Gemengd Nieuws. aan het sterfbed Neerknielen en daar zelf de gebeden der stervenden' verrichten. Nauwelijks had de li. Vader het zieken vertrek verlaten, of Mgr. Pifferi, ge troost door den zegen en' bemoedigd! door het gebed van den Paus, blies on gemerkt bijna den laatsten adem Wit. Zijn plechtige uitvaart had Maandag plaats in de fraaie kerk van' Sint Augus- tinus. Zoo goed als voltallig Nvoonde! hei üguseljjke Hof in diejjen rouw haar bij. De begrafenis geschiedde op het kerkhof van San Lorenzo buiten de mu ren. Als de vermoedelijke opvolger van1 Mgr. Pifferi wordt zijn neef P. Agosti- no, die hem sedert lang als pnder-pas- toor assisteerde, het meest genoemd. De benoeming gaat direct van den H. Vader uit, maar na een voordracht van' drie candidaten door den HoogEenv. Pa ter Generaal der Augustijnen-orde, waar toe volgens zeer oud gebruik de pause lijke sacristaan moet behooren. .(„Tipt.") Rechtszaken. Verduistering van effecten door een notaris. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak te gen J. M. Neomagus, notaris van Aals meer, die in hooger beroep was ge gaan van een vonnis, gewezen door de rfaariemsche rechtbank, waarbij hij tot vijf maanden gevangenisstraf was ver oordeeld wegens verduistering (het ten eigen bale aanwenden van effecten, die hij als notaris bij óe bereddering eener na latenschap onder zich had.) Het Gerechtshof heeft in tweeden aan leg het beroepen vonnis vernietigd', en, opnieuw recht doende, den bekl. wegens het voortgezet misdrijf van verduistering veroordeeld tot vijf maanden gevangenis straf, met bepaling tevens dat bekl. zal worden ontzet uit zijn ambt van notaris. De advocaat-generaal bij het Hof had één jaar en ontzetting uit het ambt ge- eis cht. M oordaanstag. De Amstcrdamsche rechtbank heeft nu eindelijk vonnis gewezen in de zaak te gen den 18-jaiigen werkman, die op 20 Januari reeds had terecht gestaan wegens een moordaanslag op zijn meisje, op wie 'hij i.n haar woning in de Haarlemmer- poortbuurt te Amsterdam, een revolver schot had ge'.ost dat miste, waarna hij zich zelf een onbeteekenende wonde aan het voorhoofd toebracht. In de zitting van 20 Januari, had de Rechtbank een onderzoek jrelast naar de geestvermogens van dezen jonkman, en het resultaat daarvan was, dat deskuni,- gen hem toerekenbaar hadiden verklaard. Daarop heeft de Rechtbank hem gis teren tot twee jaren gevangenisstraf ver oordeeld. De eisch was 3 jaar. Land- en Tuinbouw. Uitslag der Enquete betreffende Landbouw-ongevalen in Nederland, In eene vergadering van het Neder- landsch Landbouwcomité oj 30 Januari 1908, werd het initatief genomen tot het instellen van een enquête nopens de in ons land in landbouwbedrijven voorko mende ongevallen. Het comité geeft thans een rapport uit, waarin de uitkomsten van deze enquête zijn neergelegd. In een voorwoord betuigt het Comité zijn dank aan het hoofdbestuur der Nederl. Maat schappij tot bevordering der Geneeskunst, dat door zijn steun de onmisbare mede werking bezorgde aan een groot aantal geneesheeren. De uitkomsten der gehouden enquête verdienen ongetwijfeld in hcoge mate de aandacht, niet in het minst in dezen tijd, waarin de vraag aller aandacht trekt of, het aantal ongevallen in den landbouw de moeiten, verbonden aan de invoering eener wettelijke verzekering der land- bouwarbeiders wettigt Het antwoord kan na kennisneming van cte uitkomsten dezer enquête, niet anders dan bevestigend lui den. Zelfs zij, die zich bewust waren, dat o"ok in den landbouw ongevallen niet kunnen uitblijven, zullen getroffen wor den door de hcoge cijfers, welke dit Rap port zoo sprekend maken. Tusschen 1 Augustus 1908 en 31 Juli 1909 het jaar waarover de enquête zich uitstrekte zijn in ons land niet minder dan ruim 2800 gevallen voorgekomen, die het Land- bouw-Comité bekend zijn gewerden. En dit getal geeft zeker nog lang niet het ge- heele aantal ongevallen weer. Het Co mité vermeldt toch, dat een groot aantal registers door de geneesheeren, wier ant woorden het materiaal voor de statistische bewerking van het Comité vormden, niet werd terug ontvangen. Bovendien be - denke men, dat tal van ongevallen, die aanleiding geven tot het staken van ar beid gedurende korten tijd-, en waarvoor bij invoering eener wettelijke verzekering aangifte zal moeten worden gedaan, thans bij de medici onbekend zijn gebleven. Zoodoende mag men zelfs het genoemde cijfer van ruim 2800 ongevallen als niet onbelangrijk te laag aanmerken. Van deze ongevallen grepen de mees te plaats in Zuid-Holland (520), Gelder land (422), Noord-Brabant (265). Deze cijfers mogen den betrokken provinciën waar,, naar wij meenen, de beweging voor Onderlinge Verzekering tegen Bedrijfs ongevallen., althans wat de beide laatstge noemde betreft, nog het minst wortel ge schoten heeft, stof tot nadenken geven! De staten, betreffende den aard en de oorzaken .der ongevallen zijn ieder op zich zelf zeer opmerkelijk. Van d'e 2803 ongevallen vinden wij niet minder dan 1004 als „ernstig" genoemd. Niet minder dan 72 waren „levensgevaarlijk", terwij! de dood i,n 52 gevallen, d;. i. in 2 pet. van alle ongevallen, het gevolg was. Wan neer men bedenkt, dat in de industrie in het jaar 1903 274 doodelijke ongevallen plaats grepen, dat is 0.45 pet. van het geheele aantal ongevallen, dan zal men de bewering, dat de landbouw geen gevaar voor den arbeider oplevert, toch zeker wel' als al te optimistisch moeten erken nen. Ook hier wijzen de provinciën Z.- Holland en Gelderland en Overijsel de hoogste cijfers aan (resp. 11, 9 en 8 dco- den 1) De staat, welke de oorzaken der onge vallen naar de cijfers groepeert, wijst aan dat het grootst aantal ongevallen ontstond door snijdende werktuigen (535) en dcor val van net slachtoffer (735). Docr paai den ontstonden 30-1 ongevallen, terwijl liet hoernvee schuld is aan 196 ongevallen. Nocrd Brabant staat onder de hoogst ge rangschikten in alle cijferreeksen. Telling betreffende grondgebruik en veestapel. Tusschen 20 Mei en 20 Juni zal eene telling- plaats hebben betreffende het grondgebruik en den veestapel. De direc tie van den Landbouw stelt zich voor, dat door deze telling eene afdoende ver betering zal worden gebracht in enkele zeer belangrijke onderdeelen der land- bouwstatistiek. Daarvoor is echter noo- dig, dat de bevolking voldoende mede werkt. Ten einde tot die medewerking op te wekken, zal een vlugschrift wor den verspreid waarin doel en omvang der telling worden uiteengezet. Deze telling is de eerste eigenlijk ge zegde landbouwtelling, w.elke hier te lande plaats vindt. Wel zjjr. tot 1904 door de burgemeesters omtrent boven genoemde onderwerpen p^arlijks gege vens verstrekt, doch de verzameling er van geschiedde veelal niet op zoodanige wijze, dat van eene telling gesproken kon worden. Dc ervaring heeft dan ook vol doende geleerd, dat het, behalve wel licht in sommige gemeenten met -uit sluitend groote bedrijven, niet mogelijk is jaarlijks een onderzoek in te stellen, dat alle grondgebruikers en veehouders omvat. Het gevolg was, dat over het algemeen schattingen eene te groote rol speelden bij het verstrekken der ge vraagde cijfers. Daar nu echier met het oog op de slechts kleine veranderingen, die zich in den loop van écn jaar voor doen, een jaarlijksch onderzoek alleen dan waarde heeft, zoo het met zeer groo te nauwkeurigheid geschiedt, werd se dert 1904 de jaarlijksche verzameling gestaakt, met de bedoeling baar voor taan slechts om de 5 a 10 jaren te doen plaats hebben en er dan meer zorg aan te besteden. De overweging van de vraag, waarin de meerdere zorg, die wenschelijk werd geacht zou moeten bestaan, heeft geleid tot het resultaat, dat een middenweg is gekozen tusschen de omvangrijke en kostbare landbouwbedrijs- en veetellin gen, zooals die in sommige landen in de laatste jaren zijn gehouden en tot dus verre hier te lande gevolgde methode. De telling zal zich uitstrekken a. wat het grondgebruik betreft toit alle land- en tuinbouwers, alle landar beiders met minstens 5 Are land en alle buiten den land- en tuinbouw hun hoofd beroep vindende personen met minstens 1 H. A.; b. wat den veestapel aangaat, tot s 11 e personen, die vee houden, onverschillig of zij tevens grond bi gebruik hebben of niet. Het is de bedoeling, dat al deze per sonen door de tellers zullen worden be zocht, die de hun verstrekte opgaven hebben in te schrijven in lijsten, welke later aan de directie van den Landbouw worden opgezonden. Er wordt verwacht ,dat aan de hand van de langs dezen weg verzamelde ge gevens eene statistiek van voldoende be trouwbaarheid zal worden verkregen, die tevens een inzicht zal geven in een tweetal zaken, waromtrent men tot dus verre niet of zeer onvoldoende ingelicht was, n.l. lo. de uitgestrektheid land in eigen dom en in pacht geëxploiteerd (opge merkt zij, dat men tot dusverre alleen beschikle over een opgave aangaande het aantal personen, dat hoofdzakelijk op gepachten grond het land- en tuin bouwbedrijf uitoe fended; 2o. het grondgebru.K van landarbei ders, inzonderheid voor zooverre zij min der dan 1 H. A. exp'.oïteeren (de tot dusverre verzamelde opgaven daalden niet verder af dan tot 1 H.A. en ver meldden voorts niet het hoofdberoep van den gebruiker.) Ten slotte wordt er de aandacht op gevestigd, dat deze telling zich niet uit strekt over de voor verschillende land bouwgewassen ingenomen oppervlakte en over de tuinbouwculturen. De on dervinding heeft geleerd, dat deze on derwerpen zich moeilijk leenen voor eene uniforme telling, doch een naar plaat selijke toestanden gewijzigd onderzoek vorderen. Wat de landbouwgewassen be treft, heeft dit jaarlijks plaats, terwijl het de bedoeling is omtrent de tuinbouw culturen nu en dan eene afzonderlijke enquete In te stellen. Voor uitvinders. Het hoofdbestuur van den .Veenk'olo- nial'eii Boerenbond1, gevestigd te Veen- dam, is voornemens een prijs van f 10.000 (die definitieve vaststelling dezer som hangt nog af van de i dng der af- deelingen) uit te loven een aardap- pel-rooknachine, die aan tie navolgende eiischen moet voldoende machine moet vervaardigd zijn uit degelijk materiaal, daarbij zoo licht mogelijk gebouwd,'ge makkelijk in en uit het werk te zetten en vervoerbaar zijn, en in werking gesteld door drie paarden kunnen worden ge trokken. Voorwaarden voer de bekroning zijn dat de machine de aardappels van loof en grond gezuiverd in een korf of bak moet verzamelen, terwijl zij de capa citeit moet bezitten, dat er per dag min stens één halve H.A. aardappels mede kan gerooid werden. Verder moet de ma chine, voer de bekroning toegekend wordt, minstens 10 H.A. aardappels naar genoegen" uit den grond werken, terwijl de bekroonde machine moet te koop ge steld-wórden voer den Veenkolonialen Boerenbond, naar een nrijs van f500 a f600. De beproeving der machine geschiedt onder leiding van den directeur van het Instituut voer landbouwwerktuigen en gebouwen te Wageningen, bijgestaan door een jury en een afgevaardigde van iedere landbouwvereeniging, die mede gewerkt heeft tot het uitschrijven dezer prijsvraag. Nederlandsche Boter. De schepenrechtbank te Dusseldorp heeft den boterhandetear Alois Schnei der tot 200 ink. boete veroordeeld, om dat hij Nederlandsche boter verkocht, die 24 tot 27 percent water bevatte. G a s vér g i f t i g i n g. Donderdag 31 Maart j.l. deed zich te Oud-Beijerland een zeer ernstig geval van gasvergiftiging' voor. 's Morgens om acht uur werd een da me docr gas bedwelmd in bed gevonden. Vermoedelijk had zij omstreeks half vijf eenige minuten het licht aan gehad en het kraantje van den wandarm, waarop een Siiemen's_ regula! r'wander, gesloten en ongemerkt weci opend', alvorens zich weer te bed te begeven. Een onmiddellijk ontboden geneesheer zond om de zuurstofkoffers van de gasfa briek en suikerfabriek, welke toestellen weldra te weinig zuurstof bleken te be vatten voor dit geval, waarom op teiepho- nische bestelling docr de Mij. Oxygènium te Schiedam twee groote stalen cylinders met zuurstof per automobiel weiden ge leverd. Inmiddels spoedde ik mij per automo biel naar Rotterdam, waar mij op verzoek door de directie der gasfabriek Feijen- oerd met de meeste welwiilendheid ter stond nog twee zuurstoftoestellen werden ten dienste gegeven. Ofschoon 's avonds te zeven uur door drie doctoren alle hcop op levensbehoud van 'die patiënte werd opgegeven, mocht het nog door onafgebroken toediening van zuurstof gelukken de levensgeesten wedier op te wekken. Toen ik Vrijdagmor gen om 5 uur een nieuwen zuurstof-cy- lindier zou inschakelen en den afsluiter daarvoor een weinig opende om mogelijk stof te verwijderen, deed dit de patiënt schrikken en was een oogopslag het eer ste teeken van terugkeerend bewustzijn. Van dien tijd af was telkens een pogen om die cogen te openen en een s£hüdden met het hoofd waar te nemen, wanneer de patiënte bij den naam werd geroe pen, totdat zij eindelijk ruim 24 uren na ontdekking van het ongeval verschillende familieleden herkende en zacht fyij den naam noemde en 's avonds begon te vragen, wat met haar gebeurd was. De tong, die gedurende de behande ling buiten den mond was gehouden, was inmiddels weer losgelaten. Dit lichaams deel had nogal geleden en veroorzaak te haar pijn, zoodat voorloopig alleen vloeibaar voedsel werd toegediend. Nu eet de patiënte echter weer gewoon aan tafel mede. Hoewel de dame tot op heden nog niet uitging en nog eenige dagen door doctoren in observatie wordt gehouden, bestaat volgens oordeel van deze laat sten alle kans, dat zij geen nadeelige gevolgen van het geval zal ondervin den." Dit stuJcje ontleent het „Hbld." aan „Het Gas", orgaan van de Ver. van' Gas fabrikanten in Nederland. De direc teur der gasfabriek te Oud-Beijerland, de heer D. Eikelenboom Wzn., heeft het geschreven. Aangezien nog al eens bedwelmingen door gas voorkomen, moge het vooral voor medici een aanwijzing zijn, dat po gingen om bij een gas bedwelmde het bewustzijn ter -oepen zéér lang moeten worden' dc gezet en dan met succes b oond zullen worden. Voetballertjes-humor. Wij lezen in de „Geld.": Sport-amateurtjes, eerste bal-naloopers, hielden niet alleen veel van het „bruine monstertje", maar waren zeker zóó ver lekkerd op de appeltjes uit een boom gaard, die naast hun oefenterrein lag. Reeds meer dan eens had de eigenaar hen zijn boomgaard uitgebokst en op een goeden keer «deelde hij den voetbal lenden appeld leven zulke fraai gemikte schoppen .uit, 4at .eep, |d,e,r sportsman, zeiJon'geris, die nppelenboer moet een goed schot hebben, en hem als back in' prize club was een uitkomst.... Dit voorstel Vond bijval. Daags daarop ging het heèle voetbal- zootje iniaar den! appclenboer. Zeg, Wat motten jullie! Weer appel eb Weghalen Ingerukt, marsch, of je krijgt nog een' paar schoppen onder je broek.... Pardon, mijnheer, zei de voorzitter, we komen vragen', of u lid wil worden van onze voetbalclub', u bezit zoo'n' goed schot!.... 1 De jongens lachten', de baas mopper de vap lummels, vlegels en jnog meer. (Historisch). Te Loenen maakte juffrouw K. bij een familie-Woordentwist zich zoo boos, dat zij plotseling docr hartverlam ming doodbleef. Maandagnacht circa 11 uuur had in liet krankzinnigengesticht „St. Ser- vatius" te Ven ray, een zeer ernstig onge val plaats. Op een der slaapzalen der z. g. n. onrustige afdeeMng bemerkte de nachtoppasser eensklaps eenig gerucht. Bij nader onderzoek bleek hem, dat drie der elf aldaar slapende verpleegden van hun bed waren opgestaan en dat twee de zer de ruiten van een raam der slaapzaal trachtten stuk te slaan. Toen de oppasser deze twee naar het bed wilde terugvoe ren, werd hij van achteren aangevallen door den derde, die zich achter de in - gangsdeur der slaapzaal had schuil ge houden, met het do-el zi,ch meester te ma ken van de kleedingstukken, welke ge durende den nacht buiten de slaapzaal in de corridor werden bewaard. De op passer. bemerkende, dat hij door alle drie besprongen werd-, wist zich los te rukken en snelde al hulp roepende naar de aan grenzende vertrekken van het paviljoen, om andere broeders te wekken. Onderwijl was de broeder-hoofdver- pleger, docr het rumoer gewekt, de slaap zaal binnengesneld, waar hij, nu alleen staande tegenover het drietal, óók door hen werd aangevallen en zóódanig mis handeld, £at hij docr de inmiddels ge waarschuwde en ijlings toesnellende broe ders bewusteloos en badende in zijn bloed werd gevonden. De treurige scène scheen in weinige oogenblkiken te zijn afge speeld, want de binnenkomenden zagen nog juist den laatste der drie door het verbrijzelde raam de vlucht nemen in den duisteren nacht. Den ongelukkigen broe der waren in dit minimum van tijd met een waterpot zulke vreeselijke hoofdwon den toegebracht, dat onmiddellijk de ge neeskundigen der inrichting 'werden op gebeld. Na onderzoek bleek zijn toestand zóó ernstig, dat hem onverwijld die laatste H. H. Sacramenten werden toegediend. On- dertusschen waren tevens alle mogelijk ke maatregelen genomen, om de vluchte lingen te achterhalen. Verschillende per sonen werden onmiddellijk in alle richtin gen uitgezonden, tengevolge waarvan één reedis na enkele uren op den weg Venray- Hout werd aangehouden, De tweede werd in den vroegen morgen in de on middellijke omgeving van liet gesticht ge vonden, terwijl de derde nog steeds voortvluchtig is. Het is wel te begrijpen, dat men in „St. Servatius" zeer onder den indruk is dezer treurige geschiedenis, waarbij een dei- meest tactvolle broeders, uitblinkende door trouw en ijverige plichtsbetrachting het slachtoffer is geworden zijner opof ferende en verheven christelijke naasten liefde. Moord en zelfmoord. ,Een Westphaalsch mijnwerker heeft Maan dagmorgen een meisje, Engels uit Kerk- radeBleyerheide, door een pistool schot van het leven beroofd en pleeg de daarna zelfmoord. Het drama greep plaats onder de gemeente Herzogen- rath, vlak bij de Neaerlandsche grens. De Duitsche politie was spoedig ter plaatse. Bij Hermannsburgin den kreits Celle is een turfloods, waar zeven veld- arbeiders voor het zware weer scholen, door den bliksem getroffen. Van de ze ven mannen werden er drie gedood en drie zwaar gewond. De zevende bleef ongedeerd. Zondag gingen vijf Kopen- haagscl e jongelui, allen omtrent twintig jaar oud, uit roeien in de Sont. Het weer was slecht en bij de thuisreis had den zij bovendien met een sterken stroom te kampen. Zij konden den oever niet halen, de boot el neg om en vier hunner verdronken. Sedert Hemelvaartsdag wer den twee bergbeklimmers uit Neuren berg vermist. Zaterdagavond heeft men hen in een druipsteengrot nog levend gevonden. Een hond, dien zij bij zich hadden, had door zijn geblaf aan den in gang van de grot de reddingsploeg ge waarschuwd. De toeristen hadden 58 uur in de grot doorgebracht en niet te rug gekund, omdat zij geene kaarsen meer bij zich hadden. In Tirol is het bar koud. Zon ft het er den ganschen dag ge Op sommige plaatsen ligt de en halven meter hoog. Het da i Boven-Inn heeft te lijden va r en sneeuwstortingen. In Ti - putten dichtgevroren. In son. .reken is de vruchten- en graanuu^ot vernietigd. Dieven zijn in de Deensche afdeeling der Brusselsche Tentoonstelling gedrongen en hebben eene bronzen groep gestolen, verbeeldende een man een kindje in zijn armen houdend. Dit bron zen kunststuk heeft eene waarde van 1500 fr. en is zeer zwaar. De dieven moeten dus in getal geweest zijn om de groep weg te nemen. De politie heeft een onderzoek geopend. De dierentemmerTallon,die in Bruxelles Kermesse, in de tentoon stelling vertooningen geeft, werd door eenen leeuw dwars door de hand ge beten. Dit gebeurde juist op het oogen- blik dat door een ongeval aan het elec- trisch licht de tent in het donker werd gezet. Menschenhandel. De ge legenheid was. te mooi geweest en ze had de 25 stuiver, die het fruitmeisje in haar mantelzak geborgen had, gestolen. Daarvoor stond ze nu terecht. Ö.a. w^ren ook gedagvaard de beide vaders van delinquente: haar „eigen" en haar stief vader, bij welke laatste ze inwoont. Moeder is nl. van haar eersten man ge scheiden en hertrouwd. Na afloop der comparitie gaan beide mannen een hartversterking nemen in een nabijzijnde kroeg, waar" de „eigen" tegenover No. 2 zijn verlangen te kennen geeft, zijn kind weer bij zich te nemen; verlangen waaraan de ander, o zoo graag, wil voldoen: dan was ie 't kind kwijt! Maar hij toont zich met een effen ge zicht onwillig, denkt terstond, er „een zaakje" van te maken, „Da geet zo moar nie, da begrepde toch wel?" De ander begreep 't. En ze beginnen te onderhandelen; op dë manier, als op de veemarkten te doen gebruikelijk is. Met krijschende stemmen, na herhaalden handslag, wordt eindelijk de koop ge sloten. Voor 1 gulden, zegge een gulden Hollandsch zou de „eigen" weer in het bezit van zijn kind gesteld worden. Helaas! de waar werd niet geleverd, kon niet geleverd worden: delinquente toch was met geen mogelijkheid te be wegen van stiefvader te scheiden. 'tls heusch gebeurd, onlangs, in een onzer arrondissements-hoofdplaatsen, schrijft de N. R. Ct. De „Frankf. Ztg." dat de aard bevingen in Costa Rica aanhouden. De bevolking verkeert in duizend vreezen. Behalve Cartago zijn ook Paraisa, Orho- mogo en verscheidene .kleine plaatsen verwoest. Het aantal dooden wordt in het geheel op 2500 geschat; er zijn even- vele gekwetsten, van wie er velen elk uur bezwijken. Ten gevolge van de groote hitte gaan de lijken snel in ont binding over. Men is bang voor het uit breken van ziekten. Duizenden menschen zonder dak boven het hoofd kampeeren in het veld. Dr. Bocanetera, een lid van het Middenamerikaansche hof van arbi trage, heeft met drie kinderen San José bereikt. Zijne vrouw en zijn jongste kind zijn omgekomen. Spoorwegongeluk. Eergis- terennamiddag heeft tusschen Lovenjoul en Leuven een noodlottig spoorwegon geluk plaats gehad: door den express trein no. 71. die om 3 uur 46 min, uit Luik vertrekt, zijn n.l. twee menschen,' een boerin, Thielens genaamd, en haar nichtje overreden. Tusschen Lovenjoul en Leuven is een onbewaakte overgang' die van het station uit bediend wordt daar op dien overgang is het treurig on geluk gebeurd. Men veronderstelt dat de ilac toffers eerst trein 654 van Brussel naar Luik hebben laten passesren om dadelijk daarop de spoorlijn over te steken zonder, dat zij uit de tegenovergestelde richting den express zagen aansnellen. Vreeselijk verminkt werden de lijken gevonden en naar het gemeentehuis van Lovenjoul de woonplaats der slacht offers overgebracht. Daar speelden, zich niet te beschrijven tooneelen af. De kinderen der vrouw waren radeloos van smart en de ouders van het twaalfjarig meisje konden het maar niet gelooven. dat hun dochtertje was omgekomen. Half waanzinnig werden zij, toen zij niet meer aan de juistheid van de ongelukstijding konden twijfelen en het verminkte lijkje van hun eenigst kind voor zich zagen. Modern strafrecht. De kuri- stenares Geraldine Farrar, die met Caru so, Scott en Johanna Gadsky een kunst-i reis door Zuid-Amerika maakt, is te At-, lanta opgetreden.... in de gevangenis. De directeur had de tuchthuisboeven daar voor in de groote hal doen bijeenkomen. De uitvoering maakte diepen indruk erf! de gevangenen toonden zich zeer vol-1 daan, zoo luiden de berichten. Als proeve van „modern strafrecht" niet kwaad. 1 De boeven zullen prachtig worden op^-: gevoed.... en^.als ze ontstegen zijn, wel spoedig weer zorgen, in den amigo te recht te '-o-nen. üe Arbeidsbeurs. rf, telefoon no. 127. —12 uren des morgens j uren des middags, xi. aw.^fton van werkzoekenden. 1 kantoorbediende, 2 jongste kantoorbedienden, 1 timmerman, 1 bankjongen, 1 schilder, 1 wagen maker, 1 stoker, 1 grof-bankwerker, 2 aank. machine-bankwerkers, 1 koperslagersleerling, 1 aank. boekbinder, 1 banketbakker, 2 eerste bak kers, 2 bakkers, 1 bakkersleerling, I huisknecht, 1 koetsier, 1 portier, 2 magazijnknechten, 1 pak - huisknecht, 5 loopnechten, 2 loopjongens, 5 losso werklieden, 6 werksters, 1 baker. Gevraagd. 2 bekwame ketelmakers, 1 d,oiereotypeur, 1 metselaar (can idaat; boven 2o jaar. 1 opper man boven 25 jaar,.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6