rijden tot 'de rotspartijen, waarbij zal worden uit gestapt. Na bezichtiging dier partijen', .wandelt het Kon. Echtpaar naar het voor terrein, den z.g. Franschen tuin, en zul len de zalen worden bezichtigd van de tijdelijke tentoonstellingen, waarin dan ialle collecties zullen vernieuwd wezen, omdat op den 26sten dezer juist de 4e tijdelijke tentoonstelling begint. Van die vierde tijdelijke tentoonstel ling zal een deel uitmaken de groote voorjaarskeuring der Nederlandsche Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Op deze tijdelijke tentoonstelling \vordt voor het eerst uitgeloofd de groo te zilveren Stanley-beker, ter beschikking /gesteld van de Nederlandsche Orchidor- phi 1 en club, die het eerst het eigendom zal worden van den winnaar, wfcnneer hij 'driemaal achtereen wordt bekroond. Tal van orchideeënkweekers, amateurs en vakmannen'zullen meedingen. Voor de vierde tijdelijke tentoonstel ling is thans reeds zoovec-ï mededing ging toegezegd, dat de plaatsruimte in de gebouwen nauwelijks voldoende zal blijken. Sport. Het Kanaal over. Jacques de LessepS, de Fransche ludhtman is Zaterdagmiddag uit Calais vertrokken om het Kanaal over te vlie gen. Hij is behou,den geland bij de St. Margaret-baai, niet ver van Dover, om 4 uur 20. Een telegram van Reuter uit Londen meldde Jacques de Lesseps had goed, maar mistig weer tijdens zijn overtocht. Hij zag de kust niet voordat hij er vlak .boven was. Hij vloog anderhalv-em K.M. boven 't land eer hij daalde. Alweer een Kanaalheld dus! Het Kanaal heeft altijd iets aantrekke lijks gehad voor hen, die hun kuniflen op een of ander gebied van sport wilden bewijzen. Hoeveel zwemmers zijn er al niet, na maandenlange oHening, moedig be - gonnen? Ook de mannen van de lucht. In 1785 den 7en Januaii ging Blanchard met een ballon van Frankrijk naar Engeland. 't Werd Juli 1909 voordat de weg boven de zee zou werden afgelegd met een toestel zwaarder uan de lucht. Na de vergeefsche pogingen van La - tham slaagde Blériot ten slotte. Thans is 't de Lesseps, die de vlucht volbracht heeft. De Lesseps is niet iemand, die tot de eerste klas imannen gerekend kan worden; lu een Whrigt, Paulhan. Blériot, Curtiso Si Latham. De vlucht over Jt Kanaal is dan ook meer een durf; op vliegplaatsen en iq over-land vluchten hebben al velen groo- tere afstand' n afgelegd dan die van Ca lais naai Lor er. Vrijdagavond was de Lesseps klaar, een proefvlucht deed hjj niet meer. Hij had het voornemen om gistermor gen om 3 uur 45 de reis te beginnen' en dacht om 7 uur reeds terug te zijn. Zijn plan was aanvankelijk om de vlucht, heen en weer in eens te doen, zonder te Dover te landen, aldus een nieuw re cord makend: de dubbele kanaalvlucht. Dit is hem niet gelukt. Het toestel vaji 'de Lesseps was een Blériot. Ingezonden Mededeelingen a 30 cent per regel. het 3452 FONGERS-Rijwiel. Filiaal te LeidenBreestraat 86. De Komeet van Halley. Dr. H. J. Zwiers, van de Leidsche Sterrenwacht schrijft o.a. Deze week zal de kans op zichtbaar heid aanmerkelijk grooter zijn. Het is waar, de komeet verwijdert zich van on ze aarde. De afstand, die Woensdag nacht slechts 24 millioen kilometer be droeg, zal den lsten Juni. reeds tot 75 millioen kilometer zijn aangegroeid. Maar daar staat tegenover, dat de komeet el- ken dag 's avonds hooger aan den wes telijken hemel zal staan en haar glans des te minder door de schemering zal wor den verzwakt. Met eenige oplettendheid zal men haar hedenavond zeker aan den westelijken avondhemel kunnen vinden; de meest geschikte tijd is dan tusschen 9 en 10 uur. Al mag het gelukken de komeet op he den te vinden, een opvallend verschijnsel kan ze dan nog niet aanbieden. De maan is Dinsdagochtend om 6 uur vol, en staat tot zoo lang reeds bij zonsondergang aan onzen hemel. In donkere nachten valt de Melkweg ieder op, maar reeds in kwar tiersstanden maakt de maan "dat zachte licht vrij wel geheel onzichtbaar. Men zal dus inzien, dat het volle maanlicht aan de zichtbaarheid van een komeetstaart in hooge mate aJbreuk moet doen. Dinsdag gaat de zon fe 7 u. 58 min. onder, en komt de maan eerst te 8 u. 41 min. op, terwijl de komeet tot kwart voer elven boven den horizon blijft. Van af Dinsdagavond is dus met meer kans op succes naar het belangwekkend ver schijnsel uit te zien. Om 9 uur 's avonds staat ze dan nog op bijna 20 graden bo ven den 'horizon in Jiet Westen, en do eerstvolgende dagen zal ze zelfs nog hooger stijgen, ofschoon haar glans ge leidelijk minder moet worden, daar ze zich zoowel van de aarde als vap de zon verwijdert. Faillissementen. Uitgesproken J.Hagel, ontslagen brieven gaarder te Lutte (Losser), curator mr. dr. M. G. ten Cate. Geëindigd: H. F. J. ten Ham, smid en handelaar in brandstoffen te Utrecht. V. A. Cuypers, schoenmaker, te 's Gravenhage. J. P. Hardenbol, drukker, te Utrecht. H. van Veenen, bakker, vroeger te Klazienaveen, ge meente Emmen. N. A. Dumee, koopman en winkelier in boter, kaas en eieren te Rotterdam. Voorioopige surséance van betaling verleend: W. N i uwenhuizen, huiseigenaar en aannemer te 's Gravenhage, Kerknieuws. Gouden Jubilé. Morgen zal het 50 jaren geleden zijn dat de parochiekerk van Hoofddorp (H. Joannes de Dooper) werd geconsa creerd. Op dien dag zal dé Zeereerw. heer Sloots, oud-Pastoor dezer Parochie eene plechtige H. Mis aan God opdragen in de feestelijk versierde kerk, terwijl den volgenden dag eene H. Mis van Re quiem voor de overledenen zal worden opgedragen door den Zeereerw. Heer J. J. Eldering, mede oud-pastoor dezer parochie. De parochianen zullen gelden bijeen brengen om een passend geschenk aan de kerk te geven. Van de 10 Zeereerw. Heeren Pastoors die aan het hoofd dezer parochie ge staan hebben, zijn er met den tegenwoor- digen Zeereerw. heer Pastoor mee, nog 4 in leven. Academienieuws. LEiDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen in de wis- en natuurkunde de hee ren J. Droste (Delft) en W. F. ide Groot, (Rotterdam.) Voor het doctoraal examen in de rech te nde heer A. F. Telders (Den Haag.) DELFT. Te rekenen van 15 dezer is aan J. G Fol, in ver.band met zijne be noeming tot technoloog bij den voor lichtingsdienst, ten behoeve van den rub- berhandel en de rubbernijverheid, eer vol ontslag verleend als assistent voor de microscopische anatomie aan de Technische Hoogeschool te Delft. Vacantieleergang te Leiden. Over den dezen zomer te houden va cantieleergang te Leiden voor Vlamin gen en Zuid-Afrikaners, voornamelijk ten doel hebbende: kennismaking met het Nederlandsch hooger ondenvijs en met land, volk en studenten van Noord-Ne derland, ontleenen wij het volgende aan „Neerlandia" De vacantieleergang zal beginnen Za terdag den lOden September 1910, 14 dagen duren en bestaan uit een juridi sch en en een algemeenen leergang. Met groote bereidwilligheid hebben verschillende hoogleeraren op zich geno men eenige onderwerpen te behandelen. Voor den tweeden juridisch en leergang zal Staatsraad prof. Mr. J. Oppenheim oud-hoogleeraar te Leiden, spreken xover De verkieslijkheid der lenige boven de stroeve grondwet, en over de verhou ding van de kroon tot de vertegenwoor diging, de macht des konings, en de plaats der provincie en der gemeente in het NederlandscheStaatsrecht. Prof. Mr. P. A. Tichelaar heeft tot onderwerp gekozen: Het sociale ele ment in het privaatrecht. Prof. Mr. H. Krabbe denkt te behan delen een onderwerp op het gebied van staatsrecht en politiek. Deze leergang is voornamelijk inge richt voor Vlaamsche en Afrikaansche rechtsgeleerden en juridische studenten, en is ook van veel belang voor hen, die op 't gebied van staatsrecht werkzaam zijn. De deelnemers aan dezen leergang kunnen voor zoover ook de colleges van den algemeenen leergang volgen. Zesde algemeene leergang. Prof; Dr. W. B. Kristensen zal, voor dezen leer gang spreken over: Enkele godsdiensti ge idealen in de vóórchristelijke oudheid. Prof. Dr. J. P. Kuenen zal behande len Moleculaire verschijnselen. Prof. Dr. D. C. Hesseling koos' tot onderwerp: „Taalkundige kwesties". Deze colleges zijn bestemd voor stu denten van alle faculteiten zij veron derstellen bij den toehoorder behalve een algemeene ontwikkeling, geen spe ciale voorstudie. Al deze colleges zijn kosteloos. De colleges zullen gegeven worden in de morgenuren (tusschean 9 en 1 uur) daarna zal gezamenlijk in een uitste kend eethuis het middagmaal gebruikt worden, tenzij uitdrukkelijk door den deelnemer wordt verklaard dat hij hier aan niet wenscht deel te nemende geheele namiddag blijft voor het bezich tigen van Leiden en voor tochten in den omtrek. De colleges worden gegevleti! op vier achtereenvolgende dagen van elk der beide weken van den leergang. De overige dagen blijven "beschikbaar voor uitstapjes naar andere steden. Zoo staan onder meer op het programma een be zoek aan Amsterdam, Rotterdam, en Den Haag. Ook zal tijdens dezen leergang het Congres van het Algemeen Nederlandsch Studentenverbond te Leiden worden ge houden, zoodat voor "de deelnemers van den leergang (ook niet-studenten), de gelegenheid openstaat dat Congres bij te wonen In de Ingenieur beantwoordt prof. J. F. Klinkhamer te Delft, de beschou wingen over buitengewone hoogleeraren aan de Technische Hoogeschool, ont wikkeld door den heer H. A. van IJssel- steyn in „De Ingenieur" van 14 Mei. Prof. Klinkhamer meent o.m. „De heer Van IJsselstein' ^verschat de weetgierigheid van 95 pet. studeerenden en den' invloed, die er kan uitgaan van enkele uren onderwijs in de week. Onderwijs geven eischt geheele toewij ding v^n den hoogleeraar, evenwel niet alleen in eigen vak, zelfs soms door daar in zich te beperken, maar vooral in sa menwerking met de collega's om ie trach ten den leerling zoo compleet mogelijk uit te rusten voor de taak, die hem in de maatschappij wacht. Onder „compleet" versta ik 'echter volstrekt niet „zoo veel „mogelijk", en daarom onderschrijf ik ook den wensch van den heer Van IJselsteyn dat aan de Technische Hoogeschool de theoretische vorming niet overheersche, maar wel versta ik daaronder een afgerond ge heel, zoodat er bruikbare menschen wor den gevormd. Of men nu echter het technisch onder wijs zou verbeteren door dat meer in handen te leggen van specialiteiten be twijfel ik zeer. Voor de resteerende 5 pet., die op rijper leeftijd, na reeds een technische vorming te hebben verkrecgn, de Tech nische Hoogeschool bezoekt, kan derge lijk onderwijs zijn nut hebben, waarom het ook uitstekend is, dat er buitenge wone lioogleeraren zijn. Bovendien zul len er altijd vakken wezen, waarin zij in een bepaalde behoefte voorzien en daar voor zal belangstelling blijven, zooals Wordt bewezen bij de aanwezige buiten gewone hoogleeraren en enkele privaat docenten. Ook zal een z.eker contingent van de 95 pet. in de colleges tot latere studie een opwekking vinden, ook al kunnen zij die niet geregeld^ volgen, en daar door doen zij ook nu't. Men moet het nut daarvan echter niet overschatten en niet over het hoofd zien het groote gevaar dat, door dien stroom van nieuw bloed, waarmede de heer Van IJsselsteijr. de Technische Hoogeschool wil te goed doen, te weten vele benoe mingen van buitengewone hoogleeraren, de kans groot is, dat veel fragmentari sche kennis worde gekweekt. De overgroote meerderheid der stu denten zou met een dergelijke onderwijs- regelir.g gevaar loopen zich een intellec- tueele indigestie op den hals te halen en aan bloedarmoede gaan lijden, door gebrek aan gezonde, rationeele, op hun leeftijd verteerbare geestelijke voeding." Burgerlijke Stand. LEIDEN Ondertrouwd: W. van Kuyeren, l'm. 29 j. en M. Verbiest, jd. 32 j. C. Blok, jm. en J. Meesters, jd. 21 j. A, van Es, jm. 20 j. en J. Wassink, jd. 21 j. H. S. Groene- veld, jm. 23 j. en F. C. de Groot, jd. 28 j. A. Ouwekerk, jm. 24 j. en AL W. Zirkzee jd, 24 j. A. Schouten, jm. 23 j. en H. C. Schou ten, jd. 22 j. J. J. Maghielse, jm. 26 j. en M. van der Bos, jd. 21 j. J. Kasteele, wn. 51 j. A. Pison w, 43 j, J. Hansen, jm. 28 i, en G. van Engelenburg, jd. 30 j. J. C. W. Hoogkamer, jd. 25 j. D. Bockee jm. 24 j. en G. Klomp, 21 j. J. de Kluyver, jm. 37 j, en P. van de Laar, jd. 21 j. N. H. de Roo jm. 25 j. en S. M. Nieuwstraten, jd. 21 j. HAZERSWOUDE. Geboren: een levenloos kind van Jan Plomp en Johanna de Kort. Ondertrouwd: Jan Harkes jm. 25 j. en Maaike Patijn, jd, 25 j. beiden te Hazerswoude. Johannes Hofdijk, jm. en 44 jr. te Leiderdorp, binnen de laatste 0 maanden te Hazerswoude en" Wilhelmina Maria Catharina van Noort, jd. oud 44 jr. te Hazerswoude. Getrouwd: Nicolaas van der Meij, jm. 25 jr. en Frederika Slappendel, jd. 22 jr. beiden te Hazerswoude. Mathijs Oppelaar, jm. 21 jr. te Koudekerk en Corr.elia Verheul, jd. 24 jr.te Hazerswoude. Overleden: Grietje van der Werf, huis vrouw van Hendrik Vrolijk, 64 jr. LISSE. Ondertrouwd: G. J. Someren P. v. d. Meij. Geboren: Jacobus Nicolaas, z. van J. P. Wessels en C. M. Faas. Cornelis, z. van J, Maris en P. Pols. Petrus Jacobus, z. van J. van de Salm en A. van Ruiten. Overleden: G. H. Kops, 1 jr. J. van Duijn, 8 m. G. Marseille 82 jr. ^NOORDWIJK. Geboren: Jacoba Gerarda, d° van Th. J. Teeuwen en P. Romijn. Johan na Maria Adriana, d. van J. A. J. Alkemade en M. M. de Groot. Ondertrouwd: Cornelis Wilhelmus Ge- rardus Alkemade 28 jr. te Noordwijk eu Maria Johanna van der Weijden 19 jr te Nieuwkoop. Johannes |acobus Elstgeest, 26 jr. te Lisse en Petronella Quirina Uljee 25 jr, te Noordwijk. Petrus van der Holst, 23 jr. te Noordw'hout en Maria van Schie, 30 jr. te Noordwijk. Getrouwd: Johannes Noppe, 21 jr. en Mar- tiena Dijksman, 26 jr„ weduwe van J. Waas dorp. Hermanus Wijnands26j. te Noordw'hout en Anna Maria Massée, 26 jr. te Noordwijk. Pieter Freeke 23 jr, te Hillegom en Wilhelmina Plug, 20 jr. te Noordwijk, Overleden: Esther Waasdorp, 53 jr. ge huwd met C. Smit. Arendje Plug, 89 jr., weduwe van D. Haasnoot. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Maria Johanna, d. van W. Thijssen en A. Brouwers. Leonardus Petrus, z. van A. A. Bader en J. M. van der Zans. Ondertrouwd: Daniël Hogewoning en Alida van Dijk. Getrouwd: Cornelis Petrus Vreeburg en Catharina Geertruida Oostdam. Overleden: Hendrikus Bartholomeus Smit, 1 jaar. SASSENHEIM. Geboren: Maria Jacoba, d. van M. van Hage en J. Bergman. Hendriea Arnoldina, d. van C. Werkhoven en M. Kwaad gras. Cornelis Johannes, z. van C. Berg en A. Berkhout. Johannes Leonardus, z. van G. Hoogervorst en A. Maurits. Maria Wilhelmi na, d. van Th. Brouwer en M. Waayer. Rijntje, d. van P. Kruik en C. van Egmond. Gehuwd: A. G. de Kwaasteniet, jm. 22 j. en D. Ph. Oudshoom, jd. 19 jr. Overleden: Levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van F. A. Staffeleu en J. C. van der Meij. VOORSCHOTEN. Geboren: Johannes Pe trus, z. van J. H. Karremans en P. C. van der Werf. Getrouwd: Arie van Winkel, 25 j. en Gerritje van Zijllen, 24 j. Overleden: Jacoba Dijkman, 59 j. echt- genoote van C. Overkleeff. ZEGVELD. Geboren: Sara Hendrika, d. van J. Griffioen en R. Meijer. Getrouwd: J. M. Eykelhoff, 34 j. en K. Burggraaf, 33 j. Ondertrouwd: J. de Jong en M. Meyer. ZOETERWOUDE. Geboren: Jacobus Lam- bertus, z. van H. van den Broek cn A. van Eijk. Getrouwd: Jacobus van Leeuwen, 25 j. en Maria Theodora van Buuren, 24 j, Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. 'Zitting van hedenmorgen. Voor heden stonden op "de rol 10*2 Za- !ken voor openbare en 22 voor geheime zitting Albert V. Jac.Zu. 16 jaar, vissclier te Ka t w ijk a a n Zee heeft aldaar op boden grond geloopen. Bekl. wist niet dat'hij niet in de duinen mocht wandelen. Eisch f 1 of 1 week tuchtschool. Johannes L. 70 jaar, schilder te Lei den heeft op 20" April 's avonds een ham te Leiden binnengevoerd zonder de ze aan het abattoir te Leiden te laten keuren. Bekl. heeft van de Staatsspoor- loods een pak afgehaald, dat hem door een familielid was gezonden ter gelegen heid van 'ri feestdag; hij wist niet war er in het pak zat. Jac. Simons, 'n schaad- knecht der S.S. zei.de, dat bekl. een ken nisgeving was toegezonden om vJeesch van het station af te halen. Eisch f2 of 2 ti. Willem Hendrik B., huisschilder te Leiden heeft op 20 April een jongen beneden 14 jaar een dakgoot in de Mag- dalena Mocnsbaat laten verven, de jon gen stond op een ladder, waardoor voor hem gevaar ontstond van een hoogte van meer dan 2Lg M. te vallen. Eisch f3 a 2 dagen. Gerardus Johannes A. 24 j. steenhou wer te Leiden is op 17 April dronken geweest en 'heeft toen met een mes in de rondte gezwaaid, zoodat gevaar voor de voorbijgangers ontstond. Bekl. zeide zoo dTonken te zijn geweest, dat hij niet wist wat hij deed. Eisch f4 of 3 d. In de zaak van Hendrik S.^ die de vorige weck terecht stond wegens rijden zonder licht op de PrLnsessekade te Lei- tien, eisch te de kantonrechter na liet hporem van den verbalisant, Johannes P, Stam, agent van politie alhier, f 2 of 2 d. Tegen Herman Joh. Hendr. K., die onder Zoeterwoudc gevischt heeft in het vischwater van den heer Ramaker, werd na het hooren van drie getuigen bij verstek geëischt f5 of 2 d. L. v. B., gezagvoerder van de sleep boot „Anna", heeft met zes zandbakken gevaren door de Haarlemmertrekvaart, onder Voorhout, terwijl Rijnland slechts.toestemming heeft gegeven om ten hoogste vier bakken te sleepen. Eisch f20 of 8 d. Eveneens wegens 'het niet naleven van de voorwaarden door Rijnland vastge steld voor het varen in de .Haarlemmer- trekvaart, stond terecht Ferdinand S., schipper te Amsterdam, die in de Haar lemmervaart onder Voorhout op twee van tie vier zandbakken slechts een man geplaatst had. Eisch f20 of 8 d. Wegens overtreding der Leerplichtwet wordt tegen Jac. G. 24 j., tuinder te N o o r d w ij k e rh ou t, f3 of 2 d. ge- eischt De beide «Sassenheimers, L. van E.; en G .H., die de vorige week terechtston den wegens het zoeken van kievitseieren in het land van Hoogeveen onder Vonr- h out, hoorden thans tegen zich eischen na het hooren van den verbalisant Nije- boer, f3 of 2 d. A. v. d. Z., sturist te 's Gravenhage heeft met een auto gereden in Noord wijk en geen signaal gegeven toen het motorrijtuig aan den Gooweg een scher pe bocht passeerde. Eisch f5 of 2d. 3 jeugdige Noordwijkerhouters, Fran- ciscus v .ti. P., 19 j., arbeider, Jaco bus F. Azn., 15 j., landarbeider en Arie S. Azn., 16 j., landbouwer, hebben in het jachtveld van Jhr. Gevers geloopen' zonder daartoe gerechtigd te zijn. Eisch f 2 tegen ieder. Wegens te hard rijden .met een auto in Sassenheim moest zich verant woorden Joh. Andr. G. te 's Gravenhage Hij was niet verschenen. Uit het ver hoor van twee getuigen bleek, dat be klaagde een afstand van 500 M. in 1 minuut had afgelegd en dus reeds met een vaart van 30 K.M., terwijl de maxi mumsnelheid op 15 K.M. bedraagt. Eisch f10 of 4 dagen'. Tegen Louis G., 18 jaar, zon'der be roep te Leiden werd wegens het rij den met een rijwiel zonder licht f3 of 2 dage'n geëischt Franciscus Johannes S., "loopknecht te Leiden, wierp bij het schoonmaken van den' kelaer stroo en ander vuilnis in het water. Eisch f 1 of 1 dag. J. S. S., 28 jaar, te 's Gravenhage ,'die' in December in een jachtveld onder K a t- wijk heeft geloopen en daarvoor twee'' vonnissen van tweemaal f3 of 3d. be liep, kwam heden hiertegen in verzet. De man bleek al vier dagen gezeten te! hebben en reeds een vonnis was dus ge- executeerd. De ambtenaar eischte beves tiging. I De laatste zaak was eveneens een ver zet tegen een vonnis van den kanton rechter, waarbij de 27-jarige arbeider Ni colaas de H. te Leiden' wegens vis- schen met een' zegen en zonder acte werd veroordeeld tot twee geldboeten van f 8 of 4 dagen ieder. De man' von'd dé straf wel niet te hoog, maar de geldboete te zwaar. Hij wilde, nu het zomer wierdl en geld te verdienen is, piet gaan zitten! en zou dus liever boete betalen, maar.' f 16 kan hij' niet dragen. De ambtenaaij vond echter geen enkele reden aanwezig

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 2