Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. De heer Lamm erts klaagt over wanor de li jfchef den bii J>egrafenissen en vraagt politietoezicht. De Voorzitter belooft maatregelen te zullen treffen. De heer De Breuk vraagt die ook voor Vennep. Ze worden toegezegd, waarop de ver gadering wordt gesloten. Land- en Tuinbouw. Zuivelbortd. Te Utrecht is een ,algemeene verga dering gehouden van den Algemeenen "Neclerlandschen Zuivelbond^ onder voor zitterschap van den heer K. J. A. O. Col- lot d'Escury. Medegedeeld werd dat zich voor de examens in het geheel 116 personen .hebben aangemeld. De ihanö urgent zijn de kwestie van het Landbouwcrediet is bij hei bestuur in studie. De rekening en verantwoording van den penningmeester geeft in ontvangst en uitgaaf een be drag ad f293.119. De voorgestelde statutenwijziging (om eereleden te kunnen benoemen) werd goedgekeurd. Vervolgens werd behan deld het reglement voor de inrichting en uitvoering van de Kaascontrole. Het voor gestelde reglement werd ongewijzigd goedgekeurd. Voorts werd de controle door het Laboratorium vastgesteld, ter wijl werden goedgekeurd de voorstellen .tot wijziging van het reglement van de Mijn voor Rijksmerkboter van >Je JM. F. 'Z. te Arnhem. Besloten werd de volgende vergade ring te Maastricht te doen bijeenko men. Hierop werd de vergadering gesloten. Sport. Luchtvaart. Londen=Manchester. wallende Engclsche bladen f>e- Paulhan's meesterlijk volvoerd .vaagsluk. In gelijken geest zwaaien de bladen White lof toe, wien, zijn on versaagdheid ten spijt, de uitvoering van zijn lastige taak niet gelukt is. Geprezen wordt White's grootmoedig heid hij Paulhan gelukwenschte met jordeu„De beste heeft ge wonnen'7 en hem den grootsten lucht vaarder noemde van den tegen woo rdi gen tijd. Aan een noenmaal te zijner eere te ge ven, zal de „Daily Mail" Paulhan den prijs uitreiken. Tevens is besloten dat 'White een beker ter waarde van honderd guineas zal krijgen. De Koninklijke Luchtvaartclub opende een inschrijving 'voor White. Een hoofdartikel in de „Daily Tele graph" geeft veelzijdige persbeschouwin- gen. weer. De Enge'schen waren vroeger pioniers op velerlei gebiedin 't bou wen van stoom sell eep en, en in 't aanleg den van sporen maar thans overvleuge len anderen hen. Andere groote volken munten uit op 't gebied van luchtvaart en niet alleen in de techniek maar ook in kloeke vaardigheid. Indien de Engefschen in den stoffelij- ken en intelleetueelen natiënstrijd 't willen volhouden, moet de Britsche geest wor den, wakker geschud en moet men niet .langer achter blijven bij de mededingers uit andere landen. 'Buiten verantwoordelijkheid der Rednctie Mijnbeer de Redacteur! Al te vlug, dunkt mij, is de directie der HoUandsche Verzekeringsbank te Schiiediam, met hare veroordeeling der Plaatselijke Onderlinge Verzekering van het personeel tegen ongelukken en wet telijke aansprakelijkheid. Toen in dit voorjaar de heer van Leeu wen uit Leiderdorp de goedheid had, om ons over de te Leiderdorp bestaande Plaatselijke Onderlinge Verzekering in te lichten, heeft hij, naar mijn bescheiden meening, de zaak zoo duidelijk en ver klaarbaar aangetoond, dat vele aanwe zige tuinders bij zich zeiven dachten: daar is ons voordeel in gelegen, nu kun nen we ons nog op deze manier aan de dure Rijksverzekering onttrekken door 'n soortgelijke plaatselijke verzekering op te richten. Dus vooruit, aan 't werk, zoo gezegd Cn ook gedaan. Maar daar komt een bericht of waar schuwing in De Lei dsche Courant uit Schiedam, de tuinders waarschuwen 5,menschen, denkt er om, dat kunt ulieden niet volhouden!" Maar waarom, vraag ik aan de Directie der Ho]]. Algem. Verz. Bank te Schie dam, wil dan de regeering de plaatselij ke instellingen van diergelijken aard zeer zeker begunstigen? Indien toch, dunkt mij, de regeering vooruit zag en meende, dat de Plaatselijke Verzekeringen van 't personeel tegen ongelukken en wettelij ke aansprakelijkheid zoo weinig vruchten zou dragen, dat- bij een geval als bij u .omschreven, van den 35-jarigen arbeider, Teeds machteloos stond, danfcou ze toch, dunkt mij, zulke vereenigingen niet in de hand werken. Maar daarvoor is uitkomst door over al in den lande plaatselijke vereenigin- gen op te richten en door het vormen van een centrale welke tegen vaste premie de blijvende gevallen voor h(a r e reke ning neemt, en plaatselijke voor de tij delijke gevallen te laten zorgen. Mocht men nadere inlichtingen wenschen, dan kan men zich tot dien heer van Leeuwen te Leiderdorp wenden, die hiertoe gaar ne bereid is. U, geachte Redactie, dankend voor de verleende plaatsruimte en moeite, ver blijven wij, hoogachtend, Uw Abonnée^s: M. A. OTTEN. R. C. KOSTER. R. A. VEEN. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoekt ondergeteeken'de om een bescheiden plaatsje in uw geacht blad, naar aanleiding van het ingezonden stuk door de Directie der Hollandsche Algemeene Verzekeringsbank te Schie dam, in uw nummer van Dinsdag j.l. Het ligt geenszins in mijn bedoeling hier uit te weiden, over de vele voor deden, welke m. i. een onderlinge plaat selijke verzekering geeft, boven een gvoo- te verzekering of Maatschappij, daar op het oogeublik hieromtrent alle betrouw bare gegevens nog ontbreken, en dus de tijd de leermeester zal zijn. Ik wensch alleen deze vraag te stel len. Indien dit systeem zoo gemakkelijk als in bedoeld stukje wordt aangege ven is veroordeeld, waarom maakt de Directie van de Holl. Verzekeringsbank zich dan druk? Waarom doet zij dam alle moeite, om dit stelsel op vergade ringen en in couranten te bestrijden Een stelsel, dat zoo gemakkelijk is ver oordeeld, zal toch niet zooveel aanhan gers krijgen, dat dit de Directie reden! tot ongerustheid .geeft. Of zou zij daar entegen vreezen, dat deze beweging, wel ke uit den landbouwer zeiven ontstaat, veel beter, in het algemeen de massa zal bereiken, dan hare agenten, welke wel met mooie woorden, de voordeden van hunne maatschappij kunnen uiteen zetten, maar welke toch op de eerste plaats (en dat begrijpt ook het meeren- deel der boeren wel) hun t^gen belang en dat hunner Maatschappij beoogen. U, mijnheer de Redacteur, mijn har telijken dank, voor de plaatsing. Hoogachtend, J. J. DE KONING, Secretaris Tuindersbonld „Eendracht jnaakt .Macht". Roelo fa rends veen, 23 April '10. Tuberculose-bestr ij ding. Op Prinses Juliana's eersten verjaardag, denkt de „Nederh Vereen, tot Bestrijding van de Tuberculose" haar slag te slaan' door het ten verkoop aanbieden van de Jnliana-bloem die iedereen in zijn knoopsgat behoort te dragen. Het lijkt wel nuttig, hier over te nemen den tekst van wandsdiriften, welke deze vereeniging op zoo groot mogelijke schaal tracht te verspreiden, opdat men steeds gewapend sta tegenover den ge vaarlijken vijand. Onreinheid is een ijverig bondgenoot van besmetting. Wees zindelijk op uw lichaam, en voor al op uw handen. Leer uw kinderen zindelijk te zijn! Spuw niet op den grond Bedek uw mond, wanneer gij hoest of niest! Bij het hoesten of niezen Wordt Oen nevel van fijne druppeltjes uit den mond geworpen, waardoor smetstof van id en één op den ander kan worden overge bracht. Zorg zoo goed gij kunt, dat men u niet in het gelaat hoest of niest! Lik niet, bij het omslaan van de blad zijden, aan ,uw vinger! Zindelijke, zorgzame tuberculoselijders leveren voor hun omgeving geen be smettingsgevaar op. Lucht is een eerste levensbehoefte. Stof is gevaarlijk voor de longenl. Laat lucht en zonlicht toe in woon- en slaapvertrek! Leef matig en eenvoudig in alle op zichten Laat uw voeding voor het geld, dat gij er voor geven kunt zco goed mogelijk zijn 1 Help ons de tuberculose bestrijden Mishandeling door stakers. Op den Amsterveenschen weg bij de Kalfjes laan is 'i Donderdagmorgen tot een kloppartij gekomen fusschen sta kers in de bouwvakken: en werkwilligen, die op weg waren naar Amsterdam. Heel in de vroegte was een vrij groo te troep stakers, wel meer dan honderd man, de werklieden tegemoet gegaan, die uit NIeuwer-Amstd moesten komen om naar hun werk te gaan. Een gedeel te trok de Kalfjes Laan in, de overigen bleven op den Amstelveenschenweg, en zoo gelukte 't hun het kleine troepje werklieden, eea man of twaalf, die door een veldwachter werden begeleid, in te sluiten en tussehen twee vuren te bren gen. Met stokken en steen en gingen de sta kers hen te lijf en een hunner dreigde zelfs met een revolver, waarop ook de veldwachter zijn revolver frak. Dit bracht de menschen eenigszlus, tot bezinning, maar Lntusschen waren er reeds heel wat harde klappen gevallen. Eenige werk lieden slaagden er in zich uit de voeten fe maken, terwijl de anderen hun wég naar Amsterdam konden vervolgen, na dat er hulp van plitieagenten per fiets en te paard gekomen was. Later zijn twee stakers gear res teerd, die zich aan mishandeling moeten heb ben schuldig gemaakt. Zij zijn, ha eerst gehoord te zijn door den hoofdinspecteur van het bureau in de Reyer Anslo straat te Amsterdam', over gebracht naar Nieijwer-Amstel, alwaar zij in arrest gesteld zijn, in afwachting van de maatregelen door den burgemees ter aldaar te- nemen. (N. v. d. D.) Eergisteravond is te Krimp en a. d. IJssel op de steenfabriek van de firma J. Mijnlief Tzb. de machinist P. de Jong door een as van de machine gegrepen en geheel piteengescheurd. De ongelukkige laat een vrouw met twee kinderen achter. De politie-kwestie. Een zoon en een schoonzoon van den lantaarnop steker hebben namens hun vader bij den officier van justitie een klacht ingediend wegens mishandeling en vrijheidsberoo- ving. De officier weigerde echter de klacht te aanvaarden. Die klacht moest door den vader zelf worden op schrjft gesteld of uit zijn mond worden opgetee- kend en schriftelijk ingediend worden. Eén van beide zal alsnog geschieden. Docr het sociaal-demo:ratisch raadslid Jos. Loopuit, die over hel geval zal inter- pelleeren, is bij den burgemeester schrif telijk de volgende vraag ingediend: „Meent de 'heer Burgemeester, hoofd der politie hier ter stede, niet, dat, meer in hei bijzonder met het oog op het ge val van den lantaarnopsteker G. 1'EcIuse en de behandeling die hem in den avond van 25 April j.l. van de zijde der politie is wedervaren, tegen een geest van toene mende ruwheid bij ons politiekorps dient te worden gewaakt?" (Volk.) De lantaarnopsteker, die Maandag avond in de Leidschestraat onwel werd, doch 'door de politie mee werd genomen naar het bureau, omdat men meende dat hij beschonken was, is naar liet Hbl. meldt, Donderdagmiddag me. een bran card naar hot Binnengasthuis overge bracht en daar ter verpleging opgenomen. De justitie-amb.e .aar, toi wie.; de zoon en de schoonzoon van den zieke zich gisteren met hun klacht wegens vrijheids- berooving en mishandeling wendden, gaf als zijn meening ie kennen, dal hier al leen van em klacht wegens mishandeling sprake kon zijn. Natter wordt gemeld dat de lantaarnop steker G. Lecluse a.s. Maandag een aan klacht zal indienen bij den officier van justitie tegen de pohtie wegens mishande ling en vrijheidsberooYing, naar aanlei ding van het met hem voorgevallene door ons reeds uitvoerig vermeld. Omtrent den toestand van L., die, naar men wee:, in het Binnengasthuis wordt verpleegd, verneemt men, dat deze niet verergert. De linkerzijde is geheel ver lamd. Als bijzonderheid kan nog werden ver meld, dat Lecluse 1.1. Zondag den dag herdacht, waarop hij vier en twintig jaar als lantaarnopsteker werkzaam was, eerst bij de maatschappij Imperial, later bij de gemeente. Bij het afsche uren van oudbe- 'bangeselpapier is bij den logementhouder den heer J. de Snaijer te Brieüe een fraai tegeltabieu van 2 meter lang gevonden, voorstellende Prins Willem V in borst beeld, waaronder zich zijn wapen bevindt. Het geheei is gedekt door een kroon en omgeven door ranken en bladeren met oranje-appels en met de zinspreuk: Honi soit qui mal y pense. Ondeiaan staat wien de afbeelding voorstelt en daarbij 4 Oc tober 1767. Het bovengedeelte is geheel onge schonden, het benedengedeelte heeft ge leden, doordat men er hier en daar een spijker doorheen geslagen had. Vermoe delijk heeft men deze afbeelding van den prins in Franscben tijd achter behangsel verborgen, en wist daar later niemand meer van. Op <Le begraafplaats Croos- wijk te Rotterdam heeft een geval van grafschennis plaats gehad. Op het graf van ds. De Ridder, in le/en Remon- strantsch predikant, voer eenige jaien overleden, lag een groote bronzen graf krans. Een paar jaar geleden was deze ook reeds verdwenen, doch werd toen aan den kant van de sloot teniggevr.oden. Sedert lag hij aan den grafsteen vastge klonken. Thans werd opnieuw een po ging gedaan om dezen krans te bemach tigen. Men is daarbij zoo WGesi te werk gegaan dat de grafsteen geheel verscho ven was. De helft van den krans, bestaan- da uit takken 'mieL 6 a 7 bronzen rozen, is thans afgebroken en verdwenen. Vuurwerk. Het lijdt geen twijfel meer; wij allen 'hebben reden ons te verheugen. Warrt de Fransche geleerde Bertillon heeft het, in zijn 'jongste medie- deeling aan de Académie des Sciences; zoo duidelijk mogelijk gezegd: op 40- jarigen leeftijd bezit elk Nederlander of Nederiandsche 1^.766 frs. nationaal ver mogen. Zijn er mogelijk sceptisch aange- legden, die twijfelen aan hun te groot geluk opeens; de sancta statistica zegt het, die cijfers bewijzen het; ergodubium non est! Bovendien, de EngeJschen, zoo ladies als gentleman, mits veertig jaar oud, zijn er nog beter aan toe, met ihun 21.008 frs. voor elk. De Franschen komen eerst veel later, met 11.605 frs., dan de Oostenrij kers met slechts 3922 frs., de Italianen met 3850 frs. ,E,eri Rumeniër, pu ja een Rumeniër, moet zich maar met 1508 frs.te tevreden gevoelen. Alzoo, naar Bertillon nauwkeurig uit gerekend heeft, beschikt statistisch elk gehuwd Nederlandsch paar op dien leef tijd over het vriendelijk en pas komend kapitaal van 33.532 frs. Prettig toch, en buiten allen twijfel zeker, om als 40-jarig bachelor voor circa S000 gld., en gehuwd, als hoofd des gezins, voor 16.000 gld. sta tistisch goed te zijn. G e en w o n i n g. De pas te Kortge- ne benoemde gdeneesheer, de heer dr. Groenewoud te Klaaswaal, heeft reeds weer zijn ontslag aangevraagd, omdat er geen woning voor hem beschikbaar was. In de gisteren gehouden gemeenteraads zitting werd hem eervol ontslag verleend. De r ij k s.v e 1 d w a ch te r H o rck te Lonneker heeft gisteren aldaar op heeter- daad betrapt een 17-jarige jongen uit Hengelo, diïe bezig was een bcschbrand te stichten. Moord? In de nabijheid van Oos terhout heeft men in een sloot het lijk van een man gevonden. Zekerheid om - trent de oorzaak van dit ongeluk heeft men niet. Men vermoedt dat de man ver moord is en het lijk in de sloot gewor pen. De ongelukkige is een welgestelde landbouwer uit het gehucht Vrachelen nabij Oosterhout. De politie stelt een ijve rig onderzoek in. V oor den volkszang. De Deut sche componist J. P. J. Wierts stelde bij annonce van 7 ApriJ in de schoolbla den voor onderwijzers(ressen) op aan vraag vóór 1 Mei gratis verkrijgbaar 1000 liederbundels „Liederen voor t Volk", 26e druk. Op 11 April waren reeds 1000 aanvragen ingekomen. Enkele honderden moesten teleurgesteld werden. Dat houdt nóóit op! Wij lezen in de „Pr. Gron. Ct." Een Drentsch boertje vertoefde te Nieuw-Weerdinge in het Groningsche. In het kanaal was een baggermachine in werking. Het boertje dat nog nooit een zoodanige machine had aanschouwd, sloeg die werking aandachtig gade. Eindelijk begon hij de emmers te tellen en kwam tot 66, zegge zes-en-zestig Toen ons boertje tot dit getal was gekomen, maakte hij rechtsomkeert, in zichzelf pruttelend: „Daar heb ik je geen verstand van, dat holt nooit op"/ Woe n fed a g na m i d dag h ee f t i e- m'and, die uit Rotterdam Icwam en op weg was naar Duitschland waar hij werkt, i n den trein tussehen Utrecht en Zeist aan kwartjesvinders f 180 verloren. De heeren stapten in Zeist ui.t, terwijl de verliezer naar Arnhem doorspcorde, waar hij aangifte cjieed bij de politie. Een werkman van den verve- ner B. te Emmer Compascuum is dcor de kamraderen van een baggermachine ge grepen, met het gevolg, dat zijn rechter arm geheel weid afgeknepen. De man is naar het Ziekenhuis te Groningen ge bracht. Men s'cli rijft uit Kaatsheuvel: Tot nu toe heeft hier een misbruik be staan, dat als onderdeel van de gedwon gen winkelnering de inkomsten onzer ar beiders zeer drukte. Het is de gedwon gen broodvevkoop. De patroons gaven bun knechts een briefje, waarmede ze bij een bepaalden bakker hunne broodwaren konden halen. De arbeiders moesten dan Zaterdags aan den patroon 2 cent per stuk meer betalen dan den kostenden prijs Dit geld was natuurlijk voor den patroon, die bovendie; nog 2 pet. van den bakker ontving, als hij dezen, meestal na drie maanden, voldeed. Wel hadden sinds korten tijd verschil lende patroons met dit stelsel gebroken, maar toch bleven het nog velen volgen. De bakkersvereeniging St. Honoratus heeft nu echter op v-erzoelc van de vak- verceniging voor lederbewerkers besloten niet meer aan de knechts te leveren op rekening van den patroon, zoodat dit stel sel is uitgeroeid. Te Hurwenen heeft een vo geltje zijn nestje in een der wieken van den windmolen gebouwd. Het diertje rit rustig te broeden op een zestal eitjes, terwijl de wieken geregeld ronddraaien. 'n Valsche Zeppelin. Het be richt, dat graaf Zeppelin ie WeLIbrug waar zijn ballon verongelukte, was aan gekomen, had zich te Lemburg en in den omtrek met greote snelheid verspreid en bewerkt, dat duizenden menschen naar de plaats van het ongeluk snelden, om den graaf te zien. in werkelijkheid was hij een dubbelganger van Zeppelin, die in een blauwe jekker en met een luchtschip- perspet op Let hoofd een getrouwe kopie van den graaf was. Hij stapte met een lenigen tied uit den trein en begaf zich onder voortdurende bochs naar de plaats van het ongeluk te WeiTburg. Er kwam geen einde aan het gejuich, allen trok de vermeende graaf zich er niets van aan. Toen echter de burgemeester van Weilburg begon met hem officieel te be groeten, ging hij snel op hem toe en zeide tegen den op zijn neus kijkenden burge-j meesier, dat hij de directeur van een hoo- gereburgerschool te Wiesbaden was. De menigte bleef er echter bij, dat zij graaf Zeppelin voor zich had, die incognito was gekomen. Men bestormde 'hem met vragen en bracht hem aanhoudende ovaties, daar de burgemeester bij hem bleef en hem alles Ijet zien. Prince, een Parjjscbe politie hond, heeft Maandagavond te St. Denis •een flink stuk werk verricht en opnieuw? het bewijs geleverd hoeveel nut de politie van deze schrandere viervoeters kan heb ben. In een danshuis aldaar kwamen nh 15 apachen binnen, teneinde eenige hun ner makkers, -die den vorigen avond we gens rumoer maken buiten de deur wa ren gezet, te wreken. Met groot lawaai stormden zij het lo kaal binnen, schreeuwend dat zij den ei genaar zouden vermoorden en alles kort en klein zouden slaan. Gelukkig kwam op het geschreeuw een agent binnen met Prince en onmiddellijk beval hij dezen de boeven aan te vallen. In enkele oogen- blikken, veel sneller dan een troep agen ten het had kunnen doen, had Prince het lokaal ontruimd en meer dan één der indringers kreeg van hem nog een pijnlijk aandenken mede naar huis. Maar boven dien had hij een der apachen zoo stevig vastgepakt, dat zijn baas hem bedaard de boeien kon aandoen en medenemen naar het bureau van politie. Een jachtavontuur van Roo sevelt. In de „Corriere della Sera" komt een uitvoerig bericht voor, waarin mel ding wordt gemaakt van een jachtavon tuur dat president Roosevelt heeft be leefd. Reeds eenige dagen lang had pre sident Roosevelt met zijn reisgezellen op het Natwaschameer jacht op nijlpaar den gemaakt. Nadat hij een prachtig dier geschoten had, liet hij aan Cuningliam vervoer van den buit over en ondernam:' met twee roeiers, die geen woord Eu- gelsch verstonden, in een bootje een nieuwe zwerftocht op het meer. Hiji kwam bij een soort lagune, waar het water zeer ondiep was: niet minder dan een dozijn nijlpaarden zwommen hier rond, drie exemplaren vielen door hun buitengewone grootte op. Rooseveft zocht een van de grootste uit en vuur de. Dadelijk verdwenen alle koppen ou den waterspiegel. Yajl de dieren was niets meer te zien. Langzaam roeide men naar de plaats, waar het getroffen dier gezonken was, en Roosevelt gaf den tenen roeier, een teeken, waarop de zwarte beproefde, om met zijn roeiriem' het nijlpaard op te zoeken. Spoedig had hij het dier gevonden, de roeier schreeuwde zegevierend, maar spoedig veranderde zijn verheugd gezicht, liet nijlpaard leefde. Uit de diepte dook het dier op, en stiet met vreeselijk geweld tegen de kiel van het kleine vaartuig,, zoodat Roosevelt en de twee zwarten, die opgestaan waren, weer op hun plaats terugvielen. Een tweede stoot volgde. Nu raakte het water rondom de boot in' schuimende beweging en overal kwamen de koppen vari kolossale dieren te voor schijn. Doodelijk verschrikt en met wijd opengespalkte oogen drongen de roeiers zich in het midden van de boot, terwijl Roosevelt op eeti van de nijlpaarden vuurde, die in de onmiddellijke nabijheid van de boot was opgedoken. Hij was van meening, dat het andere nijlpaard, dat hij eerst geschoten had, .gevlucht was, maar in werkelijkheid was het dier dood. Hij kon moeilijk bepalen of het tweede schot zijn doel bereikt hadhet dier verdween dadelijk in de diepte. Maar de tijd was te kort om er ver der over na te denken, want op zes of zeven meter van de boot begon het wa ter weer te schuimen en de kop van een ander nijlpaard met wijd geopende bek werd zichtbaar. Roosevelt gaf hem da delijk een kogel, de kop verdween en nu bemerkte men, dat de boot zich be woog, toen het kolossale dier er onder door zwom. Aan de luchtbellen konden de jagers het spoor van het dier vod-, gen, en toen liet nijlpaard weer bovenl kwam, vuurde Roosevelt voor de tweede maal. Maar aan de rechterzijde van de boot was weer een anider nijlpaard ver schenen. Roosevelt vuurde terstond en ditmaal trof hij het dier op de juiste/ plaats, met een kogel in den kop zonkl de kolossus stervend in de golven. Nog eenmaal verscheen in de onmiddellijke nabijheid van de boot een nijlpaard, er lag een groot blad van een waterplant op zijn oog. De aanblik was lachwek kend, maar het duurde niet lang, of het dier was verdwenen. Het gevaar was geweken men kon aan land gaan, ter wijl in de nabijheid nqg twee opgewon den dieren rondzwommen en de onge- wenschte indringers boosaardig nastaar den. Hondenslimheid. Aan het telepiiooiibureau te Grimsby werd de be dienende juffrouw Zondagochtend vroeg opgescheld door een tabakskantoor. Iet wat verbaasd wegens het ongewone uur, waarop door deze abonné verbiaiddng werd gevraagd, nam zij den hoorn aan het oor. Op haar geroep kreeg zij echter geen antwoord; wel hoorde zij gedurig blaffen. In de meening, dat ongewenschte gasten een bezoek brachten aan het kan toor, waarschuwde de politie. lntusschen had de houder van het kan toor zich herinnerd; dat hij daar zijn fox- terrier had achtergelaten. Hij ging er daar om op uit om het dier te bevrijeden, en vond voor de straatdeur een paar recher cheurs, die trachtten het slot te forcee- ren. Opheldering werd gevraagd en gege ven, waarna ihet gezelschap het kantoor^ binnentrad. Toen vond men den hond* staande op den lessenaar naast het tele- phoontoestel. Hij had den hoorn afgewor pen en stond daar boven te blaffen?

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 6