Uit Stad en Omgeving. Kerknieuws. Retraitehuizen. Het „Katholieke Volk" meldt dat in het St. Antoniushuis te Amersfoout reeds op 18 Juli de retraiten beginnen, in het St. Clemenshuis te Noordwijkerhout niet lang daarna. Voor het eerste treedt als directeur op de weleerw. pater Chr. Boomaars, Redemptoristenklooster te 's-Boseh, voor het tweede de weleerw. pater A. Philippona, Goudsche Rijweg 123 Rotterdam, tot wien men zich om verdere inlichtingen en aanvragen kan wenden. Sport. Lawn-tennis. In de gisteren, te 's Gravenhage, ge houden vergadering der Nederlandsche Lawn-tennis bond werd het wedstrijd programma voor 1910 als volgt samen- steld 35 JuniLeiden. 11 12 Juni: Holland—1 16—19 Juni: Amsterdam. 13 Juli: Arnhem. 7—10 Juli: Bataafsche L. T. B. 's-Gra- yenhage. 1517 Juli: Hilversum. 2124 Juli: Nationale kampioenschap pen 's-Gravenhage. 3—7 AugustusN o o r d w ij k. 914 Augustus: Leimonias. Met het oog op het reeds groote aantal vastgestelde wedstrijden, werd overeen komstig het denkbeeld van den voorzitter besloten voor 1910 geen competitie-wed strijden vast te stellen. Schaken. Vrijdagavond werd te Delft de laatste wedstrijd van de Studentencompetitie ge speeld. De wedstrijd was van meer dan gewoon belang, omdat Leiden, door met 7V2 tegen 2i/2 te winnen, Utrecht, dat de leiding der competitie had, nog kon voor bijstreven. Wat de opkomst der Delve- naars betreft, werd Leiden door de om - standigheden begunstigd, want eenige der beste Delftsche spelers, waren afwezig. De prijs bestaat uit een zilveren schaak koning. Deze werdit eigendom van de club, die hem drlemaaf achtereen of vijf maal in het geheel wint. Rechtszaken. Kantongerecht te Leiden. De Kantonrechter veroordeelde G. N. C. S. ie Wassenaar, wegens burengerucht tot f2 of 2 d. Jan de V. Jzn., 17 '\.t te Katwijk, wegens dronkenschap tot f 4 of 1 maand tuchtschool. Willem v. d. ;Z„ 32 jaar, te Noordwijkerhout, we gens loopen op verboden grond, tot f 3 of 3 d. Jan A., 23 j., te Noordwijker hout wegens loopen op beplanten grond tot f3 of 3d. Nicolaas D. Azn., 40 j., Noordwijkerhout, idem tot f3 of 3 d., P. K., S. K. en G. L., allen te Leiden wegens visschen zonder acte en zonder vergunning tot tweemaal f 8 of maal 2 d agen. Dirk Theod. D., 62 j., te Lei den, wegens visschen zonder vergunning tot tweemaal f 3 of tweemaal 2 d. Arie van der B. Jzn., 34 j., te Noordwijker hout, wegens liet zetten van wildstrik ken, tot f4 of 3d. Pieter van der N.,. 47 j., te Noordwijk, wegens het .aange spannen hebben van een hond zonder muilkorf, niet stapvoets naast de kar gaan en het opgeven van een valschen jnaam, tot tweemaal f 1 en f3 resp. 2 maal 1 d. en 1 d. Lena R., 34 jaar te Noordwijk, wegens het gebruiken van een hondenkar, die niet is ingeschreven tot f 2 of 2d. Joost O., 44 jaar, te Haarlem, wegens het zonder vergunning varen in Rijnlands boezemwater tot f2 ;©f 1 d.Johannes Alb. v. Z. te Vianen idem tot f2 of 1 d.J. B. 16 j. en J. Th. 16 j. beiden te Leiden wegens voet ballen op den openbaren weg tot f0,50 of 1 week tuchtschool ieder; Jacobus E. 56 j. te Leiden wegens vuil in 't water gooien tot f2 of 1 d.Jacoba B. 27 j. te Katwijk aan Zee idem tot f 1 of 1 d.Leendert B. 30 j. te Sassenjhetm .wegens het op een gewoon' rijwiel nog een persoon vervoeren tot f2 of 1 d. Andr. B. 21 j. te Leiden wegens het sol- ideeren van een dakgoot, anders dan met op den began en grond verwarmde ijzers of bouten tot f 4 of 4 d.Hendrik G. 27 j. te Leiden wegens het uitschelden van jemand tot f3 of 1 d., Pieter K. 30 j. te Leiden wegenis het laten hangen van goederen over eene brugleuning tot f 1 of 1 d.en J. B. te Leiden' wegens het .als eigenaar niet schoonhouden van een riool tot f 4 of 2 d.de drie overige beklaagden in deze zaak nl. W. Z., E. H. V. d. B. en J. P. werden! vrijgesproken'. Voorts werden veroordeeld wegens ar- beidsovertreding Gijsbertus V. 23 j. te Katwijk tot viermaal f 1 of viermaal 1 d.Pieter H. 60 j. te Katwijk tot negen- hiaal f 1 of megentienmaal 1 d.P. C. M. van N. 20 j. te Leiden tot tweemaal f10 of tweemaal 5 d.J. H. de Vi 64 j. te Leiden tot tweemaal f2 of twee- tiiaal 2 d, wegens schoolverzuim Hendrik van' D. .59 j. te Oegstgeest tot f 2 of 1 ld.Willem S. 36 j.Pieter v. d. P. 34 j., Zacharius van D. 53 j., Gijsje van D. 36 j., Johanna V. 42 j. en Leendert v. d. P. 44 j. allen' te Katwijk tot f3 of 3 d. ieder; Adr. G. 50 j. te Voorschoten (bij her haling) f 10 of 5 d.Matthias v. L. 57 j., te Nocrdvvijk (bij herhaling) tot f4 of 4 d.Johannes K., 47 j., te Noordwijk tot f4 of 3 d.Marja B., te Noordwijker hout tot f 1 of 1 d.Gijsbertus van D., 56 j., te Noordwijkerhout tot f5 of 3d.; weg'ens overtreding spoorwegwet: Cor nells v. d. V., 30 j., te Voorhout tot f2 of 2 d.terwijl Catharina v. d. W., 21 j en Maria B., 20 j., beiden te Leiden, die zich wegens dezelfde overtreding hadden te verantwoorden, werden vrijgesproken. Voorts werden nog wegens kleinere vergrijpen een aantal personen veroor deeld. Hooge Raad. Voor den Hoogen Raad werd heden door Jhr. Mr. Laman Trip advocaat te 's- Gravenhage gepleit in de zaak van den burgemeester van Egmond aan Zee, P. P., requirant van cassatie tegen' een ar rest van het Gerechtshof te Amsterdam, waarbij hij met vernietiging van een vonnis van de Rechtbank te Alkmaar ter zake van opzettelijke gebruikmaking als echt en onvervalscht van 5 valschelijk opgemaakte authentieke akten (bevel schriften, waarop door den ontvangier der gemeente Egmond aan Zee de daarin vermelde bedragen waren' uitbetaald) was veroordeeld tot 3 maanden' gevan genisstraf. PI. herinnerde er aan, dat de requi rant die in geldverlegenheid was omdat hij van de gemeente Egmond-binnen, waarvan hij ook burgemeester was f 1*550 aan salaris te vorderen had, zich genoopt heeft gezien om tot het maken dezer valsche mandaten over te gaan. Slechts noode is men tot vervolging overgegaan van dezen man met onkreukbaar verle den, die in zijn gemeente op de handen werd gedragen. Het ontbrekende is door hem aangezuiverd. De bevelschriften strekten ter uitbeta ling van gedane voorschotten ten behoeve der gemeentegasfabriek te Egmond aan Zee, voor welke stichting f87000 was uitgetrokken. Deze stukken werden te goeder trouw door den wethouder medegeteekend. Te recht hebben .Rechtbank en Hof den re quirant ter zake van het valschelijk op maken dier stukken van rechtsvervolging ontslagen. Want dit stuk was nog geen authentieke akte en had geenerlei bewijs kracht, zonder de hanldteekening van den wethouder. Kan nu echter de requirant veroordeeld worden ter zake van het gebruik maken van een vervalscht of valschelijk opge maakt stuk, als de vervalsching op zich zelf niet een misdrijf oplevert? Het mis drijf van valschheid is immers niet ge pleegd, noch door den requirant, noch door den wethouder, daar deze laatste te goeder trouw was. Op deze stelling berustte het eerste cassatiemiddeldat het Hof ten onrechte een strafbare gebruikmaking aanneemt, waar vaststaat dat het s.+uk door niemand is vervalscht. Het tweede cassattfemiddel was ge grond op de redeneering dat men hier niet had te doen met stukken waaruit kan voortvloeien het bewijs dat inderdaad de daarin vermelde „voorschotten" zijn ge daan. Slechts het bedrag, dat te beta len is maar niet de omschrijving daar van moet'in het bevelschrift voori nnen. Nu is echter juist alleen ten laste ge legd en bewezen verklaard de omschrij ving in het bevelschrift welke net tot het wezen van het bevelschrift behoort en derhalve is niet ten laste gelegd, of be wezen de gebruikmaking van vervalschte authentieke akten in 11 als door het Hof is aangenomen. Conclusie O.M. 23 Mei. Haagsche Rechtbank. Bij vonnis van den Leidschen kanton - rechter werd C. v. E., te Leiden, ver oordeeld tot 10 dagen hechtenis wegens het aanwezig hebben van sterken drank in een lokaal diit binnenshuis gemeen schap heeft met een lokaal, waarvoor slechts „verlof" bestond'. De veroordeelde was van dit vonnis in hoogcr beroep ge komen. De verdediger, mr. Fokker, betcogde dat aan beklaagde niet was ten laste ge legd dat hij als hoofd van het bedrijf sterken drank aanwezig had gehad. Bo - vendkn had ten laste gelegd moeten wor den dat hij als hoofd van het be drijf sterken drank in voorraad had gehad. Waar dit niet ten laste is gelegd concludeerde pl. tot ontslag van rechtsver volging. Subst.-off. van justitie, mr. v. Geuns, vorderde vernietiging van het vonnis van den Leidschen kantonrechter e n ontslag van rechtsvervolging. De Haagsche rechtbank veroordeel de heden N. G. te Rijnsburg, wegens melkvcrvalsching tot 2 maanden; Ji. H. te N o o r d vv ij k, wegens mishandeling tot 1 maand; J. W. uit R ij n s b u r g, we gens diefstal van een schop, tot f4 of 8 dagen hechtenis; C. O., te Z oe ter- woud e, wegens mishandeling tot fl of 1 d.W. v. d. S. en W. v. dl. H., te Leiderdorp, wegens strooperij, ieder tot f3 of 6 d. Vrijgesproken werd G. J. H. W., te Wassenaar van die ten laste gelegde beleeiJiiging van een ambtenaar. Tegen J. W. W. uit Leiden, die aldaar een kip had gestolen en een agent van politic eenige scheldwoorden had toe gevoegd, werd heden 2 mnd'. gevorderd tegen J. K., wegens verzet tegen de po litie te Katwijk, op Oudejaarsavond, 3 maanden, en tegen K. H., J. v. R., T. O., J. V., T. v. D. en A. d. V., als voren, 6 weken, allen wegens bedoeld verzet, dat het O. M. zeer ernstig opnam omdat het hier een complot tegen de politie was geweest. Sigarenzak jes-baukbilc jtte'n. Voor de Amsterdamsche rechtbank heeft gediend de zaak tegen den' sigaren winkelier, die in zijn winkel aan de Vij zelgracht zijn artikel aan de afnemers afleverde in zakjes, waarvan één .gedeelte een bankbiljet van f40 voorstelde. De kantonrechter had hem van' rechtsvervol ging ontslagen, doch het O. M. dat op grond van art. 440 S.R. f25 had geëischt, teekende hooger beroep aan. Bekl. verklaarde, dat hij die zakjes had gebruikt voor emballage, maar er mee ophield toen hem bleek dat er misbruik van werd gemaakt. Hij had er.... 100,000 van uitgegeven. De subst.-officier pir. Boll vorderde vernietiging van het vonnis des kanton rechters en bekl.'s veroordeeling tot f 25 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Mr. Alfred Levy, als verdediger op tredende, betoogde dat het niet aangaat bekl. te veroordeelen op grond dat en kele personen, met die j.g. bankbiljetten er zijn ingeloopen. De schuld idaarvan is bij de oplichters. Iemand met por- male zintuigen kon in die biljetten nooit zoodanige gelijkenis zien, dat verwarring kan ontstaan. Slechts eenige overeen komst is er in de kleur. I11 den druk valt al dadelijk op, dat er niet staat „De Nederlandsche Bank", maar „De Neder landsche Maagd". In het oog vallend is, dat de z.g. biljetten belangrijk kleiner zijn dan de wezenlijke bankbiljetten. Waar in casu zoo duidelijk het voor sigarenzakje bestemde biljet van eeni echt is te onderscheiden, concludeerde pl. tot vrijspraak van beklaagde. 20 dezer zal de rechtbank juitspraak doen. Prinses Juliana. Prinses Juliana heeft op Haar jaardag van H. M. de Koningin-Moeder een ge lakt salonameublementje ten geschenke gekregen. Dit is geplaatst in het Prin- sessehuis in het Kon. park op het Loo, dat het Prinsesje dagelijks bezoekt. Grondwerkere-staking. Door de Grondwerkers-Vereeniging „D.E.V." tes'-Hage is de staking voor de grondwerkersgeproclameerd. In een strooi biljet, waarin van dit besluit wordt mede- deeling gedaan, wordt gezegd, dat reeds maanden en jaren getracht is, langs ge leidelijken weg het loon verhoogd te krijgen van 22 op 25 cents per dag, doch de patroons hebben nooit geantwoord. Daarom is besloten niet meer aan het werk te gaan, vóór deze looneisch is in gewilligd. ötranUing bij Iloek-Van-Holland. Vrijdagavond om kwart over elf strandde op 't Zuiderhoofd te Hoek van Holland de „Düsseldorf", een vrachtboot van de Argolyn, van Petersburg naar Rotterdam. De reddingboot „De Prins der Nederlan den" vertrok ter assistentie. De beman ning wilde het schip niet vedaten. De toestand was tot dan toe ongevaarlijk. Zaterdagochtend werd de toestand hachelijker, daar hooge zeeën over het schip heensloegen en een deel van het deklast, vaten olie, wegspoelde. In de namiddag tegen zes uur heeft een der reddinsbooten een aantal personen der bemanning van de „Düsseldorf" af gehaald en bij den Hoek van Holland aan land gebracht. De kapitein, bekte stuurlieden, de ma chinist en hofmeester bleven weigeren hun schip te verlaten. Sleepbooten hadden om 5 uur het ge strande schip nog niet kunnen naderen. Het vaartuig z'.t op dezelfde plaats, waar indertijd het Engelsche schip .Trunkby verging. Omtrent het lot van het stoomschip, dat «een bemanning heeft van 16 kop pen, valt nog niets zekers te zeggen. In het voorschip staat reeds veel wa ter. Daar dit gedeelte met haver is ge laden, bestaat er veel kans dat de luiken zullen openbersten. De negen geredden werden in het hotel Amerika ondergebracht. Zondag is met de lossing een aanvang gemaakt. De sleepbooten „Gouwzee''' en „Lauweizee" hebben tevergeefs getracht het schip vlot te sleepen. Mr. C. Fock. f Heden in den vroegen ochtend is in den leeftijd van 81 jaren te 's-Gravenha ge overleden Mr. C. Fock, een Staats man in ruste. Na eenige jaren burgemeester te zijn geweest, eerst van Haarlem, daarna van' Amsterdam, trad mr. Fock in 1868 in het Kabinet dat zijn naam en dien van Mr. Bosse droeg, op als minister van Binnen- landsche Zaken. Als zoodanig deed Mr. Fock zich kennen als voorstander van de openbare school. Op 4 Januari 1S71 trad mr. Fock als Minister af, was korten tijd lid cler Tweede Kamer voor Amsterdam, werd in hetzelfde iaar nog, op voordracht van Thorbecke benoemd tot Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, welk hoog ambt hij tot 1900 heeft bekleed. Buiten dit ambtelijk leven was de heer Fock nog in menig ander opzicht werk zaam. Zoo was hij o.m. president-curator van de L e i d s c h e Universiteit. De teraardebestelling zal plaats hebL ben Woensdag om 11 uur op Nieuw Eik en Duinen. LEIDEN, 9 Mei. Gistermiddag werd op den Stations weg de 26 jarige tuinman G. Troent, te Oegstgeest woonachtig, door een toeval getroffen. Hij werd naar 't politieposthuis op de Steenstraat gebracht en kon van daar na een halfuur naar zijne woning terugkeeren. Hedenmorgen ontstond er waar schijnlijk door het onvoorzichtig weg werpen van een lucifer, een binnen brandje op den zolder van perceel Heerengracht 73, bewoond door de familie H. Met een emmer water werd het vuur gebluscht. De schade is van geringe beteekenis. Gisteren waren eenige jongens op het dak van de openbare school aan de Van der Werfstiaat geklommen en ver maakten zich met vogelnestjes uit te ha len. Zij hadden reeds eenige jonge spreeuwen te pakken, en meenden zich met hun buit uit de voeten te maken, toen een gestrenge dienaar der gerechtig heid met al het gewicht, aan zijn ambt verbonden, den jongens gebood de klei ne vogels in hun nestjes terug te bren gen. Vlug klauterden de bengels op het dak en zonder vogeltjes keerden zij van hun strooptocht huiswaarts. De 63 jarige besteller der Holland- sche Spoor F. M„ wonend Lammermarkt 34, viel hedenmorgen in de Hoogewoerd ter hoogte van de Kraaierstraat, van een vrachtwagen der Maatsch. De man kreeg een bloedende wonde aan het hoofd, die hij door zijn huisdokter, dr. Kruimel heeft laten verbinden. Zondagmorgen vertrok als naar ge woonte dc stoomtram om 8.42 uur naar Noordwijk. Op den Rijnsburger weg geraakte de stoomhouder defect en de tram moest voor 't Posthof stoppen. Bij onderzoek bleek dat een lek in den houder geslagen was en er bestond geen mogelijkheid al dus naar Noordwijk te gaan. Daarom werd ondanks veel stoomverlies, met eigen kracht weer naar Leiden terug ge reden. De onbruikbare machine plaatste men in de loods, de Katwijksche loco motief werd voer de Noordwijksche tram gezet, en aldus slaagde men er in met eenige vertraging den dienst voort te zetten. GOUDA. De Centrale Antirev. Kiesver. in dit district heeft met algemeene stem men candidaat gesteld voor de Prov. Staten de aftredende leden, de heeren Brunt en van Idsinga (beiden Chr. Histo risch) en den heer van Galen (antirev.) KATWIJK AAN DEN RIJN. De voer man A. K. alhier zich te Valkenburg naar hier op weg oegevenae, geraakte bij een kromming in den weg, in een z.g. knik- gat, waardoor de wagen omsloeg, de paarden schichtig werden en op hol sloe gen. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van A. K. die zich achter de paarden aan de teugels liet meeslepen, werden de paarden ongeveer 100 M. verder tot staan gebracht. A. K. had zich inmiddels zoodanig bezeerd, dat hij eenigen tijd zijn dagelijksche bezigheden niet zal kunnen verrichten. ZOETERWOUDE. Tennadeele van den landbouwer Knijnenburg aan den Vliet zijn een kloek en achtien kuikens ont vreemd. OEGSTGEEST. De opbrengst van den verkoop der Juliana bloempjes heeft in deze gemeente bedragen f 110. Ten nadeele van een bewoner aan den Rijndijk zijn ontvreemd 1 moer-ko- nijn met 2 jongen benevens twee jonge konijnen. Zaterdagmorgen zijn door den veldwachter van der Stel op de markt te Leiden opgespoord de 2 halfwas en een jong konijn, terwijl bleek dat het moer konijn met een jong reeds waren ver kocht aan een ppkoopster te Leiden. Al de konijnen zijn door den benadeelden eigenaar teruggekocht. De .politie doet onderzoek naar de daders. Gemeentelijke Aankondigingen. Door A. Peeters Jr. is vergunning verzocht tot het tot sigarenfabriek inrichten van het perceel Hoogewoerd No. 144. Dit verzoek is met bijlage op de Gemeente-secretarie ter visie gelegd, terwijl op Vrijdag 20 Mei a. s. ten Raadhuize gelegenheid zai bestaan bezwaren ertegen in te brengen. Burgelijke Stand. LEIDEN. Ondertrouwd: J. Barbas, jm. 34 j. en S. A. Briek, jd. 31 j. W. Verra, jm. 26 j. en J. M. Kouw, jd. 24 j. P. Kapteyn den Bouwmeester, jd. 26 j. en M. A. Lombert, jd. 27 j. J. van Leeuwen, jm. 35 j. en N, van Houten, jd. 31 j. A. Verschaaten, jm. 24 j. en M. van der Wille, jd. 24 j. A. Bink, jm. 24 j, en C. van Biemen, jd. 24 j. J. E. Jacobs, jm. 36 j. en J. Martijn, jd. 25 j. C. de Aleij, jm. 25 j. en H. C. Vermond, jd. 22 j. J. Boon, jm. 19 j. en J. Starre, jd. 20 j.^ G. van der Post, jm. 28 j. en F. de Kleine, j.d. 29 j. I. Korswagen jm. 55 j. en A. M. v. d. Zanden, j.d, 67 j. H. E. J. ter Weeme, jm. 24 j. en C. A. van der Hoog, j.d. 23 j. D. Boon, jm. 37 j. en J. M. Bremmer, jd. 33 j. A. F. j. Van Bredestijn, jm. 22 j. en W. Kohier, j.d. 22 j. A. C. van der Giessen,jm. 27 j. en H. A. Van Wermeskerken, jd. 20 j. H, B. Gordijn, jm. 40 j. en A. E. M. E, Scheepers, jd. 31 j. A. Griekspoor, jm. 33 j en F. de Groot, jd. 25 j. M. Hoekstra jm. 28 j. en J. Steen, jd. 24 j, A H. Hobbeling, jm. en H. Vos, jd, 27 j» C. P. Vreeburg, jd. en C. G. Oostdam, jd. 26 j. VV. C. Welp, jm. 25 j. en F, M. Rovers jd. 26 j. J. J. v, d. Wilden, jm. 24 j. en A. Bosman, jd. 25 j. Laatste Berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) 's GRAVENHAGE, 9 Mei. H. M. de Koningin zal zich bij de begrafenis van Koning Eduard van Groot-Britannië en Ierland doen vertegenwoordigen door Z. K. H. den Prins der Nederlanden, die tot het volbrengen van die zending met het pantserschip „Heemskerck" naar Londen zal worden overgebracht. Z. K. H. zal als hoofd der missie ver gezeld worden door twee leden van het Militaire Huis van H. M. de Koningin. Het Hof zal vermoedelijk voor 14 dagen rouw aannemen over den dood van Koning Eduard. Gisterenavond is in de Hugo de Grootstraat te Rotterdam door een motorwagen der electrische tram een vier jarig knaapje overreden dat vlak voor den motorwagen, dien hij niet aan zag komen, de rails overstak. Toen het ventje bij een geneesheer, in de buurt woonachtig, was binnengedragen, bleek de dood reeds in getreden. Het kind had een schedelbreuk bekomen. Marktberichten. ROTTERDAM, 9 Mei. Ter veemarkt aangevoerd: 391 vette runderen, 412 vette kal veren, 424 schapen of lammeren, 602 varkens, 1 bok, 1 nuchter kalf, Prijzen per Kg., Koeien en ossen 32—40 c. Vette kalveren 45— 60 c., Schapen 25—31% c. Lammeren. Varkens 28—30 c. Export-varkens 27—28 c. Vette koeien en ossen redelijk aangevoerd; handel door hooge vraag prijzen langzaam. Vette kalveren met flinken aanvoer en vluggen han del in de beste soorten; transport-kalveren met flauwen handel; toch werd alles verkocht. Enkele puike beesten werden 2% cent boven noteering betaald. Wolvee met redelijken aanvoer. Zuiglamme- ren werden van f 12—f 18 per stuk verhandeld. Vzrkens redelijk aangevoerd; door hooge markt prijzen sleepende handel. ROTTERDAM, 9 Mei. Graanmarkt. Tarwe tamelijk aangevoerd; in depuikstesoor ten onveranderd, doch in de mindere qualiteiten alleen tot lagere prijzen op te ruimen. Per 100 Kg. f7,50 a f9,50. Uitgezochte partijen daar boven betaald. Haver niet noemenswaard aangevoerd. Bruine boonen in de puikste soorten onver anderd, in de mindere bijna niet te verkoopen f G a f 12 per H.L. Zaden daarboven. Erwten eveneens slechts in de puikste soorten te plaatsen f8 a f 12,50 per H.L. Buitenlandsche Mais f 126 a f 127 per last. ZOETERWOUDE, 9 Mei. Kalverveiling, aan gevoerd 4 nuchter kalveren f 8, f 8, f 8 en f 9, AMSTERDAM, 9 Mei. Ter veemarkt waren, heden aangevoerd 465 vette koeien, le kw 72 A 76 c., 2e kw. 66 h 70 c., 3e kw. 56 k 64 c. per K.G. 105 melk- en kalfkoeien f 145 a f 290 per stuk. 126 nuchtere kalveren f 9 a f 14 per stuk. 40 schapAn-^2"* T per stuk. 354 lammeren f 9 i f 11 per stuk. 300 vette varkens Hollandsche lc kw 56 h 58 e., idem 2e en 3e kw. 54 a 55 c. Overz. en Geld. le. kw. 56 a 58 c., idem 2e en 3e kw, 53 54 c. per K.G. Beurs van Amsterdam. 9 Mei 1910. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. S-i,uld 3/c Cert. dito 2% dito Hongarije. Goudl. 470. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan-Juli. Portugal 4% Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland. 4%% Obl. 1909Ned.Rec. 4H7o dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 7o Goudl. '99 Brazilië. Fund. L. 1898 Columbia 3 7o Gec- B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-01 3/0 Leiden 1896. Aand. N. West.&Pac.Hyp.B.C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert.V.g. A. Unit. Stat.SteelCorp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstenl. Aand Kol. Bank Ned. Handelsmpij. Rescontre 5 Gew.aand.„Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang Lebong Mijnb.Mij.aand. Aand. Great Cobars Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar.Cy. Pref. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij. Aand. Nieuwe Asahan Tab. Mij. Aand. Un. Langkat Pl. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr. Cert. v. aand. Peruv.Corp.Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lini. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest. Obl. Boxtel-Wesel 1875-80 Aand. Warschau-Weenen Spw. Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert. v. aand. Chesapeake &Ohio Cert. v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. 4% General Lien Bonds dito Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern.PirorLienObl.4%% Cert. v. aand. Miss. Kans. T. 4% le Hyp. Obl. dito Aand. N.-Y. Ontario Western Cert. v. gew aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific Afgest. gew. aand. South Rlw. Cert. v. gew.aand. Union Pac.Rlr. 4 70Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam f 100 Paleis voor Volksvlijt 1867 Aand. Witte Kruis 2% Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche loten 1870 Congoloten 1888 Panama-kanaal loten Prolongatie rente 5% Vorige Koers Koers. ncüen SÜ-Vc SOLg 90 39% 74% 7 4% 94>ö 94Ja' 94)1 97 66*4 66H 93% 94 87 86?£ 82 4 81H 101? 8 103 Li 47 Li 47H 54 7 a 101% 101H 87 188% 66% 67% 583-4 52 69l 69 81 He 81M 119 12b H 178 178)6 16234 187'Hb 235 232 950 JÖO 109% 106tf 537 539 -52? e 252% 197 He 200 ÖMÖ 5%, 17 >16 17% 595 99 99% 478% 475% 94% 93% 464 461 5 11% UK 38% 38% 87% 87% 93% 179 179% 110% 110% 82 H 83% 3SH 39 28 28% 72M 33% 34% 102? a 40He 41% 41 ?i 43 43 Hö 44 123H 123% 26H 26%' 179H 181 100?8 100% 19% 19Hi \om 1.90 78 77 96% 96% 121 122% IöOM 176.H 176% 1 71M 71% 52.H f46 71.5C 6%.

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 3