€cn zeldzaam jubileum. 149 m 9 Plantkunde in 1885 een verguld zilveren medaille geschon ken werd als be looning voor een diensttijd van 50 jaren. Toen de collectie amaryllissen, inzen ding van de firma Kouwenhoven, vijf jaar geleden met den prijs van H. M. de Koningin-Moe der, te Haarlem werd bekroond, was een goed deel van dit succes te danken aan de vakkundige bekwaamheid van dezen jubilaris. Nu hij dan op 1 Mei a.s., op 85-jari- gen leeftijd, bij de zelfde firma werk zaam is, is het niet te verwonderen, dat meer dere personen zich verbonden, om dezen krach- tigen grijsaard en vakman een passende hulde te brengen. Moge hij nog meerdere jaren in dezelfde ge zondheid, krachtig en vroolijk als hij steeds is, doorbrengen te midden zijner bloemen en planten. P. HARING, die 1 Mei a.s. den dag hoopt te herdenken dat hij voor 25 jaar, onderwijzer werd aan de St. Thomas van Aquino School te Rotterdam. Tevens is de heer Haring onder wijzer van het St. Joseph patronaat te Rotterdam, en bestuurslid der propaganda- club van Recht en Orde IV aldaar. DE WERELDTENTOONSTELLING VAN BRUSSEL: Nederland in Brussel! Het Nederlandsche paviljoen, van buiten een alleraardigst echt-Hollandsch gebouw met drie verdiepingen, is van binnen ingericht als groote tentoonstellingsruimte en maakt ook daar een uitstekenden indruk Onze fotograaf kiekte op den openingsdag het inté rieur van het Paviljoen, zooals het gereed was voor de ontvangst van het Belgische Koningspaar. Van de inzendingen is nog niet veel te zien: de inzending van de firma Lips is beneden achter de trap de groote kiosk beneden vóór is het Indische paviljoen. van zijn dienaar antwoordde hij„Ja Frits, het ziet er slecht uit. Else wprdt door onbekenden gevangen gehouden en met den dood bedreigd." Toen Muller met het portret in den zak het oude huis verliet, vroeg hij den man die hem uitliet, plotseling: „Had die Kandler geen littee- ken op de rechterwang?" In de hoogste verbazing over deze onverwachte vraag antwoordde de dienaarr Ja. dat is zoo, maar hoe weet u dat?" Hij kreeg geen antwoord. Muller was al op straat. Maar terwijl de oude man de deur sloot, knikten zijn knieën, en met een trek van afgrijzen op het gelaat sprak hij: „Dat zou toch al te vree- selijk zijn, als de broeder de zuster naar het leven stond." (Wordt vervolgd). UOTnTlï! DE WERELDTENTOONSTELLING VAN BRUSSEL: het Hollandache paviljoen, met z'n aardige topgeveltjes en torentjes, een typisch echt-Hollandsch huis dat zoowel van dichtbij als van verre een allerprettigsten-jindruk maakt. EEN 75-JARIG JUBILEUM J. de Groot, een ijverige en nog altijd werkzame grijsaard, viert op 1 Mei het feest van zijn 75-jarige werkzaam heid bij éénen patroon, de firma J. Kouwenhoven te Warmond. Ditallerzeldzaamstjubileum wordt door den kranigen grijsaard in volle gezondheid gevierd en ver dient zeker bekendheid in wijden kring. Zoo mag ongetwijfeld worden genoemd het jubileum dat morgen, 1 Mei, de heer Jac. de Groot te Warmond zal vieren: 75 jaren werkzaam bij ééne firma 1 In 1835 kwam deze krasse man als 10 jarige jongen in dienst bij de firma J. Kouwenhoven te Warmond. Van dat tijdstip af werkte hij jaar-in, jaar-uit met onverflauwden levensmoed, te midden zijner geliefde bloemen, boomen en planten, steeds bij dezelfde firma, waarvan hij vijf opeenvolgende DE WERELDTENTOONSTELLING VAN BRUSSEL: bij de opening van de Brusselsche wereldtentoonstelling was wel een der beste momenten het bezoek van Koning Albert aan het Nederlandsche paviljoen. Daar werden de Majesteiten ontvangen door den Nederlandschen gezant Jhr Mr. Staal van Piershil, en den Commissaris- Generaal der Nederlandsche Regeering, Mr. E. R. H. Regout. Onze fotograaf kiekte het hooge gezelschap in afwachting van de vorstelijke personen: Mr. Regout op den voorgrond, de gezant met zijne dames en andere autoriteiten en inzenders in de portiek. Door Belgische artilleristen was het terrein afgezet, terwijl ook de Hollandsche geniesoldaten die als bewakers in het Paviljoen dienst doen, op onze foto te zien zijn. geslachten gekend heeft en nog kent. En niet onverdiend was het, toen hem door de vereeniging van Tuinbouw- en

Leidsche Courant | 1910 | | pagina 11